Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Nana10 είπε:

      Τη Δευτέρα στις 14 μου είπε αλλά θα κάνω το Σάββατο οπωσδήποτε! Μη σου πω πως με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα μήπως πέμπτη κάνω και τεστ φαρμακείου 😂😂😂

      Σε ποιο νοσοκομείο το έκανες;; 

      Και σένα περίπου στις 15 μέρες δηλαδή σου είπε. Ναι ρε και εγώ έτσι σκέφτομαι να κάνω κανένα τεστ τώρα μέσα στη βδομάδα 😂😂

      Σε κλινική στο Fivi Θεσσαλονίκη το έκανα εγώ. Εσύ; 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Sadri09 είπε:

Καλημερα κοριτσια... Ειμαι νεα εδω :) δν ειχα δει αυτο το θεμα κ εγραψα σε λαθος μερος :???: Λοιποοον... Εχουμε απο περυσι τν οκτωβρη προσπαθουμε με τν αρραβωνιαστικο μου για μωρακι... Τον φλεβαρη ηρθε.. Αλλα ηταν βιοχημικη :-( Απο τοτε η περιοδος μου εχει εκτροχιαστει. Καμια σταθεροτητα, πολυ αιμα κ πονο και γενικα συμπτωματα νομιζοντας ειμ εγκυος. Οποτεκ πολυ απογοητευση... Τν προηγουμενο μηνα ειχα 10 μερες καθυστερηση... Τωρα που σας γραφω μπηκα στ 4η μερα καθυστερησης με πονο στ στηθος που ερχεται κ φευγει κ οχι πολυ πολυ πρηξιμο. Κραμπες μικρες εχω σαν αλλα οχι περιοδου. Κ χθες βραδυ (που απο το αγχος μ εμεινα αυπνη) ενιωθα καψιμο κατω χαμηλα κ λιγο δεξια...ρωτησα τν γυναικολογο μ για τν περιοδο μ κ ολα οσα μ συμβαινουν αυτους τους μηνες με ειδε κιολας κ λεει ειν απο την βιοχημικη κ θα συνελθω σιγα σιγα... Πολυ αργει δν νομιζεται να συνελθει το σωμα μ? Κ επισης ειχε καμια συμπτωματα σαν εμενα πριν βγει θετικο το τεστ? Να ελπιζω για εγκυμοσυνη? Να φοβαμαι για αποβολη? Ή η περιοδος μ γελαει λιγο μαζι μου πριν τα κανει παλι ολα μανταρα? :sad: θελω πολυ ενα μωρακι αλλα φοβαμαι να κανω κ απο τωρα τεστ... Ευχαριστω για τν χρονο σας.. Κ συγνωμη για το κατεβατο <3

Εχουν περασει 7 μηνες κ ακομα να σου στρωσει η περιοδος μετα απο μια βιοχημικη??? Περιεργο μου ακουγεται..δεν ειναι οτι ειχες κ παλλινδρομη 8 εβδομαδες,15η εβδομαδα, κτλ.. Σιγουρα θα εψαχνα να βρω εναν σωστο γυναικολογο για αρχη! Κανε ορμονολογικες εξετασεις να δεις τι συμβαινει.. Κανε μια αιματος μαζι με την εξεταση για τον θυρεοειδη.. βασικος ο θυρεοειδης! Επισης μηπως εχεις πολυκιστικες η εικονα πολυκιστικων??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, SerafinaPekala είπε:

Καλώς ήρθες στην παρεουλα μας!!! Εδώ μπορείς να μοιραστείς το οτιδήποτε και να μοιραστείς το άγχος σου μαζί μας στην ίδια φάση είμαστε όλες!! Καλά θα σε κολλήσουμε κ κάτι άλλο κάνε τεστ!! Εδώ σαν καραμέλες τα χρησιμοποιούμε χαχαχ είσαι 4 μερα καθυστερησης και δεν έκανες ακόμα? Αν τα λυπάσαι όπως πολλές από μας έχουμε και φτηνά να σε προτείνουμε αχαχχα

