Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Alex@ είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα!!

      Έχω μια απορία για τις αναρρωτικες. Τώρα είμαι με την ειδική άδεια υποβοηθουμενης των 7 ημερών. Όταν τελειώσουν αυτές, μπορεί ο γυναικολόγος να μου γράψει αναρρωτική λόγω κύησης ή πρεπει πρώτα να γίνει επιβεβαιωση με εμβρυακα στοιχεία κ άκουσμα καρδιας;; ( βέβαια αφού όλα πάνε καλα με την χοριακη)

      Εξαρτάται λίγο από το αν είσαι στον ιδιωτικό τομέα ή στο δημόσιο. Εννοείται ότι στο δημόσιο η διαδικασία είναι γενικά πιο εύκολη. Πάντως η επιβεβαίωση της κύησης γενικά γίνεται με υπέρηχο..

      Με το καλό όλα!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Sofiamar93 είπε:

Εγω νομιζω πως να μην αγχωνεσαι γιατι ειναι και αυτος παράγοντας που καθυστερει καποιες φορες.. Και εκανες την καλυτερη δουλεια που πηρες τα τεστ.. Τωρα καθε πρωι θα ξεκινας να κάνεις τα τεστ ωορρηξίας οταν θα πλησιάζεις την ωορρηξία σου ρωτα τις κοπελες που ξερουν καλυτερα για την ωορρηξία και θα δεις.. Γιατι δεν κανουμε καθε μηνα την ιδια μερα.. Εγω για παράδειγμα τον πρωτο μηνα προσπαθειών δεν μου βγηκε θετικο τεστ ωορρηξίας και δεν ενιωσα ωορρηξία.. Και ο γιατρος μου ειπε οτο δεν εγινε εκεινο τον μηνα. Συμβαίνει μου είπε μια δυο φορες το χρόνο.. Τον επομενο μηνα εγινε την 14η μερα τον επομενο την 13η και αυτον τον μηνα που περασε εγινε την 16η..οποτε καταλαβες? Αν δεν ειχα τα τεστ δνε θα ηξερα ποτε θα ειχα.. Αλλα εμεις εχουμε και συχνες επαφες. Μερα παρα μερα και καθε μερα καποιες φορες. Εσεις λογω της απόστασης πρεπει να ειναι στοχευμενες

Ξεκαθαρα... Τα υπολογιζα αλλιως εγω... Αλλα τωρα δν θα κατσω ετσι... Τεστακια ξανα κ ξανα χαχαχχαχααχ εισαι τυχερη οχι μονο αποψης για προσπαθεια. Που τον εχεις εκει... Ειναι δυσκολο να λειπει 27 μερες τν μηνα απο το σπιτι κ να μιλας απο τηλεφωνο... Αγαλμα θελουμε μερικες χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ritapog είπε:

Κορίτσια μου συνήλθα λίγο από την επέμβαση... πολύποδας δεν υπήρχε..η μήτρα μου είχε σχήμα καρδιάς και ήταν κλειστή κάτι που με από υπέρηχο δεν φαινόταν...μου είπε πως την άνοιξαν και ότι στην ουσία όργωσαν την περίοδο γιατί είχε σαν κρουστα ...κατά τα άλλα  είναι μια χαρά τα εσωτερικά.μολις συνελθωνα ξεκινήσω προσπάθειες

ωωω εχεις απο τις σπάνιες μήτρες...η καρδιά νομιζω φαίνεται μόνο σε σαλπιγγογραφια ή όπως τωρα.πιο δύσκολη η συλληψη αλκα αφου τωρα στο έφτιαξαν θα είσαι μια χαρά!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala είπε:

 

Άστα αφού άρχισα να πιστεύω ότι πολλές κοπέλες που κάναν εύκολα πρώτα παιδάκια κ δυσκολεύομαι στα Δευτέρα είναι επειδή πάρα ξέρουν πράματα πλέον αχαχα τι σου είναι το άγχος. 

