Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, sofiadu είπε:

Οταν με το καλο ερθει το σπορακι (δεν σταματω να ελπιζω) εγω θα πω ναιιιιιιιι ετπιτελους δευτερο πλασματακιιι κ ο συζυγος θα πει: ναιι επιτελους θα με αφησει ησυχοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!! χαχαχαχαχαχαχα

 

Τώρα λίγο άρχισα να νιώθω την μήτρα σαν προ περιόδου.ενταξει....δεν έπαθε νέκρωση ακόμα..

 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly είπε:

Διάβασα ότι διπλή δεν γίνεται με μέρες διάφορα άλλα μέσα σε ένα το πολύ εικοσιτετράωρο.

Αγαπη, δεν ειπα διπλη ωορηξια για το δευτερο μισο του κυκλου...ειπα για ωορηξια..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Ellidr είπε:

Εμένα fsh 7.7

Lh 5.32 

E2 72.7

Τις είχα κάνει πριν δύο μήνες

vα τις επαvαλαβεις η Fsh σου εvδεχετε vα πηγαιvει κ πιο ψηλα γιατι η ε2 σου ειvαι παvω απο 60. οταv η e2 ειvαι παvω απο 60 η fsh δειχvει ψευδος χαμηλη

πρίν από 42 λεπτά , sofiadu είπε:

Καλημερα κορίτσια μου! Βγηκαν οι ορμονολογικες! Θυμιζω τις εκανα τη 2η μερα περιοδου

ΤSH: 2,42 φτ(0,27-4,70)

Ε2: 52,82 , βρισκομαι μεσα στην ωοθυλακικη φαση δλδ 30,90-90,40

FSH: 5.02 , βρισκομαι μεσα στην ωοθυλακικη φαση δλδ 3.5-12.5

LH: 3.8,  βρισκομαι μεσα στην ωοθυλακικη φαση δλδ 2.4-12.6

και αυτη που περιμενα πω και τη:προλακτινη PRL: 11.2 φυσιολογικες τιμες 3.0-23,3

 

πως σα φαινονται;;; δεν τις εχω ψαξει ακομα αλλα νομιζω ειμαι καλα ε;;;; @*Vasoula τι λες;

ειvαι πολυ καλες ειvαι θεμα χροvου vα μειvεις ξαvα εγκυος η κουραση κ ο θηλασμος επιρεαζουv μολις λιγο χαλαρωσεις κ εχεις παραπαvω επαφες θα μειvεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Αγαπη, δεν ειπα διπλη ωορηξια για το δευτερο μισο του κυκλου...ειπα για ωορηξια..

εγω παντως εχω διαβασει οτι ενω ειχε μεινει εγκυος μια κοπελα ,ειχε κανονική περίοδο και ξανα έμεινε έγκυος παλι...δλδ ειχε διδυμα με 1 μηνα διαφορά. σπάνιο ναι αλλά έτυχε...οπως μπορει σε μια ωορρηξια να βγάλεις 2 ή να βγάλεις και μετα απο 1 βδομαδα και αυτο σπάνιο αν και τυχαίνει σε γυναίκες με πολυκυστικες ετσι μου ειχε πει η ενδοκρινολογος.τι να πω πραγματικα το συμβαίνει μέσα μας δεν το ξέρουμε, στο περίπου πάμε για την ωορρηξια,τουλάχιστον εγω βαση των συμπτωμάτων. 

  • Χαχα 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

τοτε εγω δεν εχω προσδιορισει ποια κανει ωορηξια γιατι νιωθω γενικα πονακια κ απο τη μια κ απο την αλλη. που μπορει να μην ειναι κ απο ωοθηκη βασικα.

Η διπλη ωορρηξια σημαινει διδυμα ή οχι απαραιτητως;;; 

ποπο σα πρωταρα ειμαι τοσο ασχετη κ ειμαι κ μανα!!! 

Αχ βρε Βασουλα, εχεις παντα καλο προαισθημα με μενα και εγω εχω χαλια επαφες καθε μηνα....

