Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

      Κανένα πρόβλημα κορίτσι μου...ναι ειναι καλύτερο να την κάνεις την ίδια ώρα αλλά ειδικά στη prolutex έχεις περιθώριο...μην αγχώνεσαι και τίποτα δεν πήγε στραβά!!!😉

      Αλήθεια είναι 600 ευρώ η μέρα στη θερμοκοιτίδα???τρομερό!!!!!

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου!να πάνε όλα όπως τα θέλεις!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Τόσο μου είπε ο γιατρός,δεν ξέρω αν εννοούσε για ένα μωράκι η για δύο,πάντως είπε 600€ στην κλινική. Αλλιώς το πάνε στο Ιπποκράτειο και όπως μου είπε,άντε να το βρεις εκεί μέσα ...

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Κυκλαμινο είπε:

Έχουμε κάνει σπερματοδιαγραμμα και έχει επιρεαστει αλλά απαγορεύεται να κάνει χειρουργείο....

Μάλιστα κατάλαβα!!!

@ΤΑΤΑΚΙ & @Dimitra94 καλωσήρθατε στην παρεούλα μας με το καλό συντομα να βγείτε από αυτήν την παρεούλα με μωράκια στις κοιλιτσες!!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σας ευχαριστώ πολυ ολες...εγω πιστευω πολυ στην δυναμη που εχει αυτη η παρεα εδω...ειναι πολυ σημαντικο να λες αυτα που νιωθεις με ατομα που σε καταλαβαινουν...εγω στον κυκλο μου δεν εχω πει τιποτα πως προσπαθω γιατι θα αγχωθω ακομα περισσοτερο...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Κυριακή να έχουμε όλες! Εμένα σήμερα νομίζω μου ήρθε περίοδος, αν και νωρίτερα 1-2 μέρες.. είδα μερικές σταγόνες αίμα το πρωί και μετά τίποτα, αλλά λογικά θα έρθει σιγά σιγά.. Οπότε σωστό το predictor κορίτσια 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra94 είπε:

Καλημέρα και καλή Κυριακή να έχουμε όλες! Εμένα σήμερα νομίζω μου ήρθε περίοδος, αν και νωρίτερα 1-2 μέρες.. είδα μερικές σταγόνες αίμα το πρωί και μετά τίποτα, αλλά λογικά θα έρθει σιγά σιγά.. Οπότε σωστό το predictor κορίτσια 

Περίμενε μες στη μέρα να δεις πως θα πάει γτ κ σε μένα ξεκινάει με σταγόνες κ μέχρι το βράδυ κατεβαίνει.. παρακολούθησε αν έχεις πόνους κ τα σχετικά κ αύριο ξαναβλεπεις... Καλημέρα!!:D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra94 είπε:

Καλημέρα και καλή Κυριακή να έχουμε όλες! Εμένα σήμερα νομίζω μου ήρθε περίοδος, αν και νωρίτερα 1-2 μέρες.. είδα μερικές σταγόνες αίμα το πρωί και μετά τίποτα, αλλά λογικά θα έρθει σιγά σιγά.. Οπότε σωστό το predictor κορίτσια 

