Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Πως είστε σήμερα? Εγώ είμαι 17 εβδομάδων ακριβώς!!! Να ρωτήσω και τη δική σας άποψη... Αύριο που θα είμαι 17 και 1 μέρα μπαίνω στον 5ο μήνα? Γιατί είδα στο πινακάκι ότι ο 5ος είναι από 18η εβδομάδα. Έχω ακόμα 5 μέρες μέχρι την Τετάρτη που έχω ραντεβού με τον γιατρό και ανυπομονώ να δούμε ξανά το μωρό μας που θα έχει μεγαλώσει πολύ από την προηγούμενη φορά... Πρώτη φορά κάνω ένα μήνα μέχρι να το δω και με έχει φάει η αγωνία. Κι έχω και αρκετό καιρό μέχρι τη β επιπέδου....

Καλημερα μανούλες!.

Θεωρητικα ναι, μπαινεις στον 5ο και εισαι επισημως 4 μηνων....

Κοντευεις...κι εγω την Τετάρτη εχω β' επιπεδου και αν και κοντα νιωθω οτι ειναι αιωνας...

  • Ευχαριστώ 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Πως είστε σήμερα? Εγώ είμαι 17 εβδομάδων ακριβώς!!! Να ρωτήσω και τη δική σας άποψη... Αύριο που θα είμαι 17 και 1 μέρα μπαίνω στον 5ο μήνα? Γιατί είδα στο πινακάκι ότι ο 5ος είναι από 18η εβδομάδα. Έχω ακόμα 5 μέρες μέχρι την Τετάρτη που έχω ραντεβού με τον γιατρό και ανυπομονώ να δούμε ξανά το μωρό μας που θα έχει μεγαλώσει πολύ από την προηγούμενη φορά... Πρώτη φορά κάνω ένα μήνα μέχρι να το δω και με έχει φάει η αγωνία. Κι έχω και αρκετό καιρό μέχρι τη β επιπέδου....

Καλημερα κοριτσακι μου... Για να μπεις στον 5ο θα πρεπει να κλεισεις κ τη 18η εβδομαδα. Που σημαινει ακριβως σε μια εβδομαδα... Με το καλο ο υπερηχος... Ειναι οντως πολυ δυσκολο να περνάει  ενας μηνας χωρις να δεις το μωρο σου... Ολες την ιδια αγωνια εχουμε.... Φιλακια πολλα κ την καλημέρα μου!!!! 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσιααααα μου μολις τελειωσα την Β επιπεδου δεν ξερω τι να σας πρωτοπω πρωτον ολα ειναι πολυ καλα δοξα τον Θεο και την Παναγια ειναι ολα καλα ειμαι ευχαριστημενη και ευχαριστω μαζι τον Θεο την Παναγια και ολους τους προστατες μου ευχαριστω αληθεια διοτι ειμαι μια γυναικα ε βαρυ ιστορικο πισω μου το μωρο ειναι οπως ειπε μεχρι τωρα παντα λεμε ενα τελειο μωρο ειπε ο γιατρος με εξαιρετικη ανατομια ειναι 426 γραμμαρια πολυ καλα επισης τα ειδαμε ολα κοριτσια ολα και μας εκανε και και με το χερι τον αντιχειρα πανω σαν να μας λεει ολα καλα μαμα μολις το ειδα εκλαιγα δηλαδη ενταξει τι αλλο να ζητησω φυσικα τιποτα ευχαριστω Παναγια μου και ευχαριστω ολες σας δεν ξερετε τι σημαινει για μενα ειμαι πολυ συγκινημενη ποσο μαλλον εγω κοριτσια εχω βαρυ ιστορικο πισω ουτε καν εκανε λογο για αμνιο φυσικα βαση του ιστορικου μου σας αγαπω @P.L.L. @palmoira @nanoula90

Επεξεργάστηκαν by Giotitsa
  • Μου αρέσει 11

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

κοριτσιααααα μου μολις τελειωσα την Β επιπεδου δεν ξερω τι να σας πρωτοπω πρωτον ολα ειναι πολυ καλα δοξα τον Θεο και την Παναγια ειναι ολα καλα ειμαι ευχαριστημενη και ευχαριστω μαζι τον Θεο την Παναγια και ολους τους προστατες μου ευχαριστω αληθεια διοτι ειμαι μια γυναικα ε βαρυ ιστορικο πισω μου το μωρο ειναι οπως ειπε μεχρι τωρα παντα λεμε ενα τελειο μωρο ειπε ο γιατρος με εξαιρετικη ανατομια ειναι 426 γραμμαρια πολυ καλα επισης τα ειδαμε ολα κοριτσια ολα και μας εκανε και και με το χερι τον αντιχειρα πανω σαν να μας λεει ολα καλα μαμα μολις το ειδα εκλαιγα δηλαδη ενταξει τι αλλο να ζητησω φυσικα τιποτα ευχαριστω Παναγια μου και ευχαριστω ολες σας δεν ξερετε τι σημαινει για μενα ειμαι πολυ συγκινημενη ποσο μαλλον εγω κοριτσια εχω βαρυ ιστορικο πισω ουτε καν εκανε λογο για αμνιο φυσικα βαση του ιστορικου μου σας αγαπω

