Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Nana10 είπε:

      Τη Δευτέρα στις 14 μου είπε αλλά θα κάνω το Σάββατο οπωσδήποτε! Μη σου πω πως με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα μήπως πέμπτη κάνω και τεστ φαρμακείου 😂😂😂

      Σε ποιο νοσοκομείο το έκανες;; 

      Και σένα περίπου στις 15 μέρες δηλαδή σου είπε. Ναι ρε και εγώ έτσι σκέφτομαι να κάνω κανένα τεστ τώρα μέσα στη βδομάδα 😂😂

      Σε κλινική στο Fivi Θεσσαλονίκη το έκανα εγώ. Εσύ; 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Emilly said:

Έχω να πάω από Μάρτιο.παντα ήταν όλα σούπερ.κοιτα η περίοδος πιο σταθερή πεθαίνεις.τωρα αν μου ρθει περίοδος θα κάνω δεύτερη μέρα εξετάσεις κ θα πάρω τον δόκτωρ μήπως μπορώ να κάνω ενίσχυση αλλά χωρίς κλομιφαινη κάτι πιο ακίνδυνο.ηηη απλά να παρακολουθήσω ωορηξια κ μήπως μου σφυρίξει ενεση για να σπάσει αβγο.δεν ξέρω αγχώθηκα κ είπα αν δεν βαρέθηκα να το ψάξω μια τελευταία φορά πάντως τον παραπροχθες μήνα η προγεστερόνη ήταν καλή άρα ωορηξια πρέπει να έγινε.

Δεν ριχνεις αλλη μια επισκεψη να του πεις ολο το ιστορικο, συν την ενισχυση; εσυ με τοσο σεξομανη συζυγο μας εχεις βαλει κατω ολες!!!!

Εγω αυριο θα παρω τα αποτελεσματα των ορμονων και θα τον παρω τηλεφωνο να του τις πω.Αν μου πει ολα καλα θα του ζητησω να παω γυρω στη 10η-12η μερα (ή οποτε μου προτεινει ο ιδιος) να παρακολουθουμε την ωορρηξια. Να το κανω κ αυτο ρε παιδι μου αφου δεν τη καταλαβαινω την ωορρηξια καθολου. Βεβαια για να πω την αληθεια μου τη τελευταια ωορρηξια τη καταλαβα καλα. Γεμισα υγρα κ ειχα κ πονακια. Υποψιαστηκα ωορρηξια αλλα απεργουσε σθεναρα ο συζυγος (βλεπε ατακες δεν ειμαι ρομποτ) συν οτι αρρωστησε το παιδι κ κολλησε πανω μου νυχτα μερα. Αν ετσι γινει κ τωρα θα τη καταλαβω θεωρω.

Επισης σκεφτομαι να παω κ σε εναν αλλον που ειναι κοντα μου για δευτερη γνωμη που ξερω οτι κ αυτος ειναι καλος απλα αυτος χρεωνει καθε επισκεψη ενω ο αλλος τσαμπα(καθολου φιλοχρηματος κ μεγαλογιατρος στην Αθηνα αλλα κανω 100 ωρες να παω κ να ερθω με τη κινηση). Αλλα θελω κ μια δευτερη γνωμη βρε παιδι μου, ετσι για το γαμωτο. Νταξει στον παλιο δεν παω ειναι πανακριβιδου πανακριβος! θα πουλησω τα αυγα μου κ τα χρειαζομαι, καταλαβαινεις!!! χαχαχαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sadri09 said:

Καλημερα κοριτσια... Ειμαι νεα εδω :) δν ειχα δει αυτο το θεμα κ εγραψα σε λαθος μερος :???: Λοιποοον... Εχουμε απο περυσι τν οκτωβρη προσπαθουμε με τν αρραβωνιαστικο μου για μωρακι... Τον φλεβαρη ηρθε.. Αλλα ηταν βιοχημικη :-( Απο τοτε η περιοδος μου εχει εκτροχιαστει. Καμια σταθεροτητα, πολυ αιμα κ πονο και γενικα συμπτωματα νομιζοντας ειμ εγκυος. Οποτεκ πολυ απογοητευση... Τν προηγουμενο μηνα ειχα 10 μερες καθυστερηση... Τωρα που σας γραφω μπηκα στ 4η μερα καθυστερησης με πονο στ στηθος που ερχεται κ φευγει κ οχι πολυ πολυ πρηξιμο. Κραμπες μικρες εχω σαν αλλα οχι περιοδου. Κ χθες βραδυ (που απο το αγχος μ εμεινα αυπνη) ενιωθα καψιμο κατω χαμηλα κ λιγο δεξια...ρωτησα τν γυναικολογο μ για τν περιοδο μ κ ολα οσα μ συμβαινουν αυτους τους μηνες με ειδε κιολας κ λεει ειν απο την βιοχημικη κ θα συνελθω σιγα σιγα... Πολυ αργει δν νομιζεται να συνελθει το σωμα μ? Κ επισης ειχε καμια συμπτωματα σαν εμενα πριν βγει θετικο το τεστ? Να ελπιζω για εγκυμοσυνη? Να φοβαμαι για αποβολη? Ή η περιοδος μ γελαει λιγο μαζι μου πριν τα κανει παλι ολα μανταρα? :sad: θελω πολυ ενα μωρακι αλλα φοβαμαι να κανω κ απο τωρα τεστ... Ευχαριστω για τν χρονο σας.. Κ συγνωμη για το κατεβατο <3

