Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, sofiadu είπε:

αααα αρα δλδ μπορει στην ωοθυλακικη φαση να εισαι μια χαρα και στην φαση ωορρηξιας να στραβωσει το πραγμα;;; δεν το ηξερα αυτο...χμμμ

αληθεια;;;; δειχνουν αυτο οι εξετασεις μου;;; θα παρω τηλεφωνο να ρωτησω για το τεστ ωορρηξιας παντως αφουε χω κ καλη προλακτινη μπας κ βοηθηθω κ απο εκει κ κανουμε στοχευμενη επαφη κ οχι στο κουτουρου!

ναι γίνεται οντως σε μενα δλδ πιστευω οτι φταίει η 2η φάση, εκτός αν επειδη θηλαζα πολυ και τωρα εχει παει στο 1 φτιάχνει ο κυκλος μου...γιατί η αληθεια ειναι οτι θερμοδιαγραμμα δεν έκανα ενω θηλαζα πριν και κοιμόμουν 8ωρο.τωρα οχι.

Just now, Emilly είπε:

Αααααα ναι καλη.θα δω κ εγώ αυτό τον μήνα.οπωσδηποτε.σημερα πάλι ανέβηκε το θερμόμετρο 36,6 .τι παίζει;;;;;

ωραια μηπως εκανες εχθες ωορρηξια?αν σ ανεβει κι αλλο ή μεινει σταθερη εχεις κάνει 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula said:

Μα εψεις πολυ καλη fsh και μάλιστα αναλογικά με την οιστραδιόλη σου και αν και θηλάζεις έχεις και πολύ καλή προλακτινη....ετσι μου φαίνονται εμένα.....μίλα με το γιατρό σου φυσικά που είναι ο ειδικός....αλλα εχω ενα πολυ καλο προαίσθημα για εσενα αυτον τον μήνα να ξέρεις...

Για να τον παρω τηλεφωνακι να δουμε....Αν κατσει η ωορρηξια στην αδεια , θα ειναι σημαδι απο το θεο...ενα καλο αυγουλακι μονο θελω! 

@Sadri09 εχουμε κανα νεο κοριτσακι;

 

Just now, tina79 said:

Αληθεια ρε Βασουλα, οι ορμονολογικες που κανουμε, αφορουν τον κυκλο που μολις περασε η τον κυκλο που διανυουμε??

οοοο πολυ καλη ερωτησηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

θα τη ψαξω, θα τις στειλω και στον γιατρο το απογευμα κ θα κλεισω καπακια ραντεβου 10η μερα να δουμε τι γινεται με ωορρηξια.

Στην εγκυμοσυνη ημουν μονο στο οριο με την TSH αλλα τελικα δεν χρειαστηκε καμια αγωγη.

Δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου αλλα μπορει με τετοια καλη τιμη προλακτινης να εχω θεμα με προγεστερόνη; Εννοω κατι δεν θα δηλωνε η τιμη της προλακτινης να θορυβηθω; ή δεν παιζει ρολο;

Τη προλακτινη θα τη τριψω στα μουτρα του αντρα μου που μου τα εχει πρηξει οτι αυτο μπλοκαρει την εγκυμοσυνη! Καλε μου, δεν μου καθεσαι αρκετα τι δεν καταλαβαινεις;;;;; χαχαχαχαχαχα

Εχουμε κ τη βαφτιση σε λιγες μερες, αν ειμαι τυχερη κ πεσουν οι γονιμες στην αδεια κατι θα γινει αυτο το μηνα! θα ειναι κ ξεκουραστο το αγορι, ουε κ αλοιμονο του!!! θα μας ακουσει ολη η αργολιδα!!!!!!!!!!!! χαχαχαχα

Όχι καλέ...τι πρόβλημα να έχει η προγεστερόνη σου;;;;εδώ κάνεις ωορηξια κ σε περιμένουμε 20 μέρες μέχρι να έρθει περίοδος.λοιπον ανεπάρκεια προγεστερόνης σημαίνει ότι από την στιγμή που έχεις καταλάβει ωορηξια η περίοδος έρχεται σε δέκα μέρες κ κάτω κ όχι 14.οταν από την ωορηξια μέχρι την περίοδο μεσολαβούν 14 και πάνω μέρες είσαι φουλ προγεστερόνη.ανεπαρκεια ωχρινικης φάσης είναι κάτω από έντεκα μέρες.καταλαβες;;;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Για να τον παρω τηλεφωνακι να δουμε....Αν κατσει η ωορρηξια στην αδεια , θα ειναι σημαδι απο το θεο...ενα καλο αυγουλακι μονο θελω! 

