Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Ria_ είπε:

Εγώ είμαι 29 και ο άντρας μου 45. Πιο συστηματικά αρχίσαμε να προσπαθούμε από τον Αύγουστο. 

Ενταξει μην απογοητευεσαι από τώρα είσαι στην αρχή εισαι και μικρή ολα καλα θα πάνε.σου εύχομαι να είσαι ηδη

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου , να σας πω και εγώ την ιστορία μου αρχίσαμε σιγά σιγά να προσπαθούμε για μωράκι . Ειχα τελευταία περίοδο 10/9 , τελευταία ο κύκλος μου είναι περίπου 32 μέρες.. Ήρθαμε σε επαφή στις 12/9 αρχή γονιμων βάση εφαρμογής στο κινητό μου , στις 16/9 και στης 19/9,βάση ημερολογίου 18 ειχα ωορρηξία. Στις 20/ πήγα στο γυναικολόγο για τεστ Παπ μου είπε βλέπει το δεξί ωάριο αλλα μάλλον ειναι δεύτερο και λογικά η ωορρηξία ήδη έχει γίνει. Στης 21 για 2-3 ώρες πονούσαν συνεχόμενα στη δεξιά πλευρά. Περίμενα να αδιαθετησω Κυριακή έχω 3 μέρες καθυστέρηση δεν έχω κάποια ιδιαίτερο συμπτώμα μόνο κάτι πόνους στο στήθος από τη προηγούμενη εβδομάδα που γενικά δε μου πονάει το στήθος ούτε η κοιλιά σε περίοδο και συχνά πονάκια είτε δεξιά , είτε αριστερά είται στο κέντρο της κοιλιάς που δε μοιάζουν με πόνους περιόδου . Δε ξέρω και εγώ πως κρατιέμαι ακόμα να μη κανω τεστ φοβάμαι να πω την αλήθεια μου , θέλω πολύ να είμαι αλλά φοβάμαι πως δε θα είμαι.... Συγνώμη αν σας κούρασα κορίτσια... εσείς τι λέτε?

Κανε τεστττττ.. Εχεις παρα πολλες πιθανότητες με βαση τις επαφες σου.. Κανε πρωι πρωι ενα τεστακι και ενημερωσε μας.. Σου ευχομαι να εισαιιιι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια.. αρχίζω κ νιώθω πόνους ωορρηξίας.. πολύ καλό ναι μεν αλλά είμαι στην 12η μέρα!! Συνήθως έχω κύκλο 29 μέρες κ δύο φορές τώρα τελευταία έχω κάνει 28αρι κύκλο.. αν γίνει σήμερα η αύριο η ωορρηξία σημαίνει ότι θα κάνω κύκλο 26-27... Δεν μου έχει ξανά συμβεί.. σημαίνει κάτι;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Ενταξει μην απογοητευεσαι από τώρα είσαι στην αρχή εισαι και μικρή ολα καλα θα πάνε.σου εύχομαι να είσαι ηδη

Σε ευχαριστώ πολύ μακαριιι

Just now, Sofiamar93 είπε:

Κανε τεστττττ.. Εχεις παρα πολλες πιθανότητες με βαση τις επαφες σου.. Κανε πρωι πρωι ενα τεστακι και ενημερωσε μας.. Σου ευχομαι να εισαιιιι

Μακαριιιιι.... Ναι έλεγα να κρατηθώ μέχρι τη παρασκευή να κάνω αλλά θα δω αν δεν αντέξω χαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ μακαριιι

Μακαριιιιι.... Ναι έλεγα να κρατηθώ μέχρι τη παρασκευή να κάνω αλλά θα δω αν δεν αντέξω χαχα 

με μπερδεψες ποτε σου ειπε ο γιατρος οτι εκανες ωορηξια 20 του μηνα? τοτε εχεις μεγαλη καθηστερηση . η περιοδος ερχετε παντα 14-16 μερες μετα την ωορηξια ποτε διαφορετικα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, linaa είπε:

με μπερδεψες ποτε σου ειπε ο γιατρος οτι εκανες ωορηξια 20 του μηνα? τοτε εχεις μεγαλη καθηστερηση . η περιοδος ερχετε παντα 14-16 μερες μετα την ωορηξια ποτε διαφορετικα.

