Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Ioli_ είπε:

      Καλησπέρα σε όλη την ομάδα!

      Ετοιμάζομαι να προχωρήσω σε εξωσωματική λόγω ηλικίας (45 στα 46) (είχα ξαναγράψει εδώ πριν λίγες μέρες για τον προβληματισμό μου και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας). Έχουμε επιλέξει κάποιο κέντρο εξωσωματικής και έχουμε προχωρήσει στις προκαταρκτικές εξετάσεις, ώστε αν όλα πάνε κάνε καλά να ξεκινήσουμε τον Σεπτέμβρη . Θέλω να ρωτήσω τα εξής: 

       Α.  Επειδή δεν υπάρχει άπλετος χρόνος μπροστά μας - όπως καταλαβαίνετε - σκέφτομαι μήπως θα ήταν καλό να πάρουμε μία δεύτερη γνώμη από έναν εμβρυολόγο; Πιστεύετε ότι θα μπορούσε να βοηθήσει; Έχετε να μου συστήσετε κάποιον καλό εμβρυολόγο ή κάτι άλλο; Μπορείτε να μου στείλετε προσωπικό μήνυμα. 

      Β. Πιστεύετε ότι στο μεσοδιάστημα μπορεί να βοηθήσει σημαντικά ο τρόπος ζωής (διατροφή, ξεκούραση, λήψη βιταμινών κτλ.) για την επιτυχή έκβαση της εξωσωματικής; Θα ήθελα τη γνώμη σας και συμβουλές. Ειδικά αν υπάρχει κάποια κοπέλα αντίστοιχης ηλικίας θα ήθελα να ακούσω την εμπειρία της. 

      Καλημέρα και καλή επιτυχία! Ο εμβρυολογος το μόνο που θα σου πει είναι τα ποσοστά υγιών εμβρύων στην ηλικία αυτή. Εκείνο που σε ενδιαφέρει είναι το κέντρο να έχει καλούς εμβρυολογους για να σου φτιάξουν τις πολυπόθητες βλαστοκυστες. Σίγουρα η διατροφή θα βοηθήσει περισσότερο στην κατακράτηση οπότε αποφυγε το πολύ αλάτι και ζάχαρη. Την καθημερινότητα σου τη συνεχίζεις απλά όχι εξαντλητικό γυμναστήριο προς τις τελευταίες μέρες της διέγερσης γιατι θα σε ενοχλεί στις ωοθήκες. 

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Mariavalla είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Δεν πτοουμαστε πάμε δυναμικά αυτό το μήνα. 

Καλημερα κορίτσια μου. Εγώ πάλι εχθές που είχα επαφή αμέσως μετά με έπιασε μια δυνατή κραμπα περιόδου και πονουσα για κανένα λεπτό. Λέτε να είναι τίποτα ανησυχητικο και να πάρω τον γιατρό? Η περίοδος μου αναμένεται σε 8 μέρες

δεν νομιζω να ερθει εγκυμοσυνη αν δεν σταματήσω να θηλαζω ...δεν πειραζει μπορει να μην είναι γραφτό. 

  • Λυπημένη/-ος 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, sofiadu είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!

Ξυπνησα το πρωι και εκανα το home test. αρνητικο. Εκανα κ το ψηφιακο πρωιμης ανιχνευσης, αρνητικο και αυτο!

Προφανως τα υγρα που εβλεπα ηταν ωορρηξιας. 

Παμε για αλλο μηνα λοιπον!

Περιμενουμε καποια αλλη αυτη τη βδομαδα;

Καλημέρα παρεακι....λυπάμαι βρε σοφακι μου!!!πως εισαι εσύ???

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Mamanino said:

Κορίτσια καλημέρα! Πριν λίγο έλαβα τα αποτελέσματα της χοριακης. Θετική 37 μονάδες. Δεν μπορώ να το πιστέψω! 

 

Μπραβοοοοοο Σου εύχομαι μια τελειομηνη υπεροχη εγκυμοσυνη με ενα γερο και καλοτυχο μωρακι συντομα στην αγκαλια σου!!!

18 hours ago, Emilly said:

Θα γίνει χαμός αυτό τον μηνα.λοιπον μη Μ αφήσετε μόνη να παραμείνω εδώ μέσα χαχαχαχαα.τουλαχιστον να σας δίνω συμβουλές μητρότητας...κάτι...κάπου να συμμετέχω...

