Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Emilly είπε:

Πρέπει να είναι σούπερ φίλη.απλα ξέρω γιατί fsh αν είναι κάτω από 8 είσαι οκ.παιδουλα παιδικά.τα αλλά δεν τα ξέρω.αχ όταν μου ρθει η σιχαμενη η περίοδος πάω κ εγώ.δευτερη μέρα;;;;;την tsh την θέλουν ιδανικά λίγο πιο κάτω στο 1,5 εγώ είχα 1,3 αυτό δες λίγο.

Εμένα fsh 7.7

Lh 5.32 

E2 72.7

Τις είχα κάνει πριν δύο μήνες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ellidr said:

Εμένα fsh 7.7

Lh 5.32 

E2 72.7

Τις είχα κάνει πριν δύο μήνες

ειναι λιγο πιο υψηλες απο μενα αλλα σε φυσιολογικα επιπεδα και εσενα. προλακτινη ειχες κανει;; τι σου ειχε πει ο γιατρος για αυτες τις τιμες;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

ειναι λιγο πιο υψηλες απο μενα αλλα σε φυσιολογικα επιπεδα και εσενα. προλακτινη ειχες κανει;; τι σου ειχε πει ο γιατρος για αυτες τις τιμες;;

Καλές είναι λέει 

Ξέρω γω

Όχι προλακτίνη δεν έχω κάνει 

Κάτσε να δω

Just now, sofiadu είπε:

ειναι λιγο πιο υψηλες απο μενα αλλα σε φυσιολογικα επιπεδα και εσενα. προλακτινη ειχες κανει;; τι σου ειχε πει ο γιατρος για αυτες τις τιμες;;

13.34 τον Ιανουάριο 

Δεύτερη μέρα περιόδου

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Καλησπερα σε ολες. Κοριτσια χρειάζομαι την βοηθεια σας. Βγηκαν οι εξετάσεις μου και νιωθω πως εφαγα ηττα μεγάλη. Της εστειλα στη γιατρο και μου ειπαν αυριο μεθαυριο θα της δει...με πηρε απο κατω αν ξερει καμια σας ας μου πει.... fsh 11.20 ( εδω κλαιμε μαλλον) Lh 4.94 , E2 41.40...θυμιζω πως ειμαι και μεγαλο κοριτσι...42... αν και δεν νιωθω πως ειμαι αλλα οι εξετασεις μαλλον αυτο δειχνουν...στεναχωρηθηκα...διαβασα διαφορα στο internet και θελω να κλαψω 

είναι λίγο αυξημένες οι η πρώτη και η 3η ,ο γιατρος τι σ ειπε?καλημερα!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr said:

Καλές είναι λέει 

Ξέρω γω

Όχι προλακτίνη δεν έχω κάνει 

Κάτσε να δω

13.34 τον Ιανουάριο 

Δεύτερη μέρα περιόδου

φυσιολογικα κ εσυ! Σκεψου οτι εγω θηλαζω κ την εχω 11,2! Αρα κυριες μου κ κυριοι δεν φταιει ο θηλασμος, φταιει που δεν μου καθεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, sofiadu είπε:

Καλημερα κορίτσια μου! Βγηκαν οι ορμονολογικες! Θυμιζω τις εκανα τη 2η μερα περιοδου

ΤSH: 2,42 φτ(0,27-4,70)

Ε2: 52,82 , βρισκομαι μεσα στην ωοθυλακικη φαση δλδ 30,90-90,40

FSH: 5.02 , βρισκομαι μεσα στην ωοθυλακικη φαση δλδ 3.5-12.5

LH: 3.8,  βρισκομαι μεσα στην ωοθυλακικη φαση δλδ 2.4-12.6

και αυτη που περιμενα πω και τη:προλακτινη PRL: 11.2 φυσιολογικες τιμες 3.0-23,3

 

πως σα φαινονται;;; δεν τις εχω ψαξει ακομα αλλα νομιζω ειμαι καλα ε;;;; @*Vasoula τι λες;

νομίζω εισαι πολυ καλα!

