Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

      Κανένα πρόβλημα κορίτσι μου...ναι ειναι καλύτερο να την κάνεις την ίδια ώρα αλλά ειδικά στη prolutex έχεις περιθώριο...μην αγχώνεσαι και τίποτα δεν πήγε στραβά!!!😉

      Αλήθεια είναι 600 ευρώ η μέρα στη θερμοκοιτίδα???τρομερό!!!!!

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου!να πάνε όλα όπως τα θέλεις!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Τόσο μου είπε ο γιατρός,δεν ξέρω αν εννοούσε για ένα μωράκι η για δύο,πάντως είπε 600€ στην κλινική. Αλλιώς το πάνε στο Ιπποκράτειο και όπως μου είπε,άντε να το βρεις εκεί μέσα ...

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, vasiliki2020 είπε:

Καλώς ήρθες στην τρελό παρέα μας.προσπαθειτε καιρό για μωρακι;έχεις καθόλου συμπτωματα; αυτό το τεστ για τοσο νωρίς να σου πω την αλήθεια δεν το έχω κανει

Καλώς σας βρήκα! Όχι, είμαστε στις αρχές.. Έχω συμπτώματα περιόδου, δεν ξέρω αν είναι εγκυμοσύνης. Το στήθος μου είναι πρησμένο αρκετά όπως κάθε φορά, με ενοχλεί η κοιλιά μου και νοιώθω ότι θα μου έρθει περίοδος από μέρα σε μέρα.. Ωστόσο την περιμένω Δευτέρα ή Τρίτη μάλλον και έκανα το τεστ για να σταματήσω να το σκέφτομαι, αλλά τελικά έγινα χειρότερα:P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια, θέλησα και εγω να γίνω μέλος της παρέας σας μιας και σας διαβάζω καιρό και έχω ακριβώς τις ίδιες αγωνίες και άγχος με εσάς. Ξεκίνησα προσπάθειες για 2ο παιδάκι, εχω ηδη ένα και ειναι 10 χρονών.Αργησαμε για πολλους λόγους να το αποφασίσουμε και τώρα φοβάμαι μήπως ειναι πολύ αργά....Βασικά είναι αργά και λόγω ηλικίας αλλά θα κάνω την καλύτερη δυνατή μου προσπάθεια. Σήμερα έκανα το 2ο σετ εξετασεων και αναμένω αποτελέσματα την Δευτέρα...Πίστη και αισιοδοξία και όλα θα γίνουν για όλες μας...Οσο αφορά το θέμα μας εγώ στην κόρη μου μόνο απο το στήθος κατάλαβα πως ήμουν εγκυος πριν την καθυστέρηση...ηταν αφυσικα πρησμενο για τα δικα μου δεδομενα....γι αυτο και εκανα τεστ την μέρα που περιμενα...βραδυ κιολας θετικό...Ευχομαι σε όλες σας συντομα  γερά και όμορφα μωράκια.

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra94 είπε:

Καλώς σας βρήκα! Όχι, είμαστε στις αρχές.. Έχω συμπτώματα περιόδου, δεν ξέρω αν είναι εγκυμοσύνης. Το στήθος μου είναι πρησμένο αρκετά όπως κάθε φορά, με ενοχλεί η κοιλιά μου και νοιώθω ότι θα μου έρθει περίοδος από μέρα σε μέρα.. Ωστόσο την περιμένω Δευτέρα ή Τρίτη μάλλον και έκανα το τεστ για να σταματήσω να το σκέφτομαι, αλλά τελικά έγινα χειρότερα:P

Εδώ θα μάθεις για πολλα συμπτώματα που ανακαλύπτουμε κάθε μήνα όλες χαχαχα.αφου εισαστε ακομα στις αρχές μην σε παίρνει από κάτω είσαι και μικρη ολα καλα θα πανε.αμα σε πιάσει από τώρα το άγχος άστα να πάνε χαχαχα.τα συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστερηση είναι συνήθως ιδια με της περιόδου.οποτε καταλαβαινεις

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Καλωσόρισες στην παρέα μας. Έχω ακούσει περιπτώσεις που δείχνει. Κοπέλα που γνωρίζω το έμαθε μια βδομάδα πριν την καθυστέρηση και στα δύο παιδιά της. Σε άλλες περιπτώσεις στην καθυστέρηση πάνω το βλέπουν. Είναι αναλόγως πότε έγινε η σύλληψη κ πόσο γρήγορα ανεβαίνουν οι μονάδες σου για να φανεί στην χοριακη η το τεστ. Στο θέμα στεναχώριας όλες σε καταλαβαίνουμε γτ κάθε μήνα έχουμε αυτήν την αγωνία κ την πίστη μέσα μας ότι κάτι θετικό θα βγει κ τελικά δεν ισχύει. Αλλά καμία μας όσο κ αν απογοητευομαστε δεν το βάζει κάτω...

