Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου ,τη γνώμη έχετε για το embryoglue ?? Το έχει χρησιμοποιήσει καμία και να είχε επιτυχία ;

      On 30/6/2024 at 4:59 ΜΜ, el3nitsa είπε:

      Γεια σας κορίτσια.δεν ξέρω αν βρίσκομαι στο σωστό φόρουμ.θέλω να χαρίσω φάρμακα εξωσωματικής που μου έχουν περισσέψει σε όποια τα έχει ανάγκη.ψαχνω στο ίντερνετ κάποιο φόρουμ αλλά είναι παλιά όσα βρήκα.γνωριζετε κάτι? 

      Είσαι στο σωστό φόρουμ,μπορείς να γράψεις τι έχεις και όσα κορίτσια τα χρειάζονται θα σου απαντήσουν !

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

πρίν από 42 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κοριτσια βροχερει μερα σημερα. Εμεις κοιμηθηκαμε μια χαρα!!!! 

Καλημεραααα!!! Μπραβο τα κοριτσια μου!!! Και εμεις το ιδιο!! Πριν λιγο ξυπνησαμε.. Τωρα θα παω να ετοιμασω πρωινο.. Για την μικρη αυγο και για μενα κανα τοστακι. Και εδω  εβρεχε ολο το βραδυ και τωρα χαλια ειναι ακομα.!! 

  • Μου αρέσει 2

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κορίτσια κ μωράκια ..εμείς ξυπνήσαμε στις 4 κ ξανά κοιμηθηκε έξι δεν ξέρω τι έπαθε δεν έκλαιγε ..χθες κάναμε και το εμβόλιο μας βρήκε πολύ καλές ..φτάσαμε τα εννιά κιλά ..

  • Μου αρέσει 2

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Mamasanty είπε:

Καλημερα κορίτσια κ μωράκια ..εμείς ξυπνήσαμε στις 4 κ ξανά κοιμηθηκε έξι δεν ξέρω τι έπαθε δεν έκλαιγε ..χθες κάναμε και το εμβόλιο μας βρήκε πολύ καλές ..φτάσαμε τα εννιά κιλά ..

Καλημερααα!!! Αα μπορει απο το εμβολιο να ειχε κατι και να μην κοιμοταν!!  9ε? Μπραβο!!! Ποσο μηνων ειναι??

  • Μου αρέσει 2

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Mamasanty είπε:

Καλημερα κορίτσια κ μωράκια ..εμείς ξυπνήσαμε στις 4 κ ξανά κοιμηθηκε έξι δεν ξέρω τι έπαθε δεν έκλαιγε ..χθες κάναμε και το εμβόλιο μας βρήκε πολύ καλές ..φτάσαμε τα εννιά κιλά ..

Καλημερα σε ολες.Εμενα ξυπνησε στις 6 και τον στριμωξα στον καναπε και κοιμηθηκαμε αμεσως μεχρι τις 8:30.Μια χαρα δηλ.Πως αλλαξε ετσι ο καιρος;Βροχη,αερας και κρυο.Δεν εχει βολτα σημερα:sad:

9 κιλα φτασατε;Μπραβο πολυ καλη ειναι...

  • Μου αρέσει 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημερααα!!! Αα μπορει απο το εμβολιο να ειχε κατι και να μην κοιμοταν!!  9ε? Μπραβο!!! Ποσο μηνων ειναι??

Εννιά μηνών είναι ..έχουμε φτάσει σχεδόν την πορτοκαλί γραμμή ...


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Mamasanty είπε:

Εννιά μηνών είναι ..έχουμε φτάσει σχεδόν την πορτοκαλί γραμμή ...

Μπραβοοο.. Και εμεις τελευταια μετρηση την καναμε 9 μηνων και ηταν 7,400!!! Αδυνατουλες πολυ ειμαστε!!αλλα τα παιρνει σε υψος.. Χαχαχα τωρα θα ξανα παμε τελος του μηνα 11 μηνων δηλαδη..

1 hour ago, Comet είπε:

Καλημερα σε ολες.Εμενα ξυπνησε στις 6 και τον στριμωξα στον καναπε και κοιμηθηκαμε αμεσως μεχρι τις 8:30.Μια χαρα δηλ.Πως αλλαξε ετσι ο καιρος;Βροχη,αερας και κρυο.Δεν εχει βολτα σημερα:sad:

9 κιλα φτασατε;Μπραβο πολυ καλη ειναι...

