Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπερα την δεύτερα θα παω να κάνω τον υπερηχο αλλα αυτο με την αδεια θέλω να μάθω και εγώ είχα παρει δυο εβδομάδες απο την κανονική μου αλλα επείδη δουλευω σε σουπερμαρκετ και τυροκομικο η μαια μου ειπε θα μου ξαναγραψει αναρρωτικη.επισης είχα κόψει το αλάτι στα φαγητά μου πριν ολη την διαδιακασια γιατι είχα αρκετή πιεση τα τρώω αναλατα δηλαδή λέτε να υπαρζει θέμα;

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Emilly είπε:

Εσύ κοριτσάκι πως είσαι;;;;ποτέ πας για υπέρηχο;;;άντε να μας πεις.να προσέξεις τώρα τον πρώτο καιρό κ όλα καλά θα πάνε 

Αααα δεν είχες επιβεβαιώσει ωορηξια;;;εντάξει.κοιτα καμιά φορά μπερδεύομαστε με τα πονακια.δηλαδη εγώ αν βασιστώ στα πονακια είχα ωορηξια την 13 μέρα αν βασιστώ στο θερμοδιαγραμμα προχθές κ αν βασιστώ στην τύχη μου καθόλου χαχαχαχαχα.

Αγαπη ειμαι χροοονια στο κουρμπετι..μεγαλη γυναικα.. εχω τσεκαρει 1 χρονο τωρα οτι οταν νιωθω τον πονο, ειτε αριστερα ειτε δεξια, αναλογα ποια ωοθηκη κανει ωορηξια, μετα απο 14 μερες ΝΤΑΝ, ερχεται η περιοδος! Τα εχω ολα καταγεγραμενα! Να ειναι τοσο τυχαιο? Σε τοσους κυκλους? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, sofiadu said:

Λογικο βρε κοριτσι, ολες απογοητευομαστε, μαχαιρι στη καρδια τι να λεμε τωρα..... ειναι η πρωτη μπουφλα κ μουτζα! το σοκ! σιγα σιγα θα νιωσεις παλι τις ελπιδες!!! 

Καλημερα!! Εχω ποσες απαντησεις στο fb απο κοριτσια που οι γιατροι τους οχι μονο δεν τους απαγορεψαν τον θηλασμο αλλα τον επικροτουσαν κ αλλοι ουτε που τους ενοιαζε κιολας. 

Εμειναν εγκυες αλλες κ με 12 μηνων παιδι , με 3 μηνων εγκυες (ειχε επιστρεχει η περιοδος ετσι δεν μιλαμε για τα αυτονοητα). Αλλες ταντεμ, αλλες θηλαζαν κ θηλαζουν...χαος!!!

Αλλαζω γιατρο λοιπον και ξε αγχωθηκα κ απο αυτο το κομματι!!!!

 

Να σου πω τι πιστεύω γενικά μπορεί να είναι και αφέλεια αλλά φαντάζομαι ότι εφόσον μια γυναίκα που έχει γεννήσει, όταν της έρθει περίοδος μπορεί να ξανά κάνει σύλληψη, επίσης εφόσον η γυναίκα ακόμα παράγει γάλα και ταυτόχρονα είναι επιτρεπτό εφόσον έχει περίοδο να γίνει συλληψη η φύση το επιτρέπει αν δεν δεν γινόταν αυτό κ δεν δεν ήταν δυνατό θα κοβόταν είτε το γάλα είτε η περίοδος δεν ξέρω αν καταλαβαίνετε τι εννοώ έτσι που τα πα αχαχαχ οπότε θηλασμός και σύλληψη πάνε μαζί για μένα μια χαρά... 

Just now, sofiadu said:

πολυ σωστα τα λες! ηδη εχω καταληξει σε εναν και βλεπουμε!

Μία χαρά είναι οι εξετάσεις, οπότε αισιοδοξία και θα ρθει μην τρελένεσαι με τους γιατρούς, ελπίζω κάποια στιγμή να βρεις κάποιον με θετική ενέργεια!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Αγαπη ειμαι χροοονια στο κουρμπετι..μεγαλη γυναικα.. εχω τσεκαρει 1 χρονο τωρα οτι οταν νιωθω τον πονο, ειτε αριστερα ειτε δεξια, αναλογα ποια ωοθηκη κανει ωορηξια, μετα απο 14 μερες ΝΤΑΝ, ερχεται η περιοδος! Τα εχω ολα καταγεγραμενα! Να ειναι τοσο τυχαιο? Σε τοσους κυκλους? 

