Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Evangeliaa είπε:

Τελεια!!! Αυτο το μωρο ερχεται για να σε κανει πολυ πολυ ευτυχισμενη και να ξεχάσεις ολα οσα εχεις περασει...

Ολα καλα θα παμε σημερα...θετικες σκεψεις μονο...σου στελνω τα φιλια μου κ τη συμπαράσταση μου

ναι κοριτσακι μου ετσι ακριβως ερχεται για να φερει το ουρανιο τοξο στην καταιγιδα 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, marioula1234 είπε:

καλε να σου πω κατι μήπως λογο θηλασμου περιοδου κλπ ειναι πιο μικρο τομωρακι σου αποοσο λεμε εμεις εδω; εγω εμεινα εγκυος πιο πρωτη σου κ βλέπω στο τικερακι σου πως γραφεις πως εισαι 5 μερες μεγαλύτερη από εμενα πως γινεται αυτο; εγω πιστευω πως απλα εισαι μια βδομαδουλα με 10 μερες μικροτερη σε εβδομαδες και τζαπα αγχωσεσαι μπουμπου μου η μικρη σου δεν εχει τίποτα 

 

 

Μαριουλα ακριβώς μα ακριβώς αυτό τριβελιζει το μυαλό μου από προχθές... Οι γιατροί μου είχαν πει Λόγω του ότι μου ήρθε περίοδος μόνο μια φορά στους 7 μήνες μετά από τη γέννηση του μωρού και ένα μήνα μετά έμεινα έγκυος , να μην υπολογίζουμε την κύηση βάση περιόδου. Έτσι στον 1ο υπέρηχο το μωρό έβγαινε 9 μέρες μικρότερο (από την τερ) και μέχρι την αυχενικη-δλδ.μεχρι τη 12ηβδ- έπαιρνε μέρες μέχρι που στην αυχενικη έβγαινε μόνο 3 μέρες μικρότερο(Από την τερ) το ερώτημα μου είναι , εκεί κλειδώνει η ημερομηνία; δλδ αποκλείεται να υπάρχουν αυτές οι αρχικές αποκλίσεις που είχα στις αρχές; (δλδ να παίζει να είναι λίγες μέρες μικρότερο όπως έβγαινε αρχικά) γιατί ο γυναικολόγος είχε πειραματιστεί και είχε υπολογίσει το μωρό με βάση τις μέρες που είχαμε βρει αρχικά (9 ημέρες μικροτερο) για την ακρίβεια δεν έβαλε 9 έβαλε 7μερες και τότε οι καμπύλες ήταν πολύ καλύτερες.

Η περίμετρος του κεφαλιού βγαίνει 2 βδομάδες μικρότερο(βάση την ημερομηνία αυχενικης) αν πάμε βάση την ημερομηνία έβγαινε στους πρώτους υπέρηχους βγαίνει μόνο μια βδομάδα μικρότερο που δεν σημαίνει τίποτε απολύτως.

Γνωρίζει βρε κορίτσια κάποια να μου πει; είναι κάποια που της βγαίνει μικρότερο το μωρό από την τερ ; ο γιατρος υπολογίζει βαση τερ ή βάση υπερηχου αυχενικής;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Giotitsa είπε:

κοριτσιααααα μου μολις τελειωσα την Β επιπεδου δεν ξερω τι να σας πρωτοπω πρωτον ολα ειναι πολυ καλα δοξα τον Θεο και την Παναγια ειναι ολα καλα ειμαι ευχαριστημενη και ευχαριστω μαζι τον Θεο την Παναγια και ολους τους προστατες μου ευχαριστω αληθεια διοτι ειμαι μια γυναικα ε βαρυ ιστορικο πισω μου το μωρο ειναι οπως ειπε μεχρι τωρα παντα λεμε ενα τελειο μωρο ειπε ο γιατρος με εξαιρετικη ανατομια ειναι 426 γραμμαρια πολυ καλα επισης τα ειδαμε ολα κοριτσια ολα και μας εκανε και και με το χερι τον αντιχειρα πανω σαν να μας λεει ολα καλα μαμα μολις το ειδα εκλαιγα δηλαδη ενταξει τι αλλο να ζητησω φυσικα τιποτα ευχαριστω Παναγια μου και ευχαριστω ολες σας δεν ξερετε τι σημαινει για μενα ειμαι πολυ συγκινημενη ποσο μαλλον εγω κοριτσια εχω βαρυ ιστορικο πισω ουτε καν εκανε λογο για αμνιο φυσικα βαση του ιστορικου μου σας αγαπω