Καλώς σας βρήκα! Περιμένω περίοδο σε 2-3 μέρες, οπότε δεν θα είχε ανέβει η ορμόνη έστω και λίγο για να την ανιχνεύσει το τεστ? Μάλλον πρέπει να το πάρω απόφαση και να περιμένω τον επόμενο μήνα χωρίς άγχος.. όσο γίνεται 

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Γεια σας κορίτσια, θέλησα και εγω να γίνω μέλος της παρέας σας μιας και σας διαβάζω καιρό και έχω ακριβώς τις ίδιες αγωνίες και άγχος με εσάς. Ξεκίνησα προσπάθειες για 2ο παιδάκι, εχω ηδη ένα και ειναι 10 χρονών.Αργησαμε για πολλους λόγους να το αποφασίσουμε και τώρα φοβάμαι μήπως ειναι πολύ αργά....Βασικά είναι αργά και λόγω ηλικίας αλλά θα κάνω την καλύτερη δυνατή μου προσπάθεια. Σήμερα έκανα το 2ο σετ εξετασεων και αναμένω αποτελέσματα την Δευτέρα...Πίστη και αισιοδοξία και όλα θα γίνουν για όλες μας...Οσο αφορά το θέμα μας εγώ στην κόρη μου μόνο απο το στήθος κατάλαβα πως ήμουν εγκυος πριν την καθυστέρηση...ηταν αφυσικα πρησμενο για τα δικα μου δεδομενα....γι αυτο και εκανα τεστ την μέρα που περιμενα...βραδυ κιολας θετικό...Ευχομαι σε όλες σας συντομα  γερά και όμορφα μωράκια.

Καλώς ηρθες.ευχομαι σύντομα και εσυ να πετύχεις και να αποκτήσεις το 2 μωράκι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vasiliki2020 είπε:

Εδώ θα μάθεις για πολλα συμπτώματα που ανακαλύπτουμε κάθε μήνα όλες χαχαχα.αφου εισαστε ακομα στις αρχές μην σε παίρνει από κάτω είσαι και μικρη ολα καλα θα πανε.αμα σε πιάσει από τώρα το άγχος άστα να πάνε χαχαχα.τα συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστερηση είναι συνήθως ιδια με της περιόδου.οποτε καταλαβαινεις

Ναι, το ξέρω για τα συμπτώματα γι αυτό είπα να κάνω ένα τεστ να μου φύγει η ιδέα, αλλά που.. είναι τα πρώτα αρνητικά μάλλον και μετά θα συνηθίσω:P ακριβώς επειδή είμαστε και οι δύο μικροί, είχα μια ελπίδα ότι θα είχαμε σύντομα καλά νέα και τελικά κάθε μήνας είναι μαρτύριο μετρώντας μέρες!

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Γεια σας κορίτσια, θέλησα και εγω να γίνω μέλος της παρέας σας μιας και σας διαβάζω καιρό και έχω ακριβώς τις ίδιες αγωνίες και άγχος με εσάς. Ξεκίνησα προσπάθειες για 2ο παιδάκι, εχω ηδη ένα και ειναι 10 χρονών.Αργησαμε για πολλους λόγους να το αποφασίσουμε και τώρα φοβάμαι μήπως ειναι πολύ αργά....Βασικά είναι αργά και λόγω ηλικίας αλλά θα κάνω την καλύτερη δυνατή μου προσπάθεια. Σήμερα έκανα το 2ο σετ εξετασεων και αναμένω αποτελέσματα την Δευτέρα...Πίστη και αισιοδοξία και όλα θα γίνουν για όλες μας...Οσο αφορά το θέμα μας εγώ στην κόρη μου μόνο απο το στήθος κατάλαβα πως ήμουν εγκυος πριν την καθυστέρηση...ηταν αφυσικα πρησμενο για τα δικα μου δεδομενα....γι αυτο και εκανα τεστ την μέρα που περιμενα...βραδυ κιολας θετικό...Ευχομαι σε όλες σας συντομα  γερά και όμορφα μωράκια.

