Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 24 λεπτά , Terry1986 είπε:

      Δεν εχει σημασια να μιλησεις μαζι της να σου πει εαν θελει να σε ξαναδει..κ εγω θεωρουσα πως δε θα θελει αλλα μ ζητησε να με δει..κοιτανε καποιους δεικτες...κ εμενα την πρώτη φορα με τη δευτερη που με ειδε ειχαν 4 μηνες διαφορα πολυ..μακαρι να εχουν φτιαξει ολα με το σπερμα κ να πανε καλα ολα απο εδω κ περα..

      Θα της στείλω μήνυμα να την ρωτήσω αν χρειάζεται να με ξανά δει !!! 
      μακαρι τ να πω…

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Afroditi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!καλή εβδομάδα!!!

Τι κάνουν τα ζουζούνια σας?

Εμείς παίζουμε και σε λίγο θα φάμε φρουτοκρεμα!

Καλημερα. Πηγαμε στο σουπερ και μετα σε μια φιλη για καφε.Τωρα νυσταζει πολυ αλλα δεν θελει αγκαλια.Τον αφησα στην κουνια του να κοινηθει μονος του.Πριν ξεκινησουν τα δοντια ετσι κοιμοταν.Αντε να δουμε...

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα. Πηγαμε στο σουπερ και μετα σε μια φιλη για καφε.Τωρα νυσταζει πολυ αλλα δεν θελει αγκαλια.Τον αφησα στην κουνια του να κοινηθει μονος του.Πριν ξεκινησουν τα δοντια ετσι κοιμοταν.Αντε να δουμε...

Ωραία που πήγατε βολτουλα! Εμένα είχε γκρινιτσα και έφαγε την φρουτοκρεμα και την κοιμισα...τώρα της μαγειρεύω... γιατί όσο είναι ξύπνια δεν με αφήνει να κάνω τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσιααα!! Καλη βδομαδα!!! Εμεις πηγαμε σε μια φιλη μας.. Εχει η φιλη μου ενα κοριτσακι 16 μηνων και παιζανε και εμεις πιναμε το καφεδακι μας!! Τωρα γυρισαμε θα της δωσω κανενα φρουτο να φαει μηπως και κοιμηθει λιγο και μπορεσω και εγω να μαγειρεψω.. Μοσχαρακι λεω να της κανω κοκκινηστο με μακαρονακι!!

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημερα κοριτσιααα!! Καλη βδομαδα!!! Εμεις πηγαμε σε μια φιλη μας.. Εχει η φιλη μου ενα κοριτσακι 16 μηνων και παιζανε και εμεις πιναμε το καφεδακι μας!! Τωρα γυρισαμε θα της δωσω κανενα φρουτο να φαει μηπως και κοιμηθει λιγο και μπορεσω και εγω να μαγειρεψω.. Μοσχαρακι λεω να της κανω κοκκινηστο με μακαρονακι!!

Δεν κοιμοταν με τιποτα,τον σηκωσα του δωσα φρουτα και πηγα να τον κουνησω αγκαλια και δεν ηθελε.Τον αφησα στο κρεβατακι και τωρα κοιμηθηκε μολις.Κανινικα τετοια ωρα θα ξυπνουσε.Να τον ξυπνησω σε καμια ωρα;Αλλιως θα νυσταξει μετα τις 5 και για βραδυ θα κοιμηθει παλι 11


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημερα κοριτσιααα!! Καλη βδομαδα!!! Εμεις πηγαμε σε μια φιλη μας.. Εχει η φιλη μου ενα κοριτσακι 16 μηνων και παιζανε και εμεις πιναμε το καφεδακι μας!! Τωρα γυρισαμε θα της δωσω κανενα φρουτο να φαει μηπως και κοιμηθει λιγο και μπορεσω και εγω να μαγειρεψω.. Μοσχαρακι λεω να της κανω κοκκινηστο με μακαρονακι!!

