Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

      Κανένα πρόβλημα κορίτσι μου...ναι ειναι καλύτερο να την κάνεις την ίδια ώρα αλλά ειδικά στη prolutex έχεις περιθώριο...μην αγχώνεσαι και τίποτα δεν πήγε στραβά!!!😉

      Αλήθεια είναι 600 ευρώ η μέρα στη θερμοκοιτίδα???τρομερό!!!!!

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου!να πάνε όλα όπως τα θέλεις!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Τόσο μου είπε ο γιατρός,δεν ξέρω αν εννοούσε για ένα μωράκι η για δύο,πάντως είπε 600€ στην κλινική. Αλλιώς το πάνε στο Ιπποκράτειο και όπως μου είπε,άντε να το βρεις εκεί μέσα ...

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Eva1986 είπε:

Έχω φουλ πονακια χαμηλά ,στην μέση.  Κάνω μια μικρή δουλειά κ αμέσως θέλω να καθίσω.  Σαν να έχω τραβήγματα.  Όλη μέρα θέλω να ξαπλώνω. Κ πολλά υγρά σαν νερό. 

 

Πωωω κοριτσι θα δεις θα είσαι.εγω πάντως λεω να κανεις ενα τεστακι το πρωι και κανε και χοριακη.

Just now, Sofiamar93 είπε:

Ο γυναικολογος μου 4 μηνες πριν που το ειπα θα ξεκινησουμε προσπαθειες μου ειπε οτι καλα ειναι για κανενα 10λεπτο να μενεις ξαπλωμενος για να βοηθησεις την δουλειά τους.. 

Ενταξει το εχω ξανα πει αν ρωτήσουμε 10 γυναικολόγος για το ίδιο πράγμα ο καθένας έχει διαφορετική θεωρία.απο εκεί και πέρα εμεις κανουμε αυτό που μας κάνει να αισθανόμαστε καλυτερα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά καλημέρα γυρίσαμε,προσευχηθηκαμε ,καλοπέρασαμε,νομίζω το πιο ωραίο τριήμερο που έχω περάσει.ολα καλά,θα αρχίσω λίγο λίγο να δω τι κάνετε.σε πέντε μέρες λέω να ξεκινήσω τα τεστ αλλά πρέπει να πω να μου τα κλειδώσουν κ να κρύψουν τα κλειδιά.νομιζω καμενός μήνας κ αυτός όμως..αν έκανα ωορηξια στο νησί....το σ,,,,ξ ,. Δεν γινοταν ξάπλα μετά για μισή ώρα κλπ.στο μπάνιο όπως όπως σαν την αράχνη να κρεμομαι.elidr ξεκινάει αύριο τεστ,θα περιμένω σαν τον γύπα με τον καφέ,sophiadu,να δω τι έκανε,vasiliki20 ,κ αυτή τεστ σε λίγο,vasoula,και εσύ αν γίνει τώρα μαζί θα τα καίμε τα τεστ,,,εχουμε δουλειά.sophia 93 γόνιμες;;;;πρέπει να βλέπω το αρχειο.αλλα καψαμε 400 σελίδες.

Γεια σου tataki.ιδια φάση κ εγώ έχω έναν 9 στα 10 κ προσπαθώ για δεύτερο.40 ειμαι.εσυ;;;;τώρα ξεκίνησες;;;;

Γύρισα!!!ποτέ σκέφτεσαι για τεστ;καλά εγώ πέρα από την πλάκα που θέλω να μου τα κλειδώσουν,,,καλέ....δεν έχω καθόλου μα καθόλου αυτό το φτερούγισμα,την αγωνία.το έχω λίγο αναμενόμενο το αρνητικό τεστ.τοσες φορές που το είδα μου έχει μείνει στα μάτια η εικόνα.ασε που κι αυτός ο μήνας τζουφιος μου φάνηκε.κοιτα θα παραγγείλω τεστ ωορηξιας.εε δεν γίνεται.πλεον δεν την καταλαβαίνω την παλιοωορηξια μου.

