Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Flolipop είπε:

Ναι το θυμάμαι! Έκανε τεστ πριν την χοριακη και είχα βγει αχνό θετικό! Θυμάσαι που σου έλεγα γι αυτήν την κοπέλα; Υπερευαίσθητα τα hometest ...

Πωπωωωω.αφου κ εγώ το έκανα γιατί είχα μια ξαφνική αναγουλα που ήταν εντελώς άσχετο κ λέω τι άλλο;;;;;θα κάνω τεστ σαν νορμάλ άνθρωπος που δεν είμαι.κ βγήκε αυτό το πρώτο που είδες που μετά εξαφανίστηκε ...έπιασε εκεί που ροζιζε το μπακραουντ την θετική γραμμή κ μετά έφυγε αλλά εγώ λέω δεν μπορεί έχω κάνει δεκάδες από δαυτα τέτοιο πράμα δεν έχω ξαναδεί..

Just now, Flolipop είπε:

Ναι το θυμάμαι! Έκανε τεστ πριν την χοριακη και είχα βγει αχνό θετικό! Θυμάσαι που σου έλεγα γι αυτήν την κοπέλα; Υπερευαίσθητα τα hometest ...

28αρη κυκλο έχεις συνήθως; Η μεγαλύτερο;

Φωτεινή έχω 31 με 32 κύκλο.δεν κάνω ποτέ ωορηξια πριν την 14 κ μετά.μεχρι πριν ένα χρόνο μάλιστα ωορηξια είχα πάντα 19 με 22 μέρα κ κύκλο 36. Από την τελευταία αποξεση μεταλαχθηκα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Emilly είπε:

Κοριτσάκια πριν λίγο έκανα μόνη μου την ένεση δεν πόνεσα καθόλου.μονο μετά από λίγο το φάρμακο.δεν μπορούσα να το πιστέψω ότι εχωνα ένεση στο δέρμα μου χαχαχαχα.

Τι εννοεις;;;πόνεσες μετα;;

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, vasiliki2020 είπε:

Τι εννοεις;;;πόνεσες μετα;;

Κάνεις την ενεσουλα δεν καταλαβαίνεις ούτε το τσίμπημα και μετά από λίγο νιώθεις ότι πονάει τοπικά το φάρμακο.αυτο μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλε κοριτσια χαμος!! Ειχα 3-4 μερες να μπω και βρεχει μωρακια!!! Πολυ χαιρομαι για ολα τα κοριτσια που τα καταφεραν! Μπραβο! Τελικα ισως αυτη η καραντινα και η κλεισουρα να ευνοει για μωρακια!!! :wub:

Αντε με το καλο και μεις οι υπολοιπες για μανουλες Σεπτεμβριου 2021, να γεμισουμε παστρικοθοδωρες!! (λογω ζωδιου πολλες πιθανοτητες για παρθενους! Χαχαχχα) 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου...τώρα που τα έχω φρέσκα να σου πω ότι τίποτα δεν είναι στάνταρτ θυμάσαι τον προηγούμενο μήνα είχα πει ότι κατάλαβα όταν από νωρίς πονάει κοιλιά για περίοδο μάλλον έρχεται;;;;εε τώρα έχω ήδη πάνω από εβδομάδα που πονάει..κ έλεγα μάλλον το προεμηνορυσιακο σύνδρομο είναι κ σημαίνει σίγουρα περίοδο...μα δεν είναι.οποτε είναι εκπληξη τι συμπτώματα θα φέρει κάθε εγκυμοσύνη ακόμα κ στην ίδια γυναίκα..εγώ δηλαδή ακόμα άκρη δεν έβγαλα χαχαχαχα.αυτη την φορά το διαφορετικό ήταν ότι πρήστηκε το στήθος αμέσως μετά την ωορηξια αυτό.ολα τα άλλα τα έχω ξαναπάθει κ σε περίοδο.

 

Εμενα το κυριότερο σύμπτωμα ήταν το στήθος για αυτό αναρωτιέμαι αλλά από ένστικτο να σου πως δεν το πιστεύω καθόλου να είμαι!

Στη περίπτωση του εξωμήτριου δεν ειχα κανένα σύμπτωμα ελάχιστο πόνο στο στήθος και καφέ την αναμενόμενη ημέρα περιόδου.... 

