Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Maria2015 είπε:

Κλεισμένα 38. Το κακό με τις αποβολές είναι ότι ακόμα και να ρθει δε σε αφήνουν να το χαρείς. Πριν τη μικρή μου είχα μια αποβολή. Σε όλη την εγκυμοσύνη φοβόμουν. 

Πόσο σε νιώθω να ξέρεις.προχθες έπαθα κριση πανικού κ μόνο εδώ τα κορίτσια με τα καλά τους λόγια με έφεραν στα ίσια.δεν έχω λόγια να ευχαριστήσω.δεν είχα φάει τίποτα όλη μέρα κ μετά επιτέλους με αυτά που γράφετε έφαγα.εδω θα είμαι κ εγώ κ όλα τα κορίτσια μέχρι που δεν μου είχαν γράψει ξανά είδα να μου λένε όμορφα λόγια να με καθησυχάσουν.ολα καλά θα πάνε θα πηγαίνουμε βήμα βήμα..εγώ τώρα πάω να περπατήσω να πάρω οξυγόνο λίγο...κάνε ότι μπορείς να χαλαρώσεις.κ εγώ είχα τρεις εγκυμοσύνες που δεν πήγαν καλά..

Just now, Penny28 είπε:

Μου φαίνεται περίεργο γιατι είχα και στις δύο συμπτώματα για αυτό αναρωτιέμαι...στην πρώτη πολύ έντονα και στη δεύτερη κάποια όπως το στήθος αν ήταν κάτι δεν θα έπρεπε να είχα δει... 

Όχι δεν είναι απαραίτητο...για αυτό εγώ δεν μπορούσα να βγάλω άκρη από συμπτώματα.πενυε εγκυμοσύνες πάντα διαφορετικά...μπαχαλο χαχαχαχαχα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly είπε:

Πόσο σε νιώθω να ξέρεις.προχθες έπαθα κριση πανικού κ μόνο εδώ τα κορίτσια με τα καλά τους λόγια με έφεραν στα ίσια.δεν έχω λόγια να ευχαριστήσω.δεν είχα φάει τίποτα όλη μέρα κ μετά επιτέλους με αυτά που γράφετε έφαγα.εδω θα είμαι κ εγώ κ όλα τα κορίτσια μέχρι που δεν μου είχαν γράψει ξανά είδα να μου λένε όμορφα λόγια να με καθησυχάσουν.ολα καλά θα πάνε θα πηγαίνουμε βήμα βήμα..εγώ τώρα πάω να περπατήσω να πάρω οξυγόνο λίγο...κάνε ότι μπορείς να χαλαρώσεις.

Η στήριξη ειναι μεγάλο πράγμαμα. Προσπαθώ να ξεχάστω με τη μικρή αλλά είναι δύσκολο ακόμα και αυτή μου λέει γιατί τα άλλα παιδάκια έχουν αδελφάκια και μου ζητάει συνέχεια από πολύ μικρή 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria2015 είπε:

Κλεισμένα 38. Το κακό με τις αποβολές είναι ότι ακόμα και να ρθει δε σε αφήνουν να το χαρείς. Πριν τη μικρή μου είχα μια αποβολή. Σε όλη την εγκυμοσύνη φοβόμουν. 

