Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

      Κανένα πρόβλημα κορίτσι μου...ναι ειναι καλύτερο να την κάνεις την ίδια ώρα αλλά ειδικά στη prolutex έχεις περιθώριο...μην αγχώνεσαι και τίποτα δεν πήγε στραβά!!!😉

      Αλήθεια είναι 600 ευρώ η μέρα στη θερμοκοιτίδα???τρομερό!!!!!

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου!να πάνε όλα όπως τα θέλεις!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Τόσο μου είπε ο γιατρός,δεν ξέρω αν εννοούσε για ένα μωράκι η για δύο,πάντως είπε 600€ στην κλινική. Αλλιώς το πάνε στο Ιπποκράτειο και όπως μου είπε,άντε να το βρεις εκεί μέσα ...

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Καλημέρα και καλό ΣΚ κορίτσια!

Εμένα αρνητικό το πρωινό τεστ σήμερα. Τώρα ξανά θα κάνω την Δευτέρα αν και εγκατέλειψα τις ελπίδες που είχα λίγο για αυτόν τον μήνα.


aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια Μ. Δευτέρα θα κάνω χοριακη. Προς το παρόν είμαι 3 η ημέρα καθυστερήσης.  

Ελπίζω να μην απογοητεύτω κ παίζει τίποτα ορμονικό. Χαχαχα 

Σήμερα πρώτη φορά το πρωί που ξύπνησε ο μικρός κ ήρθε στο δωμάτιο μας Μ λέει μαμά κάνε ένα μωρό να το βγάλουμε από την κοιλιά σ.  

Να το πάρω ως σημάδι;

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια Μ. Δευτέρα θα κάνω χοριακη. Προς το παρόν είμαι 3 η ημέρα καθυστερήσης.  

Ελπίζω να μην απογοητεύτω κ παίζει τίποτα ορμονικό. Χαχαχα 

Σήμερα πρώτη φορά το πρωί που ξύπνησε ο μικρός κ ήρθε στο δωμάτιο μας Μ λέει μαμά κάνε ένα μωρό να το βγάλουμε από την κοιλιά σ.  

Να το πάρω ως σημάδι;

Ρε κορίτσι σε παρακαλώ πάρε ένα τεστ και κανε θα μας τρελάνεις.χαχαχαχ

Just now, Kelly_V είπε:

Καλημέρα και καλό ΣΚ κορίτσια!

Εμένα αρνητικό το πρωινό τεστ σήμερα. Τώρα ξανά θα κάνω την Δευτέρα αν και εγκατέλειψα τις ελπίδες που είχα λίγο για αυτόν τον μήνα.

Ποτε περιμένεις να αδιαθετησεις;

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 said:

Ρε κορίτσι σε παρακαλώ πάρε ένα τεστ και κανε θα μας τρελάνεις.χαχαχαχ

Ποτε περιμένεις να αδιαθετησεις;

14-16 του μήνα. Δηλαδή το νωρίτερο σε 4 μέρες.


aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Κυκλαμινο είπε:

Καλημέρα μόλις έκανα τέστ και περιμένω απάντηση.....

Καιιιιιιιιιιι....;;;;;;

Just now, Kelly_V είπε:

14-16 του μήνα. Δηλαδή το νωρίτερο σε 4 μέρες.

Ξανά κάνε σε 4-5 μέρες μπορεί να είναι νωρίς.. μη το βάζεις κάτω!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κυκλαμινο είπε:

Ναι χωρική.....αχ μακάρι.....θα σκάσω μέχρι να με πάρουν τηλέφωνο.....

Όντως είναι πολύ αγχωτικό. Αλλά σκέψου ότι σε μια αναμονή της μιας ώρας η ζωή σου μπορεί να αλλάξει θεϊκά... Θετικές σκέψεις!! Μαζί κ εγώ για σένα.. σαν να περιμένω εγώ!!! Πόσο καιρό προσπαθείτε;;; Για πρώτο παιδάκι είναι;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσια μου...καλα μεσημεριασε βέβαια αλλά τέλος πάντων..εμενα δεν ειναι ο μηνας μου αυτός....τζουφιο το αυγουλακι μου...το πήραμε σήμερα αλλα ήταν άδειο.....τον αλλο μηνα πάλι!!!λίγο απογοητευτηκα αλλα προχωράμε!!!!

Just now, Κυκλαμινο είπε:

Ναι χωρική.....αχ μακάρι.....θα σκάσω μέχρι να με πάρουν τηλέφωνο.....

Μακαρι να εχεις θετικό αποτέλεσμα κοριτσι μου!θα περιμένουμε!!!

Just now, Eva1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια Μ. Δευτέρα θα κάνω χοριακη. Προς το παρόν είμαι 3 η ημέρα καθυστερήσης.  

Ελπίζω να μην απογοητεύτω κ παίζει τίποτα ορμονικό. Χαχαχα 

Σήμερα πρώτη φορά το πρωί που ξύπνησε ο μικρός κ ήρθε στο δωμάτιο μας Μ λέει μαμά κάνε ένα μωρό να το βγάλουμε από την κοιλιά σ.  

