Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Ioli_ είπε:

      Καλησπέρα σε όλη την ομάδα!

      Ετοιμάζομαι να προχωρήσω σε εξωσωματική λόγω ηλικίας (45 στα 46) (είχα ξαναγράψει εδώ πριν λίγες μέρες για τον προβληματισμό μου και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας). Έχουμε επιλέξει κάποιο κέντρο εξωσωματικής και έχουμε προχωρήσει στις προκαταρκτικές εξετάσεις, ώστε αν όλα πάνε κάνε καλά να ξεκινήσουμε τον Σεπτέμβρη . Θέλω να ρωτήσω τα εξής: 

       Α.  Επειδή δεν υπάρχει άπλετος χρόνος μπροστά μας - όπως καταλαβαίνετε - σκέφτομαι μήπως θα ήταν καλό να πάρουμε μία δεύτερη γνώμη από έναν εμβρυολόγο; Πιστεύετε ότι θα μπορούσε να βοηθήσει; Έχετε να μου συστήσετε κάποιον καλό εμβρυολόγο ή κάτι άλλο; Μπορείτε να μου στείλετε προσωπικό μήνυμα. 

      Β. Πιστεύετε ότι στο μεσοδιάστημα μπορεί να βοηθήσει σημαντικά ο τρόπος ζωής (διατροφή, ξεκούραση, λήψη βιταμινών κτλ.) για την επιτυχή έκβαση της εξωσωματικής; Θα ήθελα τη γνώμη σας και συμβουλές. Ειδικά αν υπάρχει κάποια κοπέλα αντίστοιχης ηλικίας θα ήθελα να ακούσω την εμπειρία της. 

      Καλημέρα και καλή επιτυχία! Ο εμβρυολογος το μόνο που θα σου πει είναι τα ποσοστά υγιών εμβρύων στην ηλικία αυτή. Εκείνο που σε ενδιαφέρει είναι το κέντρο να έχει καλούς εμβρυολογους για να σου φτιάξουν τις πολυπόθητες βλαστοκυστες. Σίγουρα η διατροφή θα βοηθήσει περισσότερο στην κατακράτηση οπότε αποφυγε το πολύ αλάτι και ζάχαρη. Την καθημερινότητα σου τη συνεχίζεις απλά όχι εξαντλητικό γυμναστήριο προς τις τελευταίες μέρες της διέγερσης γιατι θα σε ενοχλεί στις ωοθήκες. 

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Τζερι είπε:

Δς ξέρω αν έπρεπε να σχολιάσω σ αυτό το ποστ απλά ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποια στις 11 Σεπτεμβρίου έκανα εκτρωση για λόγους προσωπικούς ξέρει καμία ποτε ξαναέρχεται περίοδος έχω συμπτώματα αλλά αίμα τίποτα λέτε να ξαναειμαι έγκυος; 

Νομίζω η περίοδος έρχεται έναν μηνα μετά.....οπότε θεωρητικά αν νοιώθεις συμπτώματα ειναι περιόδου τωρα....ομως δεν εχω πείρα...αν ξέρει καποιο αλλο κορίτσι ισως σε βοηθήσουν περισσότερο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ellidr είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι να σου πάνε όλα τέλεια 

Που θα πάνε 

Πας με φυσικό κύκλο έτσι;;

Δε παίρνεις φάρμακα;

Οχι τίποτα!!!!!με φυσικό ειπαμε και βλέπουμε....θελω πολύ να σκέφτομαι θετικά μα δεν έχω αυτό το προαίσθημα το καλό π θα με κάνει να πω θα πάνε ολα τέλεια...ειμαι καπως συγκρατημένη!!!!

Just now, Eva1986 είπε:

Αν σας πω φοβάμαι να κάνω τεστ;κ στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα αφήσει 4 μέρες κ πήγα για χωριακη.  Αν δεν έρθει αύριο ,Δευτέρα με κόβω να κάνω. 

Έχεις δίκιο....σε τρώει βέβαια και η αγωνια...κάτσε να δεις πως θα πάει και βλέπεις μετά ε??

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Οχι τίποτα!!!!!με φυσικό ειπαμε και βλέπουμε....θελω πολύ να σκέφτομαι θετικά μα δεν έχω αυτό το προαίσθημα το καλό π θα με κάνει να πω θα πάνε ολα τέλεια...ειμαι καπως συγκρατημένη!!!!

Έχεις δίκιο....σε τρώει βέβαια και η αγωνια...κάτσε να δεις πως θα πάει και βλέπεις μετά ε??

