Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Είμαι 39 και προσπαθώ 6 χρόνια με εξωσωματικες. Η εμπειρία μου λέει να πας στον καλύτερο γιατρό και να μην περιφέρεσαι δεξιά αριστερά. Ειχαμε γυρίσει όλα τα κέντρα έχω αλλάξει πόσους γιατρούς και κανένας δε μου είχε βρει την ενδομητριωση και όσες προσπάθειες έκανα πήγαιναν στραφη. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Ria_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ,από σήμερα και επίσημα στην αναμονή ωχ ωχ πρέπει να κάνω πράγματα να ξεχνιέμαι. Σήμερα ανέβηκε και η θερμοκρασία μου, 3 μέρες είχε 36.2 , 36.1 , 36.1 σήμερα ανέβηκε 36.3.. πιστεύω έκανα ωορηξια Κυριακή Δευτέρα γιατί είχα πονάκια αλλά ένα περίεργο πράγμα χτες είχα πονακια όλη μέρα και ένα περίεργο αίσθημα στη κοιλιά οπότε ήρθαμε και χτες σε επαφή. Το μόνο που έχω παρατηρήσει διαφορετικό είναι ότι που και που νοιωθω μικρά πονάκια στο στήθος που δε μου έχει ξανατυχει αλλά μπορεί και τυχαίο να είναι θα δείξει.. προσπαθώ να μη σκέφτομαι και να βλέπω σημάδια  

Καλημερααα  εγω  είμαι στις επαφές 

Κ ο Θεός μαζί μας 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ellidr είπε:

Καλημερααα  εγω  είμαι στις επαφές 

Κ ο Θεός μαζί μας 

Just now, Ellidr είπε:

Καλημερααα  εγω  είμαι στις επαφές 

Κ ο Θεός μαζί μας 

 

Άντε ωραία κορίτσι μου ..Μακάρι να έρθει τ θαύμα και για μας και για όλες μας. 

Just now, Ria_ είπε:

 

Άντε ωραία κορίτσι μου ..Μακάρι να έρθει τ θαύμα και για μας και για όλες μας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έρχομαι κ εγώ στην παρέα σας μετά από χαμηλές χοριακες που τελικά πέφτουν και εν τελεί από χθες αιμορραγία.. βιοχημική , περιμένω να καθαρίσω για να με δει ο γιατρός κ μόλις μου δώσει το οκ να ξεκινήσω τις προσπάθειες μου!! Μας εύχομαι ο νέος χρόνος να φέρει σε όλες σπορακια στην κοιλιτσα ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 3

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Κορίτσια έρχομαι κ εγώ στην παρέα σας μετά από χαμηλές χοριακες που τελικά πέφτουν και εν τελεί από χθες αιμορραγία.. βιοχημική , περιμένω να καθαρίσω για να με δει ο γιατρός κ μόλις μου δώσει το οκ να ξεκινήσω τις προσπάθειες μου!! Μας εύχομαι ο νέος χρόνος να φέρει σε όλες σπορακια στην κοιλιτσα ❤️❤️❤️

Αχ βρε κορίτσι μου 

Δε πείραζει πάμε δυνατά 

Θα έρθει το καλό και για μας 

Και πιστεύω ότι για σένα θα έρθει σύντομα αφού γίνεται η σύλληψη θα πάνε όλα καλά θα δείς.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Καλημερααα  εγω  είμαι στις επαφές 

Κ ο Θεός μαζί μας 

 

Αντε δωστε τε του να καταλαβει γιορταρες μερες... Χχαχαα δεν εχει ξεκούραση... Ευχομαι ο νεος χρονος να σου μπει με σπορακι 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofiamar93 είπε:

Αντε δωστε τε του να καταλαβει γιορταρες μερες... Χχαχαα δεν εχει ξεκούραση... Ευχομαι ο νεος χρονος να σου μπει με σπορακι 

Αχ βρε κορίτσι μου Αυτό είναι που λένε η ελπίδα πέθαινει τελευταία 

Πάντως να ξέρετε αν ποτέ μείνω έγκυος στου Αύγουστου θα έρθω ,δε σας αποχωρίζομαι

Χαχαχαχαχα

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου Αυτό είναι που λένε η ελπίδα πέθαινει τελευταία 

Πάντως να ξέρετε αν ποτέ μείνω έγκυος στου Αύγουστου θα έρθω ,δε σας αποχωρίζομαι

Χαχαχαχαχα

 

Χαχχαχα εννοείται.. Σε περιμένουμε πως και πως... ❤️❤️❤️❤️Αφου εισαι δικο μας παρεακι.. Δεν γινεται να πας αλλου.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Χαχχαχα εννοείται.. Σε περιμένουμε πως και πως... ❤️❤️❤️❤️Αφου εισαι δικο μας παρεακι.. Δεν γινεται να πας αλλου.. 

