Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπερα την δεύτερα θα παω να κάνω τον υπερηχο αλλα αυτο με την αδεια θέλω να μάθω και εγώ είχα παρει δυο εβδομάδες απο την κανονική μου αλλα επείδη δουλευω σε σουπερμαρκετ και τυροκομικο η μαια μου ειπε θα μου ξαναγραψει αναρρωτικη.επισης είχα κόψει το αλάτι στα φαγητά μου πριν ολη την διαδιακασια γιατι είχα αρκετή πιεση τα τρώω αναλατα δηλαδή λέτε να υπαρζει θέμα;

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, sofiadu είπε:

ερωτηση ηλιθιας (εγω δλδ): τι ειναι το ουτρό;

Αν ησουν θα φαινοταν;;;; εισαι σιγουρη;;; μια φιλη ειχε παει γυναικολογο να την εξετασει λογω υπογεννητικοτητας, ηταν εγκυος και δεν ειχε ακομα καθυστερηση το κοριτσι κ ο γιατρος δεν πηρε γραμμη! της ελεγε μετα για διαδικασιες εξωσωματικης κ μετα απο μερες καθυστερηση κανει τεστ κ τσουπ εγκυος! 

Προγεστερόνη 

Ουτροτζεσταν τα έπαιρνα μετά την ωορρηξία 

Είναι υποστηρικτική σε περίπτωση εμφύτευσης 

Και ναι το ενδομήτριο στην 24 μέρα θα έπρεπε να ήταν τουλάχιστον 13mm

Οπότε σκατουλ@ς

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, SerafinaPekala said:

Αχαχαχ το διαβάζω κ γελάω μ αυτά που γραψα σαν να κεκεδιζω είναι μάλλον έφαγε κόλλημα το ίντερνετ μου κατάλαβες εσύ πάντως αχαχα αντε με το καλό να κάνεις πιο στοχευμενες επαφές εγώ ακόμα θα προσπαθήσω χωρίς τεστακια είμαι στο στάδιο ένα ακόμα, δηλαδή του πρηξιματος στον άντρα για επαφές όταν με το καλό με αγανακτήσει που θα το κάνει σίγουρα κάποια στιγμή θα τα πάρω κ εγώ κ αν δεν μου κάτσει θα του τα βάλω στον κ@@ αχαχαχ

εγω απο τη βιασυνη κανω κατι ορθογραφικα λες κ δεν εχω παει α δημοτικου! συγνωμη κοριτσια αν σας βγαζω τα ματια, καμια φορα γραφω ενω μιλαω κ σε πελατη στο τηλ. Θα του πεταξω καμια ωοθηκη αντι για τιμολογιο να γελαμε χαχαχαχα!!!

 

Just now, Ellidr said:

Προγεστερόνη 

Ουτροτζεσταν τα έπαιρνα μετά την ωορρηξία 

Είναι υποστηρικτική σε περίπτωση εμφύτευσης 

Και ναι το ενδομήτριο στην 24 μέρα θα έπρεπε να ήταν τουλάχιστον 13mm

Οπότε σκατουλ@ς

αααα ουτρο ειναι η συντομευση του ουτροτζεστάν!!! το πιασα το πιασα οκ!!! ειμαι διαβασμενη τωρα!

Παντως αυτος ο γιατρος δεν πηρε χαμπαρι την εγκυμοσυνη της κοπελας που σου λεω. ισως παραηταν νωρις αφου  μου λες οτι την 24 μερα θα φαινοταν παχυ το ενδομητριο...αρα περιμενεις περιοδο τωρα ε;;; σκατουλες μεγαλες ομως ετσι;;; πολυ μεγαλες..ουφφφφφφ

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

εγω απο τη βιασυνη κανω κατι ορθογραφικα λες κ δεν εχω παει α δημοτικου! συγνωμη κοριτσια αν σας βγαζω τα ματια, καμια φορα γραφω ενω μιλαω κ σε πελατη στο τηλ. Θα του πεταξω καμια ωοθηκη αντι για τιμολογιο να γελαμε χαχαχαχα!!!

 

αααα ουτρο ειναι η συντομευση του ουτροτζεστάν!!! το πιασα το πιασα οκ!!! ειμαι διαβασμενη τωρα!