Ωραία φαγητό το κοκκινιστό!εμείς έχουμε φακές σήμερα. Είναι ωραία όταν έχεις μαμαδοφιλη και παίζουν τα πιτσιρίκια αλλά για να λέμε και την αλήθεια μόνο καφέ πάλι δε προλαβαίνεις να πιεις(τουλάχιστον αυτό συμβαίνει στην δική μου περιπτωση)

Έχεις εδώ και 2 βραδιές που τον μετακόμισα στο δικό του δωμάτιο και πιο πριν τον πήγαινα εκεί για να παίζει και να το συνηθίσει.ευτυχως το πήρε με καλο κάτι και κοιμήθηκε μια χαρά!τώρα τρώμε ένα τοστάκι και παίζουμε γιατί ο καιρός πάλι μας κράτησε μεσα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια εμεις προσπαθουμε να κοιμηθουμε φαγαμε και την Φρουτοκρεμα. Σημερα της εφτιαξα κοτοπουλακι με σαλτσα κόκκινη και αστρακι. Πολλες δουλειες βρε κορίτσια δεν τελειωνουν με τιποτα ειδικα τα πλυντηρια παναγια μου ολο σιδερωνω και ολο ασιδερωτα ειναι. Σημερα θα παω σε μια φιλη μου να μου δωσει διατροφη δεν μπορω αλλο αισθανομαι πολυ πρησμένη. 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Angela123 είπε:

Ωραία φαγητό το κοκκινιστό!εμείς έχουμε φακές σήμερα. Είναι ωραία όταν έχεις μαμαδοφιλη και παίζουν τα πιτσιρίκια αλλά για να λέμε και την αλήθεια μόνο καφέ πάλι δε προλαβαίνεις να πιεις(τουλάχιστον αυτό συμβαίνει στην δική μου περιπτωση)

Έχεις εδώ και 2 βραδιές που τον μετακόμισα στο δικό του δωμάτιο και πιο πριν τον πήγαινα εκεί για να παίζει και να το συνηθίσει.ευτυχως το πήρε με καλο κάτι και κοιμήθηκε μια χαρά!τώρα τρώμε ένα τοστάκι και παίζουμε γιατί ο καιρός πάλι μας κράτησε μεσα

Ααα ωραια που το συνηθησε τοσο γρηγορα το δωματιο!! Εγω απο την πρωτη μερα την ειχα στο δωματιο και στην κουνια της.. Ειχα βαλει ενα κραβατι στι δωματιο και κοιμομουνα εκει μεχρι 5 μηνων.. 

Ασε και εμενα τρωει τωρα.. Δεν ξερω τι αλλο να της δωσω.. Τρωει πολυ.. Εχει φαει τωρα μια μπανανα ενα αχλαδι κατι μπισκοτακια και θελει και αλλο!!!!

πρίν από 5 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κοριτσια εμεις προσπαθουμε να κοιμηθουμε φαγαμε και την Φρουτοκρεμα. Σημερα της εφτιαξα κοτοπουλακι με σαλτσα κόκκινη και αστρακι. Πολλες δουλειες βρε κορίτσια δεν τελειωνουν με τιποτα ειδικα τα πλυντηρια παναγια μου ολο σιδερωνω και ολο ασιδερωτα ειναι. Σημερα θα παω σε μια φιλη μου να μου δωσει διατροφη δεν μπορω αλλο αισθανομαι πολυ πρησμένη. 

Ασε αυτο το πραγμα με τα ρουχα και εγω τα ιδια τραβαω!!!! Συνεχεια ασιδερωτα εχω.. Ποσα πλυντιριαβτην βδομαδα σου βγαινουν? Εμενα 3 με 4...

Να σας ρωτησω βρε κοριτσια.. Στο κοκκινηστο ξερετε αν επιτρεπετε να βαλω κανενα μπαχαρικο απο τωρα για νοστημια.. Ή δεν κανει ακομα???

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα ρούχα δεν τελειώνουν ποτέ!έχω βάλει σήμερα 3 πλυντήρια!εγώ έχω στεγνωτηριο και με έχει σώσει με δύο παιδιά!δεν σιδερωνω πετσέτες εσώρουχα φόρμες και γενικά ότι δεν τσαλακώνεται διπλώνεται καί φυλάσσεται...

πρίν από 31 λεπτά , Comet είπε:

Δεν κοιμοταν με τιποτα,τον σηκωσα του δωσα φρουτα και πηγα να τον κουνησω αγκαλια και δεν ηθελε.Τον αφησα στο κρεβατακι και τωρα κοιμηθηκε μολις.Κανινικα τετοια ωρα θα ξυπνουσε.Να τον ξυπνησω σε καμια ωρα;Αλλιως θα νυσταξει μετα τις 5 και για βραδυ θα κοιμηθει παλι 11

