Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Εγω πρεπει να εχω βγαλει κυστες...παλι. Παρατηρησα οτι 2-3 μερες μετα την ωορηξια, που παρεπιμτωντος εκανε η αριστερη ωοθηκη, , αρχισε να μου δινει σουβλιες η δεξια ωοθηκη. Οποτε μαλλον δεν αφομοιωθηκε πληρως με την προηγουμενη περιοδο που ειχε κανει η δεξια. Εδω κ 3 μερες αρχισε να μου δινει σουβλιες κ η αριστερη ωοθηκη οποτε μαλλον δεν εσκασε ουτε αυτο.. Ψωνισαμε απο σβερκο κ αυτον τον μηνα! Χαχαχαχχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, tina79 said:

Εγω πρεπει να εχω βγαλει κυστες...παλι. Παρατηρησα οτι 2-3 μερες μετα την ωορηξια, που παρεπιμτωντος εκανε η αριστερη ωοθηκη, , αρχισε να μου δινει σουβλιες η δεξια ωοθηκη. Οποτε μαλλον δεν αφομοιωθηκε πληρως με την προηγουμενη περιοδο που ειχε κανει η δεξια. Εδω κ 3 μερες αρχισε να μου δινει σουβλιες κ η αριστερη ωοθηκη οποτε μαλλον δεν εσκασε ουτε αυτο.. Ψωνισαμε απο σβερκο κ αυτον τον μηνα! Χαχαχαχχαχαχαχ

πως τα καταλαβες καλε ολα αυτα;;;; μονο απο τη μια μερια πρεπει να νιωσεις σουβλιες δλδ; εγω νιωθω απο παντου δεν μπορω να προσδιορισω ποια ωοθηκη κανει ωορρηξια..

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

πως τα καταλαβες καλε ολα αυτα;;;; μονο απο τη μια μερια πρεπει να νιωσεις σουβλιες δλδ; εγω νιωθω απο παντου δεν μπορω να προσδιορισω ποια ωοθηκη κανει ωορρηξια..

Μα μια απο τις δυο ωοθηκες κανει ωορηξια καθε μηνα! Ειτε η αριστερη θα κανει ειτε η δεξια! Το καταλαβαινω ποια κανει γτ ποναω..ειτε θα ποναω αριστερα ειτε θα ποναω δεξια.. Υπαρχει κ η σπανια περιπτωση δε να κανουν κ οι δυο ωοθηκες,σπανιο μεν συμβαινει δε. Αυτη ειναι η λεγομενη διπλη ωορηξια

Υπαρχει δε κ η περιπτωση να κανεις ωορηξια  και στο δευτερο μισο του κυκλου!! Δλδ να κανεις κανονικα την ωορηξια σου κ μετα απο λιγες μερες να ξανακανεις...αλλα νομιζω αυτο ειναι πιο συνηθες σε κοπελες που κανουν ωοληψιες η διεγερσεις, οποτε κ ‘διαταρασονται’ λιγο οι ορμονες..

Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 said:

Μα μια απο τις δυο ωοθηκες κανει ωορηξια καθε μηνα! Ειτε η αριστερη θα κανει ειτε η δεξια! Το καταλαβαινω ποια κανει γτ ποναω..ειτε θα ποναω αριστερα ειτε θα ποναω δεξια.. Υπαρχει κ η σπανια περιπτωση δε να κανουν κ οι δυο ωοθηκες,σπανιο μεν συμβαινει δε. Αυτη ειναι η λεγομενη διπλη ωορηξια

τοτε εγω δεν εχω προσδιορισει ποια κανει ωορηξια γιατι νιωθω γενικα πονακια κ απο τη μια κ απο την αλλη. που μπορει να μην ειναι κ απο ωοθηκη βασικα.

Η διπλη ωορρηξια σημαινει διδυμα ή οχι απαραιτητως;;; 

ποπο σα πρωταρα ειμαι τοσο ασχετη κ ειμαι κ μανα!!! 