Ε όχι και να σε αφήσουμε μόνη απο εδω μέσα όλες θα έχουμε σύντομα το πολυπόθητο το πιστεύω , και πάλι μετά έχουμε άλλα παλαβα να γράφουμε χαχαχα

17 hours ago, *ζουζουνα*!!! said:

δυστυχώς μαλλον περιοδος μηπως ειναι γιατι εχω λιγο αιμα ροζ και που κ που λιγο κόκκινο...πάντως σίγουρα δεν περίμενα κάτι σημερα για περίοδο και σίγουρα κάτι δεν πάει καλά με τις ορμόνες μου γιατί η θερμοκρασία δεν ανεβαίνει καλα αν εχω τωρα περιοδο.:sad::sad:

τεστ εκανα αρνητικο

Πάμε γερά τον επόμενο μήνα !! Καλυτερα που μίκρυνε ο κύκλος σου , εμένα αυτή τη φορά μεγάλωσε έλεος τόσα χρόνια τώρα και αυτός!!

17 hours ago, sofiadu said:

Γεια σας κοριτσια μου!!!

Οχι δεν εχω κανει, σημερα κανονικα περιμενω, πριν τη Πεμπτη δεν κανω τεστ, το αποφασισα. Ψυχρολουσια απο τωρα;;; ασε καλυτερα χαχαχα!

Δεν εχω υγρα, δεν εχω ενοχλησεις δεν εχω τιποτα. Δεν νομιζω να ειναι ο μηνας μου , το λεω με απολυτη ψυχραμια κ βλεποντας τη κατασταση....

Ειχα υγρα, σταματησαν εδω και 5 μερες, ειχα πονους που μου θυμιζαν τα τραβηγματα στην εγκυμοσυνη, εδω κ 5 μερες τιποτα...μαλλον οτι ηταν κρυωμα ολα αυτα....

Don't bet on my girls!!!!

Υπομονή και επιμόνηηη θα τα καταφέρουμεεεε!!!

12 hours ago, HopeMe said:

Καλησπέρα σε όλες. Είχα αχνό θετικό hometest το Σάββατο 5 μέρες πριν την περίοδο. Επανέλαβα χθες και ήταν πιο έντονο. Σήμερα έκανα χοριακη 1 μέρα πριν την περίοδο 320! 

Φοβάμαι καθώς είναι η 3η εγκυμοσύνη σε 1,5 χρόνο και οι 2 προηγούμενες παλλινδρομησαν. Σε μια μάλιστα είχαμε προλάβει να ακούσουμε 2 φορές καρδούλα

Χρειάζομαι τη θετική σας ενέργεια. @Emilly ένα κεράκι και για μενα... 

Σύντομα σε όλες ευχαριστα.

Αγωνιώ μαζί σας καιρό

αχχχ τι χαράαα!!! Σου εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να πάνε όλα καλά και σύντομα να έχεις στην αγκαλιά σου ένα καλότυχο και υγιές μωράκι!!!

12 hours ago, Emilly said:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!!!φυσικά θα ανάψω για όλα τα κορίτσια να βοηθήσει η Παναγίτσα τις κοπέλες που προσπαθούν όπως εμείς.μια χαρά κ η χοριακη σου κ όλα τέλεια μπράβο.

Έτσιιι θα σας βάλω και εγώ φωτό στο προφίλ μου , την Παναγιά Τσαμπίκα όταν πήγα, για να σας δώσει δύναμη! Κ εκείνη την μέρα πετύχαμε βάφτιση , η κοπέλα ήταν 45 χρονών μας έδειξε το περσινό της τάμα, είχε στην αγκαλιά της το αγοράκι της!!!!

11 hours ago, Emilly said:

Τα όνειρα που είδα αυτό τον μήνα.....Ντουγρου για τρελοκομείο.ολο μωρά...μια να είμαι η μαμή μια να κρατάω αλληνης μια καλάθι με τεστ μια θετικά δύο τρία τεστ να νιώθω κ τα ούρα να βρέχουν την γραμμή.αι σιχτιρ.

Καλέ......έχω ουτρογκεσταν.θα γλίστρησω ένα να ταβλιαστω.ουτε όνειρα ούτε τίποτα.μεθαυριο θα ξυπνήσω φρέσκια.