Όταν πήγα 20 τ μήνα είχε ένα ωάριο δεξιά αλλά μου λέει είναι 18 εκ θα πέσει σε μια 2 μέρες λέω είναι ωορρηξία Μ λέει είναι τ δεύτερο λογικά έχει γίνει η ωορρηξία σου . Πρώτη φορά τ άκουσα αυτό δε ξέρω...Το ημερολόγιο μ έλεγε ωορρηξία 18/9 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Α δικιά μου κ εσύ πάμε μαζί 

39 και χωρίς ζουζούνι ακόμα

Τεστ έκανες;;;

 

Θα κάνω τεστ θα περιμένω λίγες μέρες ακόμα και θα κάνω την άλλη βδομάδα ! 

2 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Α δικιά μου κ εσύ πάμε μαζί 

39 και χωρίς ζουζούνι ακόμα

Τεστ έκανες;;;

 

Θα περιμένω λίγο ακόμα την άλλη βδομάδα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Όταν πήγα 20 τ μήνα είχε ένα ωάριο δεξιά αλλά μου λέει είναι 18 εκ θα πέσει σε μια 2 μέρες λέω είναι ωορρηξία Μ λέει είναι τ δεύτερο λογικά έχει γίνει η ωορρηξία σου . Πρώτη φορά τ άκουσα αυτό δε ξέρω...Το ημερολόγιο μ έλεγε ωορρηξία 18/9 

οι εφαρμογες δεν πεφτουν ποτε μεσα μην τις υπολογιζεις καθολου ειναι εντελως στο περιπου κ πεφτουν εξω. κ σε 3-4 μερες να εγινε η ωορηξια σου η πριν η μετα τωρα εχεις πολλες μερες καθηστερηση αυριο κανε τεστ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

οι εφαρμογες δεν πεφτουν ποτε μεσα μην τις υπολογιζεις καθολου ειναι εντελως στο περιπου κ πεφτουν εξω. κ σε 3-4 μερες να εγινε η ωορηξια σου η πριν η μετα τωρα εχεις πολλες μερες καθηστερηση αυριο κανε τεστ..

Σε ευχαριστώ παρα πολυυυ :):)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, sofiadu είπε:

Ωορρηξιας; για κάνε ένα κ αύριο μήπως έχεις κορύφωση. Μη τη χάσεις τη μέρα, κρίμα είναι! Δεν είναι αδύνατον από εκεί που κανεις κύκλο 30-31 ημερων να σκάσει στον επόμενο στην 22η ή 25η!κανε αύριο. Εμένα τα τεστ που ήρθαν της home test έλεγε όχι πρωινά ουρά αλλά μεταξύ 10:00-18:00 κ όχι πολλά υγρά πριν. 

Λοιπόν για τα πρακτικά μόλις έμαθα ότι η κουμπάρα μου με 5 μηνών μωρό, αποκλειστικος θηλασμός (σκεφτείτε πόσο προλακτινη θα έχει), έμεινε έγκυος! Ο Ιουνίος τελικά είναι ο μήνας πολλών κοριτσιων. Σήμερα όλο για εγκυμοσύνες μαθαίνω!!! 

Αντε κ στα δικά μας κορίτσια!! 

Είδες?????ο θηλασμός δεν ειναι απαγορευτικός κουκλί μου!!!!!

