Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου ,τη γνώμη έχετε για το embryoglue ?? Το έχει χρησιμοποιήσει καμία και να είχε επιτυχία ;

      On 30/6/2024 at 4:59 ΜΜ, el3nitsa είπε:

      Γεια σας κορίτσια.δεν ξέρω αν βρίσκομαι στο σωστό φόρουμ.θέλω να χαρίσω φάρμακα εξωσωματικής που μου έχουν περισσέψει σε όποια τα έχει ανάγκη.ψαχνω στο ίντερνετ κάποιο φόρουμ αλλά είναι παλιά όσα βρήκα.γνωριζετε κάτι? 

      Είσαι στο σωστό φόρουμ,μπορείς να γράψεις τι έχεις και όσα κορίτσια τα χρειάζονται θα σου απαντήσουν !

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Comet είπε:

Η παιδιατρος μου ειπε μεχρι το χρονο οχι μπαχαρικα.Σε λιγο που θα χρονισουμε και θα παω θα τη ρωτησω.

Λοιπον τον ξυπνησα 1:15 και στις 2:30 ηρθε ο μπαμπας μας και μου ειπε να ετοιμασω τραπεζι και θα τον κοιταει αυτος(το μωρο πανω στον καναπε).Ειμαι στην κουζινα και ακουω ενα μπαμ δυνατο και κλαμα ,τρεχω και ο αντρας μου τον ειχε αγκαλια κι ο μπεμπης ουρλιαζε...οπως καταλαβατε επεσε απο τον καναπε στο πλακακι με το κεφαλι,3 δευτερα γυρισε ο αντρας μου να ακουμπησει το κινητο στο τραπεζι...(δεν του φωναξα γιατι τρομαξε πολυ αν και του ειπα θα τον κοιτας συνεχεια).

Λοιπον χτυπησε στο μετωπο ψηλα αριστερα,βαλαμε αμεσως παγο,κοκκινησε αρκετα και πρηστηκε λιγο,εκλαιγε 20 λεπτα με αναφιλητα στην αγκαλια μου και αφου ηρεμησε πηγα να τον ξαπλωσω και αρχισε να κλαιει και τον ξαναπηρα.Συνολικα μια ωρα να ηρεμησει και να αρχισει να γελαει.Κοιμηθηκε τελικα στις 4 ο καημενουλης μου...:-(Καναμε μπουμ....:(

Αχ μωρε το αγγελουδακι μου. Ετσι κανει και ο δικος μου χαζευει αλλα επειδη του εχω φωναξει 2 3 φορες γιατι εχει πεσει η παει να πεσει και τωρα την προσεχει καλυτερα. Εγω αμα χτυπάει της βαζω βιταμ μου εχουν πει οτι δεν πρηζετε και νομιζω ισχύει. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Αχ μωρε το αγγελουδακι μου. Ετσι κανει και ο δικος μου χαζευει αλλα επειδη του εχω φωναξει 2 3 φορες γιατι εχει πεσει η παει να πεσει και τωρα την προσεχει καλυτερα. Εγω αμα χτυπάει της βαζω βιταμ μου εχουν πει οτι δεν πρηζετε και νομιζω ισχύει. 

Δεν του χει ξαναπεσει,πρωτη φορα.Ειπε ομως οτι αλλη φορα δεν θα τον αφηνει απο τα ματια του καθολου.Για το βιταμ δεν το ηξερα.Ελπιζω να μην χρειαστει να το δοκιμασω συντομα...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Comet είπε:

Δεν του χει ξαναπεσει,πρωτη φορα.Ειπε ομως οτι αλλη φορα δεν θα τον αφηνει απο τα ματια του καθολου.Για το βιταμ δεν το ηξερα.Ελπιζω να μην χρειαστει να το δοκιμασω συντομα...

Εμενα παραπαταει στην ουσια γιατι προσπαθει να ισοροπισει και πεφτει.  δεν μου εχει πεσει για να χτυπήσει ασχημα ευτυχως στο χαλι κανει καμια τουμπα αλλα δεν περνει χαμπαρει εκει παλι προσπαθεί. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Comet είπε:

Η παιδιατρος μου ειπε μεχρι το χρονο οχι μπαχαρικα.Σε λιγο που θα χρονισουμε και θα παω θα τη ρωτησω.

Λοιπον τον ξυπνησα 1:15 και στις 2:30 ηρθε ο μπαμπας μας και μου ειπε να ετοιμασω τραπεζι και θα τον κοιταει αυτος(το μωρο πανω στον καναπε).Ειμαι στην κουζινα και ακουω ενα μπαμ δυνατο και κλαμα ,τρεχω και ο αντρας μου τον ειχε αγκαλια κι ο μπεμπης ουρλιαζε...οπως καταλαβατε επεσε απο τον καναπε στο πλακακι με το κεφαλι,3 δευτερα γυρισε ο αντρας μου να ακουμπησει το κινητο στο τραπεζι...(δεν του φωναξα γιατι τρομαξε πολυ αν και του ειπα θα τον κοιτας συνεχεια).

