Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Alex@ είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα!!

      Έχω μια απορία για τις αναρρωτικες. Τώρα είμαι με την ειδική άδεια υποβοηθουμενης των 7 ημερών. Όταν τελειώσουν αυτές, μπορεί ο γυναικολόγος να μου γράψει αναρρωτική λόγω κύησης ή πρεπει πρώτα να γίνει επιβεβαιωση με εμβρυακα στοιχεία κ άκουσμα καρδιας;; ( βέβαια αφού όλα πάνε καλα με την χοριακη)

      Εξαρτάται λίγο από το αν είσαι στον ιδιωτικό τομέα ή στο δημόσιο. Εννοείται ότι στο δημόσιο η διαδικασία είναι γενικά πιο εύκολη. Πάντως η επιβεβαίωση της κύησης γενικά γίνεται με υπέρηχο..

      Με το καλό όλα!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, sofiadu είπε:

Είμαι 37κ ο γιος μου 3. Ο θηλασμός είναι υπέροχος κ πόλοι γιατροί τον επικροτουν αλλά ως τα 2 αντε 2,5.Μετα αίρεση τζιζ, ψυχολογικά! Αν έχεις ένα παιδί που δύσκολα απόθηλαζει ξέρεις ότι η έκφραση "κόψε το θηλασμό" είναι τελείως άτοπη. Άλλο η θεωρία άλλο η πράξη. Ο μικρος μου θηλάζει τη νύχτα 1-2 φορές βασικά πιπίλαει 5 δευτερόλεπτα; κ μετά σταματάει. Δεν έχω σκοπό να το σταματήσω θα σεβαστώ τον χρόνο του κ θα περιμενω να το σταματήσει σιγά σιγά. Έξω από το χορό ακούγεται πολύ απλό να νομίζεις ότι θα το ξεγελάσει κ θα ξεχάστει.δεν είναι για όλα τα παιδιά το ίδιο εύκολο. 

Με πήρε τηλέφωνο ο γιατρός λοιπόν το απόγευμα κ μου είπε εγώ μαζί σου να θηλάσει όσο θες αλλά αν θες να μείνεις έγκυος, κοφτό μαχαίρι. Πήγα να του πω τόσες που μένουν έγκυες ενώ θηλάζουν κ μάλιστα κάνουν κ ταντεμ τι είναι; το θαύμα της Παναγίας; κ οκ το δέχομαι ότι δυσκολεύει τη γονιμοποίηση, σπαστικά πολύ όμως με το ύφος κ ότι "αν κάνεις δεύτερο παιδί, σταματάς να θηλάζεις το πρώτο" excuse me???? 

Όπως καταλάβατε ψάχνω γιατρό φιλικό πριν μαμάδες που θηλάζουν κ θέλουν να κάνουν κ δεύτερο παιδάκι. Λες κ θηλάζω όλη μέρα ρε παιδιά έλεος! Αα του εξήγησα ότι ο σύζυγος εργάζεται νύχτα κ ουσιαστικά δεν έχουμε κάνει προσπάθειες σοβαρές κ μου λέει απλά κάντε επαφές από 12η ως 20η μέρα.

Οκ λέω ο τύπος ούτε που με ακούει. Θα πάω για αρχή στο παλιό μου γιατρό να ακούσω την άποψη του πάω τώρα κ fb να ρωτήσω για γυναικολόγο στην Αθήνα. @*ζουζουνα*!!! εσένα ή δικιά σου με αυτό το θέμα τι λέει; 

Ναι ρε συ αν την άκουγες θα έλεγες κοπελιά χαλάρωσε λιγάκι, πως την είδες;;; 

Πολύ σωστά τα λες. Είμαι υπέρ του μακροχρονιου θηλασμού κ σε θαυμάζω ,μπράβο σου. Φυσικά κ μπορείς να μείνεις έγκυος .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Flolipop said:

Πολύ σωστά τα λες. Είμαι υπέρ του μακροχρονιου θηλασμού κ σε θαυμάζω ,μπράβο σου. Φυσικά κ μπορείς να μείνεις έγκυος .