Όχι οχιιι μακριά άγχος ξου ξου ξουυυ

Ε ναι θα γίνει που θα πάει!! Και εγώ είμαι αγχώδης άτομο εννοείται κάθε γυναίκα πιστεύω είναι, απλά δεν ξέρω βρε παιδί μου ίσως επειδή πέρασα δυσκολίες μετά από κάποια μικρή για άλλους κατάκτηση εμένα μου φαίνεται τεράστια και την χαίρομαι παραπάνω κ με γεμίζει αισιοδοξία τι να πω!! Ένα παράδειγμα είναι ότι ξεκινήσαμε τη ζωή μας απ το μηδέν ξανά, άλλη πόλη άλλαγη καριέρας για τον άντρα μου ανεργία για μένα αχχαχ αλλά πάλι βρίσκω μικρές χαρές, στα λέω γιατί η αδερφή μου που είναι στην ίδια φάση με μένα στις προσπάθειές ένα χρόνο προσπαθεί είναι πιο μικρή  από μένα δεν έχει τιποτα γυναικολογικο, στρωμένη ζωή και είναι το πιο αγχώδης άτομο που γνωρίζω, προσπαθώ να της το αποβάλλω όσο μπορώ αλλά μου έχει εξηγήσει αυτό ακριβώς που λες κ εσύ ότι είναι αυτόματο, τι να πω μακάρι να χα τις μαγικές λέξεις ή πράξεις για να βοηθήσω, ίσως πρέπει να το δουλέψουμε αρκετά μέσα μας, χμμμ σαν βιβλιοφάγος που είμαι μπορώ να σας βρω βιβλία ηλεκτρονικά και να σας τα στηλω χεχε

Χαχαχαχα τα φθηνα ομως εχουν σωστο αποτελεσμα? Δν με ενοχλει να τα δωσω κ δν ειμαι πλουσια αληθεια λεω χαχαχαχα αγχος εχω πολυ θα ηταν τελεια να μπορουσα να το αποβαλλω... Αλλα νιωθω την αδερφη σου που ειπες... Κ ειλικρινα με το ζορι κρατιεμαι να μη κανω τεστ.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Έτσι κ αλλιώς τώρα θα τα κάνω κ αυτά αυτό το μήνα κορίτσι μου 

Δε πειράζει βήμα βήμα

Θα τα καταφέρουμε

Ο γιατρός σου τι σου είπε για τα προηγούμενα τεστ που ήταν θετικά;;;;;όλα γραμμές εξάτμισης σου είπε;;;;σου είπε ότι υπάρχει υποψία βιοχημικής;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ο γιατρός σου τι σου είπε για τα προηγούμενα τεστ που ήταν θετικά;;;;;όλα γραμμές εξάτμισης σου είπε;;;;σου είπε ότι υπάρχει υποψία βιοχημικής;;;;;

Δεν τα θεωρεί καν θετικά 

Κ ότι είναι κινέζικα τεστ 

Δε το χει καθόλου με τα τεστ 

Μόνο ΧΟΡΙΑΚΕΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπα σε καλό σας κορίτσια μου κολλήσατε τα τεστ εγώ δεν είχα τέτοιο κόλλημα έκανα εχθές και σήμερα ωορρηξίας έτσι να βρίσκεται αφού δεν είμαστε στην προσπάθεια χαχαχαχα τι ωραίες αυτές οι ίδιες κόκκινες γραμμές αχ να ήταν εγκυμοσύνης:mrgreen:

Just now, Ellidr είπε:

Δεν τα θεωρεί καν θετικά 

Κ ότι είναι κινέζικα τεστ 

Δε το χει καθόλου με τα τεστ 

Μόνο ΧΟΡΙΑΚΕΣ

Ψιλόβλακουλης ο γιατρός??? Γιατί να σε ριχνει έτσι τότε γιατί τα πουλάνε και γιατί τα αγοράζουν/αγοράζουμε??? Δεν νομίζω να ήταν εξάτμισης μα όλα???κάποια εξήγηση δεν θα υπάρχει???

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Εχουν περασει 7 μηνες κ ακομα να σου στρωσει η περιοδος μετα απο μια βιοχημικη??? Περιεργο μου ακουγεται..δεν ειναι οτι ειχες κ παλλινδρομη 8 εβδομαδες,15η εβδομαδα, κτλ.. Σιγουρα θα εψαχνα να βρω εναν σωστο γυναικολογο για αρχη! Κανε ορμονολογικες εξετασεις να δεις τι συμβαινει.. Κανε μια αιματος μαζι με την εξεταση για τον θυρεοειδη.. βασικος ο θυρεοειδης! Επισης μηπως εχεις πολυκιστικες η εικονα πολυκιστικων??

