Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, despoina554 είπε:

      Καλησπέρα. Άλλη μια αρνητική χοριακη στο ιστορικό μου, μόλις έλαβα τα αποτελέσματα. Παρακαλώ θα ήθελα τη συμβουλή σας γιατί η απόγνωση βαράει κόκκινο. Ο γιατρός μου είδε πριν λίγο καιρό την ca η οποια ήταν 22 , μου είπε λοιπόν ότι θεωρεί ότι μάλλον έχω και  ενδομητριωση ( πονάω πολύ κατά τη διάρκεια της περιόδου). Μου εξηγησε βεβαια ότι επειδή είμαι 37 δεν θέλει να ρισκάρει να μου κάνει λαπαροσκόπηση και να μπω για κάποιους μήνες σε εμμηνόπαυση. Είχε κάποια κοπελα αντίστοιχο θέμα ;Στο Ιασώ ειμαι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

      Λυπάμαι κορίτσι μου για το αποτέλεσμα σου.....εύχομαι η επόμενη να είναι αυτή που θα σου δώσει να κρατήσεις το μωράκι σου!

      Για την ενδομητριωση γνωριζ  πως παίζει ρόλο κ που είναι για να εμποδίζει τη  εμφύτευση. Επίσης πλέον έχει γιατρούς που δεν συμφωνούν να μπαίνει η γυναίκα σε κατάσταση εμμηνόπαυση κ με τη λαπαρασκοκηση πέρα από την εύρεση της ενδομητριωσης, καθαρίζουν όλες τις εστίες, όχι με καυτηριασμο. Κ σε εμμηνόπαυση ν σε βάλει δεν σημαίνει πως δεν θα ξανά εμφανιστεί η ενδομητριωση, εύχομαι να μην έχεις τίποτα.

       

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, sofiadu είπε:

Στο ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου! Ποναει το αρνητικο πολύ....

Εμένα θα μου πεις...κάθε φορά που φτάνω σε σημείο να κάνω τεστ με μεγάλη χαρά και ελπίδα οταν το βλέπω αρνητικό γκρεμίζεται ο κόσμος μου όλος.ενω κάθε φορά λεω να μην το αφήνω να με ρίχνει τελικά δεν τα καταφέρνω.. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Ellidr είπε:

@Emilly που είσαι να βάλεις τάξη

Δε κάνουν τεστ

Τώρα τώρα όπως γυρναω...οργώνω που οργώνω όλη την Ελλάδα θα περνάω να τις μοιράζω τεστ σαν τον άι βασιλη.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες μου δεν σας προλαβαίνω...έκανα εισαγωγή εχθές στο Ιπποκράτειο για προεγχειρητικο έλεγχο και Δευτέρα μπαίνω... αναστατώθηκα λίγο γιατί ο γιατρός μου είπε ότι δεν βλέπει κάτι ενώ κάποιος άλλος ότι βλέπει..όπως και να έχει μπαίνω και υστεροσκοπηση και θα φανεί!! Έχει κάνει κάποια να μου πει πως είναι μετά?? Αίμα για πόσο ?? Περίοδος κανονικά? Επαφές και προσπάθεια από πότε?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ritapog είπε:

Κοριτσάρες μου δεν σας προλαβαίνω...έκανα εισαγωγή εχθές στο Ιπποκράτειο για προεγχειρητικο έλεγχο και Δευτέρα μπαίνω... αναστατώθηκα λίγο γιατί ο γιατρός μου είπε ότι δεν βλέπει κάτι ενώ κάποιος άλλος ότι βλέπει..όπως και να έχει μπαίνω και υστεροσκοπηση και θα φανεί!! Έχει κάνει κάποια να μου πει πως είναι μετά?? Αίμα για πόσο ?? Περίοδος κανονικά? Επαφές και προσπάθεια από πότε?

