Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Terry1986 είπε:

       

      Ειχες παει στο Ελενα ή θυμαμαι λαθος? Αν ναι να μιλησεις να πας ξανα για επανάληψη! Εγω μιλησα με την κα Οικονομοπουλου κ μ ειπε να παω 3 βδομαδες μετα τη βιοχημικη για επαναληψη δεικτων κ θα παω την Τρίτη π μας ερχεται!

      Εμας λογικα μας φωναξαν γτ εχουμε κ 3 αποτυχιες στο ιστορικο μας σε αλλο κέντρο.. ο εμβρυολογος ειπε πως πηραμε καλες γονιμοποιησεις κ αριστες βλαστοκυστες αρα θεωρει πως δεν επαιξε ρολο η κακη ποσοτητα τ σπερματος και το dfi μας τελευταια φορα ηταν 28%.. κ επειδη εχω κανει εναν καρυοτυπο εμβρυου π βγηκε υγιες δεν ανεφεραν κατι για χρωμοσωμικες ανωμαλιες (κ μολις συνειδητοποιησα πως δε ρωτησα κ εγω)..θεωρουν πως υπάρχει κάτι στο αιματολογικο κομματι που δεν εχει βρεθει ακομα..γτ μενω εγκυος κ δεν προχωρανε.. 

      ναι είχα πάει στο Ελενας τον Μάρτιο και έκανα όλες της απαραίτητες αιματολογικές άρα θεωρώ σε τρεις μήνες πως δεν έχει αλλάξει κάτι !!! Εμείς τώρα θα κάνουμε επαναληπτικές σπέρματος σε μια βδομάδα θα έχω τα αποτελέσματα !!! Αν έστω έχει φύγει το μικρόβιο που είχαμε ίσως έχει καλυτερέψει λίγο το σπερμα !!! Πάντως ότι είναι να κάνουμε θα το κάνουμε από Οκτώβριο άρα έχουμε και άλλο χρόνο για βιταμίνες στο σπερμα !!!

      το καλό είναι πως τελικά αδιαθέτησα σήμερα άρα λογικά η χοριακη μηδένισε και δεν θα χρειαστώ απόξεση !!! Θα επαναλάβω και χοριακη μόλις τελειώσει το αίμα για να σιγουρευτούμε !!!! 
      παντως το ότι έχετε άριστες βλαστοκυστες είναι πολύ θετικό εμείς έιχαμε κακές βλαστοκυστες άρα λογικό και τ αποτέλεσμα …

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Maria2015 είπε:

Σίγουρα φταίνε και οι αποτυχημένες προσπάθειες που έχουμε αυτή την ψυχολογία. Γίνονται θαύματα,πάντα πίστευα γιατί όχι και σε μας

Ακριβώς...γιατί όχι...κ να σου πω έχω παλέψει τόσα κ είπα θα είμαι δυνατή να περάσω κ μια εγκυμοσύνη με φοβίες...αν στο τέλος ανταμοιφθω με ένα γλυκό μωρουλι χαλάλι.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly είπε:

Να σου πω την μαύρη αλήθεια κ εγώ μες στην μαυρίλα κ το άγχος είμαι αλλά ελπίζω παρά τα προαισθήματα κ τις φοβίες κ τις μεταπτώσεις θα πάνε όλα καλά κ να σου πω γιατί όχι;;;;τόσα μωρά γερά γεννιούνται κάθε μέρα...σε λίγους μήνες κ εμείς να αξιωθουμε.

Έλα κορίτσια,όλα καλά θα πάνε!!! Δικαιολογημένα ανησυχείτε φυσικά, αλλά αυτήν την φορά θα ερθουν τα μωρά σας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

