Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Eflenew είπε:

      Όλα με το καλό κορίτσι μου!!! 

      Μπράβο σου!!! Τελεια είναι!! Καλούς διπλασιασμους και να ζήσεις αυτή την όμορφη διαδρομή!!!

      Σε ευχαριστώ πολύ 🥰😊!! 

      2 ώρες πρίν, helena212 είπε:

      Πόσο χαίρομαι! ΜΠΡΑΒΟ! ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ!

      να έχεις μια καλή εγκυμοσυνη και τελειομηνη! ❤️❤️❤️🙏

      Σε ευχαριστώ πολύ 😘❤️🥰!!! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Eva1986 said:

Είσαι στάνταρ στην ημέρα περιόδου;η γενικά καθυστερεί;

Παντα ημουν 26-27-28 με παααρα πολυ σπανια να πηγαινε 32 μερες (συνηθως λογω αλλαγης θερμοκρασιας απο καλοκαιρι σε χειμωνα ή τουμπαλιν). μπορει να τυχαινε δλδ μια φορα το χρονο. Τον Αυγουστο μου εκανε για πρωτη φορα στη ζωη μου 36 μερες, μετα εκανα Σεπτεμβρη 26 μερες κ τωρα αγνωστο...Ο γιατρος που με εχει εξετασει με υπερηχο κ εχει δει βασικες εξετασεις ορμονικες , γνωριζοντας οτι εχω ηδη ειναι παιδι, μου λεει εισαι μια χαρα δεν εχεις θεμα απλα ετυχε τον αυγουστο κ εκανες μεγαλο κυκλο. Σαν συμπληρωματικα μου εγραψε τις επιπλεον ορμονικες αν κ μου λεει δεν θεωρω οτι εχεις προβλημα...

 

Just now, tina79 said:

Την προγεστερονη την κανεις 7 μερες πριν την περιοδο.

Και θα ξαναρωτησω ως ασχετη: Πως ξερεις ποτε θα σου ερθει η περιοδος;; εμενα για παραδειγμα  ερχεται  μεταξυ 26-28 μερες. Τωρα να ειμαι στη 30η κ δεν εχει ερθει ακομα...

Εσυ πως ξερεις; στατιστικα πας; ή σου ερχεται Just παντα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, sofiadu είπε:

Παντα ημουν 26-27-28 με παααρα πολυ σπανια να πηγαινε 32 μερες (συνηθως λογω αλλαγης θερμοκρασιας απο καλοκαιρι σε χειμωνα ή τουμπαλιν). μπορει να τυχαινε δλδ μια φορα το χρονο. Τον Αυγουστο μου εκανε για πρωτη φορα στη ζωη μου 36 μερες, μετα εκανα Σεπτεμβρη 26 μερες κ τωρα αγνωστο...Ο γιατρος που με εχει εξετασει με υπερηχο κ εχει δει βασικες εξετασεις ορμονικες , γνωριζοντας οτι εχω ηδη ειναι παιδι, μου λεει εισαι μια χαρα δεν εχεις θεμα απλα ετυχε τον αυγουστο κ εκανες μεγαλο κυκλο. Σαν συμπληρωματικα μου εγραψε τις επιπλεον ορμονικες αν κ μου λεει δεν θεωρω οτι εχεις προβλημα...

 

Και θα ξαναρωτησω ως ασχετη: Πως ξερεις ποτε θα σου ερθει η περιοδος;; εμενα για παραδειγμα  ερχεται  μεταξυ 26-28 μερες. Τωρα να ειμαι στη 30η κ δεν εχει ερθει ακομα...

Εσυ πως ξερεις; στατιστικα πας; ή σου ερχεται Just παντα;

Θα πρεπει να ξερεις ποτε κανεις ωορηξια..υπερηχογραφικα στο ιατρειο η με τεστακια αν το εχεις κ τα ξερεις.. εγω παρακολουθω τηω ωορηξια μου, ακουω το σωμα μου κ την νιωθω..κραταω ημερολογιο πολυ καιρο τωρα κ σημειωνω ημ/νιες κτλ.. επισης η δικη μου ωχρινικη φαση κραταει 14 μερες.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

 Δεν έκανα.  Σήμερα περίμενω κανονικά περίοδο.αν δεν Μ έρθει Δευτέρα πάω για τεστ.   Είμαι σκυλί μαύρο.  Αχαχαχα 

Εκεί εγώ να της δώσω κ μια καθυστέρηση 3 μέρες 

Προς το παρόν έχω διαφάνα σήμερα κ πάρα πολλά.    Άντε να δούμε.  

τέλεια ειναι πολυ καλο σημαδι .αν περιμένεις σημερα κανονικα και εχεις διαφανα υγρα εγω θα εκανα τεστ,γιατί λογικά θα βγει θετικο.στο ευχομαι ολόψυχα!!!