@Sadri09 εχουμε κανα νεο κοριτσακι;

 

και κατι αλλο εγω με παρόμοιες εξετασεις που ειχα πιο παλιά, ο κυκλος τοτε ειχε παει 31 ,οπότε ωορρηξια εκανα 18η για βα δουμε τι θα βγει.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

ναι γίνεται οντως σε μενα δλδ πιστευω οτι φταίει η 2η φάση, εκτός αν επειδη θηλαζα πολυ και τωρα εχει παει στο 1 φτιάχνει ο κυκλος μου...γιατί η αληθεια ειναι οτι θερμοδιαγραμμα δεν έκανα ενω θηλαζα πριν και κοιμόμουν 8ωρο.τωρα οχι.

ωραια μηπως εκανες εχθες ωορρηξια?αν σ ανεβει κι αλλο ή μεινει σταθερη εχεις κάνει 

Λες;;;;;δεν ένιωσα κάτι να σου πω...24 μέρα ωορηξια;;στο τερμάτισα.δεν ξέρω μάλλον σάπιος κύκλος δεν έχω άλλη εξήγηση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Όχι καλέ...τι πρόβλημα να έχει η προγεστερόνη σου;;;;εδώ κάνεις ωορηξια κ σε περιμένουμε 20 μέρες μέχρι να έρθει περίοδος.λοιπον ανεπάρκεια προγεστερόνης σημαίνει ότι από την στιγμή που έχεις καταλάβει ωορηξια η περίοδος έρχεται σε δέκα μέρες κ κάτω κ όχι 14.οταν από την ωορηξια μέχρι την περίοδο μεσολαβούν 14 και πάνω μέρες είσαι φουλ προγεστερόνη.ανεπαρκεια ωχρινικης φάσης είναι κάτω από έντεκα μέρες.καταλαβες;;;

εγω απλα ξερω οτι οταν κανεις μετα την προγεστερονη για την προλακτινη δεν ξερω πχ αν εχεις 28αρι κυκλο ,14η ωορρηξια θα γίνει 21η η εξέταση αυτη θα δειξει αν ειναι καλη η ωορρηξία. έτσι μου έχουν πει...αν είναι ανεβασμένη πανω απο 11 οκ αν όχι θέλεις βοήθεια.

Just now, Emilly είπε:

Λες;;;;;δεν ένιωσα κάτι να σου πω...24 μέρα ωορηξια;;στο τερμάτισα.δεν ξέρω μάλλον σάπιος κύκλος δεν έχω άλλη εξήγηση.

εγω σε αυτόν τον κυκλο δεν πονεσα ενα τσακ μια μερα που όμως δεν αντιπροσωπεύει με την ώρα που ηρθε η περιοδος ουτε με τα υγρα.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

ναι γίνεται οντως σε μενα δλδ πιστευω οτι φταίει η 2η φάση, εκτός αν επειδη θηλαζα πολυ και τωρα εχει παει στο 1 φτιάχνει ο κυκλος μου...γιατί η αληθεια ειναι οτι θερμοδιαγραμμα δεν έκανα ενω θηλαζα πριν και κοιμόμουν 8ωρο.τωρα οχι.

ωραια μηπως εκανες εχθες ωορρηξια?αν σ ανεβει κι αλλο ή μεινει σταθερη εχεις κάνει 

Πάντως είμαι άδεια από το παραμικρό σύμπτωμα.σαν να μην έχω γυναικολογικά.δηλαδη ούτε τον πόνο πριν την περίοδο.μια ομορφιά.