Παντως αυτος ο γιατρος δεν πηρε χαμπαρι την εγκυμοσυνη της κοπελας που σου λεω. ισως παραηταν νωρις αφου  μου λες οτι την 24 μερα θα φαινοταν παχυ το ενδομητριο...αρα περιμενεις περιοδο τωρα ε;;; σκατουλες μεγαλες ομως ετσι;;; πολυ μεγαλες..ουφφφφφφ

Ε ναι ρε συ τα έκοψα να μου έρθει να δούμε πως θα προχωρήσουμε 

Με 6.5 ενδομήτριο στην ωορρηξία που πας ρε καραμητρο

Χαχαχαχα

Πάντως γενικά μου είπε να μη φοβάμαι και θα γίνει γιατί παράγω πολλά ωάρια κ αυτό είναι καλό 

Απλά όλα πρέπει να συντονιστούν μεταξύ τούς

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Λοιπόν κορίτσια μου όμορφα 

Πρώτον τα ευχάριστα ,το μάτι μου λέει δεν έχει τίποτα οπότε κάτι σταγόνες και θα περάσει ίσως να έχουν σπάσει κάτι μικρά τριχοειδή γ αυτό έχω την ενόχληση 

Με πέρασε απ' όλα τα μηχανήματα δύο ώρες 

Τα δυσάρεστα 

Δεν είμαι έγκυος ούτε αυτό το μήνα 

Πήγα απευθείας στο γυναικολόγο και του είπα κάνε μου υπέρηχο να δούμε το ενδομήτριο

Το οποίο ήταν 8,  24 μέρα οπότε σταματάω και τ ουτρο 

Αυτααααααα

Εσείς;;; Όλα καλά;;;

τέλεια νέα τα πρώτα,αφού ειχες κανει τεστ και ήταν θετικο,λάθος κανω?εγκυμοσύνη αν δεν έχεις καθυστέρηση δεν θα φανεί,μονο παχυ ενδομητριο θα φαίνεται.

Just now, Ellidr είπε:

Προγεστερόνη 

Ουτροτζεσταν τα έπαιρνα μετά την ωορρηξία 

Είναι υποστηρικτική σε περίπτωση εμφύτευσης 

Και ναι το ενδομήτριο στην 24 μέρα θα έπρεπε να ήταν τουλάχιστον 13mm

Οπότε σκατουλ@ς

μην το λες αυτό αφου μένεις έγκυος και με 8  

εμενα μου ήρθαν τα τεστ ,θα τα πάρω το απόγευμα, θα καψω κ ενα σημερα ετσι για το καλό. ωορρηξιας εννοω...


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

τέλεια νέα τα πρώτα,αφού ειχες κανει τεστ και ήταν θετικο,λάθος κανω?εγκυμοσύνη αν δεν έχεις καθυστέρηση δεν θα φανεί,μονο παχυ ενδομητριο θα φαίνεται.

μην το λες αυτό αφου μένεις έγκυος και με 8 

Ναι αλλά 8 πρέπει να έχεις στη ωορρηξία 

Όχι 4 μέρες πριν την περίοδο

Just now, Ellidr είπε:

Ναι αλλά 8 πρέπει να έχεις στη ωορρηξία 

Όχι 4 μέρες πριν την περίοδο

Εγώ να σου πω θα ξαναρχίσω τις επαφές από αύριο μέχρι να μου έρθει περίοδος γιατί τώρα δε βλέπει και τα άλλα ωοθυλάκια που ήταν πιο μικρά και υπάρχει και το ωχρό σωμάτιο οπότε ποτέ δε ξέρεις

Χαχαχαχα 

Στις καθυστερήσεις θα παιχτεί το παιχνίδι

Just now, Elieria είπε:

Ευχαριστώ πολύ:) πάντως έχω πολύ κόπωση αν δεν είμαι έγκυος σίγουρα έχω κάποιο πρόβλημα υγείας 

Έκανες τεστ;; Εγκυμοσύνης δε θυμάμαι;

Επίσης έχεις καθυστέρηση;;

Πες μας λίγα πράγματα για σένα 

Προσπαθείτε καιρό ;; Έχεις άλλα παιδάκια ;

Ποσο χρόνων είσαι ;

Ααααααα 

Επίσης μου είπε ότι η γονιμοποίηση μπορεί να έγινε αλλά όχι η εμφύτευση ,αυτό δε μπορούμε να το ξέρουμε με σιγουριά

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ellidr είπε:

Ε ναι ρε συ τα έκοψα να μου έρθει να δούμε πως θα προχωρήσουμε 

Με 6.5 ενδομήτριο στην ωορρηξία που πας ρε καραμητρο

Χαχαχαχα

Πάντως γενικά μου είπε να μη φοβάμαι και θα γίνει γιατί παράγω πολλά ωάρια κ αυτό είναι καλό 

