Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Kirra είπε:

      Καλησπέρα στην ομάδα και εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες!!! Πρώτη φορά γράφω οπότε ζήτω συγγνώμη για το σεντόνι που ακολουθεί αλλά να πω και εγώ τον πόνο μου και ελπίζω να με βοηθήσετε! 39 εγώ 40 ο σύζυγος. Έκανα την πρώτη μου εξωσωματική τον Οκτώβριο/ Νοέμβριο του 23… 0 χοριακή. Ξανά προσπαθήσαμε τον Μάρτιο/ Απρίλιο που μας πέρασε πάλι 0 χοριακή. Και στις δυο περιπτώσεις ήταν άριστες, 2 έμβρυα 3ης ημέρας. 

      ΑΜΗ καλή αλλά θέματα υπάρχουν τα οποία είναι ρυθμισμένα, έχω υπερθυρεοειδισμό και τσιμπημένη Προλακτίνη και ακολουθώ την ελάχιστη δόση της αγωγής. Η σαλπιγγογραφια έδειξε ότι είναι ναι μεν βατές αλλά η μια πιο στενή από την άλλη. Το σπερμοδιαγραμμα δυστυχώς όχι δυνατό αλλά το παλεύουμε με βιταμίνες και επίσης στην εξωσωματική κάνουμε icsi οπότε διαλέγουν το καλύτερο. Το θέμα μου είναι το εξής. Μετά την δεύτερη προσπάθεια ο γυναικολόγος μου πρότεινε να κάνουμε έλεγχο του μικροβιωματος του ενδομητρίου. Δεν ξέρω αν την έχετε κάνει αλλά για μένα ήταν τραυματική εμπειρία! Άλλες την έχουν περάσει ανώδυνα. Το αποτέλεσμα δείχνει σταφυλόκοκκο και ότι οι γαλακτοβάκιλλοι ήταν λίγοι οπότε μου χορηγεί αντιβίωση για σχεδόν 40 μέρες. Ξανά πάω για επαναληπτική εξέταση (αναμένω από μέρα σε μετά την απάντηση) και ήταν ακόμη πιο τραυματική η εμπειρία μου αφού χρειάστηκε να μου κάνουν διάνοιξη κόλπου για να μου πάρουν δείγμα. Να πω εδώ πως μετά από αντιβιώσεις και την συγκεκριμένη εξέταση δεν ήθελα να με κοιτάξω ή να με ακουμπήσουν εκεί. Έκλαιγα γιατί πραγματικά ήταν τραυματική εμπειρία. Στη σκέψη πως έπρεπε να ξανά κάνω εξετάσεις έτρεμα. Α! Και λόγου των αντιβιώσεων έπαθα μυκητίαση «Candida glabrata». Ξανά αντιβίωση και εγώ και ο σύζυγος και δεν ξέρω και αν έφυγε!! Υποτίθεται πως θα ξανά κάναμε τώρα μια προσπάθεια αλλά πήγα σε μια αιματολόγο και μου πρότεινε να περιμένουμε να βγουν οι δικές τις εξετάσεις που θέλουν ένα μήνα και να κάνει ο σύζυγος επαναληπτικό σπερμοδιάγραμμα και συμφώνησα μαζί της. Επίσης χρειαζόμαστε αυτή την ξεκούραση σωματικά και ψυχικά…Το θέμα είναι πως τώρα η προσπάθεια θα πάει μετά τον Σεπτέμβριο οπότε και χάνουμε την προθεσμία της επιτροπής που καλύπτει ωοληψια και εμβρυομεταφορα, τα φάρμακα ευτυχώς τα έχω πάρει. 