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

εγω απλα ξερω οτι οταν κανεις μετα την προγεστερονη για την προλακτινη δεν ξερω πχ αν εχεις 28αρι κυκλο ,14η ωορρηξια θα γίνει 21η η εξέταση αυτη θα δειξει αν ειναι καλη η ωορρηξία. έτσι μου έχουν πει...αν είναι ανεβασμένη πανω απο 11 οκ αν όχι θέλεις βοήθεια.

εγω σε αυτόν τον κυκλο δεν πονεσα ενα τσακ μια μερα που όμως δεν αντιπροσωπεύει με την ώρα που ηρθε η περιοδος ουτε με τα υγρα.

Αααα.λοιπον εγώ προγεστερόνη 15,5 πριν δύο μήνες.κ Τζιφός.παιζουν εκατό πράματα ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Πάντως είμαι άδεια από το παραμικρό σύμπτωμα.σαν να μην έχω γυναικολογικά.δηλαδη ούτε τον πόνο πριν την περίοδο.μια ομορφιά.

δεν είναι κακό αυτό...γενικά δεν εχουμε πάντα συμπτώματα. ενα τιπ που εχω καταλάβει γενικα ειναι οτι οταν εμεινα εγκυις κ τις 3 φορες δεν ειχα τα κίτρινα υγρα σαν κολλα πριν την περιοδο.δεν ειχα τπτ και ειχα διαφανα την ημερα που περίμενα.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Όχι καλέ...τι πρόβλημα να έχει η προγεστερόνη σου;;;;εδώ κάνεις ωορηξια κ σε περιμένουμε 20 μέρες μέχρι να έρθει περίοδος.λοιπον ανεπάρκεια προγεστερόνης σημαίνει ότι από την στιγμή που έχεις καταλάβει ωορηξια η περίοδος έρχεται σε δέκα μέρες κ κάτω κ όχι 14.οταν από την ωορηξια μέχρι την περίοδο μεσολαβούν 14 και πάνω μέρες είσαι φουλ προγεστερόνη.ανεπαρκεια ωχρινικης φάσης είναι κάτω από έντεκα μέρες.καταλαβες;;;

καταλαβα, αρα το προβλημα ειναι στην ανεπαρκεια. η φουλ προγεστερονη δλδ δεν δημιουργει προβληματα; ειναι καλο να εχεις φουλ;

Just now, *ζουζουνα*!!! said:

και κατι αλλο εγω με παρόμοιες εξετασεις που ειχα πιο παλιά, ο κυκλος τοτε ειχε παει 31 ,οπότε ωορρηξια εκανα 18η για βα δουμε τι θα βγει.

ρε συ εγω εκανα κυκλο 32 ημερων αυτο το μηνα! κοιτα να δεις!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, tina79 είπε:

Αληθεια ρε Βασουλα, οι ορμονολογικες που κανουμε, αφορουν τον κυκλο που μολις περασε η τον κυκλο που διανυουμε??

Τον μήνα που διανύουμε αφορούν...για αυτο και πρέπει 2η με 3η μέρα!!!;)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

εγω απλα ξερω οτι οταν κανεις μετα την προγεστερονη για την προλακτινη δεν ξερω πχ αν εχεις 28αρι κυκλο ,14η ωορρηξια θα γίνει 21η η εξέταση αυτη θα δειξει αν ειναι καλη η ωορρηξία. έτσι μου έχουν πει...αν είναι ανεβασμένη πανω απο 11 οκ αν όχι θέλεις βοήθεια.

εγω σε αυτόν τον κυκλο δεν πονεσα ενα τσακ μια μερα που όμως δεν αντιπροσωπεύει με την ώρα που ηρθε η περιοδος ουτε με τα υγρα.

Συνήθως αυτές τις μέρες νιώθω κ την πάχυνση της μήτρας μου σαν τούβλο.βρε μια χαλάρωση μια ομορφιά να έχει αυτός ο μήνας;;;;θάρεις μου τα βγάλανε τα γυναικολογικά..ζω μια χαλάρωση.τσιλ.

