Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Nana10 είπε:

      Τη Δευτέρα στις 14 μου είπε αλλά θα κάνω το Σάββατο οπωσδήποτε! Μη σου πω πως με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα μήπως πέμπτη κάνω και τεστ φαρμακείου 😂😂😂

      Σε ποιο νοσοκομείο το έκανες;; 

      Και σένα περίπου στις 15 μέρες δηλαδή σου είπε. Ναι ρε και εγώ έτσι σκέφτομαι να κάνω κανένα τεστ τώρα μέσα στη βδομάδα 😂😂

      Σε κλινική στο Fivi Θεσσαλονίκη το έκανα εγώ. Εσύ; 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Eva1986 said:

Αχ ευχαριστω πάρα πολύ.  εύχομαι σε όλα τα κορίτσια να πάρουν στα χέρια τους ένα θετικό τεστ. 

Τώρα τι κάνω;  Είναι μικρή η τιμή για σάκο. Το προβλημα Μ είναι πως ψάχνω γυναίκολογο ,δεν έχω δικό μ να πάρω τηλ.  Δεν θέλω την παλιά Μ.  

αθηνα εισαι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, sofiadu είπε:

αθηνα εισαι;

Καβάλα είμαι. 

Είχα κακή εγκυμοσύνη στο πρώτο με πολλά λάθη της γυναικολόγου.  Τώρα τον Φλεβάρη έκανα Παπ σε μια άλλη. Αλλά δεν Μ αρεσε καθόλου.  Δεν έβγαζε σιγουριά.  

Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2020 at 2:40 PM, Eva1986 said:

Καλημέρα κορίτσια Μ. Δευτέρα θα κάνω χοριακη. Προς το παρόν είμαι 3 η ημέρα καθυστερήσης.  

Ελπίζω να μην απογοητεύτω κ παίζει τίποτα ορμονικό. Χαχαχα 

Σήμερα πρώτη φορά το πρωί που ξύπνησε ο μικρός κ ήρθε στο δωμάτιο μας Μ λέει μαμά κάνε ένα μωρό να το βγάλουμε από την κοιλιά σ.  

Να το πάρω ως σημάδι;

καθε μηνα εμενα μου το λεει ο δικος μου! Χαιρομαι που σε σενα τουλαχιστον ηταν σημαδι!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ritapog είπε:

Πήρα θέση στο κρεβάτι του νοσοκομείου και αναμένω το αυριανό χειρουργείο.. την θετική σας ενέργεια παρακαλώ και μια προσευχή!

Κοριτσι μου ολα καλα να πανε σου εύχομαι τα καλύτερα. Σου στέλνω φουλ ενεργεια:x

Just now, Eva1986 είπε:

Κορίτσια Μ βγήκε !!! 462,10

Συγχαρητήρια ρε κοριτσακι ήμουν σίγουρη για εσένα.μπραβο ολα να σου πάνε καλά να το ζήσεις στο φουλ.και η χοριακη σου βγηκε πολύ καλή.:x:x

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια... Ειμαι νεα εδω :) δν ειχα δει αυτο το θεμα κ εγραψα σε λαθος μερος :???: Λοιποοον... Εχουμε απο περυσι τν οκτωβρη προσπαθουμε με τν αρραβωνιαστικο μου για μωρακι... Τον φλεβαρη ηρθε.. Αλλα ηταν βιοχημικη :-( Απο τοτε η περιοδος μου εχει εκτροχιαστει. Καμια σταθεροτητα, πολυ αιμα κ πονο και γενικα συμπτωματα νομιζοντας ειμ εγκυος. Οποτεκ πολυ απογοητευση... Τν προηγουμενο μηνα ειχα 10 μερες καθυστερηση... Τωρα που σας γραφω μπηκα στ 4η μερα καθυστερησης με πονο στ στηθος που ερχεται κ φευγει κ οχι πολυ πολυ πρηξιμο. Κραμπες μικρες εχω σαν αλλα οχι περιοδου. Κ χθες βραδυ (που απο το αγχος μ εμεινα αυπνη) ενιωθα καψιμο κατω χαμηλα κ λιγο δεξια...ρωτησα τν γυναικολογο μ για τν περιοδο μ κ ολα οσα μ συμβαινουν αυτους τους μηνες με ειδε κιολας κ λεει ειν απο την βιοχημικη κ θα συνελθω σιγα σιγα... Πολυ αργει δν νομιζεται να συνελθει το σωμα μ? Κ επισης ειχε καμια συμπτωματα σαν εμενα πριν βγει θετικο το τεστ? Να ελπιζω για εγκυμοσυνη? Να φοβαμαι για αποβολη? Ή η περιοδος μ γελαει λιγο μαζι μου πριν τα κανει παλι ολα μανταρα? :sad: θελω πολυ ενα μωρακι αλλα φοβαμαι να κανω κ απο τωρα τεστ... Ευχαριστω για τν χρονο σας.. Κ συγνωμη για το κατεβατο <3

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ritapog είπε:

Πήρα θέση στο κρεβάτι του νοσοκομείου και αναμένω το αυριανό χειρουργείο.. την θετική σας ενέργεια παρακαλώ και μια προσευχή!

