Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Vasiliki33 είπε:

Μπηκα και τα βρηκα...hometest η first step καλυτερα;;στα hometest ειδα οτι υπαρχουν και ταινιες και ψηφιακα και απλα...

Και εγω τις ταινίες εχω....αρκετά απλές και εύκολες στη χρήση αλλα δε ξερω να σου πω πόσο αξιόπιστες είναι!!!!τα ωορρηξίας που εκανα έναν μηνα δεν έβγαλα ποτέ θετικό....και ειχα όντως κακο κύκλο εκείνη την φορά....δε ξερω ομως αν  απλα ετυχε γιατί δε γίνεται να "καταλάβει " το τεστ ωορρηξίας έναν κακό κυκλο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

λοιπόν εγώ πήρα 30 ωορρηξιας και εχει και 10 εγκυμοσυνης χαχαχαχα θα γινει χαμός....χαχαχαχαχαχα ,μπήκα στον πειρασμό να παρω κ αυτο για τον άνδρα αλλα λεω μπααα ενταξει τωρα δεν καιγόμαστε οποτε ενταξει...πάντως βγαινει σωστό, το εχουμε δοκιμασει.

εγω πήρα τις ταινιες ,ειναι πιο οικονομικά 

Χαχαχα...ενταξει δεν υπαρχεις!!να σου πω την αληθεια δεν εχω παρει ποτε τεστ ωορρηξιας...και ισως κακως δεν το εχω κανει..εχω κατεβασει εφαρμογη για να βλεπω ποτε εχω...και την μια εβδομαδα που δειχνει γονιμες και ωορρηξια κανω καθε μερα η το πολυ μερε παραμερα...αλλα ακομα τιποτα!!

Just now, Emilly είπε:

Απλά πάρε πιο φτηνά είναι.εγαω ε;χω first step

Θα παρω τα first step...τα αλλα δεν μου γεμιζουν πολυ το ματι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες. Κοριτσια χρειάζομαι την βοηθεια σας. Βγηκαν οι εξετάσεις μου και νιωθω πως εφαγα ηττα μεγάλη. Της εστειλα στη γιατρο και μου ειπαν αυριο μεθαυριο θα της δει...με πηρε απο κατω αν ξερει καμια σας ας μου πει.... fsh 11.20 ( εδω κλαιμε μαλλον) Lh 4.94 , E2 41.40...θυμιζω πως ειμαι και μεγαλο κοριτσι...42... αν και δεν νιωθω πως ειμαι αλλα οι εξετασεις μαλλον αυτο δειχνουν...στεναχωρηθηκα...διαβασα διαφορα στο internet και θελω να κλαψω τωρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, *Vasoula είπε:

Και εγω τις ταινίες εχω....αρκετά απλές και εύκολες στη χρήση αλλα δε ξερω να σου πω πόσο αξιόπιστες είναι!!!!τα ωορρηξίας που εκανα έναν μηνα δεν έβγαλα ποτέ θετικό....και ειχα όντως κακο κύκλο εκείνη την φορά....δε ξερω ομως αν  απλα ετυχε γιατί δε γίνεται να "καταλάβει " το τεστ ωορρηξίας έναν κακό κυκλο...

Η αληθεια ειναι πως ετσι οπως τις ειδα τις ταινιες δεν μου γεμισαν το ματι οποτε θα επιλεξω τελικα το first step..βρηκα τα δυο 5€...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasiliki33 είπε:

Η αληθεια ειναι πως ετσι οπως τις ειδα τις ταινιες δεν μου γεμισαν το ματι οποτε θα επιλεξω τελικα το first step..βρηκα τα δυο 5€...

Εγώ πήρα της hometest και σήμερα που είχα πονακια και υγρά μου βγήκε καραθετικό για ωορρηξία ήμουν σίγουρη πως θα έχω σήμερα αλλά το έκανα για να δω αν θα βγει σωστό το τεστ πήρα τα 10 ωορρηξίας και 3 εγκυμοσύνης δωρο 13ευρω!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Εγώ πήρα της hometest και σήμερα που είχα πονακια και υγρά μου βγήκε καραθετικό για ωορρηξία ήμουν σίγουρη πως θα έχω σήμερα αλλά το έκανα για να δω αν θα βγει σωστό το τεστ πήρα τα 10 ωορρηξίας και 3 εγκυμοσύνης δωρο 13ευρω!!!

