Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, ilenan είπε:

      Καλησπέρα κι από μένα ! Υπαρχει κάποια κοπέλα που να μην είχε ποτε της θετικό τεστ και τελικά να τα κατάφερε. Παλεύουμε 3 χρόνια τώρα. 4 σπερματέγχυσεις και 3 έμβρυομεταφορες με αρίστης ποιότητας έμβρυα και κανένα θετικό αποτέλεσμα. Όλες οι εξετάσεις, μα όλες οι εξετάσεις,  πολύ καλες . Έχω ένα ιστορικό ενδομητριωσης. Η διάγνωση όμως είναι ανεξήγητη υπογονιμότητα.  Έχω κουραστεί !! Λες και το δικό μου σώμα δεν έχει φτιαχτεί για αυτό τον σκοπό ! Λες και δεν έχω μήτρα! Νιώθω απίστευτα απογοητευμένη !!

      Σε νιώθω απόλυτα. Κι εγώ ακριβώς τα ίδια βιώνω. Πάνω από 3 χρόνια προσπαθούμε και δεν έμεινα πότε έγκυος. Επίσης, μια σπερματεγχυση και μια εμβρυομεταφορα που δεν πέτυχαν. Μην απογοητεύεσαι, πιστεύω ότι σε όλες μας θα έρθει κάποια στιγμή το μωράκι. Θελει πίστη και υπομονή και θα έρθει εκεί που δεν το περιμένουμε!! 🙏

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

18 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Έχεις μέχρι Κυριακή πένυ...περιμένεις κ αν δεν έρθει που το εύχομαι κάνε την πρώτη μέρα καθυστέρησης.εκρι θα είναι 100% εγκυρο

Το σώμα μίλησε και είμαι σίγουρη πως θα μου έρθει δεν πειράζει ας ελπίσουμε από εδώ και πέρα σε αριστερές ωορρηξίες μήπως και γίνει κάτι.... 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χρονια πολλα!!!Συγχαρητηρια στα κοριτσια που τα καταφεραν, με το καλο να παρουν υγιη μωρακια στην αγκαλια και καλη τυχη σε οσα κοριτσια περιμενουν το πολυποθητο θετικο τεστακι!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny28 είπε:

Το σώμα μίλησε και είμαι σίγουρη πως θα μου έρθει δεν πειράζει ας ελπίσουμε από εδώ και πέρα σε αριστερές ωορρηξίες μήπως και γίνει κάτι.... 

Όπως κ να χει είπαμε είσαι μια σταλιά θα έρθει η σωστή ωορηξια κ θα το πιάσεις.μην πέφτεις όλα θα γίνουν.

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Vasiliki33 είπε:

Κοριτσια θα ηθελα την βοηθεια σας...ποια η γνωμη σας για το pregnacare for her and him?το εχει δοκιμασει καμια;

Καλησπέρα κοριτσι μου , εγώ με τον άντρα μου τα έχουμε ξεκινήσει τώρα ειναι ο δεύτερος μήνας που περνούμε 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Όπως κ να χει είπαμε είσαι μια σταλιά θα έρθει η σωστή ωορηξια κ θα το πιάσεις.μην πέφτεις όλα θα γίνουν.

Απογοητευτικα λίγο την ώρα που είδα το αρνητικό αλλά λέω δεν πειράζει κάποια στιγμή θα κρατήσω ξανα ένα θετικό τεστ μπορεί σε 1 σε 2 σε 10 μήνες ποιος ξέρει όταν ειναι να έρθει θα έρθει! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny28 είπε:

Απογοητευτικα λίγο την ώρα που είδα το αρνητικό αλλά λέω δεν πειράζει κάποια στιγμή θα κρατήσω ξανα ένα θετικό τεστ μπορεί σε 1 σε 2 σε 10 μήνες ποιος ξέρει όταν ειναι να έρθει θα έρθει! 

Αφού δεν έχει έρθει ακόμα περίοδος περίμενε.σημερα δεν περιμένεις;;;

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Vasiliki33 είπε:

Κοριτσια θα ηθελα την βοηθεια σας...ποια η γνωμη σας για το pregnacare for her and him?το εχει δοκιμασει καμια;

Επινα και εγω τα pregnacare αλλα μονο για την γυναίκα.. 

21 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Το σώμα μίλησε και είμαι σίγουρη πως θα μου έρθει δεν πειράζει ας ελπίσουμε από εδώ και πέρα σε αριστερές ωορρηξίες μήπως και γίνει κάτι.... 

