Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! εμείς όχι καλά γιατί έχει μυξες και δυσκολευόταν!η μεγάλη μου δεν μπορούσε να κοιμηθεί και ξάπλωσε μαζί μας και κοιμηθήκαμε και οι τρεις μαζί!και εγώ είχα το άγχος μην πέσουν από το κρεβάτι και να μην χτυπήσει καταλάθος η μεγάλη την μικρή στον ύπνο της...ευτυχώς είναι χαμηλό το κρεββάτι είναι κάτω παρκέ και έχω βάλει και χάλια δεξιά και αριστερά..αλλά και πάλι...

Και εμείς βλέπουμε πολλές ταινίες με το σύζυγό όπως και σειρές!τώρα όταν προλάβω παρακολουθώ το vikings και το True Detective!

Ωραίες οι ταινίες τελικά κορίτσια?

Καλό μήνα!!!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! εμείς όχι καλά γιατί έχει μυξες και δυσκολευόταν!η μεγάλη μου δεν μπορούσε να κοιμηθεί και ξάπλωσε μαζί μας και κοιμηθήκαμε και οι τρεις μαζί!και εγώ είχα το άγχος μην πέσουν από το κρεβάτι και να μην χτυπήσει καταλάθος η μεγάλη την μικρή στον ύπνο της...ευτυχώς είναι χαμηλό το κρεββάτι είναι κάτω παρκέ και έχω βάλει και χάλια δεξιά και αριστερά..αλλά και πάλι...

Και εμείς βλέπουμε πολλές ταινίες με το σύζυγό όπως και σειρές!τώρα όταν προλάβω παρακολουθώ το vikings και το True Detective!

Ωραίες οι ταινίες τελικά κορίτσια?

Αυτες οι μυξες πολλη ταλαιπωρία εδω μας δυσκολεύουν εμας τα μικρα που δεν ξερουν να φυσιξουν κιολας. Τι υπνο να κανεις ετσι αμα εχεις τι ενοια τους αστα να ανοιξει ο καιρος μηπως φυγουν οι ιωσεις. Για την γριπη το ειδατε στη τηλεόραση; 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Αυτες οι μυξες πολλη ταλαιπωρία εδω μας δυσκολεύουν εμας τα μικρα που δεν ξερουν να φυσιξουν κιολας. Τι υπνο να κανεις ετσι αμα εχεις τι ενοια τους αστα να ανοιξει ο καιρος μηπως φυγουν οι ιωσεις. Για την γριπη το ειδατε στη τηλεόραση; 

Ναι και βάζουμε συνέχεια όρο και ρουφάμε και τις μυξες...Όχι ...εμείς κάναμε το εμβόλιο όλοι λόγω του μωρού μετά που γέννησα!μας το έκανε η παιδίατρος! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Ναι και βάζουμε συνέχεια όρο και ρουφάμε και τις μυξες...Όχι ...εμείς κάναμε το εμβόλιο όλοι λόγω του μωρού μετά που γέννησα!μας το έκανε η παιδίατρος! 

150 ατομα στο νοσοκομειο και υπηρχαν και θανατοι δεν ξερω μηπως πρεπει να το κανουμε το εμβόλιο; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Alex. Arap είπε:

150 ατομα στο νοσοκομειο και υπηρχαν και θανατοι δεν ξερω μηπως πρεπει να το κανουμε το εμβόλιο; 

Εμείς το κάναμε τον Οκτώβριο...και η μεγάλη μου που πάει σχολείο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 45 λεπτά , Alex. Arap είπε:

150 ατομα στο νοσοκομειο και υπηρχαν και θανατοι δεν ξερω μηπως πρεπει να το κανουμε το εμβόλιο; 

Καλημερα. Εμεις ξυπνησαμε κατα τις 4 .Ηταν μπουκωμενος αλλα ειχε ορεξη για παιχνιδια αλλα τον στριμωξα στον καναπε και κοιμηθηκαμε μεχρι τις 8.Εχει ηλιο και βγηκαμε για βολτα για ψωνια.Τωρα κοιμαται.

Η ταινια χαλια.Μην τη δειτε.Ολο κατι τετοια διαλεγει ο αντρας μου.Σας εχει τυχει να κοιμηθητε σε ταινια τρομου;Τοσο βαρετη ηταν η προηγουμενη που διαλεξε:???:

Οσο για τη γριπη δουλευα χρονια σε ΜΕΘ αλλα και στα επειγοντα και δεν εκανα ποτε το εμβολιο.Τα νουμερα που λενε δεν ειναι τιποτα.Καθε χρονο τα ιδια.Οσο για αυτους που ειναι σοβαρα εχουν κι αλλα προβληματα υγειας.Αυτοι πρεπει να το κανουν

1 hour ago, Afroditi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! εμείς όχι καλά γιατί έχει μυξες και δυσκολευόταν!η μεγάλη μου δεν μπορούσε να κοιμηθεί και ξάπλωσε μαζί μας και κοιμηθήκαμε και οι τρεις μαζί!και εγώ είχα το άγχος μην πέσουν από το κρεβάτι και να μην χτυπήσει καταλάθος η μεγάλη την μικρή στον ύπνο της...ευτυχώς είναι χαμηλό το κρεββάτι είναι κάτω παρκέ και έχω βάλει και χάλια δεξιά και αριστερά..αλλά και πάλι...