Και πολυ καλα εκανες...πρεπει να τα δοκιμαζουμε!!σου ευχομαι και θετικο το τεστ να σου βγει... :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Παντως τωρα τρωω ροδι κοκκινο, αγορασα και αβοκαντο και μετα την ωορρηξία θα αγορασω και ανανά.. Το διαβασα και σε αρθρο και σε βιντεο του youtube το ειπα και του αντρα μου και μου ειπε αν κανουν καλο να τρως μπολικα.. Χχαχαχαχ και κοριτσια μου ξερετε τι τραγικο κανω και απο αυριο θα ξεκινησω να το αποφεύγω? Η ζαχαρη.. Διαβασα δεν κανει καλο.. Ειμαι λιχουδα.. Μαρεσουν οι σοκολατες τα μπισκοτα τα κεικ τα γλυκα. Τα φτιαχνω ολα μονη μου η αληθεια αλλα καποιες φορες εβαζα ζαχαρη καποιες φορες εβαζα μαυρη ζαχαρη.. Τωρα ειπα θα κοψω τα γλυκα και τις σοκολατες και τα πατατακια. Και γενικα θα σταματησω το junk food.. Εχει τον Τελευταιο μηνα που αλλαξα την διατροφη μου η αληθεια απο τον Αύγουστο τωρα που τον σκεφτομαι.. Που εκανα νηστεία και μετα την νηστεια με επιασε μια μανία με τις σοκολατες και τα τσιπς και μετα τα ξανα εκοψα και τα ξεκινησα την προηγουμενη εβδομαδα στην περιοδο.. Οποτε τωρα θα τα ξανα σταματησω.. Και αν ερθει περιοδος ξανα θα γεμισω junk food και μετα ξανα υγιεινά.. Χαχαχα... Συμφωνείτε? 

Αλήθεια είναι αυτό με τα γλυκά? Εγω να δεις πόσο γλυκατζου είμαι! Αυτό το διάστημα έκοψα καφέ κι αλκοόλ, αλλά τα γλυκά πως κόβονται βρε κορίτσια?:roll:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra94 είπε:

Αλήθεια είναι αυτό με τα γλυκά? Εγω να δεις πόσο γλυκατζου είμαι! Αυτό το διάστημα έκοψα καφέ κι αλκοόλ, αλλά τα γλυκά πως κόβονται βρε κορίτσια?:roll:

Και η καλή διατροφή παίζει μεγάλο ρόλο.μην νομίζεις ότι προσέχω και εγω πολυ.οσο μπορώ προσπαθω.μονο το σεξ δεν κόβουμε χαχαχα

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

λοιπόν εγώ πήρα 30 ωορρηξιας και εχει και 10 εγκυμοσυνης χαχαχαχα θα γινει χαμός....χαχαχαχαχαχα ,μπήκα στον πειρασμό να παρω κ αυτο για τον άνδρα αλλα λεω μπααα ενταξει τωρα δεν καιγόμαστε οποτε ενταξει...πάντως βγαινει σωστό, το εχουμε δοκιμασει.

εγω πήρα τις ταινιες ,ειναι πιο οικονομικά 

Κοίτα να δεις που θα παρω και εγω στο τελος χαχαχα.τι εχω πάθει με εσάς.τα home test πήρες;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, *Vasoula είπε:

Κοριτσι μου νομιζω βρες έναν άλλο αλεργιολογο για αρχή...να πάρεις αλλη μια γνώμη γιατί κάπως δεν με καλύπτει η απάντηση του!!!έχεις δίκιο που αγχωνεσαι ομως δεν μπορω Ν δεχτώ πως δεν υπάρχει λύση!!!

Χαχαχαχαχχαχαχαχχαχα κοιτα αν είδες τα διαφανα σήμερα...βάλτον κάτω σημερα αυριο και μεθαύριο!!δεν παίζουμε με αυτά!!!!

Συμφωνώ απόλυτα...παίζει πολύ σοβαρό ρολο η διατροφή....να βάλεις και ασπράδια αυγού στην καθημερινότητα σου....;)

Ασπραδια αυγού? Αχ παλι μαθαινω καινουρια πραγματα.. Για πες για πες.. Που βοηθουν? Θα τα βαλω και αυτα.. 

