Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, ilenan είπε:

      Καλησπέρα κι από μένα ! Υπαρχει κάποια κοπέλα που να μην είχε ποτε της θετικό τεστ και τελικά να τα κατάφερε. Παλεύουμε 3 χρόνια τώρα. 4 σπερματέγχυσεις και 3 έμβρυομεταφορες με αρίστης ποιότητας έμβρυα και κανένα θετικό αποτέλεσμα. Όλες οι εξετάσεις, μα όλες οι εξετάσεις,  πολύ καλες . Έχω ένα ιστορικό ενδομητριωσης. Η διάγνωση όμως είναι ανεξήγητη υπογονιμότητα.  Έχω κουραστεί !! Λες και το δικό μου σώμα δεν έχει φτιαχτεί για αυτό τον σκοπό ! Λες και δεν έχω μήτρα! Νιώθω απίστευτα απογοητευμένη !!

      Σε νιώθω απόλυτα. Κι εγώ ακριβώς τα ίδια βιώνω. Πάνω από 3 χρόνια προσπαθούμε και δεν έμεινα πότε έγκυος. Επίσης, μια σπερματεγχυση και μια εμβρυομεταφορα που δεν πέτυχαν. Μην απογοητεύεσαι, πιστεύω ότι σε όλες μας θα έρθει κάποια στιγμή το μωράκι. Θελει πίστη και υπομονή και θα έρθει εκεί που δεν το περιμένουμε!! 🙏

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Κοίτα δε ξέρω αν έχουν βοηθήσει είναι ο δεύτερος μήνας που περνούμε , αυτό το μήνα συνδυάστηκα και εγώ ξεκίνησα βιταμίνη D,πριν επερνα μόνο φιλικό . Δε μου της σύστησε ο γιατρός αποφάσισα μόνη μου να της ξεκινήσουμε για ενίσχυση.. Μπορεί να είναι και τυχαίο αλλά πριν της ξεκινησω έκανα αργά ωορηξια δηλαδή από 18η και μετά έχει τυχει και 22η τώρα παρατήρησα ότι το προηγούμενο μήνα έκανα μάλλον 14η με 16η και αυτό το μήνα το ίδιο πιστεύω είμαι 15η μερά σημερα και έχω πονάκια ωορηξιας .. δε ξέρω αν έπαιξε αυτό ρόλο βέβαια αλλά όπως και να έχει είναι μια έξτρα ενισχύση

Καλημερα!!μαζι με το pregnacare παιρνεις και φολικο;;γιατι εχω διαβασει πως στις ουσιες που περιλαμβανει εχει και φολικο 400mg ενω μονο του το φολικο ειναι 500mg...το παρηγγειλα παντως και θα το ξεκινησουμε και εμεις αμεσα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια! Μπήκα να μοιραστώ κι εγώ τη χαρά μου! Είδα επιτέλους θετικό τεστ εγκυμοσύνης μετά από 4 χρόνια προσπαθειών και 1 βιοχημικη πριν 1 χρόνο.Λοιπόν, έκανα τεστ hometest 2 μέρες πριν την περίοδο και βγήκε αχνο θετικο, 2 μέρες μετά που υποτίθεται θα αδιαθετουσα έκανα β χοριακη και βγήκε 65.Μιλησα με τον γιατρό μου και μου είπε να ξανακανω σε 1 βδομάδα διότι ήταν χαμηλή. Σήμερα, 1 βδομάδα καθυστέρησης δηλαδή, πήγα κι έκανα πάλι και περιμένω τα αποτεσματα το απόγευμα. Έχω αγχωθεί πολύ μήπως δεν είναι υψηλή και πάλι κάτι δεν πάει καλά. Επίσης να αναφέρω πως όλα τα χρόνια ήμουν κατά φαντασία έγκυος κάθε μήνα νόμιζα πως είχα όλα τα συμπτώματα και τελικά αυτό το μήνα που κατάφερα και έμεινα δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα, τίποτα απολύτως! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Vasiliki33 είπε:

Καλημερα!!μαζι με το pregnacare παιρνεις και φολικο;;γιατι εχω διαβασει πως στις ουσιες που περιλαμβανει εχει και φολικο 400mg ενω μονο του το φολικο ειναι 500mg...το παρηγγειλα παντως και θα το ξεκινησουμε και εμεις αμεσα

