Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Alex@ είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα!!

      Έχω μια απορία για τις αναρρωτικες. Τώρα είμαι με την ειδική άδεια υποβοηθουμενης των 7 ημερών. Όταν τελειώσουν αυτές, μπορεί ο γυναικολόγος να μου γράψει αναρρωτική λόγω κύησης ή πρεπει πρώτα να γίνει επιβεβαιωση με εμβρυακα στοιχεία κ άκουσμα καρδιας;; ( βέβαια αφού όλα πάνε καλα με την χοριακη)

      Εξαρτάται λίγο από το αν είσαι στον ιδιωτικό τομέα ή στο δημόσιο. Εννοείται ότι στο δημόσιο η διαδικασία είναι γενικά πιο εύκολη. Πάντως η επιβεβαίωση της κύησης γενικά γίνεται με υπέρηχο..

      Με το καλό όλα!

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Emilly είπε:

Φυσικά κ θα κάτσει.για τις περισσότερες κόβω κ το κεφάλι μου δηλαδή...μόνο ένα κορίτσι έχω ξεχωρίσει από δω μέσα που βλέπω λίγο δύσκολα τα πράγματα.για μένα αααχαχαχαχαχαχα.

Τώρα λες βλακιες και το ξέρεις.εσυ μονο;;ενω σε εμάς έρχεται αέρα πατέρα χαχαχ.και για σένα και για μένα και για ολες αργα η γρήγορα θα γινει

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Olia s. Εδώ είμαστε όλες στην προσπάθεια είτε 1ο είτε 4ο μωρό από όλα έχει ο μπαξες που λένε....

Προσωπικά έχω ένα κοριτσάκι 22 μηνών και ξεκινάμε προσπάθεια για 2ο μόλις γινει 2χρονων.... Με το καλό να τα καταφέρετε γρήγορα


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Μακαρι ρε κοριτσι ωρες ωρες απογοητευομαι πολυ αλλα ενταξει ανθρώπινο ειναι

Εγώ να δεις με τα χαλιά μου γελαω.να μη βαρύνω το κλίμα αλλά μου έχουν συμβεί τόσα που έχω πει σε φίλες ότι το μόνο που δεν έχω πάθει στην ζωή μου είναι να με φάει ο γκοτζιλας.δηλαδη τι κατσικοποδαρη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Εγώ να δεις με τα χαλιά μου γελαω.να μη βαρύνω το κλίμα αλλά μου έχουν συμβεί τόσα που έχω πει σε φίλες ότι το μόνο που δεν έχω πάθει στην ζωή μου είναι να με φάει ο γκοτζιλας.δηλαδη τι κατσικοποδαρη.

Οι αναποδιές παντα έρχονται ολες μαζι αλλα μετα και ολα τα καλα έρχονται μαζι οποτε ας περιμένουμε αυτα..λεω τωρα χαχαχ

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Μακαρι ρε κοριτσι ωρες ωρες απογοητευομαι πολυ αλλα ενταξει ανθρώπινο ειναι

Αν ειναι λεει ανθρώπινο!!!ουυυυυυ!!!!!ολες ετσι είμαστε....φυσικα και συεναψωριεσαι και μετα θα πεισμωνεις να προσπάθεις κ αλλο!!

Just now, Emilly είπε:

Φυσικά κ θα κάτσει.για τις περισσότερες κόβω κ το κεφάλι μου δηλαδή...μόνο ένα κορίτσι έχω ξεχωρίσει από δω μέσα που βλέπω λίγο δύσκολα τα πράγματα.για μένα αααχαχαχαχαχαχα.

Λες βλακειες....γιατι ολες οι αλλες πιστεύουμε σε εσένα!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vasiliki2020 είπε:

Οι αναποδιές παντα έρχονται ολες μαζι αλλα μετα και ολα τα καλα έρχονται μαζι οποτε ας περιμένουμε αυτα..λεω τωρα χαχαχ

Και εγώ έτσι λέω να περιμένουμε τα καλύτερα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Αν ειναι λεει ανθρώπινο!!!ουυυυυυ!!!!!ολες ετσι είμαστε....φυσικα και συεναψωριεσαι και μετα θα πεισμωνεις να προσπάθεις κ αλλο!!

Λες βλακειες....γιατι ολες οι αλλες πιστεύουμε σε εσένα!!!!!

Ετσι ειναι ρε κοριτσι κάθε μηνα πεισμωνουμε και περισσότερο.ολα καλα θα πανε στο τελος

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Αν ειναι λεει ανθρώπινο!!!ουυυυυυ!!!!!ολες ετσι είμαστε....φυσικα και συεναψωριεσαι και μετα θα πεισμωνεις να προσπάθεις κ αλλο!!