Μπράβο Γιωτιτσα μου!! Κατανοώ το άγχος που είχες ! Όλα καλά!!

Εγώ κορίτσια σήμερα το βράδυ έχω καρδιολόγο. Ελπίζω να μην ακούσω κι άλλα άσχημα. Δεν μπορώ να σκεφτώ θετικά. Μόνο άσχημα σενάρια κάνω στο μυαλό μου. Και εκεί που λέω το μωρό μου δεν έχει τίποτα μετά από 5λεπτα σκέφτομαι τα χειρότερα.

Από χθες πάντως που δεν είναι καλά ψυχολογικά η μικρή κλωτσάει συνέχεια...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Farmakotriftena είπε:

Μπράβο Γιωτιτσα μου!! Κατανοώ το άγχος που είχες ! Όλα καλά!!

Εγώ κορίτσια σήμερα το βράδυ έχω καρδιολόγο. Ελπίζω να μην ακούσω κι άλλα άσχημα. Δεν μπορώ να σκεφτώ θετικά. Μόνο άσχημα σενάρια κάνω στο μυαλό μου. Και εκεί που λέω το μωρό μου δεν έχει τίποτα μετά από 5λεπτα σκέφτομαι τα χειρότερα.

Από χθες πάντως που δεν είναι καλά ψυχολογικά η μικρή κλωτσάει συνέχεια...

τι ωρα εχεις γιατρο αγαπη ;ευχαριστω αγαπη ειχα αγχος ναι 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

κοριτσιααααα μου μολις τελειωσα την Β επιπεδου δεν ξερω τι να σας πρωτοπω πρωτον ολα ειναι πολυ καλα δοξα τον Θεο και την Παναγια ειναι ολα καλα ειμαι ευχαριστημενη και ευχαριστω μαζι τον Θεο την Παναγια και ολους τους προστατες μου ευχαριστω αληθεια διοτι ειμαι μια γυναικα ε βαρυ ιστορικο πισω μου το μωρο ειναι οπως ειπε μεχρι τωρα παντα λεμε ενα τελειο μωρο ειπε ο γιατρος με εξαιρετικη ανατομια ειναι 426 γραμμαρια πολυ καλα επισης τα ειδαμε ολα κοριτσια ολα και μας εκανε και και με το χερι τον αντιχειρα πανω σαν να μας λεει ολα καλα μαμα μολις το ειδα εκλαιγα δηλαδη ενταξει τι αλλο να ζητησω φυσικα τιποτα ευχαριστω Παναγια μου και ευχαριστω ολες σας δεν ξερετε τι σημαινει για μενα ειμαι πολυ συγκινημενη ποσο μαλλον εγω κοριτσια εχω βαρυ ιστορικο πισω ουτε καν εκανε λογο για αμνιο φυσικα βαση του ιστορικου μου σας αγαπω

Μπραβο βρε κοριτσι ομορφο! Με συγκινησες πολυ! Χαιρομαι παρα πολυ για σενα κ ευχομαι να πανε ολα κατ ευχην ως το τελος! Εχεις περασει πολλα κ η χαρα ειναι αμετρητη σημερα..σου στελνω πολλα φιλια!!

Just now, Farmakotriftena είπε:

Μπράβο Γιωτιτσα μου!! Κατανοώ το άγχος που είχες ! Όλα καλά!!

Εγώ κορίτσια σήμερα το βράδυ έχω καρδιολόγο. Ελπίζω να μην ακούσω κι άλλα άσχημα. Δεν μπορώ να σκεφτώ θετικά. Μόνο άσχημα σενάρια κάνω στο μυαλό μου. Και εκεί που λέω το μωρό μου δεν έχει τίποτα μετά από 5λεπτα σκέφτομαι τα χειρότερα.

Από χθες πάντως που δεν είναι καλά ψυχολογικά η μικρή κλωτσάει συνέχεια...

Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να περιμενεις να περασουν οι ωρες, το αγχος σου ειναι απολυτα κατανοητο ο,τι και να λεμε εμεις...σκεψου μονο αυτα που σου ειπε ο γιατρος στον υοερηχο,ηταν καθησυχαστικος γι αυτο το θεμα. Το μωρο τα νιωθει ολα, κ γω οταν εκλαιγα δε σταματαγε να κουνιεται..εγω παντως πιστευω οτι τα νεα που θα μας πεις θα ειναι καλα αληθεια στο λεω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Μπραβο βρε κοριτσι ομορφο! Με συγκινησες πολυ! Χαιρομαι παρα πολυ για σενα κ ευχομαι να πανε ολα κατ ευχην ως το τελος! Εχεις περασει πολλα κ η χαρα ειναι αμετρητη σημερα..σου στελνω πολλα φιλια!!

κοριτσακι μου εσυ με συγκινεις το ξερεις εεε ;;; με ολα αυτα που μου λες τωρα και θα δεις οτι και εσυ σε λιγες μερες θα εισαι ησυχη εντωμεταξυ ξεχασα να σου πω οτι οταν βγαινουν τα πρωτα αποτελεσματα καλα της αμνιο ετσι βγαινουν και τα αλλα επισης το χρωμοσωμα Χ και Υ που βγηκαν καθαρα ειναι πολυ σημαντικα να ξερεις

Just now, Farmakotriftena είπε:

Στις 8 το βράδυ αλλά μου είπε οτο θα μας πάρει ώρα η εξέταση. Θα σας στείλω κορίτσια!

δεν μπορουσε πιο νωρις θα πεθανεις απο την αγωνια σου


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

κοριτσακι μου εσυ με συγκινεις το ξερεις εεε ;;; με ολα αυτα που μου λες τωρα και θα δεις οτι και εσυ σε λιγες μερες θα εισαι ησυχη εντωμεταξυ ξεχασα να σου πω οτι οταν βγαινουν τα πρωτα αποτελεσματα καλα της αμνιο ετσι βγαινουν και τα αλλα επισης το χρωμοσωμα Χ και Υ που βγηκαν καθαρα ειναι πολυ σημαντικα να ξερεις

δεν μπορουσε πιο νωρις θα πεθανεις απο την αγωνια σου

Σε ευχαριστω καρδια μου, μου δινεις κ συ αιδιοδοξια μεγαλη! Απο χαρα κ συγκινηση να κλαιμε βρε κοριτσια, αυτα ειναι τα καλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 29/5/2019 at 2:12 ΠΜ, katerinaki 86 είπε:

Αααααααχχχχ ειναι τρελα!!!Τι τελειο που την ειδατε τοσο καθαρα!!Χαιρομαι κοριτσακι μου που ηταν ολα καλα κι εχετε και 1 υπεροχη φωτο για να καμαρωνετε την κορουλα σας απο τωρα!!:wub:

σε ευχαριστώ παρα πολυ αγαπη μου ❤️

On 29/5/2019 at 10:00 ΠΜ, tsilona είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Εγώ με τα φάρμακα δεν είμαι καθόλου τακτική δυστυχώς σ αυτή την εγκυμοσύνη, στην πρώτη ήμουν πολύ σωστή. Τώρα σκατουλες. Αχαχχα

αχ ασεεε κ εγω μια απο τα ιδια καθολου τακτική ομως! 

On 29/5/2019 at 12:27 ΜΜ, gogouli_ είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια μου! Ευχαριστούμε πολύ! Έχουμε και την @Farmakotriftena σήμερα. Εγώ 11 και η Αλινα το απογευματάκι, 4 νομίζω είπε χθες! Αχ είμαι να σκάσω από τη χαρά μου που θα τη δούμε ❤❤❤

Αχ θεέ μου φατσούλα!!!! Λιώνω!!! Με το καλό αγάπη μου να το πάρεις στην αγκαλιά σου το νινακι σου❤❤❤

γογουλι μου σε ευχαριστώ παρα πολυ και ανταποδίδω με το καλο να κρατησουμε ολες υγιη μωρακια

On 29/5/2019 at 8:19 ΜΜ, gogouli_ είπε:

Κορίτσια μουυυυ, τώρα κατάφερα να μπω! Όλα πήγαν τέλεια με την Β επιπέδου. Το ζουζούνι μας είναι 450γρ. και 27 cm! Ο γιατρός είπε θα την παντρέψουμε νωρίς, είναι υπερδραστήρια. Δε σταμάτησε να κουνιέται, δεν τον άφηνε να κάνει τη δουλειά του χαχαχα. Βέβαια ήμασταν λίγο άτυχοι γιατί δεν είχε καλή θέση για τη δούμε πολύ καλά στο πρόσωπο, αλλά όσο είδαμε μοιάζει το μπαμπά μας! Έχουμε κάτι χειλάκια για ζούληγμα. Όσον αφορά το θέμα με τις αρτηρίες που έχω για όσες θυμούνται, η μια είναι τέλεια τώρα, και η άλλη ναι μεν ανεβασμένη, αλλά έχει βελτιωθεί αισθητά. Μας είπε ότι όλα είναι τέλεια. Μας εφυγε ένα βάρος, άλλο πράμα! Βέβαια μας γείωσε όταν μας είπε ότι θα μας ξαναδεί σε 6 εβδομάδες αντί για 4 γιατί δε συντρέχει λόγος! Βέβαια επειδή πηγαίνουμε και στο νοσοκομέιο, σε αυτόν που θα με ξεγεννήσει δε θα μου φανεί τεράστιο το κενό! Περιμένουμε τα νεάκια και των υπολοίπων! 

@Jennak83 Καλή επιτυχία κούκλα μου, περιμένουμε νέα σου!!!

τελεια τα νεα σου κοριτσι μου και εσας στον μπαμπα μοιαζει ε; χαχαχ κ εμενα στο μπαμπα της μοιαζει :)

On 29/5/2019 at 9:21 ΜΜ, Giwtouli1990 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά και όμορφα τι κάνετε?? Β επιπέδου βλέπω και χαίρομαι, περνάει ο καιρός!!! Να στείλω και οοοολη μου τη θετική ενέργεια στη Τζένη μας, όλα θα πάνε υπέροχα!! Έκλεισα κι εγώ για Β στις 14 Ιουνίου και μία βδομάδα μετά στις 21 θα κάνουμε και τον πολιτικό γάμο.. χαμός! Ένας υπέροχος μήνας! Κορίτσια έχω ερώτηση και μη γελάσετε.. Νυχάκια βάφετε? Για τα χέρια δε με νοιάζει ούτε τα έβαψα απ την αρχή της εγκυμοσύνης, ούτε θα τα βάψω.. αλλά τα ποδαρίνια τώρα που καλοκαίριασε και θα φοράμε ανοιχτά θέλω να τα βάψω με ένα απαλό χρωματάκι έστω για τον πολιτικό!

ααα θα ναι τελειος ο μηνας λοιπον!!! με το καλο η β επιπεδου και ο γαμος σας αγαπη μου ♥️♥️♥️

On 29/5/2019 at 9:27 ΜΜ, Jennak83 είπε:

Κοριτσια μου γυρισα..ολα καλα με την διαδικασια δεν πονεσα, ειναι σαν να σου παιρνουν αιμα. Μας πηρε επισης αιμα κ στους 2 για καποια εξτρα συνδρομα, η αυχαινικη μου ηταν πολυ καλη πιο πολυ πιστευω θελουμε να δουμε την κυστικη ποτ εχει πολλες μεταλλαξεις κ οχι μονο τη 1 που μας γραφουν οι γιατροι. Το μονο καλο ειναι οτι ξαναειδα 3d τον μπεμπακο μου πεντακαθαρα, θα μας στειλουν τις φωτο στο mail το βραδυ! Δεν ηταν αγχωτικος ο γιατρος, κυριως εγω ρωταγα, ποτε θα μπορουμε να πουμε οτι εφυγε ο κινδυνος πχ σε 4 μερες μου ειπε..κανονικα το μπανιο μου αν θελω επισης, αλλο που εγω μονο για τουαλετα εχω σκοπο να σηκωθω. Αυριο το απογευμα θα εχουμε μαλλον τα πρωτα αποτελεσματα, τα υπολοιπα σταδιακα κ σε 2 βδομαδες πιστευω ολα, της κυστικης αργουν. @gogouli_μου μπραβο! Η μπεμπα σας ειναι μια χαρα, μεγαλη η ανακουφιση!

τζενακι μου μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε ξαπλα οσο μπορεις και μη φοβασαι τιποτα σε φιλω! 

On 30/5/2019 at 12:12 ΠΜ, Mamacita Alina είπε:

Κοριτσαρες όλα καλά και εμείς δόξα τον Θεό!!

Έχουμε μπεμπάρα επιβεβαιωμένα κι εμείς στα 450γρ. Ήταν μπρούμυτα η πονηρή αλλά τα καταφέραμε όλα χαχα.