Δν εχω πολυκυστικες.. Ουτε καποιο θεμα με θυρεοειδη εκανα εξετασεις τν αυγουστο... Ορμονολογικες εκανα τωρα με τις 10 μερες καθυστερηση που ειχα τελευταια φορα ολα καλα... Να φταιει τοσο πολυ το αγχος? Οσο για γυναικολογο ναι θα το κοιταξω αλλα πριν φτασω σε αυτον που ειμ εψαξα καλα γτ ειν απο τους καλυτερους στ ηπειρο... Κ εχω πολλες γνωστες γυρω μου που γεννησαν σε αυτον κ ειναι ευχαριστημενες :/

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sadri09 said:

Δν εχω πολυκυστικες.. Ουτε καποιο θεμα με θυρεοειδη εκανα εξετασεις τν αυγουστο... Ορμονολογικες εκανα τωρα με τις 10 μερες καθυστερηση που ειχα τελευταια φορα ολα καλα... Να φταιει τοσο πολυ το αγχος? Οσο για γυναικολογο ναι θα το κοιταξω αλλα πριν φτασω σε αυτον που ειμ εψαξα καλα γτ ειν απο τους καλυτερους στ ηπειρο... Κ εχω πολλες γνωστες γυρω μου που γεννησαν σε αυτον κ ειναι ευχαριστημενες :/

Σου εχει πει να ξεκινησει να ψαχνεται κ ο συζυγος με εξετασεις; Το αγχος παιζει παντα ρολο, το ξερουμε αυτο ολες. Αλλα αφου εχει περασει τοσος καιρος πως και δεν εχουν ζητησει απο τον συντροφο καποια εξεταση να δουν το σπερμα; 

Επισης ενας καλος γιατρος ειναι υποκειμενικο. Αν εσυ νιωθεις οτι πρεπει να το ψαξεις περισσοτερο, καλα θα κανεις να το ψαξεις κ αλλου. Και εγω σε αυτον που παω ειναι μεγαλογιατρος αλλα για το γαμωτο θα παω κ σε εναν αλλον να δω τι θα μου πει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Σου εχει πει να ξεκινησει να ψαχνεται κ ο συζυγος με εξετασεις; Το αγχος παιζει παντα ρολο, το ξερουμε αυτο ολες. Αλλα αφου εχει περασει τοσος καιρος πως και δεν εχουν ζητησει απο τον συντροφο καποια εξετασει να δουν το σπερμα; 

Επισης ενας καλος γιατρος ειναι υποκειμενικο. Αν εσυ νιωθεις οτι πρεπει να το ψαξεις περισσοτερο, καλα θα κανεις να το ψαξεις κ αλλου. Και εγω σε αυτον που παω ειναι μεγαλογιατρος αλλα για το γαμωτο θα παω κ σε εναν αλλον να δω τι θα μου πει.

Οχι δν ζητησαν κατι για τον συντροφο μου... Κ η αληθεια ειν οτι απο μονη μου ζητησα απο τν συντροφο μ να το δουμε την επομενη φορα που θα ερθει γτ λογω δουλειας δν ειν εδω σε μενα.. 3 φορες τον μηνα τν βλεπω... Ναι ειμαι ηρωας χαχαχαχαχα θα δω τωρα τι παιζει κ με την καθυστερηση που εχω κ θα παω να τα δω παλι ολα... Να κανω αυριο τεστ? Η να περιμενω? Δν μπορω να αποφασισω πφφ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sadri09 said:

Οχι δν ζητησαν κατι για τον συντροφο μου... Κ η αληθεια ειν οτι απο μονη μου ζητησα απο τν συντροφο μ να το δουμε την επομενη φορα που θα ερθει γτ λογω δουλειας δν ειν εδω σε μενα.. 3 φορες τον μηνα τν βλεπω... Ναι ειμαι ηρωας χαχαχαχαχα θα δω τωρα τι παιζει κ με την καθυστερηση που εχω κ θα παω να τα δω παλι ολα... Να κανω αυριο τεστ? Η να περιμενω? Δν μπορω να αποφασισω πφφ

Αφου δεν ξερεις τον κυκλο , δεν ξερουμε αν αυριο ειναι μερα καθυστερησης ή οχι. Αφου θα εχεις ηδη φτασει στις υποτιθεμενες 5 μερες, κανε ενα τεστ κ αν βγει αρνητικο επανελαβε σε 3 μερες. Στα τυφλα λιγο θα πας αναγκαστικα. Αν τωρα περασει καμια βδομαδα απο σημερα και ακομα τπτ, κανε κ μια χοριακη αν αντεχεις κ τα εξοδα. 

