Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα!!

      Έχω μια απορία για τις αναρρωτικες. Τώρα είμαι με την ειδική άδεια υποβοηθουμενης των 7 ημερών. Όταν τελειώσουν αυτές, μπορεί ο γυναικολόγος να μου γράψει αναρρωτική λόγω κύησης ή πρεπει πρώτα να γίνει επιβεβαιωση με εμβρυακα στοιχεία κ άκουσμα καρδιας;; ( βέβαια αφού όλα πάνε καλα με την χοριακη)

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, sofiadu είπε:

κοιτα εσυ αν ειχες θεμα, θα το ηξερες. η επισκευψη σου τον Μαρτιο δεν αποκαλυψε καποιο προβλημα. Νομιζω ειναι αυτο που ειπες πριν "οσο λιγοτερα ξερουμε τοσο καλυτερα". Αν ερθει τωρα περιοδος κανονισε ορμονολογικες να ξερεις κ απο εκει τι σου γινεται.θεωρω οτι η ηλικια μας δεν ειναι ακομα απαγορευμενη. Εγω ρωτησατον γυναικολογο το καλοκαιρι κ του λεω μειωνονται οι πιθανοτητες που δεν ειμαι πια 33-34; μου λεει οχι εισαι μια χαρα! Αρα φιλεναδα, δεν ειναι κ τοσο θεμα ηλικας (μεχρι ενα ποσοστο), ειναι κ θεμα οργανισμου! μην εγκαταλειπεις , εισαι μια χαρα ειμαι σιγουρη. δες το λιγο πιο χαλαρα, ασε το σωμα σου να νιωθει διαφορα κ αδιαφορησε για ενα μηνα. ετσικ αλλιως εσυ κανεις επαφες φιλε καθε μερα, δεν παιζει θα τη πετυχεις την ωορρηξια οποτε κ αν ερθει. μη δωσεις σημασια ενα μηνα στις σουβλιες, στους πονους, στη μητρα. αγνοησε τα ολα, ζαμαν φου κ νομιζω θα γινει το θαυμα!!

Όχι τώρα νιώθω τονπροπεριοδου πόνο.απλα πρέπει αυτό τον μήνα να τρέξω λιγο.και δεν σου κρύβω ότι βαριέμαι πολύ.δηλαδη θα πάω γιατρό θα κάνω εξετάσεις θα παραγγείλω τεστακια από όλα ωορηξιας κ εγκυμοσύνης που τα φαγα.κ πάλι δεν είναι τίποτα στο χέρι μας.απλα θα κάψω τα ευρώ μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly said:

Όχι τώρα νιώθω τονπροπεριοδου πόνο.απλα πρέπει αυτό τον μήνα να τρέξω λιγο.και δεν σου κρύβω ότι βαριέμαι πολύ.δηλαδη θα πάω γιατρό θα κάνω εξετάσεις θα παραγγείλω τεστακια από όλα ωορηξιας κ εγκυμοσύνης που τα φαγα.κ πάλι δεν είναι τίποτα στο χέρι μας.απλα θα κάψω τα ευρώ μου.

κ εγω βαριεμαι πολυ το τρεξιμο...να σκεφτεις τις ορμονολογικες μου τις ειχε πει απο τον ιουλη ο γιατρος και τις εκανα τωρα κ αυτο γιατι μου τις εστειλε κουριερ! Δλδ να παω μετα τη δουλεια Αμπελοκηπους με τη κινηση Κατεχακη, να φαω πηγαινε ελα 2 ωρες κ εκει αναμονη , ε οχι ρε φιλεεε ! Τον Ιουλιο που ειχα παει , πηρα αδεια απο τη δουλεια να φανταστεις γιατι δεν αντεχα στην ιδεα οτι θα τρεχω ολη μερα... και εγω ελεγα να μη παραγγειλω τπτ αυτο το μηνα αλλα πηρα τα τεστ ωορρηξιας πιο πολυ γιατι ειδα τοσο καλη τη προλακτινη, μηπως και βοηθηθω κ κανω στοχευμενη επαφη ετσι πως ειναι σκατα οι επαφες μας. τιποτα δεν ειναι στο χερι μας δυστυχως. αν ηταν θα τοποθετουσαμε ενα γονιμο αυγουλακι τροφαντο τροφαντο , ενα σπεραματακι ζωηρο ζωηρο κ ουτε ταλαιπωρια ουτε τιποτα !!! αχχχχ κ βαχχχχ