θα πάνε κοριτσι μου!!όλα θα είναι σούπερ!θα σ πω μόνο ότι εκτός από το 1ο μου παιδι που ειχα 6 μερες καθυστέρηση και ηταν 1670 στα αλλα 3 το έμαθα νωρίς.δλδ 13η με 14η μερα μετα την ωορρηξια χωρις καθυστέρηση μαλλον.στο 2ο ειχα 76,50 ,στο 3ο 70,95 και τωτα στο 4ο 130(ισως εδω μιας κ εχω μεγαλο κυκλο να ηταν με 1 καθυστέρηση).οποτε όλα καλά!!!επίσης να πω οτι την ημερα που περιμένουμε είναι γυρω στο 100 η χοριακή απο εκει κ πέρα θα είμαστε σε καθυστέρηση. καμια φορα αλλιως υπολογίζουμε ότι ειναι ο κυκλος κ αλλα βλέπουμε μετα γιατι μπορει να εχεις πιασει κ 1 με 2 μερες απο 1 επαφη που ειχες πχ πριν την ωορρηξια γιατι το σοερμα μένει μεσα στο σώμα της γυναίκας έως κ 3 με 5 μερες.

σε ευχαριστώ πολυ κ σε σένα ότι καλύτερο με υγεία!

 

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

θα πάνε κοριτσι μου!!όλα θα είναι σούπερ!θα σ πω μόνο ότι εκτός από το 1ο μου παιδι που ειχα 6 μερες καθυστέρηση και ηταν 1670 στα αλλα 3 το έμαθα νωρίς.δλδ 13η με 14η μερα μετα την ωορρηξια χωρις καθυστέρηση μαλλον.στο 2ο ειχα 76,50 ,στο 3ο 70,95 και τωτα στο 4ο 130(ισως εδω μιας κ εχω μεγαλο κυκλο να ηταν με 1 καθυστέρηση).οποτε όλα καλά!!!επίσης να πω οτι την ημερα που περιμένουμε είναι γυρω στο 100 η χοριακή απο εκει κ πέρα θα είμαστε σε καθυστέρηση. καμια φορα αλλιως υπολογίζουμε ότι ειναι ο κυκλος κ αλλα βλέπουμε μετα γιατι μπορει να εχεις πιασει κ 1 με 2 μερες απο 1 επαφη που ειχες πχ πριν την ωορρηξια γιατι το σοερμα μένει μεσα στο σώμα της γυναίκας έως κ 3 με 5 μερες.

σε ευχαριστώ πολυ κ σε σένα ότι καλύτερο με υγεία!

Μακάρι. Αυτές οι γιορτές θα είναι λίγο περίεργες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Έλα κορίτσια,όλα καλά θα πάνε!!! Δικαιολογημένα ανησυχείτε φυσικά, αλλά αυτήν την φορά θα ερθουν τα μωρά σας!

Σε περιμένουμε φωτεινή θα πάρει μια μια το rainbow baby δεν είπαμε;;;;;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Σε περιμένουμε φωτεινή θα πάρει μια μια το rainbow baby δεν είπαμε;;;;;;

Μακαρι καλή μου @Emilly! Το περιμένω πως και πως! Παίρνω ελπίδα και δύναμη από τα δικά σας που έσκασαν μύτη!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Εγώ Παρασκευή τρεις μέρες πριν καθυστέρηση 133 κ σήμερα αυξήθηκε καλά.600 αλλά παίζει να έκανα νωρίς ωορηξια σε όλες τις προηγούμενες εγκυμοσύνες 20 μέρα περίπου κ τώρα 14 με 16... Άρα μπορεί η σύλληψη κ η εμφύτευση σου να άργησε ελαφρώς ...κ αποτι ακούω από κορίτσια εδώ τόσο χοριακη είναι μια χαρά.κοντα στην περίοδο.αλκα πρώτη φορά κάνω εγώ νωρίς...έπαθα σοκ με το τριψήφιο με το ζόρι...μεθαύριο θα είναι τριπλό το δικό σου.τσαμπα άγχος τρώμε ρε γ,,,μωτο. Πραγματικά...μεγάλη ψυχική φόρτιση.προγεστερονη πόσο είχες;;;

