Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!

Περιμένω και εγώ να πάμε για τον επόμενο μήνα... είναι να έρθει από σήμερα μέχρι μεθαύριο ανάλογα την ωορρηξία (το θερμοδιαγραμμα μου τα μπέρδεψε λίγο). Όλα τα one step strip tests που έκανα αρνητικά. Έχω μπλέξει με "κακές" παρέες και σχεδόν τα τελείωσα όσα είχα παραγγείλει αυτόν τον μήνα! χαχαχα

  • Χαχα 1

aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, tina79 είπε:

Καλα ετουτη εδω μας δουλευει... θα ειναι εγγυος, καθηστε κ θα δειτε...

Τπτ ασυνηθιστο κ γω, στηθος ποναει οπως παντα σχεδον καθε μηνα κ απο υγρα ανομβρια, περιοδος ξηρασιας..χαχαχαχχαχαχα

Κοίτα ...αν μείνω εγώ τότε θα πάρετε θαρρητα όλες πίστεψέ με η τελευταία τρύπα της φλογέρας είμαι εδώ μέσα.ρεαλιστικα τώρα 40 ετών με ιστορικό παλινδρόμη τρεις αποξεσεις στην πλάτη άγνωστο ορμονικό υπόβαθρο κ πάω φυσικά..θες κι άλλο;;;

Just now, Kelly_V είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Περιμένω και εγώ να πάμε για τον επόμενο μήνα... είναι να έρθει από σήμερα μέχρι μεθαύριο ανάλογα την ωορρηξία (το θερμοδιαγραμμα μου τα μπέρδεψε λίγο). Όλα τα one step strip tests που έκανα αρνητικά. Έχω μπλέξει με "κακές" παρέες και σχεδόν τα τελείωσα όσα είχα παραγγείλει αυτόν τον μήνα! χαχαχα

Αααααχαχαχαχαχα.ναι έμπλεξες τώρα τελείωσε.εμεις κ να μείνουμε δεν το κόβουμε μαχαίρι...το ειπα.θα με πειράξει να το κόψω αποτομα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kelly_V είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Περιμένω και εγώ να πάμε για τον επόμενο μήνα... είναι να έρθει από σήμερα μέχρι μεθαύριο ανάλογα την ωορρηξία (το θερμοδιαγραμμα μου τα μπέρδεψε λίγο). Όλα τα one step strip tests που έκανα αρνητικά. Έχω μπλέξει με "κακές" παρέες και σχεδόν τα τελείωσα όσα είχα παραγγείλει αυτόν τον μήνα! χαχαχα

Εγώ τα έχω κάψει και τα 10 και δεν έχω μπει καν σε καθυστέρηση άσε ....

Τζάνκι

Χαχαχαχα

 

 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Κοίτα εγώ λογικά σε κανένα τριήμερο άμα λάβουμε υπόψιν την ωορρηξία

Και εγώ ως εκεί αντέχω.νιωθω ότι κατεβαίνει κατάλαβες;;;;το νιώθω να συμβαίνει..

Just now, Ellidr είπε:

Εγώ τα έχω κάψει και τα 10 και δεν έχω μπει καν σε καθυστέρηση άσε ....

Τζάνκι

Χαχαχαχα

 

 

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα.εγω που τώρα μεπιασε η τσιγκουνιά.λεω κάτσε γιατί αν κάψω το τελευταίο μετά θα με πιάσει καμία κρίση κ θα επιτεθώ στον δικό μου να πάει φαρμακείο.

Just now, Ellidr είπε:

Εγώ τα έχω κάψει και τα 10 και δεν έχω μπει καν σε καθυστέρηση άσε ....

Τζάνκι

Χαχαχαχα

 

 

Μολιςε πέταξε το σύστημα πάλι.δρν Μ αφήνει εκφράσεις...φατσούλα γελιο

Just now, Ellidr είπε:

Εγώ τα έχω κάψει και τα 10 και δεν έχω μπει καν σε καθυστέρηση άσε ....

Τζάνκι

Χαχαχαχα

 

 

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα.εγω που τώρα μεπιασε η τσιγκουνιά.λεω κάτσε γιατί αν κάψω το τελευταίο μετά θα με πιάσει καμία κρίση κ θα επιτεθώ στον δικό μου να πάει φαρμακείο.