Καλώς ήρθες! Εύχομαι η Παναγία να σε βοηθήσει και να σε ευλογήσει, και εσένα και όσες προσπαθούνε για μωρακια και όσες έχουμε σπορακια στην κοιλίτσα μας να μεγαλώνουν υγειή.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Κοριτσάκια μου γλυκά καλημέρα γυρίσαμε,προσευχηθηκαμε ,καλοπέρασαμε,νομίζω το πιο ωραίο τριήμερο που έχω περάσει.ολα καλά,θα αρχίσω λίγο λίγο να δω τι κάνετε.σε πέντε μέρες λέω να ξεκινήσω τα τεστ αλλά πρέπει να πω να μου τα κλειδώσουν κ να κρύψουν τα κλειδιά.νομιζω καμενός μήνας κ αυτός όμως..αν έκανα ωορηξια στο νησί....το σ,,,,ξ ,. Δεν γινοταν ξάπλα μετά για μισή ώρα κλπ.στο μπάνιο όπως όπως σαν την αράχνη να κρεμομαι.elidr ξεκινάει αύριο τεστ,θα περιμένω σαν τον γύπα με τον καφέ,sophiadu,να δω τι έκανε,vasiliki20 ,κ αυτή τεστ σε λίγο,vasoula,και εσύ αν γίνει τώρα μαζί θα τα καίμε τα τεστ,,,εχουμε δουλειά.sophia 93 γόνιμες;;;;πρέπει να βλέπω το αρχειο.αλλα καψαμε 400 σελίδες.

Γεια σου tataki.ιδια φάση κ εγώ έχω έναν 9 στα 10 κ προσπαθώ για δεύτερο.40 ειμαι.εσυ;;;;τώρα ξεκίνησες;;;;

Γύρισα!!!ποτέ σκέφτεσαι για τεστ;καλά εγώ πέρα από την πλάκα που θέλω να μου τα κλειδώσουν,,,καλέ....δεν έχω καθόλου μα καθόλου αυτό το φτερούγισμα,την αγωνία.το έχω λίγο αναμενόμενο το αρνητικό τεστ.τοσες φορές που το είδα μου έχει μείνει στα μάτια η εικόνα.ασε που κι αυτός ο μήνας τζουφιος μου φάνηκε.κοιτα θα παραγγείλω τεστ ωορηξιας.εε δεν γίνεται.πλεον δεν την καταλαβαίνω την παλιοωορηξια μου.

 

Just now, Emilly said:

Κοριτσάκια μου γλυκά καλημέρα γυρίσαμε,προσευχηθηκαμε ,καλοπέρασαμε,νομίζω το πιο ωραίο τριήμερο που έχω περάσει.ολα καλά,θα αρχίσω λίγο λίγο να δω τι κάνετε.σε πέντε μέρες λέω να ξεκινήσω τα τεστ αλλά πρέπει να πω να μου τα κλειδώσουν κ να κρύψουν τα κλειδιά.νομιζω καμενός μήνας κ αυτός όμως..αν έκανα ωορηξια στο νησί....το σ,,,,ξ ,. Δεν γινοταν ξάπλα μετά για μισή ώρα κλπ.στο μπάνιο όπως όπως σαν την αράχνη να κρεμομαι.elidr ξεκινάει αύριο τεστ,θα περιμένω σαν τον γύπα με τον καφέ,sophiadu,να δω τι έκανε,vasiliki20 ,κ αυτή τεστ σε λίγο,vasoula,και εσύ αν γίνει τώρα μαζί θα τα καίμε τα τεστ,,,εχουμε δουλειά.sophia 93 γόνιμες;;;;πρέπει να βλέπω το αρχειο.αλλα καψαμε 400 σελίδες.