Αγαπη μου γλυκια, κοριτσαρα μου, τι υπεροχα νεα.... Απο τα λιγα που έγραψες μου μετέδωσες τοσο πολυ τη χαρα σου, τον ενθουσιασμό σου!!!! Χαίρομαι τοσο πολυ για σενα... Να ευχαριστεις κ το θεουλη κ την παναγιτσα... Πιστευω τοσο πολυ, να μην ξεχνας να τους ευχαριστεις για το θαυμα που υπάρχει μεσα σου!!!! Γι αυτη τη ζωουλα που θα ολοκληρωσει την οικογένειά σας, την ευτυχία σας... 

Ευχομαι ομορφα νεα για ολα τα κοριτσια... Για τη @Farmakotriftenaπου θα δει σημερα την καρδουλα του μωρου της, καλα αποτελεσματα σε οσες θα κανουμε  τη β επιπεδου κ καλη συνεχεια σε ολα τα κοριτσια... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Αγαπη μου γλυκια, κοριτσαρα μου, τι υπεροχα νεα.... Απο τα λιγα που έγραψες μου μετέδωσες τοσο πολυ τη χαρα σου, τον ενθουσιασμό σου!!!! Χαίρομαι τοσο πολυ για σενα... Να ευχαριστεις κ το θεουλη κ την παναγιτσα... Πιστευω τοσο πολυ, να μην ξεχνας να τους ευχαριστεις για το θαυμα που υπάρχει μεσα σου!!!! Γι αυτη τη ζωουλα που θα ολοκληρωσει την οικογένειά σας, την ευτυχία σας... 

Ευχομαι ομορφα νεα για ολα τα κοριτσια... Για τη @Farmakotriftenaπου θα δει σημερα την καρδουλα του μωρου της, καλα αποτελεσματα σε οσες θα κανουμε  τη β επιπεδου κ καλη συνεχεια σε ολα τα κοριτσια... 

Κάθε μέρα κάθε λεπτο και κάθε δευτερόλεπτο τους ευχαριστώ για το θαύμα ποτ Εχω αυτή την φορά και που όλα είναι καλά γιατί είναι θαύμα σε ευχαριστώ τόσο πολύ και εσένα 

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Μαριουλα ακριβώς μα ακριβώς αυτό τριβελιζει το μυαλό μου από προχθές... Οι γιατροί μου είχαν πει Λόγω του ότι μου ήρθε περίοδος μόνο μια φορά στους 7 μήνες μετά από τη γέννηση του μωρού και ένα μήνα μετά έμεινα έγκυος , να μην υπολογίζουμε την κύηση βάση περιόδου. Έτσι στον 1ο υπέρηχο το μωρό έβγαινε 9 μέρες μικρότερο (από την τερ) και μέχρι την αυχενικη-δλδ.μεχρι τη 12ηβδ- έπαιρνε μέρες μέχρι που στην αυχενικη έβγαινε μόνο 3 μέρες μικρότερο(Από την τερ) το ερώτημα μου είναι , εκεί κλειδώνει η ημερομηνία; δλδ αποκλείεται να υπάρχουν αυτές οι αρχικές αποκλίσεις που είχα στις αρχές; (δλδ να παίζει να είναι λίγες μέρες μικρότερο όπως έβγαινε αρχικά) γιατί ο γυναικολόγος είχε πειραματιστεί και είχε υπολογίσει το μωρό με βάση τις μέρες που είχαμε βρει αρχικά (9 ημέρες μικροτερο) για την ακρίβεια δεν έβαλε 9 έβαλε 7μερες και τότε οι καμπύλες ήταν πολύ καλύτερες.

Η περίμετρος του κεφαλιού βγαίνει 2 βδομάδες μικρότερο(βάση την ημερομηνία αυχενικης) αν πάμε βάση την ημερομηνία έβγαινε στους πρώτους υπέρηχους βγαίνει μόνο μια βδομάδα μικρότερο που δεν σημαίνει τίποτε απολύτως.