Ααα μια χαρα...Ναι αστα.!!! Πολυ χαλια!! Καλα που βγηκαμε χθες βολτα!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Μπραβοοο.. Και εμεις τελευταια μετρηση την καναμε 9 μηνων και ηταν 7,400!!! Αδυνατουλες πολυ ειμαστε!!αλλα τα παιρνει σε υψος.. Χαχαχα τωρα θα ξανα παμε τελος του μηνα 11 μηνων δηλαδη..

Ααα μια χαρα...Ναι αστα.!!! Πολυ χαλια!! Καλα που βγηκαμε χθες βολτα!!!!!!

Καλημέρα κορίτσια!!!και εδώ ο καιρός βροχερός!εμένα ξυπνάει η μικρή 2 3 4 φορές ανάλογα!έχω φτάσει σε σημείο να μην θυμάμαι το κάθε βράδυ!

Εμείς 9 μηνών 8300! Κανονικές θα έλεγα!τώρα κάνει παραυπνακι και εγώ της μαγειρεύω μοσχάρι με λαχανικά!η παιδίατρος μου είπε να μην εισάγω κάτι καινούργιο όσο είναι αρρωστουλα... όσο είναι ξύπνια δεν με αφήνει να κάνω τίποτα!θέλει να είμαι μαζί της δεν θέλει να με χάσει από το οπτικό της πεδίο! ούτε τουαλέτα δεν μπορώ να πάω!την αφήνω λίγο στο πάρκο γιατί κάτω  πιάνει και σηκώνεται και φοβάμαι μην χτυπήσει και κλαίει μέχρι να την ξαναπάρω!και εσάς έτσι είναι?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Afroditi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!και εδώ ο καιρός βροχερός!εμένα ξυπνάει η μικρή 2 3 4 φορές ανάλογα!έχω φτάσει σε σημείο να μην θυμάμαι το κάθε βράδυ!

Εμείς 9 μηνών 8300! Κανονικές θα έλεγα!τώρα κάνει παραυπνακι και εγώ της μαγειρεύω μοσχάρι με λαχανικά!η παιδίατρος μου είπε να μην εισάγω κάτι καινούργιο όσο είναι αρρωστουλα... όσο είναι ξύπνια δεν με αφήνει να κάνω τίποτα!θέλει να είμαι μαζί της δεν θέλει να με χάσει από το οπτικό της πεδίο! ούτε τουαλέτα δεν μπορώ να πάω!την αφήνω λίγο στο πάρκο γιατί κάτω  πιάνει και σηκώνεται και φοβάμαι μην χτυπήσει και κλαίει μέχρι να την ξαναπάρω!και εσάς έτσι είναι?

Καλημερα. Ετσι ακριβως.Παιζει 5 λεπτα μετα ερχεται πανω μου μετα ξαναπαιζει 5 λεπτα και ξαναερχεται.Ολη μερα ετσι ειμαστε.Τωρα που κοιμαται κανω δουλειες και μαγειρευω γιατι οταν ειναι ξυπνιος λιγα πραγματα..

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!και εδώ ο καιρός βροχερός!εμένα ξυπνάει η μικρή 2 3 4 φορές ανάλογα!έχω φτάσει σε σημείο να μην θυμάμαι το κάθε βράδυ!

Εμείς 9 μηνών 8300! Κανονικές θα έλεγα!τώρα κάνει παραυπνακι και εγώ της μαγειρεύω μοσχάρι με λαχανικά!η παιδίατρος μου είπε να μην εισάγω κάτι καινούργιο όσο είναι αρρωστουλα... όσο είναι ξύπνια δεν με αφήνει να κάνω τίποτα!θέλει να είμαι μαζί της δεν θέλει να με χάσει από το οπτικό της πεδίο! ούτε τουαλέτα δεν μπορώ να πάω!την αφήνω λίγο στο πάρκο γιατί κάτω  πιάνει και σηκώνεται και φοβάμαι μην χτυπήσει και κλαίει μέχρι να την ξαναπάρω!και εσάς έτσι είναι?

Γεια σου.. Και εμενα ετσι ξυπνουσε!! Αφου μετα απο καποιο καιρο δεν μετραγα τις φορες που ξυπναγε καν.. Ημουνα τοσο κουρασμενη δεν το αντεχα αλλο.. Αλλα ευτυχως το αλλαξα ολο αυτο και τωρα κοιμαται σερι!! Ειστε τελεια στα κιλα...!! Μπραβο..εμενα ειναι με τις ωρες της.. Μια θελει να ειναι μαζι μου και αγκαλια ή με ακολουθει παντου μεχρι και στο μπανιο και ειναι αλλες φορες που παει μονη της στο παρκο και παιζει με τα παιχνιδια της ισυχα ισυχα σαν να μην υπαρχει... Οπως τωρα καλη ωρα.. Αφου παω ανα λιγη ωρα καο την κπιταω αν ειναι καλα...χαχαχαχαχ


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα. Ετσι ακριβως.Παιζει 5 λεπτα μετα ερχεται πανω μου μετα ξαναπαιζει 5 λεπτα και ξαναερχεται.Ολη μερα ετσι ειμαστε.Τωρα που κοιμαται κανω δουλειες και μαγειρευω γιατι οταν ειναι ξυπνιος λιγα πραγματα..

