Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Alex@ είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα!!

      Έχω μια απορία για τις αναρρωτικες. Τώρα είμαι με την ειδική άδεια υποβοηθουμενης των 7 ημερών. Όταν τελειώσουν αυτές, μπορεί ο γυναικολόγος να μου γράψει αναρρωτική λόγω κύησης ή πρεπει πρώτα να γίνει επιβεβαιωση με εμβρυακα στοιχεία κ άκουσμα καρδιας;; ( βέβαια αφού όλα πάνε καλα με την χοριακη)

      Εξαρτάται λίγο από το αν είσαι στον ιδιωτικό τομέα ή στο δημόσιο. Εννοείται ότι στο δημόσιο η διαδικασία είναι γενικά πιο εύκολη. Πάντως η επιβεβαίωση της κύησης γενικά γίνεται με υπέρηχο..

      Με το καλό όλα!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Kelly_V είπε:

Περαστικά σου! Ναι, δεν μας φτάνουν τα της τεκνοποίησης πρέπει να παμε και σε καναν άλλον γιατρό και μας φαίνεται έξτρα!

Ναι ρε παιδί μου 

Άσε τώρα 

Πφφφ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου συνήλθα λίγο από την επέμβαση... πολύποδας δεν υπήρχε..η μήτρα μου είχε σχήμα καρδιάς και ήταν κλειστή κάτι που με από υπέρηχο δεν φαινόταν...μου είπε πως την άνοιξαν και ότι στην ουσία όργωσαν την περίοδο γιατί είχε σαν κρουστα ...κατά τα άλλα  είναι μια χαρά τα εσωτερικά.μολις συνελθωνα ξεκινήσω προσπάθειες

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ritapog είπε:

Κορίτσια μου συνήλθα λίγο από την επέμβαση... πολύποδας δεν υπήρχε..η μήτρα μου είχε σχήμα καρδιάς και ήταν κλειστή κάτι που με από υπέρηχο δεν φαινόταν...μου είπε πως την άνοιξαν και ότι στην ουσία όργωσαν την περίοδο γιατί είχε σαν κρουστα ...κατά τα άλλα  είναι μια χαρά τα εσωτερικά.μολις συνελθω

σιδερενια κοριτσι μου! ολα καλα!! τους επομενους μηνες θα μεινεις σιγουρα εγκυος! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ritapog είπε:

Κορίτσια μου συνήλθα λίγο από την επέμβαση... πολύποδας δεν υπήρχε..η μήτρα μου είχε σχήμα καρδιάς και ήταν κλειστή κάτι που με από υπέρηχο δεν φαινόταν...μου είπε πως την άνοιξαν και ότι στην ουσία όργωσαν την περίοδο γιατί είχε σαν κρουστα ...κατά τα άλλα  είναι μια χαρά τα εσωτερικά.μολις συνελθωνα ξεκινήσω προσπάθειες

Μπράβο κοριτσι μου σιδερένια.ολα καλα θα πανε από εδώ και πέρα.καλη αναρρωση να έχεις :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Αγαπη.. Ετσι λιγο που υπολόγισα τις μερες επεσες εξω στις γονιμες σου.. Οποτε να  μην αγχωνεσαι.. Καλυτερα να εχεις τα τεστ ωστε να ξερεις ποτ εακριβως εκανες ωορρηξία και να τον φωναζεις να ερχεται ωστε να κερειε εκεινες τις 3 μερες να ειναι στοχευμενες.. Εγω ξερω απο τον γιατρο μου οτι ωορρηξία γινεται 14 μερες πριν την επομενη περιοδο. Μετραε αντιστροφα. Αν για παραδειγμα εχεις κυκλο 30 ημερων η ωορρηξία γινεται στην ημερα 16η οποτε επαφες πρεπει να γινουν 15η 16η 17η.. Αφου τωρα μεγαλωσε ο κυκλος σου καλυτερα να κανεις τα τεστακια για να δεις περιπου ποτε κανεις..καλα εκανες και τα αγορασες

Σιγα μην επεφτα μεσα... Κυκλος ειναι αυτος που εχω? Θα επρεπε να μας κανουν φου κ να μεναμε εγκυος... Τι ψαξιμο κ τετοια χαχαχχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Αγαπη.. Ετσι λιγο που υπολόγισα τις μερες επεσες εξω στις γονιμες σου.. Οποτε να  μην αγχωνεσαι.. Καλυτερα να εχεις τα τεστ ωστε να ξερεις ποτ εακριβως εκανες ωορρηξία και να τον φωναζεις να ερχεται ωστε να κερειε εκεινες τις 3 μερες να ειναι στοχευμενες.. Εγω ξερω απο τον γιατρο μου οτι ωορρηξία γινεται 14 μερες πριν την επομενη περιοδο. Μετραε αντιστροφα. Αν για παραδειγμα εχεις κυκλο 30 ημερων η ωορρηξία γινεται στην ημερα 16η οποτε επαφες πρεπει να γινουν 15η 16η 17η.. Αφου τωρα μεγαλωσε ο κυκλος σου καλυτερα να κανεις τα τεστακια για να δεις περιπου ποτε κανεις..καλα εκανες και τα αγορασες