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

δεν είναι κακό αυτό...γενικά δεν εχουμε πάντα συμπτώματα. ενα τιπ που εχω καταλάβει γενικα ειναι οτι οταν εμεινα εγκυις κ τις 3 φορες δεν ειχα τα κίτρινα υγρα σαν κολλα πριν την περιοδο.δεν ειχα τπτ και ειχα διαφανα την ημερα που περίμενα.

Εγώ αλήθεια σου λέω τέσσερις εγκυμοσύνες δεν κατάλαβα τίποτα που να πω αχ τι έπαθα μήπως εγκυμοσύνη;;στον γιο μου πονουσα σαν να μου ρχεται από στιγμή σε στιγμή περίοδος.αυτη η αίσθηση που έχουμε πάντα που λες να το νιώθω στο πιπι τώρα θα δω το αίμα.στην δεύτερη απλά είχα υπνηλία στην τρίτη κράμπες στην μήτρα στην τέταρτη μια φορά ένα αιφνίδιο κατούρημα που έτρεχα να προλάβω.αυτα όλα τα έχω πάθει κ πριν την περίοδο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Συνήθως αυτές τις μέρες νιώθω κ την πάχυνση της μήτρας μου σαν τούβλο.βρε μια χαλάρωση μια ομορφιά να έχει αυτός ο μήνας;;;;θάρεις μου τα βγάλανε τα γυναικολογικά..ζω μια χαλάρωση.τσιλ.

Χαχαχαχαχαχα δεν είναι κακό αυτό...χαχαχαχα ίσως και να μην εκανες ακόμα ωορηξια και για αυτό να μην έχεις και καμιά ενόχληση...αλλα και αυτό με τη θερμοκρασία...ενα μπέρδεμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Συνήθως αυτές τις μέρες νιώθω κ την πάχυνση της μήτρας μου σαν τούβλο.βρε μια χαλάρωση μια ομορφιά να έχει αυτός ο μήνας;;;;θάρεις μου τα βγάλανε τα γυναικολογικά..ζω μια χαλάρωση.τσιλ.

Εγώ αλήθεια σου λέω τέσσερις εγκυμοσύνες δεν κατάλαβα τίποτα που να πω αχ τι έπαθα μήπως εγκυμοσύνη;;στον γιο μου πονουσα σαν να μου ρχεται από στιγμή σε στιγμή περίοδος.αυτη η αίσθηση που έχουμε πάντα που λες να το νιώθω στο πιπι τώρα θα δω το αίμα.

και αυτό παίζει ανάλογα με τις εγκυμοσύνες επίσης..  εγω πλεον δεν πονάω στην περιοδο μου σχεδόν καθόλου παρόλο που πριν πονουσα πολυ...το μονο κουλό ειναι οτι με πιάνει έντονος πονος την 4η με 5η μερα .πολυ περίεργο ενω ροη τοτε δεν εχω πολυ.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

καταλαβα, αρα το προβλημα ειναι στην ανεπαρκεια. η φουλ προγεστερονη δλδ δεν δημιουργει προβληματα; ειναι καλο να εχεις φουλ;

ρε συ εγω εκανα κυκλο 32 ημερων αυτο το μηνα! κοιτα να δεις!!!!

Ναι φουλ την θέλουμε.ειμαι σίγουρη ότι έχεις καλη

Just now, *Vasoula είπε:

Χαχαχαχαχαχα δεν είναι κακό αυτό...χαχαχαχα ίσως και να μην εκανες ακόμα ωορηξια και για αυτό να μην έχεις και καμιά ενόχληση...αλλα και αυτό με τη θερμοκρασία...ενα μπέρδεμα!!!

Εγώ νομίζω ότι άδειασα.πονο στο σ,,ξ σαν ωορηξια ένιωθα πιο νωρίς αυτό τον μήνα,εκτός αν άρχισαν να φουσκώνουν τα ωοθυλάκια κ παλινδρομισαν.νομιζω κ αυτό γίνεται.σαν κακιά ωορηξια που δεν έδωσε εντολή να παχύνει η μήτρα.σαν να μην τρέχει τίποτα χαχαχα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...