Καλή επιτυχία κοριτσάρα 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ritapog είπε:

Κοριτσάρες μου δεν σας προλαβαίνω...έκανα εισαγωγή εχθές στο Ιπποκράτειο για προεγχειρητικο έλεγχο και Δευτέρα μπαίνω... αναστατώθηκα λίγο γιατί ο γιατρός μου είπε ότι δεν βλέπει κάτι ενώ κάποιος άλλος ότι βλέπει..όπως και να έχει μπαίνω και υστεροσκοπηση και θα φανεί!! Έχει κάνει κάποια να μου πει πως είναι μετά?? Αίμα για πόσο ?? Περίοδος κανονικά? Επαφές και προσπάθεια από πότε?

Καλη επιτυχία κοριτσακι μου!!!!να πανε ολα τέλεια!!!!

Δεν εχω προσωπική πείρα αλλα εχω ακουσει πως δεν κανει να εχεις επαφες 2 μέρες πριν την υστεροσκοπηση και καμια βδομαδα μετά...λογικά αιμα θα έχεις οπως τη σαλπιγγογραφια...την ίδια μέρα μονο ίσως και λίγο την επόμενη....απλα για μερικές μέρες να μην κουράζεσαι πολύ...αν έχει κάποια αλλη κοπέλα θα μπορεί να σε βοηθήσει περισσότερο!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ritapog είπε:

Κοριτσάρες μου δεν σας προλαβαίνω...έκανα εισαγωγή εχθές στο Ιπποκράτειο για προεγχειρητικο έλεγχο και Δευτέρα μπαίνω... αναστατώθηκα λίγο γιατί ο γιατρός μου είπε ότι δεν βλέπει κάτι ενώ κάποιος άλλος ότι βλέπει..όπως και να έχει μπαίνω και υστεροσκοπηση και θα φανεί!! Έχει κάνει κάποια να μου πει πως είναι μετά?? Αίμα για πόσο ?? Περίοδος κανονικά? Επαφές και προσπάθεια από πότε?

δεν ξερω σε αυτό να σ πω.παντως καλη επιτυχια ,ολα θα πάνε καλά!!!

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Καλη επιτυχία κοριτσακι μου!!!!να πανε ολα τέλεια!!!!

Δεν εχω προσωπική πείρα αλλα εχω ακουσει πως δεν κανει να εχεις επαφες 2 μέρες πριν την υστεροσκοπηση και καμια βδομαδα μετά...λογικά αιμα θα έχεις οπως τη σαλπιγγογραφια...την ίδια μέρα μονο ίσως και λίγο την επόμενη....απλα για μερικές μέρες να μην κουράζεσαι πολύ...αν έχει κάποια αλλη κοπέλα θα μπορεί να σε βοηθήσει περισσότερο!!!!

Ευχαριστώ πολύ!! Ευτυχώς έχω άδεια στη δουλειά, οπότε θα κάτσω να ηρεμήσω..κάνω και τις δουλειές μου έτσι ώστε να είμαι πιο ήρεμη από βδομάδα και να μην έχω.

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

δεν ξερω σε αυτό να σ πω.παντως καλη επιτυχια ,ολα θα πάνε καλά!!!

Σέ ευχαριστώ πολύ και μετά βουρ για προσπάθεια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ritapog είπε:

Κοριτσάρες μου δεν σας προλαβαίνω...έκανα εισαγωγή εχθές στο Ιπποκράτειο για προεγχειρητικο έλεγχο και Δευτέρα μπαίνω... αναστατώθηκα λίγο γιατί ο γιατρός μου είπε ότι δεν βλέπει κάτι ενώ κάποιος άλλος ότι βλέπει..όπως και να έχει μπαίνω και υστεροσκοπηση και θα φανεί!! Έχει κάνει κάποια να μου πει πως είναι μετά?? Αίμα για πόσο ?? Περίοδος κανονικά? Επαφές και προσπάθεια από πότε?