Έχω πολλές φίλες που θήλαζα έμειναν έγκυες. Κ το ξαναλέω το δέχομαι ότι ίσως δυσκολεύει την γονιμοποίηση αλλά δεν είναι τρόπος αυτός. Πως θα πηγαίνω στο ιατρείο του; εγώ θέλω να νιώθω άνετα, ωραία, στήριξη όχι να με κρίνουν έτσι! Ναι το παιδί μου δεν είναι 5μηνων αλλά 3 ετών αλλά δεν κρέμεται από το βυζι μου. Τι να του πω μέσα στη νύχτα; κλαψε όσο θες κ πιπιλισε το δάχτυλο σου; έλεος δλδ! Εγώ θα μείνω έγκυος κ θα τον πάρω τηλ κ θα του πω με θυμάσαι;;;;;; έμεινα έγκυος κ θηλάζω κ θα κάνω κ ταντεμ ρεεεε!!! Χαχχαχαχαχαχ

Άρχισαν να πέφτουν οι προτάσεις γιατρών από fb που κ βέβαια στηρίζουν θηλασμό κ εγκυμοσύνη! Όχι που θα σκάσω! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Θαύμα αν έχουμε μια Κυριακή και οι 3! Εγώ έχω αρχίσει κ κουράζομαι πολύ όμως με αυτή τη κατάσταση. Βλέπω το παιδί που δεν ζει την οικογένεια του φυσιολογικα κ με στεναχωρεί. Από την άλλη τι άλλο να κανεις;;; ουφφφ

Καταλαβαινω καλη μου... Κ γω εχω κουραστει πολυ κ το εχουμε συζητησει..Εγω δν εχω παιδακι αλλα ειν εξισου δυσκολο... Περα απο τις πελατισσες μου δν εχω κατι αλλο να κανω... :(

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, sofiadu είπε:

Ωχ οχι βρε κορίτσι..... Μαζί τον επόμενο μήνα... 

Να σου πω την αλήθεια ήμουν κάπως ψυχολογικα σημερα αλλα δεν το περίμενα γιατι παντα ειμαι ακριβής στο ποτε αδιάθετων ουτε νωρίτερα ουτε αργότερα.δεν πειράζει τον άλλο μήνα πάλι :?

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 said:

Να σου πω την αλήθεια ήμουν κάπως ψυχολογικα σημερα αλλα δεν το περίμενα γιατι παντα ειμαι ακριβής στο ποτε αδιάθετων ουτε νωρίτερα ουτε αργότερα.δεν πειράζει τον άλλο μήνα πάλι :?

Αυτό ότι αλλάζει ο κύκλος μας όταν θέλουμε να μείνουμε έγκυες, το λες κ σατανικό έτσι;;; πφφφ 

Αντε να δούμε ποιος μήνας θα είναι ο τυχερός μας.. Κουράστηκα δεν στο κρυβω κ δεν προσπαθώ πολύ καιρό... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Αυτό ότι αλλάζει ο κύκλος μας όταν θέλουμε να μείνουμε έγκυες, το λες κ σατανικό έτσι;;; πφφφ 

Αντε να δούμε ποιος μήνας θα είναι ο τυχερός μας.. Κουράστηκα δεν στο κρυβω κ δεν προσπαθώ πολύ καιρό... 

Να λες ότι ο κύκλος μας είναι το ίδιο χάλια με το έτος 2020 χαχαχαχαχ

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Όχι τίποτα δεν έχω ακόμα 

Εχθές το βράδυ Μ έπιασε ένα πόνος περιόδου για λίγα λεπτά και σταμάτησε 

Εγώ θα περιμένω δύο τρεις μερικές να πάω στις 26 με 27 μέρες κ αν όλα είναι αρνητικά θα κόψω τα ουτρο για να έρθει

Μακάρι να μην χρειαστεί να τα κόψεις καθόλου.τοσα ωραία αβγά έκανες οι σάλπιγγες σου μια ομορφιά άντε ας αρπαχτει κάνα ζουζούνι να το τελειωνεις.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, sofiadu είπε:

λοιπον καλεσα τον γιατρο, απαντησε η γραμματεας. 