Καλά κ εγώ άρχισα τα παλαβά όνειρα, είδα ότι μου φέρανε έναν δίσκο με σύριγκες τεράστιές με ένα άσπρο υγρο μέσα χαχαχα τι να ταν αυτό άραγε ξέρετε εσεις χαχαχα

9 hours ago, Ritapog said:

Κορίτσια ακόμα εμφάνιση δεν έκανε αν και έχω μικρές ενοχλήσεις ανά διαστήματα και λευκά διάφανα υγρά άλλοτε πυκνά και άλλοτε όχι.λεω να περιμένω μέχρι αύριο για τεστ

Αντεεεεεε μακάριιιι καλά μου ακόυγοντε ολα αυτά άντεεε να χάσουμε το στοιχημα και να είναι πάνω απο 4 μακάριιιιι πήραμε φορααα

5 hours ago, Sofiamar93 said:

 Χαχαχαχαχα Εισαι θεααααα... Ρε κοριτσια σημερα τελευταία μερα περιοοδου.. Απο αυριο θα ξεκινουσαμε και αρρωστησε.. Ουτε να τον αγγιξω δεν με αφηνει.. Φοβαται για κορονοϊό.. Εκεινος κοιμαται σαλονι σημερα και εγω δωματιο.. Τι Γκαντεμιά 

Αγαπηη.. Και εγω απο αυριο ελεγα ξεκιναω αγωνα αλλα αρρωστησε ο δικος μου.. Και φοβαται για κορονοϊό και δεν με αφηνει να τον πλησιασω.. Πρωτη φορα κοιμομαστε χωρια.. Εκεινος σαλονι εγω δωματιο.. Αφου δεν μπορω να κοιμηθω 

Μαζί θα ξεκινήσουμε προσπάθειες , καλά μη σκας ακόμα νωρίς είναι ακόμα νομίζω αμέσως μετα την περίοδο χμμ

 

Καλά κορίτσια όλα αυτά σας τα έγραφα το βράδυ... έγραφα εγραφα και επειδή είχα βάλει δυο φατσούλες απο το κινητό δεν με άφηνε να το δημοσιεύσω...έλεος τα ξαναγραψα πρωι ελπίζω να μην ξέχασα κάτι χαχαχα Καλημέρααααα

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

δεν νομιζω να ερθει εγκυμοσυνη αν δεν σταματήσω να θηλαζω ...δεν πειραζει μπορει να μην είναι γραφτό. 

Μην απογοητευεσαι και μην το θεωρείς δεδομενο....αν τώρα φτιάχνει ο κυκλος σου παρόλο π θηλάζεις δεν αποκλείεται να είναι αυτός και ο μήνας σου....ε?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariavalla said:

Έχεις καθυστέρηση? 

ναι ειχα μια μερα. αν ηταν να βγει θετικο θα ειχε βγει. δεν εκανα αλλες επαφες για να βασιστω σε καθυστερημενη συλληψη. δεν εθελοτυφλω. τα υγρα που ειχα δει ηταν ωορρηξια κ δεν υπηρξε καμια επαφη. Τελευταια επαφη 22 /9.

Just now, *Vasoula said:

Καλημέρα παρεακι....λυπάμαι βρε σοφακι μου!!!πως εισαι εσύ???

Ε οκ δεν πεταω κ στα συννεφα. Το περιμενα η αληθεια ειναι οσο και αν ηθελα να μη το πιστεψω. Επαφες ειχαμε παρα πολυ λιγες θα ηταν θαυμα αν το πετυχαιναμε με 3 μονο επαφες οι οποιες σταματησαν αρκετα νωρις λογω ανωτερα βιας. πως να κανω σεξ μονη; μπορω;; δεν μπορω;;; ουτε με ραντεβου δεν βρισκομαστε εμεις. τελος παντων....

Τουλαχιστον δρομολογησα τις ορμονικες μου εξετασεις κ θα μου τις φερει αυτιο ο κουριερ. Ακομα κ σημερα να ερθει περιοδος προλαβαινω να τις κανω αυριο.

Θυμηστε μου οσες ξερετε πρεπει να ειμαι νηστικη; να τις κανω μονο πρωι ή μπορω κ πιο μετα;;;

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, sofiadu είπε:

ναι ειχα μια μερα. αν ηταν να βγει θετικο θα ειχε βγει. δεν εκανα αλλες επαφες για να βασιστω σε καθυστερημενη συλληψη. δεν εθελοτυφλω. τα υγρα που ειχα δει ηταν ωορρηξια κ δεν υπηρξε καμια επαφη. Τελευταια επαφη 22 /9.