Γνωρίζει βρε κορίτσια κάποια να μου πει; είναι κάποια που της βγαίνει μικρότερο το μωρό από την τερ ; ο γιατρος υπολογίζει βαση τερ ή βάση υπερηχου αυχενικής;σ

Στη μεγάλη με πολυκυστικες δεν κατάλαβα ότι έμεινα έγκυος. Είχα τελευταία περίοδο 22 Αυγούστου κ εκαν θετικό τεστ 17 Οκτωβρίου. Κανονικά θα πρέπε Σεπτεμβριο να το καταλάβω. Υποθεταμε ότι είμαι παραπάνω έγκυος αλλά οι χοριακες ήταν η πρώτη 190 κ νομίζαμε ότι παλλινοδρομουσε σύμφωνα με τις ημερομηνίες. 

Τελικά βάση υπερηχου τελευταία περίοδο λογικά είχα 19 Σεπτεμβρίου περίπου. 

Οι μετρήσεις μέχρι την αυχενική μας βγαίναν 'λαθος' γτ δε συμβαδιζαν με την τερ. Αλλά με πειραγμένη ημερομηνία περιόδου έβγαινε καλά. Δλδ υπέρηχο με υπέρηχο είχε διαφορά όσες μέρες είχε να το δει στ αλήθεια. Όχι όσες μέρες πέρασαν απτην περίοδο μου

Γιωτιτσα μου τέλεια νέα αγάπη μου!!!!! Μήπως Ν ανταμειφθεις μ ένα κουλι το βράδυ; 

  • Χαχα 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 57 λεπτά , Giotitsa είπε:

κοριτσιααααα μου μολις τελειωσα την Β επιπεδου δεν ξερω τι να σας πρωτοπω πρωτον ολα ειναι πολυ καλα δοξα τον Θεο και την Παναγια ειναι ολα καλα ειμαι ευχαριστημενη και ευχαριστω μαζι τον Θεο την Παναγια και ολους τους προστατες μου ευχαριστω αληθεια διοτι ειμαι μια γυναικα ε βαρυ ιστορικο πισω μου το μωρο ειναι οπως ειπε μεχρι τωρα παντα λεμε ενα τελειο μωρο ειπε ο γιατρος με εξαιρετικη ανατομια ειναι 426 γραμμαρια πολυ καλα επισης τα ειδαμε ολα κοριτσια ολα και μας εκανε και και με το χερι τον αντιχειρα πανω σαν να μας λεει ολα καλα μαμα μολις το ειδα εκλαιγα δηλαδη ενταξει τι αλλο να ζητησω φυσικα τιποτα ευχαριστω Παναγια μου και ευχαριστω ολες σας δεν ξερετε τι σημαινει για μενα ειμαι πολυ συγκινημενη ποσο μαλλον εγω κοριτσια εχω βαρυ ιστορικο πισω ουτε καν εκανε λογο για αμνιο φυσικα βαση του ιστορικου μου σας αγαπω @P.L.L. @palmoira @nanoula90

Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι στην τελική ευθεία πλέον, τίποτε δε σε σταματά! Ώρα για όμορφες σκέψεις με το μωρό σου και σιγά σιγά και ψώνια!!Χαιρομαι τόσο πολύ για εσένα Γιωτιτσα μου! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου. Να προσεχείς τον εαυτό σου και να μην κουράζεσαι! 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Στη μεγάλη με πολυκυστικες δεν κατάλαβα ότι έμεινα έγκυος. Είχα τελευταία περίοδο 22 Αυγούστου κ εκαν θετικό τεστ 17 Οκτωβρίου. Κανονικά θα πρέπε Σεπτεμβριο να το καταλάβω. Υποθεταμε ότι είμαι παραπάνω έγκυος αλλά οι χοριακες ήταν η πρώτη 190 κ νομίζαμε ότι παλλινοδρομουσε σύμφωνα με τις ημερομηνίες. 

Τελικά βάση υπερηχου τελευταία περίοδο λογικά είχα 19 Σεπτεμβρίου περίπου. 

