Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Emilly said:

Λοιπόν το παιδί πρέπει να έχει ερεθίσματα.του πήρα το μηχάνημα όταν ήταν πολύ μικρό .σε πληροφορω τώρα το ακουμπάει σπάνια.ενω συμμαθητές του που δεν το είχαν κ τους τρεχαν τα σάλια να παίξουν τώρα που είναι σε ηλικία διαβάσματος κάθονται κ κολλάνε κ ακόμα κ στις πλατείες είναι με τα τάμπλετ γιατί είναι κάτι καινούριο για αυτά.εγω με μέτρο πάντα από τέσσερα χρονών είχε εκτός από επαφή με κινητό κ ίντερνετ..είχε επαφή με την τεχνολογία.ειναι χορτασμένο παιδί πλέον κ δίνει ρέστα τώρα κ επιδόσεις στα μαθήματα.δεν του κάνει αίσθηση πλέον ένα βίντεογκειμ κατάλαβες;;;χορτατος.

Συμφωνω με αυτη τη σκεψη σου! αν ειναι χορτατα δεν εχουν αποθημενα να πεφτουν με τα μουτρα! παν μετρο αριστον!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly είπε:

Λοιπόν αν και μέχρι σήμερα έχω αρνητικά τεστ...κ αν κ δεν πιστεύω ούτε σε αυτό τον μήνα ...κ αν κ με έχει πιάσει μαυρίλα κ μεγγγαααλληηη απαισιοδοξία κ ηττοπάθεια...λίγο πριν μου ήρθε μια φλασια...ότι η Παναγία δεν θα με αφήσει έτσι...σε όσες πιστεύουν όταν είχα το θέμα υγείας με το παιδί σε κάποια στιγμή που έκλαιγα είχα απέναντι μου του Αγίου Παϊσίου την εικόνα κ κάποια στιγμή μέσα στο μυαλό μου νιώθω φωνή να μου λέει το παιδί θα γίνει καλά κ έρχεται η εικόνα του οχτώ χρονών.τοτε ήταν τρία κ η πενταετία μετά ήταν το ορόσημο της ίασης.δηλαδη σαν να μου έδειξε ο άγιος το παιδί μου μεγάλο.συνεβησαν κ αλλά τότε αλλά δεν θα σας κάνω κατήχηση χαχα.απλα κ τώρα ήρθε μέσα μου ότι δεν θα Μ αφήσει η Παναγία.αυτο.

Όχι κορίτσι μου η Παναγία θα μας βοηθήσει όλες

Κ εγώ πιστεύω πολύ Παρ όλο που έχω περάσει πολλά άσχημα γεγονότα και ακόμα περνάω υγείας στην οικογένεια μου ,πιστεύω ότι με περιμενουν κ εμένα οι χαρές και η ευτυχία στο σπίτι μου.

Η Παναγία δεν αφήνει κανένα, αργά η γρήγορα .....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Λοιπόν αν και μέχρι σήμερα έχω αρνητικά τεστ...κ αν κ δεν πιστεύω ούτε σε αυτό τον μήνα ...κ αν κ με έχει πιάσει μαυρίλα κ μεγγγαααλληηη απαισιοδοξία κ ηττοπάθεια...λίγο πριν μου ήρθε μια φλασια...ότι η Παναγία δεν θα με αφήσει έτσι...σε όσες πιστεύουν όταν είχα το θέμα υγείας με το παιδί σε κάποια στιγμή που έκλαιγα είχα απέναντι μου του Αγίου Παϊσίου την εικόνα κ κάποια στιγμή μέσα στο μυαλό μου νιώθω φωνή να μου λέει το παιδί θα γίνει καλά κ έρχεται η εικόνα του οχτώ χρονών.τοτε ήταν τρία κ η πενταετία μετά ήταν το ορόσημο της ίασης.δηλαδη σαν να μου έδειξε ο άγιος το παιδί μου μεγάλο.συνεβησαν κ αλλά τότε αλλά δεν θα σας κάνω κατήχηση χαχα.απλα κ τώρα ήρθε μέσα μου ότι δεν θα Μ αφήσει η Παναγία.αυτο.

