Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Ioli_ είπε:

      Καλησπέρα σε όλη την ομάδα!

      Ετοιμάζομαι να προχωρήσω σε εξωσωματική λόγω ηλικίας (45 στα 46) (είχα ξαναγράψει εδώ πριν λίγες μέρες για τον προβληματισμό μου και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας). Έχουμε επιλέξει κάποιο κέντρο εξωσωματικής και έχουμε προχωρήσει στις προκαταρκτικές εξετάσεις, ώστε αν όλα πάνε κάνε καλά να ξεκινήσουμε τον Σεπτέμβρη . Θέλω να ρωτήσω τα εξής: 

       Α.  Επειδή δεν υπάρχει άπλετος χρόνος μπροστά μας - όπως καταλαβαίνετε - σκέφτομαι μήπως θα ήταν καλό να πάρουμε μία δεύτερη γνώμη από έναν εμβρυολόγο; Πιστεύετε ότι θα μπορούσε να βοηθήσει; Έχετε να μου συστήσετε κάποιον καλό εμβρυολόγο ή κάτι άλλο; Μπορείτε να μου στείλετε προσωπικό μήνυμα. 

      Β. Πιστεύετε ότι στο μεσοδιάστημα μπορεί να βοηθήσει σημαντικά ο τρόπος ζωής (διατροφή, ξεκούραση, λήψη βιταμινών κτλ.) για την επιτυχή έκβαση της εξωσωματικής; Θα ήθελα τη γνώμη σας και συμβουλές. Ειδικά αν υπάρχει κάποια κοπέλα αντίστοιχης ηλικίας θα ήθελα να ακούσω την εμπειρία της. 

      Καλημέρα και καλή επιτυχία! Ο εμβρυολογος το μόνο που θα σου πει είναι τα ποσοστά υγιών εμβρύων στην ηλικία αυτή. Εκείνο που σε ενδιαφέρει είναι το κέντρο να έχει καλούς εμβρυολογους για να σου φτιάξουν τις πολυπόθητες βλαστοκυστες. Σίγουρα η διατροφή θα βοηθήσει περισσότερο στην κατακράτηση οπότε αποφυγε το πολύ αλάτι και ζάχαρη. Την καθημερινότητα σου τη συνεχίζεις απλά όχι εξαντλητικό γυμναστήριο προς τις τελευταίες μέρες της διέγερσης γιατι θα σε ενοχλεί στις ωοθήκες. 

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Eva1986 said:

Κορίτσια Μ αύριο περίμενω περίοδο.  Λοιπόν τώρα πήγα μπάνιο κ στο σκούπισμα είδα αχνό πολύ καφέ.  Κ στο σερβιετακι σαν σκιά.  Προβληματίστηκα

Ελπιζω βρε κοριτσι να εισαι πιο τυχερη απο μενα και να μην ξεκινα περιοδος!

Link to comment
Share on other sites

Δς ξέρω αν έπρεπε να σχολιάσω σ αυτό το ποστ απλά ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποια στις 11 Σεπτεμβρίου έκανα εκτρωση για λόγους προσωπικούς ξέρει καμία ποτε ξαναέρχεται περίοδος έχω συμπτώματα αλλά αίμα τίποτα λέτε να ξαναειμαι έγκυος; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Ελπιζω βρε κοριτσι να εισαι πιο τυχερη απο μενα και να μην ξεκινα περιοδος!

Αχ θα φανεί.   Είχα πολύ θετική σκέψη κ τώρα με έριξε. σε σένα περίοδος ήταν τέλικα;

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 said:

Αχ θα φανεί.   Είχα πολύ θετική σκέψη κ τώρα με έριξε. σε σένα περίοδος ήταν τέλικα;

Δεν εχει ερθει ακομα η περιοδος...Νομιζω θα ερθει απο Πεμπτη ως Δευτερα γιατι πριν 2 βδμαδες ξεκινησαν υγρα πολλα αρα κ ωορρηξια. 

Λογικο να σε ριξει..πως να μη σε ριξει δλδ...

