Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Katker είπε:

      Καλημερούδια! Λέω να κάνω ένα τεστ πρώτα από βδομάδα γύρω στη 8η-9η μέρα και αν βγει θετικό θα κάνω την χοριακη στην 15η μέρα που μου είπε αλλιώς θα πάω πιο νωρίς. 
      Με το καλό να έρθουν αυτές οι μέρες και σε σένα και θα είμαστε εδώ να τα λέμε 😂

      Σε ευχαριστώ!!! Μετράω αντίστροφα σιγά σιγά!!! Ναι καλέ κανε εκεί ένα τεστακι να σου φύγει το άγχος! Εκεί κοντά στη 10η μέρα και μια χαρά! Αλλά στις 15 μέρες να πας για χοριακη ότι και να δείξει! Άντε αναμένουμεεε!!!🧡

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Ανέβασα φοτο από το τεστ της κόρης μου έτσι να φτιάχνει η διάθεσή μου!!!

Πωωωω τι όμορφο που είναι.αντε γαμωτο να έχουμε ολες ενα τετοιο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, sofiadu είπε:

θα ξεκινησω να ζηταω ποσοστα στην εταιρια! σου στελνω πμ το λινκ

 

λοιπον, αυτα τα μικρα μικρα τεστακια (οταν τα δεις απο κοντα θα πεις τι ειναι τουτο το μικρουλι) ειναι ακριβως αυτο που ειναι μεσα στα ψηφιακα τεστ. οι περισσοτερες ειμαστε εξοικειωμενες με τα ψηφιακα που ειναι κ πιο ογκωδη. Αυτο λοιπον λειτουργει ως εξης (εχει κ βιντεακι) . δεν το κατουρας, συλλεγεις ουρα σε ενα ποτηρακι καθαρο κ στεγνο (δεν χρειαζεται ουροσυλλεκτη δεν πας για καλλιεργεια , ενα πλαστικο ποτηρι απλο απο παρτυ φαντασου) κ βυθιζεις για 10 δευτερολεπτα κ περιμενεις να πεταξεις απο τη χαρα σου ή να το κλοτσησεις κατω απο το μπαλκονι. Ειναι ελληνικη εταιρια, ειναι παμφθηνα, σε 2 μερες θα σου εχουν ερθει με φακελακι incognito!

Το site εχει κ ψηφιακα κ γενικα πληροφοριες αν θες να το μελετησεις.

Εγω εχω μια απορία.. Επειδη οτι παραγγέλνω απο Ελλάδα βαζω την διεύθυνση του αντρα μου της εταιριας του γιστι πανε πολυ γρηγορα εκει και δεν χάνονται.. Ηθελα να ρωτησω λοιπον αν ερχονται σε κουτι που γραφει hometest η κατι που να δειχνει οτι ειναι τεστ εγκυμοσυνης.. Γιατι εγω για αυτο δεν τα παραγγελνω γιατι δνε θελω να τα δουν τι ειναι οι αλλοι υπάλληλοι 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Αυτό είναι τεστ 

Χορταστικό βρε παιδί μου 

Το βλέπεις και χαίρεσαι δύο μέρες

Σσσστο καλό

Ναι μπουζατο.αλλα μη τρελενεσαι φίλη σου είπα του γιου μου ήταν αχνό ροζ για κλάματα.κ μου βγήκε ένας μπουμπουκος με μαγουλαρες άσπρος με πορτοκάλι χνούδι στο μαλλί...αχ μπουγατσακι σκέτο.κατσε σου βάζω φωτο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 said:

Εγω εχω μια απορία.. Επειδη οτι παραγγέλνω απο Ελλάδα βαζω την διεύθυνση του αντρα μου της εταιριας του γιστι πανε πολυ γρηγορα εκει και δεν χάνονται.. Ηθελα να ρωτησω λοιπον αν ερχονται σε κουτι που γραφει hometest η κατι που να δειχνει οτι ειναι τεστ εγκυμοσυνης.. Γιατι εγω για αυτο δεν τα παραγγελνω γιατι δνε θελω να τα δουν τι ειναι οι αλλοι υπάλληλοι 

οχι τπτ δεν φαινεται. αποστολεας ειναι το ονομα της εταιριας σα να λεμε καρατζοπουλος και σια, ενα πραγμα. δεν παραπεμπει σε τεστ εγκυμοσυνης με τπτ. απλα μη το ανοιξει καμια γραμματεας κατα λαθος ή κανα αλλο ατομο.. σε ενα φακελο αυτο με τις φυσαλιδες το καφε ερχεται . δεν καταλαβαινει κανεις τιποτα, εκτος αν το ανοιξει φυσικα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

θα ξεκινησω να ζηταω ποσοστα στην εταιρια! σου στελνω πμ το λινκ

 