Just now, Dimitra94 είπε:

Αλήθεια είναι αυτό με τα γλυκά? Εγω να δεις πόσο γλυκατζου είμαι! Αυτό το διάστημα έκοψα καφέ κι αλκοόλ, αλλά τα γλυκά πως κόβονται βρε κορίτσια?:roll:

Ναιι. Παιζει ρολο η ζαχαρη.. Η υπεροβολικη ζαχαρη βασικά.. Το να φας ενα γλυκο μια φορα η δυο φορες την εβδομαδα δεν θα βλαψει.. Εμενα ετσι μου ειπε ο γιατρος.. Και τον ρωτησα και για το μελι γιατι μαρεσει το μέλι.. Οχι αγοραστο.. Παίρνουμε χωριατικο απο δικο μας παραγωγό και μαρεσει το πρωι με μια φετα ψωμι ολικης και λιγο βουτυρο. Η στο τσαι μου. Δεν επινα ποτε καφε αλλα τσαι πινω συνέχεια.. Χωρις καφεΐνη παντα. Και βαζω μια κουταλια μελι εκει.. Και μου ειπε για το μελι πως δεν υπαρχει προβλημα.. Να μην το φοβαμαι γιατι δεν κανω υπερβολες

Just now, vasiliki2020 είπε:

Και η καλή διατροφή παίζει μεγάλο ρόλο.μην νομίζεις ότι προσέχω και εγω πολυ.οσο μπορώ προσπαθω.μονο το σεξ δεν κόβουμε χαχαχα

Κοίτα να δεις που θα παρω και εγω στο τελος χαχαχα.τι εχω πάθει με εσάς.τα home test πήρες;

Χαχαχα θα μπω να τα κοιταξω και εγω τωρα. Με πεισατε

Just now, TATAKI είπε:

Καλησπερα σε ολες. Κοριτσια χρειάζομαι την βοηθεια σας. Βγηκαν οι εξετάσεις μου και νιωθω πως εφαγα ηττα μεγάλη. Της εστειλα στη γιατρο και μου ειπαν αυριο μεθαυριο θα της δει...με πηρε απο κατω αν ξερει καμια σας ας μου πει.... fsh 11.20 ( εδω κλαιμε μαλλον) Lh 4.94 , E2 41.40...θυμιζω πως ειμαι και μεγαλο κοριτσι...42... αν και δεν νιωθω πως ειμαι αλλα οι εξετασεις μαλλον αυτο δειχνουν...στεναχωρηθηκα...διαβασα διαφορα στο internet και θελω να κλαψω τωρα...

Κοριτσι μου.. Πολυ θα ηθελα να σε βοηθησω αλλα δεν γνωριζω απο αυτα..σου ευχομαι ομως αυτα που διαβαζεις να σε διαψεύσουν και να εχεις ενα μωρακι πολυ γρηγορα.. Μην σε αγχωνει η ηλικια.. Τοσες και τοσες εχουν κανει.. Πολυ παραπάνω απο σενα.. Μιλα με τον γιατρο σου και να μην διαβαζεις απο το ιντερνετ.. Εκεινος θα σε καθοδηγησει.. Εγωξερω οτι στις μερες μας υπάρχουν τοσα πολλα πραγματα να κανεις που καμια γυναικα δεν θα μεινει χωρις να πραγματοποιηθει το ονςιρο της

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Ασπραδια αυγού? Αχ παλι μαθαινω καινουρια πραγματα.. Για πες για πες.. Που βοηθουν? Θα τα βαλω και αυτα.. 

Ναιι. Παιζει ρολο η ζαχαρη.. Η υπεροβολικη ζαχαρη βασικά.. Το να φας ενα γλυκο μια φορα η δυο φορες την εβδομαδα δεν θα βλαψει.. Εμενα ετσι μου ειπε ο γιατρος.. Και τον ρωτησα και για το μελι γιατι μαρεσει το μέλι.. Οχι αγοραστο.. Παίρνουμε χωριατικο απο δικο μας παραγωγό και μαρεσει το πρωι με μια φετα ψωμι ολικης και λιγο βουτυρο. Η στο τσαι μου. Δεν επινα ποτε καφε αλλα τσαι πινω συνέχεια.. Χωρις καφεΐνη παντα. Και βαζω μια κουταλια μελι εκει.. Και μου ειπε για το μελι πως δεν υπαρχει προβλημα.. Να μην το φοβαμαι γιατι δεν κανω υπερβολες

Χαχαχα θα μπω να τα κοιταξω και εγω τωρα. Με πεισατε

Εεεμ μια δυο φορές την εβδομάδα ή την μέρα εννοείς; χαχαχα σου λέω είμαι πολύ των γλυκών δυστυχώς. Όσες φορές και να έχω προσπαθήσει να τα ελαττώσω, δεν τα καταφέρνω. λες να μπορέσω να τα κόψω τώρα στην όλη φάση με το μωρό; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 said:

Ασπραδια αυγού? Αχ παλι μαθαινω καινουρια πραγματα.. Για πες για πες.. Που βοηθουν? Θα τα βαλω και αυτα.. 

