Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Προσπαθω και εγω.. Αυτη η εβδομαδα ειναι η γονιμη μου οποτε εοχυμε ξεκινησει και εμεις.. ❤️❤️ Εμας ακυρωθηκε ο γαμος λογω κορονοϊόυ και ειπαμε να βαλουμε μπρος για παιδακι

Α πολυ ωραια... Σου ευχομαι να μην χρειαστει αλλη προσπαθεια κ τν επομενο μηνα να μας πεις ευχαριστα νεα :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sadri09 είπε:

Α πολυ ωραια... Σου ευχομαι να μην χρειαστει αλλη προσπαθεια κ τν επομενο μηνα να μας πεις ευχαριστα νεα :wub:

Ξύπνια και εσύ ε??χαχχαχαχαχχα αυριο θα κάνεις τεστάκι τελικά????

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula said:

Σε ανδρολογο κοριτσι μου αυτός θα σας καθοδηγήσει!!!!!!!

Κοριτσακι μου γιατί απογοητευτηκες?????δεν είμαι βέβαια η καλύτερη κριτής καθώς οι τιμες μου είναι πολύ χειρότερες γενικά...χαχχαχαχα και δεν ειμαι και ειδικός....αλλα έχεις fsh κάτω από 15,η οιστραδιόλη σου μου φαίνεται καλή....γιατι σε πήρε από κάτω?????

Γιατί διάβασα πως η fsh πρεπει να ειναι μεχρι 8 με 9...οπως επισης και η αναλογια fsh/lh θα πρεπει να ειναι περιπου στο 1 ενω εμενα ειναι 2 κατι...Βασικά οσο εψαχνα στο internet τοσο αγχωνομουν...θα δειξει βρε κοριτσι...θα μιλησω με τη γιατρο και μετα θα δωσω τη μαχη μου αυτο το μηνα χαχαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Γιατί διάβασα πως η fsh πρεπει να ειναι μεχρι 8 με 9...οπως επισης και η αναλογια fsh/lh θα πρεπει να ειναι περιπου στο 1 ενω εμενα ειναι 2 κατι...Βασικά οσο εψαχνα στο internet τοσο αγχωνομουν...θα δειξει βρε κοριτσι...θα μιλησω με τη γιατρο και μετα θα δωσω τη μαχη μου αυτο το μηνα χαχαχαχα 

Μην απογοητευεσαι κοριτσι μου γλυκο...καταρχάς για να θεωρήσεις πως υπάρχει κάποιο πρόβλημα θα πρέπει να τις επαναλάβεις τις εξετάσεις για να δεις πως δεν έτυχε απλα ένας κακός μηνας....οτι καλύτερο σου εύχομαι!πες μας όταν μιλήσετε!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Ξύπνια και εσύ ε??χαχχαχαχαχχα αυριο θα κάνεις τεστάκι τελικά????

Εχω δυο γατια που κανουν παρτυ σημερααα :angry: 

ετσι ειπα...να τελειωνω αν δν ειμαι να μασω το κεφαλι μ να ηρεμισω... :-|

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Sadri09 είπε:

Εχω δυο γατια που κανουν παρτυ σημερααα :angry: 

ετσι ειπα...να τελειωνω αν δν ειμαι να μασω το κεφαλι μ να ηρεμισω... :-|

Καλημεραααα.. Αντε περιμενουμε νεα σου σημερα.. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Όλο τον μήνα σου λέω 24 μέρα σήμερα δύο μέρες δεν το καναμε.εμας το ποτό μας αρέσει.δεν κάπνισα στην ζωή μου κ ούτε καφέ έπινα.αλλα μέχρι να γεννήσω εβγαίνα με τον δικό μου κ τα πιναμε κ το ζούσαμε.μια φορά ελεύθεροι έρχεται κ με παίρνει για έξοδο.κ φορούσα αθλητικα κ είχα στο σακιδιο ψιλοτακουνα.μου λέει θα βγούμε τώρα.ε τα βάζω πάμε πινουμε.οταν γύρισα πόνεσαν τα πόδια μου.βγαζω τα ψηλά βάζω τα αθλητικά.σουρωμενοι.την άλλη μέρα ξυπνάμε.μας λέει ο γείτονας έχει ένα τακούνι πάνω στην οροφή από το αμάξι αααχαχαχαχαχα.τον γιο μου σουρωμενη τον έπιασα.το ζούσαμε σου λέω.

