Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, *ζουζουνα*!!! said:

βρε ποιον ιουνιο αν εχουμε τελευταία περίοδο τωρα τον Οκτώβρη, βγαινει Ιουλίου η πητ.χαχαχα 

Ιουλιο;; Ιουλιο!!! δεν εχω προβλημα! 5 Ιουλιου γεννησα τον γιο μου! καλοδεχουμενος κ ο Ιουλιος πολυ ωραιος μηνας!!!χαχαχα

Μαζεψτε τον συναδελφο με εχει πρηξει οτι ειμαι εγκυος και δεν το ξερω! Ανθρωπε μου ειμαι αδιαθετηηη παρατα με στον πονο μου!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια τώρα π σχολασα κ γύρισα στο σπίτι πήγα τουαλέτα κ είδα στο εσώρουχο Μ άσπρα υγρά.... άσπρα άσπρα όμως...όχι πολύ παχύρευστο...τόσο έντονο άσπρο καθαρό πρώτη φορά βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Ιουλιο;; Ιουλιο!!! δεν εχω προβλημα! 5 Ιουλιου γεννησα τον γιο μου! καλοδεχουμενος κ ο Ιουλιος πολυ ωραιος μηνας!!!χαχαχα

Μαζεψτε τον συναδελφο με εχει πρηξει οτι ειμαι εγκυος και δεν το ξερω! Ανθρωπε μου ειμαι αδιαθετηηη παρατα με στον πονο μου!!!

χαχαχα τελεια!!!Ιούλιο...εμενα τα παιδια μου ειναι άνοιξη και χειμώνα,καλοκαίρι δεν εχω κανενα.

Just now, kons27 είπε:

Κορίτσια τώρα π σχολασα κ γύρισα στο σπίτι πήγα τουαλέτα κ είδα στο εσώρουχο Μ άσπρα υγρά.... άσπρα άσπρα όμως...όχι πολύ παχύρευστο...τόσο έντονο άσπρο καθαρό πρώτη φορά βλέπω...

αν εισαι σε γονιμες και ειναι κ ελαστικα βούτυρο,αν περιμένεις περιοδο ,παλι ειναι θετικο σημαδι!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

χαχαχα τελεια!!!Ιούλιο...εμενα τα παιδια μου ειναι άνοιξη και χειμώνα,καλοκαίρι δεν εχω κανενα.

αν εισαι σε γονιμες και ειναι κ ελαστικα βούτυρο,αν περιμένεις περιοδο ,παλι ειναι θετικο σημαδι!

Σε 8 ημέρες περιμένω περίοδο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, vasiliki2020 είπε:

Αν έχεις καθυστέρηση 7 μέρες με αρνητική χοριακητοτε κατι αλλο ειναι.μηπως καμια ανωμαλία του κύκλου η καμια κύστη 

Σήμερα είχα έντονους  πόνους περιόδου κι όταν σκουπίζομαι έχει ροζ σταγόνες δεν έχει προχωρήσει ακόμα σε περίοδο δηλαδή 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Elieria said:

Σήμερα είχα έντονους  πόνους περιόδου κι όταν σκουπίζομαι έχει ροζ σταγόνες δεν έχει προχωρήσει ακόμα σε περίοδο δηλαδή 

Μάλλον δηλαδή καθυστέρησε πολύ αυτόν τον μήνα ε; Γενικά έχεις σταθερό κύκλο;

 

Just now, sofiadu said:

Ιουλιο;; Ιουλιο!!! δεν εχω προβλημα! 5 Ιουλιου γεννησα τον γιο μου! καλοδεχουμενος κ ο Ιουλιος πολυ ωραιος μηνας!!!χαχαχα

Μαζεψτε τον συναδελφο με εχει πρηξει οτι ειμαι εγκυος και δεν το ξερω! Ανθρωπε μου ειμαι αδιαθετηηη παρατα με στον πονο μου!!!