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

εχει καλε τεστ γονιμότητας και για τον αντρα.εγκυρο το εχω δοκιμασει!η μαλλον το εχει δοκιμασει.

εγω εκανα 1 ειναι αχνο οκ νωρις είναι ακόμα.9η μερα ειμαι σημερα 

Αλήθεια;;;;;;;μη με λες τέτοια...τι αυτά τα πολλά;;;;σου ρχεται γλυκούλη μου ααα όχι μόνο εγώ ξεπατωθηκα..τέλεια...καλή επιτυχία κοριτσάκι.αντε τυχερός μήνας να είναι.μια μια να το τελειώνουμε.

Just now, tina79 είπε:

Καλα ετουτη εδω μας δουλευει... θα ειναι εγγυος, καθηστε κ θα δειτε...

Τπτ ασυνηθιστο κ γω, στηθος ποναει οπως παντα σχεδον καθε μηνα κ απο υγρα ανομβρια, περιοδος ξηρασιας..χαχαχαχχαχαχα

Στήθος δεν με πονάει...νομίζω σε μπερδεψα.μονο κοιλιά μεση

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Και εγώ ως εκεί αντέχω.νιωθω ότι κατεβαίνει κατάλαβες;;;;το νιώθω να συμβαίνει..

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα.εγω που τώρα μεπιασε η τσιγκουνιά.λεω κάτσε γιατί αν κάψω το τελευταίο μετά θα με πιάσει καμία κρίση κ θα επιτεθώ στον δικό μου να πάει φαρμακείο.

Μολιςε πέταξε το σύστημα πάλι.δρν Μ αφήνει εκφράσεις...φατσούλα γελιο

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα.εγω που τώρα μεπιασε η τσιγκουνιά.λεω κάτσε γιατί αν κάψω το τελευταίο μετά θα με πιάσει καμία κρίση κ θα επιτεθώ στον δικό μου να πάει φαρμακείο.

Αλήθεια;;;;;;;μη με λες τέτοια...τι αυτά τα πολλά;;;;σου ρχεται γλυκούλη μου ααα όχι μόνο εγώ ξεπατωθηκα..τέλεια...καλή επιτυχία κοριτσάκι.αντε τυχερός μήνας να είναι.μια μια να το τελειώνουμε.

Στήθος δεν με πονάει...νομίζω σε μπερδεψα.μονο κοιλιά μεση

Καταλαβα, ναι.. 

Απο πρηξιματα πως πατε???  Τεζαρετε κ σεις τη μπλουζα σας πανω στη κοιλια, παριστανωντας την εγγυο???? Χαχχαχαχαχαχαχαχαχαχ..

Γελαω τωρα κ την αλλη εβδομαδα θα εχουμε κλαμματα..

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Μίλησα με την γιατρο μου και μου ειπε πως ειναι καλες οι εξετασεις μου, κανω κανονικα ωορρηξια. Απλα δεν ξερει για ποσο καιρο ακομα λογω οτι η fsh ηταν 11...κοινως να τα δωσω ολα αμεσα.....απο αυτο τον μηνα θα γινει ο χαμος και οτι γινει...το πολυ πολυ να μου μεινει η χαρα του σεξ...Πηρα και εγω κατι τεστ ωορρηξιας για να μην ξεφευγω απο την παρεα. Εχω και κατι καβαντζες εγκυμοσυνης. Ετοιμη για μαχη...φυσικα φοβαμαι μην παω μονη μου στη μαχη γιατι τις προαλλες ο αντρας μου οταν του ειπα πως η γιατρος ειπε καθε 2 με 3 μερες επαφη σε ολο τον κυκλο με κοιταζε σαν εξωγηινος χαχαχα θελει να μας αποτελειωσει μου λεει η γιατρος σου;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Καταλαβα, ναι.. 

Απο πρηξιματα πως πατε???  Τεζαρετε κ σεις τη μπλουζα σας πανω στη κοιλια, παριστανωντας την εγγυο???? Χαχχαχαχαχαχαχαχαχαχ..