Just now, Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου , να σας πω και εγώ την ιστορία μου αρχίσαμε σιγά σιγά να προσπαθούμε για μωράκι . Ειχα τελευταία περίοδο 10/9 , τελευταία ο κύκλος μου είναι περίπου 32 μέρες.. Ήρθαμε σε επαφή στις 12/9 αρχή γονιμων βάση εφαρμογής στο κινητό μου , στις 16/9 και στης 19/9,βάση ημερολογίου 18 ειχα ωορρηξία. Στις 20/ πήγα στο γυναικολόγο για τεστ Παπ μου είπε βλέπει το δεξί ωάριο αλλα μάλλον ειναι δεύτερο και λογικά η ωορρηξία ήδη έχει γίνει. Στης 21 για 2-3 ώρες πονούσαν συνεχόμενα στη δεξιά πλευρά. Περίμενα να αδιαθετησω Κυριακή έχω 3 μέρες καθυστέρηση δεν έχω κάποια ιδιαίτερο συμπτώμα μόνο κάτι πόνους στο στήθος από τη προηγούμενη εβδομάδα που γενικά δε μου πονάει το στήθος ούτε η κοιλιά σε περίοδο και συχνά πονάκια είτε δεξιά , είτε αριστερά είται στο κέντρο της κοιλιάς που δε μοιάζουν με πόνους περιόδου . Δε ξέρω και εγώ πως κρατιέμαι ακόμα να μη κανω τεστ φοβάμαι να πω την αλήθεια μου , θέλω πολύ να είμαι αλλά φοβάμαι πως δε θα είμαι.... Συγνώμη αν σας κούρασα κορίτσια... εσείς τι λέτε?

Αχ πως κρατιέσαι???φυσικά και υπάρχει πιθανότητα να είσαι!!!στο εύχομαι ολόψυχα!!!!

Just now, Wannabemama είπε:

Κορίτσια.. αρχίζω κ νιώθω πόνους ωορρηξίας.. πολύ καλό ναι μεν αλλά είμαι στην 12η μέρα!! Συνήθως έχω κύκλο 29 μέρες κ δύο φορές τώρα τελευταία έχω κάνει 28αρι κύκλο.. αν γίνει σήμερα η αύριο η ωορρηξία σημαίνει ότι θα κάνω κύκλο 26-27... Δεν μου έχει ξανά συμβεί.. σημαίνει κάτι;;;

Κοριτσακι μου 12η μερα ειναο πολύ πιθανό να κανεις ωορηξια η και να ετοιμάζεσαι και να γίνει ας πούμε αύριο...αν μπορείς κάνε επαφές και τις 2 μερες...μη σου πω και τις 3!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa είπε:

περιμενε γιατι μας μπερδεψες οπως τα γραφεις . εχεις καθηστερηση 4 μερες . τελευταια επαφη πριν 14 μερες? κ αρνητικη χοριακη? 

Χαχαχα ναι δεν έχω εμπειρία ! Καθυστέρηση 7 μέρες , χοριακη αρνητική , τελευταία επαφή πριν 13 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elieria είπε:

Χαχαχα ναι δεν έχω εμπειρία ! Καθυστέρηση 7 μέρες , χοριακη αρνητική , τελευταία επαφή πριν 13 

Αν έχεις καθυστέρηση 7 μέρες με αρνητική χοριακητοτε κατι αλλο ειναι.μηπως καμια ανωμαλία του κύκλου η καμια κύστη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

εχεις τουλαχιστον μια εβδομαδα καθηστερηση. αν δεν ειναι κυστη τοτε θα εισαι εγκυος κανε τεστ @Ria_

 

Σε ευχαριστώ πολύ ναι θα πάω αύριο να πάρω ένα να κάνω αν δεν αδιαθετησω και αυριο

Just now, *Vasoula είπε:

Είδες?????ο θηλασμός δεν ειναι απαγορευτικός κουκλί μου!!!!!

Αχ πως κρατιέσαι???φυσικά και υπάρχει πιθανότητα να είσαι!!!στο εύχομαι ολόψυχα!!!!

Κοριτσακι μου 12η μερα ειναο πολύ πιθανό να κανεις ωορηξια η και να ετοιμάζεσαι και να γίνει ας πούμε αύριο...αν μπορείς κάνε επαφές και τις 2 μερες...μη σου πω και τις 3!!!

έλα ντε και εγώ απορώ με τον εαυτό μου...μακάρι σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ ναι θα πάω αύριο να πάρω ένα να κάνω αν δεν αδιαθετησω και αυριο

έλα ντε και εγώ απορώ με τον εαυτό μου...μακάρι σε ευχαριστώ

Στο εύχομαι κοριτσι μου άντε έχουμε μερες να ακούσουμε ενα θετικό κάνε πάλι την αρχή!!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...