Κατσε βρε αγαπη.. Οσο δεν βλεπεις περιοδο εχεις ελπιδες.. Κοιτα εμενα!!! Με 3 αρνητικα τεστ και εντελει δεν ειχα κανει ωορρηξία κανονικα και ειχα κανει στο τελος του κυκλου μου και εκατσε το σπορακι.. Ποτε δεν ξερεις.. Εγω μετα απο αυτο θα σας λεω σε ολες ποτε δεν ξερεις.. Να εχετε ελπιδες.. 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα! Λοιπον, τελευταια περιοδος 1/12. Τεστ ωορρηξιας αρχισα την 12η μερα του κυκλου και βγηκε για 2 μερες αχνο θετικο. Περιμενα να βγει θετικο εντονο την 14-16η μερα γιατι τους τελευταιους μηνες τοτε γινοταν η ωορρηξια. Ελα ομως που καθαρα θετικο δεν μου βγηκε μεχρι και την 17η μερα οποτε και σταματησα να κανω. Υποθετω οτι εχασα το καθαρο θετικο που πρεπει να ηταν κατα την 11η μερα του κυκλου τελικα (μου εχει ξανασυμβει). Επαφη ειχα απο την 13η μερα. Λετε να προλαβα; Συνηθως ο κυκλος ειναι 28-30 ημερων, δηλαδη μεχρι και τις 30/12 θεωρητικα μπορει να ερθει περιοδος. Απο συμπτωματα εχω πονους περιοδου στη μεση και στο στηθος κατα διαστηματα, που εχω δηλαδη καθε φορα και μια ελαφρα δυσπεψια αλλα δεν την αξιολογω γιατι απο την 20η μερα του κυκλου μετα απο συμβουλη του γιατρου μου, παιρνω utrogestan, οποτε μαλλον αυτο ευθυνεται. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Καλησπέρα κοριτσι μου , εγώ με τον άντρα μου τα έχουμε ξεκινήσει τώρα ειναι ο δεύτερος μήνας που περνούμε 

Σας τα συστησε καποιος γιατρος η απο μονοι σας τα ξεκινησατε;ρωταω γιατι και εμεις χρειαζομαστε καποια βοηθεια και απο το να περνουμε μεμονομενες βιταμινες ειπα μηπως δοκιμασουμε αυτο

Just now, Sofiamar93 είπε:

Επινα και εγω τα pregnacare αλλα μονο για την γυναίκα.. 

Κατσε βρε αγαπη.. Οσο δεν βλεπεις περιοδο εχεις ελπιδες.. Κοιτα εμενα!!! Με 3 αρνητικα τεστ και εντελει δεν ειχα κανει ωορρηξία κανονικα και ειχα κανει στο τελος του κυκλου μου και εκατσε το σπορακι.. Ποτε δεν ξερεις.. Εγω μετα απο αυτο θα σας λεω σε ολες ποτε δεν ξερεις.. Να εχετε ελπιδες.. 

Χρειαζοσουν ενισχυση η προοληπτικα τα πηρες;;βοηθανε;ποσο καιρο τα επαιρνες;ταυτοχρονα επαιρνες και φυλικο η μονο το pregna care?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Vasiliki33 είπε:

Σας τα συστησε καποιος γιατρος η απο μονοι σας τα ξεκινησατε;ρωταω γιατι και εμεις χρειαζομαστε καποια βοηθεια και απο το να περνουμε μεμονομενες βιταμινες ειπα μηπως δοκιμασουμε αυτο

Χρειαζοσουν ενισχυση η προοληπτικα τα πηρες;;βοηθανε;ποσο καιρο τα επαιρνες;ταυτοχρονα επαιρνες και φυλικο η μονο το pregna care?

Εμενα ο γιατρος τον ιουλιο που του ειπα γιατρε θελουμε σιγα σιγα να ξεκινησουμε και εμεις για μωράκι μας ειπε να παρω βιταμινες για πριν την εγκυμοσυνη.. (preconception) δεν μου ειπε μαρκα γιατι μου ειπε ολες το ιδιο κανουν.. Μου είχε πει βασικα την iofolen αλλα δεν την εβρισκα και ετσι πηρα αυτές...δεν ξερω αν βοηθησαν η οχι... Σιγουρα δεν βοηθησαν στην σταθεροποιηση του κυκλου μου.. Αλλα με εκαναν να νιωθω καλα.. Και εμεινα εγκυος.. Τον μηνα που εμεινα εγκυος ομως τον νοεμβρη δηλαδη πηρα και εξτρα βιταμινη D χωρις να το πω του γιατρου... Απλα την πηρα την κανονικη δοση για ενισχυση.. Εγω νιωθω οτι αυτη κατι επαιξε ρόλο.. Αλλα δεν βαζω και το χερι μου στην φωτιά.. 

Just now, Vasiliki33 είπε:

Σας τα συστησε καποιος γιατρος η απο μονοι σας τα ξεκινησατε;ρωταω γιατι και εμεις χρειαζομαστε καποια βοηθεια και απο το να περνουμε μεμονομενες βιταμινες ειπα μηπως δοκιμασουμε αυτο

Χρειαζοσουν ενισχυση η προοληπτικα τα πηρες;;βοηθανε;ποσο καιρο τα επαιρνες;ταυτοχρονα επαιρνες και φυλικο η μονο το pregna care?