Και εμείς βλέπουμε πολλές ταινίες με το σύζυγό όπως και σειρές!τώρα όταν προλάβω παρακολουθώ το vikings και το True Detective!

Ωραίες οι ταινίες τελικά κορίτσια?

Καλό μήνα!!!!!!!

Καλημερα. Σημερα θα δωσω πρωτη φορα ψαρι στο μωρο.Πηρα μπακαλιαρακι φρεσκο.Να το βρασω με τα λαχανικα η χωρια;Ποση ωρα;Και πρεπει και να το καθαρισω μετα μην εχει αγκαθακια.Λεω να το αλεσω για σιγουρα.Τι λες;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα. Εμεις ξυπνησαμε κατα τις 4 .Ηταν μπουκωμενος αλλα ειχε ορεξη για παιχνιδια αλλα τον στριμωξα στον καναπε και κοιμηθηκαμε μεχρι τις 8.Εχει ηλιο και βγηκαμε για βολτα για ψωνια.Τωρα κοιμαται.

Η ταινια χαλια.Μην τη δειτε.Ολο κατι τετοια διαλεγει ο αντρας μου.Σας εχει τυχει να κοιμηθητε σε ταινια τρομου;Τοσο βαρετη ηταν η προηγουμενη που διαλεξε:???:

Οσο για τη γριπη δουλευα χρονια σε ΜΕΘ αλλα και στα επειγοντα και δεν εκανα ποτε το εμβολιο.Τα νουμερα που λενε δεν ειναι τιποτα.Καθε χρονο τα ιδια.Οσο για αυτους που ειναι σοβαρα εχουν κι αλλα προβληματα υγειας.Αυτοι πρεπει να το κανουν

Καλημερα. Σημερα θα δωσω πρωτη φορα ψαρι στο μωρο.Πηρα μπακαλιαρακι φρεσκο.Να το βρασω με τα λαχανικα η χωρια;Ποση ωρα;Και πρεπει και να το καθαρισω μετα μην εχει αγκαθακια.Λεω να το αλεσω για σιγουρα.Τι λες;

Κατάλαβα ανχοθηκα λιγο. Αλλα με τα εμβολια δεν τα παω και τοσο καλα. Τα βασικα πρεπει να γινονται τωρα ολο κατι εξτρα που μου λεει η παιδίατρος δεν ξερω αν πρεπει. Βαλτο σε ενα τουλι βραστο μονο του και μετα βγαλτοβκαι βρασε τα λαχανικα. Εγω βγαζω την πετσα απο πανω γιατι μου βρομαει σε ολα τα ψαρια. Θα γινει πολυ μαλακο γιατι δεν το πατας με το πηρουνι; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Κατάλαβα ανχοθηκα λιγο. Αλλα με τα εμβολια δεν τα παω και τοσο καλα. Τα βασικα πρεπει να γινονται τωρα ολο κατι εξτρα που μου λεει η παιδίατρος δεν ξερω αν πρεπει. Βαλτο σε ενα τουλι βραστο μονο του και μετα βγαλτοβκαι βρασε τα λαχανικα. Εγω βγαζω την πετσα απο πανω γιατι μου βρομαει σε ολα τα ψαρια. Θα γινει πολυ μαλακο γιατι δεν το πατας με το πηρουνι; 

Ετσι σκεφτομουν απλα λεω μηπως σκετο δεν το φαει .Θα δοκιμασω αν δεν του αρεσει θα τα αλεσω μετα μαζι.Ειμαι υπερ των εμβολιων για τα παιδια.Θα κανω οσα πρεπει.Για της μηνιγγιτιδας ας πουμε επειδη δεν εχω αλλο παιδακι και δεν παμε ακομη σε παιδοτοπους θα το κανουμε του χρονου που θα ναι μεγαλυτερος


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Ετσι σκεφτομουν απλα λεω μηπως σκετο δεν το φαει .Θα δοκιμασω αν δεν του αρεσει θα τα αλεσω μετα μαζι.Ειμαι υπερ των εμβολιων για τα παιδια.Θα κανω οσα πρεπει.Για της μηνιγγιτιδας ας πουμε επειδη δεν εχω αλλο παιδακι και δεν παμε ακομη σε παιδοτοπους θα το κανουμε του χρονου που θα ναι μεγαλυτερος

Αυτο που ειναι 3 δωσεις; εμενα με εχουν φοβισει αλλη λενε ναι αλλη οχι. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσαρες μου!!! Και εμεις καλα κοιμηθηκαμε το μονο που ξυπνησαμε στις 7:30/και 8:30 ξανα κοιμηθηκαμε και οι δυο μεχρι τις 10:00 αγκαλιτσα:)

Ταινιες και εμεις βλεπουμε γενικα πολλες.. Μας εχει τυχει και εμας να ειναι μαπα!! Και να ειμαι ετοιμη να με παρει ο υπνος... 