καλα αποτελεσματα! οχι βεβαια γιατι να ειναι αργα μια χαρα ειναι ολες οι ηλικιες ! καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Evouska είπε:

βασουλα μου γλυκια.. μην απογοητευεσαι!! να σε ρωτησω εσυ πας για εξωσωματικη με φυσικο κυκλο ετσι;; 

Σε ευχαριστώ κοριτσακι μου....ναι τώρα πάμε με φυσικο γιατί δεν κάνει να παρω πάλι φάρμακα τοσο σύντομα....

Just now, Dimitra94 είπε:

Γεια σε όλες!!! Είμαι καινούργια στο φόρουμ, είπα να μπω κι εγώ στην παρέα σας! Ξέρει καμμία αν το predictor early για 6 μέρες πριν την καθυστέρηση, είναι αξιόπιστο? Έκανα ένα σήμερα το πρωί γιατί δεν άντεχα την αγωνία, και παρόλο που προσπαθούσα να πείσω τον εαυτό μου οτι δεν είμαι εγκυούλα για να μην απογοητευτώ, όταν είδα το αρνητικό καταστεναχωρήθηκα.........

Καλως ήρθες κοριτσι μ!!!πάρα πολύ λογικό είναι π απογοητευτηκες...ειναι συνήθως αξιόπιστα...μα ειναι και πολυ νωρίς και ίσως απλά να μην την ανιχνεύει ακομα...περίμενε την ημερα της περιοδου σου και τότε θα σου δείξει πιο αξιόπιστα!!ελπίζω να έκανε λάθος!!!!

2 ώρες πρίν, Κυκλαμινο είπε:

Προσπαθούμε 5 χρόνια....ναι για το πρώτο μας παιδάκι.... αλλά τελικά είναι για πολλοστή φορά αρνητικό.....

Κορίτσια μόλις με πήραν και για πολλοστή φορά αρνητικό......σας ευχαριστώ πολύ όλες.... εύχομαι την επόμενη να είμαι κι εγώ κι εσείς στα ευχάριστα νέα.....

Κρίμα κοριτσάκι μου....μην απογοητευεσαι ομως.....κανε ότι καλύτερο για εσένα και πίστεψε πως θα ερθει και θα ερθει....ξερω πως κάθε αρνητικο αποτέλεσμα είναι και μια μαχαιριά....μα θα το πολεμήσουμε...είμαστε τοσες πολλες σε αυτον τον αγώνα και είμαστε και τόσο δυνατές....πάρε το χρόνο σου και βουρ ξανά!!!!!

Βλέπω καινούργια πρόσωπα και πολυ χαίρομαι!!!!!αχ βρε κορίτσια μακαρι να συμβει σε όλες γρήγορα!!!!:wub:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Σε ευχαριστώ κοριτσακι μου....ναι τώρα πάμε με φυσικο γιατί δεν κάνει να παρω πάλι φάρμακα τοσο σύντομα....

Καλως ήρθες κοριτσι μ!!!πάρα πολύ λογικό είναι π απογοητευτηκες...ειναι συνήθως αξιόπιστα...μα ειναι και πολυ νωρίς και ίσως απλά να μην την ανιχνεύει ακομα...περίμενε την ημερα της περιοδου σου και τότε θα σου δείξει πιο αξιόπιστα!!ελπίζω να έκανε λάθος!!!!

καλυτερα αγαπη μου ναι! εγω για καποιο λογο πιστευω οτι με φυσικο θα τα καταφερεις πιο ευκολα!! απλα να μην αγχωνεσαι τοσο! ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα τελικα το αγχος παιζει τον σπουδαιοτερο ρολο νομιζω! ειμαι σιγουρη για σενα παντως!! :wub::wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

καλυτερα αγαπη μου ναι! εγω για καποιο λογο πιστευω οτι με φυσικο θα τα καταφερεις πιο ευκολα!! απλα να μην αγχωνεσαι τοσο! ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα τελικα το αγχος παιζει τον σπουδαιοτερο ρολο νομιζω! ειμαι σιγουρη για σενα παντως!! :wub::wub:

Πηγα βρε ευάκι μου τοσο ήρεμη αυτή τη φορά...πραγματικά στο λέω....αλλα για κάποιο λόγο δεν είχα πιστη αυτον τον μηνα πως θα συμβεί!!δε ξερω αν ηταν προαίσθημα η αν με προστάτευα....μα δεν ειχα...τέλος πάντων ...τι κάνει το σποράκι σου???πως πας απο συμπτώματα εσύ?

