Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Ioli_ είπε:

      Καλησπέρα σε όλη την ομάδα!

      Ετοιμάζομαι να προχωρήσω σε εξωσωματική λόγω ηλικίας (45 στα 46) (είχα ξαναγράψει εδώ πριν λίγες μέρες για τον προβληματισμό μου και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας). Έχουμε επιλέξει κάποιο κέντρο εξωσωματικής και έχουμε προχωρήσει στις προκαταρκτικές εξετάσεις, ώστε αν όλα πάνε κάνε καλά να ξεκινήσουμε τον Σεπτέμβρη . Θέλω να ρωτήσω τα εξής: 

       Α.  Επειδή δεν υπάρχει άπλετος χρόνος μπροστά μας - όπως καταλαβαίνετε - σκέφτομαι μήπως θα ήταν καλό να πάρουμε μία δεύτερη γνώμη από έναν εμβρυολόγο; Πιστεύετε ότι θα μπορούσε να βοηθήσει; Έχετε να μου συστήσετε κάποιον καλό εμβρυολόγο ή κάτι άλλο; Μπορείτε να μου στείλετε προσωπικό μήνυμα. 

      Β. Πιστεύετε ότι στο μεσοδιάστημα μπορεί να βοηθήσει σημαντικά ο τρόπος ζωής (διατροφή, ξεκούραση, λήψη βιταμινών κτλ.) για την επιτυχή έκβαση της εξωσωματικής; Θα ήθελα τη γνώμη σας και συμβουλές. Ειδικά αν υπάρχει κάποια κοπέλα αντίστοιχης ηλικίας θα ήθελα να ακούσω την εμπειρία της. 

      Καλημέρα και καλή επιτυχία! Ο εμβρυολογος το μόνο που θα σου πει είναι τα ποσοστά υγιών εμβρύων στην ηλικία αυτή. Εκείνο που σε ενδιαφέρει είναι το κέντρο να έχει καλούς εμβρυολογους για να σου φτιάξουν τις πολυπόθητες βλαστοκυστες. Σίγουρα η διατροφή θα βοηθήσει περισσότερο στην κατακράτηση οπότε αποφυγε το πολύ αλάτι και ζάχαρη. Την καθημερινότητα σου τη συνεχίζεις απλά όχι εξαντλητικό γυμναστήριο προς τις τελευταίες μέρες της διέγερσης γιατι θα σε ενοχλεί στις ωοθήκες. 

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, sofiadu είπε:

θα σου πω απλα οτι δεν ειναι ολα τα παιδια ιδια! εμενα δυο ετων δεν ηταν ετοιμος για πανα. το εβλεπα. γιατι να τον ζορισω; 2,5 ετων του λεω γιαννη να τη βγαλουμε κ δεν εκανε ουτε μια φορα στο πατωμα. τη πρωτη μερα που τη βγαλαμε του ελεγα παμε για τσισα; "μα δεν θελω μαμα!" λεω τη βαψαμε θα κατουρησει ολο το σπιτι αυτος! κ ξαφνικα παει τουαλετα και λεει θελω τσισα! Ηταν ετοιμος ρε παιδι μου απλα! δεν κατουρηθηκε ποτε πρεπει να σου πω! απο τοτε σταματησε κ τη νυχτα να κατουραει πανα. κοπηκε μαχαιρι δλδ. 

 

λογικο να νιωθεις ακομα το γαλα!

θα παρω τηλ να ρωτησω αναλυτικα τον γιατρο το απογευμα αλλα για πες μου: 2-4η μερα οι ορμονες και 3η η προγεστερονη; αρα πρωτη θεωρεις οταν εχεις ροη οχι τα καφε τα σημαδακια ε;

Αντε να πατε κ να περασετε τελειααααα!!!!! 

Άσε μέχρι να φτάσουμε θα με πρήξει.εχει παντα πολλα νεύρα στις διαδρομές.αχ μέχρι να φτάσουμε.ευτυχως θα είναι βράδυ κ αν τον δω με νεύρα θα κοιμηθώ.

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

το γέλιο παει στο τούβλο, που είναι η Πανα? πολυ νωρις κόψατε μια χαρά, καλα για την πανα ειναι θεμα σφικτηρων ετσι κι αλλιως και να το πιέσεις αν δεν είναι έτοιμο, θα τα κάνει πάνω του.

εμενα πχ ο μεγάλος το έκοψε 3 χρονων και 4 μηνες πρωι ,βραδυ και ο μικρος 3 χρόνων ακριβως.ειναι στο παιδι.