Όλα καλά να σου πάνε :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ritapog είπε:

Κοριτσάρες μου δεν σας προλαβαίνω...έκανα εισαγωγή εχθές στο Ιπποκράτειο για προεγχειρητικο έλεγχο και Δευτέρα μπαίνω... αναστατώθηκα λίγο γιατί ο γιατρός μου είπε ότι δεν βλέπει κάτι ενώ κάποιος άλλος ότι βλέπει..όπως και να έχει μπαίνω και υστεροσκοπηση και θα φανεί!! Έχει κάνει κάποια να μου πει πως είναι μετά?? Αίμα για πόσο ?? Περίοδος κανονικά? Επαφές και προσπάθεια από πότε?

Καλη τυχη!

5 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Έχω πάει τρεις φορές.περισυ που πήγα τον άλλο μήνα έμεινα έγκυος αλλά παλινδρομησε.αλλα είπα να ζητήσω άλλη μια φορά από την Παναγία κ έταξα τώρα ότι αν πιάσω κ είναι κοριτσάκι θα το βγάλω το όνομα της ακριβώς κ θα έρθω να το βαφτίσω εδω.να ακούσω μέσα στην εκκλησία της Μαριάμ το μωρό,νομίζω θα βαλαντωσω.ειπα για κοριτσάκι γιατί το πρώτο μωρό που έκανα διακοπή κύησης γιατί είχε σοβαρό πρόβλημα ήταν κοριτσάκι.ετσι αν μου χαρίσει ο Θεός ένα θα πω με συγχωρησε κιόλας.κλαμα...

Αλλά δεν το κόβω κι αυτόν τον μήνα.ειμαι μπαχαλο ορμονικα σίγουρα.το θερμοδιαγραμμα δεν μου βγαίνει.εχασα κ δύο μέρες μέτρηση αλλά ότι να ναι είναι.

Το θελεις τοσο που δεν μπορει παρα να συμβει. Αλλωστε δεν σε πηραν και τα χρονια βρε!Ενταξει δεν ειμαστε παιδουλες αλλα κατι καλο θα εχει απομεινει ακομα. Τον μικρο σε συνεχεια του ταματος τον βαφτισα στην Τηνο και οντως ηταν πολυ συγκινητικα.

Βρε συ γιατι παιδευεσαι με το θερμοδιαγραμμα καο δεν παιρνεις τα τεστ ωορηξιας τα φτηνα πχ hometest? Στο προτεινω για να ξερεις ποτε ακριβως εγινε η ωορηξια και εαν εγινε για να μην εχεις αυτο το αγχος. Δεν με εχουν απογοητευσει ποτε και ξερω τί μου γινεται. Η θερμοκρασια ειναι λιγο φλου μπορει να επηρεαστει κ απο αλλους παραγοντες ενω με αυτα ξερεις τζαστ ποτε εγινε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, marmelady είπε:

Καλη τυχη!

Το θελεις τοσο που δεν μπορει παρα να συμβει. Αλλωστε δεν σε πηραν και τα χρονια βρε!Ενταξει δεν ειμαστε παιδουλες αλλα κατι καλο θα εχει απομεινει ακομα. Τον μικρο σε συνεχεια του ταματος τον βαφτισα στην Τηνο και οντως ηταν πολυ συγκινητικα.

Βρε συ γιατι παιδευεσαι με το θερμοδιαγραμμα καο δεν παιρνεις τα τεστ ωορηξιας τα φτηνα πχ hometest? Στο προτεινω για να ξερεις ποτε ακριβως εγινε η ωορηξια και εαν εγινε για να μην εχεις αυτο το αγχος. Δεν με εχουν απογοητευσει ποτε και ξερω τί μου γινεται. Η θερμοκρασια ειναι λιγο φλου μπορει να επηρεαστει κ απο αλλους παραγοντες ενω με αυτα ξερεις τζαστ ποτε εγινε.