Τα ίδια όλες λοιπόν!!!πάντως μεγαλώνοντας αλλάζει αυτό και μετά που θα περπατήσουν τρέχατε ποδαράκια μου στην αρχή!χαχαχαχα!

πρίν από 4 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Γεια σου.. Και εμενα ετσι ξυπνουσε!! Αφου μετα απο καποιο καιρο δεν μετραγα τις φορες που ξυπναγε καν.. Ημουνα τοσο κουρασμενη δεν το αντεχα αλλο.. Αλλα ευτυχως το αλλαξα ολο αυτο και τωρα κοιμαται σερι!! Ειστε τελεια στα κιλα...!! Μπραβο..εμενα ειναι με τις ωρες της.. Μια θελει να ειναι μαζι μου και αγκαλια ή με ακολουθει παντου μεχρι και στο μπανιο και ειναι αλλες φορες που παει μονη της στο παρκο και παιζει με τα παιχνιδια της ισυχα ισυχα σαν να μην υπαρχει... Οπως τωρα καλη ωρα.. Αφου παω ανα λιγη ωρα καο την κπιταω αν ειναι καλα...χαχαχαχαχ

Μια χαρά! η μεγάλη μου ήταν έτσι έπαιζε στο πάρκο μια χαρά!όχι πολύ ώρα αλλά μπορούσα να πάω τουαλέτα να βάλω ένα πλυντήριο να μαγειρεύω ταυτόχρονα! επίσης κοιμόταν όλο το βράδυ στην κούνια και στο δωμάτιο της! Η μόνη διαφορά είναι ο θηλασμός..την μεγάλη δεν κατάφερα να την θηλάσω πολύ ενώ η μικρή θηλάζει ακόμα...

Εσύ εφαρμοσες την μέθοδο κοιμήσου παιδί μου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Τα ίδια όλες λοιπόν!!!πάντως μεγαλώνοντας αλλάζει αυτό και μετά που θα περπατήσουν τρέχατε ποδαράκια μου στην αρχή!χαχαχαχα!

Μια χαρά! η μεγάλη μου ήταν έτσι έπαιζε στο πάρκο μια χαρά!όχι πολύ ώρα αλλά μπορούσα να πάω τουαλέτα να βάλω ένα πλυντήριο να μαγειρεύω ταυτόχρονα! επίσης κοιμόταν όλο το βράδυ στην κούνια και στο δωμάτιο της! Η μόνη διαφορά είναι ο θηλασμός..την μεγάλη δεν κατάφερα να την θηλάσω πολύ ενώ η μικρή θηλάζει ακόμα...

Εσύ εφαρμοσες την μέθοδο κοιμήσου παιδί μου?

Και εγω θηλαζω ακομα.. Της δινω μονο το βραδυ ξενο. το πρωι και  μια φορα μεσα στην ημερα στηθος.. Στον χρονο λεω να το σταματησω γιαυτο.. 

Ναι εφαρμοσα αυτη τη μεθοδο και μετα απο 3 μερες μου κοιμηθηκε χωρις κλαματα και σερι μεχρι το πρωι..!! Δεν αντεχα αλλο ενιωθα πολυ χαλια αυπνη κουρασμενη δςν ειχα ορεξη για τιποτα!!/και η μικρη γκρινιαζε πολυ γιατι δεν κοιμοταν καλα!!


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Και εγω θηλαζω ακομα.. Της δινω μονο το βραδυ ξενο. το πρωι και  μια φορα μεσα στην ημερα στηθος.. Στον χρονο λεω να το σταματησω γιαυτο.. 

Ναι εφαρμοσα αυτη τη μεθοδο και μετα απο 3 μερες μου κοιμηθηκε χωρις κλαματα και σερι μεχρι το πρωι..!! Δεν αντεχα αλλο ενιωθα πολυ χαλια αυπνη κουρασμενη δςν ειχα ορεξη για τιποτα!!/και η μικρη γκρινιαζε πολυ γιατι δεν κοιμοταν καλα!!

Μπράβο!αφού λειτούργησε σε εσάς μια χαρά!