Λοιπον χτυπησε στο μετωπο ψηλα αριστερα,βαλαμε αμεσως παγο,κοκκινησε αρκετα και πρηστηκε λιγο,εκλαιγε 20 λεπτα με αναφιλητα στην αγκαλια μου και αφου ηρεμησε πηγα να τον ξαπλωσω και αρχισε να κλαιει και τον ξαναπηρα.Συνολικα μια ωρα να ηρεμησει και να αρχισει να γελαει.Κοιμηθηκε τελικα στις 4 ο καημενουλης μου...:-(Καναμε μπουμ....:(

Πω πω ο καημενουλης!!! Θελει παρα πολυ προσοχη!!! Αστα να πανε!!! Και εμενα μου ειχε πεσει απο το κρεβατι καπου 5 μηνων!!!/τρομαξα παρα πολυ!!! Ειχα παρει κατευθειαν τον παιδιατρο και μου ειπε τι να προσεξω.. Αλλα ολα καλα στο τελος!! Πως ειναι τωρα???

πρίν από 21 λεπτά , Mamasanty είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε ;; Να σας ρωτήσω μέχρι πότε πλένουμε τα ρουχαλακια τους με παιδικό απορρυπαντικό ;

Αμα σου πω οτι ουτε εγω ξερω... Νομιζω ομως οσο σε βρεφικη ηλικια.. Μεχρι 2.. Μηπως ξερει καποια??

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Πω πω ο καημενουλης!!! Θελει παρα πολυ προσοχη!!! Αστα να πανε!!! Και εμενα μου ειχε πεσει απο το κρεβατι καπου 5 μηνων!!!/τρομαξα παρα πολυ!!! Ειχα παρει κατευθειαν τον παιδιατρο και μου ειπε τι να προσεξω.. Αλλα ολα καλα στο τελος!! Πως ειναι τωρα???

Μια χαρα ειναι.Ξυπνησε πριν λιγο κι εφαγε και θα τον παω μια βολτα με το καροτσι.

πρίν από 21 λεπτά , Mamasanty είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε ;; Να σας ρωτήσω μέχρι πότε πλένουμε τα ρουχαλακια τους με παιδικό απορρυπαντικό ;

Γεια σου,καλα ειμαστε τωρα αλλα θα διαβασες τα νεα μας...Μεχρι το χρονο σιγουρα παιδικο.Μετα δεν ξερω αν κι εμεις εχουμε ευαισθητο δερμα και μπορει να το κρατησω παραπανω

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Comet είπε:

Μια χαρα ειναι.Ξυπνησε πριν λιγο κι εφαγε και θα τον παω μια βολτα με το καροτσι.

Γεια σου,καλα ειμαστε τωρα αλλα θα διαβασες τα νεα μας...Μεχρι το χρονο σιγουρα παιδικο.Μετα δεν ξερω αν κι εμεις εχουμε ευαισθητο δερμα και μπορει να το κρατησω παραπανω

Ναι κορίτσι μου τα διάβασα και εμενα μου έχει πέσει πολύ μικρή ακόμη από το κρεβάτι την άφησα στην μέση να πάω στην τουαλέτα και πως έφτασε κάτω δεν κατάλαβα.. αύριο πάμε για εμβόλιο θα ρωτήσω την παιδίατρο για το απορρυπαντικό..


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex. Arap είπε:

Εμενα παραπαταει στην ουσια γιατι προσπαθει να ισοροπισει και πεφτει.  δεν μου εχει πεσει για να χτυπήσει ασχημα ευτυχως στο χαλι κανει καμια τουμπα αλλα δεν περνει χαμπαρει εκει παλι προσπαθεί. 

Και εμεις τρωμε τουμπες γιατι περπαταει οταν κρατιεται απο τα επιπλα και οταν θελει να φτασει σε αλλο επιπλο που ειναι λιγο πιο εκει προσπαθει αλλα πεφτει!! Εσεις τοσο νωρις και προσπαθει να ισοροπισει?? Μπραβο!! Πολυ νωρις!!:)

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ από εμένα ...!!!! Στο φαγακι του μωρού χρησιμοποιώ κ κρεμμύδι κ σκόρδο κ μαϊντανό μάραθο ανιθο βασιλικό .. φρέσκια ρίγανη θυμάρι κανέλα .... Γενικά όλα επιτρέπονται εκτός από το αλάτι αλλά με μέτρο ...!!! 