      Όσο για τον γυναικολόγο δυστυχώς νιώθω πως δεν με καταλαβαίνει, όταν τον ενημέρωσα πως άλλαξα γνώμη και δεν θέλω να κάνω τώρα προσπάθεια κατευθείαν μετά από όλα αυτά που πέρασα και με την παρότρυνση της αιματολόγου νιώθω ότι θίχτηκε, αν αυτό βγάζει νόημα. Επειδή τον ενημέρωσα δυο μέρες πριν από την περίοδο μου ότι δεν θα προχωρήσουμε για τους παραπάνω λόγους γύρισε και μου είπε ότι τον απασχολώ ώρες εκτός υπηρεσίας!!!! (Πηγαίνω σε δημόσιο Νοσοκομείο για εξωσωματική, Αθήνα) και ότι τα ψαχουλεύω όλα επειδή τον ρωτάω αν αυτο μπορεί να ευθύνεται και μήπως να κοιτάξω αυτο και με κατηγόρησε ότι κοιμάμαι και ξυπνάω σκεπτόμενη την εξωσωματική. Νιώθω πως δεν έχει ενσυναίσθηση. Και δυστυχώς είμαι σε αδιέξοδο γιατί λεφτά δεν έχω για να παω ιδιωτικά και ΑΝ αλλάξω γυναικολόγο ΙΣΩΣ θα είναι πάλι στο Δημόσιο Νοσοκομείο στο ίδιο τμήμα και δεν ξέρω αν έχουν κλίκες εκεί και αν θα θελήσουν να με αναλάβουν.. μην γυρίσει και πει αυτή τα ψαχουλεύει όλα και κάνω πολλές ερωτήσεις. Δεν θελω η 3η μας προσπάθεια να είναι πάλι μηδενική, εννοείται πως θα κάνουμε ότι μπορούμε… 

      Έχει καμία σας εμπειρία από IVF σε Δημόσιο Νοσοκομείο;;; Από έλεγχο του μικροβιωματος; Από γιατρό χωρίς ενσυναισθηση; Σε ιδιωτική κλινική μέσω ΕΟΠΥΥ; 

       

      Ευχαριστώ!! 

      Οι εξετάσεις που σε έβαλε να κάνεις ήταν πολύ σωστές αλλά προφανώς για να υποφέρεις στις έκανε με λάθος τρόπο Κ δεν σου έδωσε κατάλληλη αγωγή για να μην πάθεις Κ μυκητιασεις. Προφανώς Κ πρέπει να αλλάξεις γιατρό. Σε ιδιωτική κλινική δεν υπάρχει εοππυ παρά μόνο για κάποιες εξετάσεις μπορείς να κάνεις. 

      Γενικά στο δημόσιο το πρόβλημα είναι λίγο τα μέσα που χρησιμοποιούν ότι δεν είναι τόσο εξελιγμένα λόγο ελλείψεων χρηματοδότησης . Προφανώς θα πρέπει να απευθυνθείς σε κάποιο άλλο γιατρό Κ ίσως να το ψάξεις λίγο καλητερα ώστε να μπορείς να έχεις μια καλύτερη συνεργασία ώστε κάποια πράγματα να γίνουν με τους δικούς σου όρους .  

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Emilly είπε:

ΕΕΠ  δεν θέλω τέτοια αχαχαχαχ .βρήκα ίντερνετ από το ξενοδοχείο.γλυκιες μου είμαι άσχετη με την τεχνολογια.βαζω στο προφίλ φωτό.βρε.....μια ζέστη μια κεραυνούς εχει.κ με είπατε εσείς οι κρητικοπουλες έχει καλό καιρό.αλλα περνάμε καλά.τωρα βρέχει πολύ.

Τέλεια 

Να περάσετε υπέροχα

Κ άσε το Κάιρο να κάνει τα δικά του

Οπαμπας κ ο γιος είναι στη φωτό;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ellidr είπε:

Τέλεια 

Να περάσετε υπέροχα

Κ άσε το Κάιρο να κάνει τα δικά του

Οπαμπας κ ο γιος είναι στη φωτό;;

Ναι..τα αγοράκια μου....θέλω να σας διαβάσω...λίγα λίγα....έχουμε κάψει κ 400 σελίδες από τον Ιούνιο ρε φίλε.μπιρ μπιρ μπιρ.

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

ΕΕΠ  δεν θέλω τέτοια αχαχαχαχ .βρήκα ίντερνετ από το ξενοδοχείο.γλυκιες μου είμαι άσχετη με την τεχνολογια.βαζω στο προφίλ φωτό.βρε.....μια ζέστη μια κεραυνούς εχει.κ με είπατε εσείς οι κρητικοπουλες έχει καλό καιρό.αλλα περνάμε καλά.τωρα βρέχει πολύ.

Αχχχχ να περασετε τελειααα.. Τελεια φωτογραφια.. Να χαιρεσαι την ομορφη οικογενεια σου.  Βοηθεια μας.. Μας αναψες κερακι?? Αντε και νομιζω αποτι διαβάζω θα εχουμε ακονη δυο θετικα τεστ.. Ειμαι θετικη πολυυυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Αχχχχ να περασετε τελειααα.. Τελεια φωτογραφια.. Να χαιρεσαι την ομορφη οικογενεια σου.  Βοηθεια μας.. Μας αναψες κερακι?? Αντε και νομιζω αποτι διαβάζω θα εχουμε ακονη δυο θετικα τεστ.. Ειμαι θετικη πολυυυ

Άντε με το καλό όλα τα κοριτσάκια.εννοειται άναψα κ είπα Παναγίτσα μου....τα κοριτσάκια που προσπαθούν κ θέλουν...βάλε το χέρι σου...νιώθω την αδικία του πράγματος ρε παιδί μου...μου βγαίνει ένα πράμα...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Είναι πολύ καλές!!!!!

