Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

εντάξει αν πάρω όλο τον μήνα στα 3.500 την κόβω αν γεννήσω τπτ μέχρι την άλλη βδομάδα ή αυτή 3.200 αν είναι ευχαριστημένη θα είμαι...έχω κάτι πόνους...Δεν συνεχίζονται όμως...θα δούμε...απλά παρακοκουθω 

Καλα κανεις χρονομετρημα κ ολα καλα μπηκες στον μηνα σου τι πιο φυσιολογικο; κ το βαρος τελειο αν παρει ολο τον μηνα παραπανω θα βγει 220γρ περιπου την εβδομαδα βαζουν! Με το καλο!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Καλημέρα ομάδα ❤️

Μανουλες τα σκέφτομαι πολύ καιρό τα ξενύχτια τα ξυπνηματα κ γενικά τις αλλαγές που έρχονται. 

Εγω είμαι κάπως το τελευταίο διάστημα με ψυχολογικές μεταπτώσεις.Μου έχει κοπεί η όρεξη έχει αλλάξει τελείως κ δεν θέλω όσα ήθελα πριν με μανία και σχεδόν αναγουλες έχω.Εχω κ βάρος στο στηθος κ όλο ξεφυσαω. Κατά τα αλλα μια χαρά-_-

Με το καλό οι βαπτίσεις και οι γάμοι!! Προσωπικα έχω ένα κόλλημα δεν καλώ όποιον δεν μπορώ να τραπεζωσω. Όσους μπορώ μόνο αυτούς καλώ. Το βρίσκω πιο σωστο να πω παιδιά δεν θα κάνουμε κάτι παρα ελάτε (φέρτε δωρα) και γεια σας μετά.   

Κι εγώ τις ίδιας άποψης είμαι καλεις όσους αντέχει το μπάτζετ σου να τραπεζωσεις κιόλας.... 

Μπεμπουλα μου συνδέσου καλέ στο fb!!!! 

4 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κ εγω στην αρχη πεταλουδα ειχα δει αλλα με κερδισε η minnie mouse χαχαχ

Ρε συ αυτή τη μίνι από μικρή δεν την χώνευα χαχαχα

4 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Ρε νανουλα νιώθω λιγες τύψεις που είμαι έτσι γιατί ήδη τον αγαπάω πολύ τον μικρό. Αλλα σαν να βάρυνα ψυχολογικά και αρχίζω να θέλω να τον γεννησω όπου να ‘ναι. Είναι που είμαι κ πολλες ώρες μόνη μου και τι να κανεις όλη μέρα 

Να μην νοιώθεις τύψεις λογικά όσο νοιώθεις!!! Απόλαυσε την απραγια κι εγώ έτσι έλεγα κ τώρα περιμένω να έρθει το βράδυ που θα κοιμηθεί ώστε να αραξω. Χεχε

4 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλεεεε μην λες χαζομαρες κ ποια δεν ειπε αντε επιτελους να γεννησω?? Μην κρυβομαστε ο 8ος-9ος δεν παλευευεται απο πολλες αποψεις απο θεμα βαρος απο θεμα ανυπομονησιας απο τι θες?!?

Καλα κ εμεις π ειπαμε 250 δεν θα ειναι τοσοι ενα παραδειγμα εδωσα πιθανολογω να ειναι 100-130ατομα το πολυ! Αφου θα παρει το ονομα του πεθερου ας τσονταρει κιολας....χαχαχχαχα πλακα κανω μην παρεξηγηθω φυσικα!!!! Εγω το εχω δηλωσει λεφτα για γλεντι γιοκ!

 

Κ εγω κ ο αντρας μ ειμαστε ζαμαν φου δεν παμε ποτε σε επισημοτητες κ οπου εχουμε παει ειναι σε πολυ συγγενεις π.χ αδερφια θειοι κ να φανταστεις ο αντρας μ ερχεται με τζιν μετα απο πολυ ωριμη σκεψη στο να βαλει ή οχι μια απλη φορμα! Φαντασουυυ!!!!

Στον πολιτικο μας φορουσε μαυρο τζιν κ ενα τελειως απλο ασπρο πουκαμισο κ εκανα αμαν να τον πισω να μην βαλει μπλε τζιν!