Να το πάρω ως σημάδι;

Μακάριιιιι!!!!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου...καλα μεσημεριασε βέβαια αλλά τέλος πάντων..εμενα δεν ειναι ο μηνας μου αυτός....τζουφιο το αυγουλακι μου...το πήραμε σήμερα αλλα ήταν άδειο.....τον αλλο μηνα πάλι!!!λίγο απογοητευτηκα αλλα προχωράμε!!!!

Μακαρι να εχεις θετικό αποτέλεσμα κοριτσι μου!θα περιμένουμε!!!

Μακάριιιιι!!!!

Υπομονή κ επιμονή χρειάζεται... Μετά από απανωτά χτυπήματα έρχεται κ η χαρά κ θα είναι μεγάλη. Φρόντισε τον εαυτό σου, τρωγε σωστά πάρε βιταμίνες κ θα έρθει πολύ σύντομα το καλό...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Ειμαι νεο μελος και πολυ χαρηκα που ανακαλυψα αυτο το φορουμ! Καταρχην ευχομαι ολοψυχα σε ολες να εχουν το αποτελεσμα που τοσο επιθυμουν!

Προκαταβολικα, τη κατανοηση σας για το υπερδιπλο σεντονακι που ακολουθει!

Η δικη μου ιστορια εχει ως εξης: ειμαι 39 και προσπαθουμε γυρω στα δυο χρονια για παιδι. Τον πρωτο 1,5 χρονο δοκιμαζαμε κατα προσεγγιση στις γονιμες μερες (γενικα.εχω σχετικα σταθερο κυκλο 27-28 μερες) και πριν κανα 6μηνο αποφασισαμε να ψαχτουμε. Το σπερμοδιαγραμμα βγηκε μια χαρα, οι ορμονικες μου επισης, σαλπιγγογραφια καθαρη, ενδομητριο σε σωστο παχος και το τελευταιο τριμηνο παρακολουθουσα με το γιατρο μου την οωρηξια οπου ειχα και τις 3 φορες μεγαλο αυγο το οποιο εσπαγε κανονικα, αλλα αποτελεσμα μηδεν... 

Τωρα το επομενο βημα.συμφωνα με το γιατρο μου ειναι να παρω serpafar. Τα ξεκινησα χτες (αν και διαβασα που ειπε μια κοπελα οτι αν σου ρθει απογευμα η 1η μερα θεωρειται η επομενη, κι εμενα επειδη μου ηρθε προχτες το απογευμα τα ξεκινησα χτες και μαλλον τα ξεκινησα νωρις...) αλλα σημερα που ανακαλυψα αυτο το φορουμ διαβασα ασχημες αποψεις για το συγκεκριμενο φαρμακο και εχω προβληματιστει... Περισσοτερο με προβληματισε οτι υπαρχει περιπτωση να χαλασει την ποιοτητα των ωραριων λογω ηλικιας και αναρωτιεμαι μηπως πρεπει να αλλαξω γιατρο! 

Επισης θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας και κατι αλλο που με απασχολει μηπως εχει καποια παρομοια εμπειρια. Κατα τη περιοδο μου γενικα εχω πονο, οχι κατι τρελο παντα, αλλα με ενα depon 500αρι υποχωρει μια χαρα. Το τελευταιο 6μηνο που προσπαθουμε πιο οργανωμενα, μου εχει τυχει δυο φορες (η δευτερη ηταν χτες) να εχω υπερβολικο πονο, οπου μεχρι και εμετο μου ρθε να κανω και επρεπε να παρω τουλαχιστον 1000αρι depon για να συνελθω μετα απο ωρα... και αναρωτιεμαι, υπαρχει περιπτωση κατι τετοιο να ειναι αποβολη; απο το γιατρο δεν πηρα ξεκαθαρη κατατοπιστικη απαντηση οταν τον ειχα ρωτησει (ναι, ισως πρεπει να αλλαξω γιατρο...). Μολις εδω στο φορουμ εμαθα για αυτη τη βιοχημικη κυηση για την οποια δεν ειχα ιδεα! 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων! :x

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula said:

Καλημέρα κοριτσια μου...καλα μεσημεριασε βέβαια αλλά τέλος πάντων..εμενα δεν ειναι ο μηνας μου αυτός....τζουφιο το αυγουλακι μου...το πήραμε σήμερα αλλα ήταν άδειο.....τον αλλο μηνα πάλι!!!λίγο απογοητευτηκα αλλα προχωράμε!!!!

Μην απογοητεύεσαι, Βασούλα μου! Ο επόμενος μήνας θα πάει σίγουρα καλύτερα!

Δυστυχώς φέτος μόλις κατάλαβα πόσο πολύ δοκιμάζεται η υπομονή και γενικά οι ψυχικές αντοχές της γυναίκας στο ταξίδι προς τη μητρότητα... Αλλά βλέπω πόσο δυνατές και θετικές είστε όλες σας και αυτό είναι το σημαντικότερο! Να έχουμε μια όμορφη ζωή και σχέση παράλληλα με τις προσπάθειες μας!