Μπραβο ρε κοριτσακι μια χαρα ειναι ολα θα πανε τελειαααα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε?? Εμείς από σήμερα ξεκινάμε επαφές ,έχω μια απαισιοδοξία δε ξέρω γτ να σας πω την αλήθεια... Δεν έχουν έρθει και οι βιταμίνες μας ακόμα , η θερμοκρασια μου που μετράω κάθε πρωί μου κάνει νερά μια λίγο πάνω μια κατω με έχει κατά μπερδέψει... Πφφφ δε ξέρω... Αλλά γενικά είμαι κάπως στα κάτω μου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Μπραβο ρε κοριτσακι μια χαρα ειναι ολα θα πανε τελειαααα

Μακάρι βασιλικουλα..σας περιμένω να πάμε να ανοίξουμε άλλο θέμα.. όλες παρέα..απεξάρτηση από τεστ εγκυμοσύνης μετά από θετικό τεστ.αφου τα έκανα ολα κ λέω να παραγκειλω λίγα ακόμα να τσεκαρω πως πάει;;χαχαχαχαζαχ.πλακα πλάκα..

Just now, Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε?? Εμείς από σήμερα ξεκινάμε επαφές ,έχω μια απαισιοδοξία δε ξέρω γτ να σας πω την αλήθεια... Δεν έχουν έρθει και οι βιταμίνες μας ακόμα , η θερμοκρασια μου που μετράω κάθε πρωί μου κάνει νερά μια λίγο πάνω μια κατω με έχει κατά μπερδέψει... Πφφφ δε ξέρω... Αλλά γενικά είμαι κάπως στα κάτω μου..

Η θερμοκρασία αυτό τον καιρό μπορεί να σε μπερδέψει ελαφρώς γιατί έχουμε κ κρυωματακια αυτό τον καιρό.λιγο πονόλαιμος θα σου χαλάσει το θερμοδιαγραμμα.τωρα δεν θα πέσεις αρχίζει το καλό ...θα ευχαριστηθειτε τις γιορτές με τον δικό σου κ όλα καλά..καλη επιτυχία..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Μακάρι βασιλικουλα..σας περιμένω να πάμε να ανοίξουμε άλλο θέμα.. όλες παρέα..απεξάρτηση από τεστ εγκυμοσύνης μετά από θετικό τεστ.αφου τα έκανα ολα κ λέω να παραγκειλω λίγα ακόμα να τσεκαρω πως πάει;;χαχαχαχαζαχ.πλακα πλάκα..

Η θερμοκρασία αυτό τον καιρό μπορεί να σε μπερδέψει ελαφρώς γιατί έχουμε κ κρυωματακια αυτό τον καιρό.λιγο πονόλαιμος θα σου χαλάσει το θερμοδιαγραμμα.τωρα δεν θα πέσεις αρχίζει το καλό ...θα ευχαριστηθειτε τις γιορτές με τον δικό σου κ όλα καλά..καλη επιτυχία..

Μακάρι για όλες μας κοριτσι μου :x

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Μακάρι βασιλικουλα..σας περιμένω να πάμε να ανοίξουμε άλλο θέμα.. όλες παρέα..απεξάρτηση από τεστ εγκυμοσύνης μετά από θετικό τεστ.αφου τα έκανα ολα κ λέω να παραγκειλω λίγα ακόμα να τσεκαρω πως πάει;;χαχαχαχαζαχ.πλακα πλάκα..

Η θερμοκρασία αυτό τον καιρό μπορεί να σε μπερδέψει ελαφρώς γιατί έχουμε κ κρυωματακια αυτό τον καιρό.λιγο πονόλαιμος θα σου χαλάσει το θερμοδιαγραμμα.τωρα δεν θα πέσεις αρχίζει το καλό ...θα ευχαριστηθειτε τις γιορτές με τον δικό σου κ όλα καλά..καλη επιτυχία..