Επισης εγω περιμενα 9-10 να μ ερθει η περιοδος. Ωορεξια με τν υπολογισμο βγαινει 25 αλλα εγω εκανα προσπαθεια 21-22-23 γτ τοτε μπορουσε να ερθει... Θα μπορουσα ανετα να μεινω εγκυος γτ ειν δυο μερες πριν την ωορεξια κ το σπερμα αντεχει στ μητρα μας μεχρι κ 2-3 μερες.. Αυτα ξερω εστω εγω :/

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sadri09 είπε:

Επισης εγω περιμενα 9-10 να μ ερθει η περιοδος. Ωορεξια με τν υπολογισμο βγαινει 25 αλλα εγω εκανα προσπαθεια 21-22-23 γτ τοτε μπορουσε να ερθει... Θα μπορουσα ανετα να μεινω εγκυος γτ ειν δυο μερες πριν την ωορεξια κ το σπερμα αντεχει στ μητρα μας μεχρι κ 2-3 μερες.. Αυτα ξερω εστω εγω :/

Εγω νομιζω πως να μην αγχωνεσαι γιατι ειναι και αυτος παράγοντας που καθυστερει καποιες φορες.. Και εκανες την καλυτερη δουλεια που πηρες τα τεστ.. Τωρα καθε πρωι θα ξεκινας να κάνεις τα τεστ ωορρηξίας οταν θα πλησιάζεις την ωορρηξία σου ρωτα τις κοπελες που ξερουν καλυτερα για την ωορρηξία και θα δεις.. Γιατι δεν κανουμε καθε μηνα την ιδια μερα.. Εγω για παράδειγμα τον πρωτο μηνα προσπαθειών δεν μου βγηκε θετικο τεστ ωορρηξίας και δεν ενιωσα ωορρηξία.. Και ο γιατρος μου ειπε οτο δεν εγινε εκεινο τον μηνα. Συμβαίνει μου είπε μια δυο φορες το χρόνο.. Τον επομενο μηνα εγινε την 14η μερα τον επομενο την 13η και αυτον τον μηνα που περασε εγινε την 16η..οποτε καταλαβες? Αν δεν ειχα τα τεστ δνε θα ηξερα ποτε θα ειχα.. Αλλα εμεις εχουμε και συχνες επαφες. Μερα παρα μερα και καθε μερα καποιες φορες. Εσεις λογω της απόστασης πρεπει να ειναι στοχευμενες

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, sofiadu said:

τι σου ειναι η φυση ομως εε;;; ενας ολοκληρος κοσμος ανακαλυπτεται μπροστα μου αυτους τους μηνες που βασικα μακαρι να μην μαθαινα τπτ κ να παρεμενα στην αγνοια οπως στη πρωτη εγκυμοσυνη...πφφφφφφ

 

4 hours ago, sofiadu said:

Οταν με το καλο ερθει το σπορακι (δεν σταματω να ελπιζω) εγω θα πω ναιιιιιιιι ετπιτελους δευτερο πλασματακιιι κ ο συζυγος θα πει: ναιι επιτελους θα με αφησει ησυχοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!! χαχαχαχαχαχαχα

 

Άστα αφού άρχισα να πιστεύω ότι πολλές κοπέλες που κάναν εύκολα πρώτα παιδάκια κ δυσκολεύομαι στα Δευτέρα είναι επειδή πάρα ξέρουν πράματα πλέον αχαχα τι σου είναι το άγχος. 

Ναιι κ εγώ το ίδιο σκευτομαι αντε να μείνω να μην τον κουράζω άλλο αχαχαχ κ φαντάζεσαι μετά να μας παρακαλά αυτοί? Εκεί θα χει γέλιο που δεν θα θέλουμε!! 

3 hours ago, *ζουζουνα*!!! said:

εγω παντως εχω διαβασει οτι ενω ειχε μεινει εγκυος μια κοπελα ,ειχε κανονική περίοδο και ξανα έμεινε έγκυος παλι...δλδ ειχε διδυμα με 1 μηνα διαφορά. σπάνιο ναι αλλά έτυχε...οπως μπορει σε μια ωορρηξια να βγάλεις 2 ή να βγάλεις και μετα απο 1 βδομαδα και αυτο σπάνιο αν και τυχαίνει σε γυναίκες με πολυκυστικες ετσι μου ειχε πει η ενδοκρινολογος.τι να πω πραγματικα το συμβαίνει μέσα μας δεν το ξέρουμε, στο περίπου πάμε για την ωορρηξια,τουλάχιστον εγω βαση των συμπτωμάτων. 