Τι'ν'αυτός ρε συ! Χαχαχα μα καλά; Μήπως πιστεύει ότι έχει το χάρισμα; Όχι γιατί αυτό είναι χρήσιμο ταλέντο!

  • Χαχα 3

aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τελικά ούτε σήμερα αδιαθετησα ,επειδή δε μπόρεσα να βγω νωρίτερα θα πάω μετά να πάρω τεστ. Να τ κάνω τ βράδυ ή αύριο πρωί καλύτερα? Είναι 5η ημερα καθυστέρησης σήμερα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ said:

Κορίτσια τελικά ούτε σήμερα αδιαθετησα ,επειδή δε μπόρεσα να βγω νωρίτερα θα πάω μετά να πάρω τεστ. Να τ κάνω τ βράδυ ή αύριο πρωί καλύτερα? Είναι 5ημερα καθυστέρησης σήμερα 

Νομίζω με τόσες μέρες καθυστέρηση και το βράδυ να το κάνεις πιστεύω θα δείξει!

 

@tina79 Εγώ και μόνο από την ψυχολογία που είχα χθες κατάλαβα ότι θα μου έρθει. Άτιμες ορμόνες...

Μην πέφτουμε όμως! Είπαμε για όλες εδώ που προσπαθούμε και φαίνεται πόσο το θέλουμε πιστεύω αρκετά σύντομα θα έχουμε ευχάριστα νέα!

  • Μου αρέσει 2

aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Δεν σηκωθηκα στα καλα μου τωρα που ξυπνησα. Ενα βαρος νιωθω, μια θλιψη.. εχουμε κ τη προγεστερονη στη παρεα μας!! 
Θα ερθουν για ολες τα καλυτερα..το πιστευω!

Ετσι ειναι ας είμαστε αισιοδοξες

Just now, Kelly_V είπε:

Νομίζω με τόσες μέρες καθυστέρηση και το βράδυ να το κάνεις πιστεύω θα δείξει!

 

@tina79 Εγώ και μόνο από την ψυχολογία που είχα χθες κατάλαβα ότι θα μου έρθει. Άτιμες ορμόνες...

Μην πέφτουμε όμως! Είπαμε για όλες εδώ που προσπαθούμε και φαίνεται πόσο το θέλουμε πιστεύω αρκετά σύντομα θα έχουμε ευχάριστα νέα!

Και εγώ όταν είναι να μου έρθουν η ψυχολογία μου πάει στα τάρταρα πέρα από τα νεύρα που εχω.τι τραβάμε και εμείς...

Just now, Elieria είπε:

Σήμερα είχα έντονους  πόνους περιόδου κι όταν σκουπίζομαι έχει ροζ σταγόνες δεν έχει προχωρήσει ακόμα σε περίοδο δηλαδή 

Καταλαβαίνω ότι σου φαίνεται περιεργη όλη αυτή η καθυστέρηση αλλά το σώμα μας μερικές φορές μάλλον κάνει μια επανεκκίνηση και μπερδεύετε.σε ολες έχει συμβεί μην στεναχωριέσαι 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ria_ είπε:

Κορίτσια τελικά ούτε σήμερα αδιαθετησα ,επειδή δε μπόρεσα να βγω νωρίτερα θα πάω μετά να πάρω τεστ. Να τ κάνω τ βράδυ ή αύριο πρωί καλύτερα? Είναι 5η ημερα καθυστέρησης σήμερα 

Αν έχεις πέντε μέρες καθυστέρησης κορίτσι μου οπότε κ αν το κάνεις θα δείξει.εμενα όλα τα θετικά μου στις πέντε μέρες καθυστέρησης βράδυ τα έκανα κ καραθετικοτατα ήταν.στον γιο μου επίσης θετικό βράδυ αλλά πολύ αχνό γιατί δεν είχα καθυστέρηση καν.παρε κ κάνε καλή επιτυχία 

Just now, tina79 είπε:

Δεν σηκωθηκα στα καλα μου τωρα που ξυπνησα. Ενα βαρος νιωθω, μια θλιψη.. εχουμε κ τη προγεστερονη στη παρεα μας!! 
Θα ερθουν για ολες τα καλυτερα..το πιστευω!