Οι μετρήσεις μέχρι την αυχενική μας βγαίναν 'λαθος' γτ δε συμβαδιζαν με την τερ. Αλλά με πειραγμένη ημερομηνία περιόδου έβγαινε καλά. Δλδ υπέρηχο με υπέρηχο είχε διαφορά όσες μέρες είχε να το δει στ αλήθεια. Όχι όσες μέρες πέρασαν απτην περίοδο μου

Γιωτιτσα μου τέλεια νέα αγάπη μου!!!!! Μήπως Ν ανταμειφθεις μ ένα κουλι το βράδυ; 

ΧαχχαχαχχαχαχΧαχχαχαχχαχαχα Αντε να το πιάσω φιλη Αντε να το πιπιλισω μην το πω αλλιώς και με διώξουν από εδώ μέσα αλλά για να το δεχτώ μπα Οχι δεν θα πάρω έχουμε γλαροσουπα χαχαχχαχαχχα προς το Παρόν μου επέτρεψε να πάω Λευκάδα αν θέλω και μπάνιο αν θέλω να κάνω αλλά φοβάμαι για μπάνιο

Just now, palmoira είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι στην τελική ευθεία πλέον, τίποτε δε σε σταματά! Ώρα για όμορφες σκέψεις με το μωρό σου και σιγά σιγά και ψώνια!!Χαιρομαι τόσο πολύ για εσένα Γιωτιτσα μου! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου. Να προσεχείς τον εαυτό σου και να μην κουράζεσαι! 

Ναι αγάπη μου προσέχω Εχω κάνει κάτι λίγα ψώνια ετσι για γούρι τώρα να δεις κατσε να πληρωθεί ο ανδρας μου χαχαχχα δώσε φιλια στην μπουμπου σου σας αγαπώ και τις δυο και το ξέρεις

  • Χαχα 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Στη μεγάλη με πολυκυστικες δεν κατάλαβα ότι έμεινα έγκυος. Είχα τελευταία περίοδο 22 Αυγούστου κ εκαν θετικό τεστ 17 Οκτωβρίου. Κανονικά θα πρέπε Σεπτεμβριο να το καταλάβω. Υποθεταμε ότι είμαι παραπάνω έγκυος αλλά οι χοριακες ήταν η πρώτη 190 κ νομίζαμε ότι παλλινοδρομουσε σύμφωνα με τις ημερομηνίες. 

Τελικά βάση υπερηχου τελευταία περίοδο λογικά είχα 19 Σεπτεμβρίου περίπου. 

Οι μετρήσεις μέχρι την αυχενική μας βγαίναν 'λαθος' γτ δε συμβαδιζαν με την τερ. Αλλά με πειραγμένη ημερομηνία περιόδου έβγαινε καλά. Δλδ υπέρηχο με υπέρηχο είχε διαφορά όσες μέρες είχε να το δει στ αλήθεια. Όχι όσες μέρες πέρασαν απτην περίοδο μου

Γιωτιτσα μου τέλεια νέα αγάπη μου!!!!! Μήπως Ν ανταμειφθεις μ ένα κουλι το βράδυ; 

Μέχρι πότε είχες διαφορά σε ημέρες, από υπέρηχο σε υπέρηχο; μέχρι την αυχενικη; μέχρι την β επιπέδου; και τελικά βάση ποιας ημερομηνίας υπολογιζατε το μωρό για να δείτε τις καμπύλες του;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Μέχρι πότε είχες διαφορά σε ημέρες, από υπέρηχο σε υπέρηχο; μέχρι την αυχενικη; μέχρι την β επιπέδου; και τελικά βάση ποιας ημερομηνίας υπολογιζατε το μωρό για να δείτε τις καμπύλες του;

Όταν έκλεισα γ β επιπεδου είχα δώσει την ημερομηνία της υποτιθέμενης περιόδου. 

Όταν είχα κλείσει γ αυχενική είχα δώσει την ημερομηνία της αληθινής περιόδου κ κάτι δε του άρεσε απ αυτά που βλεπε στην αυχενική. Μετά του εξήγησα κ είπε ότι με την υποτιθέμενη βγαίνει μια χαρά. Με την άλλη οχι. (αλλος με παρακολούθουσε κ σε 2 διαφορετικους υπέρηχογραφιστες έκανα αυχενική κ β) 

Μέχρι τη Β επιπεδου ο γιατρός αμφιταλλανευτοταν, αλλα από τότε κ μετά είχε 'ξεχασει' ημερομηνία αληθινής περιόδου κ με είπε από δω κ πέρα θα λέμε ότι είχες περίοδο Σεπτεμβριο κ όχι Αυγουστο.οι μετρήσεις ως τώρα βγαίνουν σωστές σύμφωνα με την υποτιθέμενη... Με την πραγματικη οχι..αρα κάτι έγινε με την ωορρηξια λόγω πολυκυστικων. 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Όταν έκλεισα γ β επιπεδου είχα δώσει την ημερομηνία της υποτιθέμενης περιόδου. 