Παιδικό απορρυπαντικό εγώ δε χρησιμοποίησα τα ρουχαλακια τα επλενα με δικό μας απορρυπαντικό απλά τους έκανα δύο ξεβγαλματα έτσι μου είχε πει κ η παιδίατρος ..!!!

  • Μου αρέσει 3

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πηγαμε μια ωραια μεγαλη βολτα. Εχει καλο καιρο,μου αρεσει να περπαταω γενικως..Ξεχασα να σας πω χτες φαγαμε κοτοπουλακι στο φουρνο σε μπουκιτσες,μια χαρα το μασαει..:P

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Και εμεις τρωμε τουμπες γιατι περπαταει οταν κρατιεται απο τα επιπλα και οταν θελει να φτασει σε αλλο επιπλο που ειναι λιγο πιο εκει προσπαθει αλλα πεφτει!! Εσεις τοσο νωρις και προσπαθει να ισοροπισει?? Μπραβο!! Πολυ νωρις!!:)

Ναι ειναι νευρο θελει να κάνει το δικο της αλλιως νευριάζει!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα..είμαι πολύ στεναχωρημενη..πήγαμε στην παιδίατρο και η μικρή μου έχει στο ένα να αυτακι ωτίτιδα και ήπια ακροαστικα... και ξεκινήσαμε μασκακι και αντιβίωση...και όρο εννοείται που βάζαμε είδη συνέχεια...δεν θέλει τίποτα από αυτά και κλαίει...αλλα τι κάνω...ουφ να περάσει ο χειμώνας...:cry:

Εσείς τι κάνετε?

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Afroditi85 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα..είμαι πολύ στεναχωρημενη..πήγαμε στην παιδίατρο και η μικρή μου έχει στο ένα να αυτακι ωτίτιδα και ήπια ακροαστικα... και ξεκινήσαμε μασκακι και αντιβίωση...και όρο εννοείται που βάζαμε είδη συνέχεια...δεν θέλει τίποτα από αυτά και κλαίει...αλλα τι κάνω...ουφ να περάσει ο χειμώνας...:cry:

Εσείς τι κάνετε?

Καλημερα και περαστικα σας.Το μικρουλι μου μωρε θα νιωθει ασχημα.Η αντιβιωση θα τη βοηθησει...Κι εμενα τον ορο δεν το θελει καθολου,μολις το δει αρχιζει να κλαιει αλλα τι να κανεις αφου το χρειαζονται..Εμεις ξυπνησαμε στις 8 και θα παιξουμε λιγο,καλα ειναι ,το χτυπημα δεν μαυρισε σχεδον δεν φαινεται..

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα..είμαι πολύ στεναχωρημενη..πήγαμε στην παιδίατρο και η μικρή μου έχει στο ένα να αυτακι ωτίτιδα και ήπια ακροαστικα... και ξεκινήσαμε μασκακι και αντιβίωση...και όρο εννοείται που βάζαμε είδη συνέχεια...δεν θέλει τίποτα από αυτά και κλαίει...αλλα τι κάνω...ουφ να περάσει ο χειμώνας...:cry:

Εσείς τι κάνετε?

Καλημεραααα! Ωχ περαστικα της!!! Το ξρρω ειναι δυσκολο και λογικο να μην τα θελει αλλα πρεπει να κανετε υπομονη!!! Ελπιζω να γινει γρηγορα καλα!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα και περαστικα σας.Το μικρουλι μου μωρε θα νιωθει ασχημα.Η αντιβιωση θα τη βοηθησει...Κι εμενα τον ορο δεν το θελει καθολου,μολις το δει αρχιζει να κλαιει αλλα τι να κανεις αφου το χρειαζονται..Εμεις ξυπνησαμε στις 8 και θα παιξουμε λιγο,καλα ειναι ,το χτυπημα δεν μαυρισε σχεδον δεν φαινεται..

Ευχαριστούμε...Εγώ της έδωσα την αντιβίωση και ξανακοιμηθηκε στην αγκαλιά μου... ωραία ευτυχώς!τι να κάνουμε συμβαίνουν και αυτά σοβαρά να μην είναι!

Εδώ Κρήτη πέθανε χθες ένα κοριτσάκι 6 χρόνων από γρίπη λένε...αλλά η παιδίατρος μου είπε που ρώτησε γνωστό από το νοσοκομείο ότι είχε και κάτι άλλο αλλά δεν το γνώριζαν...γιατί έπαθε σηψαιμία... Θα φανεί στις εξετάσεις...Παναγία μου... τραγικό για τους γονείς...να είναι καλά όλα τα παιδάκια του κόσμου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...