Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου ,τη γνώμη έχετε για το embryoglue ?? Το έχει χρησιμοποιήσει καμία και να είχε επιτυχία ;

      On 30/6/2024 at 4:59 ΜΜ, el3nitsa είπε:

      Γεια σας κορίτσια.δεν ξέρω αν βρίσκομαι στο σωστό φόρουμ.θέλω να χαρίσω φάρμακα εξωσωματικής που μου έχουν περισσέψει σε όποια τα έχει ανάγκη.ψαχνω στο ίντερνετ κάποιο φόρουμ αλλά είναι παλιά όσα βρήκα.γνωριζετε κάτι? 

      Είσαι στο σωστό φόρουμ,μπορείς να γράψεις τι έχεις και όσα κορίτσια τα χρειάζονται θα σου απαντήσουν !

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Emilly είπε:

Σοφία μου παίρνεις κ εσύ;;;;;εγώ σαλοσπιρ των 100 ...εσύ πόσο;;;

Εμένα μου είπε 150,αλλά αντιποικτικες δεν ξρκινησα ακομα; πήγα εχθές στο γιατρό (5 μέρα καθυστέρηση) και δεν βρήκε τίποτα στον υπέροχο, με έβαλε να κάνω χοριακη και ήταν κάτω από 1000 (για αυτό δεν είδαμε ακόμα τίποτα) Τώρα έχω ραντεβού 6/1, άμα δεν αντέξω μέχρι τότε  θα πάω νοσοκομείο να με δουν :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sofia89 είπε:

Εμένα μου είπε 150,αλλά αντιποικτικες δεν ξρκινησα ακομα; πήγα εχθές στο γιατρό (5 μέρα καθυστέρηση) και δεν βρήκε τίποτα στον υπέροχο, με έβαλε να κάνω χοριακη και ήταν κάτω από 1000 (για αυτό δεν είδαμε ακόμα τίποτα) Τώρα έχω ραντεβού 6/1, άμα δεν αντέξω μέχρι τότε  θα πάω νοσοκομείο να με δουν :P

Τι να δει βρε αγάπη μου τίποτα δεν θα έβλεπε..πήγα στο δεύτερο με μια εβδομάδα καθυστέρησης κ είχα κάτι αιματακια...με στέλνει χοριακη.5000. την παίρνω κ μου λέει εεε αχνοφαινοταν εγκυμοσύνη...άσχετα με χοριακη που είναι θέμα οργανισμού ο σάκος σε εμένα προσωπικά φαίνεται τουλάχιστον με δέκα μέρες καθυστέρηση.γι αυτό θα πάω με βαριά καρδιά την άλλη εβδομάδα...μη σκας μπορεί κ αύριο κιόλας να έβλεπε την φουσκιτσά.αμαν που μας σέρνουν τόσο νωρίς.θα εμφανιστεί το ζουζουνι λίγο υπομονή.εγω ξέρω την άλλη εβδομάδα τσάμπα θα πάω...αλλά έχω συνηθίσει.

Just now, Sofia89 είπε:

Εμένα μου είπε 150,αλλά αντιποικτικες δεν ξρκινησα ακομα; πήγα εχθές στο γιατρό (5 μέρα καθυστέρηση) και δεν βρήκε τίποτα στον υπέροχο, με έβαλε να κάνω χοριακη και ήταν κάτω από 1000 (για αυτό δεν είδαμε ακόμα τίποτα) Τώρα έχω ραντεβού 6/1, άμα δεν αντέξω μέχρι τότε  θα πάω νοσοκομείο να με δουν :P

Εγώ ξεκινησα την σακουλιτσα μου κανονικά ευτυχώς έχω την καλύτερη αιματολογο της Ελλάδας και λέω ότι τουλάχιστον είμαι στα κατάλληλα χέρια...απολα κάνω κ κορτιζόνη...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια sos....

Χοριακη 347.20  και προγεστερόνη 1.2...

Η γυναικολόγος Μ είπε ότι με τέτοια τιμή προγεστερόνης δεν θα εξελιχθεί η εγκυμοσύνη....να Μην βάλω ούτε ουτρο και να το αφήσω έτσι...τι πιστεύετε??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Τι να δει βρε αγάπη μου τίποτα δεν θα έβλεπε..πήγα στο δεύτερο με μια εβδομάδα καθυστέρησης κ είχα κάτι αιματακια...με στέλνει χοριακη.5000. την παίρνω κ μου λέει εεε αχνοφαινοταν εγκυμοσύνη...άσχετα με χοριακη που είναι θέμα οργανισμού ο σάκος σε εμένα προσωπικά φαίνεται τουλάχιστον με δέκα μέρες καθυστέρηση.γι αυτό θα πάω με βαριά καρδιά την άλλη εβδομάδα...μη σκας μπορεί κ αύριο κιόλας να έβλεπε την φουσκιτσά.αμαν που μας σέρνουν τόσο νωρίς.θα εμφανιστεί το ζουζουνι λίγο υπομονή.εγω ξέρω την άλλη εβδομάδα τσάμπα θα πάω...αλλά έχω συνηθίσει.