Αστα σου λέω, σε καταλαβαίνω απόλυτα. Εγώ πλησιάζω τα 40. Έχω δυο παιδιά και εδώ κ δυο χρόνια προσπαθώ για τρίτο και έχω 3 αποτυχίες... και το πιο άσχημο είναι αυτό που λες... εκμηδενίζουν την χαρά του θετικού τεστ και σε γεμίζουν ανεξέλεγκτο άγχος... εσυ θα τα καταφέρεις όμως είμαι σιγουρη! Επειδή κατέβηκε ένα δέκατο η θερμοκρασία σου δεν σημαίνει ότι πας για βιοχημική ... στις υπόλοιπες αυτόματες αποβολές μέχρι ποια εβδομάδα έφτασες;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Αστα σου λέω, σε καταλαβαίνω απόλυτα. Εγώ πλησιάζω τα 40. Έχω δυο παιδιά και εδώ κ δυο χρόνια προσπαθώ για τρίτο και έχω 3 αποτυχίες... και το πιο άσχημο είναι αυτό που λες... εκμηδενίζουν την χαρά του θετικού τεστ και σε γεμίζουν ανεξέλεγκτο άγχος... εσυ θα τα καταφέρεις όμως είμαι σιγουρη! Επειδή κατέβηκε ένα δέκατο η θερμοκρασία σου δεν σημαίνει ότι πας για βιοχημική ... στις υπόλοιπες αυτόματες αποβολές μέχρι ποια εβδομάδα έφτασες;

Μέχρι τέλος 5ης,δεν προλάβαινα καν να χαρώ. Αν έχεις 3 αποτυχίες πρέπει να κοιταχτει ο άντρας σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Εγώ πάω να περπατήσω έσκασα...εσύ σε πέντε μέρες ξεκινά.εχεις τεστ;;;;πάρε αν δεν έχεις.

Δεν έχω 

Αλλά δε παίρνω τώρα 

Αν είναι θα πάρω ένα από το φαρμακείο όταν έρθει η ευλογημένη ώρα 

Δηλαδή λες 23 μέρα να ξεκινήσω τα τεστ ;;

Εμένα 25 με 27 μέρες είναι ο κύκλος μού

Να πας κορίτσι μου ,να περπατήσεις 

Και να πάρεις βαθιές ανάσες ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria2015 είπε:

Μέχρι τέλος 5ης,δεν προλάβαινα καν να χαρώ. Αν έχεις 3 αποτυχίες πρέπει να κοιταχτει ο άντρας σου

Έτσι κι εγώ μέχρι εκεί έφτασα τις δυο τελευταίες φορές.  Την άλλη πηγα μέχρι 12η εβδομάδα κ είδαμε ξαφνικά ότι παλινδρόμησε..το ξέρω ότι πρέπει αλλά δεν το κάνει. Είναι 46 ετών κι έχει πάρει κ μερικά επιπλέον κιλά τον τελευταίο χρόνο... κι εγώ τρέμω μην μου ξανασυμβεί. Σε σημείο που σκέφτηκα να σταματήσω να προσπαθώ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Έτσι κι εγώ μέχρι εκεί έφτασα τις δυο τελευταίες φορές.  Την άλλη πηγα μέχρι 12η εβδομάδα κ είδαμε ξαφνικά ότι παλινδρόμησε..το ξέρω ότι πρέπει αλλά δεν το κάνει. Είναι 46 ετών κι έχει πάρει κ μερικά επιπλέον κιλά τον τελευταίο χρόνο... κι εγώ τρέμω μην μου ξανασυμβεί. Σε σημείο που σκέφτηκα να σταματήσω να προσπαθώ...

Πόσες φορές έχω πει δε θέλω να ξανα προσπαθήσω, γιατί μικρή το κάνω πλέον. Αν του πεις να πάρει καμία βιταμίνη δέχεται? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria2015 είπε:

Πόσες φορές έχω πει δε θέλω να ξανα προσπαθήσω, γιατί μικρή το κάνω πλέον. Αν του πεις να πάρει καμία βιταμίνη δέχεται? 