 

Τωρα καπου περιμένεις ε??????σε καμια εβδομάδα???

Σημερα τίποτα δηλαδή μετά το αχνο καφέ??ρε κορίτσι καλο ειναι αυτο!!!!!!

 Ναι.  Τίποτα.  Δεν ξαναείδα.  Έχω βέβαια πονακια χαμηλά.   Κ πολλά υγρά.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Άντε με το καλό όλα τα κοριτσάκια.εννοειται άναψα κ είπα Παναγίτσα μου....τα κοριτσάκια που προσπαθούν κ θέλουν...βάλε το χέρι σου...νιώθω την αδικία του πράγματος ρε παιδί μου...μου βγαίνει ένα πράμα...

Να σαι καλά κοριτσάκι μου να περάσεις όμορφα και ν ηρεμήσεις και εσύ:-)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Τέλεια 

Να περάσετε υπέροχα

Κ άσε το Κάιρο να κάνει τα δικά του

Οπαμπας κ ο γιος είναι στη φωτό;;

Έβαλα κ άλλη μία να φαίνεται το νησί.εγω με το αγόρι δεν φαινόμαστε πολύ.τσαμπα μας ζωγράφιζα χιχι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariavalla said:

Εμένα με πονάει πολύ η κοιλιά μου χαμηλά. Σαν μικρές κράμπες περιόδου είναι. Και επίσης μου έκανε εντύπωση γιατί τα υγρα μου ήταν εχθές αυτά τα λευκά που έχουμε πριν την περίοδο που είναι λίγο υδαρη και σήμερα είναι σαν διαφανή βλεννη ακριβώς όπως είναι όταν έχω ωορηξια. Επίσης έκανα προχθές ένα καθαρισμό στα δόντια μου και σήμερα πάλι ματωσαν τα ούλα μου (σόρυ για την περιγραφή) 

Τι σόρυ για την περιγραφή και την δεν έχουμε πει εδώ μέσα αχαχαχ ελεύθερααα!! Κάνε ένα τεστακι!!! 

Just now, Eva1986 said:

Αυτό με το αιμάτωμα των ούλων είναι συμπτωμα  το έχω ακούσει.  Κ οι κράμπες.  Ποτέ περίμενεις;

Μακάρι.  Ακόμα δεν Μ ήρθε.  Είμαι σε αναμμένα κάρβουνα. 

Καλά κορίτσια πως αντέχετε κάντε ένα τεστακι θα μας σκάσετε χαχαχχα

Just now, Emilly said:

Άντε με το καλό όλα τα κοριτσάκια.εννοειται άναψα κ είπα Παναγίτσα μου....τα κοριτσάκια που προσπαθούν κ θέλουν...βάλε το χέρι σου...νιώθω την αδικία του πράγματος ρε παιδί μου...μου βγαίνει ένα πράμα...

Βοήθεια σας και βοήθεια μας!! Να πραγματοποιηθεί κάθε σου επιθυμία και να χαίρεσαι την πανέμορφη οικογένεια σου!!! Είστε τέλειοι! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

 Ναι.  Τίποτα.  Δεν ξαναείδα.  Έχω βέβαια πονακια χαμηλά.   Κ πολλά υγρά.  

Αχχχ ειμαι πολυ θετικη για εσενα. Κανε ενα τεστ το πρωι.. Θα μας σκασειιιιιις

Just now, Emilly είπε:

Άντε με το καλό όλα τα κοριτσάκια.εννοειται άναψα κ είπα Παναγίτσα μου....τα κοριτσάκια που προσπαθούν κ θέλουν...βάλε το χέρι σου...νιώθω την αδικία του πράγματος ρε παιδί μου...μου βγαίνει ένα πράμα...

Να εισαι παντα καλα.. Σε ευχαριστουμε πολυυυυ.. ❤️❤️❤️❤️ Να περασετε υπεροχα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, *Vasoula είπε:

Είναι πολύ καλές!!!!!

 

Τωρα καπου περιμένεις ε??????σε καμια εβδομάδα???