Εμείς ως 70 οι υποχρεώσεις βγήκαν με τον γάμο αρκειιιιιι

3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Αχ ασε κ μενα τα ιδια!! Εγω ρε συ δεν εχω κ την λυση της τηλεορασης γιατι ο παιδιατρος μου ειπε ουτε 5 λεπτα μπροστα απο οθονη μεχρι να γινει 2 ετων. Βεβαια αναποφευκτα παει το ματι του οταν τον εχω αγκαλια, αλλα τι να κανωωωω. Ειναι και 7 κιλα, μου χει κοψει μεσες, πλατες, χερια, ειμαι για ρεκτιφιεεε

Νομιζω οτι εχω κανει πολυ δυσκολο παιδι, δεν καθεται ουτε δευτερολεπτο πουθενα!!! Τι με περιμενει την δολια την μαναααα

Ααα καταλαβα. Ασε κ γω οταν κανω την γαμοβαφτιση ηδη σκεφτομαι τη σαρα κ τη μαρα που πρεπει να καλεσω επειδη εχουν υποχρεωση οι γονεις μας. Συγγενεις που ουτε καν ξερω. Ξερω οτι θα στεναχωρηθει πχ η μανα μου αν δεν καλεσω πχ την ξαδερφη της που εκεινη την καλεσε και ουτω καθεξης. Κ επειδη θα ειναι μαζι τα μυστηρια, πρεπει να τους τραπεζωσω κιολας. Ασε μεεε. Αυτο που ειπες, Αμοργο, κουμπαροι, γονεις κ αδερφια και κανεις αλλος ειναι το ιδανικο μου. Κ μετα παρτυ με κοκτειλς μονο οι φιλοι!! 

Αχχχ ξερω τι νιωθεις. Θα σου πω κατι που δεν περιμενα ποτε να πω και που δεν το καταλαβαινα πριν. Προσπαθησε να απολαυσεις το υπολοιπο της εγκυμοσυνης που σου απομενει. Ακουγεται κλισε, το ξερω, τι να απολαυσεις με την κοιλια τουρλα, να νιωθεις σαν μπαλονακι ετοιμο να πεταξει και να μην μπορεις να παρεις μια ανασα σαν ανθρωπος?? Αλλα ακομα κ με αυτα, προσπαθησε να το απολαυσεις!! Κ οποτε γυρναει ο αντρας σου, παρτον αγκαλια και καθιστε ετσι ονειροπολωντας. Και τα σκ να βγαινετε να ξεσκατε λιγο. Πηγαιντε μια μινι εκδρομη καπου κοντα μονοημερη, για φαγητο, για καφε, για γλυκο. Με τον ερχομο του μωρου θα μεινουν λιγο πισω αυτα, δεν το λεω με αρνητικη εννοια, γιατι θα ερθουν άλλα ωραια με το παιδακι σας, αλλα η καθε εποχη εχει τα καλα της. Τωρα απολαυστε ο ενας τον αλλον χωρις τις υποχρεωσεις και την κουραση που εχει η φροντιδα ενος μωρου. Γεμιστε μπαταριες!! Και μετα θα μπορειτε βεβαια να τα κανετε, απλα θα θελει προγραμματισμο και δεν θα ειναι τπτ τοσο "αυθορμητο". Ειναι υπεροχες οι στιγμες που θα ζησετε με το παιδακι σας και μοναδικες!! Παρολη την κουραση μου και τα ξενυχτια ηδη σκεφτομαι ποτε θα ξεκινησουμε προσπαθειες για το δευτερο!! Γκρινιαζω γκρινιαζω, αλλα ειμαι και μαζοχα γιατι απλα ειναι ερωτας τα παιδια!!

Ρε συ κι εγώ σκέφτομαι το επόμενο, δεν παμεεεε καλααααα!!!

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Που εισαι αγαπηηη?? Χαχαχα, μια απο τα ιδια κ μεις!! Μαρσιπο εχω δοκιμασει κ γω εναν που μου εχουν δωσει, ουτε αυτο του αρεσει. 