Στο διάγραμμα βέβαια που έχει δίπλα από κάθε μέτρηση όλα ήταν σχεδόν κάτω του μέσου όρου αλλά ο γιατρός είπε ότι τα βλέπει όλα τέλεια. Τώρα τι να πω; 

Πάντως κοριτσια είμαι σήμερα πολύ πολύ χαρούμενη. Τόσο άγχος που είχα για κάποιο λόγο συν τις ορμόνες έκλαιγα στο δρόμο για την β επιπέδου.... Τελικά όλα καλά δόξα τον Θεό και εύχομαι έτσι καλά να παραμείνουν για όλες μας.... Και δυσκολίες να τύχουν καλοδεχούμενες αρκεί να περνάνε και να κρατήσουμε γερά παιδάκια στην αγκαλιτσα μας Παναγία μου.

Τζενακ μου καλά αποτελέσματα κοριτσι μου. Μη σε αγχωνει τίποτα. Ο γιατρός σου καταλαβαίνω και ήταν αναλυτικοτατος οπότε δεν έχεις να σκέφτεσαι τίποτα παραπάνω. Θα πάνε όλα καλά και τα αποτελέσματα θα είναι τέλεια το πιστεύω δε το εύχομαι απλώς!!

Όσο για το βάψιμο των νυχιών εγώ κοριτσια τον ρώτησα σήμερα τον γιατρό μου αλλά και αυτόν που μου έκανε την β επιπέδου αν επιτρέπονται βαφές μαλλιών ή έστω ανταύγειες και νύχια κλπ και μου είπε ο ένας τώρα που φτάσαμε εδώ και έχει γίνει η οργανογεννεση δεν έχεις τίποτα να φοβάσαι κάνε ότι θες και ο άλλος χιουμοριστικά μου είπε γιατί ρωτάς αν επιτρέπεται να τη φας έχεις σκοπό; Αν όχι επιτρέπεται χαχαχαχα οπότε κοριτσια εγώ έχω το ελεύθερο....

κοριτσαρα τελικα ε;;;; αχ τελεια με το καλο αγαπη μου ολα να σου πάνε δεξια ❤️❤️❤️

On 30/5/2019 at 2:41 ΠΜ, Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια εγώ μάλλον θα χαλάσω το κλίμα.. 

Ήμουν μεσα στον εμβρυολογο από τις 3.30 και έφυγα στις 6.15 και μετά πήγα στον γυναικολόγο μου. 

Δεν ξέρω από που να αρχίσω. Αρχικά στην καρδιά βρήκαν λίγο υγρό. Λίγο.. το όριο είναι 2mm εμένα είναι 3mm όμως η κυκλοφορία και η λειτουργία άψογη.

Παρασκευή θα πάω σε εμβρυοκαρδιολογο να το δω. Μου είπε πως αυτό μπορεί και να μη σημαίνει τίποτα αλλά μπορεί να σημαίνει είτε λοίμωξη (αύριο θα πάω να κάνω εξετάσεις για όλες τις λοιμώξεις που μπορεί να κάνουν κάτι τέτοιο) μπορεί να σημαίνει σύνδρομο down ή άλλο σύνδρομο ή κάποια συγγενής καρδιοπάθεια. Όμως πιστεύουν ότι δεν είναι κάτι... 

Μετά...

Ρινικο οστό 5.7 και το όριο ξεκινάει από 6... κι εδώ μου είπαν ότι από μόνο του δεν λέει κάτι και ίσως το μωρό να έχει μικρή μύτη. Όμως είναι ένα καμπανάκι.

Μετά... (τελευταίο)

Μικρή περίμετρος κεφαλής... κι αυτό από μόνο του δεν λέει κάτι. Επίσης όλες οι μετρήσεις είναι φυσιολογικές απλά στα χαμηλότερα όρια , το οποίο και αυτό μου είπαν πως δεν σημαίνει κάτι και ότι μάλλον θα είναι απλά μικρό το μωρό.

Συμπερασματικά όμως , βρήκαμε 3 ευρήματα, που από μόνα τους δεν θα σήμαιναν τίποτα όμως και τα 3 μαζι;;;; Μου είπαν κι εμένα για αμνιοπαρακεντηση... Βασικά για την ακρίβεια μου είπαν πως καλύτερα πρώτα να αποκλείσουμε τις λοιμώξεις, μετά να πάω να δει την καρδιά εμβρυοκαρδιολογος, την άλλη Τετάρτη θα πάω ξανά να με δει ο εμβρυολογος και τοτε θα κρίνουμε... Αν το κεφάλι του μωρό μεγαλώσει φυσιολογικό σε μια βδομάδα μου είπε πως θα είναι πολύ θετικό. 

Δεν είμαι καλά. Σιγά μη καταφέρω να κλείσω ματι σήμερα. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Ούτε να κλάψω δεν μπορώ.. Και την αμνιοπαρακαντηση δεν τη θέλω με τίποτα.