 

 

Τώρα διάβασα τι έγραψα.δεν έπινα μέχρι να γεννήσω χαχαχαχαα.μεχρι να μείνω έγκυος.αμαν ...θα πείτε τι έκανε αυτη

7 ώρες πρίν, SerafinaPekala είπε:

Πωπωωω ακριβώς αυτά σκευτομαι και εγώ!!! Η Πεθερά μου πάντως είναι όλα τα λευτα πρώτα είναι φίλη μου ακόμα κ σε μικρό διαφωνίες το μέρος μου θα πάρει αχαχαχ είναι υπέροχη πέρα από αυτό!! Τι ωραία ανατροφή που δίνεις στον μικρό!! Τι ωραίες που είναι οι σκέψεις σου! Βλέπω από φίλες μου που ναι μεν κάνουν παράπονα για τους άντρες τους κάνουν τα ίδια στους γιους τους, Μια συγκεκριμένα έχει πάει 16 ο γιος της και του φέρνει ακόμα νερό όταν το ζητάει, τρελαίνομαι, της λέω τι κάνεις μαρηηηη, οι ίδιοι θα υποφέρουν αύριο μεθαύριο αυτοί και οι γυναίκες τους!! Όπως λέει και άντρας μου άμα κάνει κόρη θα την βγάλει έξω στη κατάλληλη ηλικία και θα της δείξει πως πρέπει να της φέρετε ένας άντρας, πως θα απαιτεί το σεβασμό του έτσι για να μην λέμε μόνο για γιους το ίδιο ισχύει και για τις γυναίκες! Ελπίζω μόνο να τα καταφέρουμε και να διαπαιδαγωγισουμε σωστούς ανθρώπους όπως κάνεις ακριβώς εσύ μη μείνουμε στα λόγια κ τα όνειρα χεχε!! Πλέον οι εποχές έχουν αλλάξει κ ελπίζω πολύ στα μελλοντικά παιδια! 

Αχ αντε στο εύχομαι αυτό με την δουλίτσα! Πότε δεν ξέρεις χαχα

Έτσι μωρεε βουρ να διασκεδαζουμε και λίγο!! Αν θυμάμαι καλά τον γιο σου μας είχες πει ζάντα τον έπιασες και βγήκε παλικάρος!! Μήπως πρέπει να αλλάξεις τακτική? χάχα!!! 

Ναι ναι αααχαχα.επεφτα από το κρεβάτι με μάζευε κ ξαναεπεφτα.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι βροχή ήταν αυτή το βράδυ! Ελπίζω να έχετε θετικά τεστάκια σήμερα όσες κάνετε! 

Είναι κάποια στην παρέα που να έγινε μανούλα σε μικρή ηλικία; Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πραγματάκια.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι βροχή ήταν αυτή το βράδυ! Ελπίζω να έχετε θετικά τεστάκια σήμερα όσες κάνετε! 

Είναι κάποια στην παρέα που να έγινε μανούλα σε μικρή ηλικία; Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πραγματάκια.

Καλημέρα ναι εγώ έμεινα έγκυος ένα μήνα μετά που έκλεισα τα 20 και γέννησα 3μηνες πριν κλείσω τα 21 ρωτά ότι θες!!!