Βιταμίνες παίρνει αρκετές ευτυχώς...εδώ και καιρό. Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο; Με συγχωρεις έχω γίνει κουραστική... μετά τις αποβολές έκανες κάποιο καθαρισμό η απλά αδιαθετούσες και εντάξει; Εμένα ο γιατρος μου έλεγε να ελέγξω απλά αν μηδένισε η χοριακη ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly είπε:

Πόσο σε νιώθω να ξέρεις.προχθες έπαθα κριση πανικού κ μόνο εδώ τα κορίτσια με τα καλά τους λόγια με έφεραν στα ίσια.δεν έχω λόγια να ευχαριστήσω.δεν είχα φάει τίποτα όλη μέρα κ μετά επιτέλους με αυτά που γράφετε έφαγα.εδω θα είμαι κ εγώ κ όλα τα κορίτσια μέχρι που δεν μου είχαν γράψει ξανά είδα να μου λένε όμορφα λόγια να με καθησυχάσουν.ολα καλά θα πάνε θα πηγαίνουμε βήμα βήμα..εγώ τώρα πάω να περπατήσω να πάρω οξυγόνο λίγο...κάνε ότι μπορείς να χαλαρώσεις.κ εγώ είχα τρεις εγκυμοσύνες που δεν πήγαν καλά..

Όχι δεν είναι απαραίτητο...για αυτό εγώ δεν μπορούσα να βγάλω άκρη από συμπτώματα.πενυε εγκυμοσύνες πάντα διαφορετικά...μπαχαλο χαχαχαχαχα.

Ότι είναι να γίνει θα γίνει θα παραγγείλω τα τεστακια μου να τα έχω και από εκεί και έπειτα ο χρόνος θα δίξει...

Εύχομαι αύριο την καλύτερη χοριακη!!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria2015 είπε:

Σ'ευχαριστω πολύ. Έτσι ακριβώς. Εγώ δυστυχώς και το στήθος που είχε λιγο στη θηλή πρηστεί ξεφουσκωσε εντελώς. 

Σε ανοσολογο πήγαμε. Παίρνει θεραπεία για το σπερμα και βιταμίνες. Αν δεν φτιάξει το σπερμα ότι και να κάνουμε δεν γίνεται τίποτα. Και εγώ έκανα υστεροσκοπηση πριν 25 μέρες. Το αποτέλεσμα εμεινα πάλι εγκυος (γενικά μένω εύκολα) και δυστυχώς πάλι βλέπω ότι δεν πάει καλά, ξεπρηστηκε λιγο που είχε πρηστεί το στυθος και η θερμοκρασία μου έχει πέσει στο 36,8. Οπότε πάλι το σπερμα δε θα ήταν καλό. Προσπαθούμε να πετύχουμε το ενα γερό αλλά είναι πολύ ψυχοφθορο 

Ξέρω πολλές κοπέλες που δεν είχαν κανένα σύμπτωμα ακόμα και μέρες μετά την καθυστερηση, όπως και εγώ όταν ήμουν έγκυος στη μπουμπού μου. Μην απογοήτευσε τόσο νωρίς 

Ο ανοσολογος σας έβαλε να κάνετε συγκεκριμένες εξετασεις.Κ μένα παίρνει ένα χρόνο τώρα βιταμίνες όποτε το σπερμα σίγουρα ήταν βελτιωμένο τον Ιούλιο που είχα την τελευταία βιοχημική.Απλά  σε ρωτάω αν σας έβαλε να κάνετε αλλες εξετάσει εκτός από σπερμοδιαγραμμα κ κατακερματισμό dna. Σε ποιον ανοσολογο πήγατε; Αθήνα; Εκτός από βιταμίνες τι άλλο παίρνει; Αν θες στείλε μου πμ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Βιταμίνες παίρνει αρκετές ευτυχώς...εδώ και καιρό. Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο; Με συγχωρεις έχω γίνει κουραστική... μετά τις αποβολές έκανες κάποιο καθαρισμό η απλά αδιαθετούσες και εντάξει; Εμένα ο γιατρος μου έλεγε να ελέγξω απλά αν μηδένισε η χοριακη ...