Σημερα τίποτα δηλαδή μετά το αχνο καφέ??ρε κορίτσι καλο ειναι αυτο!!!!!!

δλδ παλι καλα να λεω που θηλαζω κιολας...τωρα για τις άλλες 2 μου ειπε 21η μερα αν κ εγω νωρις το κοβω

Just now, linaa είπε:

καλα παιδι μου εσυ ορμονικες γιατι εκανες? να πλουτισουν οι γιατροι κ τα μικροβιολογικα?? η γιατρος σου δεν σε εβρισε?

Χαχαχαχα γιατι καλε?εκανα επειδη θηλαζω εστω και 2 φορες το βραδυ και μικρυνε και η περιοδος δλδ γενικα ριχα 33-40 άστατη και τωρα μετα το 3ο παιδι και 1η φορα πηγε 31 ο κυκλος αυτος.επίσης το θερμοδιαγραμμα δεν ειναι καλό,κατι γίνεται μετα στην 2η φαση γιαυτο και ηθελα να δω...τωρα προγεστερόνη και προλακτινη θα κανω 21η μερα του κυκλου ανεξάρτητα με το κύκλο μου.μου είπε κ χαμηλη να βγει ,μηπως χρειαστεί να κάνω και στην 30η μερα.αυτα.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

δλδ παλι καλα να λεω που θηλαζω κιολας...τωρα για τις άλλες 2 μου ειπε 21η μερα αν κ εγω νωρις το κοβω

Χαχαχαχα γιατι καλε?εκανα επειδη θηλαζω εστω και 2 φορες το βραδυ και μικρυνε και η περιοδος δλδ γενικα ριχα 33-40 άστατη και τωρα μετα το 3ο παιδι και 1η φορα πηγε 31 ο κυκλος αυτος.επίσης το θερμοδιαγραμμα δεν ειναι καλό,κατι γίνεται μετα στην 2η φαση γιαυτο και ηθελα να δω...τωρα προγεστερόνη και προλακτινη θα κανω 21η μερα του κυκλου ανεξάρτητα με το κύκλο μου.μου είπε κ χαμηλη να βγει ,μηπως χρειαστεί να κάνω και στην 30η μερα.αυτα.

αντε μωρε τι να γινετε αφου θυλαζεις ακομα ειναι λογικο ο κυκλος να ειναι μεγαλος . καλα εγω θα στα λεω εσυ πρεπει να τα ειχες σπουδασει αυτα χα χα χα . αντε μωρε μολις αποθυλασεις κ ξεκουραστεις λιγο να δεις κ θερμοδιαγραμμα κ κυκλος θα ειναι ολα ρολοι. ειναι μεχρι να πανε ολα τα μικρα σχολειο χα χα .

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala είπε:

Τι σόρυ για την περιγραφή και την δεν έχουμε πει εδώ μέσα αχαχαχ ελεύθερααα!! Κάνε ένα τεστακι!!! 

Καλά κορίτσια πως αντέχετε κάντε ένα τεστακι θα μας σκάσετε χαχαχχα

Βοήθεια σας και βοήθεια μας!! Να πραγματοποιηθεί κάθε σου επιθυμία και να χαίρεσαι την πανέμορφη οικογένεια σου!!! Είστε τέλειοι! 

 Δεν αντέχω. Χαχαχα.  Αλλά εκεί θα δώσω 2-3 μέρες για να μην απογοητεύτω. 

Ο άντρας Μ πάλι Μ λέει εγώ λέω ότι είσαι.   

Άντε να δούμε ..

Just now, Sofiamar93 είπε:

Αχχχ ειμαι πολυ θετικη για εσενα. Κανε ενα τεστ το πρωι.. Θα μας σκασειιιιιις

Να εισαι παντα καλα.. Σε ευχαριστουμε πολυυυυ.. ❤️❤️❤️❤️ Να περασετε υπεροχα.. 

Πάντως όταν κάνω θα σας πω αμέσως.  Αν όντως συνεχίσει η καθυστέρηση. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

 Δεν αντέχω. Χαχαχα.  Αλλά εκεί θα δώσω 2-3 μέρες για να μην απογοητεύτω. 

Ο άντρας Μ πάλι Μ λέει εγώ λέω ότι είσαι.   

Άντε να δούμε ..

Πάντως όταν κάνω θα σας πω αμέσως.  Αν όντως συνεχίσει η καθυστέρηση. 

Εγω λέω αύριο πρωί να κάνεις ένα τεστακι να πάρουμε και άλλη χαρα :-)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...