Just now, *Vasoula said:

Θα συμφωνήσω ακόμα μια φορά (αχχαχαχα) απόλυτα μαζί σου!!!για αυτό και εμενα οι τιμες αυτές αν και η fsh ειναι κάπως ανεβασμένη δεν με προβληματισαν...απο 20 και πάνω ναι δημιουργεί μια ανησυχία...αλλα και πάλι....πρεπει να τη συγκρίνεις τουλάχιστον με άλλον ένα μήνα γιατί μπορει να ηταν ενα τυχαίο γεγονός....

Μα εψεις πολυ καλη fsh και μάλιστα αναλογικά με την οιστραδιόλη σου και αν και θηλάζεις έχεις και πολύ καλή προλακτινη....ετσι μου φαίνονται εμένα.....μίλα με το γιατρό σου φυσικά που είναι ο ειδικός....αλλα εχω ενα πολυ καλο προαίσθημα για εσενα αυτον τον μήνα να ξέρεις...

Αχ βρε Βασουλα, εχεις παντα καλο προαισθημα με μενα και εγω εχω χαλια επαφες καθε μηνα....

Αλλα αυτο που λεει η @*ζουζουνα*!!! δεν εχει δικιο. αφου η LH μου ειναι καλη γιατι το τεστ ωορρηξιας εβγαινε 10 μερες θετικο;; να ετυχε εκεινον τον μηνα να ειχα υψηλη LH? θα ρωτησω βεβαια κ τον γιατρο....λες να αγορασω αυτο το μηνα τεστακια ωορρηξιας ;; να σταματησει να με ζαλισει κ ο κυριος (αντρας μου) "η επιστημη εχει προχωρησει με τεστ ωορρηξιας κ εμεις δεν ξερουμε ποτε κανεις ωορρηξια" θεε μου ποσα αντεχω  η καψερη μου λετε;;;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Καλημερα κοριτσια μ..Ειπα να κανω αρχικα ενα τεστ απο φαρμακειο που βγαινουν τα αποτελεσματα πιο γρηγορα... Δυστυχως αρνητικο εκανα δυο... Προφανως η περιοδος μου το πηγε σε αλλο επιπεδο... Οποτε ο μηνας οκτωβριος ειν μηνας εξετασεων για μενα και τν συντροφο μου :(

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tina79 είπε:

Εγω πρεπει να εχω βγαλει κυστες...παλι. Παρατηρησα οτι 2-3 μερες μετα την ωορηξια, που παρεπιμτωντος εκανε η αριστερη ωοθηκη, , αρχισε να μου δινει σουβλιες η δεξια ωοθηκη. Οποτε μαλλον δεν αφομοιωθηκε πληρως με την προηγουμενη περιοδο που ειχε κανει η δεξια. Εδω κ 3 μερες αρχισε να μου δινει σουβλιες κ η αριστερη ωοθηκη οποτε μαλλον δεν εσκασε ουτε αυτο.. Ψωνισαμε απο σβερκο κ αυτον τον μηνα! Χαχαχαχχαχαχαχ

Μπορεί να είναι ωορηξια κ από τις δύο το έχω πάθει.πολλες φορές κιόλας.γι αυτό πολλές φορές εγώ δεν πονάω μόνο από την μια μερια αλλά κ από τις δύο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sadri09 είπε:
2 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Καλημερα κοριτσια μ..Ειπα να κανω αρχικα ενα τεστ απο φαρμακειο που βγαινουν τα αποτελεσματα πιο γρηγορα... Δυστυχως αρνητικο εκανα δυο... Προφανως η περιοδος μου το πηγε σε αλλο επιπεδο... Οποτε ο μηνας οκτωβριος ειν μηνας εξετασεων για μενα και τν συντροφο μου :(

Δεν ξερω τι πατησα κ γραφει πως δν το εγραψα εγω... Αλλα το Σαντρι ειμαι με το αρνητικο τεστ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Μα μια απο τις δυο ωοθηκες κανει ωορηξια καθε μηνα! Ειτε η αριστερη θα κανει ειτε η δεξια! Το καταλαβαινω ποια κανει γτ ποναω..ειτε θα ποναω αριστερα ειτε θα ποναω δεξια.. Υπαρχει κ η σπανια περιπτωση δε να κανουν κ οι δυο ωοθηκες,σπανιο μεν συμβαινει δε. Αυτη ειναι η λεγομενη διπλη ωορηξια

