Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, ilenan είπε:

      Καλησπέρα κι από μένα ! Υπαρχει κάποια κοπέλα που να μην είχε ποτε της θετικό τεστ και τελικά να τα κατάφερε. Παλεύουμε 3 χρόνια τώρα. 4 σπερματέγχυσεις και 3 έμβρυομεταφορες με αρίστης ποιότητας έμβρυα και κανένα θετικό αποτέλεσμα. Όλες οι εξετάσεις, μα όλες οι εξετάσεις,  πολύ καλες . Έχω ένα ιστορικό ενδομητριωσης. Η διάγνωση όμως είναι ανεξήγητη υπογονιμότητα.  Έχω κουραστεί !! Λες και το δικό μου σώμα δεν έχει φτιαχτεί για αυτό τον σκοπό ! Λες και δεν έχω μήτρα! Νιώθω απίστευτα απογοητευμένη !!

      Σε νιώθω απόλυτα. Κι εγώ ακριβώς τα ίδια βιώνω. Πάνω από 3 χρόνια προσπαθούμε και δεν έμεινα πότε έγκυος. Επίσης, μια σπερματεγχυση και μια εμβρυομεταφορα που δεν πέτυχαν. Μην απογοητεύεσαι, πιστεύω ότι σε όλες μας θα έρθει κάποια στιγμή το μωράκι. Θελει πίστη και υπομονή και θα έρθει εκεί που δεν το περιμένουμε!! 🙏

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα και περαστικα σας.Το μικρουλι μου μωρε θα νιωθει ασχημα.Η αντιβιωση θα τη βοηθησει...Κι εμενα τον ορο δεν το θελει καθολου,μολις το δει αρχιζει να κλαιει αλλα τι να κανεις αφου το χρειαζονται..Εμεις ξυπνησαμε στις 8 και θα παιξουμε λιγο,καλα ειναι ,το χτυπημα δεν μαυρισε σχεδον δεν φαινεται..

Καλημερααα!! Καλο αυτο!! Και εμεις ξυονησαμεβκαπου 8:15 και επινε γαλα τωρα αγκαλιτσα στο κρεβατι και τωρα θα σηκωθω να φτιαξω πρωινο..

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 32 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα..είμαι πολύ στεναχωρημενη..πήγαμε στην παιδίατρο και η μικρή μου έχει στο ένα να αυτακι ωτίτιδα και ήπια ακροαστικα... και ξεκινήσαμε μασκακι και αντιβίωση...και όρο εννοείται που βάζαμε είδη συνέχεια...δεν θέλει τίποτα από αυτά και κλαίει...αλλα τι κάνω...ουφ να περάσει ο χειμώνας...:cry:

Εσείς τι κάνετε?

Καλημέρα εμείς ξυπνήσαμε στις 8 αλλά πολύ γκρίνια τώρα λέω να την κοιμησω λίγο μηοως ηρεμήσει ..περαστικά σας κορίτσι μου 

  • Ευχαριστώ 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εφτιαξα χυμο πορτοκαλι και η μικρη μολις ειδε το ποτηρι εκανε σαν τρελη. Και ειπα να δοκημασω να της δωσω με το καλαμακι πρωτη φορα και ρουφηξε κανονηκα!! Αρα τωρα που εμαθε να ρουφαει, για νερο μπορω να της παρω αυτα τα παιδικα παγουρινα??


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα..είμαι πολύ στεναχωρημενη..πήγαμε στην παιδίατρο και η μικρή μου έχει στο ένα να αυτακι ωτίτιδα και ήπια ακροαστικα... και ξεκινήσαμε μασκακι και αντιβίωση...και όρο εννοείται που βάζαμε είδη συνέχεια...δεν θέλει τίποτα από αυτά και κλαίει...αλλα τι κάνω...ουφ να περάσει ο χειμώνας...:cry:

Εσείς τι κάνετε?

Καλημερα κοριτσι περαστικά σας. Χαλια καιρο σήμερα βαρεθήκατε το χειμώνα. 

Καλημέρα σε ολα τα κοριτσια!!! 

  • Ευχαριστώ 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Κοριτσια εφτιαξα χυμο πορτοκαλι και η μικρη μολις ειδε το ποτηρι εκανε σαν τρελη. Και ειπα να δοκημασω να της δωσω με το καλαμακι πρωτη φορα και ρουφηξε κανονηκα!! Αρα τωρα που εμαθε να ρουφαει, για νερο μπορω να της παρω αυτα τα παιδικα παγουρινα??

Αφού ήπιε με καλαμάκι μπορείς! μπράβο στο κορίτσι!εγώ της έχω ένα εκπαιδευτικό που πρέπει να ρουφήξεις αλλά δεν το θέλει παίζει... πίνει από ποτηράκι κανονικό αλλά όχι πολύ και το φτύνει και παίζει... εννοείται το κρατάω αλλιώς το χύνει όλο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Αφού ήπιε με καλαμάκι μπορείς! μπράβο στο κορίτσι!εγώ της έχω ένα εκπαιδευτικό που πρέπει να ρουφήξεις αλλά δεν το θέλει παίζει... πίνει από ποτηράκι κανονικό αλλά όχι πολύ και το φτύνει και παίζει... εννοείται το κρατάω αλλιώς το χύνει όλο!