λοιπον, αυτα τα μικρα μικρα τεστακια (οταν τα δεις απο κοντα θα πεις τι ειναι τουτο το μικρουλι) ειναι ακριβως αυτο που ειναι μεσα στα ψηφιακα τεστ. οι περισσοτερες ειμαστε εξοικειωμενες με τα ψηφιακα που ειναι κ πιο ογκωδη. Αυτο λοιπον λειτουργει ως εξης (εχει κ βιντεακι) . δεν το κατουρας, συλλεγεις ουρα σε ενα ποτηρακι καθαρο κ στεγνο (δεν χρειαζεται ουροσυλλεκτη δεν πας για καλλιεργεια , ενα πλαστικο ποτηρι απλο απο παρτυ φαντασου) κ βυθιζεις για 10 δευτερολεπτα κ περιμενεις να πεταξεις απο τη χαρα σου ή να το κλοτσησεις κατω απο το μπαλκονι. Ειναι ελληνικη εταιρια, ειναι παμφθηνα, σε 2 μερες θα σου εχουν ερθει με φακελακι incognito!

Το site εχει κ ψηφιακα κ γενικα πληροφοριες αν θες να το μελετησεις.

Χαχαχαχαχα οχι απλα κλωτσια.. Φωτια θα του βαλω χαχαχχα να σου πω θα παρω χαχαχα θα εθιστω κ το ξερω χαχαχαχ

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sadri09 said:

Χαχαχαχαχα οχι απλα κλωτσια.. Φωτια θα του βαλω χαχαχχα να σου πω θα παρω χαχαχα θα εθιστω κ το ξερω χαχαχαχ

δικια μας κ εσυ! ελα στη τρελααα χαχαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sadri09 είπε:

Πρωτη φορα ακουω για θρομβοφυλια :o απο τα υγρα μου κ τις ημερομηνιες που υπολογιζω... Θα μ πεις δν ειν τπτ σιγουρο... Κ ομως ετσι ειχα μεινει εγκυος. Ειν δυσκολο μια αποβολη... Ακομα να το χωνεψω αλλα προσπαθω. Κ το οτι λειπει δν βοηθαει κ στ ψυχολογια μου γενικα γτ δν ειν μονονοι προσπαθειες αλλα οτι βρισκομαστε μακρια ο ενας απο τν αλλο. 

Μμμ νομιζω θα το κοιταξω... Αν κ λεω αυριο να κανω ενα τεστακι γτ θα σκασω :(

Πρωτη φορα ακους? Δεν σου εκανε εξεταση ο γιατρος μετα την αποβολη? Εγω εχω κανει πέρυσι λριν καν ξεκινησω προσπαθειες γιατι επαιρνα αντισυλληπτικα και τα αντισυλληπτικα εχουν την ταση να προκαλουν θρομβους.. Οποτε το ελεγχαμε.. Ο γιατρος γενικα ειναι ψειρας.. Οποτε πριν 4 μηνες που ξεκινησαμε προσπαθειες εγω ειχα ηδη τις περισσοτερες εξετασεις ετοιμες.. Ακομη και αυτες που λενε τα κοριτσια τοσο καιρο και εγω δνε καταλαβαινω τιποτα.. Χαχχαχ τα εχω κανει πολλες φορες αλλα δεν ξερω τι ειναι αυτα που κανω. Μονο για την θρομβοφυλια ξερω γιατι ειχα αγχωθει εκει πολυ γιατι στην αρχη ειχα. Βγει κατι αριθμοι πολυ υψηλοι και εκανα ξανα το τεστ μετα απο 6 μηνες που ειχα καθαρισει απο τα αντισυλληπτικα και ηταν ολα τελεια.. Σε συμβουλεύω να ρωτησεις τον γιατρο σου γιατι πολλες φορες γινονται αποβολες και κυριως βιοχημικες εξαιτιας της θρομβοφυλιας.και πρεπει να γνωριζεις αν έχεις η οχι για να κανεις αντιπηκτικες ενεσεις

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

δικια μας κ εσυ! ελα στη τρελααα χαχαχαχα

Χαχαχαχα κ λιγα λες ειν να παρω θαρρος χαχαχα... Αλλα περα απο την πλακα... Μακαρι να ειμαι... Θα το λεω ξανα κ ξανα μπας κ με λυπηθει ο θεος... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Ναι μπουζατο.αλλα μη τρελενεσαι φίλη σου είπα του γιου μου ήταν αχνό ροζ για κλάματα.κ μου βγήκε ένας μπουμπουκος με μαγουλαρες άσπρος με πορτοκάλι χνούδι στο μαλλί...αχ μπουγατσακι σκέτο.κατσε σου βάζω φωτο

αχ θεε μου λιωνωωω ολα ιδια ειναι ρε συυ ετσι κ εμενα με αυτα τα χειλακια να τα ρουφας!!!!

εβαλα κ τα δικα μου τα τεστ αχχχ νοσταλγιααααααα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Αστα περναει κ δεν το καταλαβαινω!!!! Εγω απο την αρχη ηθελα δευτερο αλλα συνειδητα περιμενα να μεγαλωσει λιγο ο γιος. Τωρα αν εκανα καλα ή οχι κ πεταξε το πουλακι...θα δειξει....

