Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

      Κανένα πρόβλημα κορίτσι μου...ναι ειναι καλύτερο να την κάνεις την ίδια ώρα αλλά ειδικά στη prolutex έχεις περιθώριο...μην αγχώνεσαι και τίποτα δεν πήγε στραβά!!!😉

      Αλήθεια είναι 600 ευρώ η μέρα στη θερμοκοιτίδα???τρομερό!!!!!

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου!να πάνε όλα όπως τα θέλεις!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Τόσο μου είπε ο γιατρός,δεν ξέρω αν εννοούσε για ένα μωράκι η για δύο,πάντως είπε 600€ στην κλινική. Αλλιώς το πάνε στο Ιπποκράτειο και όπως μου είπε,άντε να το βρεις εκεί μέσα ...

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Kelly_V said:

Εσύ αυτές τις 2 φορές είχες κάποια μικρή έστω καθυστέρηση; Βέβαια μπορεί να υπάρξει βιοχημική και χωρίς καθυστέρηση υποθέτω οπότε μόνο με θετικό τεστ/χοριακη που γινόταν νωρίτερα θα το μάθαινε κάποια.

Η αληθεια ειναι οτι καθυστερηση δεν ειχα, αλλα γενικα ναι ηταν καποιες πηκτες μαζες, αλλα νομιζω και σε αλλες περιοδους εχω παρατηρησει καμοια φορα τετοια, οποτε δεν μπορω να ειμαι σιγουρη. 

Παντως μολις παραγγειλα τεστ εγκυμοσυνης για τις επομενες φορες, για να κανω 1-2 μερες πριν ερθει η περιοδος (που δεν το ευχομαι αλλα λεμε τωρα...), οντως μονο ετσι μπορω να το παρακολουθησω! Ειχα μεινει στα τεστ εγκυμοσυνης που ανιχνευανε μετα απο καθυστερηση, δεν ηξερα οτι εχουν εξελιχθει και εχουν γινει πιο ευαισθητα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Wannabemama είπε:

Όντως είναι πολύ αγχωτικό. Αλλά σκέψου ότι σε μια αναμονή της μιας ώρας η ζωή σου μπορεί να αλλάξει θεϊκά... Θετικές σκέψεις!! Μαζί κ εγώ για σένα.. σαν να περιμένω εγώ!!! Πόσο καιρό προσπαθείτε;;; Για πρώτο παιδάκι είναι;;;

Προσπαθούμε 5 χρόνια....ναι για το πρώτο μας παιδάκι.... αλλά τελικά είναι για πολλοστή φορά αρνητικό.....

Κορίτσια μόλις με πήραν και για πολλοστή φορά αρνητικό......σας ευχαριστώ πολύ όλες.... εύχομαι την επόμενη να είμαι κι εγώ κι εσείς στα ευχάριστα νέα.....

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κυκλαμινο είπε:

Προσπαθούμε 5 χρόνια....ναι για το πρώτο μας παιδάκι.... αλλά τελικά είναι για πολλοστή φορά αρνητικό.....

Κορίτσια μόλις με πήραν και για πολλοστή φορά αρνητικό......σας ευχαριστώ πολύ όλες.... εύχομαι την επόμενη να είμαι κι εγώ κι εσείς στα ευχάριστα νέα.....

Κατανοώ το πως αισθάνεσαι.επειδη δεν θυμαμαι αν μας έχεις πει υπάρχει κάποιο θέμα το έχετε κοιτάξει;

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Κατανοώ το πως αισθάνεσαι.επειδη δεν θυμαμαι αν μας έχεις πει υπάρχει κάποιο θέμα το έχετε κοιτάξει;

Από τις πρώτες εξετάσεις δεν έχουμε ιδιαίτερο πρόβλημα....μία κήλη έχει ο σύζυγος που μας κρατεί λίγο πίσω.... κατά τα άλλα μία χαρά....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κυκλαμινο είπε:

Από τις πρώτες εξετάσεις δεν έχουμε ιδιαίτερο πρόβλημα....μία κήλη έχει ο σύζυγος που μας κρατεί λίγο πίσω.... κατά τα άλλα μία χαρά....