Τώρα που πάμε για δεύτερο είμαι 22,7 χαχαχαχα!!!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια μου! Βγηκαν οι ορμονολογικες! Θυμιζω τις εκανα τη 2η μερα περιοδου

ΤSH: 2,42 φτ(0,27-4,70)

Ε2: 52,82 , βρισκομαι μεσα στην ωοθυλακικη φαση δλδ 30,90-90,40

FSH: 5.02 , βρισκομαι μεσα στην ωοθυλακικη φαση δλδ 3.5-12.5

LH: 3.8,  βρισκομαι μεσα στην ωοθυλακικη φαση δλδ 2.4-12.6

και αυτη που περιμενα πω και τη:προλακτινη PRL: 11.2 φυσιολογικες τιμες 3.0-23,3

 

πως σα φαινονται;;; δεν τις εχω ψαξει ακομα αλλα νομιζω ειμαι καλα ε;;;; @*Vasoula τι λες;

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, sofiadu είπε:

Καλημερα κορίτσια μου! Βγηκαν οι ορμονολογικες! Θυμιζω τις εκανα τη 2η μερα περιοδου

ΤSH: 2,42 φτ(0,27-4,70)

Ε2: 52,82 , βρισκομαι μεσα στην ωοθυλακικη φαση δλδ 30,90-90,40

FSH: 5.02 , βρισκομαι μεσα στην ωοθυλακικη φαση δλδ 3.5-12.5

LH: 3.8,  βρισκομαι μεσα στην ωοθυλακικη φαση δλδ 2.4-12.6

και αυτη που περιμενα πω και τη:προλακτινη PRL: 11.2 φυσιολογικες τιμες 3.0-23,3

 

πως σα φαινονται;;; δεν τις εχω ψαξει ακομα αλλα νομιζω ειμαι καλα ε;;;; @*Vasoula τι λες;

Πρέπει να είναι σούπερ φίλη.απλα ξέρω γιατί fsh αν είναι κάτω από 8 είσαι οκ.παιδουλα παιδικά.τα αλλά δεν τα ξέρω.αχ όταν μου ρθει η σιχαμενη η περίοδος πάω κ εγώ.δευτερη μέρα;;;;;την tsh την θέλουν ιδανικά λίγο πιο κάτω στο 1,5 εγώ είχα 1,3 αυτό δες λίγο.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Καλησπερα σε ολες. Κοριτσια χρειάζομαι την βοηθεια σας. Βγηκαν οι εξετάσεις μου και νιωθω πως εφαγα ηττα μεγάλη. Της εστειλα στη γιατρο και μου ειπαν αυριο μεθαυριο θα της δει...με πηρε απο κατω αν ξερει καμια σας ας μου πει.... fsh 11.20 ( εδω κλαιμε μαλλον) Lh 4.94 , E2 41.40...θυμιζω πως ειμαι και μεγαλο κοριτσι...42... αν και δεν νιωθω πως ειμαι αλλα οι εξετασεις μαλλον αυτο δειχνουν...στεναχωρηθηκα...διαβασα διαφορα στο internet και θελω να κλαψω τωρα...

Χωρις να ειμαι γιατρος κ χωρις να θελω να τον παραστησω, εκτιμω, βαση εμπειριας δικων μου εξετασεων που το εχω ψαξει, οτι οι εξετασεις σου ειναι μια ΧΑΡΑ!! Ναι μεν την fsh τη θελουν εως 10, αλλα αυτο ειναι λιγο μυθος..απο 20 κ πανω δηλωνει η τιμη οτι κατι παιζει..κ φυσικα μια fsh δεν δηλωνει μονη της κατι..γ αυτο τη θελουν συνδιαστικα με τις υπολοιπες εξετασεις που εκανες.. 

Παραδειγμα.. εχεις fsh 11 κ ειχες μια e2 ανω του 100.. αυτο απο τα λιγα που ξερω, θα σημαινε οτι η τιμη της fsh  ειναι πλασματικη! Δλδ η τιμη της fsh ειναι μεγαλυτερη του 11! 
Βασικο.... για να πουμε οτι κατι συμβαινει με την γυναικα κ αν μπαινει σε πωα κτλ., θα πρεπει να γινουν διαδοχικες εξετασεις για κανα 6μηνο για να παρατηρηθουν οι τιμες σε εξι συνεχομενους κυκλους.. συνδιαστικα παντα υπερηχογραφικα!