Αα ωραια.. Θα παω να της παρω ενα αυτες τις μερες.. Εγω απο 6 μηνων της το ειχα παρει το εκπαιδευτικο ποτηρακι . στην αρχη πνηγοταν αλλα μετα το βρηκε.. Θα το μαθει σιγα σιγα.. Προσπαθησε να της το δειχνεις και να την βαζεις να πινει και θα το βρει.. 8 μηνων δεν ειναι?? 


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Αα ωραια.. Θα παω να της παρω ενα αυτες τις μερες.. Εγω απο 6 μηνων της το ειχα παρει το εκπαιδευτικο ποτηρακι . στην αρχη πνηγοταν αλλα μετα το βρηκε.. Θα το μαθει σιγα σιγα.. Προσπαθησε να της το δειχνεις και να την βαζεις να πινει και θα το βρει.. 8 μηνων δεν ειναι?? 

Εμένα έχει μια τάπα από μέσα αν την βγάλω χύνεται και το ρίχνει όλο πάνω της αν την αφήσω πρέπει να ρουφήξεις και δεν το κάνει... παίζει...9 μηνών αλλά έχω να της το δώσω καιρό της δίνω με ποτηράκι και το κρατάω...εγώ έχω καταλάβει ότι αν διψάει θηλάζει αλλά πρέπει να μάθει και το νερό...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Εμένα έχει μια τάπα από μέσα αν την βγάλω χύνεται και το ρίχνει όλο πάνω της αν την αφήσω πρέπει να ρουφήξεις και δεν το κάνει... παίζει...9 μηνών αλλά έχω να της το δώσω καιρό της δίνω με ποτηράκι και το κρατάω...εγώ έχω καταλάβει ότι αν διψάει θηλάζει αλλά πρέπει να μάθει και το νερό...

Ε θα το μαθει σιγα σιγα θα δεις!! Ναι να της δινεις νερο οταν καταλαβαεινεις οτι διψαει!!! Ετσι εκανα και εγω με το στηθος γιαυτο θηλαζα 10 φορες την ημερα!!!!!


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Afroditi85 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα..είμαι πολύ στεναχωρημενη..πήγαμε στην παιδίατρο και η μικρή μου έχει στο ένα να αυτακι ωτίτιδα και ήπια ακροαστικα... και ξεκινήσαμε μασκακι και αντιβίωση...και όρο εννοείται που βάζαμε είδη συνέχεια...δεν θέλει τίποτα από αυτά και κλαίει...αλλα τι κάνω...ουφ να περάσει ο χειμώνας...:cry:

Εσείς τι κάνετε?

Καλημέρα ..!!! Κ ο μεγάλος μου δε καθόταν με τίποτα να του βάλουμε ούτε ορο ούτε οτριβιν με τίποτα όμως τσιριζε κ έτσι τώρα που ήταν άρρωστος δεν έφευγε με τίποτα το μπούκωμα πήγε να τον γυρίσει σε ωτίτιδα κ ξεκινήσαμε αντιβίωση όπου κ αυτή δεν την επιβε την έκανε εμετό .. ευτυχώς βρήκαμε τρόπο κ του τι δίνανε κ πλέον είναι καλά ...!!! Φέτος πολύ ζορικη αυτή η ίωση ..!!! Περαστικά ...!!!!!!

1 ώρα πρίν, Afroditi85 είπε:

Ευχαριστούμε...Εγώ της έδωσα την αντιβίωση και ξανακοιμηθηκε στην αγκαλιά μου... ωραία ευτυχώς!τι να κάνουμε συμβαίνουν και αυτά σοβαρά να μην είναι!

Εδώ Κρήτη πέθανε χθες ένα κοριτσάκι 6 χρόνων από γρίπη λένε...αλλά η παιδίατρος μου είπε που ρώτησε γνωστό από το νοσοκομείο ότι είχε και κάτι άλλο αλλά δεν το γνώριζαν...γιατί έπαθε σηψαιμία... Θα φανεί στις εξετάσεις...Παναγία μου... τραγικό για τους γονείς...να είναι καλά όλα τα παιδάκια του κόσμου...

Αα από γρίπη ήταν τελικά;γιατί είχε ακουστεί κ για μηνιγγίτιδα ..!!! Να είναι καλά όλα τα παιδάκια του κόσμου ..!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , xaroumenh mama είπε:

Καλημέρα ..!!! Κ ο μεγάλος μου δε καθόταν με τίποτα να του βάλουμε ούτε ορο ούτε οτριβιν με τίποτα όμως τσιριζε κ έτσι τώρα που ήταν άρρωστος δεν έφευγε με τίποτα το μπούκωμα πήγε να τον γυρίσει σε ωτίτιδα κ ξεκινήσαμε αντιβίωση όπου κ αυτή δεν την επιβε την έκανε εμετό .. ευτυχώς βρήκαμε τρόπο κ του τι δίνανε κ πλέον είναι καλά ...!!! Φέτος πολύ ζορικη αυτή η ίωση ..!!! Περαστικά ...!!!!!!