Τι σου είναι η φύση ας γίνει κ αυτό εδώ σε καμία από εμάς ωραία θα ναι χεχε!! 

3 hours ago, tina79 said:

Καλα κ η δικια μου η κολλητη ηταν εγγυος κ ειχε κανονικα περιοδο για 3 ολοκληρους μηνες!!! Αλλη παλαβιαρα αυτη...χαχαχαχχαχαχαχα.. 3 μηνων παει στο γιατρο κ της λεει, κυρια μου ειστε 3 μηνων εγγυος!!!! Χαχαχχαχαχαχαχαχα. Κ το καταλαβε γτ ειχε καουρες...εκει παραξενευτηκε...

Και μένα φίλη μου το ίδιο έπαθε, φανταστείτε έκπληξη, και εκείνη προσπαθούσε χρόνια κ όταν το παράτησε της ήρθε αχαχαχ τριών μηνών!! Και η μαμά μου είχε περίοδο στην αδερφή μου! 

3 hours ago, Flolipop said:

Γεια σας κορίτσια! Αδιαθέτησα κι εγώ χθες στις 28 ημέρες ακριβώς από την αποβολή και ετοιμάζομαι για νέο κύκλο προσπαθειών . Άντε καλη επιτυχία σε όλες μας.

Καλή επιτυχία!! Να είναι ο τυχερός σου μήνας!! 

2 hours ago, Emilly said:

Εσύ που γυρνάς;;;;έκαψα κ σήμερα ένα αρνητικό.25 μέρα κ τώρα ένα μου έμεινε.κ επειδή ένα ίσον κανένα ....καταλαβαίνεις δ ν πρέπει ούτε να το κοιτάξω.αν δεν μου ρθει στις 19 τότε κ μόνο τότε...τ άκουςςςς;;;;δεν πρέπει να το ακουμπήσω σου λεωωω...( Κρίση)ιιιχχχχαχαχα.δηλαδη μα την Παναγία αυτό δεν το κάνα παλιά.παντα με καθυστέρηση...αλλά τώρα με τα φθηνά...ξέρεις η συγχωρεμενη η γιαγιακα μου έλεγε...οποίος έχει πολύ βούτυρο αλείφει κ τον κ,,,,λο.

Ναι αλλά κοίτα...και το αγόρι πρέπει να αδειάζει το υλικό για να μην είναι κακό γενετικά κατάλαβες;;;δηλαδή άπαξ κ πάει μια φορά την εβδομάδα να γίνει δεν καθαρίζει το σπέρμα.θελει φρέσκο.αλλιως είναι οξειδωμένο εκεί μέρες στην επιδυδιμιδα διάβασα.θελει τακτικό άδειασμα.

Μη μας λες τέτοια γιατί την γαμ@@με σκέτο χωρίς σύλληψη.... 

26 minutes ago, Sadri09 said:

Ωραια πραγματα... Με λιγα λογια... Να ξεχασω την σταθεροτητα μου εντελως. Χαχαχαχχα

Καλώς ήρθες στο κλαμπ τόσα χρόνια σταθερότητα μολυς ξεκίνησα ελεύθερες τσουπ η καθυστέρηση πρώτη φορά και το μεγαλώμα του κύκλου... 

Just now, Ritapog said:

Κορίτσια μου συνήλθα λίγο από την επέμβαση... πολύποδας δεν υπήρχε..η μήτρα μου είχε σχήμα καρδιάς και ήταν κλειστή κάτι που με από υπέρηχο δεν φαινόταν...μου είπε πως την άνοιξαν και ότι στην ουσία όργωσαν την περίοδο γιατί είχε σαν κρουστα ...κατά τα άλλα  είναι μια χαρά τα εσωτερικά.μολις συνελθωνα ξεκινήσω προσπάθειες

Πω φαντασου τελικά είχες κάτι πολύ απλό!! Περαστικά σου και βουρρ στο ψητό σίγουρα θα μείνεις τώρα!! 