Γελαω τωρα κ την αλλη εβδομαδα θα εχουμε κλαμματα..

Αυτό μια ζωή συμβαίνει.δηλαδη να σου δώσω να καταλάβεις όταν ήμουν έγκυος ήμουν εντελώς πλάκα μέχρι να κλείσω τρεις μήνες κ σε άσχετη φάση να είναι με τυμπανισμο.εγω έχω ένα αγοράκι εννιαμιση χρονών κ εδώ κ τρία χρόνια έχω τρεις αποτυχίες.οποτε ιστορίες να θες να σου πω.δηλαδη στα τρία χρόνια προσπάθειας με εγκυμοσύνες μέσα...τις φάσεις που δεν ήμουν έκανα μέχρι κ εμετό κ όταν ήμουν πήγαινα στον γιατρό για άσχετο λόγο...τη μια νόμιζα κάτι μου συμβαίνει κ έχω αιματακια.βουρλο.κ τις άλλες έκανα τεστακι μετά από πέντε και μέρες καθυστέρησης.κ έλεγα τον δικό μου μέχρι τελευταία στιγμή αχ μη πας να πάρεις αφού μου ρχεται το νιώθω.

Just now, TATAKI είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Μίλησα με την γιατρο μου και μου ειπε πως ειναι καλες οι εξετασεις μου, κανω κανονικα ωορρηξια. Απλα δεν ξερει για ποσο καιρο ακομα λογω οτι η fsh ηταν 11...κοινως να τα δωσω ολα αμεσα.....απο αυτο τον μηνα θα γινει ο χαμος και οτι γινει...το πολυ πολυ να μου μεινει η χαρα του σεξ...Πηρα και εγω κατι τεστ ωορρηξιας για να μην ξεφευγω απο την παρεα. Εχω και κατι καβαντζες εγκυμοσυνης. Ετοιμη για μαχη...φυσικα φοβαμαι μην παω μονη μου στη μαχη γιατι τις προαλλες ο αντρας μου οταν του ειπα πως η γιατρος ειπε καθε 2 με 3 μερες επαφη σε ολο τον κυκλο με κοιταζε σαν εξωγηινος χαχαχα θελει να μας αποτελειωσει μου λεει η γιατρος σου;;;

Δεν έχω άλλες εκφράσεις.κανε να το ευχαριστηθεις.ετσι θα πιάσεις έχουμε ακόμα αβγά κάτι θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Καταλαβα, ναι.. 

Απο πρηξιματα πως πατε???  Τεζαρετε κ σεις τη μπλουζα σας πανω στη κοιλια, παριστανωντας την εγγυο???? Χαχχαχαχαχαχαχαχαχαχ..

Γελαω τωρα κ την αλλη εβδομαδα θα εχουμε κλαμματα..

Εγω ειμαι σε φαση περιμενω να γινει ωορρηξία.. Το ημερολογιο μου συμφωνα με προηγούμενους μηνες δειχνει οτι θα γινει την Παρασκευη.. Αλλα ξεκινησα απο εχθες τα τεστ οποτε θα δω αν θα γινει ωορρηξία.. Παρατήρησα σημερα οτι εχω πολυ πρήξιμο.. Δεν ξερω αν ειναι συμπτωμα ωορρηξίας.. Η αν ειναι τα φασολια τα μαυρομάτικα.. Χαχχαχα αλλα και προχθες εφαγα φασολια.. Ετσι δεν με πειραξαν.. Σημερα μονο

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Καταλαβα, ναι.. 

Απο πρηξιματα πως πατε???  Τεζαρετε κ σεις τη μπλουζα σας πανω στη κοιλια, παριστανωντας την εγγυο???? Χαχχαχαχαχαχαχαχαχαχ..

Γελαω τωρα κ την αλλη εβδομαδα θα εχουμε κλαμματα..

Αααα γιατί κλάματα παρακαλώ;;;;εγώ πάντα βλέπω αισιόδοξα τα πράγματα για τους άλλους.το βλέπω πιο εφικτό γιατί δεν με διακατέχει το άγχος για την δική μου κατάντια κ έτσι λειτουργεί η λογική.ολες οι γυναίκες σήμερα πιάνουν μωράκια.υπαρχει κ η επιστήμη να μας βοηθήσει.