Ναι ναι κ οι σφιγκτήρες ...έχει παιδάκια που βράδυ μέχρι οχτώ εννιά χρονών φεύγουν τσισα.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, *ζουζουνα*!!! said:

εγω κανονικα θα επιανα απο εχθες που έβλεπα αιμα κόκκινο και ροζ αλλά μου ειπε απο σήμερα 1η μερα εγω λεω να παω αυριο ετσι ώστε να είμαι μέσα στις μερες

Χρησιμη πληροφορια αυτη, να την εχω στο νου μου! Ευχαριστώ! ελπιζω να παρεις καλα αποτελεσματα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

θα σου πω απλα οτι δεν ειναι ολα τα παιδια ιδια! εμενα δυο ετων δεν ηταν ετοιμος για πανα. το εβλεπα. γιατι να τον ζορισω; 2,5 ετων του λεω γιαννη να τη βγαλουμε κ δεν εκανε ουτε μια φορα στο πατωμα. τη πρωτη μερα που τη βγαλαμε του ελεγα παμε για τσισα; "μα δεν θελω μαμα!" λεω τη βαψαμε θα κατουρησει ολο το σπιτι αυτος! κ ξαφνικα παει τουαλετα και λεει θελω τσισα! Ηταν ετοιμος ρε παιδι μου απλα! δεν κατουρηθηκε ποτε πρεπει να σου πω! απο τοτε σταματησε κ τη νυχτα να κατουραει πανα. κοπηκε μαχαιρι δλδ. 

 

λογικο να νιωθεις ακομα το γαλα!

θα παρω τηλ να ρωτησω αναλυτικα τον γιατρο το απογευμα αλλα για πες μου: 2-4η μερα οι ορμονες και 3η η προγεστερονη; αρα πρωτη θεωρεις οταν εχεις ροη οχι τα καφε τα σημαδακια ε;

Αντε να πατε κ να περασετε τελειααααα!!!!! 

η προηγούμενη γυναικολογος μου ειχε πει ότι μετράμε απο τα καφε .τωρα τι να πω.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Σε ευχαριστω κοριτσι μου για τα λογια σου...

Η αληθεια ειναι οτι με στεναχωρει που χανω μηνες επειδη δεν μπορουμε να εχουμε επαφη...Μεγαλωνω , τον Μαρτη θα γινω 38. Και δεν το λεω μονο για θεμα υγειας αλλα κ θεμα αντοχων. Ηθελα ιδανικα 38 να εχω κ το δευτερο αλλα οταν κανουμε σχεδια καποιος γελαει, ετσι δεν λενε;; χαχαχα

Βημα βημα ομως, ας παρω πρωτα τις ορμονικες να δω κ απο εκει τι παιζει κ μετα ο,τι ειναι γραφτό.

Σε ευχαριστω για τη στηριξη, ειναι πολυ βοηθητικα τα λογια σου κ ενθαρρυντικα....

Όταν ξεκίνησα 37 για δεύτερο λέω τον δικό μου...τον άλλο μήνα ξεκινάμε γιατί έχουμε κ τον γάμο του τάδε τον Αύγουστο να μην είμαι μπαλόνι...εεεε ρε εκείνη την ώρα κάποιος εκεί ψηλά έτρωγε ποπ κορν κ εσκαγε στα γέλια..αααα αυτή έχει ξεφύγει...τι λες κουκλίτσα μου....εμένα με ρώτησες πριν ραφτεις;;;;;

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Χρησιμη πληροφορια αυτη, να την εχω στο νου μου! Ευχαριστώ! ελπιζω να παρεις καλα αποτελεσματα!

γιαυτο θα παω αυριο οποτε θα ειμαι ή 2η ή 3η μερα αυριο ανάλογα αν θα μετρησω σημερα ή εχθες 1η μερα.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly said:

Όταν ξεκίνησα 37 για δεύτερο λέω τον δικό μου...τον άλλο μήνα ξεκινάμε γιατί έχουμε κ τον γάμο του τάδε τον Αύγουστο να μην είμαι μπαλόνι...εεεε ρε εκείνη την ώρα κάποιος εκεί ψηλά έτρωγε ποπ κορν κ εσκαγε στα γέλια..αααα αυτή έχει ξεφύγει...τι λες κουκλίτσα μου....εμένα με ρώτησες πριν ραφτεις;;;;;

Εγω σκεφτομουνα λεει οτι θα μεινω τον Ιουνη (πρωτος μηνας προσπαθειων) αρα να γεννησω Μαρτη και τον Αυγουστο το μωρο θα ειναι 5 μηνων αρα παμε κ διακοπες ανετα!!! Δεν θα εχει ξεκινησει κ στερεες με γαλατακι ολη μερα, σουπερ!!! μουτζωνομαι αυτη τη στιγμη χαχαχαχαχα