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ellidr είπε:

Εμένα fsh 7.7

Lh 5.32 

E2 72.7

Τις είχα κάνει πριν δύο μήνες

Εσύ που γυρνάς;;;;έκαψα κ σήμερα ένα αρνητικό.25 μέρα κ τώρα ένα μου έμεινε.κ επειδή ένα ίσον κανένα ....καταλαβαίνεις δ ν πρέπει ούτε να το κοιτάξω.αν δεν μου ρθει στις 19 τότε κ μόνο τότε...τ άκουςςςς;;;;δεν πρέπει να το ακουμπήσω σου λεωωω...( Κρίση)ιιιχχχχαχαχα.δηλαδη μα την Παναγία αυτό δεν το κάνα παλιά.παντα με καθυστέρηση...αλλά τώρα με τα φθηνά...ξέρεις η συγχωρεμενη η γιαγιακα μου έλεγε...οποίος έχει πολύ βούτυρο αλείφει κ τον κ,,,,λο.

Just now, sofiadu είπε:

κ εγω βαριεμαι πολυ το τρεξιμο...να σκεφτεις τις ορμονολογικες μου τις ειχε πει απο τον ιουλη ο γιατρος και τις εκανα τωρα κ αυτο γιατι μου τις εστειλε κουριερ! Δλδ να παω μετα τη δουλεια Αμπελοκηπους με τη κινηση Κατεχακη, να φαω πηγαινε ελα 2 ωρες κ εκει αναμονη , ε οχι ρε φιλεεε ! Τον Ιουλιο που ειχα παει , πηρα αδεια απο τη δουλεια να φανταστεις γιατι δεν αντεχα στην ιδεα οτι θα τρεχω ολη μερα... και εγω ελεγα να μη παραγγειλω τπτ αυτο το μηνα αλλα πηρα τα τεστ ωορρηξιας πιο πολυ γιατι ειδα τοσο καλη τη προλακτινη, μηπως και βοηθηθω κ κανω στοχευμενη επαφη ετσι πως ειναι σκατα οι επαφες μας. τιποτα δεν ειναι στο χερι μας δυστυχως. αν ηταν θα τοποθετουσαμε ενα γονιμο αυγουλακι τροφαντο τροφαντο , ενα σπεραματακι ζωηρο ζωηρο κ ουτε ταλαιπωρια ουτε τιποτα !!! αχχχχ κ βαχχχχ

Ναι αλλά κοίτα...και το αγόρι πρέπει να αδειάζει το υλικό για να μην είναι κακό γενετικά κατάλαβες;;;δηλαδή άπαξ κ πάει μια φορά την εβδομάδα να γίνει δεν καθαρίζει το σπέρμα.θελει φρέσκο.αλλιως είναι οξειδωμένο εκεί μέρες στην επιδυδιμιδα διάβασα.θελει τακτικό άδειασμα.

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Όχι τώρα νιώθω τονπροπεριοδου πόνο.απλα πρέπει αυτό τον μήνα να τρέξω λιγο.και δεν σου κρύβω ότι βαριέμαι πολύ.δηλαδη θα πάω γιατρό θα κάνω εξετάσεις θα παραγγείλω τεστακια από όλα ωορηξιας κ εγκυμοσύνης που τα φαγα.κ πάλι δεν είναι τίποτα στο χέρι μας.απλα θα κάψω τα ευρώ μου.

Να ρωτήσω κάτι κοριτσια; Σε τι θα μας βοηθήσουν οι ορμονολογικές ? Μπορούμε να κάνουμε κάρι να τις βελτιώσουμε αν δεν βγουν καλες; Το λέω γιατί σκέφτομαι κι εγώ να τις κάνω αλλά φοβάμαι μην μου ρίξουν την ψυχολογια. Υπερηχογράφικα κ εμένα ο γιατρός τον Ιούνιο τα είδε όλα τελεια αλλά ξέρω γω τι γινεται... @Emilly πάντως εγώ τις 3 Τελευταίες φορές που έμαθα έγκυος αλλά δεν πήγε καλα, έμεινα σε διάστημα 8-9 μηνών κάθε φορα. Τώρα ελπίζω να το πετύχω πολύ πιο συντομα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop said:

Να ρωτήσω κάτι κοριτσια; Σε τι θα μας βοηθήσουν οι ορμονολογικές ? Μπορούμε να κάνουμε κάρι να τις βελτιώσουμε αν δεν βγουν καλες; Το λέω γιατί σκέφτομαι κι εγώ να τις κάνω αλλά φοβάμαι μην μου ρίξουν την ψυχολογια. Υπερηχογράφικα κ εμένα ο γιατρός τον Ιούνιο τα είδε όλα τελεια αλλά ξέρω γω τι γινεται... @Emilly πάντως εγώ τις 3 Τελευταίες φορές που έμαθα έγκυος αλλά δεν πήγε καλα, έμεινα σε διάστημα 8-9 μηνών κάθε φορα. Τώρα ελπίζω να το πετύχω πολύ πιο συντομα!