Όταν είχα κλείσει γ αυχενική είχα δώσει την ημερομηνία της αληθινής περιόδου κ κάτι δε του άρεσε απ αυτά που βλεπε στην αυχενική. Μετά του εξήγησα κ είπε ότι με την υποτιθέμενη βγαίνει μια χαρά. Με την άλλη οχι. (αλλος με παρακολούθουσε κ σε 2 διαφορετικους υπέρηχογραφιστες έκανα αυχενική κ β) 

Μέχρι τη Β επιπεδου ο γιατρός αμφιταλλανευτοταν, αλλα από τότε κ μετά είχε 'ξεχασει' ημερομηνία αληθινής περιόδου κ με είπε από δω κ πέρα θα λέμε ότι είχες περίοδο Σεπτεμβριο κ όχι Αυγουστο.οι μετρήσεις ως τώρα βγαίνουν σωστές σύμφωνα με την υποτιθέμενη... Με την πραγματικη οχι..αρα κάτι έγινε με την ωορρηξια λόγω πολυκυστικων. 

Επειδή μπερδεύτηκα λίγο, πόσες μέρες ήταν η διαφορά σε τερ με υπέρηχο; αυτή η διαφορά ήταν πάντα σταθερή λη έπαιζε συν πλην λίγες μέρες μέχρι την γ επιπέδου;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Farmakotriftena είπε:

Επειδή μπερδεύτηκα λίγο, πόσες μέρες ήταν η διαφορά σε τερ με υπέρηχο; αυτή η διαφορά ήταν πάντα σταθερή λη έπαιζε συν πλην λίγες μέρες μέχρι την γ επιπέδου;

Θα ανοίξω λίγο πιο μετά το φάκελο με τις εξετάσεις και θα σε πω ακριβώς 

Just now, winspert είπε:

Κορίτσια κ η γ επιπεδου ή doppler γινεται απο τον ιδιο γιατρο που κανει την α επιπεδου κ τη β; Δεν την κανει ο γυναικολογος μας; 

Ο γυναικολόγος κάνει ντοπλερ κάθε φορά για να δει για το αν περνάει το αίμα απτη μαμά στο μωρό, τον ομφάλιο κλπ. 

Τη γ επιπεδου την κάνει ο υπέρηχογραφιστης που κάνει α, β επιπεδου κ βλέπει αντίσταση στις μητριαιες, κατάσταση πλακούντα, αρτηριων, κάποιο θέμα που δείχνει πρόωρο τοκετό, κλπ. Κοντά στις 33 εβδ γίνεται αν θυμάμαι καλα

  • Ευχαριστώ 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Θα ανοίξω λίγο πιο μετά το φάκελο με τις εξετάσεις και θα σε πω ακριβώς 

Ο γυναικολόγος κάνει ντοπλερ κάθε φορά για να δει για το αν περνάει το αίμα απτη μαμά στο μωρό, τον ομφάλιο κλπ. 

Τη γ επιπεδου την κάνει ο υπέρηχογραφιστης που κάνει α, β επιπεδου κ βλέπει αντίσταση στις μητριαιες, κατάσταση πλακούντα, αρτηριων, κάποιο θέμα που δείχνει πρόωρο τοκετό, κλπ. Κοντά στις 33 εβδ γίνεται αν θυμάμαι καλα

εγω αυτο που λετε τωρα το κανω καθε μηνα κανονικα η καθε 15 μερες κοριτσια λογω των αρτηριων μου και του πλακουντα μου ξεχασα να πω οτι μετρηθηκε και ο τραχηλος μου σημερα κολπικα 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

εγω αυτο που λετε τωρα το κανω καθε μηνα κανονικα η καθε 15 μερες κοριτσια λογω των αρτηριων μου και του πλακουντα μου ξεχασα να πω οτι μετρηθηκε και ο τραχηλος μου σημερα κολπικα 