@jennaki83 περνώ δύναμη από εσένα. Θα σου στείλω πμ ίσως να μου πεις λεπτομέρειες. Εσενα γιατί σε έβαλαν να κανεις; 

Να πω πως όλα τα άλλα είναι άψογα και στον εγκέφαλο όλες οι μετρήσεις και μου είπε πως αν μόνο το κεφάλι έβγαινε μικρό και τα υπόλοιπα ήταν πάνω από το μέσο όρο αυτό θα μας ανησυχούσε παραπάνω. Όμως επειδή σε όλες βγαίνει πιο μικρό αυτό απλά ίσως να σημαίνει πως απλά το μωρό είναι μικρό.

αγαπη μου ολα καλα θα ειναι μην αγχωνεσαι... καλε να σου πω κατι μήπως λογο θηλασμου περιοδου κλπ ειναι πιο μικρο τομωρακι σου αποοσο λεμε εμεις εδω; εγω εμεινα εγκυος πιο πρωτη σου κ βλέπω στο τικερακι σου πως γραφεις πως εισαι 5 μερες μεγαλύτερη από εμενα πως γινεται αυτο; εγω πιστευω πως απλα εισαι μια βδομαδουλα με 10 μερες μικροτερη σε εβδομαδες και τζαπα αγχωσεσαι μπουμπου μου η μικρη σου δεν εχει τίποτα ♥️♥️♥️

19 ώρες πρίν, Giotitsa είπε:

Οχι να μην φοβάσαι οι ενέσεις πρεπει να γίνουν δεν πρόκειται να σου προκαλέσουν τιποτα όμως κοιτάς το βρακι σου χαχαχαχαχαχαχαχα στην ίδια κατασταση είμαι γιατί και εγώ το κοιτάζω συνέχεια μετα το περιστατικό που είχα με τα υγρά αν θυμάσαι και πρεπει αχααχχαχαχα Ποπο Εχω άγχος για αύριο Εχω Β επιπέδου πφφδ

 

12 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Κοριτσια βγηκαν τα πρωτα αποτελεσματα ολα αρνητικα! Για τρισωμια 21,18,13 χρωμοσωμα χ και ψ καθως κ της κυστικης που ειχαμε ηδη κανει (508) κ ημασταν αρνητικοι την επανελαβαν. Ειμαι χαρουμενη, συγκρατημενα μεν αλλα χαρουμενη! Ελπιζω σε 10 μερες να εχω τις τελικες της κυστικης, οριακα δηλ και καθε μερα θα μας ενημερωνουν για οτι καινουριο βγαινει.

αντε Παναγια μου ολα τελεια κοριτσι μου ενα ενα άγχος να φευγει θα δεις ολα θα ειναι μια χαρα! 

8 ώρες πρίν, elpida20 είπε:

Τελείωσα και εγώ με β επιπέδου όλα τέλεια μα τέλεια. Κουνιόταν τόσο πολύ που η γιατρός 2 ώρες βασανιζοταν με τις μετρήσεις χάχαχα βάλαμε και 100 γραμμάρια σε 10 μέρες είμαστε και 6 μέρες μεγαλύτερες και κουνιομαστε σαν βατράχια και όλα καλά σας φιλωωω

μπραβο μπράβο στο κοριτσι μας ❤️

Just now, Giotitsa είπε:

κοριτσιααααα μου μολις τελειωσα την Β επιπεδου δεν ξερω τι να σας πρωτοπω πρωτον ολα ειναι πολυ καλα δοξα τον Θεο και την Παναγια ειναι ολα καλα ειμαι ευχαριστημενη και ευχαριστω μαζι τον Θεο την Παναγια και ολους τους προστατες μου ευχαριστω αληθεια διοτι ειμαι μια γυναικα ε βαρυ ιστορικο πισω μου το μωρο ειναι οπως ειπε μεχρι τωρα παντα λεμε ενα τελειο μωρο ειπε ο γιατρος με εξαιρετικη ανατομια ειναι 426 γραμμαρια πολυ καλα επισης τα ειδαμε ολα κοριτσια ολα και μας εκανε και και με το χερι τον αντιχειρα πανω σαν να μας λεει ολα καλα μαμα μολις το ειδα εκλαιγα δηλαδη ενταξει τι αλλο να ζητησω φυσικα τιποτα ευχαριστω Παναγια μου και ευχαριστω ολες σας δεν ξερετε τι σημαινει για μενα ειμαι πολυ συγκινημενη ποσο μαλλον εγω κοριτσια εχω βαρυ ιστορικο πισω ουτε καν εκανε λογο για αμνιο φυσικα βαση του ιστορικου μου σας αγαπω

Βρε γιωτιτσα μου πολυ με συγκινησες μπράβο κοριτσι μου σου ευχομαι ολα να πανε δεξιά ως το τελος και θα πανε καλα θα το δεις! 