οι ορμονες μπορει πολυ απλα να μποκαρουν ολο το συστημα γονιμοποιησης σου. Αν οι ωοηθκες σου πχ δεισλειτουργουν θα πρεπει να το ξερεις να κανεις θεραπεια με αγωγη. Ειναι κριμα να υπαρχει ορμονικο προβλημα και να ταλαιπωρησε αδικα. Μαθαινεις τι συμβαινει στο σωμα σου, τι μπλοκαρει το συστημα να λειτουργησει σωστα κ το διορθωνεις. Γιατι να αγχωθεις για κατι που διορθωνεται;;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Flolipop είπε:

Να ρωτήσω κάτι κοριτσια; Σε τι θα μας βοηθήσουν οι ορμονολογικές ? Μπορούμε να κάνουμε κάρι να τις βελτιώσουμε αν δεν βγουν καλες; Το λέω γιατί σκέφτομαι κι εγώ να τις κάνω αλλά φοβάμαι μην μου ρίξουν την ψυχολογια. Υπερηχογράφικα κ εμένα ο γιατρός τον Ιούνιο τα είδε όλα τελεια αλλά ξέρω γω τι γινεται... @Emilly πάντως εγώ τις 3 Τελευταίες φορές που έμαθα έγκυος αλλά δεν πήγε καλα, έμεινα σε διάστημα 8-9 μηνών κάθε φορα. Τώρα ελπίζω να το πετύχω πολύ πιο συντομα!

Δεν μπορούμε να αλλάξουμε κάτι κορίτσι μου.οντως κ εμένα θα με ρίξουν αν δεν είναι καλές απλά δεν θα έχω μετά τρελές προσδοκίες.κ εγώ φοβάμαι πάρα πολύ μήπως τα αποτελέσματα είναι χάλια.αλλα μαλλον...θα τις κάνω.θα έχω μια ιδέα τι να περιμένω.εγω εφτά μήνες προσπαθώ...οκ δεν χάλασε κ ο κόσμος...ααα να σου πω κ ότι ακόμα κ να μην είναι καλές μπορεί κάποια στιγμή να κατεβάσεις ένα καλό αβγό κ να μείνεις.ετσι μια φίλη έκανε κ ήταν όλα χάλια.της είπε η γιατρός μπήκες κλιμακτηριο κ τον άλλο μήνα ήταν έγκυος κ όλα καλά πήγαν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Δεν μπορούμε να αλλάξουμε κάτι κορίτσι μου.οντως κ εμένα θα με ρίξουν αν δεν είναι καλές απλά δεν θα έχω μετά τρελές προσδοκίες.κ εγώ φοβάμαι πάρα πολύ μήπως τα αποτελέσματα είναι χάλια.αλλα μαλλον...θα τις κάνω.θα έχω μια ιδέα τι να περιμένω.εγω εφτά μήνες προσπαθώ...οκ δεν χάλασε κ ο κόσμος...ααα να σου πω κ ότι ακόμα κ να μην είναι καλές μπορεί κάποια στιγμή να κατεβάσεις ένα καλό αβγό κ να μείνεις.ετσι μια φίλη έκανε κ ήταν όλα χάλια.της είπε η γιατρός μπήκες κλιμακτηριο κ τον άλλο μήνα ήταν έγκυος κ όλα καλά πήγαν.