Αλλα αυτο που λεει η @*ζουζουνα*!!! δεν εχει δικιο. αφου η LH μου ειναι καλη γιατι το τεστ ωορρηξιας εβγαινε 10 μερες θετικο;; να ετυχε εκεινον τον μηνα να ειχα υψηλη LH? θα ρωτησω βεβαια κ τον γιατρο....λες να αγορασω αυτο το μηνα τεστακια ωορρηξιας ;; να σταματησει να με ζαλισει κ ο κυριος (αντρας μου) "η επιστημη εχει προχωρησει με τεστ ωορρηξιας κ εμεις δεν ξερουμε ποτε κανεις ωορρηξια" θεε μου ποσα αντεχω  η καψερη μου λετε;;;;;;;;;;;;;;

Εγώ αποφάσισα να μην τρελλαθώ μ'αυτά τα τεστ γιατί και ο αντρας μου πιέζεται πολύ και δεν μπορούμε να έρθουμε σε επαφή καν...οπότε όταν έχουμε όρεξη και οι δυό το προσπαθούμε..ίσως καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, sofiadu είπε:

φανταζομαι απο λαθος εγραψες μεσα στο πλαισιο sofiamar93 σωστα;;;

αν δεν ερθει σε 3 μερες , ξανα κανε. ισως κανεις μεγαλο κυκλο. βεβαια με βαση τις επαφες σου θα ξερεις αν εχεις πιθανοτητες να εισαι εγκυος σε περιπτωση που κανεις μεγαλο κυκλό. εγω δλδ αυτον τον μηνα ειχα ελπιδες εφοσον ερχοταν η περιοδος στις 28 μερες. για πιο μετα δεν ειχα επαφη...

 

 

Ναι δν ξερω τι λαθος εκανα καπου εγραψα κ το εξηγω κιολας... Θα μαθω το σαιτ που θα παει χαχαχα γενικα εχω σταθερο κυκλο αλλα τωρα ειν ο δευτερος μηνας με καθυστερηση κ νομιζω καπου το χασαμε... Ειχα αρχισει να το πιστευω... Δν τα παραταωωωω... ❤

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sadri09 said:
3 hours ago, Sofiamar93 said:

Καλημερα κοριτσια μ..Ειπα να κανω αρχικα ενα τεστ απο φαρμακειο που βγαινουν τα αποτελεσματα πιο γρηγορα... Δυστυχως αρνητικο εκανα δυο... Προφανως η περιοδος μου το πηγε σε αλλο επιπεδο... Οποτε ο μηνας οκτωβριος ειν μηνας εξετασεων για μενα και τν συντροφο μου :(

Μην απογοητευεσαι και είσαι στην αρχή των προσπαθειών σου, κ θεωρώ γενικά ότι είναι νωρίς για εξετάσεις είσαι μικρή κ είσαι στην αρχή ακόμα χμμ δεν ξέρω τα κορίτσια τι λένε μπορεί να κάνω κ λαθος

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

εγω παντως εχω διαβασει οτι ενω ειχε μεινει εγκυος μια κοπελα ,ειχε κανονική περίοδο και ξανα έμεινε έγκυος παλι...δλδ ειχε διδυμα με 1 μηνα διαφορά. σπάνιο ναι αλλά έτυχε...οπως μπορει σε μια ωορρηξια να βγάλεις 2 ή να βγάλεις και μετα απο 1 βδομαδα και αυτο σπάνιο αν και τυχαίνει σε γυναίκες με πολυκυστικες ετσι μου ειχε πει η ενδοκρινολογος.τι να πω πραγματικα το συμβαίνει μέσα μας δεν το ξέρουμε, στο περίπου πάμε για την ωορρηξια,τουλάχιστον εγω βαση των συμπτωμάτων. 

Ποια βγάζει τόσο πράμα;;;χαχαχα εδώ ένα παλεύουμε...

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! said:

εγω γιαυτο παράγγειλα για να δω αυτό που μου είπες σοφία μου.μπορει ομως οντως να έτυχε εκεινος ο μήνας 

παρηγγειλα κ εγω τεστ ωορρηξιας να δοκιμασω αυτον τον μηνα. θα δω κ τι θα μου πει ο γιατρος το απογευμα. οπως κ να εχει καλο ειναι να τα εχω σπιτι...

Just now, linaa said:

 

ειvαι πολυ καλες ειvαι θεμα χροvου vα μειvεις ξαvα εγκυος η κουραση κ ο θηλασμος επιρεαζουv μολις λιγο χαλαρωσεις κ εχεις παραπαvω επαφες θα μειvεις 

αχ αληθεια;;;;;;;;; καλε τι θαρεττα μου δινεται σημερα ολες;;;; εχω παρει μποι απο τη χαρα οτι ολα ειναι καλα!!!