Όχι δε περνώ και έξτρα φολικό. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stefania# είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Μπήκα να μοιραστώ κι εγώ τη χαρά μου! Είδα επιτέλους θετικό τεστ εγκυμοσύνης μετά από 4 χρόνια προσπαθειών και 1 βιοχημικη πριν 1 χρόνο.Λοιπόν, έκανα τεστ hometest 2 μέρες πριν την περίοδο και βγήκε αχνο θετικο, 2 μέρες μετά που υποτίθεται θα αδιαθετουσα έκανα β χοριακη και βγήκε 65.Μιλησα με τον γιατρό μου και μου είπε να ξανακανω σε 1 βδομάδα διότι ήταν χαμηλή. Σήμερα, 1 βδομάδα καθυστέρησης δηλαδή, πήγα κι έκανα πάλι και περιμένω τα αποτεσματα το απόγευμα. Έχω αγχωθεί πολύ μήπως δεν είναι υψηλή και πάλι κάτι δεν πάει καλά. Επίσης να αναφέρω πως όλα τα χρόνια ήμουν κατά φαντασία έγκυος κάθε μήνα νόμιζα πως είχα όλα τα συμπτώματα και τελικά αυτό το μήνα που κατάφερα και έμεινα δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα, τίποτα απολύτως! 

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου..κ εγώ είμαι με μια εβδομάδα καθυστέρησης έγκυος αλλά πήγα πολύ νωρίς αυτή την φορά για χοριακη.ασε τις τιμές και προσπάθησε να είσαι ήρεμη όσο μπορείς ξέρω το άγχος σου το ζω γιατί έχω τρεις χαμένες εγκυμοσύνες στο ιστορικό μου.κανε την προσευχή σου κ εγώ αυτό κάνω ...όλα καλά θα σου πανε.συμπτωματα δεν είναι απαραίτητο να έχεις πολλές γυναίκες δεν έχουν τίποτα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου..κ εγώ είμαι με μια εβδομάδα καθυστέρησης έγκυος αλλά πήγα πολύ νωρίς αυτή την φορά για χοριακη.ασε τις τιμές και προσπάθησε να είσαι ήρεμη όσο μπορείς ξέρω το άγχος σου το ζω γιατί έχω τρεις χαμένες εγκυμοσύνες στο ιστορικό μου.κανε την προσευχή σου κ εγώ αυτό κάνω ...όλα καλά θα σου πανε.συμπτωματα δεν είναι απαραίτητο να έχεις πολλές γυναίκες δεν έχουν τίποτα.

Σε ευχαριστώ πολύ! Όπως και να το κάνεις το άγχος δεν φεύγει! Περιμένω και ελπίζω να πάνε όλα καλά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Επινα και εγω τα pregnacare αλλα μονο για την γυναίκα.. 

Κατσε βρε αγαπη.. Οσο δεν βλεπεις περιοδο εχεις ελπιδες.. Κοιτα εμενα!!! Με 3 αρνητικα τεστ και εντελει δεν ειχα κανει ωορρηξία κανονικα και ειχα κανει στο τελος του κυκλου μου και εκατσε το σπορακι.. Ποτε δεν ξερεις.. Εγω μετα απο αυτο θα σας λεω σε ολες ποτε δεν ξερεις.. Να εχετε ελπιδες.. 

Μου ήρθε κανονικότατα η κυρία ήρθε αργά το βράδυ εχθές!!!Η αληθεία είναι πως έχω ένα σύμπτωμα πριν την περίοδο που δεν πέφτει ποτέ έξω εφίδρωση στον ύπνο! Σε καμία εγκυμοσύνη δεν είχα και εχω πάντα όταν είναι να έρθει...δεν πειράζει τι να κάνουμε...παμε για την άλλη χρονιά! 