Μην στενοχωριεσαι κοριτσι μου.. Καλη σου μερα κιολας.. Σε καταλαβαινω. Και εγω με τον αντρα μου ξεκινησαμε πριν 4 μηνες.. Αλλα αφηνω τον εαυτο μου μονο την πρώτη μερα περιοδου να στςνοχωριεται.. Μετα σκεφτομαι ξανα θετικα ξαι λεω δεν πειραζει.. Θα περασουμε καλα και αυτον τον μηνα.. Χχαχαα.. Ετσι να σκεφτεσαι.. Να μην πεφτεις.. Και δεν ειναι καθε μηνας γονιμος.. Εγω σε αυτους τους 4 ο ενας μηνας ηταν ανωρρηκτικος κυκλος μου ειπε ο γιατρος γιατι ενω ο κυκλος μου ειναι συνηθως 28 με 30 μερες εκεινος εφτασε 36 και ειχα κανει θυμάμαι 4 τεστ γιατι ηταν ο πρωρος μηνας προσπαθειών και νομιζα οτι ειμαι.. Αλλα δενννν.. Ετσι πηρα τεστ ωορρηξίας αν και δεν τα χρησιμοποιώ πλεον γιατι εγω ποναω παρα πολυ στην ωορρηξία μου και την καταλαβαινω. Αλλα και εσυ αν θες μπορεις να παρεις καποια τεστ ωορρηξιας για να βρισκεις την γονιμη σου μερα και εκει να του δωσετε να καταλαβει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου γλυκά καλημέρα γυρίσαμε,προσευχηθηκαμε ,καλοπέρασαμε,νομίζω το πιο ωραίο τριήμερο που έχω περάσει.ολα καλά,θα αρχίσω λίγο λίγο να δω τι κάνετε.σε πέντε μέρες λέω να ξεκινήσω τα τεστ αλλά πρέπει να πω να μου τα κλειδώσουν κ να κρύψουν τα κλειδιά.νομιζω καμενός μήνας κ αυτός όμως..αν έκανα ωορηξια στο νησί....το σ,,,,ξ ,. Δεν γινοταν ξάπλα μετά για μισή ώρα κλπ.στο μπάνιο όπως όπως σαν την αράχνη να κρεμομαι.elidr ξεκινάει αύριο τεστ,θα περιμένω σαν τον γύπα με τον καφέ,sophiadu,να δω τι έκανε,vasiliki20 ,κ αυτή τεστ σε λίγο,vasoula,και εσύ αν γίνει τώρα μαζί θα τα καίμε τα τεστ,,,εχουμε δουλειά.sophia 93 γόνιμες;;;;πρέπει να βλέπω το αρχειο.αλλα καψαμε 400 σελίδες.

12 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Γεια σας κορίτσια, θέλησα και εγω να γίνω μέλος της παρέας σας μιας και σας διαβάζω καιρό και έχω ακριβώς τις ίδιες αγωνίες και άγχος με εσάς. Ξεκίνησα προσπάθειες για 2ο παιδάκι, εχω ηδη ένα και ειναι 10 χρονών.Αργησαμε για πολλους λόγους να το αποφασίσουμε και τώρα φοβάμαι μήπως ειναι πολύ αργά....Βασικά είναι αργά και λόγω ηλικίας αλλά θα κάνω την καλύτερη δυνατή μου προσπάθεια. Σήμερα έκανα το 2ο σετ εξετασεων και αναμένω αποτελέσματα την Δευτέρα...Πίστη και αισιοδοξία και όλα θα γίνουν για όλες μας...Οσο αφορά το θέμα μας εγώ στην κόρη μου μόνο απο το στήθος κατάλαβα πως ήμουν εγκυος πριν την καθυστέρηση...ηταν αφυσικα πρησμενο για τα δικα μου δεδομενα....γι αυτο και εκανα τεστ την μέρα που περιμενα...βραδυ κιολας θετικό...Ευχομαι σε όλες σας συντομα  γερά και όμορφα μωράκια.

Γεια σου tataki.ιδια φάση κ εγώ έχω έναν 9 στα 10 κ προσπαθώ για δεύτερο.40 ειμαι.εσυ;;;;τώρα ξεκίνησες;;;;

13 ώρες πρίν, vasiliki2020 είπε:

 @Emilly εσυ δεν γύρισες ακομα;;;

Γύρισα!!!ποτέ σκέφτεσαι για τεστ;καλά εγώ πέρα από την πλάκα που θέλω να μου τα κλειδώσουν,,,καλέ....δεν έχω καθόλου μα καθόλου αυτό το φτερούγισμα,την αγωνία.το έχω λίγο αναμενόμενο το αρνητικό τεστ.τοσες φορές που το είδα μου έχει μείνει στα μάτια η εικόνα.ασε που κι αυτός ο μήνας τζουφιος μου φάνηκε.κοιτα θα παραγγείλω τεστ ωορηξιας.εε δεν γίνεται.πλεον δεν την καταλαβαίνω την παλιοωορηξια μου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά καλημέρα γυρίσαμε,προσευχηθηκαμε ,καλοπέρασαμε,νομίζω το πιο ωραίο τριήμερο που έχω περάσει.ολα καλά,θα αρχίσω λίγο λίγο να δω τι κάνετε.σε πέντε μέρες λέω να ξεκινήσω τα τεστ αλλά πρέπει να πω να μου τα κλειδώσουν κ να κρύψουν τα κλειδιά.νομιζω καμενός μήνας κ αυτός όμως..αν έκανα ωορηξια στο νησί....το σ,,,,ξ ,. Δεν γινοταν ξάπλα μετά για μισή ώρα κλπ.στο μπάνιο όπως όπως σαν την αράχνη να κρεμομαι.elidr ξεκινάει αύριο τεστ,θα περιμένω σαν τον γύπα με τον καφέ,sophiadu,να δω τι έκανε,vasiliki20 ,κ αυτή τεστ σε λίγο,vasoula,και εσύ αν γίνει τώρα μαζί θα τα καίμε τα τεστ,,,εχουμε δουλειά.sophia 93 γόνιμες;;;;πρέπει να βλέπω το αρχειο.αλλα καψαμε 400 σελίδες.