Κοίτα τώρα που μου είπες για τις σούβλες,,,,θα σου πω ότι έτσι είχα στην τρίτη μου εγκυμοσύνη....το έχω πάθει κ πριν από περίοδο αλλά εκείνο ήταν...φτερνιζομουν κ πάθαινα σοκ σαν να μου σουβλιζε κάποιος την μήτρα.ποσο καιρό προσπαθείς;;;;;έχεις ξαναδεί τέτοιο σύμπτωμα;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Κοίτα τώρα που μου είπες για τις σούβλες,,,,θα σου πω ότι έτσι είχα στην τρίτη μου εγκυμοσύνη....το έχω πάθει κ πριν από περίοδο αλλά εκείνο ήταν...φτερνιζομουν κ πάθαινα σοκ σαν να μου σουβλιζε κάποιος την μήτρα.ποσο καιρό προσπαθείς;;;;;έχεις ξαναδεί τέτοιο σύμπτωμα;;;;;

Περυσι τον Ιουλιο, δυο μερες μετα την ωορηξια, τσεκαρισμενη υπερηχογραφικα, ενιωσα εναν οξυ πονο, οξυ ομως κ πονοοοο. Στα καλα του καθουμενου..χεστηκα, πηγα γυναικολογο κ το ωοθηλακιο δεν ειχε σπασει, ειχε γινει κυστη κ ειχε μεγαλωσει κιολας. Καλα τοτε μου εδωσε κ αντιβιωση γτ ουτε να κατσω δεν μπορουσα. Πηγαινα να κατσω, ποναγα. Σηκωνομουν, ποναγα. Δεν μιλαω για βηχα, φτερνισμα, κτλ...πονος! 
Νομιζω εχω ξανανιωσει σουβλιες, οποτε για αυτο πιστευω οτι δεν.. Εδω με θερμοκρασια 36,6 μετα απο 2 ωρες μου ηρθε περιοδος!!χαχαχαχχαχαχχαχα, που για 3 συνεχομενες μερες ειχα 36,7

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala said:

Να σου πω τι πιστεύω γενικά μπορεί να είναι και αφέλεια αλλά φαντάζομαι ότι εφόσον μια γυναίκα που έχει γεννήσει, όταν της έρθει περίοδος μπορεί να ξανά κάνει σύλληψη, επίσης εφόσον η γυναίκα ακόμα παράγει γάλα και ταυτόχρονα είναι επιτρεπτό εφόσον έχει περίοδο να γίνει συλληψη η φύση το επιτρέπει αν δεν δεν γινόταν αυτό κ δεν δεν ήταν δυνατό θα κοβόταν είτε το γάλα είτε η περίοδος δεν ξέρω αν καταλαβαίνετε τι εννοώ έτσι που τα πα αχαχαχ οπότε θηλασμός και σύλληψη πάνε μαζί για μένα μια χαρά... 

Μία χαρά είναι οι εξετάσεις, οπότε αισιοδοξία και θα ρθει μην τρελένεσαι με τους γιατρούς, ελπίζω κάποια στιγμή να βρεις κάποιον με θετική ενέργεια!! 

Κ εγω το ιδιο πιστευω! μολις μου ηρθαν τα τεστ ωορρηξιας!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

@Elieria μπες εδώ να σε βοηθήσουν και τα κορίτσια έχουμε γίνει εξπερ  στο θέματακι....

Κορίτσια μου όμορφα τώρα ηρεμώ απ' όλη την ημέρα ,είμαι στην 23 μέρα και περιμένω ,περιμένω ,περιμένω 

Το θαύμα προφανώς 

Έχει και κάτι το μάτι μου τώρα και 3 4 μέρες κ Μ ενοχλεί και θα πω το πρωί οφθαλμίατρο 

Απ' όλους τους γιατρούς θα περασω.

Ευχαριστώ πολύ:) πάντως έχω πολύ κόπωση αν δεν είμαι έγκυος σίγουρα έχω κάποιο πρόβλημα υγείας 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, sofiadu είπε:

Είμαι 37κ ο γιος μου 3. Ο θηλασμός είναι υπέροχος κ πόλοι γιατροί τον επικροτουν αλλά ως τα 2 αντε 2,5.Μετα αίρεση τζιζ, ψυχολογικά! Αν έχεις ένα παιδί που δύσκολα απόθηλαζει ξέρεις ότι η έκφραση "κόψε το θηλασμό" είναι τελείως άτοπη. Άλλο η θεωρία άλλο η πράξη. Ο μικρος μου θηλάζει τη νύχτα 1-2 φορές βασικά πιπίλαει 5 δευτερόλεπτα; κ μετά σταματάει. Δεν έχω σκοπό να το σταματήσω θα σεβαστώ τον χρόνο του κ θα περιμενω να το σταματήσει σιγά σιγά. Έξω από το χορό ακούγεται πολύ απλό να νομίζεις ότι θα το ξεγελάσει κ θα ξεχάστει.δεν είναι για όλα τα παιδιά το ίδιο εύκολο. 