Just now, sofiadu είπε:

βρε κοριτσι, εισαι σιγουρη ειναι περιοδος;;;;;

Ερωτηση: πως θα ξερεις ποτε εχεις ωορρηξια για να πας να κανεις μετα την προλακτινη και την προγεστερονη;;;

ναι έχω πολυ αιμα και εχθες εβγαλα ενα τεράστιο πηγμα αίματος σαν καρύδι, μου είπε ότι συμβαίνει απο την ροη...

τωρα μου ειπε θα δει από τις εξετασεις μου τι γίνεται κ θα μου πει ποτε περίπου να την κανω

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

@sofiadu ακολουθείς το σωμα σου .εγω πχ που δεν εχω σταθερη περιοδο ποτε δεν ειχα,καταλάβαινα απο τα υγρα και πονο για τη ωορρηξια και περίπου υπολογίζω  

  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! said:

@sofiadu ακολουθείς το σωμα σου .εγω πχ που δεν εχω σταθερη περιοδο ποτε δεν ειχα,καταλάβαινα απο τα υγρα και πονο για τη ωορρηξια και περίπου υπολογίζω  

Σε ευχαριστω για το τιπ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tina79 είπε:

Θα πρεπει να ξερεις ποτε κανεις ωορηξια..υπερηχογραφικα στο ιατρειο η με τεστακια αν το εχεις κ τα ξερεις.. εγω παρακολουθω τηω ωορηξια μου, ακουω το σωμα μου κ την νιωθω..κραταω ημερολογιο πολυ καιρο τωρα κ σημειωνω ημ/νιες κτλ.. επισης η δικη μου ωχρινικη φαση κραταει 14 μερες.

 

 

Just now, sofiadu είπε:

Παντα ημουν 26-27-28 με παααρα πολυ σπανια να πηγαινε 32 μερες (συνηθως λογω αλλαγης θερμοκρασιας απο καλοκαιρι σε χειμωνα ή τουμπαλιν). μπορει να τυχαινε δλδ μια φορα το χρονο. Τον Αυγουστο μου εκανε για πρωτη φορα στη ζωη μου 36 μερες, μετα εκανα Σεπτεμβρη 26 μερες κ τωρα αγνωστο...Ο γιατρος που με εχει εξετασει με υπερηχο κ εχει δει βασικες εξετασεις ορμονικες , γνωριζοντας οτι εχω ηδη ειναι παιδι, μου λεει εισαι μια χαρα δεν εχεις θεμα απλα ετυχε τον αυγουστο κ εκανες μεγαλο κυκλο. Σαν συμπληρωματικα μου εγραψε τις επιπλεον ορμονικες αν κ μου λεει δεν θεωρω οτι εχεις προβλημα...

 

Και θα ξαναρωτησω ως ασχετη: Πως ξερεις ποτε θα σου ερθει η περιοδος;; εμενα για παραδειγμα  ερχεται  μεταξυ 26-28 μερες. Τωρα να ειμαι στη 30η κ δεν εχει ερθει ακομα...

Εσυ πως ξερεις; στατιστικα πας; ή σου ερχεται Just παντα;

Ετσι ακριβώς....και εγω υπερηχογραφικά την παρακολουθώ και ετσι έμαθα να καταλαβαίνω και το σώμα μου....

Σοφακι μου μπορείς να ζητήσεις από το γιατρό σου να το παρακολουθήσετε έτσι έναν μήνα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula said:

 

Ετσι ακριβώς....και εγω υπερηχογραφικά την παρακολουθώ και ετσι έμαθα να καταλαβαίνω και το σώμα μου....

Σοφακι μου μπορείς να ζητήσεις από το γιατρό σου να το παρακολουθήσετε έτσι έναν μήνα..

Αυτο θα κανω αυτον τον μηνα, θα το παρακολουθω μαζι του να δουμε πως παει ο κυκλος. Να βρουμε κ ωορρηξια και τα παντα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν τα πηρα τα αποτελέσματα και ειναι 

E2 =36

FSH=6,5 

LH= 11,3

δεν ξερω αν ειναι καλα...2η μερα του κυκλου.νομιζω καλα ειναι ε?

  • Μου αρέσει 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με πονάει πολύ η κοιλιά μου χαμηλά. Σαν μικρές κράμπες περιόδου είναι. Και επίσης μου έκανε εντύπωση γιατί τα υγρα μου ήταν εχθές αυτά τα λευκά που έχουμε πριν την περίοδο που είναι λίγο υδαρη και σήμερα είναι σαν διαφανή βλεννη ακριβώς όπως είναι όταν έχω ωορηξια. Επίσης έκανα προχθές ένα καθαρισμό στα δόντια μου και σήμερα πάλι ματωσαν τα ούλα μου (σόρυ για την περιγραφή) 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mariavalla είπε:

Εμένα με πονάει πολύ η κοιλιά μου χαμηλά. Σαν μικρές κράμπες περιόδου είναι. Και επίσης μου έκανε εντύπωση γιατί τα υγρα μου ήταν εχθές αυτά τα λευκά που έχουμε πριν την περίοδο που είναι λίγο υδαρη και σήμερα είναι σαν διαφανή βλεννη ακριβώς όπως είναι όταν έχω ωορηξια. Επίσης έκανα προχθές ένα καθαρισμό στα δόντια μου και σήμερα πάλι ματωσαν τα ούλα μου (σόρυ για την περιγραφή) 

Αυτό με το αιμάτωμα των ούλων είναι συμπτωμα  το έχω ακούσει.  Κ οι κράμπες.  Ποτέ περίμενεις;

2 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

τέλεια ειναι πολυ καλο σημαδι .αν περιμένεις σημερα κανονικα και εχεις διαφανα υγρα εγω θα εκανα τεστ,γιατί λογικά θα βγει θετικο.στο ευχομαι ολόψυχα!!!

ναι έχω πολυ αιμα και εχθες εβγαλα ενα τεράστιο πηγμα αίματος σαν καρύδι, μου είπε ότι συμβαίνει απο την ροη...

τωρα μου ειπε θα δει από τις εξετασεις μου τι γίνεται κ θα μου πει ποτε περίπου να την κανω

Μακάρι.  Ακόμα δεν Μ ήρθε.  Είμαι σε αναμμένα κάρβουνα. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariavalla είπε:

Εμένα με πονάει πολύ η κοιλιά μου χαμηλά. Σαν μικρές κράμπες περιόδου είναι. Και επίσης μου έκανε εντύπωση γιατί τα υγρα μου ήταν εχθές αυτά τα λευκά που έχουμε πριν την περίοδο που είναι λίγο υδαρη και σήμερα είναι σαν διαφανή βλεννη ακριβώς όπως είναι όταν έχω ωορηξια. Επίσης έκανα προχθές ένα καθαρισμό στα δόντια μου και σήμερα πάλι ματωσαν τα ούλα μου (σόρυ για την περιγραφή) 

Το αιμάτωμα στα ούλα είναι από τον καθαρισμό. Κ εγώ όταν κάνω για αρκετές μέρες μετά βγάζω... Όσον αφορά τα υγρά όντως φαίνεται κάτι πολύ θετικό.. πότε περιμένεις;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , *ζουζουνα*!!! είπε:

λοιπόν τα πηρα τα αποτελέσματα και ειναι 

E2 =36

FSH=6,5 

LH= 11,3

δεν ξερω αν ειναι καλα...2η μερα του κυκλου.νομιζω καλα ειναι ε?

Είναι πολύ καλές!!!!!

 

Just now, Mariavalla είπε:

Εμένα με πονάει πολύ η κοιλιά μου χαμηλά. Σαν μικρές κράμπες περιόδου είναι. Και επίσης μου έκανε εντύπωση γιατί τα υγρα μου ήταν εχθές αυτά τα λευκά που έχουμε πριν την περίοδο που είναι λίγο υδαρη και σήμερα είναι σαν διαφανή βλεννη ακριβώς όπως είναι όταν έχω ωορηξια. Επίσης έκανα προχθές ένα καθαρισμό στα δόντια μου και σήμερα πάλι ματωσαν τα ούλα μου (σόρυ για την περιγραφή) 

Τωρα καπου περιμένεις ε??????σε καμια εβδομάδα???

Just now, Eva1986 είπε:

Αυτό με το αιμάτωμα των ούλων είναι συμπτωμα  το έχω ακούσει.  Κ οι κράμπες.  Ποτέ περίμενεις;

Μακάρι.  Ακόμα δεν Μ ήρθε.  Είμαι σε αναμμένα κάρβουνα. 

Σημερα τίποτα δηλαδή μετά το αχνο καφέ??ρε κορίτσι καλο ειναι αυτο!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

λοιπόν τα πηρα τα αποτελέσματα και ειναι 

E2 =36

FSH=6,5 

LH= 11,3

δεν ξερω αν ειναι καλα...2η μερα του κυκλου.νομιζω καλα ειναι ε?

καλα παιδι μου εσυ ορμονικες γιατι εκανες? να πλουτισουν οι γιατροι κ τα μικροβιολογικα?? η γιατρος σου δεν σε εβρισε?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Λοιπόν ε

έφυγε η Έμιλυ για το νησί 

Και χαλαρωσαμε 

Τι θα γίνει κανένα τεστακι θα κάνει καμία αύριο;;;

Βασούλα καλές φαίνονται οι εξετάσεις σου ,τι σου είπαν ;;

ΕΕΠ  δεν θέλω τέτοια αχαχαχαχ .βρήκα ίντερνετ από το ξενοδοχείο.γλυκιες μου είμαι άσχετη με την τεχνολογια.βαζω στο προφίλ φωτό.βρε.....μια ζέστη μια κεραυνούς εχει.κ με είπατε εσείς οι κρητικοπουλες έχει καλό καιρό.αλλα περνάμε καλά.τωρα βρέχει πολύ.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...