Γεια σου tataki.ιδια φάση κ εγώ έχω έναν 9 στα 10 κ προσπαθώ για δεύτερο.40 ειμαι.εσυ;;;;τώρα ξεκίνησες;;;;

Γύρισα!!!ποτέ σκέφτεσαι για τεστ;καλά εγώ πέρα από την πλάκα που θέλω να μου τα κλειδώσουν,,,καλέ....δεν έχω καθόλου μα καθόλου αυτό το φτερούγισμα,την αγωνία.το έχω λίγο αναμενόμενο το αρνητικό τεστ.τοσες φορές που το είδα μου έχει μείνει στα μάτια η εικόνα.ασε που κι αυτός ο μήνας τζουφιος μου φάνηκε.κοιτα θα παραγγείλω τεστ ωορηξιας.εε δεν γίνεται.πλεον δεν την καταλαβαίνω την παλιοωορηξια μου.

Emilly τωρα ξεκινησα και εγώ. Τον προηγούμενο μήνα για την ακρίβεια. Πήγα γιατρό όλα καλά μου είπε, μου εγραψε εξετάσεις. Εχω κάνεις τις μισές ( καλές μέχρι τώρα) και την Δευτέρα περιμένω τις υπόλοιπες.. αγχος πολύ. Η γιατρός αισιόδοξη εγώ παλι οχι τόσο...μου ειπε γελώντας στο 1ο ήσουν μικρή (32 ημουν) δεν ειναι οτι εισαι μεγαλη τωρα....γελουσαμε και οι δυο....ετων 42....

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Πωωω κοριτσι θα δεις θα είσαι.εγω πάντως λεω να κανεις ενα τεστακι το πρωι και κανε και χοριακη.

Ενταξει το εχω ξανα πει αν ρωτήσουμε 10 γυναικολόγος για το ίδιο πράγμα ο καθένας έχει διαφορετική θεωρία.απο εκεί και πέρα εμεις κανουμε αυτό που μας κάνει να αισθανόμαστε καλυτερα

Ακριβως.. Και εγω νιωθω πιο safe να το πω?? Αν μεινω ξαπλωμένη γιατι δεν τα βλεπω να φευγουννν.καομη καλυτερα να κοιμηθω κιολας για να μην κουνηθω καθολου.. Χαχαχ.. Νιωθω πιο σιγουρια οτι μπορει να γινει κατι.. Σιγουρα αν ειναι να γινει θα γινει.. Εδω μια φιλη μου εμεινε εγκυος με τραβηγμα.. Οποτε μπορει ακομη και αυτο το ενα να κανει δουλεια.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα λοιπόν εχθές σήμερα έχω ωορηξια πριν τρεις μέρες επαφή χωρίς προφύλαξη αλλά βγήκε στο παρατσακ εχθές το βράδυ μου ήθελε τρελιτσες τα ξημερώματα έβαλε προφυλακτικό αλλά έσπασε και κατέληξαν όλα μέσα να μπω και εγώ στο τρυπακι της αναμονής λέτε??? Ή είμαι τρελή με μια επαφή ????

Το ποσό το χάρηκα που έσπασε δεν λέγεται!! Χαχαχαχαχ

Το ποσό θα ήθελα να μείνω τώρα ακόμα και με μια επαφή δεν λέγεται...δεν μπορώ να περιμένω μέχρι τα Χριστούγεννα για να ξεκινήσουμε....

  • Χαχα 4

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Ακριβως.. Και εγω νιωθω πιο safe να το πω?? Αν μεινω ξαπλωμένη γιατι δεν τα βλεπω να φευγουννν.καομη καλυτερα να κοιμηθω κιολας για να μην κουνηθω καθολου.. Χαχαχ.. Νιωθω πιο σιγουρια οτι μπορει να γινει κατι.. Σιγουρα αν ειναι να γινει θα γινει.. Εδω μια φιλη μου εμεινε εγκυος με τραβηγμα.. Οποτε μπορει ακομη και αυτο το ενα να κανει δουλεια.. 