Με πήρε τηλέφωνο ο γιατρός λοιπόν το απόγευμα κ μου είπε εγώ μαζί σου να θηλάσει όσο θες αλλά αν θες να μείνεις έγκυος, κοφτό μαχαίρι. Πήγα να του πω τόσες που μένουν έγκυες ενώ θηλάζουν κ μάλιστα κάνουν κ ταντεμ τι είναι; το θαύμα της Παναγίας; κ οκ το δέχομαι ότι δυσκολεύει τη γονιμοποίηση, σπαστικά πολύ όμως με το ύφος κ ότι "αν κάνεις δεύτερο παιδί, σταματάς να θηλάζεις το πρώτο" excuse me???? 

Όπως καταλάβατε ψάχνω γιατρό φιλικό πριν μαμάδες που θηλάζουν κ θέλουν να κάνουν κ δεύτερο παιδάκι. Λες κ θηλάζω όλη μέρα ρε παιδιά έλεος! Αα του εξήγησα ότι ο σύζυγος εργάζεται νύχτα κ ουσιαστικά δεν έχουμε κάνει προσπάθειες σοβαρές κ μου λέει απλά κάντε επαφές από 12η ως 20η μέρα.

Οκ λέω ο τύπος ούτε που με ακούει. Θα πάω για αρχή στο παλιό μου γιατρό να ακούσω την άποψη του πάω τώρα κ fb να ρωτήσω για γυναικολόγο στην Αθήνα. @*ζουζουνα*!!! εσένα ή δικιά σου με αυτό το θέμα τι λέει; 

Ναι ρε συ αν την άκουγες θα έλεγες κοπελιά χαλάρωσε λιγάκι, πως την είδες;;; 

Καλήμερα! Ήθελα να σου πω ότι είμαι θηλάζουσα μαμά με ένα μωρό 16 μηνών που θηλάζει αρκετά μέσα στην μέρα και πολύ το βράδυ. 

Αυτή τη στιγμή είμαι 5 εβδομάδων έγκυος. Οπότε τουλάχιστον για εμένα δεν στάθηκε εμπόδιο ο θηλασμός για να προκύψει η εγκυμοσύνη. Ο γιατρός μου μέχρι τώρα δεν μου μου έχει αναφέρει τίποτα σχετικά με τον θηλασμό για να σταματήσω ούτε και όταν του είπα ότι θα ήθελα να μείνω έγκυος . 

Πήγαινε και πάρε και άλλη γνώμη οπωσδήποτε! Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου σχετικά με το τρόπο απόθηλασμού και με αυτά που λες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Εσύ κοριτσάκι πως είσαι;;;;ποτέ πας για υπέρηχο;;;άντε να μας πεις.να προσέξεις τώρα τον πρώτο καιρό κ όλα καλά θα πάνε 

Αααα δεν είχες επιβεβαιώσει ωορηξια;;;εντάξει.κοιτα καμιά φορά μπερδεύομαστε με τα πονακια.δηλαδη εγώ αν βασιστώ στα πονακια είχα ωορηξια την 13 μέρα αν βασιστώ στο θερμοδιαγραμμα προχθές κ αν βασιστώ στην τύχη μου καθόλου χαχαχαχαχα.

εμιλλυ μουυυυυ καλα ειμαι, με ελαχιστα συμπτωματα! λογικά την αλλη εβδομαδα που θα εχω κλεισει την 6η θα παω για υπερηχο!! :wub::wub:ανυπομονω!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino said:

Καλήμερα! Ήθελα να σου πω ότι είμαι θηλάζουσα μαμά με ένα μωρό 16 μηνών που θηλάζει αρκετά μέσα στην μέρα και πολύ το βράδυ. 

