Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, *Vasoula είπε:

Κοριτσακι μου 12η μερα ειναο πολύ πιθανό να κανεις ωορηξια η και να ετοιμάζεσαι και να γίνει ας πούμε αύριο...αν μπορείς κάνε επαφές και τις 2 μερες...μη σου πω και τις 3!!!

Μωρέ εγώ κάθε μέρα κάνω εννοείται.. αλλά μου κάνει παράξενο γτ βλέπω ότι ο κύκλος μου λες κ μικραίνει.. μπορεί να συμβαίνει κάτι;;; Σε αλλα κορίτσια συνήθως μετά τις ελεύθερες επαφές μεγαλώνει...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Μωρέ εγώ κάθε μέρα κάνω εννοείται.. αλλά μου κάνει παράξενο γτ βλέπω ότι ο κύκλος μου λες κ μικραίνει.. μπορεί να συμβαίνει κάτι;;; Σε αλλα κορίτσια συνήθως μετά τις ελεύθερες επαφές μεγαλώνει...

Και εγω οταν ξεκινησα τις ελεύθερες θυμάμαι μ ερχόταν νωρίτερα περίοδος και ειχα και μια μερα λιγότερη αιμα...μη σε αγχώνει λοιπόν κοριτσακι μου...καθε σωμα αντιδράει διαφορετικά!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Αν έχεις καθυστέρηση 7 μέρες με αρνητική χοριακητοτε κατι αλλο ειναι.μηπως καμια ανωμαλία του κύκλου η καμια κύστη 

Θα δείξει θα περιμένω λίγο ακόμα 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Όταν πήγα 20 τ μήνα είχε ένα ωάριο δεξιά αλλά μου λέει είναι 18 εκ θα πέσει σε μια 2 μέρες λέω είναι ωορρηξία Μ λέει είναι τ δεύτερο λογικά έχει γίνει η ωορρηξία σου . Πρώτη φορά τ άκουσα αυτό δε ξέρω...Το ημερολόγιο μ έλεγε ωορρηξία 18/9 

Αν αδιαθέτησες 10/9 με κύκλο 32 ημερών, μου φαίνεται δύσκολο να έπρεπε να έχεις ωορρηξία 18/9, 8 μέρες μετά από την περίοδο. Λογικά γύρω στις 25-28/9 θα ήταν η ωορρηξία..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 hours ago, Emilly said:

Και εγώ θα παραγγείλω αυτό τον μήνα ...θα τα βάλω φωτιά μια ωορηξιας μια εγκυμοσύνης..να δω μην έχει κ τίποτα για τους άντρες.αδικο...να δουν κ αυτοί αν είναι καλό το σπέρμα.ετσι έπρεπε να γίνεται.

Περιμένετε κ εμένα από πισω...σημειώνω για το αρχείο ότι το μαλλί μου είναι μες στο λάδι.πλημενη είμαι μαλλί έκαμα χτες.ετσι είχα πάντα στις εγκυμοσύνες....για το αρχείο...να τα βλέπω κ να γελάω σε λίγο.πηγα στον καθρέφτη κ βλέπω μια φρατζα....λέω που σκ,,,τα την ακούμπησα;;;;χαχαχαχα

Υπάρχει υπάρχει τέτοιο τεστακι στη home test για άντρες!! Ύποπτα συμπτώματα Βρε λες μακάρι!!! 

12 hours ago, tina79 said:

Να κανουμε γκρουπακι στο μεσετζερ, τα αστερια της φασκομηλιας! χαχαχαχχααχχααχχ..κλαιωωωωω

Αχαχαχαχ κ εγώ κλαίω σκέψου που θα χουμε αμεσότητα με φάτσες και γρήγορα μηνύματα αχαχχα, πολλές φορές θέλω να γράψω κ μέχρι να το κάνω έχει φύγει αλλού το θεμα

12 hours ago, Emilly said:

Τι να κάνω που δεν έχω ούτε φβ ούτε το χω με την τεχνολογία...οντως θα είχε πολύ γέλιο.