Ναιι κ εγώ το ίδιο σκευτομαι αντε να μείνω να μην τον κουράζω άλλο αχαχαχ κ φαντάζεσαι μετά να μας παρακαλά αυτοί? Εκεί θα χει γέλιο που δεν θα θέλουμε!! 

Τι σου είναι η φύση ας γίνει κ αυτό εδώ σε καμία από εμάς ωραία θα ναι χεχε!! 

Και μένα φίλη μου το ίδιο έπαθε, φανταστείτε έκπληξη, και εκείνη προσπαθούσε χρόνια κ όταν το παράτησε της ήρθε αχαχαχ τριών μηνών!! Και η μαμά μου είχε περίοδο στην αδερφή μου! 

Καλή επιτυχία!! Να είναι ο τυχερός σου μήνας!! 

Μη μας λες τέτοια γιατί την γαμ@@με σκέτο χωρίς σύλληψη.... 

Καλώς ήρθες στο κλαμπ τόσα χρόνια σταθερότητα μολυς ξεκίνησα ελεύθερες τσουπ η καθυστέρηση πρώτη φορά και το μεγαλώμα του κύκλου... 

Πω φαντασου τελικά είχες κάτι πολύ απλό!! Περαστικά σου και βουρρ στο ψητό σίγουρα θα μείνεις τώρα!! 

Που να είναι εκείνο το κορίτσι που μας είπε για την αλλεργία της, έχω την έννοια της γιατι δεν έπρεπε να στεναχωρεί τόσο, για όλα υπάρχουν λύσεις. Θυμήθηκα και ένα άλλο που διάβασα ότι σκότωνε το σπέρμα στον κόλπο της κοπέλα και της έκαναν εμβόλιο με το αίμα του άντρα της, είχε κ διάρκεια θυμάμαι περίπου κάνα εξάμηνο μετά έπρεπε να ξαναγίνει λεπτομέρειες δεν ξέρω αν τις μεταφέρω σωστά αλλά κάπως έτσι γινόταν... 

Αρχιιιιισαμε δλδ.... Νομιζω θα κανω πλουσια την σελιδα με τα οικονομικα τεστ ωορεξιας χαχαχαχαχαχαχαχαχχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ritapog είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!! Αμήν!

Μπράβο βρε κορίτσι 

Όλα καλά 

Περαστικά σου τώρα 

Πολλές βιταμινουλες είναι ευκαιρία τώρα με την απόχη 

Και μεταααααα

Με τη πρώτη το μπεμπακι

Just now, Sofiamar93 είπε:

Εχω καλο feeling.. Μην αγχωνεσαι.. Εγω νιωθω οτι αυτο τον μηνα θα δουμε κιαλλα θετικα τεστακια

Καλη ανάρρωση τωρα.. Ευχομαι ολα να πανε τελεια τωρα και να πιασεις αμεσως το σπορακι σου.. Πονας?? Μπορεις να ξεκινησεις αμεσως τις προσπαθειες? 

Μακάρι αλλά για άλλη μια φορά δεν είμαι αισιόδοξη για μένα 

Αλλαααα

Πάμε να τα δούμε τα θετικά είναι ένας καλός μήνας γενικά εδώ μέσα

Πολλές κοιλιτσες σε λίγο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ritapog said:

Κορίτσια μου συνήλθα λίγο από την επέμβαση... πολύποδας δεν υπήρχε..η μήτρα μου είχε σχήμα καρδιάς και ήταν κλειστή κάτι που με από υπέρηχο δεν φαινόταν...μου είπε πως την άνοιξαν και ότι στην ουσία όργωσαν την περίοδο γιατί είχε σαν κρουστα ...κατά τα άλλα  είναι μια χαρά τα εσωτερικά.μολις συνελθωνα ξεκινήσω προσπάθειες

Σε σκεφτόμουν σήμερα! Μια γρήγορη ανάρρωση σου εύχομαι! Νομίζω η καρδιοσχημη μήτρα μπορεί να μην είναι απόλυτα αποτρεπτική για εγκυμοσύνη αλλά αν υπήρχε στένωση ή απόφραξη αυτό σίγουρα δυσκολεύει τη σύλληψη.