συγνωμη βρε κοριτσι γιατι να μη μπορεις να κανεις κατι;; θεραπεια κανεις με αγωγη! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

οι ορμονες μπορει πολυ απλα να μποκαρουν ολο το συστημα γονιμοποιησης σου. Αν οι ωοηθκες σου πχ δεισλειτουργουν θα πρεπει να το ξερεις να κανεις θεραπεια με αγωγη. Ειναι κριμα να υπαρχει ορμονικο προβλημα και να ταλαιπωρησε αδικα. Μαθαινεις τι συμβαινει στο σωμα σου, τι μπλοκαρει το συστημα να λειτουργησει σωστα κ το διορθωνεις. Γιατι να αγχωθεις για κατι που διορθωνεται;;; 

Οχιιι.τι θεραπεία να κάνεις στις ωοθήκες αν οι τιμές είναι πειραγμενες...αυτές οι εξετάσεις που κανείς την δεύτερη μέρα για αυτές τις συγκεκριμένες ορμόνες σου δείχνουν την ποιότητα της ερχόμενης ωορηξιας.καταλαβες;;;;δεν είναι αμη που σου δείχνει πόσα αβγά σου έμειναν..αλλά κ πάνω σε αυτό τίποτα δεν κάνεις σε αγωγή....ο καλύτερος τρόπος να βελτιώσεις τις ωορηξιες είναι ο φυσικός...βελτίωση τρόπου ζωής.τιποτα δεν μπορούμε να πάρουμε να φτιάξουμε τις ωοθήκες.

Just now, sofiadu είπε:

συγνωμη βρε κοριτσι γιατι να μη μπορεις να κανεις κατι;; θεραπεια κανεις με αγωγη! 

Θεραπεία κ αγωγή κάνεις αν δεν κάνεις ωορηξια.οχι για να βελτιώσεις την ποιότητα της.και οι αγωγές αυτές που γίνεται για διέγερση ωοθηκών πάλι ποσότητα πουσαρουν όχι ποιότητα.μη σου πω ποιότητα χαλάνε κιόλας 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Οχιιι.τι θεραπεία να κάνεις στις ωοθήκες αν οι τιμές είναι πειραγμενες...αυτές οι εξετάσεις που κανείς την δεύτερη μέρα για αυτές τις συγκεκριμένες ορμόνες σου δείχνουν την ποιότητα της ερχόμενης ωορηξιας.καταλαβες;;;;δεν είναι αμη που σου δείχνει πόσα αβγά σου έμειναν..αλλά κ πάνω σε αυτό τίποτα δεν κάνεις σε αγωγή....ο καλύτερος τρόπος να βελτιώσεις τις ωορηξιες είναι ο φυσικός...βελτίωση τρόπου ζωής.τιποτα δεν μπορούμε να πάρουμε να φτιάξουμε τις ωοθήκες.

προλακτινη και προγεστερονη ομως μπορουμε να ρυθμισουμε, οχι;;

Just now, Emilly said:

Οχιιι.τι θεραπεία να κάνεις στις ωοθήκες αν οι τιμές είναι πειραγμενες...αυτές οι εξετάσεις που κανείς την δεύτερη μέρα για αυτές τις συγκεκριμένες ορμόνες σου δείχνουν την ποιότητα της ερχόμενης ωορηξιας.καταλαβες;;;;δεν είναι αμη που σου δείχνει πόσα αβγά σου έμειναν..αλλά κ πάνω σε αυτό τίποτα δεν κάνεις σε αγωγή....ο καλύτερος τρόπος να βελτιώσεις τις ωορηξιες είναι ο φυσικός...βελτίωση τρόπου ζωής.τιποτα δεν μπορούμε να πάρουμε να φτιάξουμε τις ωοθήκες.

Θεραπεία κ αγωγή κάνεις αν δεν κάνεις ωορηξια.οχι για να βελτιώσεις την ποιότητα της.και οι αγωγές αυτές που γίνεται για διέγερση ωοθηκών πάλι ποσότητα πουσαρουν όχι ποιότητα.μη σου πω ποιότητα χαλάνε κιόλας 

σοκ! μη μου λετε αλλα τρομαζωωωωωωωωω

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

προλακτινη και προγεστερονη ομως μπορουμε να ρυθμισουμε, οχι;;

Ναι αυτό ναι φυσικά έχει αγωγή .αν είχε κ σπα ωοθηκών τους παραδεχομουν.βεβαια διάβασα αναζωογόνηση ωοθηκών με βλαστοκύτταρα...αχ τέτοια χαζά έκανε κ η μακαρίτισσα η Βουγιουκλάκη στα μούτρα έμαθα κ την έφαγαν.κσλυτερα η φύση.....