Καλα εκανες κ το ζητησες απο τον συντροφο σου. Η αληθεια ειναι οτι τωρα θυμηθηκα που τον βλεπεις 3 φορες τον μηνα. Εχεις το ιδιο θεμα με μενα. Λιγες επαφες. Εμενα δουλευει κυριως νυχτα αρα ειμαι μονη σπιτι , εχω κ ηδη ενα παιδακι κ δεν γινεται οποτε θελουμε η επαφη. μπορει να περασουν κ μερες κ να μη βρεθουμε στο ιδιο σπιτι. για τετοια κατασταση. επομενως ισως το προβλημα σου δεν ειναι ουτε το αγχος, ουτε το σπερμα (αν κ καλο θα ηταν να το ψαξεις να το αποκλεισεις κ αυτο), ουτε ο κυκλος. Το θεμα ειναι οι λιγες επαφες. Ειναι τζοκερ να κατσει ωορρηξια τις μερες που τους εχουμε σπιτι, δυστυχως...σε καταλαβαινω απολυτα....

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Αφου δεν ξερεις τον κυκλο , δεν ξερουμε αν αυριο ειναι μερα καθυστερησης ή οχι. Αφου θα εχεις ηδη φτασει στις υποτιθεμενες 5 μερες, κανε ενα τεστ κ αν βγει αρνητικο επανελαβε σε 3 μερες. Στα τυφλα λιγο θα πας αναγκαστικα. Αν τωρα περασει καμια βδομαδα απο σημερα και ακομα τπτ, κανε κ μια χοριακη αν αντεχεις κ τα εξοδα. 

Καλα εκανες κ το ζητησες απο τον συντροφο σου. Η αληθεια ειναι οτι τωρα θυμηθηκα που τον βλεπεις 3 φορες τον μηνα. Εχεις το ιδιο θεμα με μενα. Λιγες επαφες. Εμενα δουλευει κυριως νυχτα αρα ειμαι μονη σπιτι , εχω κ ηδη ενα παιδακι κ δεν γινεται οποτε θελουμε η επαφη. μπορει να περασουν κ μερες κ να μη βρεθουμε στο ιδιο σπιτι. για τετοια κατασταση. επομενως ισως το προβλημα σου δεν ειναι ουτε το αγχος, ουτε το σπερμα (αν κ καλο θα ηταν να το ψαξεις να το αποκλεισεις κ αυτο), ουτε ο κυκλος. Το θεμα ειναι οι λιγες επαφες. Ειναι τζοκερ να κατσει ωορρηξια τις μερες που τους εχουμε σπιτι, δυστυχως...σε καταλαβαινω απολυτα....

Αααχ να κ καποιος που με νιωθει... Ερχεται μερες ωορηξιας η αληθεια ειναι... Ναι οντως ειν λογος κ αυτος... Θα δειξει.. Να σου ζησει το παιδακι κ ευχομαι με το καλο να ερθει κ το δευτερο... Εμεις απο οτι καταλαβες παλευουμε ακομα για το πρωτο... Κ με ριχνει πολυ...μεσα σε αυτο το χρονο εμειναν κ γεννησαν και οι δυο κολλητες μ... Κ ενω ηρθε κ η σειρα μ... Δν πετυχε κ απογοητευομαι διπλα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Δεν τα θεωρεί καν θετικά 