Ναιι. Παιζει ρολο η ζαχαρη.. Η υπεροβολικη ζαχαρη βασικά.. Το να φας ενα γλυκο μια φορα η δυο φορες την εβδομαδα δεν θα βλαψει.. Εμενα ετσι μου ειπε ο γιατρος.. Και τον ρωτησα και για το μελι γιατι μαρεσει το μέλι.. Οχι αγοραστο.. Παίρνουμε χωριατικο απο δικο μας παραγωγό και μαρεσει το πρωι με μια φετα ψωμι ολικης και λιγο βουτυρο. Η στο τσαι μου. Δεν επινα ποτε καφε αλλα τσαι πινω συνέχεια.. Χωρις καφεΐνη παντα. Και βαζω μια κουταλια μελι εκει.. Και μου ειπε για το μελι πως δεν υπαρχει προβλημα.. Να μην το φοβαμαι γιατι δεν κανω υπερβολες

Χαχαχα θα μπω να τα κοιταξω και εγω τωρα. Με πεισατε

Κοριτσι μου.. Πολυ θα ηθελα να σε βοηθησω αλλα δεν γνωριζω απο αυτα..σου ευχομαι ομως αυτα που διαβαζεις να σε διαψεύσουν και να εχεις ενα μωρακι πολυ γρηγορα.. Μην σε αγχωνει η ηλικια.. Τοσες και τοσες εχουν κανει.. Πολυ παραπάνω απο σενα.. Μιλα με τον γιατρο σου και να μην διαβαζεις απο το ιντερνετ.. Εκεινος θα σε καθοδηγησει.. Εγωξερω οτι στις μερες μας υπάρχουν τοσα πολλα πραγματα να κανεις που καμια γυναικα δεν θα μεινει χωρις να πραγματοποιηθει το ονςιρο της

Σε ευχαριστω πολυ...Θα περιμενω να με παρει αυριο το πολυ μεθαυριο και θα μαθω. Εχω ηδη ενα παιδακι και αυτο ειναι το πιο σημαντικο. Εσυ εχεις καιρο που προσπαθεις;

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Εγώ πήρα της hometest και σήμερα που είχα πονακια και υγρά μου βγήκε καραθετικό για ωορρηξία ήμουν σίγουρη πως θα έχω σήμερα αλλά το έκανα για να δω αν θα βγει σωστό το τεστ πήρα τα 10 ωορρηξίας και 3 εγκυμοσύνης δωρο 13ευρω!!!

Αντε βουρ στο πατσα σημερα αυριο και μεθαυριο

Just now, Dimitra94 είπε:

Εεεμ μια δυο φορές την εβδομάδα ή την μέρα εννοείς; χαχαχα σου λέω είμαι πολύ των γλυκών δυστυχώς. Όσες φορές και να έχω προσπαθήσει να τα ελαττώσω, δεν τα καταφέρνω. λες να μπορέσω να τα κόψω τώρα στην όλη φάση με το μωρό; 

Χαχχαχα καλα θα ηταν μια φορα την ημερα... Αλλα μια με δυο φορες την εβδομαδα δεν θα βλαψει.. Καθε μερα θα βλαψει δυστυχως. Χαχχαχαχα προσπαθησε να το ελαττώσεις.. Μπες μαζι μου στην μαχη

Just now, TATAKI είπε:

Σε ευχαριστω πολυ...Θα περιμενω να με παρει αυριο το πολυ μεθαυριο και θα μαθω. Εχω ηδη ενα παιδακι και αυτο ειναι το πιο σημαντικο. Εσυ εχεις καιρο που προσπαθεις;

Οχι δεν εχω πολυ καιρο 4 μηνες εχω.. ❤️❤️

Κοριτσια μου.. Εχει δοκιμασει καμια αυτο το preseed. Μπηκα στο youtube για να δω reviews και ολες οι ξενες υποσχονται για αυτο το πραγμα.. Ολες λενε οτι απο τον πρωτο μηνα που το χρησιμοποιησαν εμειναν εγκυες.. Εχει καποια καμια αποψη? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 said:

Αντε βουρ στο πατσα σημερα αυριο και μεθαυριο

Χαχχαχα καλα θα ηταν μια φορα την ημερα... Αλλα μια με δυο φορες την εβδομαδα δεν θα βλαψει.. Καθε μερα θα βλαψει δυστυχως. Χαχχαχαχα προσπαθησε να το ελαττώσεις.. Μπες μαζι μου στην μαχη

Οχι δεν εχω πολυ καιρο 4 μηνες εχω.. ❤️❤️

Ευχομαι αυτος ο μηνας να ειναι ο τυχερος σου. Εισαι μικρουλα γι αυτο βουρ με φορα και συντομα θα μας πεις τα ευχαριστα..;)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...