Ε οκ δεν πεταω κ στα συννεφα. Το περιμενα η αληθεια ειναι οσο και αν ηθελα να μη το πιστεψω. Επαφες ειχαμε παρα πολυ λιγες θα ηταν θαυμα αν το πετυχαιναμε με 3 μονο επαφες οι οποιες σταματησαν αρκετα νωρις λογω ανωτερα βιας. πως να κανω σεξ μονη; μπορω;; δεν μπορω;;; ουτε με ραντεβου δεν βρισκομαστε εμεις. τελος παντων....

Τουλαχιστον δρομολογησα τις ορμονικες μου εξετασεις κ θα μου τις φερει αυτιο ο κουριερ. Ακομα κ σημερα να ερθει περιοδος προλαβαινω να τις κανω αυριο.

Θυμηστε μου οσες ξερετε πρεπει να ειμαι νηστικη; να τις κανω μονο πρωι ή μπορω κ πιο μετα;;;

Να μην μου απογοηυευεσαι σοφακι μου αγαπημένο....αν και είναι λογικό να σε παίρνει λιγακι από κάτω!!!!!για τις ορμονολογικες δεν χρειάζεται να είσαι νηστική ούτε να είναι ξημερώματα...αλλα καλύτερα πρωί....ποιες θα κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula said:

Να μην μου απογοηυευεσαι σοφακι μου αγαπημένο....αν και είναι λογικό να σε παίρνει λιγακι από κάτω!!!!!για τις ορμονολογικες δεν χρειάζεται να είσαι νηστική ούτε να είναι ξημερώματα...αλλα καλύτερα πρωί....ποιες θα κάνεις?

λογικα τις FSH-LH-E2, αυριο θα μου τις φερει ο κουριερ και θα δω αναλυτικα ποιες ειναι . ακομα κ σημερα να αδιαθετησω , αυρι οθα ειναι η δευτερη μερα κ θα πεταχτω εδω διπλα στη δουλεια σε ενα διαγνωστικο να τις κανω. Να δω μηπως κ απο εκει κατι μπλοκαρει. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Μην απογοητευεσαι και μην το θεωρείς δεδομενο....αν τώρα φτιάχνει ο κυκλος σου παρόλο π θηλάζεις δεν αποκλείεται να είναι αυτός και ο μήνας σου....ε?

τωρα θυμηθηκε να φτιαχτεί, τόσα χρόνια δεν είχε πάει ποτέ 31 καποιες φορες 33 αλλα οκ δεν εχω θέμα σε αυτό...μακάρι να έφτιαξε θα βγάλω και τους άλλους 2 θηλασμους να δουμε.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

λογικα τις FSH-LH-E2, αυριο θα μου τις φερει ο κουριερ και θα δω αναλυτικα ποιες ειναι . ακομα κ σημερα να αδιαθετησω , αυρι οθα ειναι η δευτερη μερα κ θα πεταχτω εδω διπλα στη δουλεια σε ενα διαγνωστικο να τις κανω. Να δω μηπως κ απο εκει κατι μπλοκαρει. 

Τι ειναι η fsh? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

καλημερα κοριτσια!τελικά εμενα μου ηρθε περιοδος κανονική οποτε παμε για τον άλλο μήνα...31 μερες κυκλος πρωτη φορα στα τόσα χρόνια...τι να πω τωρα θυμηθηκε να φτιάξει...πάντως από θερμοκρασία είναι κλαφτα Χαράλαμπε γιατι δεν ανεβαίνει καθολου μετα την ωορρηξία αν ισχύει και γενικά μαλλον μπλοκάρει ο θηλασμος σε μενα δυστυχώς, έστω και αυτες οι 2 φορες...πάντως επαφη ειχα εχθες που ειχα αχνο ροζ...

τελικα περιοδος ηταν δυστυχως ,η γυναικολογος μου ειπε οτι εστω και αυτες οι 2 φορες με μπλοκάρει  

Δε πειράζει καλό είναι που μίκρυνε ο κύκλος κ εμένα που έγινε από 35 και παραπάνω μέρες 29 με 30 ξέρεις πως χαίρομαι;;;;;που άλλες φορές περίμενα 38 μέρες με αγωνία;;;;ατωρα έρχεται πάντα μια μέρα πριν την ημερομηνια.δεν πειράζει στρώνουν οι ορμόνες σου.τον επόμενο μαζί...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly είπε:

Δε πειράζει καλό είναι που μίκρυνε ο κύκλος κ εμένα που έγινε από 35 και παραπάνω μέρες 29 με 30 ξέρεις πως χαίρομαι;;;;;που άλλες φορές περίμενα 38 μέρες με αγωνία;;;;ατωρα έρχεται πάντα μια μέρα πριν την ημερομηνια.δεν πειράζει στρώνουν οι ορμόνες σου.τον επόμενο μαζί...