Τωρα αν εσας σας εχει πει ο γιατρος να πινετε συγκεκριμένα χαπια με συγκεκριμενες ποσότητες δνε νομιζω πως θα σας αρκουν αυτες

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Εμενα ο γιατρος τον ιουλιο που του ειπα γιατρε θελουμε σιγα σιγα να ξεκινησουμε και εμεις για μωράκι μας ειπε να παρω βιταμινες για πριν την εγκυμοσυνη.. (preconception) δεν μου ειπε μαρκα γιατι μου ειπε ολες το ιδιο κανουν.. Μου είχε πει βασικα την iofolen αλλα δεν την εβρισκα και ετσι πηρα αυτές...δεν ξερω αν βοηθησαν η οχι... Σιγουρα δεν βοηθησαν στην σταθεροποιηση του κυκλου μου.. Αλλα με εκαναν να νιωθω καλα.. Και εμεινα εγκυος.. Τον μηνα που εμεινα εγκυος ομως τον νοεμβρη δηλαδη πηρα και εξτρα βιταμινη D χωρις να το πω του γιατρου... Απλα την πηρα την κανονικη δοση για ενισχυση.. Εγω νιωθω οτι αυτη κατι επαιξε ρόλο.. Αλλα δεν βαζω και το χερι μου στην φωτιά.. 

Τωρα αν εσας σας εχει πει ο γιατρος να πινετε συγκεκριμένα χαπια με συγκεκριμενες ποσότητες δνε νομιζω πως θα σας αρκουν αυτες

Οχι εμενα ο γιατρος μου εχει δωσει μονο το φυλικο και στον αντρα μου το σπερμοτρεντ αλλα εχει παρομοια συστατικα...απλα επειδη ειχε ξεκινησει ηδη τις βιταμινες δεβ το πηρε και λεω μηπως παρουμε αυτο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasiliki33 είπε:

Οχι εμενα ο γιατρος μου εχει δωσει μονο το φυλικο και στον αντρα μου το σπερμοτρεντ αλλα εχει παρομοια συστατικα...απλα επειδη ειχε ξεκινησει ηδη τις βιταμινες δεβ το πηρε και λεω μηπως παρουμε αυτο

Καλησπέρα κορίτσι μου.Λοιπν οι βιταμίνες αυτές ειδικά για τον άντρα είναι πολύ καλύτερες από τις σπερμοτρεντ εμένα ο αντρας μου είχε θέμα με το σπερμα κ είχα πάρε τις σπερμοτρεντ κ δν είδαμε κ τραγική διαφορά.Μετά όμως του πήρα αυτές Wellman conception λέγονται κ έχω δει τώρα να τις έχει κ πακέτο με τις γυναικείες τις pregnacare. Κ με αυτές λοιπόν τις βιταμίνες που είναι κ καμία 50€ φθηνότερες από τις σπερμοτρεντ έμεινα έγκυος.Όποτε να τις πάρεις ανεπιφύλακτα κ να παιρνεις κ Filicine. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen10 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου.Λοιπν οι βιταμίνες αυτές ειδικά για τον άντρα είναι πολύ καλύτερες από τις σπερμοτρεντ εμένα ο αντρας μου είχε θέμα με το σπερμα κ είχα πάρε τις σπερμοτρεντ κ δν είδαμε κ τραγική διαφορά.Μετά όμως του πήρα αυτές Wellman conception λέγονται κ έχω δει τώρα να τις έχει κ πακέτο με τις γυναικείες τις pregnacare. Κ με αυτές λοιπόν τις βιταμίνες που είναι κ καμία 50€ φθηνότερες από τις σπερμοτρεντ έμεινα έγκυος.Όποτε να τις πάρεις ανεπιφύλακτα κ να παιρνεις κ Filicine. 

Σε ευχαριστω παρα πολυ...θα ψαξω αμεσως να τις βρω...μακαρι κοριτσι μου να πιασει και σε εμας..με βοηθησες παρα πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasiliki33 είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ...θα ψαξω αμεσως να τις βρω...μακαρι κοριτσι μου να πιασει και σε εμας..με βοηθησες παρα πολυ!!

Κοίτα δε ξέρω αν έχουν βοηθήσει είναι ο δεύτερος μήνας που περνούμε , αυτό το μήνα συνδυάστηκα και εγώ ξεκίνησα βιταμίνη D,πριν επερνα μόνο φιλικό . Δε μου της σύστησε ο γιατρός αποφάσισα μόνη μου να της ξεκινήσουμε για ενίσχυση.. Μπορεί να είναι και τυχαίο αλλά πριν της ξεκινησω έκανα αργά ωορηξια δηλαδή από 18η και μετά έχει τυχει και 22η τώρα παρατήρησα ότι το προηγούμενο μήνα έκανα μάλλον 14η με 16η και αυτό το μήνα το ίδιο πιστεύω είμαι 15η μερά σημερα και έχω πονάκια ωορηξιας .. δε ξέρω αν έπαιξε αυτό ρόλο βέβαια αλλά όπως και να έχει είναι μια έξτρα ενισχύση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...