Υπαρχει δε κ η περιπτωση να κανεις ωορηξια  και στο δευτερο μισο του κυκλου!! Δλδ να κανεις κανονικα την ωορηξια σου κ μετα απο λιγες μερες να ξανακανεις...αλλα νομιζω αυτο ειναι πιο συνηθες σε κοπελες που κανουν ωοληψιες η διεγερσεις, οποτε κ ‘διαταρασονται’ λιγο οι ορμονες..

Διάβασα ότι διπλή δεν γίνεται με μέρες διάφορα άλλα μέσα σε ένα το πολύ εικοσιτετράωρο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sadri09 said:
2 hours ago, Sofiamar93 said:

Καλημερα κοριτσια μ..Ειπα να κανω αρχικα ενα τεστ απο φαρμακειο που βγαινουν τα αποτελεσματα πιο γρηγορα... Δυστυχως αρνητικο εκανα δυο... Προφανως η περιοδος μου το πηγε σε αλλο επιπεδο... Οποτε ο μηνας οκτωβριος ειν μηνας εξετασεων για μενα και τν συντροφο μου :(

φανταζομαι απο λαθος εγραψες μεσα στο πλαισιο sofiamar93 σωστα;;;

αν δεν ερθει σε 3 μερες , ξανα κανε. ισως κανεις μεγαλο κυκλο. βεβαια με βαση τις επαφες σου θα ξερεις αν εχεις πιθανοτητες να εισαι εγκυος σε περιπτωση που κανεις μεγαλο κυκλό. εγω δλδ αυτον τον μηνα ειχα ελπιδες εφοσον ερχοταν η περιοδος στις 28 μερες. για πιο μετα δεν ειχα επαφη...

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Ααα χαχχα και εγω εκανα πριν ξεκινησουμε απο περιέργεια.. Σε καταλαβαινω 

Εσύ τι τεστ έκανες κ είναι αρνητικά;;τώρα δεν ξεκινάς;;;ωορηξιας εννοείς;;ΕΕ από ποια μέρα τα ξεκινάμε αυτά;;;

Just now, sofiadu είπε:

φανταζομαι απο λαθος εγραψες μεσα στο πλαισιο sofiamar93 σωστα;;;

αν δεν ερθει σε 3 μερες , ξανα κανε. ισως κανεις μεγαλο κυκλο. βεβαια με βαση τις επαφες σου θα ξερεις αν εχεις πιθανοτητες να εισαι εγκυος σε περιπτωση που κανεις μεγαλο κυκλό. εγω δλδ αυτον τον μηνα ειχα ελπιδες εφοσον ερχοταν η περιοδος στις 28 μερες. για πιο μετα δεν ειχα επαφη...

 

 

Ναι κ εγώ καταμπερδευτηκα.νομιζα sophia 93

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly said:

Διάβασα ότι διπλή δεν γίνεται με μέρες διάφορα άλλα μέσα σε ένα το πολύ εικοσιτετράωρο.

τι σου ειναι η φυση ομως εε;;; ενας ολοκληρος κοσμος ανακαλυπτεται μπροστα μου αυτους τους μηνες που βασικα μακαρι να μην μαθαινα τπτ κ να παρεμενα στην αγνοια οπως στη πρωτη εγκυμοσυνη...πφφφφφφ

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

τι σου ειναι η φυση ομως εε;;; ενας ολοκληρος κοσμος ανακαλυπτεται μπροστα μου αυτους τους μηνες που βασικα μακαρι να μην μαθαινα τπτ κ να παρεμενα στην αγνοια οπως στη πρωτη εγκυμοσυνη...πφφφφφφ