Νομιζω οτι ειναι στο παιδι. Άλλα παιδια καθονται άλλα οχι. Άλλα κοιμουνται άλλα οχι. Εχουν χαρακτηρα απο πολυ νωρις. Ισως κ να πρεπει να μεγαλωσουν λιγο για να καθονται μονα. Εγω πχ καπου ειχα διαβασει να μην το παιρνεις αμεσως αγκαλια, αλλα να κατσεις διπλα του, να το χαιδευεις, να του μιλας με ηρεμη φωνη οτι εισαι διπλα του. Το δοκιμασα λοιπον. Μεγαλη επιτυχια. Για μιση ωρα κλαμμα απαρηγορητο :neutral: εμενα τον πιανει κ υπερενταση τα απογευματα επειδη νυσταζει κ δεν μπορει να κοιμηθει. Χθες πλανταξε. Δεν μπορουσα να τον κανω καλα με τπτ. Ωσπου κοιμηθηκε απο την κουραση του κλαμματος με αναφιλητα!!!! Καθε φορα που τον πιανει αυτο σκιζεται η καρδια μου. Κ οσο κ αν μου λενε μωρο ειναι, θα κλαψει, εγω καθε φορα κρατιεμαι να μην κλαψω μαζι του. Ασε σου λεω. 

Αυτό που νυστάζουν κ δεν κοιμούνται δεν το καταλαβαίνω!!!

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

@nanoula90 @Beboula25 θελω να κανω τοοοοσες παραθεσεις αλλα θα γεμισω 3σελιδες!!! Μπεμπουλα οντως μπορει να ακουγεται κλισε αλλα απολαυσε αυτες 5-6βδομαδουλες π μεινανε χωρις να τρεχει ωσαν την τρελη πανω κατω να ικανοποιησεις αυτο το μικρο ανθρωπακι π σε κανει οτι θελει ακομα δν βγηκε απ'τ'αυγο....χαχχαχαχ

Νανουλα κ μενα την πιανει κλαμα απαρηγορητο κ μολις τημ περνει ο υπνος εν τελει απο το κλαμα αναστεναζει στον υπνο της η ψυχουλα μ....κ εγω το δοκιμασα το οχι αγγαλια ωσπου εκλεγε 20λεπτα τσιριζοντας ωσπου ηρθε ο αντρας μ κ με σιχτιρισε! Αν γκρινιαζει απλως δεν την περνω η αληθεια ειναι αλλα αν κλαιει δεν μπορω!!!

Εμεις κοριτσακια μολις φαγαμε 60μλ φρουτοκρεμα κ ειπιαμε 70μλ γαλατακι κ επεσε για μεσημεριανο υπνακο το πουλακι μου!!!

Φρουτοκρεμα από τώρα δίνουμε? Τριών μηνών??

2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Ααχ μη μου λες τετοια και πηραμε ενα πολυ καλο μαρσιπο εργονομικο,Σουδικο υποτίθεται ανετος,βαμβακερός και ιδανικος για τέτοια ηλικια και πανάκριβος ,να κανονισει να μου κανει κονξες χαχα

Οσον αφορα αυτο το κλαμμα που δεν μπορούμε με τίποτα να το σταματήσουμε και εγω ετσι ειμαι..πονάει η καρδια μου κ φυσικα πολλες φορες κλαίω. 

Νανουλα γενικα οταν ειναι ξύπνιος και δεν καθεται πουθενα τι κανεις να τον απασχολήσεις?  Μπορεί να ακουγεται χαζη ερωτηση αλλα οταν ειναι ξύπνιος κ σε υπερδιέγερση ειναι ανησυχος πολυ,καμια θεση δεν του αρεσει στην αγκαλιά μου. Ξαπλωμα στο κρεβατι εννοείται οχι. Επιστράτευω κουδουνιστρες,τραγούδια κούνηματα..τίποτα.Μετα απο λιγο κλαιει κ του φταινε ολα. Στο ριλαξ δεν καθεται οποτε δεν ξερω τι να τον κανω..

Σεσουάρ σκούπα απορροφητήρας.....