Λες βλακειες....γιατι ολες οι αλλες πιστεύουμε σε εσένα!!!!!

Αλήθεια;;;;αμάν εγώ πλέον αρχίζω να με βλέπω καμμένο χαρτί..κοίτα αν μετά από τρεις επεμβάσεις κ 800 χρονών ξαναμεινώ έγκυος τους αφήνω να πάνε τη μήτρα μου για πειράματα.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Αλήθεια;;;;αμάν εγώ πλέον αρχίζω να με βλέπω καμμένο χαρτί..κοίτα αν μετά από τρεις επεμβάσεις κ 800 χρονών ξαναμεινώ έγκυος τους αφήνω να πάνε τη μήτρα μου για πειράματα.

Θες να μου δημιουργήσεις και αλλα ψυχολογικα σημερα;;χαχαχ για ανεβα λιγο μια χαρά εισαι

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Το τι με εκνευρίζει να είναι κάθετοι κάποιοι άνθρωποι άσχετοι δε λέγεται

 

Κρίμα κοριτσακι μου!εννοείται δεν τα παρατάμε...τωρα με τα τεστ ωορηξιας θα έχετε και πιο στοχευμενες επαφές!!

Μπράβο κοριτσι μου!!!πολύ καλή επιτυχια σου ευχομαι!!να σου πανε πάνε ολα καλά!!!

Κρίμα!!!!πάμε τον επόμενο μήνα όμως!!!!!

 

Ηταν καρδια????ωραία εικόνα αλλά άβολη για σύλληψη όντως!!!περαστικά σου τωρα και γρήγορα!!!:wub:

Στοχευμενες θα ναι....το ταιρι δν ξερω αν θα ναι εδω χαχαχαχαχαχαχα... Παντως ακομα να μ ερθει η περιοδος κ η αληθεια ειν το στηθος μ αρχισε να πρηζεται πιο πολυ κ να ποναει επισης πολυ :( τι στο καλο παιζει με το σωμα μουυυυ... Δαιμονιστηκε :mrgreen:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vasiliki2020 είπε:

Θες να μου δημιουργήσεις και αλλα ψυχολογικα σημερα;;χαχαχ για ανεβα λιγο μια χαρά εισαι

Περίμενε...κάτσε είχες κ παλινδρομες;;;ναι αλλά σε μικρή εβδομάδα..κ βιοχημική;;;;λοιπόν σε περνάω λέμε γιατί η μήτρα μου έχει καισαρική κ τρεις αποξεσεις 12 και εβδομάδων 11 και 11.αστο είμαι ταλαίπωρη βαρύ ιστορικό.ρσυ είσαι μπουμπούκι μην μασάς.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Περίμενε...κάτσε είχες κ παλινδρομες;;;ναι αλλά σε μικρή εβδομάδα..κ βιοχημική;;;;λοιπόν σε περνάω λέμε γιατί η μήτρα μου έχει καισαρική κ τρεις αποξεσεις 12 και εβδομάδων 11 και 11.αστο είμαι ταλαίπωρη βαρύ ιστορικό.ρσυ είσαι μπουμπούκι μην μασάς.

Ναι νεογνο τωρα βγήκα από το αυγό μου .οχι 2 βιοχημικες ειχα. Η κάθε μια εδω μεσα έχει τη δικιά της ιστορία με τα δικά της βασανα αλλα ολες έχουμε την ίδια λαχτάρα.οποτε ποτε δεν ξέρεις :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Ναι νεογνο τωρα βγήκα από το αυγό μου .οχι 2 βιοχημικες ειχα. Η κάθε μια εδω μεσα έχει τη δικιά της ιστορία με τα δικά της βασανα αλλα ολες έχουμε την ίδια λαχτάρα.οποτε ποτε δεν ξέρεις :x

Άρα χωρίς αποξεση;;;;μη το συζητάς καθαρή μήτρα όλα καλά θα πάνε.αυτο σου λεω.εγω με τις επεμβάσεις .....είναι θέμα το τι σκ',,,τα αφήνει η κάθε μία κατάλαβες;;;εσύ είσαι ανέγγιχτη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Άρα χωρίς αποξεση;;;;μη το συζητάς καθαρή μήτρα όλα καλά θα πάνε.αυτο σου λεω.εγω με τις επεμβάσεις .....είναι θέμα το τι σκ',,,τα αφήνει η κάθε μία κατάλαβες;;;εσύ είσαι ανέγγιχτη.