Γεια σου tataki.ιδια φάση κ εγώ έχω έναν 9 στα 10 κ προσπαθώ για δεύτερο.40 ειμαι.εσυ;;;;τώρα ξεκίνησες;;;;

Γύρισα!!!ποτέ σκέφτεσαι για τεστ;καλά εγώ πέρα από την πλάκα που θέλω να μου τα κλειδώσουν,,,καλέ....δεν έχω καθόλου μα καθόλου αυτό το φτερούγισμα,την αγωνία.το έχω λίγο αναμενόμενο το αρνητικό τεστ.τοσες φορές που το είδα μου έχει μείνει στα μάτια η εικόνα.ασε που κι αυτός ο μήνας τζουφιος μου φάνηκε.κοιτα θα παραγγείλω τεστ ωορηξιας.εε δεν γίνεται.πλεον δεν την καταλαβαίνω την παλιοωορηξια μου.

Καλημέρα χαχαχαχα αυτο μου έλειψε πολυ να μιλάς για τεστ χαχχα. Εγω σε 6 μερες περιμένω.δεν σκέφτομαι για τεστ.2 μερες τωρα εχω ήπια πονακια περιόδους. τεστ θα κανω μονο αν εχω καθυστέρηση 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου...καλα μεσημεριασε βέβαια αλλά τέλος πάντων..εμενα δεν ειναι ο μηνας μου αυτός....τζουφιο το αυγουλακι μου...το πήραμε σήμερα αλλα ήταν άδειο.....τον αλλο μηνα πάλι!!!λίγο απογοητευτηκα αλλα προχωράμε!!!!

Μακαρι να εχεις θετικό αποτέλεσμα κοριτσι μου!θα περιμένουμε!!!

Μακάριιιιι!!!!

Vasoula μου φυσικό ήταν;;;;κ ήταν άδειο το ωοθυλακιο;;;;;χωρίς φάρμακα;;;τον επόμενο μήνα πάλι μην απογοητευεσαι ένα κορίτσι από δω μέσα σου είπα δίδυμα περιμένει κ τα μάζευε μήνες ένα ένα μέχρι να μαζευτούν αρκετά.σκεψου το σαν τους μήνες που προσπαθούμε....δεν θα κάναμε φυσιολογικά τέσσερις πέντε μήνες να κάτσει;;;;;;εεε έτσι θα πεις ότι θα τα μαζέψω σε εύλογο χρόνο κ πιο σύντομα κιόλας από ότι αν ξεπατονωμουν στο σ,,,,ξ και στα τυφλά.αυτα θα στα ελενξουν κιόλας να είναι καλά εμβρυακια.

Just now, vasiliki2020 είπε:

Καλημέρα χαχαχαχα αυτο μου έλειψε πολυ να μιλάς για τεστ χαχχα. Εγω σε 6 μερες περιμένω.δεν σκέφτομαι για τεστ.2 μερες τωρα εχω ήπια πονακια περιόδους. τεστ θα κανω μονο αν εχω καθυστέρηση 

Και εγώ δεν θέλω να με πιάσει το τρέμουλο κ να τρέξω στο ντουλάπι χαχαχαχαα.αφου τον τελευταίο καιρό μου έρχεται περίοδος σταθερά μια μέρα πριν την προηγούμενη.εεε ας το κάνω δύο μέρες πριν έστω...όχι δέκα...λοιπόν αν είναι έτσι 17 του μηνός με μεγάλη μου χαρά θα κάψω ένα.κ τον επόμενο μήνα τεστ ωορηξιας.κ αυτά τεστ ειναι.αααα πως δεν το σκέφτηκα.ευκαιρια να κάνω κάθε μέρα όλο τον κύκλο;;;

On 10/10/2020 at 12:31 ΠΜ, sofiadu είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου! Τώρα που θα είναι καθαρή η μήτρα θα δεις πόσο εύκολα κ γρήγορα θα πάρουν όλα το δρόμο τους! 