Θα σε μάθουμε εμείς αχ αχχα δεν είναι τίποτα απλά γράφεις πιο γρήγορα, κανείς λινκ πιο εύκολα κλπ

12 hours ago, Ellidr said:

Εγώ μπαίνω σε βαρκα λόγω του ψαροτούφεκα μου 

Άρα σας καλώ για ατελείωτες βόλτες

Εγω σύστημα νεκρό 

Ούτε στήθος ούτε υγρά

Ααα δικιά μου είσαι εσύ, κ εμείς για ψαρεμα πάμε είναι άρρωστος βέβαια από την ακτή με τα καλάμια, ρομαντικά σκ που με πηγαίνει μούρλια αχαχαχαχ μες την ψαριλααα όχι ότι με χαλάει η αλήθεια μου αρέσει κ μένα 

11 hours ago, tina79 said:

Καταλαβα, ναι.. 

Απο πρηξιματα πως πατε???  Τεζαρετε κ σεις τη μπλουζα σας πανω στη κοιλια, παριστανωντας την εγγυο???? Χαχχαχαχαχαχαχαχαχαχ..

Γελαω τωρα κ την αλλη εβδομαδα θα εχουμε κλαμματα..

Αχαχαχα ναιιι Τίνα κ εγώ το κάνω δυστυχώς μόνο μοιάζω εγγυος όμως μ αυτά που τρώω αχαχαχ

8 hours ago, Ria_ said:

Σε ευχαριστώ πολύ μακαριιι

Μακαριιιιι.... Ναι έλεγα να κρατηθώ μέχρι τη παρασκευή να κάνω αλλά θα δω αν δεν αντέξω χαχα 

Πως αντεχειιιις!! Μακάρι να είσαι!!! Αντε με το καλό κάνε περιμένουμε νέα!! 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Και εγώ ως εκεί αντέχω.νιωθω ότι κατεβαίνει κατάλαβες;;;;το νιώθω να συμβαίνει..

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα.εγω που τώρα μεπιασε η τσιγκουνιά.λεω κάτσε γιατί αν κάψω το τελευταίο μετά θα με πιάσει καμία κρίση κ θα επιτεθώ στον δικό μου να πάει φαρμακείο.

Μολιςε πέταξε το σύστημα πάλι.δρν Μ αφήνει εκφράσεις...φατσούλα γελιο

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα.εγω που τώρα μεπιασε η τσιγκουνιά.λεω κάτσε γιατί αν κάψω το τελευταίο μετά θα με πιάσει καμία κρίση κ θα επιτεθώ στον δικό μου να πάει φαρμακείο.

Αλήθεια;;;;;;;μη με λες τέτοια...τι αυτά τα πολλά;;;;σου ρχεται γλυκούλη μου ααα όχι μόνο εγώ ξεπατωθηκα..τέλεια...καλή επιτυχία κοριτσάκι.αντε τυχερός μήνας να είναι.μια μια να το τελειώνουμε.

Στήθος δεν με πονάει...νομίζω σε μπερδεψα.μονο κοιλιά μεση

Χαχαχαχα ναι εχει να κανει τεστ.πως και δεν το πήρες χαμπάρι εσυ?κοίτα δεις εχει ενα κυπελάκι βάσει το σπερμα μεσα περιμενεις να ρευστοποιηθει, ιδανικα θέλουμε λιγότερο της μισης ώρας ,και μετα εχει καποιο χρώμα και το βάζεις μέσα το κουνάς και περιμενεις το αποτέλεσμα...σου εχει πινακάκι και ανάλογα με το χρώμα φαίνεται αν εχει πρόβλημα ή οχι.

10 ώρες πρίν, sofiadu είπε:

Ωορρηξιας; για κάνε ένα κ αύριο μήπως έχεις κορύφωση. Μη τη χάσεις τη μέρα, κρίμα είναι! Δεν είναι αδύνατον από εκεί που κανεις κύκλο 30-31 ημερων να σκάσει στον επόμενο στην 22η ή 25η!κανε αύριο. Εμένα τα τεστ που ήρθαν της home test έλεγε όχι πρωινά ουρά αλλά μεταξύ 10:00-18:00 κ όχι πολλά υγρά πριν. 