Σου εύχομαι, αφού πάρεις τον χρόνο σου να ξεκινήσετε δυναμικά και σύντομα να έχεις ένα θετικό αποτέλεσμα!


aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sadri09 είπε:

Ξεκαθαρα... Τα υπολογιζα αλλιως εγω... Αλλα τωρα δν θα κατσω ετσι... Τεστακια ξανα κ ξανα χαχαχχαχααχ εισαι τυχερη οχι μονο αποψης για προσπαθεια. Που τον εχεις εκει... Ειναι δυσκολο να λειπει 27 μερες τν μηνα απο το σπιτι κ να μιλας απο τηλεφωνο... Αγαλμα θελουμε μερικες χαχαχαχα

Πραγματικα θελετε άγαλμα.. Εγω του κανω μουτρα που δουλεύει και σαββατα... Μετα απο αυτα που διαβαζω εδω σταματησα να κανω παραπονα.. Χαχχαχα... 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Δεν μπορεί @Emilly θα τα καταφέρουμε κι εμείς οι παρολίγον σαραντάρες, το πιστεύω... αλήθεια. Η αδερφή μου ίδια ηλικία με μένα έμεινε έγκυος αμέσως και γεννάει τον Μάρτιο. Άλλη μια καλή μου φίλη συνομήλικη θα γεννήσει σε τρεις μήνες... απλά εμείς δοκιμαζόμαστε περισσότερο. Δεν θα τα παρατήσουμε πάντως.

Εγώ δεν είμαι παρολιγον σαραντάρα...τα τσαλαπατησα τον Ιούνιο.και είχα κ μια χαρα....άντε έλεγα επιτέλους.εγινα σαράντα χαχαχαχαχα.

Just now, Ritapog είπε:

Κορίτσια μου συνήλθα λίγο από την επέμβαση... πολύποδας δεν υπήρχε..η μήτρα μου είχε σχήμα καρδιάς και ήταν κλειστή κάτι που με από υπέρηχο δεν φαινόταν...μου είπε πως την άνοιξαν και ότι στην ουσία όργωσαν την περίοδο γιατί είχε σαν κρουστα ...κατά τα άλλα  είναι μια χαρά τα εσωτερικά.μολις συνελθωνα ξεκινήσω προσπάθειες

Αμάν...δικερη μήτρα;;;;;αααα πως ρε παιδί μου;;;;αχ σε φώτισε ο Θεός κ το κανες γιατί μπορεί να έπιανες κ να ήταν πρόωρο,να μην χωρούσε κλπ.αααα.ελα ρε συ....τώρα να δεις θα πιάσεις αμέσως.ολα καλά θα πάνε.καλα κάναμε τότε κ σε πρηξαμε να το δεις.περαστικα γλυκειά μου 

Just now, Ellidr είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι 

Όλα καλά 

Περαστικά σου τώρα 

Πολλές βιταμινουλες είναι ευκαιρία τώρα με την απόχη 

Και μεταααααα

Με τη πρώτη το μπεμπακι

Μακάρι αλλά για άλλη μια φορά δεν είμαι αισιόδοξη για μένα 

Αλλαααα

Πάμε να τα δούμε τα θετικά είναι ένας καλός μήνας γενικά εδώ μέσα

Πολλές κοιλιτσες σε λίγο

Εμένα άρχισαν τα προπονια της περιόδου.να σου πω Χ,,,στηκα..πιο που φοβόμουν που μέχρι σήμερα μεσημέρι ένιωθα νεκρά γυναικολογικά παρά τώρα που πονάει η κοιλίτσα για περίοδο.δηλαδη επειδη νιώθω ότι μαραινομαι κ με αγριεψει κ αυτό.αρα σε τέσσερις μερες περιοδουλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