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Ποια 20 χρονια μπεμπουλα??? Μετα τι?? Που θα ξενυχτανε και θα καβαλανε μηχανες χωρις να το ξερουμε?? Ή που θα μπλεξουν με καμια δολοπλοκα ??? <_<

Εδω θα ειμαι και θα φτιαξω γκρουπ με ολες μας να μιλαμε για τις ξεμυαλιστρες :lol:. Ή θα παιρνω τηλ στις εκπομπες της στεφανιδου και της καινουργιου να γραφουν λεζαντα : " Νανουλα, 50 ετων, θελει να παρακολουθησει την νυφη της αλλα φοβαται μην την αναγνωρισει. Να βαλει περουκα ? " :lol:

Ωπα συμπεθέρα ωπααααααα!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Κι εγώ τις ίδιας άποψης είμαι καλεις όσους αντέχει το μπάτζετ σου να τραπεζωσεις κιόλας.... 

Μπεμπουλα μου συνδέσου καλέ στο fb!!!! 

Ρε συ αυτή τη μίνι από μικρή δεν την χώνευα χαχαχα

Να μην νοιώθεις τύψεις λογικά όσο νοιώθεις!!! Απόλαυσε την απραγια κι εγώ έτσι έλεγα κ τώρα περιμένω να έρθει το βράδυ που θα κοιμηθεί ώστε να αραξω. Χεχε

Εμείς ως 70 οι υποχρεώσεις βγήκαν με τον γάμο αρκειιιιιι

Ρε συ κι εγώ σκέφτομαι το επόμενο, δεν παμεεεε καλααααα!!!

Αυτό που νυστάζουν κ δεν κοιμούνται δεν το καταλαβαίνω!!!

Φρουτοκρεμα από τώρα δίνουμε? Τριών μηνών??

Σεσουάρ σκούπα απορροφητήρας.....

Ωπα συμπεθέρα ωπααααααα!!!!

Σου στελνω τώρα από άλλο. Καρδιά έχει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Smile89 είπε:

Κι εγώ τις ίδιας άποψης είμαι καλεις όσους αντέχει το μπάτζετ σου να τραπεζωσεις κιόλας.... 

Μπεμπουλα μου συνδέσου καλέ στο fb!!!! 

Ρε συ αυτή τη μίνι από μικρή δεν την χώνευα χαχαχα

Να μην νοιώθεις τύψεις λογικά όσο νοιώθεις!!! Απόλαυσε την απραγια κι εγώ έτσι έλεγα κ τώρα περιμένω να έρθει το βράδυ που θα κοιμηθεί ώστε να αραξω. Χεχε

Εμείς ως 70 οι υποχρεώσεις βγήκαν με τον γάμο αρκειιιιιι

Ρε συ κι εγώ σκέφτομαι το επόμενο, δεν παμεεεε καλααααα!!!

Αυτό που νυστάζουν κ δεν κοιμούνται δεν το καταλαβαίνω!!!

Φρουτοκρεμα από τώρα δίνουμε? Τριών μηνών??

Σεσουάρ σκούπα απορροφητήρας.....

Ωπα συμπεθέρα ωπααααααα!!!!

Ναι μας ειπε η παιδιατρος 3μιση περιπου να ξεκινησουμε μηλο σκετο για 4μερες μετα αχλαδι σκετο για 4μερες και μετα μπανανα σκετη για 4μερες κ μολις μπουμε στον 4ο κατευθειαν φρουτοκρεμα ολα μαζι!!!! 

Ααα εμενα μ αρεσε ρε συ πολυ η minnie!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι μας ειπε η παιδιατρος 3μιση περιπου να ξεκινησουμε μηλο σκετο για 4μερες μετα αχλαδι σκετο για 4μερες και μετα μπανανα σκετη για 4μερες κ μολις μπουμε στον 4ο κατευθειαν φρουτοκρεμα ολα μαζι!!!! 

Ααα εμενα μ αρεσε ρε συ πολυ η minnie!

Άντε πρώτη φορά το ακούω!!

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!

Ένιωσα δύο έντονα χτυπηματακια το απόγευμα ,κάτω από τον αφαλό από την δεξιά πλευρά.Τικ τακ μια,μικρή διακοπή τικ τακ δύο!Αρχίζει το μικρούλη κλωτσιτσες λέτε;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου!!!τι κανετε??εμεις εχουμε κ καλα νεα κ οχι κ τοσο καλα τα οχι κ τοσο καλα ειναι οτι με το πισωγυρισμα που καναμε στο οξυγονο θα αργησουμε μαλλον να βγουμε εχουμε μελλον ακομα! Τα καλα ειναι οτι αυριο θα μπω μεσα να την παρω αγκαλια μηπως τη βοηθησει αυτο αχ η πρωτη μας αγκαλιτσα το περιμενα πως κ πως μου το ελεγε η γιατρος κ δε το πιστευα!! επισης φτασαμε τα 2880 κ μας εκαναν κ τα πρωτα εμβολια σημερα!!