Αυτή τη στιγμή είμαι 5 εβδομάδων έγκυος. Οπότε τουλάχιστον για εμένα δεν στάθηκε εμπόδιο ο θηλασμός για να προκύψει η εγκυμοσύνη. Ο γιατρός μου μέχρι τώρα δεν μου μου έχει αναφέρει τίποτα σχετικά με τον θηλασμό για να σταματήσω ούτε και όταν του είπα ότι θα ήθελα να μείνω έγκυος . 

Πήγαινε και πάρε και άλλη γνώμη οπωσδήποτε! Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου σχετικά με το τρόπο απόθηλασμού και με αυτά που λες. 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

Το ψαχνω ηδη απο χθες και βλεπω οτι εχω δικιο. Μου προτειναν καποιους γιατρους και μολις μεινω με το καλο εγκυος θα το ψαξω ακομα καλυτερα. Βημα βημα που λενε!

Σου ευχομαι μια τελειομηνη κυηση και με το καλο να παρεις αγκαλια το νεο σου αγγελουδι! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

Το ψαχνω ηδη απο χθες και βλεπω οτι εχω δικιο. Μου προτειναν καποιους γιατρους και μολις μεινω με το καλο εγκυος θα το ψαξω ακομα καλυτερα. Βημα βημα που λενε!

Σου ευχομαι μια τελειομηνη κυηση και με το καλο να παρεις αγκαλια το νεο σου αγγελουδι! 

 

Σε ευχαριστώ! Εγώ παρακολούθησα με τεστ ωορρηξιας τον κύκλο και με βοήθησε πολύ γιατί είχαμε πολύ λίγες επαφές μέσα στο μήνα. 

Εύχομαι σύντομα να έχεις ευχάριστες εξελίξεις και όλα τα κορίτσια να δούν θετικά τεστακια! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , sofiadu είπε:

Καλε εσυ εχεις και 3 παιδια στη πλατη σου! Εγω εχω μονο ενα για αυτο εχω κουραγια ακομα σε αυτο το κομματι! Τι να λεμε τωρα! Με 3 παιδια κ εγω θα μου ζηταγαν βυζι κ θα επαιρνα τα βουνα χαχαχαχαχαχαχα!!!!

Ειναι ηρωας που το κανεις κ στα 3 και τοσο πολυ! ξερω ποσο δυσκολο ειναι δεν το λεω απεξω! 

και σημερα να σταματησεις κ χθες ανα σταματαγες, εισαι υπεροχη μανουλα και ειναι τυχερα που σε εχουν!!! Μπραβο σου!!

σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια!!είναι καλό να το ακούς και απο ανθρώπους που δεν γνωρίζεις προσωπικά. 

πρίν από 9 λεπτά , Emilly είπε:

Ωραία ιστορία ζουζούνα μου.κ εγώ έταξα στην Παναγίτσα αν είναι κορίτσι κ πριν έξι χρόνια την μέρα που βγήκε ο γιος μου από το νοσοκομείο είδα αποβραδίς τον Άγιο Δημήτριο που μου είπε ότι το παιδί έγινε καλά κ αν ποτέ κάνω αγόρι να το βγάλω το όνομα του.ετσι αν έκανα αγόρι θα το έβαζα Δημήτριο Εμμανουήλ( το δεύτερο όνομα του Χριστού) έχω ταγμένα τα μωρά αν έρθουν....

Τα ξεκίνησα πριν τρεις μέρες τώρα τα σταματάω..χαχαχαχαχα.ελεγα στην ellidr...χθες ...ένα έμεινε δεν πρέπει ούτε να το κοιτάξω...μέχρι 18 σίγουρα θα μου ρθει...αλλιώς θα το κάψω κ αυτό να πάει από κει που ήρθε.

κορίτσι εσύ...πάρε μια δεύτερη γνώμη για να είσαι σίγουρη.οι εξετάσεις σου είναι καλές όποτε μη μασάς.υπαρχει μια στις δέκα γυναίκες που τις μπλοκάρει ο θηλασμός την γονιμότητα.εκει πατάει ο γιατρός.στα λέει όλα να είναι σίγουρος.εδω άλλοι λένε δεν πειράζει ένας πολύποδας για να μείνεις έγκυος κ άλλοι ότι είναι αποτρεπτικό.ο καθένας λέει την γνώμη του ως επιστήμονας κ επειδή μάλλον είναι 50. 50 αποφασίζουμε στο τέλος κ εμείς.

ετσι ειναι και καλα θα κάνεις  ,οσο για το κοριτσι την ειχα ταξει απο το 2ο παιδι στην αγ.αννα αλλα ηρθε γιος τοτε κ μετα που ηρθε κοριτσι ,ημουν σε δίλημμα αν θα έβαζα κ την πεθερά μου μαζί που ήθελε ο αντρας μου αλλα παλι ειδα ονειρο μετα απο 3 μερες και φυσικά μπήκε μονο της αγ Άννας. 