Ναι ρε παρεάκι μου 

Δε μπορεί...... 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Έκανα χοριακη, 998. Δεν έχει αρχίσει να πέφτει. Ο γιατρος μου είπε δε θα δούμε κάτι από τον υπερηχο. Ο γιατρος μου όμως στην Αθήνα επιμένει να κάνω υπέρηχο γιατί φοβάται για εξωμητριο. Το κακό είναι ότι είμαι επαρχία και δεν μπορώ να βρω κανέναν τέτοια μέρα 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου Αυτό είναι που λένε η ελπίδα πέθαινει τελευταία 

Πάντως να ξέρετε αν ποτέ μείνω έγκυος στου Αύγουστου θα έρθω ,δε σας αποχωρίζομαι

Χαχαχαχαχα

 

Εμ που θα πάς;;;;;εγώ σας περιμένω παντως...κατάλαβες;;;;δεν μπορώ να λέω τις βλακείες μου δεν με ξέρουν τα κορίτσια.θα πάθουν χαχαχαζα.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 28/12/2020 at 4:12 ΜΜ, Ellidr είπε:

θεραπευτικός ρόλος της κουρκουμίνης στο αναπαραγωγικό σύστημα της γυναίκας.

Ο εμμηνορροϊκός κύκλος και η γονιμότητα της γυναίκας εξαρτώνται από τα οιστρογόνα (θηλυκές ορμόνες). Έχει αποδειχτεί ότι η κουρκουμίνη ασκεί οιστρογονική δραστηριότητα, δηλαδή μιμείται τη δράση των οιστρογόνων [5].

Η κουρκουμίνη δρα ως ένα φυσικό ασθενές φυτοοιστρογόνο φυτικής προελέυσεως. Αυτή η δράση θα μπορούσε να αξιοποιηθεί θεραπευτικά στις αναπαραγωγικές διαταραχές της γυναίκας [6].

ηρθα με καινούργια νέα 

λοιπον από σήμερα ξεκινάω κουρκουμα 

Λίγη ποσότητα κάθε πρωί και κάθε βράδυ σε τσάι ,χαμομήλι ή ζεστό νερό σαν φάρμακο ,λένε ότι κάνει δουλειά ,μου το είπε και γιατρός

τι άλλο θα κάνουμε θεέ μου 

χαχαχαχαχα

 

 

ο κουρκουμας επίσης αραιώνει το αιμα γιαυτο και όσοι παίρνουν αντιπηκτικα φάρμακα δεν πρέπει να τρώνε σε μεγάλες ποσότητες. γιαυτο προσοχή 

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Καλημερα κορίτσια χρονια πολλα καλη χρονια σε όλους ευχομαι στα σπίτια σας απο δω και πέρα μονο χαρες:x

Καλή χρονιά κοριτσάκι με υγεία κ ευτυχία..ο νέος χρόνος να φέρει μωρά σε όλες γερά κ λιμπιστικα .

17 ώρες πρίν, Maria2015 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Έκανα χοριακη, 998. Δεν έχει αρχίσει να πέφτει. Ο γιατρος μου είπε δε θα δούμε κάτι από τον υπερηχο. Ο γιατρος μου όμως στην Αθήνα επιμένει να κάνω υπέρηχο γιατί φοβάται για εξωμητριο. Το κακό είναι ότι είμαι επαρχία και δεν μπορώ να βρω κανέναν τέτοια μέρα 

Καλή χρονιά να έχουμε μαρια..περισυ όταν είχα εγώ την παλινδρόμη μία γνωστή έτσι είχε πήξει στις χοριακες που ανέβαιναν κατά αυτόν τον τρόπο..στον υπέρηχο δεν φαινόταν τίποτα..υποψιάστηκαν εξωμήτριο,,όμως δεν ήταν ..μπήκε νοσοκομείο κ αφού τις έκαναν αποξεση κ έκαναν ιστολογική ήταν τελικά μια παλινδρόμη σε πολυυ αρχικό στάδιο όπου δεν φαινόταν ούτε σάκος.ευχομσι να αποκληστει εντελώς το εξωμήτριο κ να έχεις την πιο εύκολη έκβαση.μεγαλη ψυχική φθορά αυτό που τράβηξες.