Συμφωνω οτι ειναι να γίνει θα γίνει.εγω πάντως και ξαπλα να μεινω πάντα φεύγουν μετα το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν μένουν ολα μεσα χαχα.βοηθεια μας

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσια καλημέρα λοιπόν εχθές σήμερα έχω ωορηξια πριν τρεις μέρες επαφή χωρίς προφύλαξη αλλά βγήκε στο παρατσακ εχθές το βράδυ μου ήθελε τρελιτσες τα ξημερώματα έβαλε προφυλακτικό αλλά έσπασε και κατέληξαν όλα μέσα να μπω και εγώ στο τρυπακι της αναμονής λέτε??? Ή είμαι τρελή με μια επαφή ????

Το ποσό το χάρηκα που έσπασε δεν λέγεται!! Χαχαχαχαχ

Το ποσό θα ήθελα να μείνω τώρα ακόμα και με μια επαφή δεν λέγεται...δεν μπορώ να περιμένω μέχρι τα Χριστούγεννα για να ξεκινήσουμε....

Μακάρι κοριτσι μου και γιατι να μην είναι το τυχερό σου τωρα;ολα γίνονται οταν δεν το περιμενουμε. Join the club :x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κόρες 

Πώς είστε ; 

Καλώς όρισες @Emilly

Εγώ σήμερα έχω τσιμπιματακια 

Χαμηλά στο κέντρο μάλιστα το πρωί ,δύο φορές αρκετά έντονα 

Άρχισαν μάλλον οι παραισθήσεις

Χαχαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/10/2020 at 9:02 ΜΜ, Ellidr είπε:

Ναι έχει ς δίκιο

Αυτό ήθελα να ρωτήσω κ εγώ τώρα .....

Περιμένουμε

Συγνώμη που δεν είχα μπει αυτές της μέρες είχα κάποια προβλήματακια εμ ναι την έκανα αρνητική αλλα εχθές το βράδυ και κάτι μέρες πριν είχα πόνους περιόδου χθες βραβεία τσακώθηκα πολύ με το αγόρι μ και δεν αισθάνομουν καλα και έβγαλα αίμα όταν πήγα στη τουαλέτα αλλα πολύ λίγο και λέω μου ηρθαν πήγα σπίτι τίποτα και σήμερα το πρωί πάλι τίποτα.. Δεν ξέρω τι γίνεται θα πάω την τρίτη στο γιατρό. Μπορεί να εχω κάποιο πρόβλημα είχα πόνους περιόδου αλλά μια στο τόσο έντονους αλλα για λίγα λεπτά.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Μην στενοχωριεσαι κοριτσι μου.. Καλη σου μερα κιολας.. Σε καταλαβαινω. Και εγω με τον αντρα μου ξεκινησαμε πριν 4 μηνες.. Αλλα αφηνω τον εαυτο μου μονο την πρώτη μερα περιοδου να στςνοχωριεται.. Μετα σκεφτομαι ξανα θετικα ξαι λεω δεν πειραζει.. Θα περασουμε καλα και αυτον τον μηνα.. Χχαχαα.. Ετσι να σκεφτεσαι.. Να μην πεφτεις.. Και δεν ειναι καθε μηνας γονιμος.. Εγω σε αυτους τους 4 ο ενας μηνας ηταν ανωρρηκτικος κυκλος μου ειπε ο γιατρος γιατι ενω ο κυκλος μου ειναι συνηθως 28 με 30 μερες εκεινος εφτασε 36 και ειχα κανει θυμάμαι 4 τεστ γιατι ηταν ο πρωρος μηνας προσπαθειών και νομιζα οτι ειμαι.. Αλλα δενννν.. Ετσι πηρα τεστ ωορρηξίας αν και δεν τα χρησιμοποιώ πλεον γιατι εγω ποναω παρα πολυ στην ωορρηξία μου και την καταλαβαινω. Αλλα και εσυ αν θες μπορεις να παρεις καποια τεστ ωορρηξιας για να βρισκεις την γονιμη σου μερα και εκει να του δωσετε να καταλαβει