Ααα αααα να το το κουλι άρα ααααα, δε μας τα λες καλά αααα. Ααααχαχχααχασ

Ωραία καλά κάνεις, έχουν σωθεί μωράκια απτή γ επιπεδου μιας κ αν δεν τρέφονται σωστά φαίνεται από κει τα παίρνουν νωρίτερα! 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Μαριουλα ακριβώς μα ακριβώς αυτό τριβελιζει το μυαλό μου από προχθές... Οι γιατροί μου είχαν πει Λόγω του ότι μου ήρθε περίοδος μόνο μια φορά στους 7 μήνες μετά από τη γέννηση του μωρού και ένα μήνα μετά έμεινα έγκυος , να μην υπολογίζουμε την κύηση βάση περιόδου. Έτσι στον 1ο υπέρηχο το μωρό έβγαινε 9 μέρες μικρότερο (από την τερ) και μέχρι την αυχενικη-δλδ.μεχρι τη 12ηβδ- έπαιρνε μέρες μέχρι που στην αυχενικη έβγαινε μόνο 3 μέρες μικρότερο(Από την τερ) το ερώτημα μου είναι , εκεί κλειδώνει η ημερομηνία; δλδ αποκλείεται να υπάρχουν αυτές οι αρχικές αποκλίσεις που είχα στις αρχές; (δλδ να παίζει να είναι λίγες μέρες μικρότερο όπως έβγαινε αρχικά) γιατί ο γυναικολόγος είχε πειραματιστεί και είχε υπολογίσει το μωρό με βάση τις μέρες που είχαμε βρει αρχικά (9 ημέρες μικροτερο) για την ακρίβεια δεν έβαλε 9 έβαλε 7μερες και τότε οι καμπύλες ήταν πολύ καλύτερες.

Η περίμετρος του κεφαλιού βγαίνει 2 βδομάδες μικρότερο(βάση την ημερομηνία αυχενικης) αν πάμε βάση την ημερομηνία έβγαινε στους πρώτους υπέρηχους βγαίνει μόνο μια βδομάδα μικρότερο που δεν σημαίνει τίποτε απολύτως.

Γνωρίζει βρε κορίτσια κάποια να μου πει; είναι κάποια που της βγαίνει μικρότερο το μωρό από την τερ ; ο γιατρος υπολογίζει βαση τερ ή βάση υπερηχου αυχενικής;

Ακου να σου πω τι πιστευω...εχεις απολυτο δίκιο σε ολα οσα λες! Επειδη κι εγω θηλαζα οταν εμεινα εγκυος, τα μωρα μας ειναι συνομηλικα και η εγκυμοσυνη επισης στις ιδιες περιπου εβδομάδες.  Επειδη ο κυκλος μεγαλωσε, εγω απο 28 μερες ειχα 35-36  και ως εκ τουτου οι γονιμες μερες μου μεταφερθηκαν απο την 14 στην 19 περίπου ε ναι δεβ μπορεις να το υπολογισεις βασει περιοδου...ελα ομως που απο εκει το υπολογιζουν, ασχετα αν σου λενε μετα οκ ειναι μικροτερο γι αυτον και γι αυτον τον λογο, κι ελα που τα διαγραμματα ειναι βασισμενα πανω στην πρωτη μερα της τελευταιας περιοδου...κι εμενα ως τωρα μιμρουλι βγαινει, αλλα εγω προσωπικα ξερω τον λογο και μου αρκει. Το θεμα ειναι οτι ουτε εσενα θα εδινε βαση ο γιατρος σου αλλα παιζει το θεμα της καρδιάς γι αυτο ασχοληθηκε και με τα αλλα! Ολα καλα θα πανε θα το δεις. Εγω ειμαι σιγουρη για σενα. Εχεις αλλα 2 υγιεί παιδακια, δηλ.καλο ιστορικο κι αυτο απο μονο του ειναι θετικο για το τριτο σου! Υπομονη...η εξεταση πλησιαζει και πιστευω μετα απο αυτο θα σου φυγει ενα πολύ μεγαλο αγχος!

Στα προηγουμενα σου παιδια πώς ειχαν βγει αυτες οι μετρησεις? Ειδες?


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...