Βρε κορίτσι μου 5 χρόνια είναι πολλά 

Είχατε ποτέ σύλληψη να παλιμδρομισε ή αποβολές;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Κυκλαμινο είπε:

Από τις πρώτες εξετάσεις δεν έχουμε ιδιαίτερο πρόβλημα....μία κήλη έχει ο σύζυγος που μας κρατεί λίγο πίσω.... κατά τα άλλα μία χαρά....

Θα σου πρότεινα να το ψάξετε πιο πολύ.. όχι για να σε τρομάξω για το ότι μπορεί να συμβαίνει κάτι απλά μπορεί να είναι κάτι μηδαμινό κ αυτό να το επιρεαζει...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κυκλαμινο είπε:

Από τις πρώτες εξετάσεις δεν έχουμε ιδιαίτερο πρόβλημα....μία κήλη έχει ο σύζυγος που μας κρατεί λίγο πίσω.... κατά τα άλλα μία χαρά....

Κήλη το θέμα είναι τι κήλη αν είναι κιρσοκήλη μπορεί να είναι και αυτό που δεν πιάνετε παιδάκι έχει συγγενής μου χρειάστηκε να πάρει βιταμίνες για ένα τρίμηνο και αυτός και η γυναίκα του μετά από ένα χρόνο προσπάθειας αν είναι βουβωνοκήλη και αναλόγως σε τι φάση είναι γτ έχει και ο άντρας μου και ξέρω το πρώτο μας παιδάκι το πιάσαμε κανονικα σε δύο μήνες πριν 3χρονια πανευκολα τώρα έχει μεγαλώσει πονάει πιο πολύ αλλά λέμε πριν γίνει επέμβαση να ξεκινήσουμε και για 2ο αφού δεν επηρεάζε πριν τρία χρόνια τώρα θα δούμε!!!! Φυσικά παιζει και ρόλο η ηλικία 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κήλη το θέμα είναι τι κήλη αν είναι κιρσοκήλη μπορεί να είναι και αυτό που δεν πιάνετε παιδάκι έχει συγγενής μου χρειάστηκε να πάρει βιταμίνες για ένα τρίμηνο και αυτός και η γυναίκα του μετά από ένα χρόνο προσπάθειας αν είναι βουβωνοκήλη και αναλόγως σε τι φάση είναι γτ έχει και ο άντρας μου και ξέρω το πρώτο μας παιδάκι το πιάσαμε κανονικα σε δύο μήνες πριν 3χρονια πανευκολα τώρα έχει μεγαλώσει πονάει πιο πολύ αλλά λέμε πριν γίνει επέμβαση να ξεκινήσουμε και για 2ο αφού δεν επηρεάζε πριν τρία χρόνια τώρα θα δούμε!!!! Φυσικά παιζει και ρόλο η ηλικία 

Η αλήθεια είναι ότι δεν θυμάμαι ακριβώς ποια από τις 2 έχει αλλά όπως λες πρήζεται και πονάει.....πήραμε βιταμίνες θεραπεία όλα αλλά...... τίποτα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , *Vasoula είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου...καλα μεσημεριασε βέβαια αλλά τέλος πάντων..εμενα δεν ειναι ο μηνας μου αυτός....τζουφιο το αυγουλακι μου...το πήραμε σήμερα αλλα ήταν άδειο.....τον αλλο μηνα πάλι!!!λίγο απογοητευτηκα αλλα προχωράμε!!!!

Μακαρι να εχεις θετικό αποτέλεσμα κοριτσι μου!θα περιμένουμε!!!

Μακάριιιιι!!!!