Μην πέφτεις @Emilly!θα την κάνουμε την ανατροπη. Χρειάζεται καλή ψυχολογία ομως!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Όχι κορίτσι μου η Παναγία θα μας βοηθήσει όλες

Κ εγώ πιστεύω πολύ Παρ όλο που έχω περάσει πολλά άσχημα γεγονότα και ακόμα περνάω υγείας στην οικογένεια μου ,πιστεύω ότι με περιμενουν κ εμένα οι χαρές και η ευτυχία στο σπίτι μου.

Η Παναγία δεν αφήνει κανένα, αργά η γρήγορα .....

Δεν έχω εκφράσεις.φατσουλα κλάμα κ κακό.

Just now, Flolipop είπε:

Μην πέφτεις @Emilly!θα την κάνουμε την ανατροπη. Χρειάζεται καλή ψυχολογία ομως!

Άι να δούμε...θα γίνει που θα πάει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Λοιπόν αν και μέχρι σήμερα έχω αρνητικά τεστ...κ αν κ δεν πιστεύω ούτε σε αυτό τον μήνα ...κ αν κ με έχει πιάσει μαυρίλα κ μεγγγαααλληηη απαισιοδοξία κ ηττοπάθεια...λίγο πριν μου ήρθε μια φλασια...ότι η Παναγία δεν θα με αφήσει έτσι...σε όσες πιστεύουν όταν είχα το θέμα υγείας με το παιδί σε κάποια στιγμή που έκλαιγα είχα απέναντι μου του Αγίου Παϊσίου την εικόνα κ κάποια στιγμή μέσα στο μυαλό μου νιώθω φωνή να μου λέει το παιδί θα γίνει καλά κ έρχεται η εικόνα του οχτώ χρονών.τοτε ήταν τρία κ η πενταετία μετά ήταν το ορόσημο της ίασης.δηλαδη σαν να μου έδειξε ο άγιος το παιδί μου μεγάλο.συνεβησαν κ αλλά τότε αλλά δεν θα σας κάνω κατήχηση χαχα.απλα κ τώρα ήρθε μέσα μου ότι δεν θα Μ αφήσει η Παναγία.αυτο.

Αχ ετσι ακριβώς πρέπει να σκεφτόμαστε!!!!!!!πολύ μου άρεσε αυτό π είπες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ellidr είπε:

Όχι κορίτσι μου η Παναγία θα μας βοηθήσει όλες

Κ εγώ πιστεύω πολύ Παρ όλο που έχω περάσει πολλά άσχημα γεγονότα και ακόμα περνάω υγείας στην οικογένεια μου ,πιστεύω ότι με περιμενουν κ εμένα οι χαρές και η ευτυχία στο σπίτι μου.

Η Παναγία δεν αφήνει κανένα, αργά η γρήγορα .....

Φυσικά θα ερθουν και χαρες! Συντομα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Μεγάλη η χάρη του.παισια;;;;ωραίο...

Ναι ακριβώς!!!! Μεγάλη η χάρη του να μας βοηθήσει όλες να έχουμε ένα γερό μωράκι στις κοιλιτσες μας σύντομα!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Αχ ετσι ακριβώς πρέπει να σκεφτόμαστε!!!!!!!πολύ μου άρεσε αυτό π είπες!!!

Και να σας πω...γιατί δε Μ αφήνει να βάλω φατσούλες σιγά πόσες έβαλα;;;το κάνει κ σε σας;;;ααα διακρίσεις...με έβαλε στο μάτι το σύστημα αχαχαχαχαχα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα υγρά ισχύει όταν έμεινα έγκυος είχα παραααα πολλά σε σημείο ενώ είχα κάνει χοριακη να λέω πάει μου ήρθε αίμα τόσο μούσκεμα ήμουν....θυμάμαι τριγυρνούσα με ένα χαρτομάντιλο στο χέρι και τσεκαριζα το χρωμα των υγρών χαχαχαχα


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το γυρίσω στην πλάκα γιατί μερχεται να βάλω τα κλάματα.βλεπω την προσπάθεια κάποιων κοριτσιών ας βάλω κ μενα μέσα,κ λέω πραγματικά αξίζει να αρχίσει να στέλνει ο υψηστος τα πολύτιμα τα ζουζούνια.εχει μανουλες εδώ που τα περιμένουν πώς και πώς.