Δεν της έχω δώσει ποτέ ξένο... βασικά δεν ξέρει να πίνει από μπιμπερο...ούτε το δικό μου γάλα της έχω δώσει με άλλο τρόπο...η παιδίατρος είναι υπέρ του θηλασμού και δεν της έχω δώσει ούτε αλλά γαλακτοκομικά πχ γιαούρτι ή κάτι που περιέχει γάλα... υποθέτω μέχρι τον χρόνο αυτό...και εγώ έλεγα να θηλάζω μέχρι το χρόνο αλλά δεν ξέρω τι θα κάνω τελικα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Μπράβο!αφού λειτούργησε σε εσάς μια χαρά!

Δεν της έχω δώσει ποτέ ξένο... βασικά δεν ξέρει να πίνει από μπιμπερο...ούτε το δικό μου γάλα της έχω δώσει με άλλο τρόπο...η παιδίατρος είναι υπέρ του θηλασμού και δεν της έχω δώσει ούτε αλλά γαλακτοκομικά πχ γιαούρτι ή κάτι που περιέχει γάλα... υποθέτω μέχρι τον χρόνο αυτό...και εγώ έλεγα να θηλάζω μέχρι το χρόνο αλλά δεν ξέρω τι θα κάνω τελικα...

Αα εγω ειχα θηλαστρο και της εβγαζα γαλα αμα χρειαζοταν να παω καπου και να την κρατησει καποιος αλλα το πηρε με την μια το μπουκαλι.. Γενικα ειναι πολυ ευκολο μωρο!! Οτι καινουργιο και να της δωσω δεν δυσκολευετε τα καταφερνει γρηγορα.. Και εμενα ο παιδιατρος ειναι υπερ του θηλασμου.. Αφου φαντασου μια γνωστη μου που ετυχε να παει καποια στιγμη σε αυτον και του ειπε οτι θηλασε 2 χρονια της ειπε δεν εχω να πω τιποτα και της φιλησε το χερι.. Χαχαχ φαντασου... Τωρα και εγω δεν ξερω αν θα το κοψω στον χρονο ακριβως μπορει να το παω λιγους μηνες ακομα.. Θα δειξει!! Περιεγο παντως που δεν σας ειπε για γιαουρτι.. Εμας μας ειπε εκει 9 μηνων να ξεκηνησουμε..


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΚατεριναΣκ είπε:

Μπραβοοο.. Και εμεις τελευταια μετρηση την καναμε 9 μηνων και ηταν 7,400!!! Αδυνατουλες πολυ ειμαστε!!αλλα τα παιρνει σε υψος.. Χαχαχα τωρα θα ξανα παμε τελος του μηνα 11 μηνων δηλαδη..

Ααα μια χαρα...Ναι αστα.!!! Πολυ χαλια!! Καλα που βγηκαμε χθες βολτα!!!!!!

Πυστευω ιδια κιλα θα εχουμε 9 μηνων ειναι και εσενα μοντελο το κορίτσι κρατανε σιλουέτα!!! Βρε κοριτσια σημερα σηκωθηκα και ειχα κατι μικρα γρουμπουλακια στο στηθος και με πονανε την εβαλα την μικρη να θηλασει και εφυγαν αλλα ο πονος συνεχιζει τι να επαθα τωρα; αφου μονο πρωι βραδυ θηλάζει δεν πριζεται το στηθος μου


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Πυστευω ιδια κιλα θα εχουμε 9 μηνων ειναι και εσενα μοντελο το κορίτσι κρατανε σιλουέτα!!! Βρε κοριτσια σημερα σηκωθηκα και ειχα κατι μικρα γρουμπουλακια στο στηθος και με πονανε την εβαλα την μικρη να θηλασει και εφυγαν αλλα ο πονος συνεχιζει τι να επαθα τωρα; αφου μονο πρωι βραδυ θηλάζει δεν πριζεται το στηθος μου

Χαχαχα...ναι τρομαρα τους απο τωρα την προσεχουν την σιλουετα τους..

Περιεργο γιατι συνηθως τα γρουμπαλακια εμφανηζονται οταν αλλαζεις τους θηλασμους  και αμα δεν κανεις κατι οπως λιγο ζεστο νερο και μασαζ ή  οταν πινει το μωρο να κανεις λιγο μασαζ παραλληλα μπορει να δημιουργησει μαστιτιδα.. Αλλα δεν νομιζω να εχεις θεμα αφου κανεις 2 θηλασμους.. Και εγω στους 2 ειμαι τωρα αλλα δεν νιωθω κατι.. Παρακολουθησε το να δεις πως θα παει..!!!

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...