αν κρίνω από τις δικές μου που ειχα 

36

6,5 

11,3 αντίστοιχα από αυτές που έβαλες με την σειρά...εγω ημουν 2η με 3η. μαλλον 3η θα μετρήσω.ερωτηση οποτε η LH πως σ εβγαινε σε τεστ θετικο?γιατί ειναι καλες οι εξετασεις σου.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

φυσιολογικα κ εσυ! Σκεψου οτι εγω θηλαζω κ την εχω 11,2! Αρα κυριες μου κ κυριοι δεν φταιει ο θηλασμος, φταιει που δεν μου καθεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Με το ζόρι 

Χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, sofiadu είπε:

Εμένα ρε συ μου τις έγραψε με τις άλλες μαζί κ τις έκανα σήμερα. Μόνο την προγεστερονη δεν έγραψε. Λογικά θα δει τι θα λένε αυτές κ θα μου πει για μετά να τη κάνω... Δεν έχω ιδέα... Μήπως την εξετάζουν την προλακτινη κ 2ημερα περιόδου κ μετά την ωορρηξια;; 

Όχι καλέ κυρία!!!! Δεν ήμουν εγώ!!! Εγώ έκανα σήμερα εξετάσεις κ αύριο θα τις πάρω. Μια άλλη κοπέλα έγραφε το πρωί τα αποτελέσματα αλλά δεν θυμάμαι ποια...η @*ζουζουνα*!!!;; αχ δεν θυμάμαι κ είμαι κ από κινητό κολλάει συνέχεια... 

εγω εκανα εξετασεις @Emilly την προηγούμενη βδομάδα 6,5 ηταν η fsh


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! said:

νομίζω εισαι πολυ καλα!

αν κρίνω από τις δικές μου που ειχα 

36

6,5 

11,3 αντίστοιχα από αυτές που έβαλες με την σειρά...εγω ημουν 2η με 3η. μαλλον 3η θα μετρήσω.ερωτηση οποτε η LH πως σ εβγαινε σε τεστ θετικο?γιατί ειναι καλες οι εξετασεις σου.

ελα ντε ρε φιλεναδα!!!!!!!!! λες να ειχε τυχει εκεινον τον μηνα;;; καλα που μου το θυμησες αυτο να τον ρωτησω που θα τον παρω τηλεφωνο (κατσε να τα σημειωσω γιατι ξεχναω σα γρια γυναικα).

λες να φανει κατι υποπτο σε προγεστερονη;;; δεν θα φαινοταν ομως σε αυτες που καναμε κατι περιεργο που να δηλωνει οτι κ η προγεστερονη ειναι πειραγμενη;

Εσενα τις ειδε η γιατρος σου τελικα; τι σου ειπε;

Just now, Ellidr said:

Με το ζόρι 

Χαχαχαχα

φατσα γελιο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

ελα ντε ρε φιλεναδα!!!!!!!!! λες να ειχε τυχει εκεινον τον μηνα;;; καλα που μου το θυμησες αυτο να τον ρωτησω που θα τον παρω τηλεφωνο (κατσε να τα σημειωσω γιατι ξεχναω σα γρια γυναικα).

λες να φανει κατι υποπτο σε προγεστερονη;;; δεν θα φαινοταν ομως σε αυτες που καναμε κατι περιεργο που να δηλωνει οτι κ η προγεστερονη ειναι πειραγμενη;

Εσενα τις ειδε η γιατρος σου τελικα; τι σου ειπε;

φατσα γελιο!

ναι εμενα τις ειδε και μου είπε εοναι μια χαρα...πάντως εγώ πήρα και τεστ ετσι να δω αν θα βγουν ολα θετικα όπως μου είχες πει..πλεον ο θηλασμος πηγε 1 φορά το βραδυ...τωρα τις άλλες 21η αλλα επειδη πιστευω οτι ειναι νωρις θα δω ανάλογα απο τα τεστ.