Ναι ναι τον επόμενο μήνα θα παραγγείλω για να μην χαζεψω με τα θερμόμετρα.κ να σου πω κ κάτι..τον προηγούμενο μήνα είχα κάνει εξέταση προγεστερόνης 22 μέρα κ ήταν καλή αλλά θερμοκρασία ότι να ναι.αχ κ εσύ έτσι με τον μικρό;;;;τώρα που κατέβηκα στην κολυμπήθρα για να γεμίσω αγιασμούς την ακούμπησα κ λέω την επόμενη φορά να έρθω με την Μαριάμ έτσι ένιωσα.οχι ότι δεν θα ξαναπάω αν δεν μου δώσει ο Θεός αλλά...έτσι ένιωσα.να σαι καλά ευχαριστω για τα λόγια σου.λοιπον αύριο ξεκινάμε έρχομαι να τα λέμε.τωρα μπαίνω κλεφτα.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ναι ναι τον επόμενο μήνα θα παραγγείλω για να μην χαζεψω με τα θερμόμετρα.κ να σου πω κ κάτι..τον προηγούμενο μήνα είχα κάνει εξέταση προγεστερόνης 22 μέρα κ ήταν καλή αλλά θερμοκρασία ότι να ναι.αχ κ εσύ έτσι με τον μικρό;;;;τώρα που κατέβηκα στην κολυμπήθρα για να γεμίσω αγιασμούς την ακούμπησα κ λέω την επόμενη φορά να έρθω με την Μαριάμ έτσι ένιωσα.οχι ότι δεν θα ξαναπάω αν δεν μου δώσει ο Θεός αλλά...έτσι ένιωσα.να σαι καλά ευχαριστω για τα λόγια σου.λοιπον αύριο ξεκινάμε έρχομαι να τα λέμε.τωρα μπαίνω κλεφτα.

Θα σε βοηθησουν με το αγχος. Θα λες τωρα εγινε η ωορηξια, εκανα ο,τι μπορουσα και μετα χαλαρωνω. Εμενα ετσι λειτουργησαν μεχρι τωρα τα τεστακια ωορηξιας. Να εισαι καλα, καλη επιστροφη! Εν τω μεταξυ πολυ ομορφο το Μαριαμ, δεν το ειχα σκεφτει ποτε, μονο το Μαρια και Δεσποινα ενω η Παναγια οντως λεγοταν Μαριαμ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Ritapog είπε:

Κοριτσάρες μου δεν σας προλαβαίνω...έκανα εισαγωγή εχθές στο Ιπποκράτειο για προεγχειρητικο έλεγχο και Δευτέρα μπαίνω... αναστατώθηκα λίγο γιατί ο γιατρός μου είπε ότι δεν βλέπει κάτι ενώ κάποιος άλλος ότι βλέπει..όπως και να έχει μπαίνω και υστεροσκοπηση και θα φανεί!! Έχει κάνει κάποια να μου πει πως είναι μετά?? Αίμα για πόσο ?? Περίοδος κανονικά? Επαφές και προσπάθεια από πότε?

καλη επιτυχια κοριτσι μου! απ οτι ξερω η υστεροσκοπηση ειναι αρκετα ανωδυνη! κανε αν θες μια αναζητηση στο φορουμ σιγουρα θα βρεις πληροφοριες! 

ευχομαι να σου πανε ολα τελεια και να εισαι συντομα εγκυουλα!! :wub:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ritapog είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!!!!

Καλη επιτυχία  εύχομαι.  Η ανάρρωση είναι γρήγορη.  Λίγο αίμα κ πόνους περιόδους ίσως  έχεις για κάνα 3 με 4 μέρες.  Περίοδος εμένα μετά μου ήρθε κανονικά και επαφές μου επέτρεψε από τον επόμενο κύκλο  που έκανα την υστεροσκοπηση, όπου  κ έμεινα έγκυος   σου εύχομαι το ίδιο. 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...