Εγώ ξεκινησα την σακουλιτσα μου κανονικά ευτυχώς έχω την καλύτερη αιματολογο της Ελλάδας και λέω ότι τουλάχιστον είμαι στα κατάλληλα χέρια...απολα κάνω κ κορτιζόνη...

Και εγώ αυτό διάβασα ότι από γυναίκα σε γυναίκα και από εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη διαφέρει,εμείς κάνουμε σαν τρελές! Ότι είναι να γίνει θα γίνει! Εμείς κεφάλι ψηλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofia89 είπε:

Και εγώ αυτό διάβασα ότι από γυναίκα σε γυναίκα και από εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη διαφέρει,εμείς κάνουμε σαν τρελές! Ότι είναι να γίνει θα γίνει! Εμείς κεφάλι ψηλά!

Πάντα ψηλά σοφία μου...δεν επέτρεψαν ποτέ να πουν αχ η καημένη...είναι η παράξενια μου.δεν πέφτω κ δεν κάνω πίσω.μονο για να πάρω φόρα χαχαχαχαχαχα.απο τις αγαπημένες μου φράσεις.

Just now, kons27 είπε:

Κορίτσια sos....

Χοριακη 347.20  και προγεστερόνη 1.2...

Η γυναικολόγος Μ είπε ότι με τέτοια τιμή προγεστερόνης δεν θα εξελιχθεί η εγκυμοσύνη....να Μην βάλω ούτε ουτρο και να το αφήσω έτσι...τι πιστεύετε??

Άκου τον γιατρό σου γλυκούλα ξέρει αυτός κ θα τα λέμε κάθε τρεις κ λίγο μέχρι να ξεκαθαρίσει το θέμα.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια 3 μέρες έμειναν και έχω πολύ αγωνία!!! Τα τεστ δεν ήρθαν και από ότι φαίνεται θα τα πάρω με τον νέο χρόνο!!!!

Από συμπτώματα δεν έχω τίποτα μόνο πόνο στο στήθος που εμφανίστηκε πριν 2 μέρες.... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια 3 μέρες έμειναν και έχω πολύ αγωνία!!! Τα τεστ δεν ήρθαν και από ότι φαίνεται θα τα πάρω με τον νέο χρόνο!!!!

Από συμπτώματα δεν έχω τίποτα μόνο πόνο στο στήθος που εμφανίστηκε πριν 2 μέρες.... 

Τέλεια πένυ...μου αρέσει αυτό το σύμπτωμα.επειδη εμένα ποτέ δεν πονάει σε δύο εγκυμοσύνες εμφανίστηκε αυτό κ τσουπ.θετικο τεστ...μακάρι...υπομονή.φτασανε οι μέρες.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Emilly είπε:

Τέλεια πένυ...μου αρέσει αυτό το σύμπτωμα.επειδη εμένα ποτέ δεν πονάει σε δύο εγκυμοσύνες εμφανίστηκε αυτό κ τσουπ.θετικο τεστ...μακάρι...υπομονή.φτασανε οι μέρες.

Εμενα πρήζετε σε κάθε περίοδο...και για αυτό ακόμα περιμένω να δω πως θα πάει μην φάω τα μούτρα μου πάλι χαχααα

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, kons27 είπε:

Κορίτσια sos....

Χοριακη 347.20  και προγεστερόνη 1.2...

Η γυναικολόγος Μ είπε ότι με τέτοια τιμή προγεστερόνης δεν θα εξελιχθεί η εγκυμοσύνη....να Μην βάλω ούτε ουτρο και να το αφήσω έτσι...τι πιστεύετε??

κοριτσακι μου στα εχω πει...οτι ειναι θα φανεί σύντομα. ευχομαι να πανε ολα κακα.η χοριακη παντως ειναι πολυ καλη.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, kons27 said:

Κορίτσια sos....

Χοριακη 347.20  και προγεστερόνη 1.2...

Η γυναικολόγος Μ είπε ότι με τέτοια τιμή προγεστερόνης δεν θα εξελιχθεί η εγκυμοσύνη....να Μην βάλω ούτε ουτρο και να το αφήσω έτσι...τι πιστεύετε??