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, SerafinaPekala είπε:

Μην απογοητευεσαι και είσαι στην αρχή των προσπαθειών σου, κ θεωρώ γενικά ότι είναι νωρίς για εξετάσεις είσαι μικρή κ είσαι στην αρχή ακόμα χμμ δεν ξέρω τα κορίτσια τι λένε μπορεί να κάνω κ λαθος

Απλα παντα ειχα σταθερο κυκλο κ καπως το χασαμε τελευταια.... Κ αγχωνομαι κ γι αυτο :) οσο για την απογοητευση... Δν παραιτουμαι ομως ❤ 

Just now, sofiadu είπε:

παρηγγειλα κ εγω τεστ ωορρηξιας να δοκιμασω αυτον τον μηνα. θα δω κ τι θα μου πει ο γιατρος το απογευμα. οπως κ να εχει καλο ειναι να τα εχω σπιτι...

αχ αληθεια;;;;;;;;; καλε τι θαρεττα μου δινεται σημερα ολες;;;; εχω παρει μποι απο τη χαρα οτι ολα ειναι καλα!!!

οχι βεβαια δεν τα παραταμεεεεεε!!!!!! οσο περισσοτερο μπορουμε κοριτσι μου βαση των δεδομενων μας! κανουμε ο,τι καλυτερο μπορουμε. Δεν εχουμε την ευκαιρια των πολλων επαφων αλλα ο,τι μπορουμε κανουμε. ΠΙστη και ελπιδα. εγω εκει βασιζομαι κ δεν τα παραταω...μονο τη μιρλα να μη ν εχω του αντρα μου που γκρινιαζει σα γυναικα θεε μουυυ κ θα ειμαι οκ!!

Χαχαχαχαχαχαχαχαχα εγω δν εχω γκρινια βασικα... Αλλα πεθερα... Κατ αλλα τα βρισκουμε οταν ερχεται χαχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sadri09 said:

Απλα παντα ειχα σταθερο κυκλο κ καπως το χασαμε τελευταια.... Κ αγχωνομαι κ γι αυτο :) οσο για την απογοητευση... Δν παραιτουμαι ομως ❤ 

Κ εγω ειχα σταθερο 27-29 μερες καθε μηνα κ απο τοτε που ειπαμε να προσπαθησουμε γινεται το χαος! 36 μερες, 26 μετα μετα παλι 32! βεβαια αν το σκεφτεις δεν σημαινει απαραιτητα κ κατι κακο. το σωμα προσαρμοζεται απλα εμεις δεν ξερουμε που παν τα 4 για να κανουμε επαφη....φυσικα κ δεν πτοουμαστε κ συνεχιζουμε! δεν σου ηρθε περιοδος ακομα ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Χαχχαα οχι οχι. Εγω ακομη ωορρηξία δεν εκανα θα κανω τεστ??? 

Δνε με αφηνει να βαλω αλλες φατσουλεεεες.. Μου τελειωσαν.. Χαχχα.. Μην στενοχωριεσαι.. Ειμαστε νεες και εχουμε καλα αυγουλακια.. Υπομονη και Επιμονη.. 

Χαχχαχα εισαι θεααα και δεν εχω να βαλω αλλες φατσουλες.. Εισαι μπομπα.. Ετσι να παιρνεις μποι για να εισια θετικη και να σου πανε ολα τελεια

Βουρ στον πατσα.. Μην πεφτεις.. Ολα θα γινουν

Τα αυγουλακια καλα ειναι... Ο χρονος ελαχιστος γτ ερχεται για λιγο ❤ πηρα κ γω τεστ ωορεξιας ^_^

Just now, sofiadu είπε:

Κ εγω ειχα σταθερο 27-29 μερες καθε μηνα κ απο τοτε που ειπαμε να προσπαθησουμε γινεται το χαος! 36 μερες, 26 μετα μετα παλι 32! βεβαια αν το σκεφτεις δεν σημαινει απαραιτητα κ κατι κακο. το σωμα προσαρμοζεται απλα εμεις δεν ξερουμε που παν τα 4 για να κανουμε επαφη....φυσικα κ δεν πτοουμαστε κ συνεχιζουμε! δεν σου ηρθε περιοδος ακομα ;

Οχιιιι... Τιποτα ακομα... Θα με τρελανει ρε συ... Απαπαααααααα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sadri09 said:

Τα αυγουλακια καλα ειναι... Ο χρονος ελαχιστος γτ ερχεται για λιγο ❤ πηρα κ γω τεστ ωορεξιας ^_^

Οχιιιι... Τιποτα ακομα... Θα με τρελανει ρε συ... Απαπαααααααα

ποτε ειχες τελευταια περιοδο κ ποτε κανατε επαφες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...