εμενα έρχονται μαλλον αυριο τα τεστ το πολυ μεθαύριο εννοειται θα κανω ετσι 1 για το καλο να δω που βρίσκομαι αν και είναι νωρίς.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Εγώ δεν είμαι παρολιγον σαραντάρα...τα τσαλαπατησα τον Ιούνιο.και είχα κ μια χαρα....άντε έλεγα επιτέλους.εγινα σαράντα χαχαχαχαχα.

Αμάν...δικερη μήτρα;;;;;αααα πως ρε παιδί μου;;;;αχ σε φώτισε ο Θεός κ το κανες γιατί μπορεί να έπιανες κ να ήταν πρόωρο,να μην χωρούσε κλπ.αααα.ελα ρε συ....τώρα να δεις θα πιάσεις αμέσως.ολα καλά θα πάνε.καλα κάναμε τότε κ σε πρηξαμε να το δεις.περαστικα γλυκειά μου 

Εμένα άρχισαν τα προπονια της περιόδου.να σου πω Χ,,,στηκα..πιο που φοβόμουν που μέχρι σήμερα μεσημέρι ένιωθα νεκρά γυναικολογικά παρά τώρα που πονάει η κοιλίτσα για περίοδο.δηλαδη επειδη νιώθω ότι μαραινομαι κ με αγριεψει κ αυτό.αρα σε τέσσερις μερες περιοδουλα.

Όχι τίποτα δεν έχω ακόμα 

Εχθές το βράδυ Μ έπιασε ένα πόνος περιόδου για λίγα λεπτά και σταμάτησε 

Εγώ θα περιμένω δύο τρεις μερικές να πάω στις 26 με 27 μέρες κ αν όλα είναι αρνητικά θα κόψω τα ουτρο για να έρθει

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Όχι τίποτα δεν έχω ακόμα 

Εχθές το βράδυ Μ έπιασε ένα πόνος περιόδου για λίγα λεπτά και σταμάτησε 

Εγώ θα περιμένω δύο τρεις μερικές να πάω στις 26 με 27 μέρες κ αν όλα είναι αρνητικά θα κόψω τα ουτρο για να έρθει

Καλη επιτυχια να εχεις ρε αγαπη!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ellidr είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 

Για όλες καλή επιτυχία να έχουμε

Μακάρι να πάνε όλα καλά!! Εγώ έχω ξεκινήσει πολύ δυναμικά.. ο άντρας μου τελείωσε από σεζόν κ είναι ορεξατος.. από την μέρα που τελείωσε η περίοδος κ μετά κάθε μέρα, δύο φορές την μέρα.. τώρα είμαι στις γόνιμες.. παίρνουμε κ βιταμίνες.. άσε να δούμε πως θα πάει κ αυτό το μήνα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Flolipop said:

Μην κόψεις τον θηλασμό γι αυτόν τον λόγο και μονο...Είναι τόσο όμορφη περίοδος για μαμά και παιδί ...εγώ τα παιδιά μου τα θήλασα 2,5 χρόνια το καθένα...Τι ηλικία έχει το μωρό σου; Κι εσυ, αν μου επιτρέπεις ποσών ετών είσαι;

Είμαι 37κ ο γιος μου 3. Ο θηλασμός είναι υπέροχος κ πόλοι γιατροί τον επικροτουν αλλά ως τα 2 αντε 2,5.Μετα αίρεση τζιζ, ψυχολογικά! Αν έχεις ένα παιδί που δύσκολα απόθηλαζει ξέρεις ότι η έκφραση "κόψε το θηλασμό" είναι τελείως άτοπη. Άλλο η θεωρία άλλο η πράξη. Ο μικρος μου θηλάζει τη νύχτα 1-2 φορές βασικά πιπίλαει 5 δευτερόλεπτα; κ μετά σταματάει. Δεν έχω σκοπό να το σταματήσω θα σεβαστώ τον χρόνο του κ θα περιμενω να το σταματήσει σιγά σιγά. Έξω από το χορό ακούγεται πολύ απλό να νομίζεις ότι θα το ξεγελάσει κ θα ξεχάστει.δεν είναι για όλα τα παιδιά το ίδιο εύκολο. 