Just now, Sadri09 said:

Ναι δν ξερω τι λαθος εκανα καπου εγραψα κ το εξηγω κιολας... Θα μαθω το σαιτ που θα παει χαχαχα γενικα εχω σταθερο κυκλο αλλα τωρα ειν ο δευτερος μηνας με καθυστερηση κ νομιζω καπου το χασαμε... Ειχα αρχισει να το πιστευω... Δν τα παραταωωωω... ❤

οχι βεβαια δεν τα παραταμεεεεεε!!!!!! οσο περισσοτερο μπορουμε κοριτσι μου βαση των δεδομενων μας! κανουμε ο,τι καλυτερο μπορουμε. Δεν εχουμε την ευκαιρια των πολλων επαφων αλλα ο,τι μπορουμε κανουμε. ΠΙστη και ελπιδα. εγω εκει βασιζομαι κ δεν τα παραταω...μονο τη μιρλα να μη ν εχω του αντρα μου που γκρινιαζει σα γυναικα θεε μουυυ κ θα ειμαι οκ!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

εγω παντως εχω διαβασει οτι ενω ειχε μεινει εγκυος μια κοπελα ,ειχε κανονική περίοδο και ξανα έμεινε έγκυος παλι...δλδ ειχε διδυμα με 1 μηνα διαφορά. σπάνιο ναι αλλά έτυχε...οπως μπορει σε μια ωορρηξια να βγάλεις 2 ή να βγάλεις και μετα απο 1 βδομαδα και αυτο σπάνιο αν και τυχαίνει σε γυναίκες με πολυκυστικες ετσι μου ειχε πει η ενδοκρινολογος.τι να πω πραγματικα το συμβαίνει μέσα μας δεν το ξέρουμε, στο περίπου πάμε για την ωορρηξια,τουλάχιστον εγω βαση των συμπτωμάτων. 

Καλα κ η δικια μου η κολλητη ηταν εγγυος κ ειχε κανονικα περιοδο για 3 ολοκληρους μηνες!!! Αλλη παλαβιαρα αυτη...χαχαχαχχαχαχαχα.. 3 μηνων παει στο γιατρο κ της λεει, κυρια μου ειστε 3 μηνων εγγυος!!!! Χαχαχχαχαχαχαχαχα. Κ το καταλαβε γτ ειχε καουρες...εκει παραξενευτηκε...

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, tina79 said:

Καλα κ η δικια μου η κολλητη ηταν εγγυος κ ειχε κανονικα περιοδο για 3 ολοκληρους μηνες!!! Αλλη παλαβιαρα αυτη...χαχαχαχχαχαχαχα.. 3 μηνων παει στο γιατρο κ της λεει, κυρια μου ειστε 3 μηνων εγγυος!!!! Χαχαχχαχαχαχαχαχα. Κ το καταλαβε γτ ειχε καουρες...εκει παραξενευτηκε...

σε εμας γιατι δεν μπορει να γινει κατι τετοιο;;; να πω κοριτσια αρνητικο τεστ, κλαμα κακο απογοητευση κ να παω στον γιατρο κ να μου πει κοπελα μου εισαι εγκυος!!!!!!!

αχχχχχ αχχχχχχ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop said:

Γεια σας κορίτσια! Αδιαθέτησα κι εγώ χθες στις 28 ημέρες ακριβώς από την αποβολή και ετοιμάζομαι για νέο κύκλο προσπαθειών . Άντε καλύτερα επιτυχία σε όλες μας.

Καλη επιτυχια κοριτσι μου! Ολα να πανε καλα για ολες μας!!! πανω κατω μαζι θα ειμαστε αυτον τον μηνα στις μερες , ελπιζω να ειναι γουρλιδικος μηνας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Εσύ τι τεστ έκανες κ είναι αρνητικά;;τώρα δεν ξεκινάς;;;ωορηξιας εννοείς;;ΕΕ από ποια μέρα τα ξεκινάμε αυτά;;;

Ναι κ εγώ καταμπερδευτηκα.νομιζα sophia 93

Χαχχαα οχι οχι. Εγω ακομη ωορρηξία δεν εκανα θα κανω τεστ??? 