Αλλά γενικά δεν πιστεύω πως είμαι όσο και αν το θέλω και ελπίζω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Penny28 είπε:

Εμενα το κυριότερο σύμπτωμα ήταν το στήθος για αυτό αναρωτιέμαι αλλά από ένστικτο να σου πως δεν το πιστεύω καθόλου να είμαι!

Στη περίπτωση του εξωμήτριου δεν ειχα κανένα σύμπτωμα ελάχιστο πόνο στο στήθος και καφέ την αναμενόμενη ημέρα περιόδου.... 

Αλλά γενικά δεν πιστεύω πως είμαι όσο και αν το θέλω και ελπίζω...

Πενυ μου είναι καλό σημάδι ο πόνος στο στήθος..εγώ που δεν έχω ποτέ κ μόνο μερικές φορές λίγο πριν την περίοδο ,,,τώρα που άρχισε αμέσως μετά τις γόνιμες κ όσο προχωράει ο καιρός μεχρι σήμερα που υποτίθεται περίμενα περίοδο,,πονάει όλο κ περισσότερο...βέβαια το περίεργο είναι ότι μπορεί μια μέρα να είναι λιγότερο ο πόνος όπως χθες κ σήμερα ξύπνησα κ δεν μπορώ να το ακουμπήσω.ετσι θυμάμαι κ σε άλλη εγκυμοσύνη μέρα με την μέρα μια πονάει μια ηρεμεί.αν έχεις πόνο από τώρα που τελείωσαν οι γόνιμες σημαίνει ότι ορμονικά κάτι γίνεται.μακαρι να μαζευτούμε όλες όπως είπαμε μέχρι γιορτές όλες έγκυες κ να είναι κ γερά.μονο αυτό.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Flolipop είπε:

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Εύχομαι, ως ομοιοπαθουσα, να πάνε όλα καλά! Βρήκατε την αιτία των βιοχημικών ;

Ναι την βρήκαμε. Να είναι καλά η ενδοκρινολογος μου που με κατατοπίσε που να ψάξω. Ούτε καν πήγαινε το μυαλό μας. Δεν είναι καλό το σπέρμα του άντρα μου, οπότε αποβάλλω πριν προχωρήσει καν. Τώρα κάνει θεραπεία αλλά δύσκολο, ευτυχώς έχουμε ένα κοριτσάκι 5 χρόνων. Οι γυναικολόγοι μου λέγαν τυχαίο αφού εγώ είχα κάνει όλες τις εξετάσεις. Δυστυχώς πάλι δεν έχω καλή θερμοκρασία και φοβάμαι πάλι για βιοχημική. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria2015 είπε:

Ναι την βρήκαμε. Να είναι καλά η ενδοκρινολογος μου που με κατατοπίσε που να ψάξω. Ούτε καν πήγαινε το μυαλό μας. Δεν είναι καλό το σπέρμα του άντρα μου, οπότε αποβάλλω πριν προχωρήσει καν. Τώρα κάνει θεραπεία αλλά δύσκολο, ευτυχώς έχουμε ένα κοριτσάκι 5 χρόνων. Οι γυναικολόγοι μου λέγαν τυχαίο αφού εγώ είχα κάνει όλες τις εξετάσεις. Δυστυχώς πάλι δεν έχω καλή θερμοκρασία και φοβάμαι πάλι για βιοχημική. 

Καλημερα. Δηλαδή φταίει το γενετικό υλικό ας πούμε του σπέρματος ; Αν δεν είμαι αδιάκριτη, τι βρήκατε συγκεκριμένα; Γιατί κι εγώ έχω μια παλινδρομη και δυο βιοχημικές στο ενεργητικό μου και το σπερμα δεν το έχουμε ελέγξει ... στις προηγούμενες σε ποια εβδομάδα απέβαλες; Μην στεναχωριέσαι με την θερμοκρασία , δεν θεωρώ ότι είναι αξιόπιστη μέθοδος...

12 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Πωπωωωω.αφου κ εγώ το έκανα γιατί είχα μια ξαφνική αναγουλα που ήταν εντελώς άσχετο κ λέω τι άλλο;;;;;θα κάνω τεστ σαν νορμάλ άνθρωπος που δεν είμαι.κ βγήκε αυτό το πρώτο που είδες που μετά εξαφανίστηκε ...έπιασε εκεί που ροζιζε το μπακραουντ την θετική γραμμή κ μετά έφυγε αλλά εγώ λέω δεν μπορεί έχω κάνει δεκάδες από δαυτα τέτοιο πράμα δεν έχω ξαναδεί..