Απλά όλα πρέπει να συντονιστούν μεταξύ τούς

Ναι φίλη θα γίνει γιατί παράγεις πολύ αβγό.δηλαδη δύο εξάδες;;;;με μικρή διέγερση;;;;τρέχω σήμερα ως τρελή κ θα ξανά μπω μετά.εγω έχω πόνους περιόδου..κ το κόβω κ να έρχεται νωρίς κιόλας.δηλαδη ούτε ωορηξια δεν πήρα χαμπάρι κ ερχεται κ η βρωμουσα νωρίς.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ναι φίλη θα γίνει γιατί παράγεις πολύ αβγό.δηλαδη δύο εξάδες;;;;με μικρή διέγερση;;;;τρέχω σήμερα ως τρελή κ θα ξανά μπω μετά.εγω έχω πόνους περιόδου..κ το κόβω κ να έρχεται νωρίς κιόλας.δηλαδη ούτε ωορηξια δεν πήρα χαμπάρι κ ερχεται κ η βρωμουσα νωρίς.

Και πάμε πάλι από την αρχή δυναμικά 

..... Φίλεεεεεε

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Ναι αλλά 8 πρέπει να έχεις στη ωορρηξία 

Όχι 4 μέρες πριν την περίοδο

Εγώ να σου πω θα ξαναρχίσω τις επαφές από αύριο μέχρι να μου έρθει περίοδος γιατί τώρα δε βλέπει και τα άλλα ωοθυλάκια που ήταν πιο μικρά και υπάρχει και το ωχρό σωμάτιο οπότε ποτέ δε ξέρεις

Χαχαχαχα 

Στις καθυστερήσεις θα παιχτεί το παιχνίδι

Έκανες τεστ;; Εγκυμοσύνης δε θυμάμαι;

Επίσης έχεις καθυστέρηση;;

Πες μας λίγα πράγματα για σένα 

Προσπαθείτε καιρό ;; Έχεις άλλα παιδάκια ;

Ποσο χρόνων είσαι ;

Ααααααα 

Επίσης μου είπε ότι η γονιμοποίηση μπορεί να έγινε αλλά όχι η εμφύτευση ,αυτό δε μπορούμε να το ξέρουμε με σιγουριά

κοίτα εγώ όταν είχα πάει για παπ τεστ κ ετυχε να ειμαι σε γονιμες μερες ,όταν με ειδε ειχα 8 ενδομήτριο και μερα απο 3 με 4 μερες εκανα ωορρηξια.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Και πάμε πάλι από την αρχή δυναμικά 

..... Φίλεεεεεε

Αρα προφανως το θεμα ειναι το ενδομητριο.. Εγω θα σου ελεγα να γραψεις στο καφε εξωσωματικης.. τα κοριτσια εκει ειναι εξπερ! Απ οσο ξερω κ στην εξωσωματικη θελουνε το ενδομητριο να ειναι ταδε παχος πριν σου κανουν την εμβρυομεταφορα.. Εχω διαβασει επισης στο ιδιο φορουμ κ για κατι αυτοκολητα(?) για να ενισχυσουν το ενδομητριο.. 

Αγαπη μην πτοεισαι..βαλε τα γκολακια σου! Εκανες την προσπαθεια σου, τα καλυτερα ερχονται....ετοιμασου!!!

Just now, Dimitra94 είπε:

Μην το λες αυτό, να έχεις θετικές σκέψεις! Έχεις άλλο παιδάκι?

Για να πάρεις κουράγιο, η μητέρα μου στα 43 της έμεινε έγκυος χωρίς καν να το προσπαθούν, απλά είχαν ελεύθερες επαφές γιατί περίμενε εμμηνόπαυση και δεν πίστευε ότι μπορεί να κάνει παιδί σε αυτή την ηλικία. Ένα μήνα νόμιζε ότι ξεκίνησε εμμηνόπαυση και τελικά μετά από 9 μήνες γεννήθηκε η αδελφή μου:wub:

Σκυλοπαιδακι εχω μονο..μετραει??? Χχαχαχααχχαχαχα...αστειευομαι προφανως. Εχω κ γω τετοια παραδειγματα στον περιγυρο μου που ειναι ηδη μανουλες. Αυτη ειναι μια βασικη διαφορα θεωρω, αλλο να εισαι ηδη μανουλα κ να ερθει το επομενο στα 40+ κ αλλο να μην εχεις δει ποτε θετικο τεστ εγκυμοσυνης! Η μητρα θυμαται...... λενε!

Η ελπιδα δεν πεθαινει ποτε κοριτσαρα μου!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Αρα προφανως το θεμα ειναι το ενδομητριο.. Εγω θα σου ελεγα να γραψεις στο καφε εξωσωματικης.. τα κοριτσια εκει ειναι εξπερ! Απ οσο ξερω κ στην εξωσωματικη θελουνε το ενδομητριο να ειναι ταδε παχος πριν σου κανουν την εμβρυομεταφορα.. Εχω διαβασει επισης στο ιδιο φορουμ κ για κατι αυτοκολητα(?) για να ενισχυσουν το ενδομητριο.. 