κοριτσι μου να μην αγχωνεσαι καθολου θα πανε ολα τελεια! σου στελνω οοοολη τη θετικη μου ενεργεια! περιμενουμε συντομα τα χαρμοσυνα νεα σου!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sadri09 said:

Καλημερα κοριτσια... Ειμαι νεα εδω :) δν ειχα δει αυτο το θεμα κ εγραψα σε λαθος μερος :???: Λοιποοον... Εχουμε απο περυσι τν οκτωβρη προσπαθουμε με τν αρραβωνιαστικο μου για μωρακι... Τον φλεβαρη ηρθε.. Αλλα ηταν βιοχημικη :-( Απο τοτε η περιοδος μου εχει εκτροχιαστει. Καμια σταθεροτητα, πολυ αιμα κ πονο και γενικα συμπτωματα νομιζοντας ειμ εγκυος. Οποτεκ πολυ απογοητευση... Τν προηγουμενο μηνα ειχα 10 μερες καθυστερηση... Τωρα που σας γραφω μπηκα στ 4η μερα καθυστερησης με πονο στ στηθος που ερχεται κ φευγει κ οχι πολυ πολυ πρηξιμο. Κραμπες μικρες εχω σαν αλλα οχι περιοδου. Κ χθες βραδυ (που απο το αγχος μ εμεινα αυπνη) ενιωθα καψιμο κατω χαμηλα κ λιγο δεξια...ρωτησα τν γυναικολογο μ για τν περιοδο μ κ ολα οσα μ συμβαινουν αυτους τους μηνες με ειδε κιολας κ λεει ειν απο την βιοχημικη κ θα συνελθω σιγα σιγα... Πολυ αργει δν νομιζεται να συνελθει το σωμα μ? Κ επισης ειχε καμια συμπτωματα σαν εμενα πριν βγει θετικο το τεστ? Να ελπιζω για εγκυμοσυνη? Να φοβαμαι για αποβολη? Ή η περιοδος μ γελαει λιγο μαζι μου πριν τα κανει παλι ολα μανταρα? :sad: θελω πολυ ενα μωρακι αλλα φοβαμαι να κανω κ απο τωρα τεστ... Ευχαριστω για τν χρονο σας.. Κ συγνωμη για το κατεβατο <3

Εγω στη θεση σου θα επαιρνα κ μια δευτερη γνωμη γυναικολογου. Πολυ πιθανον να εχει δικιο η γιατρος σου αλλα εφοσον θα με ετρωγε μεσα μου που εχει περασει τοσο καιρος κ ακομα δεν εχει στρωσει η περιοδος, θα πηγαινα σιγουρα κ σε αλλον γιατρο να διασταυρωσω τη πληροφορια. 

Τα συμπτωματα περιοδου κ εγκυμοσυνης ειναι δυστυχως τα ιδια. το μονο που μπορεις να κανεις ειναι υπομονη να περασουν οι μερες κ αν ακομα δεν ερχεται η περιοδος να κανεις ενα τεστακι. Ολα ειναι αγνωστα δυστυχως μεχρι να βγει ενα τεστ θετικο ή μια χοριακή.

Ευχομαι βεβαια να εχει ηδη στρωσει ο κυκλος σου κ να τα εχεις καταφερεις. Κανε λιγο υπομονη και θα φανει στα σιγουρα αν εισαι σε λιγες μερες!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Κορίτσια Μ βγήκε !!! 462,10

Γεεεεεεεεειιιιιιιιιι!!!υπέροχα νέα!!!!συγχαρητήρια κοριτσι μου!!να εχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!ψάξε εδω μεσα ισως ξερει να σε βοηθήσει κάποια κοπέλα για γιατρό!!!τέλεια νέα!!!!ήδη 4 οι εγκυούλες μας αυτον τον μηνα!!!!

Just now, Ritapog είπε:

Πήρα θέση στο κρεβάτι του νοσοκομείου και αναμένω το αυριανό χειρουργείο.. την θετική σας ενέργεια παρακαλώ και μια προσευχή!

Τη θετικότατη μας ενέργεια!!!να πανε ολα καταπληκτικά!!!πες μας μετα τα νέα σου!!!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, sofiadu είπε:

Εγω στη θεση σου θα επαιρνα κ μια δευτερη γνωμη γυναικολογου. Πολυ πιθανον να εχει δικιο η γιατρος σου αλλα εφοσον θα με ετρωγε μεσα μου που εχει περασει τοσο καιρος κ ακομα δεν εχει στρωσει η περιοδος, θα πηγαινα σιγουρα κ σε αλλον γιατρο να διασταυρωσω τη πληροφορια. 