Με πήρε τηλέφωνο ο γιατρός λοιπόν το απόγευμα κ μου είπε εγώ μαζί σου να θηλάσει όσο θες αλλά αν θες να μείνεις έγκυος, κοφτό μαχαίρι. Πήγα να του πω τόσες που μένουν έγκυες ενώ θηλάζουν κ μάλιστα κάνουν κ ταντεμ τι είναι; το θαύμα της Παναγίας; κ οκ το δέχομαι ότι δυσκολεύει τη γονιμοποίηση, σπαστικά πολύ όμως με το ύφος κ ότι "αν κάνεις δεύτερο παιδί, σταματάς να θηλάζεις το πρώτο" excuse me???? 

Όπως καταλάβατε ψάχνω γιατρό φιλικό πριν μαμάδες που θηλάζουν κ θέλουν να κάνουν κ δεύτερο παιδάκι. Λες κ θηλάζω όλη μέρα ρε παιδιά έλεος! Αα του εξήγησα ότι ο σύζυγος εργάζεται νύχτα κ ουσιαστικά δεν έχουμε κάνει προσπάθειες σοβαρές κ μου λέει απλά κάντε επαφές από 12η ως 20η μέρα.

Οκ λέω ο τύπος ούτε που με ακούει. Θα πάω για αρχή στο παλιό μου γιατρό να ακούσω την άποψη του πάω τώρα κ fb να ρωτήσω για γυναικολόγο στην Αθήνα. @*ζουζουνα*!!! εσένα ή δικιά σου με αυτό το θέμα τι λέει; 

16 minutes ago, Kelly_V said:

Περαστικά σου! Ναι, δεν μας φτάνουν τα της τεκνοποίησης πρέπει να παμε και σε καναν άλλον γιατρό και μας φαίνεται έξτρα!

 

@sofiadu Πω πω και εμένα πολύ με εκνευρίζουν τέτοιες συμπεριφορές. Μόνο και μόνο επειδή δεν είναι ειδικότητα της δεν μπορεί να μιλάει με τέτοιο απόλυτο ύφος σε πελάτισσα του εργοδότη της... 

Ναι ρε συ αν την άκουγες θα έλεγες κοπελιά χαλάρωσε λιγάκι, πως την είδες;;; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Πραγματικα θελετε άγαλμα.. Εγω του κανω μουτρα που δουλεύει και σαββατα... Μετα απο αυτα που διαβαζω εδω σταματησα να κανω παραπονα.. Χαχχαχα... 

Σαββατα???? Καλε εμενα μπορει να μην ειν εδω αλλα δουλευει 7 στα 7 δυο μερες καθεται κ αυτες ειν οταν ερχεται... Ποσο "ευκολο" να πιασω κ γω παιδι μετα χαχαχαχαχχαχ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sadri09 said:

Σαββατα???? Καλε εμενα μπορει να μην ειν εδω αλλα δουλευει 7 στα 7 δυο μερες καθεται κ αυτες ειν οταν ερχεται... Ποσο "ευκολο" να πιασω κ γω παιδι μετα χαχαχαχαχχαχ

Θαύμα αν έχουμε μια Κυριακή και οι 3! Εγώ έχω αρχίσει κ κουράζομαι πολύ όμως με αυτή τη κατάσταση. Βλέπω το παιδί που δεν ζει την οικογένεια του φυσιολογικα κ με στεναχωρεί. Από την άλλη τι άλλο να κανεις;;; ουφφφ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...