Άστον να δεις μήπως ξυπνήσει από μόνος του...αν κοιμηθεί πολυ δεν αντέχει  μέχρι το βράδυ  ε?και εμένα δύο φορές κοιμάται την ημέρα!η μεγάλη μου κοιμόταν μόνη της την έβαζα στο πάρκο να παίξει και μια στιγμή την έπαιρνε και ο ύπνος!και όλο το βράδυ στο κρεββάτι και  στο δωμάτιο  τής!αλλά δεν την θήλαζα...η μικρή μόνο με στήθος και αγκαλιά!το πάρκο το έχουμε διακοσμητικό όπως και την κούνια της...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι από τις τυχερές που εχω στεγνωτηριο και δε σιδερωνω τίποτα.τα διπλωνω και τα βάζω στα συρτάρια κατ' ευθείαν.Το μόνο αρνητικό είναι ότι τα ρούχα δε μυρίζουν το μαλακτικό και νιώθω ότι τζάμπα το χρησιμοποιώ.Συνηθως βάζω 2 μεγαλα πλυντήρια την εβδομάδα και κάτι μικρά όπως τραπεζομάντιλα η καμια πετσέτα τα βάζω σε μικρό πρόγραμμα.

Πραγματικα πως μπορείτε και σιδερωνετε ρε κορίτσια με ένα μικρό η κάποιες και με 2 παιδια;που βρίσκετε το χρονο;πότε μου δε σιδερωσα ρούχα ούτε πριν ούτε μετά το παιδί. Οκ Ίσως είμαι λίγο τεμπελα αλλά το θεωρώ άσκοπο εκτός αν μιλάμε για πουκάμισα που όντως θέλουν σίδερο η γενικά ρούχα που είναι τόσο τσαλακωμενα και φαίνονται πολύ άσχημα.εμεις φοράμε μόνο τζιν,φορμες (συν κολάν εγω)και απλα μπλουζάκια και είναι μια χαρα.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, ΚατεριναΣκ είπε:

Ααα ωραια που το συνηθησε τοσο γρηγορα το δωματιο!! Εγω απο την πρωτη μερα την ειχα στο δωματιο και στην κουνια της.. Ειχα βαλει ενα κραβατι στι δωματιο και κοιμομουνα εκει μεχρι 5 μηνων.. 

Ασε και εμενα τρωει τωρα.. Δεν ξερω τι αλλο να της δωσω.. Τρωει πολυ.. Εχει φαει τωρα μια μπανανα ενα αχλαδι κατι μπισκοτακια και θελει και αλλο!!!!

Ασε αυτο το πραγμα με τα ρουχα και εγω τα ιδια τραβαω!!!! Συνεχεια ασιδερωτα εχω.. Ποσα πλυντιριαβτην βδομαδα σου βγαινουν? Εμενα 3 με 4...

Να σας ρωτησω βρε κοριτσια.. Στο κοκκινηστο ξερετε αν επιτρεπετε να βαλω κανενα μπαχαρικο απο τωρα για νοστημια.. Ή δεν κανει ακομα???

Ακριβως δεν τα εχω μετρησει αλλα 5 6 σιγουρα. Τις πετσετες της κουζινας της πλενω μερα παρα μερα της κανω ολες χαλια. Η μικρη γινετε συνέχεια σαν γουρουνακι και αντε παλι πλυσιμο. Και ο συζυγος καθε μερα αλλαζει ρουχα και εγω συνεχεια γιατι λερωνομαι φαγητα δουλειες αυλη βεραντες αστα ολο σιδερω. Στεγνωτηριο δεν εχω θα μεβοηθουσε πολυ αλλα τι να κανω θα σιδερωνω τωρα.μπαχαρι δεν εχω βαλει δεν ξερω αν κανει κανελα σκονη της δινω μονο. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαχαρικά χρησιμοποιώ τα πάντα εκτός από πιπέρι.τα κεφτεδάκια τα κάνω πάντα με μοσχάρι και μαϊντανό και μια χαρά τα τρωει.στα κικκινιστα βάζω κανέλα, μπαχαρι και γαρίφαλο και πάλι τα τρωει.εγω θα έλεγα γενικά μη φοβάστε με τα μπαχαρικά εκτός κι αν είναι πικάντικα (που και πάλι έχει να κάνει με το μωρό)Προχθές έτρωγα μοτσαρελα με τσιλι και λυσσαξε να φάει,οπότε του έδωσα και καταλήξαμε να τρώμε μαζί τη μοτσαρελα!μάλλον είναι του πικαντικου όπως η μαμά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Angela123 είπε:

Απο μπαχαρικά χρησιμοποιώ τα πάντα εκτός από πιπέρι.τα κεφτεδάκια τα κάνω πάντα με μοσχάρι και μαϊντανό και μια χαρά τα τρωει.στα κικκινιστα βάζω κανέλα, μπαχαρι και γαρίφαλο και πάλι τα τρωει.εγω θα έλεγα γενικά μη φοβάστε με τα μπαχαρικά εκτός κι αν είναι πικάντικα (που και πάλι έχει να κάνει με το μωρό)Προχθές έτρωγα μοτσαρελα με τσιλι και λυσσαξε να φάει,οπότε του έδωσα και καταλήξαμε να τρώμε μαζί τη μοτσαρελα!μάλλον είναι του πικαντικου όπως η μαμά!

Χαχαχαχ.. Μπραβο το μωρο σου. Και εμενα μου αρεσουν θα δειξει αν θα τρωει και η μικρη πικαντικα!! Τωρα το εφτιαξα το κοκκινηστο.. Την επομενη φορα θα δοκημασω να της βαλω κανενα μπαχαρικο...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Ακριβως δεν τα εχω μετρησει αλλα 5 6 σιγουρα. Τις πετσετες της κουζινας της πλενω μερα παρα μερα της κανω ολες χαλια. Η μικρη γινετε συνέχεια σαν γουρουνακι και αντε παλι πλυσιμο. Και ο συζυγος καθε μερα αλλαζει ρουχα και εγω συνεχεια γιατι λερωνομαι φαγητα δουλειες αυλη βεραντες αστα ολο σιδερω. Στεγνωτηριο δεν εχω θα μεβοηθουσε πολυ αλλα τι να κανω θα σιδερωνω τωρα.μπαχαρι δεν εχω βαλει δεν ξερω αν κανει κανελα σκονη της δινω μονο. 

Και εμείς ακριβώς τα ίδια! το ίδιο παθαίνω και εγώ με τις πετσέτες τις κουζίνας! συνέχεια τις πλένω!και ο άντρας μου κάθε μέρα και εγώ και η μεγάλη μου που πάει σχολείο αφού κάθονται κάτω και πέφτουνε και γυρίζει χάλια!δεν την αφήνω να ακουμπήσει πουθενά μόλις μπει σπίτι πάει στο μπάνιο αλλάζει ρούχα και πλένεται!

Μετα το χρόνο τρώνε τα πάντα από ότι ξέρω αλλά όχι πολύ πικάντικα αλλά άμα το αντέχει το μωρό...και εγώ σκόνη κανέλας της έχω βάλει στην κρέμα μόνο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Χαχαχαχ.. Μπραβο το μωρο σου. Και εμενα μου αρεσουν θα δειξει αν θα τρωει και η μικρη πικαντικα!! Τωρα το εφτιαξα το κοκκινηστο.. Την επομενη φορα θα δοκημασω να της βαλω κανενα μπαχαρικο...

Η παιδιατρος μου ειπε μεχρι το χρονο οχι μπαχαρικα.Σε λιγο που θα χρονισουμε και θα παω θα τη ρωτησω.

Λοιπον τον ξυπνησα 1:15 και στις 2:30 ηρθε ο μπαμπας μας και μου ειπε να ετοιμασω τραπεζι και θα τον κοιταει αυτος(το μωρο πανω στον καναπε).Ειμαι στην κουζινα και ακουω ενα μπαμ δυνατο και κλαμα ,τρεχω και ο αντρας μου τον ειχε αγκαλια κι ο μπεμπης ουρλιαζε...οπως καταλαβατε επεσε απο τον καναπε στο πλακακι με το κεφαλι,3 δευτερα γυρισε ο αντρας μου να ακουμπησει το κινητο στο τραπεζι...(δεν του φωναξα γιατι τρομαξε πολυ αν και του ειπα θα τον κοιτας συνεχεια).

Λοιπον χτυπησε στο μετωπο ψηλα αριστερα,βαλαμε αμεσως παγο,κοκκινησε αρκετα και πρηστηκε λιγο,εκλαιγε 20 λεπτα με αναφιλητα στην αγκαλια μου και αφου ηρεμησε πηγα να τον ξαπλωσω και αρχισε να κλαιει και τον ξαναπηρα.Συνολικα μια ωρα να ηρεμησει και να αρχισει να γελαει.Κοιμηθηκε τελικα στις 4 ο καημενουλης μου...:-(Καναμε μπουμ....:(


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...