Just now, Sofiamar93 είπε:

Εγω ειμαι σε φαση περιμενω να γινει ωορρηξία.. Το ημερολογιο μου συμφωνα με προηγούμενους μηνες δειχνει οτι θα γινει την Παρασκευη.. Αλλα ξεκινησα απο εχθες τα τεστ οποτε θα δω αν θα γινει ωορρηξία.. Παρατήρησα σημερα οτι εχω πολυ πρήξιμο.. Δεν ξερω αν ειναι συμπτωμα ωορρηξίας.. Η αν ειναι τα φασολια τα μαυρομάτικα.. Χαχχαχα αλλα και προχθες εφαγα φασολια.. Ετσι δεν με πειραξαν.. Σημερα μονο

Τα φασόλια είναι αν είναι στην ωορηξια να πρηστεις τι θα κάνουμε στην εγκυμοσύνη χαχαχα.μπαλονια.αντε καλή επιτυχία.εσυ η σοφίαδου κ η ζουζούνα μαζί.κ εγώ είμαι με ένα μάτσο κορίτσια.χαμος.

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! said:

εχει καλε τεστ γονιμότητας και για τον αντρα.εγκυρο το εχω δοκιμασει!η μαλλον το εχει δοκιμασει.

εγω εκανα 1 ειναι αχνο οκ νωρις είναι ακόμα.9η μερα ειμαι σημερα 

Ωορρηξιας; για κάνε ένα κ αύριο μήπως έχεις κορύφωση. Μη τη χάσεις τη μέρα, κρίμα είναι! Δεν είναι αδύνατον από εκεί που κανεις κύκλο 30-31 ημερων να σκάσει στον επόμενο στην 22η ή 25η!κανε αύριο. Εμένα τα τεστ που ήρθαν της home test έλεγε όχι πρωινά ουρά αλλά μεταξύ 10:00-18:00 κ όχι πολλά υγρά πριν. 

Λοιπόν για τα πρακτικά μόλις έμαθα ότι η κουμπάρα μου με 5 μηνών μωρό, αποκλειστικος θηλασμός (σκεφτείτε πόσο προλακτινη θα έχει), έμεινε έγκυος! Ο Ιουνίος τελικά είναι ο μήνας πολλών κοριτσιων. Σήμερα όλο για εγκυμοσύνες μαθαίνω!!! 

Αντε κ στα δικά μας κορίτσια!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια μου , να σας πω και εγώ την ιστορία μου αρχίσαμε σιγά σιγά να προσπαθούμε για μωράκι . Ειχα τελευταία περίοδο 10/9 , τελευταία ο κύκλος μου είναι περίπου 32 μέρες.. Ήρθαμε σε επαφή στις 12/9 αρχή γονιμων βάση εφαρμογής στο κινητό μου , στις 16/9 και στης 19/9,βάση ημερολογίου 18 ειχα ωορρηξία. Στις 20/ πήγα στο γυναικολόγο για τεστ Παπ μου είπε βλέπει το δεξί ωάριο αλλα μάλλον ειναι δεύτερο και λογικά η ωορρηξία ήδη έχει γίνει. Στης 21 για 2-3 ώρες πονούσαν συνεχόμενα στη δεξιά πλευρά. Περίμενα να αδιαθετησω Κυριακή έχω 3 μέρες καθυστέρηση δεν έχω κάποια ιδιαίτερο συμπτώμα μόνο κάτι πόνους στο στήθος από τη προηγούμενη εβδομάδα που γενικά δε μου πονάει το στήθος ούτε η κοιλιά σε περίοδο και συχνά πονάκια είτε δεξιά , είτε αριστερά είται στο κέντρο της κοιλιάς που δε μοιάζουν με πόνους περιόδου . Δε ξέρω και εγώ πως κρατιέμαι ακόμα να μη κανω τεστ φοβάμαι να πω την αλήθεια μου , θέλω πολύ να είμαι αλλά φοβάμαι πως δε θα είμαι.... Συγνώμη αν σας κούρασα κορίτσια... εσείς τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου , να σας πω και εγώ την ιστορία μου αρχίσαμε σιγά σιγά να προσπαθούμε για μωράκι . Ειχα τελευταία περίοδο 10/9 , τελευταία ο κύκλος μου είναι περίπου 32 μέρες.. Ήρθαμε σε επαφή στις 12/9 αρχή γονιμων βάση εφαρμογής στο κινητό μου , στις 16/9 και στης 19/9,βάση ημερολογίου 18 ειχα ωορρηξία. Στις 20/ πήγα στο γυναικολόγο για τεστ Παπ μου είπε βλέπει το δεξί ωάριο αλλα μάλλον ειναι δεύτερο και λογικά η ωορρηξία ήδη έχει γίνει. Στης 21 για 2-3 ώρες πονούσαν συνεχόμενα στη δεξιά πλευρά. Περίμενα να αδιαθετησω Κυριακή έχω 3 μέρες καθυστέρηση δεν έχω κάποια ιδιαίτερο συμπτώμα μόνο κάτι πόνους στο στήθος από τη προηγούμενη εβδομάδα που γενικά δε μου πονάει το στήθος ούτε η κοιλιά σε περίοδο και συχνά πονάκια είτε δεξιά , είτε αριστερά είται στο κέντρο της κοιλιάς που δε μοιάζουν με πόνους περιόδου . Δε ξέρω και εγώ πως κρατιέμαι ακόμα να μη κανω τεστ φοβάμαι να πω την αλήθεια μου , θέλω πολύ να είμαι αλλά φοβάμαι πως δε θα είμαι.... Συγνώμη αν σας κούρασα κορίτσια... εσείς τι λέτε?