18 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Αφού δεν έχει έρθει ακόμα περίοδος περίμενε.σημερα δεν περιμένεις;;;

Μου ήρθε κανονικότητα είναι κυρία στα ραντεβού της!!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Vasiliki33 είπε:

Καλημερα!!μαζι με το pregnacare παιρνεις και φολικο;;γιατι εχω διαβασει πως στις ουσιες που περιλαμβανει εχει και φολικο 400mg ενω μονο του το φολικο ειναι 500mg...το παρηγγειλα παντως και θα το ξεκινησουμε και εμεις αμεσα

Καλημέρα κορίτσι μου.Το pregnacare έχει 400μg(μικρογραμμάρια)  ενώ το filicine έχει 500mg είναι πολύ μεγαλύτερη η δόση του filicine. Δλδ pregnacare έχει 0,4mg ενώ το filicine 500mg . Μπορείς να τα πάρεις κ τα δυο πχ ένα μήνα κ μετά μια βδομάδα να το σταματήσεις το filicine κ μετά να το αρχίσεις πάλι.Φαρμακοποιος είμαι όποτε ξέρω τι σου λέω. Το φυλλικό πέφτει πολύ γρήγορα. Εγώ είχα πάνω από το όριο κ λίγο το σταμάτησα έπεσε.Όποτε μη σε ανησυχεί. Πάντως η D χρειάζεται για το ανοσοποιητικό σύστημα  κ για την απορρόφηση του ασβεστίου κ όταν μείνουμε εγκυες βοηθάει στη σωστή ανάπτυξη του εμβρυϊκού σκελετού. Δν σημαίνει πως αν πάρεις D αυτόν το μήνα θα μείνεις έγκυος. Αλλά καλό είναι να παίρνουμε γτ όλοι έχουμε έλλειψη βιταμίνης D. Δλδ εγώ που έχω D πάνω από τα φυσιολογικά με τόση που παίρνω εδώ κ 7 χρόνια θα έπρεπε κάθε μήνα να είμαι έγκυος. Αλλά μόνο δυο φορές έμεινα κ τα έχασα κ τις δυο. Ο σημαντικότερος παράγοντας που εμποδίζει τη σύλληψη είναι το αγχος. Εγώ έτσι έμεινα τον Ιούλιο. Τα άφησα όλα πίσω είπα τελος δν θα ασχοληθώ άλλο κ ούτε διατροφες έκανα (αν κ από μικρή τρέφομαι υγιεινά )ούτε τπτ γτ είχα κουραστεί τόσο πολύ κ τσουπ έσκασε η εγκυμοσυνη. Αν δν υπάρχει κάποιο προβλημα υπογονιμότητας θα έρθει όταν είναι η ώρα , να είσαι σίγουρη. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen10 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.Το pregnacare έχει 400μg(μικρογραμμάρια)  ενώ το filicine έχει 500mg είναι πολύ μεγαλύτερη η δόση του filicine. Δλδ pregnacare έχει 0,4mg ενώ το filicine 500mg . Μπορείς να τα πάρεις κ τα δυο πχ ένα μήνα κ μετά μια βδομάδα να το σταματήσεις το filicine κ μετά να το αρχίσεις πάλι.Φαρμακοποιος είμαι όποτε ξέρω τι σου λέω. Το φυλλικό πέφτει πολύ γρήγορα. Εγώ είχα πάνω από το όριο κ λίγο το σταμάτησα έπεσε.Όποτε μη σε ανησυχεί. Πάντως η D χρειάζεται για το ανοσοποιητικό σύστημα  κ για την απορρόφηση του ασβεστίου κ όταν μείνουμε εγκυες βοηθάει στη σωστή ανάπτυξη του εμβρυϊκού σκελετού. Δν σημαίνει πως αν πάρεις D αυτόν το μήνα θα μείνεις έγκυος. Αλλά καλό είναι να παίρνουμε γτ όλοι έχουμε έλλειψη βιταμίνης D. Δλδ εγώ που έχω D πάνω από τα φυσιολογικά με τόση που παίρνω εδώ κ 7 χρόνια θα έπρεπε κάθε μήνα να είμαι έγκυος. Αλλά μόνο δυο φορές έμεινα κ τα έχασα κ τις δυο. Ο σημαντικότερος παράγοντας που εμποδίζει τη σύλληψη είναι το αγχος. Εγώ έτσι έμεινα τον Ιούλιο. Τα άφησα όλα πίσω είπα τελος δν θα ασχοληθώ άλλο κ ούτε διατροφες έκανα (αν κ από μικρή τρέφομαι υγιεινά )ούτε τπτ γτ είχα κουραστεί τόσο πολύ κ τσουπ έσκασε η εγκυμοσυνη. Αν δν υπάρχει κάποιο προβλημα υπογονιμότητας θα έρθει όταν είναι η ώρα , να είσαι σίγουρη. 