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο ποσό σου κοστίζει ;;

Πχ αυτή τη φορά ;πόσο θα σου στοιχίσει;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Είχα αχνό θετικό hometest το Σάββατο 5 μέρες πριν την περίοδο. Επανέλαβα χθες και ήταν πιο έντονο. Σήμερα έκανα χοριακη 1 μέρα πριν την περίοδο 320! 

Φοβάμαι καθώς είναι η 3η εγκυμοσύνη σε 1,5 χρόνο και οι 2 προηγούμενες παλλινδρομησαν. Σε μια μάλιστα είχαμε προλάβει να ακούσουμε 2 φορές καρδούλα

Χρειάζομαι τη θετική σας ενέργεια. @Emilly ένα κεράκι και για μενα... 

Σύντομα σε όλες ευχαριστα.

Τελικά είναι η hopeme

Έκανα αντιγραφή επικόλληση

Έφαγα ένα κόλλημα...με έστειλες λέω τι έγινε;;;;;;τι ωραίο που ήταν.αντε ρε κορίτσι σε δέκα μέρες αυτά να λες...βασικά μαζί θα το κάψουμε σε δέκα μέρες.της τρελής θα γίνει.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, sofiadu είπε:

ξερεις τι σκεφτομαι;;;; οτι δεν παιζει να ειμαι ουτε 1/1000, οσο κ αν θελω να βρω κρυμμενη την ελπιδα.

γιατι τελευταια επαφη ηταν 22/9 (ναι απο τοτε εχω να κανω σεξ). ποσο να κρατησαν τα σπερματοζωαρια να με γονιμοποιησουν;;;;; δεν υπηρχε δλδ επαφη εδω και 15 μερες....εξαλλου ενα αχνο δεν θα εβγαινε ρε γαμωτο; 2 εκανα! κυριως με αυτο της πρωιμης ανιχνευσης;; ασε τα HOme test δεν εχω βρει μια κοπελα με θετικο με αυτες τις ταινιες (γρουσουζικα μαλλον ειναι χαχαχα)..

και βασικα ειναι ξεκαθαρο , ειχα πολλααα υγρα πριν ακριβως 15 μερες (στις  24/9 και κρατησαν 4-5 μερες) κ ηταν ωορρηξια κ δεν ηρθα σε επαφη καθολου! μηδεν, zero, νιεντε, καπουτ!

νταξει μονο στη περιπτωση του κρινου θα ειμαι εγκυος !!χαχαχαχα

όμως αν είχες επαφη που λες 22/9 μπορει να μεινει 2 με 3 μερες το σπερμα οτι μπορει να εχεις μείνει αρα μετράς απο τις 29 άλλες 14 μερες και αν δεν σ ερθει τοτε κανε αλλο ενα τεστ.εγω ειχα κανει σε καποιο από τα τελευταία παιδιά ειχε βγει θετικο αλλα αχνο ενω τα αλλα βγήκαν μπαμ θετικο.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Οχι τίποτα!!!!!με φυσικό ειπαμε και βλέπουμε....θελω πολύ να σκέφτομαι θετικά μα δεν έχω αυτό το προαίσθημα το καλό π θα με κάνει να πω θα πάνε ολα τέλεια...ειμαι καπως συγκρατημένη!!!!

Έχεις δίκιο....σε τρώει βέβαια και η αγωνια...κάτσε να δεις πως θα πάει και βλέπεις μετά ε??

Αφού πας με φυσικό μια χαρά μπουζατα θα είναι.το πιστεύω πολύ εγώ.τα φυσικά αβγουλακια είναι τυχερά.ετσι θα πιάσεις.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula said:

Οχι τίποτα!!!!!με φυσικό ειπαμε και βλέπουμε....θελω πολύ να σκέφτομαι θετικά μα δεν έχω αυτό το προαίσθημα το καλό π θα με κάνει να πω θα πάνε ολα τέλεια...ειμαι καπως συγκρατημένη!!!!

Μπραβο βρε Βασουλα, ευχομαι να πανε ολα καλα. ΕΙναι αυτοαμυνα να εισαι συγκρατημενη γιατι καθε αποτυχια μας στοιχιζει..Εχω καλο προαισθημα για σενε γενικα κ πιστευω οτι συντομα θα πετυχεις!!! Θετικη σκεψη, καλη διατροφη να εχεις καλα αυγουλακια κ θα το παλεψουμε ολες παρεα!!