Το ψαρι βραστω μαζι με τα λαχανικ απλα μετα σουρωσε το ζουμι μην εχει κανενα κοκαλο.. Δεν χρειαζετε να το λιωσεις ειναι πολυ μαλακο.. Μικρες μπουκιτσες καντο..

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα. Εμεις ξυπνησαμε κατα τις 4 .Ηταν μπουκωμενος αλλα ειχε ορεξη για παιχνιδια αλλα τον στριμωξα στον καναπε και κοιμηθηκαμε μεχρι τις 8.Εχει ηλιο και βγηκαμε για βολτα για ψωνια.Τωρα κοιμαται.

Η ταινια χαλια.Μην τη δειτε.Ολο κατι τετοια διαλεγει ο αντρας μου.Σας εχει τυχει να κοιμηθητε σε ταινια τρομου;Τοσο βαρετη ηταν η προηγουμενη που διαλεξε:???:

Οσο για τη γριπη δουλευα χρονια σε ΜΕΘ αλλα και στα επειγοντα και δεν εκανα ποτε το εμβολιο.Τα νουμερα που λενε δεν ειναι τιποτα.Καθε χρονο τα ιδια.Οσο για αυτους που ειναι σοβαρα εχουν κι αλλα προβληματα υγειας.Αυτοι πρεπει να το κανουν

Καλημερα. Σημερα θα δωσω πρωτη φορα ψαρι στο μωρο.Πηρα μπακαλιαρακι φρεσκο.Να το βρασω με τα λαχανικα η χωρια;Ποση ωρα;Και πρεπει και να το καθαρισω μετα μην εχει αγκαθακια.Λεω να το αλεσω για σιγουρα.Τι λες;

πρίν από 10 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Κατάλαβα ανχοθηκα λιγο. Αλλα με τα εμβολια δεν τα παω και τοσο καλα. Τα βασικα πρεπει να γινονται τωρα ολο κατι εξτρα που μου λεει η παιδίατρος δεν ξερω αν πρεπει. Βαλτο σε ενα τουλι βραστο μονο του και μετα βγαλτοβκαι βρασε τα λαχανικα. Εγω βγαζω την πετσα απο πανω γιατι μου βρομαει σε ολα τα ψαρια. Θα γινει πολυ μαλακο γιατι δεν το πατας με το πηρουνι; 

Έτσι θα το κάνω και εγώ το ψάρι όταν έρθει  η ώρα... καθαρίσετε το προσεχτικά εγώ το κοιτούσα 2 3 φορές είναι πολύ μαλακό το μπακαλιαράκια λιώνει νομίζω ότι μπορεί να το φάει χωρίς να το αλέσεις αφού του δίνεις και άλλα πράγματα!

Έχει τύχει να κοιμηθώ στους τίτλους της αρχής!!!χαχαχαχα!!!ακόμα με κοροϊδεύει ο άντρας μου!!!

Το θέμα των εμβολίων είναι μεγάλο ο καθένας κάνει αυτό που πιστεύει ότι είναι καλύτερο...

Εμείς θα ξεκινήσουμε αυγό τις επόμενες ημέρες...αύριο θα μου φέρει οι κουμπάρα μου που θα έρθει Ηράκλειο...φρέσκα αυγουλάκια από τον μπαμπά μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ο παιδιατρος μου ειπς να κανουμε εμεις το εμβολιο γιατι ειναι πολυ μικρη και αφου δεν παει παιδικο να μην της το κανουμε!!

Εμεις σημερα θα παμε μια βολτα απο την πεθερα μου θα φαμε εκει.. Γλιτωσα το μαγιρεμα για σημερα!!!:)

  • Χαχα 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Αυτο που ειναι 3 δωσεις; εμενα με εχουν φοβισει αλλη λενε ναι αλλη οχι. 

Δεν ξερω ποσες δοσεις ειναι αλλα εχω γνωστη που η κορη τηςστο γυμνασιο κολλησε μηνιγγιτιδα και μετα απο 3 μηνες στην εντατικη εχει τωρα "ελαφρα νοητικη στερηση". Πριν ηταν πανεξυπνη.Μαλλον θα το κανουμε πριν παει παιδικο.

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Αυτο που ειναι 3 δωσεις; εμενα με εχουν φοβισει αλλη λενε ναι αλλη οχι. 

Όταν είναι πριν τα δύο χρόνια είναι τρείς δόσεις...όταν είναι μετά τα δύο χρόνια είναι δύο...το έχω κάνει στην μεγάλη μου για αυτό το ξέρω...και αν το κάνεις πριν τους έξι μήνες είναι τέσσερις...

πρίν από 15 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Εμενα ο παιδιατρος μου ειπς να κανουμε εμεις το εμβολιο γιατι ειναι πολυ μικρη και αφου δεν παει παιδικο να μην της το κανουμε!!

Εμεις σημερα θα παμε μια βολτα απο την πεθερα μου θα φαμε εκει.. Γλιτωσα το μαγιρεμα για σημερα!!!:)

Και εμας το ίδιο το κάναμε εμείς αντί το μωρό..

τυχερουλα!καλά να περάσετε!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...