5mg το φιλισιν και 4mg όχι 500 και 0'4 καλέ


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny28 είπε:

Μου ήρθε κανονικότατα η κυρία ήρθε αργά το βράδυ εχθές!!!Η αληθεία είναι πως έχω ένα σύμπτωμα πριν την περίοδο που δεν πέφτει ποτέ έξω εφίδρωση στον ύπνο! Σε καμία εγκυμοσύνη δεν είχα και εχω πάντα όταν είναι να έρθει...δεν πειράζει τι να κάνουμε...παμε για την άλλη χρονιά! 

Μου ήρθε κανονικότητα είναι κυρία στα ραντεβού της!!!

Ναι κοριτσάκι μου το 21 θα πιάσεις μωράκι κ όλα καλά θα είναι.ζησε τις στιγμές με το άντρα σου μικρά παιδιά είστε κ όλα θα γίνουν.οι στιγμές μας που περνάμε στο άγχος δεν ξαναγυρνάνε.

Just now, Maria2015 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Δυστυχώς για άλλη μια φορά δεν προχωράει η χοριακη. Μονο 880 από την Τέταρτη που ηταν 412

Κορίτσι μου κ εγώ έλεγα έχω να σε ακούσω καιρό.πηρες τον γιατρό;;;ξέρω για τους διπλασιασμόυς ότι έτσι πρέπει αλλά λένε πολλά κοριτσια για περιπτώσεις όπου πήρε μπρος αργά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly είπε:

Ναι κοριτσάκι μου το 21 θα πιάσεις μωράκι κ όλα καλά θα είναι.ζησε τις στιγμές με το άντρα σου μικρά παιδιά είστε κ όλα θα γίνουν.οι στιγμές μας που περνάμε στο άγχος δεν ξαναγυρνάνε.

Κορίτσι μου κ εγώ έλεγα έχω να σε ακούσω καιρό.πηρες τον γιατρό;;;ξέρω για τους διπλασιασμόυς ότι έτσι πρέπει αλλά λένε πολλά κοριτσια για περιπτώσεις όπου πήρε μπρος αργά.

Θα πάω σε λίγο να με δει. Είναι πολλές οι μέρες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria2015 είπε:

Θα πάω σε λίγο να με δει. Είναι πολλές οι μέρες. 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου.εγω θα πάω Τετάρτη...έχω αγριευτει γιατί σήμερα δεν πονάει το στήθος.δυσκολο αυτό που περνάμε παντως

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου.εγω θα πάω Τετάρτη...έχω αγριευτει γιατί σήμερα δεν πονάει το στήθος.δυσκολο αυτό που περνάμε παντως

Πολύ δύσκολο και ψυχοφθορο 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδακι είπε:

5mg το φιλισιν και 4mg όχι 500 και 0'4 καλέ

Ναι μπερδεύτηκα με τα μg . Το filicine έχει 5mg κ το pregnacare έχει 400μg. Είναι αλλες μονάδες  το ένα με το άλλο. Το ένα είναι μιλιγκραμ κ το άλλο μικρογραμμάριο.Σου έκανα την μετατροπή στο 0,4 . Δλδ το 400μg(μικρογραμμάρια) είναι 0,4 mg( μιλιγκραμ) Λόγω του επαγγέλματος μου πίστεψε με τα ξέρω πολύ καλά.Όποτε το Filicine έχει μεγαλύτερη δόση φυλλικό αε σχέση με τις βιταμίνες pregnacare.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ναι κοριτσάκι μου το 21 θα πιάσεις μωράκι κ όλα καλά θα είναι.ζησε τις στιγμές με το άντρα σου μικρά παιδιά είστε κ όλα θα γίνουν.οι στιγμές μας που περνάμε στο άγχος δεν ξαναγυρνάνε.

Κορίτσι μου κ εγώ έλεγα έχω να σε ακούσω καιρό.πηρες τον γιατρό;;;ξέρω για τους διπλασιασμόυς ότι έτσι πρέπει αλλά λένε πολλά κοριτσια για περιπτώσεις όπου πήρε μπρος αργά.

Έτσι ακριβώς ότι είναι να γίνει θα γίνει...Εσυ πως είσαι??? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...