Just now, *ζουζουνα*!!! said:

όμως αν είχες επαφη που λες 22/9 μπορει να μεινει 2 με 3 μερες το σπερμα οτι μπορει να εχεις μείνει αρα μετράς απο τις 29 άλλες 14 μερες και αν δεν σ ερθει τοτε κανε αλλο ενα τεστ.εγω ειχα κανει σε καποιο από τα τελευταία παιδιά ειχε βγει θετικο αλλα αχνο ενω τα αλλα βγήκαν μπαμ θετικο.

Εγω παλι πιστευω με τετοια κουραση που τραβαει ο αντραςμου ουτε 24ωρες δεν θα αντεχει χαχαχαχαχαχα

13/10 βγαινει η νεα ημερομηνια κ βλεπουμε! χαχαχαχα

Just now, Eva1986 said:

Αν σας πω φοβάμαι να κάνω τεστ;κ στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα αφήσει 4 μέρες κ πήγα για χωριακη.  Αν δεν έρθει αύριο ,Δευτέρα με κόβω να κάνω. 

Οπως νιωθεις εσυ κ οπως αντεχεις....

Αν αυτο το καφε ειναι αιμα περιοδου τοτε μαξ μεχρι αυριο θα εχει κατεβει.

Αν περασει κ η Πεμπτη κ δεν εχει κατεβει αιμα , κανε χοριακη τη Δευτερα οπως λες. Και αν φτασει κ η Δευτερα για χοριακη κ δεν εχεις περιοδο , ε τοτε καλο σημαδι νομιζω....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Κορίτσια Μ αύριο περίμενω περίοδο.  Λοιπόν τώρα πήγα μπάνιο κ στο σκούπισμα είδα αχνό πολύ καφέ.  Κ στο σερβιετακι σαν σκιά.  Προβληματίστηκα

Το μόνο που κανείς τώρα περιμένεις να μη κατέβει ούτε σταγόνα.αμαν με αυτά τα καφέ αυτό τον μήνα.ελπιζω σε εσένα να μην είναι περίοδος κ να είναι ρέστα από την προηγούμενη περίοδο.

Link to comment
Share on other sites

θυμηθηκα μολις τον γυναικολογο μου που τον ειχα παρει τηλεφωνο τον Αυγουστο που  ειχα φτασει στις 36 μερες (κυκλος ρεκορ για μενα).

36η μερα: Γιατρε δεν εχω αδιαθετησει

Γιατρος: Ε ενταξει κανετε απλα εναν μεγαλο κυκλο, θα αδιαθετησετε μην ανησυχειτε!

(ουτε υπονοια εγκυμοσυνης ετσι;;)

μετα απο 1 ωρα να ηταν; μιση;;; ειχα αδιαθετησει...

αυτα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ellidr είπε:

Δε θέλω να σας τρομάξω αλλά νομίζω η evouska με τα hometest είδε ότι είναι έγκυος

Αααα έτσι...οι παλιοαπατεωνες...κόβουν κεφάλια,,να σε αυτήν θα δώσω τα καλά στην άλλη τη σαραντάρα θα δώσω τα τζουφια...μυνησεις κ πάλι κυρία μου.

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Αααα έτσι...οι παλιοαπατεωνες...κόβουν κεφάλια,,να σε αυτήν θα δώσω τα καλά στην άλλη τη σαραντάρα θα δώσω τα τζουφια...μυνησεις κ πάλι κυρία μου.

κλαιωωωω!!!

σε εμας δινουν τα τζουφια φιλεναδαααααα !!! χαχαχα φερτε μου ενα τεστ να βγαινει θετικο δεν μπορω αλλοοοοοο χαχαχαχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

οχι δεν ηταν HOme test. Eνα primo test ηταν, τη ρωτησα!! χαχαχαχαχα

Βρε.....άμα είσαι έγκυος κ σε χαρτί να κατ,,,,ρισεις γραμμή θα βγει

Just now, sofiadu είπε:

κλαιωωωω!!!

σε εμας δινουν τα τζουφια φιλεναδαααααα !!! χαχαχα φερτε μου ενα τεστ να βγαινει θετικο δεν μπορω αλλοοοοοο χαχαχαχαχα

Κοίτα.....στο επόμενο αρνητικό στο υπόσχομαι μπέσα θα το βάψω με μαρκαδόρο κ θα το βάλω στο προφιλ

  • Χαχα 7
Link to comment
Share on other sites

Και τώρα να πω....γιατί να έχουν δύο κωλ,,,,,,γραμμές...ας βγαίνουν δύο όμορφες κ μετά από πέντε λεπτά να γράφει συγνώμη κυρία δεν είσαι έγκυος.ααααα επιχειρηματική κίνηση.πιο μαλακά έρχεται.μη μου κλέψετε την ιδέα..

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...