Αα από γρίπη ήταν τελικά;γιατί είχε ακουστεί κ για μηνιγγίτιδα ..!!! Να είναι καλά όλα τα παιδάκια του κόσμου ..!!!

Καλημερα κι εμενα κοιμηθηκε πριν λιγο και τωρα χαλαρωνω με καφεδακι.Οσο για τη γριπη εχω ξαναπει οτι κανεις δεν πεθαινει ετσι απλα μονο απο γριπη.Αυτα τα ατομα εχουν και αλλα προβληματα υγειας ,οπως κι αυτοι που νοσηλευονται στις μοναδες.Παντως και τα καναλια τρομοκρατουν τον κοσμο..Μου λειψε το καλοκαιρι,ουτε ιωσεις ουτε τιποτα..

1 hour ago, Alex. Arap είπε:

Καλημερα κοριτσι περαστικά σας. Χαλια καιρο σήμερα βαρεθήκατε το χειμώνα. 

Καλημέρα σε ολα τα κοριτσια!!! 

Καλημερα. Θεσσαλονικη εχει τελειο καιρο,πολυ ηλιο,λιγο κρυο,οτι πρεπει για βολτα:)

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα κι εμενα κοιμηθηκε πριν λιγο και τωρα χαλαρωνω με καφεδακι.Οσο για τη γριπη εχω ξαναπει οτι κανεις δεν πεθαινει ετσι απλα μονο απο γριπη.Αυτα τα ατομα εχουν και αλλα προβληματα υγειας ,οπως κι αυτοι που νοσηλευονται στις μοναδες.Παντως και τα καναλια τρομοκρατουν τον κοσμο..Μου λειψε το καλοκαιρι,ουτε ιωσεις ουτε τιποτα..

Καλημερα. Θεσσαλονικη εχει τελειο καιρο,πολυ ηλιο,λιγο κρυο,οτι πρεπει για βολτα:)

Α ωραια!!!! μας πηρατε τον ηλιο προς τα πανω. Θα ανοιξει που θα παει ο καιρος!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , xaroumenh mama είπε:

Καλημέρα ..!!! Κ ο μεγάλος μου δε καθόταν με τίποτα να του βάλουμε ούτε ορο ούτε οτριβιν με τίποτα όμως τσιριζε κ έτσι τώρα που ήταν άρρωστος δεν έφευγε με τίποτα το μπούκωμα πήγε να τον γυρίσει σε ωτίτιδα κ ξεκινήσαμε αντιβίωση όπου κ αυτή δεν την επιβε την έκανε εμετό .. ευτυχώς βρήκαμε τρόπο κ του τι δίνανε κ πλέον είναι καλά ...!!! Φέτος πολύ ζορικη αυτή η ίωση ..!!! Περαστικά ...!!!!!!

Αα από γρίπη ήταν τελικά;γιατί είχε ακουστεί κ για μηνιγγίτιδα ..!!! Να είναι καλά όλα τα παιδάκια του κόσμου ..!!!

Ευχαριστούμε πολύ!!!ναι δεν ήταν μηνιγγίτιδα γρίπη λέει αλλά είχε και κάτι άλλο που δεν το γνώριζαν και θα φανεί στις εξετάσεις...

Εγώ της έβαζα με το ζόρι τι να κάνω της έδινα να κρατάει της έλεγα να βάλει στην μαμά(μου τον έχωνε στην μύτη)  έκανα ότι  έβαζα στην μεγάλη αλλά παρόλα αυτά  γκρινιάζε!και την αντιβίωση της την βάζω από το πλάι στο στόμα με την σύριγγα και μετά στήθος για να την παρηγορήσω!η μεγάλη μου βάζει μόνη της όρο! κοντεύει τα 7 το παιδάκι μου!

Περαστικά στα παιδάκια μας!να περάσει ο χειμώνας και οι ιώσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

κο

3 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Βρε κοριτσια πολυ γκρινια σημερα εχει σηκωθει απο της 8 μιση και δεν λεει να κοιμηθει. 

Κοριτσαρες τι μου κανετε??? Εμεις ευτυχως πηγαμε το πρωι στις κουνιες γιατι βλεπω αρχησε τωρα να εχει τρελο αερα εδω και ποιος ξερει ποσο θα χαλασει ο καιρος για τις επομενα μερες!!! Τωρα κοιμαται και συμαζευω λιγο..

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ΒΟΗΘΕΙΑ!! Η μικρη εφαγε μαλλον φλουδα απο πορτοκαλι η οποια ειχε χαλασει ειχε μουχλιασει!!! Τι να κανω?? Να περιμενω να δω αν θα εχει κανενα συμπτωμα? 


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...