Just now, Farmakotriftena είπε:

Μπράβο Γιωτιτσα μου!! Κατανοώ το άγχος που είχες ! Όλα καλά!!

Εγώ κορίτσια σήμερα το βράδυ έχω καρδιολόγο. Ελπίζω να μην ακούσω κι άλλα άσχημα. Δεν μπορώ να σκεφτώ θετικά. Μόνο άσχημα σενάρια κάνω στο μυαλό μου. Και εκεί που λέω το μωρό μου δεν έχει τίποτα μετά από 5λεπτα σκέφτομαι τα χειρότερα.

Από χθες πάντως που δεν είναι καλά ψυχολογικά η μικρή κλωτσάει συνέχεια...

δεν θα ακουσεις κανενα άσχημο νεο ολα θα ειναι αψογα θα δεις :)

  • Ευχαριστώ 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

σε ευχαριστώ παρα πολυ αγαπη μου ❤️

αχ ασεεε κ εγω μια απο τα ιδια καθολου τακτική ομως! 

γογουλι μου σε ευχαριστώ παρα πολυ και ανταποδίδω με το καλο να κρατησουμε ολες υγιη μωρακια

τελεια τα νεα σου κοριτσι μου και εσας στον μπαμπα μοιαζει ε; χαχαχ κ εμενα στο μπαμπα της μοιαζει :)

ααα θα ναι τελειος ο μηνας λοιπον!!! με το καλο η β επιπεδου και ο γαμος σας αγαπη μου ♥️♥️♥️

τζενακι μου μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε ξαπλα οσο μπορεις και μη φοβασαι τιποτα σε φιλω! 

κοριτσαρα τελικα ε;;;; αχ τελεια με το καλο αγαπη μου ολα να σου πάνε δεξια ❤️❤️❤️

αγαπη μου ολα καλα θα ειναι μην αγχωνεσαι... καλε να σου πω κατι μήπως λογο θηλασμου περιοδου κλπ ειναι πιο μικρο τομωρακι σου αποοσο λεμε εμεις εδω; εγω εμεινα εγκυος πιο πρωτη σου κ βλέπω στο τικερακι σου πως γραφεις πως εισαι 5 μερες μεγαλύτερη από εμενα πως γινεται αυτο; εγω πιστευω πως απλα εισαι μια βδομαδουλα με 10 μερες μικροτερη σε εβδομαδες και τζαπα αγχωσεσαι μπουμπου μου η μικρη σου δεν εχει τίποτα ♥️♥️♥️

 

αντε Παναγια μου ολα τελεια κοριτσι μου ενα ενα άγχος να φευγει θα δεις ολα θα ειναι μια χαρα! 

μπραβο μπράβο στο κοριτσι μας ❤️

Βρε γιωτιτσα μου πολυ με συγκινησες μπράβο κοριτσι μου σου ευχομαι ολα να πανε δεξιά ως το τελος και θα πανε καλα θα το δεις! 

δεν θα ακουσεις κανενα άσχημο νεο ολα θα ειναι αψογα θα δεις :)

ευχαριστω κοριτσι μου σε ευχαριστω και σενα 

Just now, Jennak83 είπε:

Σε ευχαριστω καρδια μου, μου δινεις κ συ αιδιοδοξια μεγαλη! Απο χαρα κ συγκινηση να κλαιμε βρε κοριτσια, αυτα ειναι τα καλα!

ναι κοριτσι ολα οσα λεω τα πιστευω το ξερεις αυτο δνε λεω ψεμματα θα δεις οτι ολα θα ειναι τελεια γιατι οπως ειπε ο γιατρος Τζενη μου το αξιζεις να εχεις ενα μωρο και εσυ και ολες μας ολες μας κοριτσιααα πραγματικα κλαιωωω δεν μπορω ευχαριστω τοσο τον Θεο μα τοσο να ειναι καλα δεν ξερω κανω σαν χαζη αλλα θυμαμαι τοσα πολλα το αγγελουδι μου με προσεχει και θελει το αδερφακι του να ειναι καλα 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Clue είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Πως είστε σήμερα? Εγώ είμαι 17 εβδομάδων ακριβώς!!! Να ρωτήσω και τη δική σας άποψη... Αύριο που θα είμαι 17 και 1 μέρα μπαίνω στον 5ο μήνα? Γιατί είδα στο πινακάκι ότι ο 5ος είναι από 18η εβδομάδα. Έχω ακόμα 5 μέρες μέχρι την Τετάρτη που έχω ραντεβού με τον γιατρό και ανυπομονώ να δούμε ξανά το μωρό μας που θα έχει μεγαλώσει πολύ από την προηγούμενη φορά... Πρώτη φορά κάνω ένα μήνα μέχρι να το δω και με έχει φάει η αγωνία. Κι έχω και αρκετό καιρό μέχρι τη β επιπέδου....