μακάρι το ευχομαι!!!

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

λογικα τις FSH-LH-E2, αυριο θα μου τις φερει ο κουριερ και θα δω αναλυτικα ποιες ειναι . ακομα κ σημερα να αδιαθετησω , αυρι οθα ειναι η δευτερη μερα κ θα πεταχτω εδω διπλα στη δουλεια σε ενα διαγνωστικο να τις κανω. Να δω μηπως κ απο εκει κατι μπλοκαρει. 

Μην στενοχωριεσαι.. Ολα θα πανε καλα.. Θα το δεις.. Μεχρι χριστουγεννα θα ειμαστε ολες εγκυουλες

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

τωρα θυμηθηκε να φτιαχτεί, τόσα χρόνια δεν είχε πάει ποτέ 31 καποιες φορες 33 αλλα οκ δεν εχω θέμα σε αυτό...μακάρι να έφτιαξε θα βγάλω και τους άλλους 2 θηλασμους να δουμε.

Βγαλτους κ θα γινει.μπορει να σε μπλοκάρει αυτό.και την σοφία επίσης.

Just now, sofiadu είπε:

ναι ειχα μια μερα. αν ηταν να βγει θετικο θα ειχε βγει. δεν εκανα αλλες επαφες για να βασιστω σε καθυστερημενη συλληψη. δεν εθελοτυφλω. τα υγρα που ειχα δει ηταν ωορρηξια κ δεν υπηρξε καμια επαφη. Τελευταια επαφη 22 /9.

Ε οκ δεν πεταω κ στα συννεφα. Το περιμενα η αληθεια ειναι οσο και αν ηθελα να μη το πιστεψω. Επαφες ειχαμε παρα πολυ λιγες θα ηταν θαυμα αν το πετυχαιναμε με 3 μονο επαφες οι οποιες σταματησαν αρκετα νωρις λογω ανωτερα βιας. πως να κανω σεξ μονη; μπορω;; δεν μπορω;;; ουτε με ραντεβου δεν βρισκομαστε εμεις. τελος παντων....

Τουλαχιστον δρομολογησα τις ορμονικες μου εξετασεις κ θα μου τις φερει αυτιο ο κουριερ. Ακομα κ σημερα να ερθει περιοδος προλαβαινω να τις κανω αυριο.

Θυμηστε μου οσες ξερετε πρεπει να ειμαι νηστικη; να τις κανω μονο πρωι ή μπορω κ πιο μετα;;;

Όχι νηστική δεν χρειάζεται.γλυκουλα μου θέλει πολύ σ,,,ξ.  Ξέρω πως έχετε δύσκολο πρόγραμμα αλλά τουλάχιστον θέλω να ξέρεις ότι είναι από αυτό.δεν παίζει κάνω τρεις επαφές κ μένω έγκυος.θα είναι από σούπερ τύχη.ακομα κ γιατρός κατά προσέγγιση θα σου πει ποτέ ρίχνεις αβγό.ειδες elidr μέχρι να πάει που υποτίθεται θα εκανε την ένεση αυτή το ρίξε στο μεταξύ.απλα θα πεις ότι ξέρεις τι;;;;;ςεμεις το πάμε πολύ χαλαρα.δεν πλακωνεσαι για δεύτερο κ δεν κάθεται.εγω να σου πω επειδή ξεπατωνομαι θα πω αααα τι σκ',,,,,τα τρέχει.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 said:

Μην στενοχωριεσαι.. Ολα θα πανε καλα.. Θα το δεις.. Μεχρι χριστουγεννα θα ειμαστε ολες εγκυουλες