Περιμενω να ερθει να παω να κανω κ τις ορμονικες μου κ ναμπουμε σε τροχια αλλου μηνα. Εχω μεινει με την απογοητευση σημερα και δενπορω να κανω κ τιποτα....ουφφφφφφ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, sofiadu είπε:

Δεν εχει ερθει ακομα η περιοδος...Νομιζω θα ερθει απο Πεμπτη ως Δευτερα γιατι πριν 2 βδμαδες ξεκινησαν υγρα πολλα αρα κ ωορρηξια. 

Λογικο να σε ριξει..πως να μη σε ριξει δλδ...

Περιμενω να ερθει να παω να κανω κ τις ορμονικες μου κ ναμπουμε σε τροχια αλλου μηνα. Εχω μεινει με την απογοητευση σημερα και δενπορω να κανω κ τιποτα....ουφφφφφφ

Αφού δεν ήρθε ,ποτέ δεν ξέρεις.  Μπορεί να μην έρθει κ καθόλου. 

Εγώ είχα πολύ θετική σκέψη. Έχω ένα πρήξιμο σαν κοιλιά εγκύου χωρίς πλάκα,ταχυκαρδίες ,τσιμπήματα όλη μέρα.  Τι να πω πια. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 said:

Αφού δεν ήρθε ,ποτέ δεν ξέρεις.  Μπορεί να μην έρθει κ καθόλου. 

Εγώ είχα πολύ θετική σκέψη. Έχω ένα πρήξιμο σαν κοιλιά εγκύου χωρίς πλάκα,ταχυκαρδίες ,τσιμπήματα όλη μέρα.  Τι να πω πια. 

Και εγω ειχα και τσιμπηματα και σουβλιες και μαλιστα ενοχλησεις που εμοιαζαν με τους πονους που ειχα οταν ημουν σε προχωρημενη εγκυμοσυνη. Καθε φορα που κουραζομουνα ενιωθα μια σουβλια κ την ιδια ενιωσα πρωτη φορα κ τωρα. Τελειως προσγειωμενη αυτη τη φορα , κρατησα μικρο καλαθι μη μου ερθει η μουτζα καταμουτρα, αλλα ενιωθα πραγματα που δεν τα ειχα ξανανιωσει. Ενα βραδυ θυμαμαι δεν μπορουσα να κοιμηθω απο την ενοχληση. Το επομενο πρωι προσπαθησα να τη ρουφηξω κ την ενιωθα σφιχτη , οτι ζοριζεται δεν ξερω πως να το εξηγησω...Λεω απο ο,τι φαινεται τα καταφεραμε ....

Η εγκυμοσυνη θα ειχε πετυχει εφοσον ειχα κυκλο 27-28 μαξ 29 ημερων. γιατι οι επαφες που εκανα ηταν για τοτε οχι για πιο μετα... Δυο τεστ εκανα σημερα κ τα δυο αρνητικα, ουτε καν αχνο. το ενα πρωιμης ανισχνευσης κιολας. εε τι κανει νιαου νιαου;;; μεγαλος κυκλος και αποτυχαμε. τοσο απλα....

Just now, Eva1986 said:

Εγώ είχα πολύ θετική σκέψη. Έχω ένα πρήξιμο σαν κοιλιά εγκύου χωρίς πλάκα,ταχυκαρδίες ,τσιμπήματα όλη μέρα.  Τι να πω πια. 

Να πω οτι δεν σε καταλαβαινω;; σε καταλαβαινω κ με το παραπανω πως νιωθεις! ακριβως το ιδιο .... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

ξερεις τι σκεφτομαι;;;; οτι δεν παιζει να ειμαι ουτε 1/1000, οσο κ αν θελω να βρω κρυμμενη την ελπιδα.

γιατι τελευταια επαφη ηταν 22/9 (ναι απο τοτε εχω να κανω σεξ). ποσο να κρατησαν τα σπερματοζωαρια να με γονιμοποιησουν;;;;; δεν υπηρχε δλδ επαφη εδω και 15 μερες....εξαλλου ενα αχνο δεν θα εβγαινε ρε γαμωτο; 2 εκανα! κυριως με αυτο της πρωιμης ανιχνευσης;; ασε τα HOme test δεν εχω βρει μια κοπελα με θετικο με αυτες τις ταινιες (γρουσουζικα μαλλον ειναι χαχαχα)..