Και εμένα αυτο μου ελεγε να κοιτάω αν μηδενίστηκε η χοριακη. Στην τελευταία όμως παρόλου που είχα χοριακη 50 την 1η μέρα καθηστερησης και μετά απο 2 μέρες 25, μετά από 20 μέρες και ενω πριν 10 μέρες είχα αδιαθετησει, εβγαζα συκωταριες από μέσα μου. Ευτυχώς δεν έπαθα ζημιά. Στην παλινδρομη δεν έκανες καθαρισμο? Δεν με κουράζεις καθόλου 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria2015 είπε:

Και εμένα αυτο μου ελεγε να κοιτάω αν μηδενίστηκε η χοριακη. Στην τελευταία όμως παρόλου που είχα χοριακη 50 την 1η μέρα καθηστερησης και μετά απο 2 μέρες 25, μετά από 20 μέρες και ενω πριν 10 μέρες είχα αδιαθετησει, εβγαζα συκωταριες από μέσα μου. Ευτυχώς δεν έπαθα ζημιά. Στην παλινδρομη δεν έκανες καθαρισμο? Δεν με κουράζεις καθόλου 

Πρώτα είχα την παλινδρομη και έκανα απόξεση υποχρεωτικά...στην δεύτερη που ήταν βιοχημική έφτασα κι εγώ μόνο 55 χοριακη και αδιαθέτησα βαριά θυμάμαι και αρκετές ημέρες . Το ίδιο και τον Σεπτέμβρη που απέβαλα αρχές 6ης εβδομάδας με χοριακη 600. Σε δυο βδομάδες είχε μηδενίσει η χοριακη μου... εννοείς ότι ειχες κομμάτια πηγματα στην περίοδο;

Just now, Emilly είπε:

Εγώ πάω να περπατήσω έσκασα...εσύ σε πέντε μέρες ξεκινά.εχεις τεστ;;;;πάρε αν δεν έχεις.

Καλή βόλτα κορίτσι!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen10 είπε:

Ο ανοσολογος σας έβαλε να κάνετε συγκεκριμένες εξετασεις.Κ μένα παίρνει ένα χρόνο τώρα βιταμίνες όποτε το σπερμα σίγουρα ήταν βελτιωμένο τον Ιούλιο που είχα την τελευταία βιοχημική.Απλά  σε ρωτάω αν σας έβαλε να κάνετε αλλες εξετάσει εκτός από σπερμοδιαγραμμα κ κατακερματισμό dna. Σε ποιον ανοσολογο πήγατε; Αθήνα; Εκτός από βιταμίνες τι άλλο παίρνει; Αν θες στείλε μου πμ. 

Καριωτυπο κάναμε, είχαμε χλαμύδια (σκέψου πόναγε χρόνια στην επαφή και κάνεις που μου έκανε εξετάσεις δεν μουβτο βρήκε, ησύχασα πλέον) έχει πάρει 3 φορές αντιβιωση και παίρνει τις πρωτες14 μέρες του κυκλου μου valtrex 500mg (αυτό το ξεκίνησε αυτό το κύκλο μου). Έπαιρνε και ψευδάργυρο και σελινιο επειδή έχει χασιμοτο(θυρεοειδητιδα). Γιατρό πάμε Αθήνα στον Τσιλιβακο. 

Just now, Flolipop είπε:

Πρώτα είχα την παλινδρομη και έκανα απόξεση υποχρεωτικά...στην δεύτερη που ήταν βιοχημική έφτασα κι εγώ μόνο 55 χοριακη και αδιαθέτησα βαριά θυμάμαι και αρκετές ημέρες . Το ίδιο και τον Σεπτέμβρη που απέβαλα αρχές 6ης εβδομάδας με χοριακη 600. Σε δυο βδομάδες είχε μηδενίσει η χοριακη μου... εννοείς ότι ειχες κομμάτια πηγματα στην περίοδο;

Καλή βόλτα κορίτσι!

Οχι. Μου ήρθε περίοδο, λίγο ποιο έντονη και μετά από 15 μέρες εβγαζα όπως ειναι τα σηκωτια ολόκληρα κομμάτια και λευκα σαν λίπος που βλέπεις στις σηκωταριες μέσα. Συγνώμη για την περιγραφή 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...