Εγώ ήθελα από όταν η μικρή ήταν 6μηνων ο άντρας μου ανένδοτος χαχαχα


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sadri09 said:

Χαχαχαχα κ λιγα λες ειν να παρω θαρρος χαχαχα... Αλλα περα απο την πλακα... Μακαρι να ειμαι... Θα το λεω ξανα κ ξανα μπας κ με λυπηθει ο θεος... 

και βεβαια μακαρι κοριτσι μου!!! μακαριιιιιι!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Αυτό είναι τεστ 

Χορταστικό βρε παιδί μου 

Το βλέπεις και χαίρεσαι δύο μέρες

Σσσστο καλό

Χαχαχχαχαχα έτσι έτσι άντε όλες ένα τέτοιο οι δύο γραμμές κόκκινες ιδιες!!!  

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

οχι τπτ δεν φαινεται. αποστολεας ειναι το ονομα της εταιριας σα να λεμε καρατζοπουλος και σια, ενα πραγμα. δεν παραπεμπει σε τεστ εγκυμοσυνης με τπτ. απλα μη το ανοιξει καμια γραμματεας κατα λαθος ή κανα αλλο ατομο.. σε ενα φακελο αυτο με τις φυσαλιδες το καφε ερχεται . δεν καταλαβαινει κανεις τιποτα, εκτος αν το ανοιξει φυσικα. 

Οχι δεν τανοιγουν γιατι γραφβ το ονομα του αντρα μου.. Οποτε παει κατευθειαν στο γραφείο  του η καποιες φορες πρεπει να παει εκεινος στο ταχυδρομείο.. Και ειχα αυτον τον φοβο. Μην γραφει πανω hometest η κατι αλλο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Ανέβασα φοτο από το τεστ της κόρης μου έτσι να φτιάχνει η διάθεσή μου!!!

 

Just now, sofiadu είπε:

αχ θεε μου λιωνωωω ολα ιδια ειναι ρε συυ ετσι κ εμενα με αυτα τα χειλακια να τα ρουφας!!!!

εβαλα κ τα δικα μου τα τεστ αχχχ νοσταλγιααααααα

Ααααχ αυτα ειναι τεστ ωραία ρε παιδιά!!!αντε συντομα να τα δούμε όλες μας πάλι!!!!

 

Just now, Sadri09 είπε:

Χαχαχαχα κ λιγα λες ειν να παρω θαρρος χαχαχα... Αλλα περα απο την πλακα... Μακαρι να ειμαι... Θα το λεω ξανα κ ξανα μπας κ με λυπηθει ο θεος... 

Μακάρι να είσαι κοριτσακι μου πραγματικά!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Πρωτη φορα ακους? Δεν σου εκανε εξεταση ο γιατρος μετα την αποβολη? Εγω εχω κανει πέρυσι λριν καν ξεκινησω προσπαθειες γιατι επαιρνα αντισυλληπτικα και τα αντισυλληπτικα εχουν την ταση να προκαλουν θρομβους.. Οποτε το ελεγχαμε.. Ο γιατρος γενικα ειναι ψειρας.. Οποτε πριν 4 μηνες που ξεκινησαμε προσπαθειες εγω ειχα ηδη τις περισσοτερες εξετασεις ετοιμες.. Ακομη και αυτες που λενε τα κοριτσια τοσο καιρο και εγω δνε καταλαβαινω τιποτα.. Χαχχαχ τα εχω κανει πολλες φορες αλλα δεν ξερω τι ειναι αυτα που κανω. Μονο για την θρομβοφυλια ξερω γιατι ειχα αγχωθει εκει πολυ γιατι στην αρχη ειχα. Βγει κατι αριθμοι πολυ υψηλοι και εκανα ξανα το τεστ μετα απο 6 μηνες που ειχα καθαρισει απο τα αντισυλληπτικα και ηταν ολα τελεια.. Σε συμβουλεύω να ρωτησεις τον γιατρο σου γιατι πολλες φορες γινονται αποβολες και κυριως βιοχημικες εξαιτιας της θρομβοφυλιας.και πρεπει να γνωριζεις αν έχεις η οχι για να κανεις αντιπηκτικες ενεσεις

Δεν ξερω τι κ πως εξεταζεται αυτο... Κολπικαμε ελενξε αρκετες φορες κ μετα μ εγραψε μια σειρα απο εξετασεις κ τις ειχα κανει.. Ομως δν ξερω απο ονοματα κ τετοια... Μπορει να εκανα κ να μη το ξερω... Και να μη το ξερω γτ δν εχω θεμα... Θα του το πω εννοειται... Ευχαριστω κοριτσι μ.. Καλα εκανα κ μπηκα. Δν ξερω πολλα τελικα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...