Ναι έχεις δίκιο αλλά δε ξέρω ίσως είναι οι μέρες περίεργες και γι αυτό έπεσα ψυχολογικα...Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ κορίτσι μου , και εσένα να σου πάνε όλα τέλεια αυτή τη φορά . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κι απο μενα! Επανερχομαι παλι με τι γνωστο θεμα! Περιμενω σημερα περιοδο αν και ο κυκλος μου δεν ειναι ιδιαιτερα σταθερος. Συνηθως ερχεται νωριτερα, πολυ σπανια αργοτερα. Προχθες το βραδυ ειχα κανονικο αιμα στο εσωρουχο και στο σκουπισμα μια φορα. Χθες λιγο καφε βλεννη και σημερα απολυτως τιποτα. Ειχα επαφη σε μερα ωορρηξιας (επιβεβαιωμενη με τεστ) τη 13η μερα. Σημερα ειναι 29η μερα. Ξερω πως μονο ενα τεστακι θα μου πει την αληθεια, αλλα μηπως να περιμενω λιγο;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, CMES είπε:

Καλησπερα κι απο μενα! Επανερχομαι παλι με τι γνωστο θεμα! Περιμενω σημερα περιοδο αν και ο κυκλος μου δεν ειναι ιδιαιτερα σταθερος. Συνηθως ερχεται νωριτερα, πολυ σπανια αργοτερα. Προχθες το βραδυ ειχα κανονικο αιμα στο εσωρουχο και στο σκουπισμα μια φορα. Χθες λιγο καφε βλεννη και σημερα απολυτως τιποτα. Ειχα επαφη σε μερα ωορρηξιας (επιβεβαιωμενη με τεστ) τη 13η μερα. Σημερα ειναι 29η μερα. Ξερω πως μονο ενα τεστακι θα μου πει την αληθεια, αλλα μηπως να περιμενω λιγο;

καλα με τοσα παιδια εδω ρωτας ? απαπααααα ! κανε ενα τεστ σημερα !

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

καλα με τοσα παιδια εδω ρωτας ? απαπααααα ! κανε ενα τεστ σημερα !

Στα αλλα απλα δεν μιυ ειχε ερθει περιοδος καθολου! Στο πρωτο παιδι ειχα κανει τεστ τη 2η μερα της καθυστερησης και ηταν αρνητικο. Και επειδη πριν ειχα μια βιοχημικη εγκυμοσυνη φοβομουν να κανω χοριακη μηπως ειναι χαμηλη. Οποτε ειπα αμ δεν μου ερθει περιοδος θα παω κατευθειαν για υπερηχο. Ομως δεν ειχα καθολου αιμα. Ενω τωρα ειδα αιμα. Και φοβαμαι και τη βιοχημικη.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, CMES είπε:

Στα αλλα απλα δεν μιυ ειχε ερθει περιοδος καθολου! Στο πρωτο παιδι ειχα κανει τεστ τη 2η μερα της καθυστερησης και ηταν αρνητικο. Και επειδη πριν ειχα μια βιοχημικη εγκυμοσυνη φοβομουν να κανω χοριακη μηπως ειναι χαμηλη. Οποτε ειπα αμ δεν μου ερθει περιοδος θα παω κατευθειαν για υπερηχο. Ομως δεν ειχα καθολου αιμα. Ενω τωρα ειδα αιμα. Και φοβαμαι και τη βιοχημικη.

ε κανε ενα τεστ οτι κ να ειναι  μην ανχωνεσε χωρις να ξερεις . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, CMES said:

Στα αλλα απλα δεν μιυ ειχε ερθει περιοδος καθολου! Στο πρωτο παιδι ειχα κανει τεστ τη 2η μερα της καθυστερησης και ηταν αρνητικο. Και επειδη πριν ειχα μια βιοχημικη εγκυμοσυνη φοβομουν να κανω χοριακη μηπως ειναι χαμηλη. Οποτε ειπα αμ δεν μου ερθει περιοδος θα παω κατευθειαν για υπερηχο. Ομως δεν ειχα καθολου αιμα. Ενω τωρα ειδα αιμα. Και φοβαμαι και τη βιοχημικη.

Απο ανωμαλια του κυκλου μεχρι χαρμοσυνα νεα μπορει να ειναι το αιματακι. Αφου μαλλον περιμενες σημερα κανε ενα τεστακι αυριο με πρωινα αν δεν εχεις αδιαθετησει και μαλλον θα σου δειξει.εκτος και αν κανεις και μεγαλυτερους κυκλους απο 29 ημερες που ειπες. Οτι επιθυμεις σου ευχομαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...