Καλώς ήρθες στην παρεουλα μας!!! Εδώ μπορείς να μοιραστείς το οτιδήποτε και να μοιραστείς το άγχος σου μαζί μας στην ίδια φάση είμαστε όλες!! Καλά θα σε κολλήσουμε κ κάτι άλλο κάνε τεστ!! Εδώ σαν καραμέλες τα χρησιμοποιούμε χαχαχ είσαι 4 μερα καθυστερησης και δεν έκανες ακόμα? Αν τα λυπάσαι όπως πολλές από μας έχουμε και φτηνά να σε προτείνουμε αχαχχα

Just now, Eva1986 said:

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ.  Τώρα ξεκινάει το άγχος no2

Όχι οχιιι μακριά άγχος ξου ξου ξουυυ

Just now, sofiadu said:

Εγω ειμαι ρεαλιστρια. Δεν αναμενω θαυματα απο τη στιγμη που δεν εχω προσπαθησει και κυριως οταν δεν εχω πετυχει επαφες σε ωορρηξια. Εκτος αν πιασω παιδι με τη σκεψη ξερω γω;;; χαχαχαχα

Αν κατσει επαφη σε μερες ωορρηξιας και με γονιμο αυγο κατι ισως να γινει. 

Κατι θα γινει κ με εμας βρε κοριστισ που θα παει;;; χαχαχαχαχαχα 

Οσο αφορα  αγχος θεωρω οτι ειναι λογικο σε ολα τα κοριτσια. 

Το μην αγχωνεσαι που λεμε κ μας λενε, ειναι σωστο αλλα καθολου εφικτο οταν προσπαθεις προσπαθεις περναει ο καιρος και δεν πετυχαινεις. Πως να μην αγχωθεις; εκτος αν εισαι πολυ χαλαρος σαν ανθρωπος αλλα και παλι, οταν το θες κ δεν ερχεται αρχιζεις κ αναρωτιεσαι τι συμβαινει! Εγω καταλαβαινω ολα τα κοριτσια που αγχωνονται γιατι προσπαθουν καιρο κ δεν το πετυχαινουν. ΕΙναι λογικο  κ ας ξερουν οτι το αγχος τις μπλοκαρει. Ειναι αυτοματο το αγχος, δεν ελεγχεται.

Εγω το μονο που θα πω σε ολες μας ειναι κουραγιο, υπομονη και Keep the faith! μην εγκαταλειπετε , μην πτοειστε, μην παψετε να πιστευετε οτι θα τα καταφερετε. Το αγχος , το λογικο το φυσιολογικο, οχι το τρελο το δεν μπορω να συνελθω, ειναι λογικο κ σεβαστο! καποιο σπερματοζωαριο θα ξεφυγει ρε κοριτσια κ θα συναντησει το αυγο μας , δεν μπορει!!! ακομα κ απο ατυχημα!! χαχαχαχα 

 

Ε ναι θα γίνει που θα πάει!! Και εγώ είμαι αγχώδης άτομο εννοείται κάθε γυναίκα πιστεύω είναι, απλά δεν ξέρω βρε παιδί μου ίσως επειδή πέρασα δυσκολίες μετά από κάποια μικρή για άλλους κατάκτηση εμένα μου φαίνεται τεράστια και την χαίρομαι παραπάνω κ με γεμίζει αισιοδοξία τι να πω!! Ένα παράδειγμα είναι ότι ξεκινήσαμε τη ζωή μας απ το μηδέν ξανά, άλλη πόλη άλλαγη καριέρας για τον άντρα μου ανεργία για μένα αχχαχ αλλά πάλι βρίσκω μικρές χαρές, στα λέω γιατί η αδερφή μου που είναι στην ίδια φάση με μένα στις προσπάθειές ένα χρόνο προσπαθεί είναι πιο μικρή  από μένα δεν έχει τιποτα γυναικολογικο, στρωμένη ζωή και είναι το πιο αγχώδης άτομο που γνωρίζω, προσπαθώ να της το αποβάλλω όσο μπορώ αλλά μου έχει εξηγήσει αυτό ακριβώς που λες κ εσύ ότι είναι αυτόματο, τι να πω μακάρι να χα τις μαγικές λέξεις ή πράξεις για να βοηθήσω, ίσως πρέπει να το δουλέψουμε αρκετά μέσα μας, χμμμ σαν βιβλιοφάγος που είμαι μπορώ να σας βρω βιβλία ηλεκτρονικά και να σας τα στηλω χεχε