Όλες έτσι ακριβώς νιώθουμε! Όσο κ αν προσπαθούμε να το παίξουμε δυνατές. Κάθε τεστ που κάνουμε είναι μια ελπιδα κ κάθε αρνητικό.... σα να παγώνει το αίμα. Εκεί το κοιτάς κ λες σοβαρά τώρα; εύχομαι το επόμενο που θα δεις να είναι θετικο κ όλα να είναι πλέον αναμνήσεις που θα ξεθοριασουν μόλις πάρεις αγκαλιά το σπορακι σου. Και εσύ κ όλες μας! Τα πατουσινια τα τόσο δα μικρούλια κ τη μωρουδιλα την εθιστική!!! 

Εσένα ψαχνω.που είσαι;;;δεν προλαβαίνω να διαβάσω..τι έκανες;;;σε άφησα που πήγες κ αγόρασες κι άλλο τεστ;;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά καλημέρα γυρίσαμε,προσευχηθηκαμε ,καλοπέρασαμε,νομίζω το πιο ωραίο τριήμερο που έχω περάσει.ολα καλά,θα αρχίσω λίγο λίγο να δω τι κάνετε.σε πέντε μέρες λέω να ξεκινήσω τα τεστ αλλά πρέπει να πω να μου τα κλειδώσουν κ να κρύψουν τα κλειδιά.νομιζω καμενός μήνας κ αυτός όμως..αν έκανα ωορηξια στο νησί....το σ,,,,ξ ,. Δεν γινοταν ξάπλα μετά για μισή ώρα κλπ.στο μπάνιο όπως όπως σαν την αράχνη να κρεμομαι.elidr ξεκινάει αύριο τεστ,θα περιμένω σαν τον γύπα με τον καφέ,sophiadu,να δω τι έκανε,vasiliki20 ,κ αυτή τεστ σε λίγο,vasoula,και εσύ αν γίνει τώρα μαζί θα τα καίμε τα τεστ,,,εχουμε δουλειά.sophia 93 γόνιμες;;;;πρέπει να βλέπω το αρχειο.αλλα καψαμε 400 σελίδες.

Γεια σου tataki.ιδια φάση κ εγώ έχω έναν 9 στα 10 κ προσπαθώ για δεύτερο.40 ειμαι.εσυ;;;;τώρα ξεκίνησες;;;;

Γύρισα!!!ποτέ σκέφτεσαι για τεστ;καλά εγώ πέρα από την πλάκα που θέλω να μου τα κλειδώσουν,,,καλέ....δεν έχω καθόλου μα καθόλου αυτό το φτερούγισμα,την αγωνία.το έχω λίγο αναμενόμενο το αρνητικό τεστ.τοσες φορές που το είδα μου έχει μείνει στα μάτια η εικόνα.ασε που κι αυτός ο μήνας τζουφιος μου φάνηκε.κοιτα θα παραγγείλω τεστ ωορηξιας.εε δεν γίνεται.πλεον δεν την καταλαβαίνω την παλιοωορηξια μου.

Κοριτσι μου γλυκο.. Καλως ηρθες πισω.. Ηταν αισθητή η απουσια σου.. Εισαι η χαρα της παρεας.. Εγω οχι δεν ειμαι ακομη στις γονιμες.. Στο προγραμμα του κινητου δειχνει ωορρηξία την παρασκευη 16 του μηνος που ειναι και η επετειος μας.. Οποτε απο Δευτέρα θα ξεκινησουμε συστηματικά γιατι μεχει τωρα αυτη την εβδομαδα ηταν πιο πολυ τρελα και ερωτας.. Στον καναπε λιγο κλεφτα πριν δουμε φιλους οποτε δεν μπορουσα να μεινω ξαπλα και εφευγαν ολα στην τουαλετα.. Η το πρωι μολις ξυονησουμε.. Ηταν παθιασμενα.. Χχαχαχα απο αυριο θα γινεται για ιερο σκοπο.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια Μ. !!καλή Κυριακή να έχουμε!! Αν δεν Μ έρθει μέχρι αύριο το πρωί,μόλις πάω τον μικρό σχολείο,θα παω για χοριακη.  4η μέρα καθυστερήσης.  Για μένα είναι 2η φορά στην ζωή Μ που έχω τόση καθυστερήση.  Η 1 η ήταν στην πρώτη Μ εγκυμοσύνη.  

Πλέον αρχίζω κ το πιστεύω.  