απλα μπορει οι προγεστερονη και η προλακτινη να ειναι οκ στην αρχη και μετα στην 2η φαση να υπαρχει πρόβλημα, τουλάχιστον για την προγεστερονη...εμείς αυτό θέλουμε να δούμε γιατί δεν ειχα κ καλο θερμοδιαγραμμα αν κ μου είπε η γιατρος οτι πλεον αυτο δεν ισχυει,παλια το έβλεπαν  αν κ της είπα ότι εγω ετσι εμεινα εγκυος κ τις 3 φορες λογο αστατου κυκλου.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, sofiadu είπε:

Καλημερα κορίτσια μου! Βγηκαν οι ορμονολογικες! Θυμιζω τις εκανα τη 2η μερα περιοδου

ΤSH: 2,42 φτ(0,27-4,70)

Ε2: 52,82 , βρισκομαι μεσα στην ωοθυλακικη φαση δλδ 30,90-90,40

FSH: 5.02 , βρισκομαι μεσα στην ωοθυλακικη φαση δλδ 3.5-12.5

LH: 3.8,  βρισκομαι μεσα στην ωοθυλακικη φαση δλδ 2.4-12.6

και αυτη που περιμενα πω και τη:προλακτινη PRL: 11.2 φυσιολογικες τιμες 3.0-23,3

 

πως σα φαινονται;;; δεν τις εχω ψαξει ακομα αλλα νομιζω ειμαι καλα ε;;;; @*Vasoula τι λες;

Καλημερα παρεακι!!!

Σοφακι μου ειναι απλα τέλειες οι εξετάσεις σου!!!εγω στο εχω πει και θα στο ξαναπώ!!!!το πρόγραμμα σας είναι το εμπόδιο....αλλιως θα έπιανες πολυ πολυ γρήγορα!!!!μολις πετύχεις ωορηξια και επαφη τσουπ!!χαχαχαχ

Και απο τις εξετάσεις αυτόν τον μήνα φαίνεται πως έχεις και καλό κύκλο.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! said:

ναι εμενα τις ειδε και μου είπε εοναι μια χαρα...πάντως εγώ πήρα και τεστ ετσι να δω αν θα βγουν ολα θετικα όπως μου είχες πει..πλεον ο θηλασμος πηγε 1 φορά το βραδυ...τωρα τις άλλες 21η αλλα επειδη πιστευω οτι ειναι νωρις θα δω ανάλογα απο τα τεστ.

απλα μπορει οι προγεστερονη και η προλακτινη να ειναι οκ στην αρχη και μετα στην 2η φαση να υπαρχει πρόβλημα, τουλάχιστον για την προγεστερονη...εμείς αυτό θέλουμε να δούμε γιατί δεν ειχα κ καλο θερμοδιαγραμμα αν κ μου είπε η γιατρος οτι πλεον αυτο δεν ισχυει,παλια το έβλεπαν  αν κ της είπα ότι εγω ετσι εμεινα εγκυος κ τις 3 φορες λογο αστατου κυκλου.

αααα αρα δλδ μπορει στην ωοθυλακικη φαση να εισαι μια χαρα και στην φαση ωορρηξιας να στραβωσει το πραγμα;;; δεν το ηξερα αυτο...χμμμ

Just now, *Vasoula said:

Καλημερα παρεακι!!!

Σοφακι μου ειναι απλα τέλειες οι εξετάσεις σου!!!εγω στο εχω πει και θα στο ξαναπώ!!!!το πρόγραμμα σας είναι το εμπόδιο....αλλιως θα έπιανες πολυ πολυ γρήγορα!!!!μολις πετύχεις ωορηξια και επαφη τσουπ!!χαχαχαχ

Και απο τις εξετάσεις αυτόν τον μήνα φαίνεται πως έχεις και καλό κύκλο.....

αληθεια;;;; δειχνουν αυτο οι εξετασεις μου;;; θα παρω τηλεφωνο να ρωτησω για το τεστ ωορρηξιας παντως αφουε χω κ καλη προλακτινη μπας κ βοηθηθω κ απο εκει κ κανουμε στοχευμενη επαφη κ οχι στο κουτουρου!

Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Χωρις να ειμαι γιατρος κ χωρις να θελω να τον παραστησω, εκτιμω, βαση εμπειριας δικων μου εξετασεων που το εχω ψαξει, οτι οι εξετασεις σου ειναι μια ΧΑΡΑ!! Ναι μεν την fsh τη θελουν εως 10, αλλα αυτο ειναι λιγο μυθος..απο 20 κ πανω δηλωνει η τιμη οτι κατι παιζει..κ φυσικα μια fsh δεν δηλωνει μονη της κατι..γ αυτο τη θελουν συνδιαστικα με τις υπολοιπες εξετασεις που εκανες.. 

Παραδειγμα.. εχεις fsh 11 κ ειχες μια e2 ανω του 100.. αυτο απο τα λιγα που ξερω, θα σημαινε οτι η τιμη της fsh  ειναι πλασματικη! Δλδ η τιμη της fsh ειναι μεγαλυτερη του 11! 
Βασικο.... για να πουμε οτι κατι συμβαινει με την γυναικα κ αν μπαινει σε πωα κτλ., θα πρεπει να γινουν διαδοχικες εξετασεις για κανα 6μηνο για να παρατηρηθουν οι τιμες σε εξι συνεχομενους κυκλους.. συνδιαστικα παντα υπερηχογραφικα!

Απο κει κ περα, εννοειτε οτι για καθε γυναικα ο καθε κυκλος της ειναι διαφορετικος, αλλιως ολες θα γεννοβολουσαμε το ενα κουτσουβελο μετα το αλλο...χχαχαχχαχααχχα

Θα συμφωνήσω ακόμα μια φορά (αχχαχαχα) απόλυτα μαζί σου!!!για αυτό και εμενα οι τιμες αυτές αν και η fsh ειναι κάπως ανεβασμένη δεν με προβληματισαν...απο 20 και πάνω ναι δημιουργεί μια ανησυχία...αλλα και πάλι....πρεπει να τη συγκρίνεις τουλάχιστον με άλλον ένα μήνα γιατί μπορει να ηταν ενα τυχαίο γεγονός....

Just now, sofiadu είπε:

αααα αρα δλδ μπορει στην ωοθυλακικη φαση να εισαι μια χαρα και στην φαση ωορρηξιας να στραβωσει το πραγμα;;; δεν το ηξερα αυτο...χμμμ

αληθεια;;;; δειχνουν αυτο οι εξετασεις μου;;; θα παρω τηλεφωνο να ρωτησω για το τεστ ωορρηξιας παντως αφουε χω κ καλη προλακτινη μπας κ βοηθηθω κ απο εκει κ κανουμε στοχευμενη επαφη κ οχι στο κουτουρου!

Μα εψεις πολυ καλη fsh και μάλιστα αναλογικά με την οιστραδιόλη σου και αν και θηλάζεις έχεις και πολύ καλή προλακτινη....ετσι μου φαίνονται εμένα.....μίλα με το γιατρό σου φυσικά που είναι ο ειδικός....αλλα εχω ενα πολυ καλο προαίσθημα για εσενα αυτον τον μήνα να ξέρεις...

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

εγω εκανα εξετασεις @Emilly την προηγούμενη βδομάδα 6,5 ηταν η fsh

Αααααα ναι καλη.θα δω κ εγώ αυτό τον μήνα.οπωσδηποτε.σημερα πάλι ανέβηκε το θερμόμετρο 36,6 .τι παίζει;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Καλημερα παρεακι!!!

Σοφακι μου ειναι απλα τέλειες οι εξετάσεις σου!!!εγω στο εχω πει και θα στο ξαναπώ!!!!το πρόγραμμα σας είναι το εμπόδιο....αλλιως θα έπιανες πολυ πολυ γρήγορα!!!!μολις πετύχεις ωορηξια και επαφη τσουπ!!χαχαχαχ

Και απο τις εξετάσεις αυτόν τον μήνα φαίνεται πως έχεις και καλό κύκλο.....

Αληθεια ρε Βασουλα, οι ορμονολογικες που κανουμε, αφορουν τον κυκλο που μολις περασε η τον κυκλο που διανυουμε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...