Κ ότι είναι κινέζικα τεστ 

Δε το χει καθόλου με τα τεστ 

Μόνο ΧΟΡΙΑΚΕΣ

Δεν μου αρέσει η απάντηση του..είναι σπάνιο θετικό τεστ να είναι λαθος....εσύ έκανες κ από τα ακριβά υποτίθεται...κ το έχεις πάθει ξανά.τελος πάντων για να μην σε αγχώνω...τον γιατρό σου νομίζω τον θεωρώ λίγο εεεε και τι έγινε ρε αδερφέ...κ αφού παίρνεις προγεστερόνη το μόνο έξτρα που θα έκανες αν είχες επιβεβαιώσει ότι τα προηγούμενα ήταν βιοχημικές θα έπαιρνες κ σαλοσπιρ προληπτικά μέχρι να ελεχθεις για θρομβοφιλια στα λέω από πείρα.εγω εμπιστοσύνη δεν ε

Αναπτύσσω εύκολα αλλά έχω στην κορυφαία αιματολογο που είχα που μυρίζεται στον αέρα καταστάσεις.κ αυτή μου είπε αυτό που σου είπα για τις βιοχημικές.τωρα αυτό το όμορφο ροζ θετικό να γίνει σε λίγο καταθετικό.δεν είναι λάθος είναι ένα θετικό τεστ κ εσύ είσαι έγκυος.

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Παρακολουθα ωορρηξια με γιατρο φιλη μου! νομιζω ειναι καλη ιδεα , μου την εδωσε η @*Vasoula (αληθεια βρε βασουλα δεν σε ρωτησα τι κανεις; σε πηρανε τηλ, ειχαμε κανα νεο;;) .Να κανουμε κ αυτο να μας καθοδηγησουν δλδ για το ποτε κανουμε ωορρηξια να κανουμε κ εμεις τα κουμαντα μας!

Κ εγω στο ειχα πει αγαπη.. ειναι η πιο αξιολογη εξεταση που δεν αφηνει περιθωρια αμφιβολιας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sadri09 said:

Αααχ να κ καποιος που με νιωθει... Ερχεται μερες ωορηξιας η αληθεια ειναι... Ναι οντως ειν λογος κ αυτος... Θα δειξει.. Να σου ζησει το παιδακι κ ευχομαι με το καλο να ερθει κ το δευτερο... Εμεις απο οτι καταλαβες παλευουμε ακομα για το πρωτο... Κ με ριχνει πολυ...μεσα σε αυτο το χρονο εμειναν κ γεννησαν και οι δυο κολλητες μ... Κ ενω ηρθε κ η σειρα μ... Δν πετυχε κ απογοητευομαι διπλα! 

Το ξερω κοριτσι μου, ποναει πολυ και νιωθεις την αδικια....δεν ξερω τη δουλεια του αντρα σου αλλα αν τις γιορτες Χριστουγεννων σταματησει, προσπαθηστε πιο εντατικα. Αν τυχει κ γονιμο αυγουλακι εχεις περισσοτερες πιθανοτητες. αφου δλδ καταλαβαινεις ωορρηξια (κ εφοσον εχει αδεια) προσπαθηστε για μια βδομαδα μερα παρα μερα. κλειστειτε μεσα κ δωστε πονο...η ηλικια σου ειναι πολυ υπερ σου! εγω μονη τις νυχτες φευγω το πρωι για δουλεια κ τοτε γυρναει εκεινος...σχολαω το απογευμα με το παιδι στο σπιτι κ μετα απο λιγο φευγει να παει στη δουλεια κ παλι μονη...κανουμε ολοκληρο αγωνα να καταφερουμε 2-3 επαφες στις γονιμες και πολυ σου λεω....στο πρωτο παιδι ειχε τα ιδια ωραρια αλλα δεν ειχα τον μικρο μεσα στο σπιτι. μεχρι να φυγει το βραδυ για τη δουλεια κανονιζαμε επαφη. τωρα τι να κανω; να το παρκαρω τηλεοραση; δες παιδι μου παιδικα να παει η μαμα να κανει δουλιτσα;;;

οπως κ να εχει ψαχτειτε κ οι δυο. εσυ σε εναν αλλον γιατρο και ο συντροφος με το σπερμα. να το αποκλεισεις ρε παιδι μου...

Just now, tina79 said:

Κ εγω στο ειχα πει αγαπη.. ειναι η πιο αξιολογη εξεταση που δεν αφηνει περιθωρια αμφιβολιας

ναι σωστα κ εσυ..συγχωρεστε με εχω αλτζαιμερ σοβαρο!!! τι κανεις εσυ βρε Τινα; σε τι φαση βρισκεσαι;;; 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...