Λοιπόν για τα πρακτικά μόλις έμαθα ότι η κουμπάρα μου με 5 μηνών μωρό, αποκλειστικος θηλασμός (σκεφτείτε πόσο προλακτινη θα έχει), έμεινε έγκυος! Ο Ιουνίος τελικά είναι ο μήνας πολλών κοριτσιων. Σήμερα όλο για εγκυμοσύνες μαθαίνω!!! 

Αντε κ στα δικά μας κορίτσια!! 

καλημερα!!!εκανα ενα σημερα 9,15 και πάει προς θετικο...δεν είναι ακόμα εντυπωση μου κάνει..τεσπα θα δειξει..θα κάνω και το απογευμα στις 5 να δουμε...ειχα και υγρα αρκετα διαφανοκιτρινα λιγο θολά. εχθες ειχα διαφανα πολυ κ λιγο να κρέμονται.  ...τι να κανω κανονικο κυκλο τωρα?πάντως εμένα και σημερα δεν θηλασε καθόλου για να δούμε....

9 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Όταν πήγα 20 τ μήνα είχε ένα ωάριο δεξιά αλλά μου λέει είναι 18 εκ θα πέσει σε μια 2 μέρες λέω είναι ωορρηξία Μ λέει είναι τ δεύτερο λογικά έχει γίνει η ωορρηξία σου . Πρώτη φορά τ άκουσα αυτό δε ξέρω...Το ημερολόγιο μ έλεγε ωορρηξία 18/9 

κοριτσι μου μηπως εκανες διπλη ωορρηξια?κανε ένα τεστ να δεις .


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! said:

Καλημερα!!!εκανα ενα σημερα 9,15 και πάει προς θετικο...δεν είναι ακόμα εντυπωση μου κάνει..τεσπα θα δειξει..θα κάνω και το απογευμα στις 5 να δουμε...ειχα και υγρα αρκετα διαφανοκιτρινα λιγο θολά. εχθες ειχα διαφανα πολυ κ λιγο να κρέμονται.  ...τι να κανω κανονικο κυκλο τωρα?πάντως εμένα και σημερα δεν θηλασε καθόλου για να δούμε....

Μαλλον κανεις ωορρηξια. Οι οδηγιες ελεγαν οχι πρωι το τεστ μετα τις 10 το πρωι γιατι τα πρωινα ουρα δεν δινουν σωστο αποτελεσμα. κανε ενα  κατα τις 4 μη χασεις τη κορυφωση! εγω τον αυγουστο εκανα κυκλο 36 ημερων και μετα εκανα 26 ημερων!δεν αποκλειεται να κανεις κανονικο κυκλο τωρα. Και εγω για αυτο σκεφτομαι να ξεκινησω νωρις το τεστ μηπως τυχει μικρος κυκλος. Σε ποια μερα εισαι σημερα; 8η;

ΥΓ: αλλες δυο εγκυμοσυνες εμαθα σημερα!!! τι γινεται ρε κοριτσια;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Μαλλον κανεις ωορρηξια. Οι οδηγιες ελεγαν οχι πρωι το τεστ μετα τις 10 το πρωι γιατι τα πρωινα ουρα δεν δινουν σωστο αποτελεσμα. κανε ενα  κατα τις 4 μη χαζεις τη κορυφωση κ τη χασεις! εγω τον αυγουστο εκανα κυκλο 36 ημερων και μετα εκανα 26 ημερων!δεν αποκλειεται να κανεις κανονικο κυκλο τωρα. Και εγω για αυτο σκεφτομαι να ξεκινησω νωρις το τεστ μηπως τυχει μικρος κυκλος. Σε ποια μερα εισαι σημερα; 8η;

ειμαι στην 10η μερα σημερα  εγω κύκλους ειχα απο 33 μεχρι 40 .εκτος απο τον προηγουμενο που πήγε 31 .να μικρύνει κι αλλο?δεν ξερω.. πάντως έχω κάνει κ τεστ στις 6 το πρωι και ηταν θετικο χαχαχα...οχι τωρα παλιά.  γιαυτο κ έκανα πιο νωρις παρόλο που θυμάμαι το ωράριο που πρεπει να κανεις.