Μου λεει θα του δειξω τις ορμονολογικες αν κ τις βλεπω ειναι παρα πολυ καλες. Αν ομως προσπαθειτε για παιδι πρεπει να κοψετε τον θηλασμο. Της λεω αν υπηρχε θεμα δεν θα φαινοταν στις ορμονολογικες, εξαλλου μια φορα θηλαζω το βραδυ;; οχι μου λεει δεν θα φαινοταν. (εκνευριστηκα μαζι της, τι εισαι κοπελα μου γιατρος εισαι κ μου το λες κ με υφος;;; γιατι μου το ειπε με υφακι!!!).

Θα του πει να με καλεσει λεει αργοτερα ο γιατρος για να μιλησουμε και να μου πει κ αυτος....

Συγνωμη τι ηταν αυτο τωρα;;;;;;;;;;;; να φορτωσωωωωωωωω;;;;;; γιατι ηδη φορτωνω;;;;;;;

η προλακτινη δεν θα ηταν στο θεο;;;;;; ευαγγελιο το εχουν το κοψε τον θηλασμο να μεινεις εγκυος;; τι σκατα;;;;

κατσε να δω τι θα μου πει που θα με παρει τηλ και δεν κολωνω παω κ σε αλλο γιατρο να διασταυρωσω. αυτο το απολυτο μου τη βαραει γιατι δεν ειναι νομος, πως μενουν εγκυες ολες και θηλαζουν;;;

 

Λοιπον , νομιζω οτι οι επαφες αυτες ειναι για κυκλο 25-30 ημερων. χωρις να στο λεω με απολυτη βεβαιοτητα , ειδικος δεν ειμαι ακομα προσπαθω  να ξεστραβωθω και να καταλαβω τι παιζει με αυτα. Ας με διορθωσει καποια κοπελα αν κανω λαθος. Εχω την εντυπωση οτι πας κ εσυ για μεγαλο κυκλο κ αυτη τη φορα, οπως εγω. Ισως και να κανω λαθος, μη σε παρω στο λαιμο μου...

Το τι με εκνευρίζει να είναι κάθετοι κάποιοι άνθρωποι άσχετοι δε λέγεται

 

6 ώρες πρίν, Sadri09 είπε:

Ναι δν ξερω τι λαθος εκανα καπου εγραψα κ το εξηγω κιολας... Θα μαθω το σαιτ που θα παει χαχαχα γενικα εχω σταθερο κυκλο αλλα τωρα ειν ο δευτερος μηνας με καθυστερηση κ νομιζω καπου το χασαμε... Ειχα αρχισει να το πιστευω... Δν τα παραταωωωω... ❤

Κρίμα κοριτσακι μου!εννοείται δεν τα παρατάμε...τωρα με τα τεστ ωορηξιας θα έχετε και πιο στοχευμενες επαφές!!

6 ώρες πρίν, Flolipop είπε:

Γεια σας κορίτσια! Αδιαθέτησα κι εγώ χθες στις 28 ημέρες ακριβώς από την αποβολή και ετοιμάζομαι για νέο κύκλο προσπαθειών . Άντε καλη επιτυχία σε όλες μας.

Μπράβο κοριτσι μου!!!πολύ καλή επιτυχια σου ευχομαι!!να σου πανε πάνε ολα καλά!!!

Just now, vasiliki2020 είπε:

Να σου πω την αλήθεια ήμουν κάπως ψυχολογικα σημερα αλλα δεν το περίμενα γιατι παντα ειμαι ακριβής στο ποτε αδιάθετων ουτε νωρίτερα ουτε αργότερα.δεν πειράζει τον άλλο μήνα πάλι :?