  • Μου αρέσει 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια μου όμορφα 

Πρώτον τα ευχάριστα ,το μάτι μου λέει δεν έχει τίποτα οπότε κάτι σταγόνες και θα περάσει ίσως να έχουν σπάσει κάτι μικρά τριχοειδή γ αυτό έχω την ενόχληση 

Με πέρασε απ' όλα τα μηχανήματα δύο ώρες 

Τα δυσάρεστα 

Δεν είμαι έγκυος ούτε αυτό το μήνα 

Πήγα απευθείας στο γυναικολόγο και του είπα κάνε μου υπέρηχο να δούμε το ενδομήτριο

Το οποίο ήταν 8,  24 μέρα οπότε σταματάω και τ ουτρο 

Αυτααααααα

Εσείς;;; Όλα καλά;;;

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Χαχχαχαχαχαχαχαχαχ...δε νομιζω, εγω ξερω οτι φυσιολογικα δε παιζει να ερθει, 41 χρονων γυναικα, γελαει ο κοσμος!! Χαχαχχαχαχαχαχαχ.. Εχω κ κατι σουβλιες αριστερα κ δεξια, νομιζω οτι εχω βγαλει κυστες. Ημουν εξω τωρα κ σκουπιζα την αυλη κ ζοριστηκα μαλλον κ μου εδωσε μια σουβλια αριστερα.....μετα απο κανα πενταλεπτο μου περασε

Μην το λες αυτό, να έχεις θετικές σκέψεις! Έχεις άλλο παιδάκι?

Για να πάρεις κουράγιο, η μητέρα μου στα 43 της έμεινε έγκυος χωρίς καν να το προσπαθούν, απλά είχαν ελεύθερες επαφές γιατί περίμενε εμμηνόπαυση και δεν πίστευε ότι μπορεί να κάνει παιδί σε αυτή την ηλικία. Ένα μήνα νόμιζε ότι ξεκίνησε εμμηνόπαυση και τελικά μετά από 9 μήνες γεννήθηκε η αδελφή μου:wub:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr said:

Λοιπόν κορίτσια μου όμορφα 

Πρώτον τα ευχάριστα ,το μάτι μου λέει δεν έχει τίποτα οπότε κάτι σταγόνες και θα περάσει ίσως να έχουν σπάσει κάτι μικρά τριχοειδή γ αυτό έχω την ενόχληση 

Με πέρασε απ' όλα τα μηχανήματα δύο ώρες 

Τα δυσάρεστα 

Δεν είμαι έγκυος ούτε αυτό το μήνα 

Πήγα απευθείας στο γυναικολόγο και του είπα κάνε μου υπέρηχο να δούμε το ενδομήτριο

Το οποίο ήταν 8,  24 μέρα οπότε σταματάω και τ ουτρο 

Αυτααααααα

Εσείς;;; Όλα καλά;;;

ερωτηση ηλιθιας (εγω δλδ): τι ειναι το ουτρό;

Αν ησουν θα φαινοταν;;;; εισαι σιγουρη;;; μια φιλη ειχε παει γυναικολογο να την εξετασει λογω υπογεννητικοτητας, ηταν εγκυος και δεν ειχε ακομα καθυστερηση το κοριτσι κ ο γιατρος δεν πηρε γραμμη! της ελεγε μετα για διαδικασιες εξωσωματικης κ μετα απο μερες καθυστερηση κανει τεστ κ τσουπ εγκυος! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu said:

Κ εγω το ιδιο πιστευω! μολις μου ηρθαν τα τεστ ωορρηξιας!!! 

Αχαχαχ το διαβάζω κ γελάω μ αυτά που γραψα σαν να κεκεδιζω είναι μάλλον έφαγε κόλλημα το ίντερνετ μου κατάλαβες εσύ πάντως αχαχα αντε με το καλό να κάνεις πιο στοχευμενες επαφές εγώ ακόμα θα προσπαθήσω χωρίς τεστακια είμαι στο στάδιο ένα ακόμα, δηλαδή του πρηξιματος στον άντρα για επαφές όταν με το καλό με αγανακτήσει που θα το κάνει σίγουρα κάποια στιγμή θα τα πάρω κ εγώ κ αν δεν μου κάτσει θα του τα βάλω στον κ@@ αχαχαχ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...