Αγαπη μην πτοεισαι..βαλε τα γκολακια σου! Εκανες την προσπαθεια σου, τα καλυτερα ερχονται....ετοιμασου!!!

Σκυλοπαιδακι εχω μονο..μετραει??? Χχαχαχααχχαχαχα...αστειευομαι προφανως. Εχω κ γω τετοια παραδειγματα στον περιγυρο μου που ειναι ηδη μανουλες. Αυτη ειναι μια βασικη διαφορα θεωρω, αλλο να εισαι ηδη μανουλα κ να ερθει το επομενο στα 40+ κ αλλο να μην εχεις δει ποτε θετικο τεστ εγκυμοσυνης! Η μητρα θυμαται...... λενε!

Η ελπιδα δεν πεθαινει ποτε κοριτσαρα μου!!

Ναι τα ξέρω όλα αυτά με το ενδομήτριο και τ αυτοκόλλητα 

Θα προχωρήσουμε αλλιώς αυτόν τον μήνα 

Εσύ δεν έχεις προχωρήσει σε υποβοηθούμενη;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ellidr είπε:

Ναι τα ξέρω όλα αυτά με το ενδομήτριο και τ αυτοκόλλητα 

Θα προχωρήσουμε αλλιώς αυτόν τον μήνα 

Εσύ δεν έχεις προχωρήσει σε υποβοηθούμενη;;

Οσονουπω..Εχω καταληξει ηδη σε κεντρο κ σε γιατρο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

@Olia s. Εδώ είμαστε όλες στην προσπάθεια είτε 1ο είτε 4ο μωρό από όλα έχει ο μπαξες που λένε....

Προσωπικά έχω ένα κοριτσάκι 22 μηνών και ξεκινάμε προσπάθεια για 2ο μόλις γινει 2χρονων.... Με το καλό να τα καταφέρετε γρήγορα

Α, τέλεια!! Καλώς σας βρήκα λοιπόν!  Εγώ έχω ένα αγοράκι 19 μηνών σχεδόν! Ξεκινήσαμε από νωρίς προσπάθειες, έμεινα έγκυος,  αλλά παλινδρόμησε δυστυχώς, στην 10 εβδομάδα... τώρα ξεκινάμε ξανά με φόβο και ελπίδα! Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Ε ναι ρε συ τα έκοψα να μου έρθει να δούμε πως θα προχωρήσουμε 

Με 6.5 ενδομήτριο στην ωορρηξία που πας ρε καραμητρο

Χαχαχαχα

Πάντως γενικά μου είπε να μη φοβάμαι και θα γίνει γιατί παράγω πολλά ωάρια κ αυτό είναι καλό 

Απλά όλα πρέπει να συντονιστούν μεταξύ τούς

Αυτο πιστεύω και εγώ για εσενα...δεν ήσουν τυχερή τωρα μα παράγεις ωαρια και θα έρθει γρήγορα!!!!θα κάνεις κάτι να βοηθήσεις το ενδομήτριο???που αν γίνεται γονιμοποίηση να τα κρατάει????πως θα προχωρήσετε τώρα???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

τέλεια νέα τα πρώτα,αφού ειχες κανει τεστ και ήταν θετικο,λάθος κανω?εγκυμοσύνη αν δεν έχεις καθυστέρηση δεν θα φανεί,μονο παχυ ενδομητριο θα φαίνεται.

μην το λες αυτό αφου μένεις έγκυος και με 8  

εμενα μου ήρθαν τα τεστ ,θα τα πάρω το απόγευμα, θα καψω κ ενα σημερα ετσι για το καλό. ωορρηξιας εννοω...

Και εγώ θα παραγγείλω αυτό τον μήνα ...θα τα βάλω φωτιά μια ωορηξιας μια εγκυμοσύνης..να δω μην έχει κ τίποτα για τους άντρες.αδικο...να δουν κ αυτοί αν είναι καλό το σπέρμα.ετσι έπρεπε να γίνεται.

Just now, vasiliki2020 είπε:

Ολες μαζι από την αρχή για τον επόμενο μήνα τι να κανουμε

Περιμένετε κ εμένα από πισω...σημειώνω για το αρχείο ότι το μαλλί μου είναι μες στο λάδι.πλημενη είμαι μαλλί έκαμα χτες.ετσι είχα πάντα στις εγκυμοσύνες....για το αρχείο...να τα βλέπω κ να γελάω σε λίγο.πηγα στον καθρέφτη κ βλέπω μια φρατζα....λέω που σκ,,,τα την ακούμπησα;;;;χαχαχαχα

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...