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Τον Μάρτιο που πήγα ειχα 8 μέρα κύκλου 8 χιλιοστά.ενδομητριο με ένα ωοθυλακιο 15,5 χιλιοστά στο ένα κ ένα 13,5 στην άλλη ωοθήκη.δηλαδη για γριά σούπερ.τωρα.....απλα εκτός της περιόδου που είναι Τζάστ..δεν νιώθω τόσο την ωορηξια μου πια...αλλά από την στιγμή που έρχεται περίοδος όπως πρέπει κάνω μια υποτυπώδη ωορηξια.ξερω γω;;;;

Παρακολουθα ωορρηξια με γιατρο φιλη μου! νομιζω ειναι καλη ιδεα , μου την εδωσε η @*Vasoula (αληθεια βρε βασουλα δεν σε ρωτησα τι κανεις; σε πηρανε τηλ, ειχαμε κανα νεο;;) .Να κανουμε κ αυτο να μας καθοδηγησουν δλδ για το ποτε κανουμε ωορρηξια να κανουμε κ εμεις τα κουμαντα μας!

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Τι εννοεις; ωορρηξια μηδεν; βρε εμιλυ δεν θυμαμαι αν το εχεις αναφερει. Στον γιατρο εχεις παει τελευταια να σε δει; τα ωοθυλακια , την μητρα, εναν υπερηχο, ορμονικες εξετασεις;; 

Πρώτη φορά έμαθα την πληροφορία κ σοκαριστηκα ότι μπορεί να γίνει ωορηξια κ το ωοθυλακιο που έχει μέσα το αβγό( η φουσκιτσα) να είναι άδεια.κ αυτό ίσως εξηγεί πάρα πολλά.γιατι δυστυχώς φαντάζομαι όσο περνάνε τα χρόνια θα έχουμε πιο πολλές τέτοιες άδειες φουσκιτσα που θα μας δίνουν την αίσθηση ότι έγινε η δουλειά θετικό τεστ ωορηξιας περίοδος κλπ αλλά τζουφια φούσκα.ξερω σοκ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Καβάλα είμαι. 

Είχα κακή εγκυμοσύνη στο πρώτο με πολλά λάθη της γυναικολόγου.  Τώρα τον Φλεβάρη έκανα Παπ σε μια άλλη. Αλλά δεν Μ αρεσε καθόλου.  Δεν έβγαζε σιγουριά.  

Συγχαρητήρια!!!!!!

Μα τι υπέροχος μήνας είναι αυτός ;;

Το είχα προαίσθημα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, sofiadu είπε:

Παρακολουθα ωορρηξια με γιατρο φιλη μου! νομιζω ειναι καλη ιδεα , μου την εδωσε η @*Vasoula (αληθεια βρε βασουλα δεν σε ρωτησα τι κανεις; σε πηρανε τηλ, ειχαμε κανα νεο;;) .Να κανουμε κ αυτο να μας καθοδηγησουν δλδ για το ποτε κανουμε ωορρηξια να κανουμε κ εμεις τα κουμαντα μας!

Μάλλον κάτι θα κάνω αλλά λίγα πράγματα.αφου κ πάλι....

Just now, Ellidr είπε:

Συγχαρητήρια!!!!!!

Μα τι υπέροχος μήνας είναι αυτός ;;

Το είχα προαίσθημα

Τι έκανες;;;;hometest;;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Μάλλον κάτι θα κάνω αλλά λίγα πράγματα.αφου κ πάλι....

Τι έκανες;;;;hometest;;;;

Άσε με εμένα 

Έκανα κ ήταν αρνητικό 

Θα περιμένω νΑ έρθει

Αν έρθει η καθυστέρηση

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Συγχαρητήρια!!!!!!

Μα τι υπέροχος μήνας είναι αυτός ;;

Το είχα προαίσθημα

Να σου πω......να πω του γιατρού να πουσαρώ τα αβγά με fermara;;;;έψαξες αν είναι ακίνδυνα αυτά;;;;;σου είπε καλύτερα από την κλομιφαινη;;;;;ποια μέρα;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Πρώτη φορά έμαθα την πληροφορία κ σοκαριστηκα ότι μπορεί να γίνει ωορηξια κ το ωοθυλακιο που έχει μέσα το αβγό( η φουσκιτσα) να είναι άδεια.κ αυτό ίσως εξηγεί πάρα πολλά.γιατι δυστυχώς φαντάζομαι όσο περνάνε τα χρόνια θα έχουμε πιο πολλές τέτοιες άδειες φουσκιτσα που θα μας δίνουν την αίσθηση ότι έγινε η δουλειά θετικό τεστ ωορηξιας περίοδος κλπ αλλά τζουφια φούσκα.ξερω σοκ.