Φωτεινή έχω 31 με 32 κύκλο.δεν κάνω ποτέ ωορηξια πριν την 14 κ μετά.μεχρι πριν ένα χρόνο μάλιστα ωορηξια είχα πάντα 19 με 22 μέρα κ κύκλο 36. Από την τελευταία αποξεση μεταλαχθηκα.

Καλημερα! Πως είσαι; Αισθάνεσαι καλά; Να σου πω χθες και σήμερα το πρωί 15 και 16 μέρα κυκλου,από 36,5 πήγε 36,9 η θερμοκρασία . Έγινε η ωορρηξία μάλλον;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Καλημερα. Δηλαδή φταίει το γενετικό υλικό ας πούμε του σπέρματος ; Αν δεν είμαι αδιάκριτη, τι βρήκατε συγκεκριμένα; Γιατί κι εγώ έχω μια παλινδρομη και δυο βιοχημικές στο ενεργητικό μου και το σπερμα δεν το έχουμε ελέγξει ... στις προηγούμενες σε ποια εβδομάδα απέβαλες; Μην στεναχωριέσαι με την θερμοκρασία , δεν θεωρώ ότι είναι αξιόπιστη μέθοδος...

Καλημερα! Πως είσαι; Αισθάνεσαι καλά; Να σου πω χθες και σήμερα το πρωί 15 και 16 μέρα κυκλου,από 36,5 πήγε 36,9 η θερμοκρασία . Έγινε η ωορρηξία μάλλον;

Ναι έγινε κ ήταν κ καλή μάλλον γιατί ένας γυναικολόγος που γράφει για τα θερμοδιαγραμματα λέει ότι όταν κάνει απότομη άνοδο η θερμοκρασία είναι καλή ωορηξια.εγω καλά είμαι αύριο δεύτερη χοριακη κ πιστεύω καλά θα είναι ...άρχισα λίγο να το παίρνω εγωιστικά χαχαχαχαχα.λεω δεν μπορεί θα μου φέξει μια φορά.σημερα το στήθος δεν μπορώ να το ακουμπήσω κ σκέφτομαι δεν πιστεύω να υποχώρησε καμία χοριακη.επισης χθες που βγήκα λίγο για σούπερ μάρκετ με έπιασε κ το αιφνίδιο κατούρημα που πάντα πάθαινα πριν μάθω για τις εγκυμοσύνες.εγω σε μια εβδομάδα από τώρα έκανα το πρώτο τεστ.ολα νωρίς τώρα..

Just now, Flolipop είπε:

Καλημερα. Δηλαδή φταίει το γενετικό υλικό ας πούμε του σπέρματος ; Αν δεν είμαι αδιάκριτη, τι βρήκατε συγκεκριμένα; Γιατί κι εγώ έχω μια παλινδρομη και δυο βιοχημικές στο ενεργητικό μου και το σπερμα δεν το έχουμε ελέγξει ... στις προηγούμενες σε ποια εβδομάδα απέβαλες; Μην στεναχωριέσαι με την θερμοκρασία , δεν θεωρώ ότι είναι αξιόπιστη μέθοδος...

Καλημερα! Πως είσαι; Αισθάνεσαι καλά; Να σου πω χθες και σήμερα το πρωί 15 και 16 μέρα κυκλου,από 36,5 πήγε 36,9 η θερμοκρασία . Έγινε η ωορρηξία μάλλον;