Τα συμπτωματα περιοδου κ εγκυμοσυνης ειναι δυστυχως τα ιδια. το μονο που μπορεις να κανεις ειναι υπομονη να περασουν οι μερες κ αν ακομα δεν ερχεται η περιοδος να κανεις ενα τεστακι. Ολα ειναι αγνωστα δυστυχως μεχρι να βγει ενα τεστ θετικο ή μια χοριακή.

Ευχομαι βεβαια να εχει ηδη στρωσει ο κυκλος σου κ να τα εχεις καταφερεις. Κανε λιγο υπομονη και θα φανει στα σιγουρα αν εισαι σε λιγες μερες!

Ειχα μιλησει τηλεφωνικα με εναν αλλο γιατρο ο οποιος κ ξεγενησε την μια απο τις δυο φιλες μ... Ενω ο δικος μ γιατρος ξεγενησε την αλλη φιλη μ. Οποτε κ ο αλλος μ ειπε τα ιδια απλα με αγχωσε περισσοτερο. Ειπε αν δν εχω μεινει εγκυος μεχρι τελους αυτου του μηνα να παω οπωσδιποτε να με δει... Κ λεω εγω τωρα... Γιατιιι??? Κ αυτο το γιατι ειν καρφωμενο στ κεφαλι μ... :sad:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sadri09 said:

Ειχα μιλησει τηλεφωνικα με εναν αλλο γιατρο ο οποιος κ ξεγενησε την μια απο τις δυο φιλες μ... Ενω ο δικος μ γιατρος ξεγενησε την αλλη φιλη μ. Οποτε κ ο αλλος μ ειπε τα ιδια απλα με αγχωσε περισσοτερο. Ειπε αν δν εχω μεινει εγκυος μεχρι τελους αυτου του μηνα να παω οπωσδιποτε να με δει... Κ λεω εγω τωρα... Γιατιιι??? Κ αυτο το γιατι ειν καρφωμενο στ κεφαλι μ... :sad:

γιατι μπορει κατι να συμβαινει. πολυποδας, κυστη, κατι ορμονικο και να χανεις αδικα χρονο. 

Δεν χανεις κατι να πας να σε δει να βεβαιωθει οτι ολα ειναι καλα στη μητρα σου. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Emilly είπε:

Αααα όντως δεν προλαβαίνεις να διαβάσεις.εχω κάψει ήδη ένα χθες που με άναψε η ellidr.ειπα επειδή είμαστε μαζί κατάλαβες;;;;δεν χρειάζεται να σου πω αποτέλεσμα δε ρωτάνε τα αυτονόητα χουχουχου.λοιπον σήμερα 24 μέρα κύκλου η θερμοκρασία πτώση.σιγουρα τις κατάπια τις ωοθήκες μαζί με τα αβγά.

Καλημέρα κορίτσι..ακόμα και τον πρώτο καιρό παρατηρείς στην εγκυμοσύνη αδράνεια στο έντερο.εγω παράδειγμα είχα πολλά αέρια.αλλαγες γενικά..είσαι έγκυος;;;

Έκανες;;;;με το που κάνεις στείλε ΕΕ;;;

Zouzouna καλημέρα...πως πας εσύ;;;σήμερα 24 μέρα είχα πτώση θερμοκρασίας.κ δεν ανέβηκε πολύ ως36,6 κ σήμερα 36,3 ...ωορηξια μάλλον πάλι έκανα κάκιστη.σ,,,,ξ έκανα αν το πιστεύεις όλο τον μήνα εκτός από δύο μέρες δηλαδή......αλλά την οποία ωορηξια πρέπει να την έχω ήδη κάνει.αχ πάει η γονιμότητα μου....

Όχι γιατί ανωρηκτος;;;;εγώ πάντα είχα τόσο μεγάλο κύκλο κ ωορηξιες είχα κανονικά.απλα μπορεί μια φορά να άργησε η ωορηξια σου..μια φορά ας πούμε που σε εμένα πήγε 38 μέρες εκείνος είχε τραβήξει πολύ.

καλημερα!!!μια χαρα εχω τελειώσει απο περιοδο απο εχθες οποτε σε 2 μερες θα ξεκινήσουμε παλι προσπάθειες. 

τωρα αν απο 36,3 παει 36,6 είναι καλό, γενικα ποσο εχεις συνηθως ?


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

γιατι μπορει κατι να συμβαινει. πολυποδας, κυστη, κατι ορμονικο και να χανεις αδικα χρονο. 

Δεν χανεις κατι να πας να σε δει να βεβαιωθει οτι ολα ειναι καλα στη μητρα σου. 

Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες... Ευχομαι καλη τυχη σε ολες σας :) και μακαρι να ειμαι εγκυος τελικα.. Ξεχασα να προσθεσω οτι εχω και δεκατα... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Κορίτσια Μ βγήκε !!! 462,10

αντε βρε κοριτσι σε ειχα σιγουρη!!!αφού ειχες και καθυστέρηση και διαφανα υγρα!!!συγχαρητήρια!!!να έχεις μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...