Just now, Sadri09 είπε:

Ναι δν ξερω τι λαθος εκανα καπου εγραψα κ το εξηγω κιολας... Θα μαθω το σαιτ που θα παει χαχαχα γενικα εχω σταθερο κυκλο αλλα τωρα ειν ο δευτερος μηνας με καθυστερηση κ νομιζω καπου το χασαμε... Ειχα αρχισει να το πιστευω... Δν τα παραταωωωω... ❤

Δνε με αφηνει να βαλω αλλες φατσουλεεεες.. Μου τελειωσαν.. Χαχχα.. Μην στενοχωριεσαι.. Ειμαστε νεες και εχουμε καλα αυγουλακια.. Υπομονη και Επιμονη.. 

Just now, sofiadu είπε:

παρηγγειλα κ εγω τεστ ωορρηξιας να δοκιμασω αυτον τον μηνα. θα δω κ τι θα μου πει ο γιατρος το απογευμα. οπως κ να εχει καλο ειναι να τα εχω σπιτι...

αχ αληθεια;;;;;;;;; καλε τι θαρεττα μου δινεται σημερα ολες;;;; εχω παρει μποι απο τη χαρα οτι ολα ειναι καλα!!!

οχι βεβαια δεν τα παραταμεεεεεε!!!!!! οσο περισσοτερο μπορουμε κοριτσι μου βαση των δεδομενων μας! κανουμε ο,τι καλυτερο μπορουμε. Δεν εχουμε την ευκαιρια των πολλων επαφων αλλα ο,τι μπορουμε κανουμε. ΠΙστη και ελπιδα. εγω εκει βασιζομαι κ δεν τα παραταω...μονο τη μιρλα να μη ν εχω του αντρα μου που γκρινιαζει σα γυναικα θεε μουυυ κ θα ειμαι οκ!!

Χαχχαχα εισαι θεααα και δεν εχω να βαλω αλλες φατσουλες.. Εισαι μπομπα.. Ετσι να παιρνεις μποι για να εισια θετικη και να σου πανε ολα τελεια

Just now, Flolipop είπε:

Γεια σας κορίτσια! Αδιαθέτησα κι εγώ χθες στις 28 ημέρες ακριβώς από την αποβολή και ετοιμάζομαι για νέο κύκλο προσπαθειών . Άντε καλη επιτυχία σε όλες μας.

Βουρ στον πατσα.. Μην πεφτεις.. Ολα θα γινουν

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Τι να πω ρε συ ...στην περίπτωση σου είναι καθαρά θέμα επαφών.εγω άρχισα να με πιάνει μαυρίλα.κοιτα δεν έχω προσπαθήσει ποτέ χρόνια για εγκυμοσύνη.το πιο πολύ ήταν μεταξύ δεύτερης κ τρίτης περίπου οχτώ μήνες προσπάθεια.δηλαδη ούτε χρόνο.τωρα έχω νομίζω από Απρίλιο να εφτά μήνες.ας χαλαρώσω.ακομα κ οι παιδουλες ένα εξαμηνακι το τρώνε.

κοιτα εσυ αν ειχες θεμα, θα το ηξερες. η επισκευψη σου τον Μαρτιο δεν αποκαλυψε καποιο προβλημα. Νομιζω ειναι αυτο που ειπες πριν "οσο λιγοτερα ξερουμε τοσο καλυτερα". Αν ερθει τωρα περιοδος κανονισε ορμονολογικες να ξερεις κ απο εκει τι σου γινεται.θεωρω οτι η ηλικια μας δεν ειναι ακομα απαγορευμενη. Εγω ρωτησατον γυναικολογο το καλοκαιρι κ του λεω μειωνονται οι πιθανοτητες που δεν ειμαι πια 33-34; μου λεει οχι εισαι μια χαρα! Αρα φιλεναδα, δεν ειναι κ τοσο θεμα ηλικας (μεχρι ενα ποσοστο), ειναι κ θεμα οργανισμου! μην εγκαταλειπεις , εισαι μια χαρα ειμαι σιγουρη. δες το λιγο πιο χαλαρα, ασε το σωμα σου να νιωθει διαφορα κ αδιαφορησε για ενα μηνα. ετσικ αλλιως εσυ κανεις επαφες φιλε καθε μερα, δεν παιζει θα τη πετυχεις την ωορρηξια οποτε κ αν ερθει. μη δωσεις σημασια ενα μηνα στις σουβλιες, στους πονους, στη μητρα. αγνοησε τα ολα, ζαμαν φου κ νομιζω θα γινει το θαυμα!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...