Είπαμε πριν μήνες όλες μέχρι τα Χριστούγεννα να είμαστε έγκυες ...μακάρι να γίνει και το βλέπω πολύ πιθανό να σου πω όλα τα κορίτσια τα πάνε πολύ καλά.ειναι περίοδος γόνιμη.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ναι έγινε κ ήταν κ καλή μάλλον γιατί ένας γυναικολόγος που γράφει για τα θερμοδιαγραμματα λέει ότι όταν κάνει απότομη άνοδο η θερμοκρασία είναι καλή ωορηξια.εγω καλά είμαι αύριο δεύτερη χοριακη κ πιστεύω καλά θα είναι ...άρχισα λίγο να το παίρνω εγωιστικά χαχαχαχαχα.λεω δεν μπορεί θα μου φέξει μια φορά.σημερα το στήθος δεν μπορώ να το ακουμπήσω κ σκέφτομαι δεν πιστεύω να υποχώρησε καμία χοριακη.επισης χθες που βγήκα λίγο για σούπερ μάρκετ με έπιασε κ το αιφνίδιο κατούρημα που πάντα πάθαινα πριν μάθω για τις εγκυμοσύνες.εγω σε μια εβδομάδα από τώρα έκανα το πρώτο τεστ.ολα νωρίς τώρα..

Είπαμε πριν μήνες όλες μέχρι τα Χριστούγεννα να είμαστε έγκυες ...μακάρι να γίνει και το βλέπω πολύ πιθανό να σου πω όλα τα κορίτσια τα πάνε πολύ καλά.ειναι περίοδος γόνιμη.

Όλα καλά θα πάνε! Ήρθε ο καιρός για σενα να ανταμειφθεις !

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly είπε:

Ναι έγινε κ ήταν κ καλή μάλλον γιατί ένας γυναικολόγος που γράφει για τα θερμοδιαγραμματα λέει ότι όταν κάνει απότομη άνοδο η θερμοκρασία είναι καλή ωορηξια.εγω καλά είμαι αύριο δεύτερη χοριακη κ πιστεύω καλά θα είναι ...άρχισα λίγο να το παίρνω εγωιστικά χαχαχαχαχα.λεω δεν μπορεί θα μου φέξει μια φορά.σημερα το στήθος δεν μπορώ να το ακουμπήσω κ σκέφτομαι δεν πιστεύω να υποχώρησε καμία χοριακη.επισης χθες που βγήκα λίγο για σούπερ μάρκετ με έπιασε κ το αιφνίδιο κατούρημα που πάντα πάθαινα πριν μάθω για τις εγκυμοσύνες.εγω σε μια εβδομάδα από τώρα έκανα το πρώτο τεστ.ολα νωρίς τώρα..

Είπαμε πριν μήνες όλες μέχρι τα Χριστούγεννα να είμαστε έγκυες ...μακάρι να γίνει και το βλέπω πολύ πιθανό να σου πω όλα τα κορίτσια τα πάνε πολύ καλά.ειναι περίοδος γόνιμη.

Άντε πάμε δυνατά 

Και αισιόδοξα

Just now, Ellidr είπε:

Άντε πάμε δυνατά 

Και αισιόδοξα

Και εγώ θερμοκρασία 37.4

Κορονοιος χαχαχαχα

 

 

13 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Πωπωωωω.αφου κ εγώ το έκανα γιατί είχα μια ξαφνική αναγουλα που ήταν εντελώς άσχετο κ λέω τι άλλο;;;;;θα κάνω τεστ σαν νορμάλ άνθρωπος που δεν είμαι.κ βγήκε αυτό το πρώτο που είδες που μετά εξαφανίστηκε ...έπιασε εκεί που ροζιζε το μπακραουντ την θετική γραμμή κ μετά έφυγε αλλά εγώ λέω δεν μπορεί έχω κάνει δεκάδες από δαυτα τέτοιο πράμα δεν έχω ξαναδεί..

Φωτεινή έχω 31 με 32 κύκλο.δεν κάνω ποτέ ωορηξια πριν την 14 κ μετά.μεχρι πριν ένα χρόνο μάλιστα ωορηξια είχα πάντα 19 με 22 μέρα κ κύκλο 36. Από την τελευταία αποξεση μεταλαχθηκα.