shit shit shit

αληθεια ο γιατρος αν πηγαινουμε συχνα να παρακολουθει ωορρηξια, μπορει να δει αν ειναι τζουφια η φουσκιτσα ή οχι;;; μπορει να το καταλαβει ή οχι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Να σου πω......να πω του γιατρού να πουσαρώ τα αβγά με fermara;;;;έψαξες αν είναι ακίνδυνα αυτά;;;;;σου είπε καλύτερα από την κλομιφαινη;;;;;ποια μέρα;;;;;

Κοίτα θα σου πω τι μου είπε ο γιατρός μου εμένα 

Αυτό με τα καλά αυγά και τέτοια 

Που τον είχα ρωτήσει 

Μου είπε ότι τα φάρμακα δε χαλάνε την ποιότητα των αυγών αν είναι να κάνεις κακα αυγά θα τα κάνεις είτε με φαρμακα είτε όχι 

Μια απλή διέγερση είναι 

Αυτό που δεν θέλουμε είναι την υπερδιέγερση 

Που στην ηλικία μας λίγο δύσκολο να γίνει 

Για ρώτα και τον δικό σου να δούμε 

Πάντως εγώ πιστεύω ότι αν είχα ένα καλό ενδομήτριο αυτόν το μήνα θα γινόταν δουλειά 

Αλλά πιστεύω ότι το ενδομήτριο θα με φάει 

Just now, sofiadu είπε:

shit shit shit

αληθεια ο γιατρος αν πηγαινουμε συχνα να παρακολουθει ωορρηξια, μπορει να δει αν ειναι τζουφια η φουσκιτσα ή οχι;;; μπορει να το καταλαβει ή οχι;

Όχι δε μπορεί να το καταλάβει δυστυχώς 

Καταλαβαίνει μόνο ότι έκανες ωορρηξία η όχι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ellidr είπε:

Άσε με εμένα 

Έκανα κ ήταν αρνητικό 

Θα περιμένω νΑ έρθει

Αν έρθει η καθυστέρηση

 

Καλά εγώ σου είπα την άποψη μου.οπως κ την προηγούμενη φορά που πιστεύω έπαθες βιοχημικές.αλλα αυτό θέλει αντιμετώπιση αν το έπαθες.δηλαδη πας σφαίρα σε αιματολογο κ σε ξεψαχνισε για βιταμίνες που αν έχεις έλλειψη παθαίνεις τέτοια κ θρομβοφιλια.μην περιμένεις ποτέ περίοδο με θετικό τεστ.δεν είναι το given.απο τα προηγούμενα σου τεστ κιόλας δεν ήταν νορμάλ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Καλά εγώ σου είπα την άποψη μου.οπως κ την προηγούμενη φορά που πιστεύω έπαθες βιοχημικές.αλλα αυτό θέλει αντιμετώπιση αν το έπαθες.δηλαδη πας σφαίρα σε αιματολογο κ σε ξεψαχνισε για βιταμίνες που αν έχεις έλλειψη παθαίνεις τέτοια κ θρομβοφιλια.μην περιμένεις ποτέ περίοδο με θετικό τεστ.δεν είναι το given.απο τα προηγούμενα σου τεστ κιόλας δεν ήταν νορμάλ.

Έτσι κ αλλιώς τώρα θα τα κάνω κ αυτά αυτό το μήνα κορίτσι μου 

Δε πειράζει βήμα βήμα

Θα τα καταφέρουμε

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

shit shit shit

αληθεια ο γιατρος αν πηγαινουμε συχνα να παρακολουθει ωορρηξια, μπορει να δει αν ειναι τζουφια η φουσκιτσα ή οχι;;; μπορει να το καταλαβει ή οχι;

Ξέρω έπαθες σοκ.κ εγώ είχα πάθει εγκεφαλικό γιατί κατάλαβα ότι για αυτό δεν πιάνω 99 τα εκατό.αλλιως σου είπα για γριά όλα μέσα είναι τέλεια δώστε μου έμβρυο να το βάλω στην μήτρα να το μεγαλώσω αλλά μάλλον τα δικά μου ......

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Έτσι κ αλλιώς τώρα θα τα κάνω κ αυτά αυτό το μήνα κορίτσι μου 

Δε πειράζει βήμα βήμα

Θα τα καταφέρουμε

Έτσι και αλλιώς δε τελείωσε ακόμα τίποτα έχουμε 5 μέρες ακόμα μπροστά μας 

Αφού εκανα ωορρηξια 15 μέρα

Πότε δε ξέρεις

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...