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσι μου γλυκο.. Καλως ηρθες πισω.. Ηταν αισθητή η απουσια σου.. Εισαι η χαρα της παρεας.. Εγω οχι δεν ειμαι ακομη στις γονιμες.. Στο προγραμμα του κινητου δειχνει ωορρηξία την παρασκευη 16 του μηνος που ειναι και η επετειος μας.. Οποτε απο Δευτέρα θα ξεκινησουμε συστηματικά γιατι μεχει τωρα αυτη την εβδομαδα ηταν πιο πολυ τρελα και ερωτας.. Στον καναπε λιγο κλεφτα πριν δουμε φιλους οποτε δεν μπορουσα να μεινω ξαπλα και εφευγαν ολα στην τουαλετα.. Η το πρωι μολις ξυονησουμε.. Ηταν παθιασμενα.. Χχαχαχα απο αυριο θα γινεται για ιερο σκοπο.. 

Πάντως οι περισσότεροι γυναικολόγοι υποστηρίζουν ότι δεν ισχύει το γεγονός να μένεις ξαπλα η με τα πόδια ψηλά οπως έκαναν παλιά. Είτε το κάνεις στα όρθια η ξαπλα το ίδιο είναι και ότι χρειάζεται να μείνει μέσα μενει

Just now, Eva1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια Μ. !!καλή Κυριακή να έχουμε!! Αν δεν Μ έρθει μέχρι αύριο το πρωί,μόλις πάω τον μικρό σχολείο,θα παω για χοριακη.  4η μέρα καθυστερήσης.  Για μένα είναι 2η φορά στην ζωή Μ που έχω τόση καθυστερήση.  Η 1 η ήταν στην πρώτη Μ εγκυμοσύνη.  

Πλέον αρχίζω κ το πιστεύω.  

Απορώ πως έχεις αντέξει ρε κορίτσι.εγω πιστευω ότι είσαι.εχεις πονακια περιόδου και τέτοια η τιποτα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια Μ. !!καλή Κυριακή να έχουμε!! Αν δεν Μ έρθει μέχρι αύριο το πρωί,μόλις πάω τον μικρό σχολείο,θα παω για χοριακη.  4η μέρα καθυστερήσης.  Για μένα είναι 2η φορά στην ζωή Μ που έχω τόση καθυστερήση.  Η 1 η ήταν στην πρώτη Μ εγκυμοσύνη.  

Πλέον αρχίζω κ το πιστεύω.  

Μας εχεις τρελανει να το ξερεις.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Πάντως οι περισσότεροι γυναικολόγοι υποστηρίζουν ότι δεν ισχύει το γεγονός να μένεις ξαπλα η με τα πόδια ψηλά οπως έκαναν παλιά. Είτε το κάνεις στα όρθια η ξαπλα το ίδιο είναι και ότι χρειάζεται να μείνει μέσα μενει

Απορώ πως έχεις αντέξει ρε κορίτσι.εγω πιστευω ότι είσαι.εχεις πονακια περιόδου και τέτοια η τιποτα;

Έχω φουλ πονακια χαμηλά ,στην μέση.  Κάνω μια μικρή δουλειά κ αμέσως θέλω να καθίσω.  Σαν να έχω τραβήγματα.  Όλη μέρα θέλω να ξαπλώνω. Κ πολλά υγρά σαν νερό. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Πάντως οι περισσότεροι γυναικολόγοι υποστηρίζουν ότι δεν ισχύει το γεγονός να μένεις ξαπλα η με τα πόδια ψηλά οπως έκαναν παλιά. Είτε το κάνεις στα όρθια η ξαπλα το ίδιο είναι και ότι χρειάζεται να μείνει μέσα μενει

Απορώ πως έχεις αντέξει ρε κορίτσι.εγω πιστευω ότι είσαι.εχεις πονακια περιόδου και τέτοια η τιποτα;

Ο γυναικολογος μου 4 μηνες πριν που το ειπα θα ξεκινησουμε προσπαθειες μου ειπε οτι καλα ειναι για κανενα 10λεπτο να μενεις ξαπλωμενος για να βοηθησεις την δουλειά τους.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Μας εχεις τρελανει να το ξερεις.. 

Χαχα. Θέλω να είμαι σίγουρη για την καθυστέρηση.  Μην είναι κανένα κρύωμα σκέφτηκα.  Νομίζω αύριο 5 η μέρα είναι μια καλή ημέρα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...