Μια χαρά είσαι θα το πιάσεις.το πολύ σεξ σου λείπει χαχαχα.η αλήθεια είναι ότι η υπερβολική γνώση προσφέρει κ έξτρα άγχος.τι να κάνουμε.εγω είμαι μανιακή με την ανάλυση.να σου πω να γελάσεις παλιά που δεν θέλαμε δεύτερο..σε κάποια φάση άρχισα λιιιιγο εγώ να ψιιλοοθελω..αλλά στο πίσω του μυαλού.αυτος αν ήξερα ότι είναι οι γόνιμες ούτε με κοιτούσε μη με αφήσει από το βλέμμα.παω γυναικολόγο κ μου λέει να αυτήν ακριβώς την στιγμή ρίχνεις αβγό.(η αδερφή μου τρελό χιουμορ,της το λέω στο τηλέφωνο κ λέει)ε καλά κ δεν του είπες,,μπορείς σε παρακαλώ να με π,,,,ξεις;;;;...εγώ παύση..είναι γυναίκα λέω..αααχαχαχα αχά.

 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Μια χαρά είσαι θα το πιάσεις.το πολύ σεξ σου λείπει χαχαχα.η αλήθεια είναι ότι η υπερβολική γνώση προσφέρει κ έξτρα άγχος.τι να κάνουμε.εγω είμαι μανιακή με την ανάλυση.

Οταν με το καλο ερθει το σπορακι (δεν σταματω να ελπιζω) εγω θα πω ναιιιιιιιι ετπιτελους δευτερο πλασματακιιι κ ο συζυγος θα πει: ναιι επιτελους θα με αφησει ησυχοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!! χαχαχαχαχαχαχα

 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Οταν με το καλο ερθει το σπορακι (δεν σταματω να ελπιζω) εγω θα πω ναιιιιιιιι ετπιτελους δευτερο πλασματακιιι κ ο συζυγος θα πει: ναιι επιτελους θα με αφησει ησυχοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!! χαχαχαχαχαχαχα

 

Τι να πω ρε συ ...στην περίπτωση σου είναι καθαρά θέμα επαφών.εγω άρχισα να με πιάνει μαυρίλα.κοιτα δεν έχω προσπαθήσει ποτέ χρόνια για εγκυμοσύνη.το πιο πολύ ήταν μεταξύ δεύτερης κ τρίτης περίπου οχτώ μήνες προσπάθεια.δηλαδη ούτε χρόνο.τωρα έχω νομίζω από Απρίλιο να εφτά μήνες.ας χαλαρώσω.ακομα κ οι παιδουλες ένα εξαμηνακι το τρώνε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

τοτε εγω δεν εχω προσδιορισει ποια κανει ωορηξια γιατι νιωθω γενικα πονακια κ απο τη μια κ απο την αλλη. που μπορει να μην ειναι κ απο ωοθηκη βασικα.

Η διπλη ωορρηξια σημαινει διδυμα ή οχι απαραιτητως;;; 

ποπο σα πρωταρα ειμαι τοσο ασχετη κ ειμαι κ μανα!!! 

Αχ βρε Βασουλα, εχεις παντα καλο προαισθημα με μενα και εγω εχω χαλια επαφες καθε μηνα....

Αλλα αυτο που λεει η @*ζουζουνα*!!! δεν εχει δικιο. αφου η LH μου ειναι καλη γιατι το τεστ ωορρηξιας εβγαινε 10 μερες θετικο;; να ετυχε εκεινον τον μηνα να ειχα υψηλη LH? θα ρωτησω βεβαια κ τον γιατρο....λες να αγορασω αυτο το μηνα τεστακια ωορρηξιας ;; να σταματησει να με ζαλισει κ ο κυριος (αντρας μου) "η επιστημη εχει προχωρησει με τεστ ωορρηξιας κ εμεις δεν ξερουμε ποτε κανεις ωορρηξια" θεε μου ποσα αντεχω  η καψερη μου λετε;;;;;;;;;;;;;;

εγω γιαυτο παράγγειλα για να δω αυτό που μου είπες σοφία μου.μπορει ομως οντως να έτυχε εκεινος ο μήνας 

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...