@Wannabemama Είπα να ξανακάνω μεθαύριο (25η μέρα) αλλά παίζει να υποκύψω στην μανία των τεστ και να κάνω κάθε μέρα...

Just now, depifish said:

Γεια σας κοριτσια! Ειμαι νεο μελος και πολυ χαρηκα που ανακαλυψα αυτο το φορουμ! Καταρχην ευχομαι ολοψυχα σε ολες να εχουν το αποτελεσμα που τοσο επιθυμουν!

Προκαταβολικα, τη κατανοηση σας για το υπερδιπλο σεντονακι που ακολουθει!

Η δικη μου ιστορια εχει ως εξης: ειμαι 39 και προσπαθουμε γυρω στα δυο χρονια για παιδι. Τον πρωτο 1,5 χρονο δοκιμαζαμε κατα προσεγγιση στις γονιμες μερες (γενικα.εχω σχετικα σταθερο κυκλο 27-28 μερες) και πριν κανα 6μηνο αποφασισαμε να ψαχτουμε. Το σπερμοδιαγραμμα βγηκε μια χαρα, οι ορμονικες μου επισης, σαλπιγγογραφια καθαρη, ενδομητριο σε σωστο παχος και το τελευταιο τριμηνο παρακολουθουσα με το γιατρο μου την οωρηξια οπου ειχα και τις 3 φορες μεγαλο αυγο το οποιο εσπαγε κανονικα, αλλα αποτελεσμα μηδεν... 

Τωρα το επομενο βημα.συμφωνα με το γιατρο μου ειναι να παρω serpafar. Τα ξεκινησα χτες (αν και διαβασα που ειπε μια κοπελα οτι αν σου ρθει απογευμα η 1η μερα θεωρειται η επομενη, κι εμενα επειδη μου ηρθε προχτες το απογευμα τα ξεκινησα χτες και μαλλον τα ξεκινησα νωρις...) αλλα σημερα που ανακαλυψα αυτο το φορουμ διαβασα ασχημες αποψεις για το συγκεκριμενο φαρμακο και εχω προβληματιστει... Περισσοτερο με προβληματισε οτι υπαρχει περιπτωση να χαλασει την ποιοτητα των ωραριων λογω ηλικιας και αναρωτιεμαι μηπως πρεπει να αλλαξω γιατρο! 

Επισης θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας και κατι αλλο που με απασχολει μηπως εχει καποια παρομοια εμπειρια. Κατα τη περιοδο μου γενικα εχω πονο, οχι κατι τρελο παντα, αλλα με ενα depon 500αρι υποχωρει μια χαρα. Το τελευταιο 6μηνο που προσπαθουμε πιο οργανωμενα, μου εχει τυχει δυο φορες (η δευτερη ηταν χτες) να εχω υπερβολικο πονο, οπου μεχρι και εμετο μου ρθε να κανω και επρεπε να παρω τουλαχιστον 1000αρι depon για να συνελθω μετα απο ωρα... και αναρωτιεμαι, υπαρχει περιπτωση κατι τετοιο να ειναι αποβολη; απο το γιατρο δεν πηρα ξεκαθαρη κατατοπιστικη απαντηση οταν τον ειχα ρωτησει (ναι, ισως πρεπει να αλλαξω γιατρο...). Μολις εδω στο φορουμ εμαθα για αυτη τη βιοχημικη κυηση για την οποια δεν ειχα ιδεα! 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων! :x

Καλωσήρθες στο φόρουμ!

Δεν έχω εμπειρίες από το serpafar αλλά νομίζω η @Emilly μας είχε αναφέρει λίγο καιρό πριν κάποια πράγματα. Αν δεν κάνω λάθος!

Έχω εμπειρίες από δύο βιοχημικές. Η πρώτη ήταν με 2 μέρες καθυστέρησης και δεν θα την καταλάβαινα χωρίς να κάνω τεστ πολύ νωρίς. Στη δεύτερη είχα 4 μέρες καθυστέρηση και θετικό τεστ την 3η μέρα καθυστέρησης.

Ο πόνος ήταν αρκετά πιο έντονος (και εγώ παίρνω ντεπον συχνά στην περίοδο) όπως και η ροή λίγο μεγαλύτερη από τη συνηθισμένη. Ένα σημάδι για εμένα ότι δεν ήταν κανονικη περίοδος ήταν οτι είχα περισσότερους και μεγαλύτερους θρόμβους και τις δύο φορές. 

Εσύ αυτές τις 2 φορές είχες κάποια μικρή έστω καθυστέρηση; Βέβαια μπορεί να υπάρξει βιοχημική και χωρίς καθυστέρηση υποθέτω οπότε μόνο με θετικό τεστ/χοριακη που γινόταν νωρίτερα θα το μάθαινε κάποια.

  • Μου αρέσει 2

aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...