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Εγω σκεφτομουνα λεει οτι θα μεινω τον Ιουνη (πρωτος μηνας προσπαθειων) αρα να γεννησω Μαρτη και τον Αυγουστο το μωρο θα ειναι 5 μηνων αρα παμε κ διακοπες ανετα!!! Δεν θα εχει ξεκινησει κ στερεες με γαλατακι ολη μερα, σουπερ!!! μουτζωνομαι αυτη τη στιγμη χαχαχαχαχα

Χαχαχαχα κατάλαβα...λοιπον ξανα μίλησα με την γιατρο γιατι ειδα ενα τεράστιο πηγμα,μου είπε δεν ειναι τπτ ...τεσπα.  αυριο θα τις κάνω κσι θα μου πει για την προγεστερονη και προλακτίνη 

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! said:

Χαχαχαχα κατάλαβα...λοιπον ξανα μίλησα με την γιατρο γιατι ειδα ενα τεράστιο πηγμα,μου είπε δεν ειναι τπτ ...τεσπα.  αυριο θα τις κάνω κσι θα μου πει για την προγεστερονη και προλακτίνη 

Αντε να αδιαθετησω κ εγω να παω να τις κανω...Εντομεταξυ εγω παντα 26-27-28 ο κυκλος. Βαραει τον Αυγουστο ενα 36αρι, μετα Σεπτεμβρη ενα 26αρι κ τωρα ακομα περιμενω..ειμαι ηδη στη 29η μερα...τι γινεται; χαλασε ο κυκλος μου;;; περιοδο που βρηκε να χαλασει..αμαν πια....

Just now, *Vasoula said:

Να μην μου απογοηυευεσαι σοφακι μου αγαπημένο....αν και είναι λογικό να σε παίρνει λιγακι από κάτω!!!!!για τις ορμονολογικες δεν χρειάζεται να είσαι νηστική ούτε να είναι ξημερώματα...αλλα καλύτερα πρωί....ποιες θα κάνεις?

Εσυ Βασουλα πως εισαι; σε τι φαση βρισκεσαι;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Εγω σκεφτομουνα λεει οτι θα μεινω τον Ιουνη (πρωτος μηνας προσπαθειων) αρα να γεννησω Μαρτη και τον Αυγουστο το μωρο θα ειναι 5 μηνων αρα παμε κ διακοπες ανετα!!! Δεν θα εχει ξεκινησει κ στερεες με γαλατακι ολη μερα, σουπερ!!! μουτζωνομαι αυτη τη στιγμη χαχαχαχαχα

Αχ Παναγία μου πόσα σχεδιάζουμε.αλλα νορμάλ είναι.αν ξεκινάμε με μαυρίλα δεν παλεύεται.τα όνειρα δωρεάν είναι.εγω πάντως συνεχίζω νον στοπ όνειρα.....δεν έχω λόγια.τελικα έχω πολυυυυ μεγάλο κομμάτι της πίτας του μυαλού μου σε αυτό το θέμα.για ψυχίατρο είμαι αλλά τέλος πάντων.εντομεταξυ το παιδάκι μου μπορεί να με έφτασε αλλά ακόμα μάγουλα έχει κ μωρό μοιάζει κ κάθε πρωί σαν μωρό μυρίζει κ τον φιλάω ασταματητα.τι το θέλω κ ένα ακόμη κουτάβι....αχ αφού δεν μου βγαίνει....

Just now, sofiadu είπε:

Εγω σκεφτομουνα λεει οτι θα μεινω τον Ιουνη (πρωτος μηνας προσπαθειων) αρα να γεννησω Μαρτη και τον Αυγουστο το μωρο θα ειναι 5 μηνων αρα παμε κ διακοπες ανετα!!! Δεν θα εχει ξεκινησει κ στερεες με γαλατακι ολη μερα, σουπερ!!! μουτζωνομαι αυτη τη στιγμη χαχαχαχαχα

Από την μια θέλω να γελάσω κ από την άλλη να κλάψω.δεν σου κάνω πλάκα.λοιπον φράση από την καινούρια ταινία τζόκερ..πάντα πίστευα ότι η ζωή μου ήταν δράμα.αλλα συνειδητοποίησα ότι τελικά είναι κομωδια.δηλαδη.....ποσο με εκφράζει.το γελάω με τα χαλιά μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly said:

Αχ Παναγία μου πόσα σχεδιάζουμε.αλλα νορμάλ είναι.αν ξεκινάμε με μαυρίλα δεν παλεύεται.τα όνειρα δωρεάν είναι.εγω πάντως συνεχίζω νον στοπ όνειρα.....δεν έχω λόγια.τελικα έχω πολυυυυ μεγάλο κομμάτι της πίτας του μυαλού μου σε αυτό το θέμα.για ψυχίατρο είμαι αλλά τέλος πάντων.εντομεταξυ το παιδάκι μου μπορεί να με έφτασε αλλά ακόμα μάγουλα έχει κ μωρό μοιάζει κ κάθε πρωί σαν μωρό μυρίζει κ τον φιλάω ασταματητα.τι το θέλω κ ένα ακόμη κουτάβι....αχ αφού δεν μου βγαίνει....

Από την μια θέλω να γελάσω κ από την άλλη να κλάψω.δεν σου κάνω πλάκα.λοιπον φράση από την καινούρια ταινία τζόκερ..πάντα πίστευα ότι η ζωή μου ήταν δράμα.αλλα συνειδητοποίησα ότι τελικά είναι κομωδια.δηλαδη.....ποσο με εκφράζει.το γελάω με τα χαλιά μου.

"Από την μια θέλω να γελάσω κ από την άλλη να κλάψω", σε νιωθω απολυτα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Αντε να αδιαθετησω κ εγω να παω να τις κανω...Εντομεταξυ εγω παντα 26-27-28 ο κυκλος. Βαραει τον Αυγουστο ενα 36αρι, μετα Σεπτεμβρη ενα 26αρι κ τωρα ακομα περιμενω..ειμαι ηδη στη 29η μερα...τι γινεται; χαλασε ο κυκλος μου;;; περιοδο που βρηκε να χαλασει..αμαν πια....

Εσυ Βασουλα πως εισαι; σε τι φαση βρισκεσαι;;;

τεστ να κάνεις αυριο μεθαύριο αν δεν σ ερθει...ποτε δεν ξέρεις...εμενα μειώθηκε παλι .που ειχα μεγάλο, αλλά ελπίζω ότι αυτό είναι καλό.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! said:

τεστ να κάνεις αυριο μεθαύριο αν δεν σ ερθει...ποτε δεν ξέρεις...εμενα μειώθηκε παλι .που ειχα μεγάλο, αλλά ελπίζω ότι αυτό είναι καλό.

ξερεις τι σκεφτομαι;;;; οτι δεν παιζει να ειμαι ουτε 1/1000, οσο κ αν θελω να βρω κρυμμενη την ελπιδα.

γιατι τελευταια επαφη ηταν 22/9 (ναι απο τοτε εχω να κανω σεξ). ποσο να κρατησαν τα σπερματοζωαρια να με γονιμοποιησουν;;;;; δεν υπηρχε δλδ επαφη εδω και 15 μερες....εξαλλου ενα αχνο δεν θα εβγαινε ρε γαμωτο; 2 εκανα! κυριως με αυτο της πρωιμης ανιχνευσης;; ασε τα HOme test δεν εχω βρει μια κοπελα με θετικο με αυτες τις ταινιες (γρουσουζικα μαλλον ειναι χαχαχα)..

και βασικα ειναι ξεκαθαρο , ειχα πολλααα υγρα πριν ακριβως 15 μερες (στις  24/9 και κρατησαν 4-5 μερες) κ ηταν ωορρηξια κ δεν ηρθα σε επαφη καθολου! μηδεν, zero, νιεντε, καπουτ!

νταξει μονο στη περιπτωση του κρινου θα ειμαι εγκυος !!χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

"Από την μια θέλω να γελάσω κ από την άλλη να κλάψω", σε νιωθω απολυτα!

Ε ναι...τι να λέμε..κάνουμε την πλάκα για να ανέβουμε λίγο κ να μην βαλαντωσουμε.αι πάλι καλά έχω να απασχολούμαι με τα νέα που μου φέρνει ο γιος μου κάθε μέρα.εχει από την αρχή της χρονιάς τα αγόρια της τάξης έχουν ξεφύγει.καθε μέρα μαλλιοτραβιουνται μαμάδες.αχχχαχαχαχαχα.και έχει τώρα δύο μέρες σερί.να πάω να τις στρώσω λάσπη να έχει κ γούστο.κ είναι κ κάτι βλαμενες κατινες κ κακιες.αχ κατσ.θα πλήρωνα εισητηριο στο σταυρό που σε κάνω πρώτη θέση.ελεεινες.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...