Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Ioli_ είπε:

      Καλησπέρα σε όλη την ομάδα!

      Ετοιμάζομαι να προχωρήσω σε εξωσωματική λόγω ηλικίας (45 στα 46) (είχα ξαναγράψει εδώ πριν λίγες μέρες για τον προβληματισμό μου και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας). Έχουμε επιλέξει κάποιο κέντρο εξωσωματικής και έχουμε προχωρήσει στις προκαταρκτικές εξετάσεις, ώστε αν όλα πάνε κάνε καλά να ξεκινήσουμε τον Σεπτέμβρη . Θέλω να ρωτήσω τα εξής: 

       Α.  Επειδή δεν υπάρχει άπλετος χρόνος μπροστά μας - όπως καταλαβαίνετε - σκέφτομαι μήπως θα ήταν καλό να πάρουμε μία δεύτερη γνώμη από έναν εμβρυολόγο; Πιστεύετε ότι θα μπορούσε να βοηθήσει; Έχετε να μου συστήσετε κάποιον καλό εμβρυολόγο ή κάτι άλλο; Μπορείτε να μου στείλετε προσωπικό μήνυμα. 

      Β. Πιστεύετε ότι στο μεσοδιάστημα μπορεί να βοηθήσει σημαντικά ο τρόπος ζωής (διατροφή, ξεκούραση, λήψη βιταμινών κτλ.) για την επιτυχή έκβαση της εξωσωματικής; Θα ήθελα τη γνώμη σας και συμβουλές. Ειδικά αν υπάρχει κάποια κοπέλα αντίστοιχης ηλικίας θα ήθελα να ακούσω την εμπειρία της. 

      Καλημέρα και καλή επιτυχία! Ο εμβρυολογος το μόνο που θα σου πει είναι τα ποσοστά υγιών εμβρύων στην ηλικία αυτή. Εκείνο που σε ενδιαφέρει είναι το κέντρο να έχει καλούς εμβρυολογους για να σου φτιάξουν τις πολυπόθητες βλαστοκυστες. Σίγουρα η διατροφή θα βοηθήσει περισσότερο στην κατακράτηση οπότε αποφυγε το πολύ αλάτι και ζάχαρη. Την καθημερινότητα σου τη συνεχίζεις απλά όχι εξαντλητικό γυμναστήριο προς τις τελευταίες μέρες της διέγερσης γιατι θα σε ενοχλεί στις ωοθήκες. 

      • Μου αρέσει 1

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Μηπως πατε για αλλα δοντακια; παντως κατι τον ποναγε για να ησυχασε με το ντεπον. 

Μαλλον.Τι να πω.Πρωτη φορα που δεν κοιμηθηκε το πρωι.Συνηθως ειναι πολυ ησυχος τα πρωινα,παιζει και κοιμαται σε 5 λεπτα.Δεν εχει ξυπνησει ακομη

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , Comet είπε:

Μαλλον.Τι να πω.Πρωτη φορα που δεν κοιμηθηκε το πρωι.Συνηθως ειναι πολυ ησυχος τα πρωινα,παιζει και κοιμαται σε 5 λεπτα.Δεν εχει ξυπνησει ακομη

Ξεκουρασου λιγο ακομη θα ξυπνήσει και μετά πιως τον κρατάει. Η δικια μου παλευει συνεχεια


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Comet είπε:

Μαλλον.Τι να πω.Πρωτη φορα που δεν κοιμηθηκε το πρωι.Συνηθως ειναι πολυ ησυχος τα πρωινα,παιζει και κοιμαται σε 5 λεπτα.Δεν εχει ξυπνησει ακομη

Μάλλον δοντακια!κάτι τον ενοχλούσε!

Εμείς φάγαμε έπλυνα πιάτα τακτοποίησα το νεροχύτη...η μεγάλη διαβάζει και εγώ θα μπω να κάνω ένα μπάνιο πριν φύγει ο άντρας μου για την δουλειά πάλι...

Εδώ βρέχει σήμερα κοκκινόχωμα πάλι!τουλάχιστον να καθαρίσει η ατμόσφαιρα!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θελει συνεχεια να περπατάει και φοβομουνα για τα χερακια μην της τα βγαλω και εψαξα στο ιντερνετ και ειδα ενα τροπο της περνας ενα πανι κατω απο της μασχαλες και κρατας το πανι απο της δυο ακρες προς τα πανω και αυτη περπαταει πολυ ωραια εκανε μεγαλη χαρα γιατι νομίζει οτι περπαταει μονη της. 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Alex. Arap είπε:

Κοριτσια θελει συνεχεια να περπατάει και φοβομουνα για τα χερακια μην της τα βγαλω και εψαξα στο ιντερνετ και ειδα ενα τροπο της περνας ενα πανι κατω απο της μασχαλες και κρατας το πανι απο της δυο ακρες προς τα πανω και αυτη περπαταει πολυ ωραια εκανε μεγαλη χαρα γιατι νομίζει οτι περπαταει μονη της. 