Που να είναι εκείνο το κορίτσι που μας είπε για την αλλεργία της, έχω την έννοια της γιατι δεν έπρεπε να στεναχωρεί τόσο, για όλα υπάρχουν λύσεις. Θυμήθηκα και ένα άλλο που διάβασα ότι σκότωνε το σπέρμα στον κόλπο της κοπέλα και της έκαναν εμβόλιο με το αίμα του άντρα της, είχε κ διάρκεια θυμάμαι περίπου κάνα εξάμηνο μετά έπρεπε να ξαναγίνει λεπτομέρειες δεν ξέρω αν τις μεταφέρω σωστά αλλά κάπως έτσι γινόταν... 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Τίποτα κλασικά 

Δεν αισθάνομαι κάτι το ιδιαίτερο 

 

Εχω καλο feeling.. Μην αγχωνεσαι.. Εγω νιωθω οτι αυτο τον μηνα θα δουμε κιαλλα θετικα τεστακια

Just now, Ritapog είπε:

Κορίτσια μου συνήλθα λίγο από την επέμβαση... πολύποδας δεν υπήρχε..η μήτρα μου είχε σχήμα καρδιάς και ήταν κλειστή κάτι που με από υπέρηχο δεν φαινόταν...μου είπε πως την άνοιξαν και ότι στην ουσία όργωσαν την περίοδο γιατί είχε σαν κρουστα ...κατά τα άλλα  είναι μια χαρά τα εσωτερικά.μολις συνελθωνα ξεκινήσω προσπάθειες

Καλη ανάρρωση τωρα.. Ευχομαι ολα να πανε τελεια τωρα και να πιασεις αμεσως το σπορακι σου.. Πονας?? Μπορεις να ξεκινησεις αμεσως τις προσπαθειες? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sadri09 said:

Τελευταια 10 σεπτεμβριου και επαφη 21-22-23 τα σημειωνω ολα χαχαχαχαχα εχω μια εφορμογη στ κινητο! 

Μη σου φαίνεται περίεργο όλες σημειώνουμε τα πάντα μόνο το χε@@μο δεν σημειώνουμε πιααα κ αυτό έτσι όπως πάμε μάλλον θα ξεκινήσουμε να το κάνουμε κ αυτό αχαχαχ

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala είπε:

 

Άστα αφού άρχισα να πιστεύω ότι πολλές κοπέλες που κάναν εύκολα πρώτα παιδάκια κ δυσκολεύομαι στα Δευτέρα είναι επειδή πάρα ξέρουν πράματα πλέον αχαχα τι σου είναι το άγχος. 

Ναιι κ εγώ το ίδιο σκευτομαι αντε να μείνω να μην τον κουράζω άλλο αχαχαχ κ φαντάζεσαι μετά να μας παρακαλά αυτοί? Εκεί θα χει γέλιο που δεν θα θέλουμε!! 

Τι σου είναι η φύση ας γίνει κ αυτό εδώ σε καμία από εμάς ωραία θα ναι χεχε!! 

Και μένα φίλη μου το ίδιο έπαθε, φανταστείτε έκπληξη, και εκείνη προσπαθούσε χρόνια κ όταν το παράτησε της ήρθε αχαχαχ τριών μηνών!! Και η μαμά μου είχε περίοδο στην αδερφή μου! 

Καλή επιτυχία!! Να είναι ο τυχερός σου μήνας!! 

Μη μας λες τέτοια γιατί την γαμ@@με σκέτο χωρίς σύλληψη.... 

Καλώς ήρθες στο κλαμπ τόσα χρόνια σταθερότητα μολυς ξεκίνησα ελεύθερες τσουπ η καθυστέρηση πρώτη φορά και το μεγαλώμα του κύκλου... 

Πω φαντασου τελικά είχες κάτι πολύ απλό!! Περαστικά σου και βουρρ στο ψητό σίγουρα θα μείνεις τώρα!! 

Που να είναι εκείνο το κορίτσι που μας είπε για την αλλεργία της, έχω την έννοια της γιατι δεν έπρεπε να στεναχωρεί τόσο, για όλα υπάρχουν λύσεις. Θυμήθηκα και ένα άλλο που διάβασα ότι σκότωνε το σπέρμα στον κόλπο της κοπέλα και της έκαναν εμβόλιο με το αίμα του άντρα της, είχε κ διάρκεια θυμάμαι περίπου κάνα εξάμηνο μετά έπρεπε να ξαναγίνει λεπτομέρειες δεν ξέρω αν τις μεταφέρω σωστά αλλά κάπως έτσι γινόταν... 

Εχω ζωντανο παραδειγμα αυτο που λες την γειτόνισσα μου.. Για 10 χρονια δεν εκανε παιδι με τον αντρα της.. Δεν ειχαν τιποτα και οταμ οηγε σε εναν γιατρο στην Ελλάδα δεν ξερω σε ποιον που ειναι ειδικός στην υπογονιμοτητα της βρηκε αμεσως οτι ο κολπος της σκοτωνε το σπερμα του αντρα.. Και μετα αμεσως εκαναν παιδι. Χωρισαν βεβαια αμεσως μολις γεννησε χαχχα αλλα δνε παύει να επαθα σοκ οταν μου το ειπε.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...