  • Μου αρέσει 6

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Vasoth.Σου εύχομαι κουράγιο.. λίγη υπομονή ακόμα!! Σίγουρα η αγκαλίτσα θα τη βοηθήσει πολύ και όλα θα πάνε καλά!!!!!! Σου στέλνω όλη μου τη θετική σκέψη, καλές αγκαλίτσες :wub:

@4shinediamondsΣε ποια εβδομάδα είσαι;;; Αχ τέλεια η πρώτη φορά που καταλαβαίνεις το μικρούλι!!!!!!!!!!!!!!!! Καλές κλωτσιές  σου εύχομαι απο δω και πέρα :lol::)

  • Ευχαριστώ 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Ένιωσα δύο έντονα χτυπηματακια το απόγευμα ,κάτω από τον αφαλό από την δεξιά πλευρά.Τικ τακ μια,μικρή διακοπή τικ τακ δύο!Αρχίζει το μικρούλη κλωτσιτσες λέτε;

Ειδες ρεε αγαπη τι καλααααα!! Μπράβοοο!!!το μπεμπακι σου αρχίζει τις κλωτσιές τις αισθητές πλεον :)) καλες κλωτσιές και απο μεναααα !!!!

Just now, Vasoth. είπε:

Κοριτσια μου!!!τι κανετε??εμεις εχουμε κ καλα νεα κ οχι κ τοσο καλα τα οχι κ τοσο καλα ειναι οτι με το πισωγυρισμα που καναμε στο οξυγονο θα αργησουμε μαλλον να βγουμε εχουμε μελλον ακομα! Τα καλα ειναι οτι αυριο θα μπω μεσα να την παρω αγκαλια μηπως τη βοηθησει αυτο αχ η πρωτη μας αγκαλιτσα το περιμενα πως κ πως μου το ελεγε η γιατρος κ δε το πιστευα!! επισης φτασαμε τα 2880 κ μας εκαναν κ τα πρωτα εμβολια σημερα!!

Μπράβο Βάσω μου πολυ χάρηκα για τα νεα σουυυυ!!!! Σιγα σιγά θα την παίρνεις πιο συχνα αγκαλιά :)) ο χρόνος κυλάει γρήγορα θα το δεις σύντομα θα το εχεις συνεχεια στην αγκαλίτσα σού!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Beboula25 είπε:

Σου στελνω τώρα από άλλο. Καρδιά έχει 

@Beboula25 μου σε καταλαβαινω.. Λογικο ειναι να μην έχεις όρεξη αφού είσαι πολλές ώρες μόνη σου.. Και εγω όλη μέρα μόνη μου είμαι κ. Σκέφτομαι διαφορά.. Μια έχω άγχος για όταν έρθει η στιγμή να γεννήσω μια για μετά αν τα καταφέρω.. Μου την βαράει που κάθομαι σπίτι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

@Beboula25 μου σε καταλαβαινω.. Λογικο ειναι να μην έχεις όρεξη αφού είσαι πολλές ώρες μόνη σου.. Και εγω όλη μέρα μόνη μου είμαι κ. Σκέφτομαι διαφορά.. Μια έχω άγχος για όταν έρθει η στιγμή να γεννήσω μια για μετά αν τα καταφέρω.. Μου την βαράει που κάθομαι σπίτι 

Κι εγω σκέφτομαι τα ιδια κοριτσια με εχει πιασει μια downνιαααα να το πω..ελπιζω να ναι των ορμονών τι να πω..ενας φοβος για τη γεννα κ οσο θα πλησιάζει ο καιρός ολο και πιο πολύ αυτο το αίσθημα φανταζομαι θα φουντώνει....κ μετα τη γεννα πως θα είναι αν θα τα καταφέρω κ εγω κλπ....νομιζω τα σκεφτόμαστε λιγο πολυ ολες....ειδικά αυτές που ειναι στην τελική ευθεία....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...