και βασικα ειναι ξεκαθαρο , ειχα πολλααα υγρα πριν ακριβως 15 μερες (στις  24/9 και κρατησαν 4-5 μερες) κ ηταν ωορρηξια κ δεν ηρθα σε επαφη καθολου! μηδεν, zero, νιεντε, καπουτ!

νταξει μονο στη περιπτωση του κρινου θα ειμαι εγκυος !!χαχαχαχα

Δε θέλω να σας τρομάξω αλλά νομίζω η evouska με τα hometest είδε ότι είναι έγκυος

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Ελπιζω βρε κοριτσι να εισαι πιο τυχερη απο μενα και να μην ξεκινα περιοδος!

Καλησπέρα σε όλες. Είχα αχνό θετικό hometest το Σάββατο 5 μέρες πριν την περίοδο. Επανέλαβα χθες και ήταν πιο έντονο. Σήμερα έκανα χοριακη 1 μέρα πριν την περίοδο 320! 

Φοβάμαι καθώς είναι η 3η εγκυμοσύνη σε 1,5 χρόνο και οι 2 προηγούμενες παλλινδρομησαν. Σε μια μάλιστα είχαμε προλάβει να ακούσουμε 2 φορές καρδούλα

Χρειάζομαι τη θετική σας ενέργεια. @Emilly ένα κεράκι και για μενα... 

Σύντομα σε όλες ευχαριστα.

Just now, Ellidr είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Είχα αχνό θετικό hometest το Σάββατο 5 μέρες πριν την περίοδο. Επανέλαβα χθες και ήταν πιο έντονο. Σήμερα έκανα χοριακη 1 μέρα πριν την περίοδο 320! 

Φοβάμαι καθώς είναι η 3η εγκυμοσύνη σε 1,5 χρόνο και οι 2 προηγούμενες παλλινδρομησαν. Σε μια μάλιστα είχαμε προλάβει να ακούσουμε 2 φορές καρδούλα

Χρειάζομαι τη θετική σας ενέργεια. @Emilly ένα κεράκι και για μενα... 

Σύντομα σε όλες ευχαριστα.

Τελικά είναι η hopeme

Έκανα αντιγραφή επικόλληση

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ellidr said:

Καλησπέρα σε όλες. Είχα αχνό θετικό hometest το Σάββατο 5 μέρες πριν την περίοδο. Επανέλαβα χθες και ήταν πιο έντονο. Σήμερα έκανα χοριακη 1 μέρα πριν την περίοδο 320! 

Φοβάμαι καθώς είναι η 3η εγκυμοσύνη σε 1,5 χρόνο και οι 2 προηγούμενες παλλινδρομησαν. Σε μια μάλιστα είχαμε προλάβει να ακούσουμε 2 φορές καρδούλα

Χρειάζομαι τη θετική σας ενέργεια. @Emilly ένα κεράκι και για μενα... 

Σύντομα σε όλες ευχαριστα.

ΝΑ φανταστω οτι ειναι αλλης κοπελας αυτο; σε αλλη σελιδα; 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι αυτο ήταν της δεύτερης εγκυουλας της HopeMe!!!

Κοριτσάκια μου πήγα και εγώ στο γιατρό σημερα.....βρήκαμε δυο ωοθηλακια ένα καλο και ένα λιγο πιο μικρούλη...το ενδομήτριο είναι πολύ καλό....θα παω αύριο το πρωί να κάνω εξετάσεις και αν είναι όλα καλα αυριο βράδυ κανω την ovitrelle και Σάββατο πρωί μπαίνω για ωοληψια!!!!!αυτά τα νέα από εμένα!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Ναι ναι αυτο ήταν της δεύτερης εγκυουλας της HopeMe!!!

Κοριτσάκια μου πήγα και εγώ στο γιατρό σημερα.....βρήκαμε δυο ωοθηλακια ένα καλο και ένα λιγο πιο μικρούλη...το ενδομήτριο είναι πολύ καλό....θα παω αύριο το πρωί να κάνω εξετάσεις και αν είναι όλα καλα αυριο βράδυ κανω την ovitrelle και Σάββατο πρωί μπαίνω για ωοληψια!!!!!αυτά τα νέα από εμένα!

Μπράβο βρε κορίτσι να σου πάνε όλα τέλεια 

Που θα πάνε 

Πας με φυσικό κύκλο έτσι;;

Δε παίρνεις φάρμακα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...