Δεν θεωρω οτι ο θηλασμος ειναι απαγορευτικος. Εχω παρα πολλες φιλες που θηλαζαν και θηλαζουν κ εμειναν εγκυες. Εκτος αν ετυχε σε εμας κ ο οργανισμος μας πραγματι εχει αυξημενες ορμονες. Μια φιλη μου δεν εχει σταματησει να θηλαζει απο το 2015 κ εχει κανει 3 παιδια! το ενα μαλιστα το γεννησε το Σαββατο που μας περασε, εχοντας παιδακι κατω των 2 ετων που θηλαζει ασταματητα. Τωρα αν πεσαμε εμεις στη περιπτωση που ο οργανισμος μας τα μπλοκαρει ολα και ανεβασε ολες τις ορμονες στο φουλ τι να πω...εγω θεωρω οτι το δικο μου προβλημα ειναι που δεν μπορω να εχω καλο αριθμο επαφων λογω οτι ειμαι τα βραδια μονη στο σπιτι ως το πρωι που φευγω για τη δουλεια κ πρακτικα δεν μπορει να υπαρξει επαφη. Αν δλδ μπορουσα να εχω μερα παρα μερα επαφες για μηνες κ δεν εμενα εγκυος , τοτε ναι κατι αλλο θα συνεβαινε. Αλλα τωρα παω με 3 επαφες στα τυφλα κ αν κατσει εκατσε...ΑΥτο το μηνα οπως φανηκε εκανα ωορρηξια πριν ακριβως 2 βδομαδες που δεν υπηρξε καμια επαφη απο τοτε κ επειτα. 

Τα χριστουγεννα ελπιζω στην αδεια του συζυγου να πεσω σε γονιμες , μπας κ γινει κατι. Θα εχω δει κ με τις ορμονικες τι θα παιχτει.

Just now, Sofiamar93 said:

Τι ειναι η fsh? 

 ωοθυλακιοτρόπος ορμόνη FSH;. Η ορμόνη διέγερσης των ωοθυλακίων

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Δεν θεωρω οτι ο θηλασμος ειναι απαγορευτικος. Εχω παρα πολλες φιλες που θηλαζαν και θηλαζουν κ εμειναν εγκυες. Εκτος αν ετυχε σε εμας κ ο οργανισμος μας πραγματι εχει αυξημενες ορμονες. Μια φιλη μου δεν εχει σταματησει να θηλαζει απο το 2015 κ εχει κανει 3 παιδια! το ενα μαλιστα το γεννησε το Σαββατο που μας περασε, εχοντας παιδακι κατω των 2 ετων που θηλαζει ασταματητα. Τωρα αν πεσαμε εμεις στη περιπτωση που ο οργανισμος μας τα μπλοκαρει ολα και ανεβασε ολες τις ορμονες στο φουλ τι να πω...εγω θεωρω οτι το δικο μου προβλημα ειναι που δεν μπορω να εχω καλο αριθμο επαφων λογω οτι ειμαι τα βραδια μονη στο σπιτι ως το πρωι που φευγω για τη δουλεια κ πρακτικα δεν μπορει να υπαρξει επαφη. Αν δλδ μπορουσα να εχω μερα παρα μερα επαφες για μηνες κ δεν εμενα εγκυος , τοτε ναι κατι αλλο θα συνεβαινε. Αλλα τωρα παω με 3 επαφες στα τυφλα κ αν κατσει εκατσε...ΑΥτο το μηνα οπως φανηκε εκανα ωορρηξια πριν ακριβως 2 βδομαδες που δεν υπηρξε καμια επαφη απο τοτε κ επειτα. 

Τα χριστουγεννα ελπιζω στην αδεια του συζυγου να πεσω σε γονιμες , μπας κ γινει κατι. Θα εχω δει κ με τις ορμονικες τι θα παιχτει.

 ωοθυλακιοτρόπος ορμόνη FSH;. Η ορμόνη διέγερσης των ωοθυλακίων

παντως εμείς έχουμε επαφες πολυ συχνές ολο το μηνα τους 2 τελευταίους μήνες. εμενα μου ειπε οτι εμποδίζει και την προγεστερόνη να ανεβει με τον θηλασμο και ανεβαίνει και η προλακτίνη...τουλάχιστον στην δική μου περίπτωση.γιατι μια βοηθεια σε προγεστερόνη έπαιρνα στις 2 τελευταίες εγκυμοσύνες που παρεμπιπτόντως εμεινα αφού ειχα τελειώσει με τον θηλασμο.δλδ για το 3ο παιδι εμεινα με την 3η φορα και ο μικρός θηλασε μεχρι 13 μηνες,το έκοψε εύκολα η μικρη τωρα με ζοριζει. 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...