Κρίμα!!!!πάμε τον επόμενο μήνα όμως!!!!!

 

πρίν από 30 λεπτά , Ritapog είπε:

Κορίτσια μου συνήλθα λίγο από την επέμβαση... πολύποδας δεν υπήρχε..η μήτρα μου είχε σχήμα καρδιάς και ήταν κλειστή κάτι που με από υπέρηχο δεν φαινόταν...μου είπε πως την άνοιξαν και ότι στην ουσία όργωσαν την περίοδο γιατί είχε σαν κρουστα ...κατά τα άλλα  είναι μια χαρά τα εσωτερικά.μολις συνελθωνα ξεκινήσω προσπάθειες

Ηταν καρδια????ωραία εικόνα αλλά άβολη για σύλληψη όντως!!!περαστικά σου τωρα και γρήγορα!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vasiliki2020 είπε:

Εγω κοριτσια μολις αδιαθετησα. 4 μερες νωριτερα;)

Τι έγινε;;;;γιατί νωρίς;;;αααα η ωορηξια σου ποτέ ήταν;;;;πέρασαν έντεκα μέρες από τότε;;;και εμένα ξεκίνησαν τα προπονια.μαζι θα είμαστε κ θα πάω κ για εξετάσεις εγώ κ απόλα.ενα που πουρί από έξοδα.ενταξει γλυκούλα.μηνα σωστό ψάχνει η φύση.θα κάτσει το ζουζουνακι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Τι έγινε;;;;γιατί νωρίς;;;αααα η ωορηξια σου ποτέ ήταν;;;;πέρασαν έντεκα μέρες από τότε;;;και εμένα ξεκίνησαν τα προπονια.μαζι θα είμαστε κ θα πάω κ για εξετάσεις εγώ κ απόλα.ενα που πουρί από έξοδα.ενταξει γλυκούλα.μηνα σωστό ψάχνει η φύση.θα κάτσει το ζουζουνακι.

Ετσι οπως πήγε αυτος ο μηνας δεν ξέρω πότε έγινε τι...στο καλό να παει..Εντάξει αύριο όλη μέρα θα είμαι χάλια αλλα μετα θα επανέλθω. Όπως λες θα μας κάτσει που θα παει:-(

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Να λες ότι ο κύκλος μας είναι το ίδιο χάλια με το έτος 2020 χαχαχαχαχ

Γλυκούλα μη μου θυμίζεις το 2020 ούτε το 2019 βασικά κ ούτε το 2018...και να σου πω γ,,,μα το γιατί να μιλάμε για τα παλιά.αν ο Θεός μας χαρίσει μωράκια κ τύχη από δω κ πέρα όλα θα περάσουν.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Γλυκούλα μη μου θυμίζεις το 2020 ούτε το 2019 βασικά κ ούτε το 2018...και να σου πω γ,,,μα το γιατί να μιλάμε για τα παλιά.αν ο Θεός μας χαρίσει μωράκια κ τύχη από δω κ πέρα όλα θα περάσουν.

Μακαρι ρε κοριτσι ωρες ωρες απογοητευομαι πολυ αλλα ενταξει ανθρώπινο ειναι

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Ετσι οπως πήγε αυτος ο μηνας δεν ξέρω πότε έγινε τι...στο καλό να παει..Εντάξει αύριο όλη μέρα θα είμαι χάλια αλλα μετα θα επανέλθω. Όπως λες θα μας κάτσει που θα παει:-(

Φυσικά κ θα κάτσει.για τις περισσότερες κόβω κ το κεφάλι μου δηλαδή...μόνο ένα κορίτσι έχω ξεχωρίσει από δω μέσα που βλέπω λίγο δύσκολα τα πράγματα.για μένα αααχαχαχαχαχαχα.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...