εχω κ λιγα τσιμπηματα δεξια πολυ απαλά, επαφη θα εχω σημερα ετσι κι αλλιως.. ειχα κ προχθές. απλα οταν δω θετικο τεστ ,θα κάνω 3 μερες συνεχόμενες 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, *ζουζουνα*!!! said:

ειμαι στην 10η μερα σημερα  εγω κύκλους ειχα απο 33 μεχρι 40 .εκτος απο τον προηγουμενο που πήγε 31 .να μικρύνει κι αλλο?δεν ξερω.. πάντως έχω κάνει κ τεστ στις 6 το πρωι και ηταν θετικο χαχαχα...οχι τωρα παλιά.  γιαυτο κ έκανα πιο νωρις παρόλο που θυμάμαι το ωράριο που πρεπει να κανεις.

δεν εχω το φυλλαδιο μπροστα μουνα στο αντιγραψω αλλα ελεγε  οτι τα πρωινα ουρα βγαζουν λανθασμενο αποτελεσμα. Δλδ μπορει να σου βγαλει θετικο κ να μην ισχυει. Για αυτο προτεινουν μεταξυ 10:00-18:00 το τεστ αλλα φυσικα να μην εχεις πιει πολλα υγρα δυο ωρες πριν. Μπορει κ να κανεις μικροτερο κυκλο μονο για μια φορα κ μετα παλι 33 μερες...ποιος ξερει τι γινεται μεσα μας!!! κανε κ αλλο ενα σημερα να δουμε!!! αφου λες οτι εχεις κ υγρα κατι ξεκιναει!!!

home test Κανεις; ή ψηφιακο απο φαρμακειο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, rorouli είπε:

Αν αδιαθέτησες 10/9 με κύκλο 32 ημερών, μου φαίνεται δύσκολο να έπρεπε να έχεις ωορρηξία 18/9, 8 μέρες μετά από την περίοδο. Λογικά γύρω στις 25-28/9 θα ήταν η ωορρηξία..

Συμφωνω απολυτα..δεν βγαινουν οι μερες..εδω εγω με κυκλο 24-25 ημερων κ κανω την 10η-11η μερα ωορηξια.. Μαλλον ο πονος αυτος που αισθανθηκες θα ηταν της ωορηξιας

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

δεν εχω το φυλλαδιο μπροστα μουνα στο αντιγραψω αλλα ελεγε  οτι τα πρωινα ουρα βγαζουν λανθασμενο αποτελεσμα. Δλδ μπορει να σου βγαλει θετικο κ να μην ισχυει. Για αυτο προτεινουν μεταξυ 10:00-18:00 το τεστ αλλα φυσικα να μην εχεις πιει πολλα υγρα δυο ωρες πριν. Μπορει κ να κανεις μικροτερο κυκλο μονο για μια φορα κ μετα παλι 33 μερες...ποιος ξερει τι γινεται μεσα μας!!! κανε κ αλλο ενα σημερα να δουμε!!! αφου λες οτι εχεις κ υγρα κατι ξεκιναει!!!

home test Κανεις; ή ψηφιακο απο φαρμακειο;

τα Hometests  κανω ,εγω δεν ειχα διαβασει οτι κανει λάθος απλα το 10 με 6 που λένε ειναι οτι τοτε ειναι στο πικ η ορμόνη για να μην την χάσεις..οχι οτι θα βγει το θετικο ,ψευδως θετικο αν το κάνεις λίγο νωρίτερα.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! said:

τα Hometests  κανω ,εγω δεν ειχα διαβασει οτι κανει λάθος απλα το 10 με 6 που λένε ειναι οτι τοτε ειναι στο πικ η ορμόνη για να μην την χάσεις..οχι οτι θα βγει το θετικο ,ψευδως θετικο αν το κάνεις λίγο νωρίτερα.

αα ισως δεν καταλαβα εγω καλα! σημερα κανε μια επαφη αν τα καταφερεις παντως!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

αα ισως δεν καταλαβα εγω καλα! σημερα κανε μια επαφη αν τα καταφερεις παντως!!! 

ε ναι εννοείται θα κανω...κάτσε να το διαβάσω να σ πω.λοιπον είναι ότι σ είπα και λεει τωρα 10 με 20.00 και ίδιες ώρες...θα σ βάλω το τεστ να το δεις

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...