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια κοριτσια ! μια χρονια γεματη υγεια !! να γεμισουν ολες οι αγκαλιες οτι επιθυμητε!!

18 ώρες πρίν, Maria2015 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Έκανα χοριακη, 998. Δεν έχει αρχίσει να πέφτει. Ο γιατρος μου είπε δε θα δούμε κάτι από τον υπερηχο. Ο γιατρος μου όμως στην Αθήνα επιμένει να κάνω υπέρηχο γιατί φοβάται για εξωμητριο. Το κακό είναι ότι είμαι επαρχία και δεν μπορώ να βρω κανέναν τέτοια μέρα 

κοριτσι μου οντως δεν θα δεις κατι στον υπερηχο τοσο νωρις πρεπει να ειναι πολυ εξελιγμενο μηχανημα. το εξωμητριο δεν σκαει πριν τις 5000 μοναδες χοριακη οποτε αν δεν νιωσεις πονο μπορεις να περιμενεις μεχρι Δευτερα . αν νιωσεις οποιαδηποτε ενοχληση πας απευθειας νοσοκομειο δεν περιμενεις γυναικολογο. κ Δευτερα πας οπωσδηποτε για υπερηχο μην το καθηστερησεις αλλη μερα . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα διαβάζω αρκετό καιρό το φόρουμ. Εύχομαι σε όλες υγεία καλή χρονιά και σύντομα με ένα μωράκι! Θα ήθελα τη γνώμη σας. Πέρυσι το Φεβρουάριο με μια μόνο επαφή 16η μερα του κυκλου εμεινα έγκυος. Σταθερό κύκλο από 27-30 μέρες. Την 31η μέρα έκανα τεστ και βγήκε αρνητικό όμως επειδή είχα έντονες ενοχλήσεις (τσιμπήματα στη μητρα από τη δεύτερη μέρα επαφών έως και την ημέρα του τεστ) έκανα και χοριακη την ίδια μέρα και βγήκε θετική. Την επόμενη μερα βιοχημική κύηση απέβαλα. Αν δεν ειχα κανει χοριακη δεν θα μαθαινα οτι ημουν εγκυος. Τώρα εδώ και 3 μήνες προσπαθούμε πάλι. Τους τελευταίους 2 μήνες από τη 16η μέρα αμέσως μετά την ωορηξια είχα πρησμένο στήθος με πολύ πονο και 1 με 2 μέρες πονοκέφαλο και λίγο πριν την περίοδο κράμπες στην αριστερή ωοθηκη και δυσκοιλιότητα αλλά πάντα ερχόταν περιοδος. Αυτό το μήνα είχαμε επαφές 15η 16η 17η μέρα το κύκλου γιατί μετά τη 14 μέρα άρχισα να έχω υγρά διάφανα γενικά να νιώθω υγρή. Από τη 18η μέρα του κύκλου μέχρι σήμερα 24η έχω συνέχεια πόνους όχι έντονους στην αριστερή ωοθηκη σαν να περιμένω περίοδο. Τις πρώτες μέρες 18η μέρα δηλαδη ήταν πιο λίγοι οι πονοι πιο αραιοι. Από τη 22η μερα μεχρι σημερα 24η μερα είναι πιο συχνοί αλλα οχι εντονοι ή ανυπόφοροι, απλη ενόχληση και ενώ σε 3-4 μέρες θα αδιαθετισω το στήθος μου δεν έχει πρηστει ούτε στο ελάχιστο, καθόλου πόνος όπως τους προηγούμενους μήνες. Έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποια από εσας; δηλαδή να ήταν έγκυος με όχι πρησμένο στήθος και κράμπες στην ωοθηκη και ελαφρύ πόνο στη μεση;  Επίσης την 19η μέρα όταν άρχισαν αυτές οι ενοχλήσεις έκανα τεστ ωορηξιας για να δω μήπως κάνω αργά ωορηξια αλλά ήταν αρνητικό. Με βάση τα υγρά κάνω ωορηξια περίπου από 14 έως 16 μέρα. Μου φαίνεται πολύ νωρίς να πονάω σαν περιμένω περίοδο γι αυτό και θέλω τη γνώμη σας. Και αυτό που με προβληματίζει είναι ότι το στήθος δεν έχει πρηστει καθόλου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...