Καταλαβαίνω τι λες αλλα δεν σε έχω άτομο που το βάζεις κατι και πιστεύω ότι θα τα καταφέρεις και μετά δεν θα ξέρεις τι να κάνεις τα τεστακια που θα σου μεινουν

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, sofiadu είπε:

Είμαι 37κ ο γιος μου 3. Ο θηλασμός είναι υπέροχος κ πόλοι γιατροί τον επικροτουν αλλά ως τα 2 αντε 2,5.Μετα αίρεση τζιζ, ψυχολογικά! Αν έχεις ένα παιδί που δύσκολα απόθηλαζει ξέρεις ότι η έκφραση "κόψε το θηλασμό" είναι τελείως άτοπη. Άλλο η θεωρία άλλο η πράξη. Ο μικρος μου θηλάζει τη νύχτα 1-2 φορές βασικά πιπίλαει 5 δευτερόλεπτα; κ μετά σταματάει. Δεν έχω σκοπό να το σταματήσω θα σεβαστώ τον χρόνο του κ θα περιμενω να το σταματήσει σιγά σιγά. Έξω από το χορό ακούγεται πολύ απλό να νομίζεις ότι θα το ξεγελάσει κ θα ξεχάστει.δεν είναι για όλα τα παιδιά το ίδιο εύκολο. 

Με πήρε τηλέφωνο ο γιατρός λοιπόν το απόγευμα κ μου είπε εγώ μαζί σου να θηλάσει όσο θες αλλά αν θες να μείνεις έγκυος, κοφτό μαχαίρι. Πήγα να του πω τόσες που μένουν έγκυες ενώ θηλάζουν κ μάλιστα κάνουν κ ταντεμ τι είναι; το θαύμα της Παναγίας; κ οκ το δέχομαι ότι δυσκολεύει τη γονιμοποίηση, σπαστικά πολύ όμως με το ύφος κ ότι "αν κάνεις δεύτερο παιδί, σταματάς να θηλάζεις το πρώτο" excuse me???? 

Όπως καταλάβατε ψάχνω γιατρό φιλικό πριν μαμάδες που θηλάζουν κ θέλουν να κάνουν κ δεύτερο παιδάκι. Λες κ θηλάζω όλη μέρα ρε παιδιά έλεος! Αα του εξήγησα ότι ο σύζυγος εργάζεται νύχτα κ ουσιαστικά δεν έχουμε κάνει προσπάθειες σοβαρές κ μου λέει απλά κάντε επαφές από 12η ως 20η μέρα.

Οκ λέω ο τύπος ούτε που με ακούει. Θα πάω για αρχή στο παλιό μου γιατρό να ακούσω την άποψη του πάω τώρα κ fb να ρωτήσω για γυναικολόγο στην Αθήνα. @*ζουζουνα*!!! εσένα ή δικιά σου με αυτό το θέμα τι λέει; 

Ναι ρε συ αν την άκουγες θα έλεγες κοπελιά χαλάρωσε λιγάκι, πως την είδες;;; 

δυστυχώς και η δικιά μου ,μου είχε πει αυτό που ειχα πει οτι πρέπει να κοψω τον θηλασμό  αν θελω να μεινω έγκυος και ισως στην περίπτωση μου τουλάχιστον επειδη ειχα συσπάσεις πολυ νωρις 2,5 μηνων ,ισως αν θηλαζα κανονικα να υπήρχε θέμα...εγω τις ειπα θα το κοψω σταδιακά, απλα επειδή βλέπω αλλαγή στο θερμοδιαγραμμα γιαυτο ηθελα να τσεκαρω τις ορμόνες.σημερα η μικρη δεν θηλασε καθολου αν κ της πρόσφερα, ηπιε μπουκάλι. ευτυχώς το στηθος ειναι μαλακό οποτε παμε καλα.

εγω θα ηθελα να μεινω εγκυος ενω θηλαζω αλλα μου ειχε πει οτι αν μείνεις πρεπει να κοπεί.το γιατι ειναι το παραπάνω ισως γιατι φοβούνται για συσπάσεις μαλλον.

παντως στον δικό μου οργανισμο εβλεπα οτι ειχα μικρη ωχρινικη φαση και μπορεί να φταίει οντως ο θηλασμος γιαυτο,δεν ξερω απλα λεω ,τωρα που σχεδόν σταμάτησα, δω αλλαγή στο θερμοδιαγραμμα σημαινει ιτι οντως με μπλόκαρε. 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...