Ρε έμιλλυ 

Δε κάνεις άλλο ένα λαχταριστο τεστ 

Να μας το βάλεις να το χαρούμε;

Χαχαχαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Άντε πάμε δυνατά 

Και αισιόδοξα

Και εγώ θερμοκρασία 37.4

Κορονοιος χαχαχαχα

 

 

Ρε έμιλλυ 

Δε κάνεις άλλο ένα λαχταριστο τεστ 

Να μας το βάλεις να το χαρούμε;

Χαχαχαχαχα

Δεν έχω άλλο αλλά θα ανεβάσω αυτό που έκανα την μεθεπόμενη από αυτό που έχω προφίλ δες το.αυτο ήταν το τελευταίο που είχα κ το έκανα την Τετάρτη.ητσν πέντε μέρες πριν την καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Πωπωωωω.αφου κ εγώ το έκανα γιατί είχα μια ξαφνική αναγουλα που ήταν εντελώς άσχετο κ λέω τι άλλο;;;;;θα κάνω τεστ σαν νορμάλ άνθρωπος που δεν είμαι.κ βγήκε αυτό το πρώτο που είδες που μετά εξαφανίστηκε ...έπιασε εκεί που ροζιζε το μπακραουντ την θετική γραμμή κ μετά έφυγε αλλά εγώ λέω δεν μπορεί έχω κάνει δεκάδες από δαυτα τέτοιο πράμα δεν έχω ξαναδεί..

Φωτεινή έχω 31 με 32 κύκλο.δεν κάνω ποτέ ωορηξια πριν την 14 κ μετά.μεχρι πριν ένα χρόνο μάλιστα ωορηξια είχα πάντα 19 με 22 μέρα κ κύκλο 36. Από την τελευταία αποξεση μεταλαχθηκα.

 

Just now, Emilly είπε:

Δεν έχω άλλο αλλά θα ανεβάσω αυτό που έκανα την μεθεπόμενη από αυτό που έχω προφίλ δες το.αυτο ήταν το τελευταίο που είχα κ το έκανα την Τετάρτη.ητσν πέντε μέρες πριν την καθυστέρηση.

Ωραίο λαχταριστο κ αυτό

Χαχαχαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Άντε πάμε δυνατά 

Και αισιόδοξα

Και εγώ θερμοκρασία 37.4

Κορονοιος χαχαχαχα

 

 

Ρε έμιλλυ 

Δε κάνεις άλλο ένα λαχταριστο τεστ 

Να μας το βάλεις να το χαρούμε;

Χαχαχαχαχα

Ανέβασες κ εσύ πολυ θερμοκρασία!!!! Δεν είναι κορονοιος ορμόνες φουλ είμαστε..τέλεια..άντε πριν μπει το 21 να μάθουμε τα ευχάριστα ρε φίλη μου ...έτσι να αφήσουμε με χαρά τον χρόνο 

Just now, Ellidr είπε:

 

Ωραίο λαχταριστο κ αυτό

Χαχαχαχαχα

Πάρε από αυτά...τότε με τα δικά σου που τρελαθηκαμε έψαχνα ίντερνετ πολύ κ είδα ότι τα clear b  έδειξε κ σε άλλα κορίτσια ψευδώς θετικό ...ήταν μια τρέλα αυτό...πάρε αυτά που είναι απλά...αν δείξει έστω κ ψευτιά είσαι...τα άλλα πρέπει να είναι τόσο υπερευαίσθητα που να πιάνουν κ άλλες ορμόνες ;;;;;τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Καλημερα. Δηλαδή φταίει το γενετικό υλικό ας πούμε του σπέρματος ; Αν δεν είμαι αδιάκριτη, τι βρήκατε συγκεκριμένα; Γιατί κι εγώ έχω μια παλινδρομη και δυο βιοχημικές στο ενεργητικό μου και το σπερμα δεν το έχουμε ελέγξει ... στις προηγούμενες σε ποια εβδομάδα απέβαλες; Μην στεναχωριέσαι με την θερμοκρασία , δεν θεωρώ ότι είναι αξιόπιστη μέθοδος...

Καλημερα! Πως είσαι; Αισθάνεσαι καλά; Να σου πω χθες και σήμερα το πρωί 15 και 16 μέρα κυκλου,από 36,5 πήγε 36,9 η θερμοκρασία . Έγινε η ωορρηξία μάλλον;

Απάντησα κοπέλα μου αλλά δεν βλέπω την απάντηση. Είχε πολλές ανωμαλίες στο σπερμα, γενικά δεν ήταν καλό. Με το που είπαμε ότι έχουμε αυτόματες αποβολές μας είπε από την αρχή ότι φταίει ο άντρας και κακός δεν κοιτάνε τους άντρες. Το θέμα είναι πως το παίρνουν οι άντρες. Ο δικός μου δεν το πήρε καλά. Έναν καλό ανοσολογος χρειάζεται 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...