Καλησπέρα και καλως ήρθες για τα δικά μας δεδομένα εδω μεσα έπρεπε να έχεις κάνει καμια 20 άρια τεστακια χαχαχαχα.πλακα κανω.φυσικα και μπορει να είσαι έγκυος εφόσον έχεις καθυστερήσεις. Να πάρεις τεστακι να κανεις η να πας για χοριακη . έχεις σταθερή περιοδο γενικά;

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Καλησπέρα και καλως ήρθες για τα δικά μας δεδομένα εδω μεσα έπρεπε να έχεις κάνει καμια 20 άρια τεστακια χαχαχαχα.πλακα κανω.φυσικα και μπορει να είσαι έγκυος εφόσον έχεις καθυστερήσεις. Να πάρεις τεστακι να κανεις η να πας για χοριακη . έχεις σταθερή περιοδο γενικά;

Και για τα δικά μου δεδομένα θα έπρεπε να εχω κάνει ήδη , δε ξέρω πως κρατιέμαι ... Κοίτα γενικά ναι έχει τύχει να μου αργήσει και μια δυο μέρες το προηγουμενο μήνα όμως πχ μου ήρθε και δύο μέρες νωρίτερα ας πούμε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Και για τα δικά μου δεδομένα θα έπρεπε να εχω κάνει ήδη , δε ξέρω πως κρατιέμαι ... Κοίτα γενικά ναι έχει τύχει να μου αργήσει και μια δυο μέρες το προηγουμενο μήνα όμως πχ μου ήρθε και δύο μέρες νωρίτερα ας πούμε.

Ποσο καιρό προσπαθείτε και ποσο ετών εισαι;κοιτα εγώ έχω πάντα σταθερή περίοδο αλλα π.χ αυτο τον μήνα ηρθε 4 μέρες νωρίτερα.καμια φορα ο κύκλος μας παθαίνει κοκο μπλόκο χαχαχ.εγω λεω κανε ένα τεστακι αύριο να σου φύγει αυτο το άγχος 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Ποσο καιρό προσπαθείτε και ποσο ετών εισαι;κοιτα εγώ έχω πάντα σταθερή περίοδο αλλα π.χ αυτο τον μήνα ηρθε 4 μέρες νωρίτερα.καμια φορα ο κύκλος μας παθαίνει κοκο μπλόκο χαχαχ.εγω λεω κανε ένα τεστακι αύριο να σου φύγει αυτο το άγχος 

Εγώ είμαι 29 και ο άντρας μου 45. Πιο συστηματικά αρχίσαμε να προσπαθούμε από τον Αύγουστο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...