Απο κει κ περα, εννοειτε οτι για καθε γυναικα ο καθε κυκλος της ειναι διαφορετικος, αλλιως ολες θα γεννοβολουσαμε το ενα κουτσουβελο μετα το αλλο...χχαχαχχαχααχχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Πρέπει να είναι σούπερ φίλη.απλα ξέρω γιατί fsh αν είναι κάτω από 8 είσαι οκ.παιδουλα παιδικά.τα αλλά δεν τα ξέρω.αχ όταν μου ρθει η σιχαμενη η περίοδος πάω κ εγώ.δευτερη μέρα;;;;;την tsh την θέλουν ιδανικά λίγο πιο κάτω στο 1,5 εγώ είχα 1,3 αυτό δες λίγο.

ειχα κανει κ τον ιουλιο tsh, δεν θυμαμαι ποσο ηταν , την ειχε δει ο γιατρος και μου λεει μια χαρα. Πρεπει να θυμηθω να τη ψαξω στο σπιτι ολο το ξεχναω...

κοιταζα τωρα τη προλακτινη στο ιντερνετ και για μη εγκυος εχω πολυ καλη τιμη. φοβουμουνα μη τη δω στο θεο λογω θηλασμου. Λογικα θα μου πει και για προγεστερονη ο γιατρος μετα την ωορρηξια. 

Ναι δευτερη μερα την εκανα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

ειχα κανει κ τον ιουλιο tsh, δεν θυμαμαι ποσο ηταν , την ειχε δει ο γιατρος και μου λεει μια χαρα. Πρεπει να θυμηθω να τη ψαξω στο σπιτι ολο το ξεχναω...

κοιταζα τωρα τη προλακτινη στο ιντερνετ και για μη εγκυος εχω πολυ καλη τιμη. φοβουμουνα μη τη δω στο θεο λογω θηλασμου. Λογικα θα μου πει και για προγεστερονη ο γιατρος μετα την ωορρηξια. 

Ναι δευτερη μερα την εκανα!

Νομίζω είσαι βρέφος.μη μασάς.αλλα για tsh ξέρω ότι την θέλουν πολύ κάτω αυτό λίγο.στο 1,5 .ψάξε την παλια

Just now, sofiadu είπε:

ειχα κανει κ τον ιουλιο tsh, δεν θυμαμαι ποσο ηταν , την ειχε δει ο γιατρος και μου λεει μια χαρα. Πρεπει να θυμηθω να τη ψαξω στο σπιτι ολο το ξεχναω...

κοιταζα τωρα τη προλακτινη στο ιντερνετ και για μη εγκυος εχω πολυ καλη τιμη. φοβουμουνα μη τη δω στο θεο λογω θηλασμου. Λογικα θα μου πει και για προγεστερονη ο γιατρος μετα την ωορρηξια. 

Ναι δευτερη μερα την εκανα!

Τις έγραψες;;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Νομίζω είσαι βρέφος.μη μασάς.αλλα για tsh ξέρω ότι την θέλουν πολύ κάτω αυτό λίγο.στο 1,5 .ψάξε την παλια

θα τη ψαξω, θα τις στειλω και στον γιατρο το απογευμα κ θα κλεισω καπακια ραντεβου 10η μερα να δουμε τι γινεται με ωορρηξια.

Στην εγκυμοσυνη ημουν μονο στο οριο με την TSH αλλα τελικα δεν χρειαστηκε καμια αγωγη.

Δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου αλλα μπορει με τετοια καλη τιμη προλακτινης να εχω θεμα με προγεστερόνη; Εννοω κατι δεν θα δηλωνε η τιμη της προλακτινης να θορυβηθω; ή δεν παιζει ρολο;

Τη προλακτινη θα τη τριψω στα μουτρα του αντρα μου που μου τα εχει πρηξει οτι αυτο μπλοκαρει την εγκυμοσυνη! Καλε μου, δεν μου καθεσαι αρκετα τι δεν καταλαβαινεις;;;;; χαχαχαχαχαχα

Εχουμε κ τη βαφτιση σε λιγες μερες, αν ειμαι τυχερη κ πεσουν οι γονιμες στην αδεια κατι θα γινει αυτο το μηνα! θα ειναι κ ξεκουραστο το αγορι, ουε κ αλοιμονο του!!! θα μας ακουσει ολη η αργολιδα!!!!!!!!!!!! χαχαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...