Οτι πουν οι γιατροι κοριτσι μου. Ευχομαι να πάνε όλα καλά. Μήπως να επαναλαβεις την εξέταση;  τον πρωτο λογο φυσικα τον εχει η γιατρος σου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Penny28 είπε:

Εμενα πρήζετε σε κάθε περίοδο...και για αυτό ακόμα περιμένω να δω πως θα πάει μην φάω τα μούτρα μου πάλι χαχααα

Έτσι κι αλλιώς πένυ μου έχω απομυθοποιησει όλα τα συμπτώματα κ είπαμε...τώρα που τα έχω φρέσκα είναι ολόιδια με τα προ περιόδου με μια έξτρα παρένθεση που να σου πω αν δεν είσαι στην φάση να το ψάχνεις μεχρι τέρμα δεν πρόκειται να καταλάβεις τίποτα...εδώ πριν από περίοδο έκανα εμετό σε κάποια φάση.τετοιος ορμονικός οίστρος.οταν γαντζώνονται τα μωρά περίπου στην 6 με 7 εβδομάδα κάνουν αισθητή την ύπαρξη τους.θελω να ευχαριστηθεις τις γιορτές με τον άντρα σου.σου εύχομαι να το έχεις πιάσει ήδη..κ σκέψου ότι εγώ τον γιο μου τον έκανα 31 χρονών.τρια χρόνια μεγαλύτερή σου.θα κάνεις όσα παιδιά θέλεις κ σε κόβω κ για τρία.κοιτα μόνο να χαρείς τις στιγμές σου και τα νιάτα σου..όπως ελεγε η γιαγιά μου.αχχχ τα νιάτα σου να είχα χαχαχα.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Emilly είπε:

Έτσι κι αλλιώς πένυ μου έχω απομυθοποιησει όλα τα συμπτώματα κ είπαμε...τώρα που τα έχω φρέσκα είναι ολόιδια με τα προ περιόδου με μια έξτρα παρένθεση που να σου πω αν δεν είσαι στην φάση να το ψάχνεις μεχρι τέρμα δεν πρόκειται να καταλάβεις τίποτα...εδώ πριν από περίοδο έκανα εμετό σε κάποια φάση.τετοιος ορμονικός οίστρος.οταν γαντζώνονται τα μωρά περίπου στην 6 με 7 εβδομάδα κάνουν αισθητή την ύπαρξη τους.θελω να ευχαριστηθεις τις γιορτές με τον άντρα σου.σου εύχομαι να το έχεις πιάσει ήδη..κ σκέψου ότι εγώ τον γιο μου τον έκανα 31 χρονών.τρια χρόνια μεγαλύτερή σου.θα κάνεις όσα παιδιά θέλεις κ σε κόβω κ για τρία.κοιτα μόνο να χαρείς τις στιγμές σου και τα νιάτα σου..όπως ελεγε η γιαγιά μου.αχχχ τα νιάτα σου να είχα χαχαχα.

Σε ευχαριστώ πολύ ναι σίγουρα έχω πολύ καιρό ακόμα μπροστά μου για αυτό και δεν πτοούμαι πάντα θα έχω αγωνία όταν ξέρω πως έχω την ωορρηξία που χρειάζομαι αλλά μέχρι εκεί συνεχίζω την ζωή μου κανονικά και κάνω τα πάντα χωρίς να σκέφτομαι "κι αν είμαι έγκυος" οπότε ζω την κάθε μας στιγμή...

Έχω πίστη μέσα μου και κάποια στιγμή θα τα καταφέρω!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny28 said:

Σε ευχαριστώ πολύ ναι σίγουρα έχω πολύ καιρό ακόμα μπροστά μου για αυτό και δεν πτοούμαι πάντα θα έχω αγωνία όταν ξέρω πως έχω την ωορρηξία που χρειάζομαι αλλά μέχρι εκεί συνεχίζω την ζωή μου κανονικά και κάνω τα πάντα χωρίς να σκέφτομαι "κι αν είμαι έγκυος" οπότε ζω την κάθε μας στιγμή...

Έχω πίστη μέσα μου και κάποια στιγμή θα τα καταφέρω!!!

 

Σιγουρα μικρουλα μου θα τα καταφερεις και μάλιστα όσες φορές το επιθυμείς. Σου εύχομαι γρήγορα το πρώτο για να πάρει μπροστά η μηχανή που λένε...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Κάψε βρε μη τα λυπάσαι...κοκτέιλ βιταμίνες;;;;;εγώ Ιανουάριο μετά την αποβολή που μου έδωσε η αιματολογος υψηλές δόσεις d3 lecalcif 50000 μονάδες εβδομαδιαία για να με φουλαρει σίδηρο b12 απολα..το μόνο που ένιωθα είναι ενέργεια κ ευτυχία χαχαχαχαχα.ολο γελούσα..γιατί κ η αβιταμινωση φέρνει κατάθλιψη..πάρε τις βιταμινες σου κ κάνε τεστ.

Με το καλό σου εύχομαι.

Euxaristo poli

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Σιγουρα μικρουλα μου θα τα καταφερεις και μάλιστα όσες φορές το επιθυμείς. Σου εύχομαι γρήγορα το πρώτο για να πάρει μπροστά η μηχανή που λένε...

Σε ευχαριστώ πολύ μακάρι σύντομα να κρατήσουμε και εμείς ένα μωράκι στην αγκαλια μας!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...