Μάλλον ήταν το άγχος της πρώτης φοράς χαχα! Ελπίζω τους επόμενους μήνες να είμαι πιο χαλαρή.. κι εγώ ευτυχώς την καταλαβαίνω την ωορρηξία μου κάθε μήνα.. για να δούμε! Καλή μας τύχη:D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπόν θα σας πω τα νέα ,οι παλιές ξέρετε οι νέες μην ενθουσιαστειτε

Λοιποοοοοον 

Προχθές έκανα ένα πρεντικτορ early kai ένα εξπρές 

Αρνητικά και τα δύο 

Είχα άλλο ένα early και δεν άντεξα @Emillyξερεις εσύ 

Και σηκωθηκα 7 το πρωί και το έκανα 

Και το αποτέλεσμα αχνό θετικό 

Εγώ πιστεύω για μένα ότι κάτι γίνεται αλλά δεν κρατιέται 

,Μήπως μάλλον πρέπει να κάνω αυτές τις εξετάσεις καρυότυπος και θρομβοφιλιας 

Καλύτερα δε ξέρω 

 

 

Just now, Iwannapoutou είπε:

Συγνώμη που δεν είχα μπει αυτές της μέρες είχα κάποια προβλήματακια εμ ναι την έκανα αρνητική αλλα εχθές το βράδυ και κάτι μέρες πριν είχα πόνους περιόδου χθες βραβεία τσακώθηκα πολύ με το αγόρι μ και δεν αισθάνομουν καλα και έβγαλα αίμα όταν πήγα στη τουαλέτα αλλα πολύ λίγο και λέω μου ηρθαν πήγα σπίτι τίποτα και σήμερα το πρωί πάλι τίποτα.. Δεν ξέρω τι γίνεται θα πάω την τρίτη στο γιατρό. Μπορεί να εχω κάποιο πρόβλημα είχα πόνους περιόδου αλλά μια στο τόσο έντονους αλλα για λίγα λεπτά.. 

Είχες καθυστέρηση όταν έκανες τη χοριακη;

Μήπως να την επαναλάβεις αν δε σου έρθει κανονικά μέχρι αύριο;;;

  • Μου αρέσει 6
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Λοιπόν θα σας πω τα νέα ,οι παλιές ξέρετε οι νέες μην ενθουσιαστειτε

Λοιποοοοοον 

Προχθές έκανα ένα πρεντικτορ early kai ένα εξπρές 

Αρνητικά και τα δύο 

Είχα άλλο ένα early και δεν άντεξα @Emillyξερεις εσύ 

Και σηκωθηκα 7 το πρωί και το έκανα 

Και το αποτέλεσμα αχνό θετικό 

Εγώ πιστεύω για μένα ότι κάτι γίνεται αλλά δεν κρατιέται 

,Μήπως μάλλον πρέπει να κάνω αυτές τις εξετάσεις καρυότυπος και θρομβοφιλιας 

Καλύτερα δε ξέρω 

 

 

Είχες καθυστέρηση όταν έκανες τη χοριακη;

Μήπως να την επαναλάβεις αν δε σου έρθει κανονικά μέχρι αύριο;;;

Τι λες τώρααααα! Ανέβασε το να το δούμε!!! 

@Emillyκαλωσηρθες κορίτσι μου! Ίσως το ταξίδι αυτό να ήταν το τυχερό σου και να ήρθε εκεί που δεν το περίμενες!!❤

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Τι λες τώρααααα! Ανέβασε το να το δούμε!!! 

@Emillyκαλωσηρθες κορίτσι μου! Ίσως το ταξίδι αυτό να ήταν το τυχερό σου και να ήρθε εκεί που δεν το περίμενες!!❤

Το ανέβασα βρε κορίτσι μου αλλά φυσικά δε χαίρομαι ξέρεις εσύ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...