βασουλα μου γλυκια.. μην απογοητευεσαι!! να σε ρωτησω εσυ πας για εξωσωματικη με φυσικο κυκλο ετσι;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κυκλαμινο είπε:

Η αλήθεια είναι ότι δεν θυμάμαι ακριβώς ποια από τις 2 έχει αλλά όπως λες πρήζεται και πονάει.....πήραμε βιταμίνες θεραπεία όλα αλλά...... τίποτα

Αν πρήζεται και πονάει είναι βουβωνοκήλη (έντερο δηλ που έχει εισχωρήσει στο ισχύο και έχει κατέβει) η κιρσοκήλη είναι σταθερη τον έχει δει τον σύζυγό ανδρολογος/χειρουργός? Μας είχε πει ότι επηρεάζει το σπέρμα έκανε κάποιο σπερμοδιαγραμμα να δείτε μήπως έχει επηρεαστεί?? Εμάς που μας είχε δει πριν τρία χρόνια πριν κάνουμε προσπάθεια για παιδί μας είχε πει πως αντέχει ακόμα δεν χρειάζονταν άμεσα χειρουργείο και του είχε δώσει και ζώνη να την βάζει να πηγαίνει στην θέση της βέβαια είχε πει πως αν φτάσει σε σημείο να πονάει κάθε μέρα θα χρειαστεί χειρουργείο....τώρα είμαστε έτσι και έτσι!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σε όλες!!! Είμαι καινούργια στο φόρουμ, είπα να μπω κι εγώ στην παρέα σας! Ξέρει καμμία αν το predictor early για 6 μέρες πριν την καθυστέρηση, είναι αξιόπιστο? Έκανα ένα σήμερα το πρωί γιατί δεν άντεχα την αγωνία, και παρόλο που προσπαθούσα να πείσω τον εαυτό μου οτι δεν είμαι εγκυούλα για να μην απογοητευτώ, όταν είδα το αρνητικό καταστεναχωρήθηκα.........

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra94 είπε:

Γεια σε όλες!!! Είμαι καινούργια στο φόρουμ, είπα να μπω κι εγώ στην παρέα σας! Ξέρει καμμία αν το predictor early για 6 μέρες πριν την καθυστέρηση, είναι αξιόπιστο? Έκανα ένα σήμερα το πρωί γιατί δεν άντεχα την αγωνία, και παρόλο που προσπαθούσα να πείσω τον εαυτό μου οτι δεν είμαι εγκυούλα για να μην απογοητευτώ, όταν είδα το αρνητικό καταστεναχωρήθηκα.........

Καλώς ήρθες στην τρελό παρέα μας.προσπαθειτε καιρό για μωρακι;έχεις καθόλου συμπτωματα; αυτό το τεστ για τοσο νωρίς να σου πω την αλήθεια δεν το έχω κανει

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra94 είπε:

Γεια σε όλες!!! Είμαι καινούργια στο φόρουμ, είπα να μπω κι εγώ στην παρέα σας! Ξέρει καμμία αν το predictor early για 6 μέρες πριν την καθυστέρηση, είναι αξιόπιστο? Έκανα ένα σήμερα το πρωί γιατί δεν άντεχα την αγωνία, και παρόλο που προσπαθούσα να πείσω τον εαυτό μου οτι δεν είμαι εγκυούλα για να μην απογοητευτώ, όταν είδα το αρνητικό καταστεναχωρήθηκα.........

Καλωσόρισες στην παρέα μας. Έχω ακούσει περιπτώσεις που δείχνει. Κοπέλα που γνωρίζω το έμαθε μια βδομάδα πριν την καθυστέρηση και στα δύο παιδιά της. Σε άλλες περιπτώσεις στην καθυστέρηση πάνω το βλέπουν. Είναι αναλόγως πότε έγινε η σύλληψη κ πόσο γρήγορα ανεβαίνουν οι μονάδες σου για να φανεί στην χοριακη η το τεστ. Στο θέμα στεναχώριας όλες σε καταλαβαίνουμε γτ κάθε μήνα έχουμε αυτήν την αγωνία κ την πίστη μέσα μας ότι κάτι θετικό θα βγει κ τελικά δεν ισχύει. Αλλά καμία μας όσο κ αν απογοητευομαστε δεν το βάζει κάτω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...