Θα διανύεις την πρώτη εβδομάδα του πέμπτου ναί! :)

Γιώτα μου υπέροχα νέα. Δεν ειχα αμφιβολία. Όλα θα πάνε τέλεια αυτή τη φορα!!!

@Farmakotriftena μου το άγχος σου είναι λογικό και εννοειται όλες πιστεύω στη θέση σου δεν θα καθόμασταν σε ηρεμία κι ας σου λέμε να χαλαρώσεις. Πάρε τον χρόνο σου όσο γίνεται να ταραζεσαι τουλάχιστον όσο το δυνατόν λιγότερο για το πλασματάκι σου και σου εύχομαι από καρδιάς τα αποτελέσματα να είναι τέλεια!

  • Μου αρέσει 3

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

ευχαριστω κοριτσι μου σε ευχαριστω και σενα 

ναι κοριτσι ολα οσα λεω τα πιστευω το ξερεις αυτο δνε λεω ψεμματα θα δεις οτι ολα θα ειναι τελεια γιατι οπως ειπε ο γιατρος Τζενη μου το αξιζεις να εχεις ενα μωρο και εσυ και ολες μας ολες μας κοριτσιααα πραγματικα κλαιωωω δεν μπορω ευχαριστω τοσο τον Θεο μα τοσο να ειναι καλα δεν ξερω κανω σαν χαζη αλλα θυμαμαι τοσα πολλα το αγγελουδι μου με προσεχει και θελει το αδερφακι του να ειναι καλα 

Ετσι ειναι αγαπη μου, γι αυτο και θα πανε καλα ολα ως το τελος ετσι να σκεφτεσαι! ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ και σε λιγους μηνες θα μιλαμε για γαλατα, χεσιματα κλπ! Αντε ανυπομονω για ξενυχτια ρε παιδι μου! Χαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

κοριτσιααααα μου μολις τελειωσα την Β επιπεδου δεν ξερω τι να σας πρωτοπω πρωτον ολα ειναι πολυ καλα δοξα τον Θεο και την Παναγια ειναι ολα καλα ειμαι ευχαριστημενη και ευχαριστω μαζι τον Θεο την Παναγια και ολους τους προστατες μου ευχαριστω αληθεια διοτι ειμαι μια γυναικα ε βαρυ ιστορικο πισω μου το μωρο ειναι οπως ειπε μεχρι τωρα παντα λεμε ενα τελειο μωρο ειπε ο γιατρος με εξαιρετικη ανατομια ειναι 426 γραμμαρια πολυ καλα επισης τα ειδαμε ολα κοριτσια ολα και μας εκανε και και με το χερι τον αντιχειρα πανω σαν να μας λεει ολα καλα μαμα μολις το ειδα εκλαιγα δηλαδη ενταξει τι αλλο να ζητησω φυσικα τιποτα ευχαριστω Παναγια μου και ευχαριστω ολες σας δεν ξερετε τι σημαινει για μενα ειμαι πολυ συγκινημενη ποσο μαλλον εγω κοριτσια εχω βαρυ ιστορικο πισω ουτε καν εκανε λογο για αμνιο φυσικα βαση του ιστορικου μου σας αγαπω

Τελεια!!! Αυτο το μωρο ερχεται για να σε κανει πολυ πολυ ευτυχισμενη και να ξεχάσεις ολα οσα εχεις περασει...

Just now, Farmakotriftena είπε:

Μπράβο Γιωτιτσα μου!! Κατανοώ το άγχος που είχες ! Όλα καλά!!

Εγώ κορίτσια σήμερα το βράδυ έχω καρδιολόγο. Ελπίζω να μην ακούσω κι άλλα άσχημα. Δεν μπορώ να σκεφτώ θετικά. Μόνο άσχημα σενάρια κάνω στο μυαλό μου. Και εκεί που λέω το μωρό μου δεν έχει τίποτα μετά από 5λεπτα σκέφτομαι τα χειρότερα.

Από χθες πάντως που δεν είναι καλά ψυχολογικά η μικρή κλωτσάει συνέχεια...

Ολα καλα θα παμε σημερα...θετικες σκεψεις μονο...σου στελνω τα φιλια μου κ τη συμπαράσταση μου

  • Μου αρέσει 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...