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@*Vasoula κι εγώ το ελπίζω! Θα περιμένω μήπως έχω καθυστέρηση και βλέπουμε.. εν τω μεταξύ βρε κορίτσια οι άντρες πού τη βρίσκουν τόση χαλαρότητα; εμένα γέλαγε όταν του είπα ότι έκανα τεστ τόσο νωρίς και που στεναχωριέμαι από τώρα.. ας μας δώσουν λίγη κι εμάς!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Πηγα βρε ευάκι μου τοσο ήρεμη αυτή τη φορά...πραγματικά στο λέω....αλλα για κάποιο λόγο δεν είχα πιστη αυτον τον μηνα πως θα συμβεί!!δε ξερω αν ηταν προαίσθημα η αν με προστάτευα....μα δεν ειχα...τέλος πάντων ...τι κάνει το σποράκι σου???πως πας απο συμπτώματα εσύ?

οχι οχι μην χανεις την πιστη σου σε παρακαλωωωω! και θα δεις που θα σου ερθει εκει που δεν το περιμενεις!! το νιωθω!!

εμενα το σπορακι ελπιζω να μεγαλωνει! αυριο κλεινω την 5η εβδομαδα κ μπαινω στην 6η! αλλα θα παω στο γιατρο μετα την 6η-7η ! απο συμπτωματα μονο κατι πονακια στη μεση εχω και ελαχιστα πονακια στην κοιλια χαμηλα αλλα πολυ σπανια! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

οχι οχι μην χανεις την πιστη σου σε παρακαλωωωω! και θα δεις που θα σου ερθει εκει που δεν το περιμενεις!! το νιωθω!!

εμενα το σπορακι ελπιζω να μεγαλωνει! αυριο κλεινω την 5η εβδομαδα κ μπαινω στην 6η! αλλα θα παω στο γιατρο μετα την 6η-7η ! απο συμπτωματα μονο κατι πονακια στη μεση εχω και ελαχιστα πονακια στην κοιλια χαμηλα αλλα πολυ σπανια! 

Φυσικά και θα μεγαλώνει :x:). Ανακατοσουρες δηλαδή δεν έχεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Φυσικά και θα μεγαλώνει :x:). Ανακατοσουρες δηλαδή δεν έχεις 

οχι τιποτα! ειχα απ οτι θυμαμαι λιγες μερες πριν την καθυστερηση σαν δυσπεψια αλλαα κριβως 2 μερες πριν σταματησαν ολα κ μετα εκανα κ το τεστ και σαν να πατησα καποιο κουμπι κ εφυγαν ολα χαχα!! ενταξει και συχνοουρια εχω αρκετα αλλα αυτο ειναι το πιο συνηθισμενο συμπτωμα!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

Αν πρήζεται και πονάει είναι βουβωνοκήλη (έντερο δηλ που έχει εισχωρήσει στο ισχύο και έχει κατέβει) η κιρσοκήλη είναι σταθερη τον έχει δει τον σύζυγό ανδρολογος/χειρουργός? Μας είχε πει ότι επηρεάζει το σπέρμα έκανε κάποιο σπερμοδιαγραμμα να δείτε μήπως έχει επηρεαστεί?? Εμάς που μας είχε δει πριν τρία χρόνια πριν κάνουμε προσπάθεια για παιδί μας είχε πει πως αντέχει ακόμα δεν χρειάζονταν άμεσα χειρουργείο και του είχε δώσει και ζώνη να την βάζει να πηγαίνει στην θέση της βέβαια είχε πει πως αν φτάσει σε σημείο να πονάει κάθε μέρα θα χρειαστεί χειρουργείο....τώρα είμαστε έτσι και έτσι!!!

Έχουμε κάνει σπερματοδιαγραμμα και έχει επιρεαστει αλλά απαγορεύεται να κάνει χειρουργείο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...