Χαχα τι εξυπνο...Εγω τον κραταω απο το ενα χερακι χαλαρα.Βασικα μονος του περπαταει αλλα δεν το χει καταλαβει.Αν τον αφησεις καθεται...Τελικα ξυπνησε στις 3:45.Σχεδον  3  ωρες κοιμηθηκε. Φαγαμε και παιζουμε.Τωρα ειναι ηστλυχος.Θα δουμε μεχρι το βραδυ

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Κοριτσια θελει συνεχεια να περπατάει και φοβομουνα για τα χερακια μην της τα βγαλω και εψαξα στο ιντερνετ και ειδα ενα τροπο της περνας ενα πανι κατω απο της μασχαλες και κρατας το πανι απο της δυο ακρες προς τα πανω και αυτη περπαταει πολυ ωραια εκανε μεγαλη χαρα γιατι νομίζει οτι περπαταει μονη της. 

Ααα ωραιο αυτο... Εμενα πιανετε απο τα δαχτυλα μου ισα ισα και περπαταει αλλα αμα θελω να της αφησω το ενα χερι σταματαει και θελει να το ξανα πιασει.. Φοβαται.. Το μονο που δεν φοβαται ειναι η περπατουρα το οποιο παει μονη της κοντα σηκωνεται και ξεκηναει και περπαταει.!! 


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ΚατεριναΣκ είπε:

Ααα ωραιο αυτο... Εμενα πιανετε απο τα δαχτυλα μου ισα ισα και περπαταει αλλα αμα θελω να της αφησω το ενα χερι σταματαει και θελει να το ξανα πιασει.. Φοβαται.. Το μονο που δεν φοβαται ειναι η περπατουρα το οποιο παει μονη της κοντα σηκωνεται και ξεκηναει και περπαταει.!! 

Καντω θα κανει πολυ χαρα εμενα χαιρετε της αρεσει πολυ. Κοιμηθηκατε εσεις; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καντω θα κανει πολυ χαρα εμενα χαιρετε της αρεσει πολυ. Κοιμηθηκατε εσεις; 

Οκ.. Ναι απο τις 8 σημερα../νυσταζε νωρις!!! Εσεις??


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Οκ.. Ναι απο τις 8 σημερα../νυσταζε νωρις!!! Εσεις??

Κοιμηιηκαμε πριν κανενα μισαωρο παω λαι εγω καλο βράδυ κοριτσια τα λεμε αύριο 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΚατεριναΣκ είπε:

Οκ.. Ναι απο τις 8 σημερα../νυσταζε νωρις!!! Εσεις??

Τελικα κοιμηθηκε στις 9:15 με 5 λεπτα κουνημα κι εμεις ειδαμε ταινια.Καλο βραδυ κοριτσια


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημεραααα... Πωπ πω ποσο υπναρου ειναι η δικια μου.. Απο τις 8 το βραδυ τωρα ξυπνησε 9... 13 ωρες :-P εσεις πως κοιμηθηκατε?

Καλημερα μια χαρα ξυπνησε στις 7 εφαγε και ξανα κοιμηθηκε και εγω μαγυτευω φακες για εμας και κοτοπουλάκι για την μικρη!! Εσεις τι καλο εχετε σήμερα; 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!τι κάνετε? εμείς χθες πήγε 11 για να κοιμηθούμε!δεν κοιμόταν με τίποτα!και ξύπνησε 8!και στα ενδιάμεσα 2 φορές νομίζω!

Εμείς σήμερα μπιφτέκια με πουρέ!και η μικρή κοτόπουλακι με λαχανικά!όταν κοιμηθεί θα μαγειρέψω!

Και σήμερα χάλια ο καιρός εδώ!με έχει φάει η κλεισούρα!και αύριο έχουμε ένα γάμο αλλά εγώ με την μικρή δεν θα πάμε!θα πάει ο άντρας μου με την μεγάλη!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ από εμένα ..!!!! Βλέπω τα ποιο πολλά μωράκια περπατάνε ..!!! Εμενα αυτές τις μέρες κατάφερε κ έκατσε μόνος του έτσι όπως ήθελε εκείνος όχι όπως προσπαθούσα εγώ ..:D...!! Σιγά σιγά θα ξεκινήσει κ να σηκώνεται κ μετά ποιος τον πιάνει ..!!!! 

Στο μωρό έχω από εχθές κοτόπουλο με κουνουπίδι κ κινόα .. σε εμάς σκέφτομαι να κάνω καμιά μακαρονάδα ..!! Χάλια ο καιρός αυτές τις μέρες πολύ χώμα ..!! Μωλις έβγαλε ήλιο εδώ να δούμε πόσο θα κρατήσει ..!!!!

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...