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly είπε:

Θέλω να το γυρίσω στην πλάκα γιατί μερχεται να βάλω τα κλάματα.βλεπω την προσπάθεια κάποιων κοριτσιών ας βάλω κ μενα μέσα,κ λέω πραγματικά αξίζει να αρχίσει να στέλνει ο υψηστος τα πολύτιμα τα ζουζούνια.εχει μανουλες εδώ που τα περιμένουν πώς και πώς.

Και με διαδέχεσαι το ένα σωστό μετά το άλλο....αυτό ήθελα να γράψω μόλις τώρα....σκέφτομαι κορίτσια που προσπαθούν χρόνια για το πρώτο και προσεύχομαι και λέω μακάρι να μας έρθει σύντομα ένα δεύτερο αλλά μην είμαι αχάριστη ας πάει πρώτα στα κορίτσια που περιμένουν πώς και πώς το πρώτο!!!

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Και με διαδέχεσαι το ένα σωστό μετά το άλλο....αυτό ήθελα να γράψω μόλις τώρα....σκέφτομαι κορίτσια που προσπαθούν χρόνια για το πρώτο και προσεύχομαι και λέω μακάρι να μας έρθει σύντομα ένα δεύτερο αλλά μην είμαι αχάριστη ας πάει πρώτα στα κορίτσια που περιμένουν πώς και πώς το πρώτο!!!

Μπράβο γλυκούλα κ που το είπες κ ξέρεις αυτές οι προσευχές πιάνουν...όταν έχασα το πρώτο είπα αν ήταν τρία μωράκια να στείλει ο Θεός κ το ένα ήταν άρρωστο καλύτερα που το έστειλε σε εμένα κ τα άλλα δύο να πήγαν σε κορίτσια που δεν είχαν το πιστεύεις εκείνες τις μέρες έμειναν δύο φίλες μου κολητη έγκυες η μία προσπαθούσε οχτώ χρόνια κ η άλλη τέσσερα;;;;;;κ τα γέννησα με μια χαρά.η ζυγαριά του υψηστου..ποιος ξέρει πως τα ζυγίζει αυτός...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Και με διαδέχεσαι το ένα σωστό μετά το άλλο....αυτό ήθελα να γράψω μόλις τώρα....σκέφτομαι κορίτσια που προσπαθούν χρόνια για το πρώτο και προσεύχομαι και λέω μακάρι να μας έρθει σύντομα ένα δεύτερο αλλά μην είμαι αχάριστη ας πάει πρώτα στα κορίτσια που περιμένουν πώς και πώς το πρώτο!!!

Ποσο γλυκιά σκέψη . ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Και με διαδέχεσαι το ένα σωστό μετά το άλλο....αυτό ήθελα να γράψω μόλις τώρα....σκέφτομαι κορίτσια που προσπαθούν χρόνια για το πρώτο και προσεύχομαι και λέω μακάρι να μας έρθει σύντομα ένα δεύτερο αλλά μην είμαι αχάριστη ας πάει πρώτα στα κορίτσια που περιμένουν πώς και πώς το πρώτο!!!

Ωωωωω είσαι παρα πολυ γλυκιά!!!!μακαρι οποιοδήποτε κοριτσι οταν επιθυμεί τοσο ενα μωρακι να της έρχεται ευκολα....ειτε είναι το πρώτο ειτε το δεύτερο ειτε το 8ο.....σε ολες μας αξίζει το ίδιο!!!!:wub:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, kons27 είπε:

Πρέπει να το βάλουμε στόχο!!! Τουλάχιστον άλλες 4 να μπούνε στις μανούλες Ιουνίου!!!! Έλα να ξεκινήσουν οι καθυστερήσεις......vamossss

βρε ποιον ιουνιο αν εχουμε τελευταία περίοδο τωρα τον Οκτώβρη, βγαινει Ιουλίου η πητ.χαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...