Εγώ εχθές έβλεπα τον Πινόκιο με τον γιο μου κ βαλαντωσα.(ήταν το καινούριο με τον Μπενίνι και με συγκινεί κ έχει κ πολλά βαθιά νοήματα για την διαπαιδαγώγηση των παιδιών και....τι Μ,,,,,κιες σας λέω...τα χω παίξει κ κλαίω σαν την τρελή με τον Πινόκιο.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου εχω μια απορια σχετικα με τα προηγουμενα ποστ σας.. Ειπατε οτι τα τεστ ωορρηξίας ειναι καλα να τα κανουμε μεταξυ 10 με 6 το απογευμα.. Εγω που δεν εχω αυτα τα απλα που εχετε εχω αυτο το ηλεκτρονικο της clearblue που δειχνει φατσουλα η οχι δεν θα το αγορασω ξανα απλα αυτο ειχα ακομη στπ συρταρι μου και εκεινο πρεπει ετσι ωρες?? Γιατι στο χαρτι λεει με τα πρωινα ουρα

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου... Καλησπερα... Εμενα τελικα ηρθε η περιοδος... Αλλα δν μπορω κ να κανω εξετασεις.. Ειμαι σε καραντινααα :( Στην πολη μου (ΙΩΑΝΝΙΝΑ) γινεται χαμος απο κρουσματα.. Κ λογω δυσπνοιας δεκατα και κουραση με χωσανε καραντινα καθαρα προλιπτηκα διοτι εγω δν κυκλοφορω αλλα ενα σουπερ θα παω.. Πφφφ

  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μου εχω μια απορια σχετικα με τα προηγουμενα ποστ σας.. Ειπατε οτι τα τεστ ωορρηξίας ειναι καλα να τα κανουμε μεταξυ 10 με 6 το απογευμα.. Εγω που δεν εχω αυτα τα απλα που εχετε εχω αυτο το ηλεκτρονικο της clearblue που δειχνει φατσουλα η οχι δεν θα το αγορασω ξανα απλα αυτο ειχα ακομη στπ συρταρι μου και εκεινο πρεπει ετσι ωρες?? Γιατι στο χαρτι λεει με τα πρωινα ουρα

απλα γενικα λενε 10 με 20.00 που ειναι αυξημενη συνηθως η ορμόνη.εγω πχ εκανα 9,15 και το μεσημερι 16.00 κ βγηκε κοντα σχεδόν ένα τσακ πιο αχνό από το πρωι που εχω και στην εικόνα μου.

Just now, Sadri09 είπε:

Κοριτσια μου... Καλησπερα... Εμενα τελικα ηρθε η περιοδος... Αλλα δν μπορω κ να κανω εξετασεις.. Ειμαι σε καραντινααα :( Στην πολη μου (ΙΩΑΝΝΙΝΑ) γινεται χαμος απο κρουσματα.. Κ λογω δυσπνοιας δεκατα και κουραση με χωσανε καραντινα καθαρα προλιπτηκα διοτι εγω δν κυκλοφορω αλλα ενα σουπερ θα παω.. Πφφφ

Περαστικά ευχομαι!!να μην είναι τπτ.

Just now, Ria_ είπε:

Κορίτσια τελικά ούτε σήμερα αδιαθετησα ,επειδή δε μπόρεσα να βγω νωρίτερα θα πάω μετά να πάρω τεστ. Να τ κάνω τ βράδυ ή αύριο πρωί καλύτερα? Είναι 5η ημερα καθυστέρησης σήμερα 

σίγουρα θα δειξει δεν το συζητώ...για σιγουριά παρε  τον μεγαλύτερο κυκλο που έχεις κ τοτε κανε το τεστ.αν έχεις στάνταρ κυκλο ,κανε τεστ κ σήμερα θα δειξει


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...